Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#166464) Silverboy válasza Anubris (#166463) üzenetére


Silverboy
aktív tag

ASUS TUF-ot nagyon gyorsan elfelejteni. Kritikán aluli sajnos. Alsókategória alatt.
G15 az alsókategória (Hiába promózza minden "jútyúbér" középfelsőnek...) marék csavar többet ér.

Lenovo Legion 5
MSI GF65 Thin 10SDR

Mind 2 gépnek amit linkeltél a hűtése nem megfelelő a hardver alá. ITX komfiguráció olcsóbb és időtállóbb lenne szerintem, csak egy ötlet :R


G15 vs Legion 5

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#166467) KompÓth


KompÓth
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék laptopot venni. Eleinte használtban gondolkoztam, de aztán inkább mégis úgy döntöttem, veszek újat. Nem merem megkockáztatni ezeket a sokad kézből, külföldről behozott "de esküszöm működik a gari itthon is" notikat.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

ASAP
(2) A gépre szánt összeg forintban?

Bruttó 440 környéke, azaz nettó 350 körül.
(3) Felhasználás?

Hú, elég sokrétegű. Nagyon erős irodai (multitasking level 1000 :) ) , multimédia, netezés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Játék nem kell.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Jobban örülnék a 15"-nak, mindenképp IPS, full hd.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Alkalmanként ha be kell menni irodába (ez még kérdéses, heti 1, de lehet heti 3 is), irodán és lakáson belül is hordozva lenne. Utazás nem tudom, egyelőre nem követeli meg a munkám, de ha erre kerülne a sor, jó lenne ha bírná azt is.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

W10, de OP rendszer nélkül is jó.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

256 ssd minimum, 8 vagy 16 GB ram. Ha 8 GB akkor bővíteni lehessen 16-ra.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI mindenképp, gigabit LAN se ártana.

Eddig kinézett darabok:

LENOVO ThinkPad T590 (20N5S64L00)
HP ELITEBOOK 850 G7 (10U48EA)
HP EliteBook 855 G7 (ryzen 5 4500 verziós)
HP EliteBook 845 G7 (23Y22EA) -> ez a kakukktojás. Úgy vettem észre a kisebbik tesóba erősebb ryzen processzor van.

A thinkpad egyelőre szimpibb, de nem tudom, hogy költsek-e 8. gen-es procis gépre ennyit 2021 közepe felé, de pluszban a hírnév és a helyszíni gari vonzóvá teszi. Következő választásom a 850-es elitebook lenne, de ott a LAN port hiánya (+hp kicsit visszafogja a procikat, hogy ne melegedjenek) meg a sima szerviz gari kicsit visszatart.

[ Szerkesztve ]

(#166545) Xerath404 válasza Kbali (#166544) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Lenovo vintage-n belül
https://pcsupport.lenovo.com/de/de/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-5-pro-16ach6h/82jq/82jq005vge/pf2ms3jt/warranty/upgrade?sn=pf2ms3jt&upgrade=null&cid=ww:apps:x6bnuv&utm_source=vantage&utm_medium=native&utm_campaign=warranty_promo_tile

(#166565) Isual válasza btudos (#166564) üzenetére


Isual
veterán

Lenovo-ból valami esetleg szóba jöhet?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#166567) Xerath404 válasza Xerath404 (#166566) üzenetére


Xerath404
aktív tag

De alapból nem tudom hogy M.O-n a lenovo gaming szériáját hol gariztathatom.

(#166569) Xerath404 válasza SeniorTilla (#166568) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Külföldi lenovo szervizről van véleményed ? Gondolok itt Lengyel vagy Német

(#166572) Pano válasza Xerath404 (#166567) üzenetére


Pano
addikt

Lenovo helpdesk.
Más értelmes elérhetőségük nem nagyon van. Itt legalább válaszolnak 1-2 napon belül.

(#166644) Catman válasza sh4d0w (#166640) üzenetére


Catman
aktív tag

Kitöltöm azért, hátha tudtok valami jót ajánlani.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 250ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
tanulás, böngészés, zoutube, blender, programozás, minecraft (modding), scrap mechanic
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
minecraft, scrap mechanic, nincsenek nagy elvárások, a jelenlegi gépen is játszik ezekkel a gyerek
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15", mindenképpen IPS (de ha van jól kinéző TN, attól sem zárkózok el), matt/fényes mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
keveset lesz hordozva, leginkább töltőre dugva lesz használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Linuxot szeretnék felrakni
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
legalább 250GB SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új gép

A gyereknek jelenleg egy DELL Inspiron 3567 laptopja van (i3-7020U, Intel UHD 620). A legtöbb feladatra elég neki, de pl. MCreator használtakor, meg simán minecraft-ban jól jönne egy kis plusz teljesítmény.

A probléma, hogy Linuxot használunk. Az nvidia kártyát még bevállalnám, de jobban utána olvasva azt írják, hogy az Acer laptopok linux támogatása nem az igazi. Nem tudom, van-e bárkinek tapasztalata ezzel kapcsolatban.

Az egyik jelölt jelenleg a lent is linkelt Acer: [link]
Illetve képbe került még ez is: [link] A Lenovo-nak állítólag jobb a linux támogatása, illetve ebben Intel Iris Plus GPU van, aminek talán szintén jobb a linux támogatása (persze a teljesítménye elmarad az nvidia-tól). Meg nem találtam meg, hogy ez IPS-e...

De AMD-től sem zárkózok el, ha van valami jó tippetek.

[ Szerkesztve ]

(#166652) Dhampir válasza Catman (#166644) üzenetére


Dhampir
félisten

Üzleti gépek némelyikének jó a Linux támogatása, a consumereké is jó lehet, de ez változó. Jó tapasztalatom például régebbi Dell Precision workstation, és Lenovo ThinkPad laptopokkal (nem teljes körű a tapasztalatom, sajnos a HP Zbook széria valamely példánya kimaradt, róluk ezen a téren esetleg más felhasználó tud beszámolni, akik Linuxot futtatott rajta). Például consumer Dell Inspiron 17 5748 laptopon buherálásmentesen futott a Linux Mint, nem volt probléma a dedikált Nvidia GeForce GT 840M videokártya támogatásával sem, Linux alatti játékra is alkalmas volt, de ez is már többéves történet. Régi Lenovo Z50-75 AMD Kaveri konfigurációban reggelire megette az Ubuntut, játékra is lehetett használni.

Például Dell Inspiron 7559 esetében még egész jól elmuzsikált a gyári Linux, de ha teljes értékűvé és függetlenné frissítette az ember, akkor már megváltozott a helyzet. Igaz, hogy ez még évekkel ezelőtti Linux kernellel történt, a támogatás is fejlődik évről-évre. Érdemes utána nézni a neten egy-egy megvenni óhajtott gépnek, némelyikről található részletesebb teszt, telepítési útmutató is, például az említett Dell Inspiron 7559-hez ilyen githubos Linuxos telepítési leírás is fellelhető volt a Világhálón.

A Dell laptopokra gyárilag előtelepített Ubuntu szerintem nem tökéletes (de ez egy régebbi tapasztalat) és frissítésnél már lehetnek/lesznek anomáliák, célszerű lecserélni például egy független Ubuntu, Linux Mint, Manjaro stb. rendszerre, amire többféle megbízható forrásból is feltelepíthetőek olyan driverek, szoftverek, amik jó eséllyel simán futnak majd a jól kiválasztott laptopon.

Acer laptopok némelyikére is van gyárilag előtelepítve Linux rendszer, mégpedig ha jól tudom a Fedora alapú Linpus Linux Linpus Lite változata. Ezt a disztribúciót nem ismerem közelebbről, de nyilván lecserélhető másféle Linuxra, lehet kísérletezni vele, ha előzetes tájékozódás után már biztos, hogy általában nem lesz nagy gond az adott laptoptípus Linuxos támogatásával.

[ Szerkesztve ]

(#166657) norberto9


norberto9
aktív tag

Sziasztok.Erről a notebookról van valakinek véleménye/tapasztalata?:
Lenovo IdeaPad Gaming 3 81Y400UXHV
Netezésre/képszerkesztésre/kis játéka kellene notebook...

(#166663) Scaletta válasza norberto9 (#166659) üzenetére


Scaletta
tag

Hazánkban a Lenovo gépeit a TMX szervizeli, horror sztorikért javaslom felkeresni a google értékeléseiket, a tékozló homár oldalt stb.-t, szóval már csak a gari miatt is ugrott egyrészről.
Másrészről a Lenovo IdeaPad szériája nem hogy nem a legélesebb kés a fiókban anyaghasználat terén, de még egy kanálnak is elég béna lenne. Röviden kb. ennyi.

(#166685) Scaletta válasza SeniorTilla (#166684) üzenetére


Scaletta
tag

Egyébként amennyit utánanéztem (nem szignifikánsan sokat egyébként :D), az alapján a Legion 5 széria tagjai általában vállalhatók, ami a szűk keresztmetszet az a szokásos TMX, (esetleg kretén Lenovokra jellemző billentyűzet, de könnyen lehet hogy ez azóta átesett némi ráncfelvarráson), de amíg a TMX tevékenykedhet kishazánkban, TP kivételével személy szerint Lenovo-t senkinek sem fogok jószívvel ajánlani.

(#166687) lypen99 válasza SeniorTilla (#166684) üzenetére


lypen99
aktív tag

Nem kérdőjelezem meg a szakmaiságot, de attól mert valami Lenovo Legion az nem sz@r.

Követem a szomszéd topikot és ott érdekesmód nem a nagy érdemű Omen van hirdetve, hanem a Lenovok és azokból is a normális a színvisszaadásúak.

Nem flamekeltés akart lenni.

(#166695) Dhampir válasza Jim74 (#166694) üzenetére


Dhampir
félisten

Közismert, személyesen is felkereshető, több bolttal is rendelkezik.

Az Árukeresőn megosztott vélemények.

Ha a térképen rákattintasz a megjelölt boltokra, Google értékeléseket is olvashatsz.

Plusz információ a géphez:
Product Specifications Reference Model's Configurations, Lenovo Legion 5 15IMH05, Part Number : 82AU005NHV

A laptop kijelzője szép. A hivatalos hazai szerviz Google értékelései.

[ Szerkesztve ]

(#166713) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Most egy Lenovo Yoga 2 13-am van, de eljárt felette az idő (2014-es), a palmrest műanyagja ragad, a tapis kijelző fölött is eljárt az idő (nem túl pontos), a touchpad hagyján...
De!
Imádjuk a tapis kijelzőt, a lakásban főleg a konyhában és a nappali/ebédlőasztalon használjuk, de vinném akár az ágyba-kanapéra is.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egyelőre érdeklődés szintjén nézelődök!
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300k környéke
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthoni tartalomfogyasztás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
12-14" körül, IPS, tapis, legalább FullHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, de előfordulhat.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, de nem kell óriási méret, legalább 8GB ram, de ezt is tudom bővíteni, nem baj ha lehet. (akár az SSD-ből is ha lehet bele 2-tőt tenni az jó lenne, de nem feltétel!)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Világító bill és tapis kijelző
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új!

Tervezek Apple-re váltani telefon tekintetében, akár egy iPad is szóba jöhet ha van értelme szerintetek, de kéne billentyűzet is hozzá.

Az USB-nek azért örülnék, az jó lenne, ha lehetne rá külső HDD-t/pendriveot csatlakoztatni.
Ha van nagyon csúcs tablet ami ezeket kvázi tudja, akkor szívesen váltok arra is, azaz rúgjatok át akkor abba a fórumba :D
Előre is köszi! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#166724) mályva


mályva
aktív tag

Sziasztok lenne egy gyors kerdesem, melyik a minden szempontból összeségében jobb noti?
lenovo legion y520 vagy asus tuf fx504 ? Koszi
legionra meg van gari Asus ra már nincs de az annyira nem erdekel

Megbízhatóságom: 210 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#166752) mályva


mályva
aktív tag

Sziasztok Asus tuf FX504 vagy Lenovo legion y530 a jobb?

Megbízhatóságom: 210 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#166754) Silverboy válasza mályva (#166752) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Y530-asba, sok Lenovo Y520 baromság javítva lett, és más konstrukció. Jobb mint az TUF FX, elegendő hűtéssel, ha nem a legcombosabb verziót választod. ;)

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#166762) Csápájev


Csápájev
őstag

Szerintetek irodai munkára Lenovo vagy Hp és miért?
Tudom,hogy a Hp most elfogyott,de reméljük még lesz.

(#166763) btudos válasza Csápájev (#166762) üzenetére


btudos
veterán

Egyik sem munkagépnek született, de ha ezek közül kell választani, mindenképp a HP-t venném. Egy munkagépnél nem fér bele az, hogy szükség esetén hetekig szervizben legyen a gép, de a Lenovo - TMX párosnál ez sajnos borítékolható forgatókönyv. Emiatt munkára consumer Lenovo-t semmiképp nem ajánlanék.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#166766) Depiboy


Depiboy
tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy erősebb lapost elsősorban munkára, másodsorban pedig játékra ha éppen úgy adódik, feltételem hogy rtx kártya legyen benne és a munkám miatt elsősorban intel, a keretem olyan 360 ezer forint lenne rá, hajlok a használt felé csak valami garancia legyen.
Asus termékekkel nagyon rossz tapasztalataim vannak, és a legtöbb eladó noti is asus, de soha többé, semmiképp sem szeretnék a márkától semmit.
Lenovo Legion gépeket néztem de azokat nem ismerem viszont elég jók árban, mik a tapasztalatok velük? Esetleg valami ajánlás másból?

(#166767) Tom1939 válasza Depiboy (#166766) üzenetére


Tom1939
őstag

Lenovonak a gari háttere borzalmas (kicsit olvas vissza). Inkább gamer topikban érdemes kérdezni. Sajna a márka mint olyan nem elég, inkább típusokat érdemes nézni (asusnak volt a múltban nagyon jó gépe, volt nekem is és 4 év után is szépen működik az egyik gyerkőcnél, de pl a TUF az borzalom).

360 ezer most kevés lesz rendes újra.

(#166768) SeniorTilla válasza Csápájev (#166762) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Lenovonak olyan a garanciája, mintha nem is lenne :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166769) Tom1939 válasza SeniorTilla (#166768) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát állítólag a thinkpadaké (már az igaziaké...) nem olyan rossz, de az ugye más kategória. Mondjuk a 3 nagyból (Dell, HP, Lenovo) én se thinkpadet vennék üzletibe, ott láttam legtöbb gondot (pedig nekem nagyon tetszik az "ósdi" fekete tégla kinézet).

(#166774) Catman válasza Tom1939 (#166772) üzenetére


Catman
aktív tag

Én több évig HP Probook 640-et használtam, soha semmi gondom nem volt. Néhány kollégának volt valamelyik Elitebook, ők néha panaszkodtak, hogy hangos, meg linux alatt voltak vele problémák. Most egy Lenovo Thinkpad T480-am van, de ezt már kellett javítani (usb-c csatlakozó vacakolt, nem töltött, alaplapcsere), kollégáknak linux alatt sok problémájuk volt vele. Szóval az üzleti gép se garancia semmire...

(#166780) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy tanár ismerősömnek keresek másodlagos laptopot otthoni tanításra. Kb csak böngészésre lenne használva, kép nézegetésre meg skypera. Egy lightweight linux disztró ha elfut rajta, tökéletes.

Viszont a keret kb 70-80k lenne rá, nyilván használtban. HDD-ről SSD-re upgrade az áron felül nem probléma. Mit ajánlanátok? Lenovo gondolom pl szóba jöhet.

Igazából a kérdés az, hogy most a használt piacon ebben az árkategóriában milyen modellek a legjobbak ár/értékben.

Köszi! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#166785) Khelben válasza Mr Dini (#166780) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem márkát, inkább konkrét típust kell nézni. Lenovo Thinkpad Txxx, HP Elitebook és Dell Latitude sorozatok jönnek szóba. 70-80-ból most 3., 4. generációs gépet kap leginkább, HP Elitebook 8570p például jó választás lehet illetve ha fontos a hordozhatóság, akkor Elitebook 840 G1. Lenovoból Thinkpad T430, T530, Dellből meg Latitude 5x30, 6x30. Általában ezekből a gépekből sokkal gyakoribb a 14-es kijelzőméret, mint a 15-ös, úgyhogy ha 15-ös kell, akkor vadászni kell rá.

[ Szerkesztve ]

(#166798) fabian4


fabian4
csendes tag

Sziasztok!
Laptop Vásárlás Előtt Állok Remélem Tudtok Benne Segíteni

1, Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Most
Ha megvan a tökéletes gép már adom is le a rendelést.

2, A gépre szánt összeg?

300 - 330 Ezer Forint

3, Felhasználás?

Alapvetően Irodai Munkára Lenne Zéró Játékkal
Néhanapján Használnám Képszerkesztésre vagy Videóvágásra is bár ez még nem biztos, a lényeg az hogy minimális Képszerkesztést vagy Videóvágást Tudjak Vele Végezni.
4, Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nem lesz játékra használva!

5, Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Fontos hogy 14"-os kijelzőt szeretnék
A 13" túl kicsinek tartom a 15,6" meg túl nagynak.
6, Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Nem tervezem sokat hordozni bár ez nem tuti, utazás közben nem használnám.
7, Operációs rendszer?

Windows 10
Tudok Windows-t Telepíteni, Nyugodtan Ajánlhattok Operációs Rendszer Nélküli Gépet is.
8, Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

SSD
RAM: Minimum 8 GB
9, Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Nincs
10, Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

Kizárólag Új

A helyzet az hogy már nézelődtem az interneten és találtam is magamnak egy ilyet:
Asus ZenBook 14 UM425IA

Nem tudom hogy ez ár-érték arányban mennyire éri meg illetve hogy a minimális képszerkesztést / videóvágást meg tudom-e vele csinálni.

A fentebb említett Asus ZenBook 330 Ezer forintba kerül, ha esetleg tudtok valami hasonló árfekvésű + Teljesítményű Laptopot ami szerintetek jobban megéri azt szívesen megnézném.

A Lenovo | Acer | Dell | HP márkáknak még tud érdekelni a hasonló ajánlatuk.

A lényeg:

- 300 Ezer Forint Környékén
- Átlagos Használat Minimális Photoshop vagy Videóvágás
- Gaming Nem lesz a Gépen
- 14"-os Full HD Kijelző Tökéletes Lenne
- HDMI Csatlakozót Szeretnék
- Nem csak Ultrabook-ok Érdekelnek, ha kicsit vastagabb nem probléma
- Kizárólag Új Gép Jöhet Szóba
- Fontos a Magyar Kiosztású Billentyűzet
- Ha lenne benne Ujjlenyomat Olvasó vagy Windows Hello annak tudnék örülni de tudok élni nélkülük.

Ezek lennének az elvárásaim.
Ha nem tudtok segíteni akkor valószínűleg megveszem az említett Asus ZenBook 14-et
Szerintem korrekt kis gép de ha tudtok jobbat azt szívesen meghallgatom / megnézem

Előre is köszönöm az összes választ

(#166809) SonyNex7 válasza SeniorTilla (#166806) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Körülnéztem a piacon és nekem nem tűnik annak.Ezekkel a paraméterekkel kb ilyen árban mennek a gépek.Amiket ez tud azok kellenek illetve dizájn is nagyon bejön. 3 év háztól házig garancia is jó pont,láttam a Lenovonál ezt problémásnak írtátok.
A zöld verzió más boltban 270eFt de azon nincs jogtiszta windows.
Mi az ajánlás helyette?

(#166911) Tom1939 válasza pinnacle (#166908) üzenetére


Tom1939
őstag

Van csak a jó (hangsúlyosan jó, valószínűleg az air még mindig jobb, az m1 gyakorlatilag szétverte a versenytársakat) windowsos fémházas laptopok sokkal drágábbak mint a mac air m1. Sajna itt tartunk (hp dragonfly, lenovo mindenféle X1, és a csúcs latitude-ok).

(#166948) SeniorTilla válasza robi1979 (#166947) üzenetére


SeniorTilla
veterán

HP és Lenovo használ ilyen fóliát üzleti gépeken, gyárilag. Nem lesz matt tőle, csak félmatt, és a képminőséget rontja. Elég sokat láttam már, de olyat még nem amire azt mondanám, hogy jó.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166958) Tom1939 válasza TrueGooner (#166957) üzenetére


Tom1939
őstag

Gamer topikban talán jobban járnál mint velünk. De amennyire tudom a lenovo legion (a kifutó amiről tudok, legújabbat még nem láttam tesztben) és hp omen (újabbak) aminek ok a hűtése. Lenovo garija itthon borzalmas (ami nem thinkpad). HP Omenre szerintem határeset az 500k.

Norberto: nem ismerem az összes progit ami leírtál. De röviden egy dedikált vga nélküli gépet keresel jó kijelzővel? Erős proci kell-e vagy elég az U-s intel? Azért nem válaszol szerintem senki mert nehéz, nem nagyon adnak jó kijelzőt olyan könnyen mostanában. Főleg ha erős proci kell. Csak xps 15 jut eszembe és a hp envy 15, mindkettőt kb csak apróról tudod boltban nem látok... És az envy lehet hogy csak dedikált vga-val van. És drágák... Bocsi, megpróbáltam :)

(#166994) Neck válasza Silverboy (#166988) üzenetére


Neck
veterán

Pontosan miért? A Ryzen 4500U szerintem jobb, mint az a Core i5, ráadásul a nagyobb kijelzőn jobb dolgozni, valamint már ott a Winfos rajta - mindezt olcsóbban. Vagy van valami egyéni indok, ami a Lenovo mellett szól, és nem tudok róla? A Thinkbook még messze nem üzleti széria.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#167007) Scaletta válasza SeniorTilla (#167006) üzenetére


Scaletta
tag

Legjobb tudomásom szerint igen, az infó nem fix.

https://www.lenovo.com/hu/hu/services-warranty/
De itt a Think termékcsaládban nincs megemlítve. Meg nem is egy kat még az alsó Thinkpadakkel sem, szóval meglepne ha a Lenovo közéjük sorolná.

[ Szerkesztve ]

(#167017) Silverboy válasza -Valinas- (#167016) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Matebook < Thinkbook < Probook/Vostro :K

Közel átlagosan 100K+ felárat megér-e, azt döntse el más. (Nem szoktam gariztatni kivéve DELL gépeket a cégnek).

Matebookban minden forrasztott, ha ott valami kuka akkor az egész kuka, csak hogy felhívjam a figyelmed. Thinkbook már vehető visszalapozva látod is róla mind SeniorTilla mind az én véleményem.

16GB ram / SSD és legalább i5 és nem lesz probléma, bármelyiket választod a TB és a PB közül.

Betérő kollégáknak, és Lenevo usereknek (főleg céges):
Lenovo Vantage, Intel Managemant update-ja, ha encrypted HDD-t használsz, akkor szétbarmolja és csak az újra telepítés oldja meg a problémát (repair loop), 5 kiszálásom volt reggel emiatt.

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167022) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Ezt mondja a lenovo honlapja is (de szerintem ez volt már itt korábban, de legyen meg most az olvasóknak):
https://www.lenovo.com/hu/hu/services-warranty/

(#167023) oAcido


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

Szüleim úgy döntöttek, hogy a Telekomtól elhoznak egy masinát. A kerettel amit adtak összesen 3 gépet találtam, ami jó lehet nekik:

ACER ASPIRE 3 A315-23- RYZEN 5
LENOVO IDEAPAD 3 81W40044HV - 15,6 AMD RYZEN 3
ACER ASPIRE 3 A315-57G-35UU

Ezek közül melyik lenne az ajánlott?

Amire lenne használva Office (főleg Excel munka miatt), film, játékok (bár itt nem tudom mire gondoltak :DD ). Később esetleg meglepném őket plusz tárhellyel, ha kevés lenne nekik.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#167034) Silverboy válasza -Valinas- (#167028) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Lenovo ebbe a szegmensbe a memoriát nem forrasztja tudtommal, de viszont 1 foglalatos, dual-channel nincs. Ryzen-Vega erőssége el is ment.

#167029 zlatan92 / #167030 ZozzHUN
Nyár folyama ~ hosszú idő, és folyamatossan változik a piac, főleg TSMC, Covid, Bányászat, miatt. Térjünk vissza 1-2 héttel vásárlás előt akkor tudunk biztosat mondani, amúgy [link] vagy [link] vagy MSI Modern bizonyos szériája, Probook G8 - G7, Vostro, Lattitude modellek vehetők-vihetők.

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167048) Silverboy válasza Marci112233 (#167047) üzenetére


Silverboy
aktív tag

BIOS újraírást megpróbálnék :R (aktuális biosfrissítést újra lefuttatod)

330-ért MX és i5? :N
[DELL G5 309.000] (Vostro modellen alapszik) biztos, maximális részletesség mellet élvezheted az ETS2-t, ha esetleg ki is használnád. Lenovo Legion 5-ök is elérhetőek már ebben az árban. Abszolult ajánlott, jó anyaghasználat, jó hűtés, egyedül a szervíz a lutri, hosszú társ lehet ő is a mindennapokban. (ennyit a gamertémáról)
(Igen, 60K felárat nem fogom megérteni, mikor dobozossan is 33 Mátyásba kerül.)
--
Dell Latitude 3510 MX230-al hosszantartó barátság lehet akár (üzleti széria). Szintén ajánlott.
--
Ebben az árban már lehet mozgolódni, a választék nem nagy, de van pár jó ajánlat. :R

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167055) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Egyetemre készülő leányzónak kellene venni egy notebookot minél kedvezőbb áron.
Szerintem integrált VGA bőven elég lesz a célra.
Minimum 8GB RAM, és 256GB SSD az elvárás, de inkább 12 GB RAM és 500 GB SSD volna az ideális.
15" körüli FHD kijelző elegendő, lefelé nem nagyon, de felfelé eltérhetünk.
Talán elég lesz az angol billentyűzet is, ha az ajánlat annyival kedvezőbb.
OS lényegtelen.

Tudnék venni egy 3 hónapos Lenovo V14 ADA Ryzen 3 3250U típust venni 8GB RAM és 256 GB SSD párossal 125 ezerért. A gari miatt ez jó vásárnak tűnik.

Mondjuk ebből a pénzből milyen használt üzleti a best buy?

Előre is kösz a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#167058) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Használt "üzleti"? gépet keresnék.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 150.000Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, office, levelezés, Skype, távoli asztal, böngésző 5-10 tabbal.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom. Yt FHD ne okozzon gondot.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Na hát ez jó kérdés igazából 12,5"-tól max 14"-ig.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minden nap, útközben csak esetenként.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
van win licenszem, de mivel használt lesz így gondolom lényegtelen.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
256SSD, 8GB ha bővíthető, de inkább 16GB.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI vagy type-c csati, hogy a monitoromat rá tudjam kötni.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Nem, használt lesz ebben a kategóriában szerintem.

Dell, HP, Lenovo vonal előnyben.

Köszi

(#167060) cd930


cd930
aktív tag

(#167062) Silverboy válasza Csápájev (#167061) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Estleg: [link] 238K NO OS, de tartosabb konstrukció

#167060 cd930
Igen. 2 mag 4 szál.

#167059 Szitya1999
Apple MacBook Pro 13
Dell Latitude 5411 / 5420
HP Elitebook 840 G7 / G8?
Lenovo ThinkPad T15
LG Gram
Microsoft Surface Laptop

Igazából, kijelző kell hogy jó legyen, majd az aksi
Apple, MSL, DELL-HP, Lenovo, LG én szub. listám.

#167058 Mattb
Latitude vonal, vagy Elitebookok illetve Thinkpad-ek. Amelyik jobban tetszik. 4 mag ajánlott és 8GB ram. Feljebb dobtam be pár típust.

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167095) Silverboy válasza Sesy (#167094) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Egy szóval Graphisoft csomagot használtok. :))

HP Omen 2070RTX-el ~ 700K
Lenovo Legion szintén 2070RTX-el ~ 700K
135W TDP (erősebb mint a 3060 azzal a ványadt 115W TDP-vel), Nagyon gyegék lettek a laptopos 3000 series a TDP hülyeség miatt.

Nem rossz a zephyrius, de szolidabb szerintem a másik 2-ő.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167096) Tigris55


Tigris55
csendes újonc

Honnan lehet megtudni, hogy ebben intel vagy realtek wifi kártya van? Lenovo Ideapad 5 82FG00MNHV

[link]

[ Szerkesztve ]

(#167109) Silverboy válasza SeniorTilla (#167108) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Nekem az 15dh picit agressive az én izlésemnek, de nem ronda :B .

Mondjuk én Alienwaren dolgozom és szórakozom 0/24-be, ami egy 13R3-on szóval, [link] ez is minden, csak nem szolid :)) Tobii-t pl használom nagyon gyakran + nagyon egyszerű bővíteni + a dedikált AWGPU box is szuper, ha lehetne kapni VGA-t, Pici + Kompakt + Erős (+ nehéz) ;] .

Rolls Royce vs Bentley, effektus.

Reménykedem benne, hogy az Omen (HP) elér az Alienware (Dell) szintre összeségében, hűtés, kialakítás, funkciók rengeteget bűvültek az évek alatt, AW - MSI (GT, GS) és, ha így megy csatlakozik a HP és a Lenovo is mert minőségbe nagyon ott vannak már a nyakukba, de ez inkább már vallás jellegű dolog.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167113) Melkor 5.0


Melkor 5.0
friss újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-250k, indokolt esetben 300k-ig
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Egyetemi használatra, játék első sorban nem, de filek azért menjenek el rajta szépen
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
nincs személyes preferenciám
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
lesz hordozva akár napi szinten
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
256 ssdvel kényelmesen elvagyok, ram értelemszerűen minél több
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

a cél az lenne hogy legalább 3 év használatot stabilan bírjon

Jelenleg strapabíróság szerint ezek vetültek fel (specifikáció ~megegyezik):
Acer Aspire 5, oprendszer nélkül, 270k
[link]
HP Pavilion 15 2Q6S6EA, win10, 240k
[link]
Lenovo IdeaPad 5 81YQ00DMHV (ez jelenleg helyi készleten van, win10) 240k
[link]

(#167143) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Kolléganőm venné az alábbi notebook-ot általános használatra:
LENOVO IDEAPAD 3 15ADA05

Jól gondolom, hogy minőségben jobban járna egy árnyalattal az alábbiak közül eggyel?
HP 15s-eq1001nh 1F7C3EA
HP 15s-eq1046nh 303F6EA
HP 15s-eq1042nh 303F2EA

Használt üzleti most nem jöhet szóba, egyébként én is azt ajánlanám.
Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#167159) Bkrisz9 válasza fabri07 (#167157) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Utazás közben is lenne használva és 15,6"-os gépet néztek? :D Ez azért elég kompromisszumos dolog szerintem. Kivéve ha kell a numpad. A kinézet alapján gépet venni meg aztán erős luxus manapság. Most kicsit megint haza beszélek mert nekem jó a tapasztalatom a saját matebookommal, de ha szép gép kell és nem fontos a numpad valamint az utólagos bővítés (forrasztottak a dolgok bennük) akkor:

Hordozással kompatibilisebb méretben, 14"-es:

erősebb:
[HUAWEI Matebook D14 53012BMY Ezüst laptop (14" FHD IPS/Core i5/16GB/512 GB SSD/Win10H)]
vagy kicsit gyengébb, de olcsóbb:
[Huawei MateBook D14 R5 (53010XUH) AMD Ryzen 5 3500U processzor
8 GB DDR4-2400 MHz, 512 GB NVMe PCIe SSD
14" FHD (1920 x 1080) IPS]

vagy nagyobb méretben 15"-ös, sajnos numpad ezeken ebben a méretben sincs, nem is értem miért hagyták le...:

Ez gyengébb a két feljebb linkelt 14"-es gépnél de olcsóbb is
[Huawei MateBook D15 53010TUE Notebook AMD® Ryzen 5 3500U 2,1 GHz AMD Radeon™ Vega 8 8GB 256 GB SSD 15.6 " 1920x1080 IPS Windows 10]

Várd meg a többiek mit mondanak, de a leírás alapján megfelelne mindegyik erőben és fémből is vannak, mégis egész könnyűek és mutatósak, akkuról 5-7 órát nálam elmegy az enyém (nem ugyan ilyen mint a linkeltek, régebbi generáció). Billentyűzetük világítós és egész jónak is mondanám... nem zörög, nem esik szét, nyomáspontja olyan macbook szerű. Hűtése excel és ilyenek mellett kb passzív, terhelésen viszont azért van hangja. Támogatással nem volt eddig gondom, francia a gépem és a garipapír sem volt kitöltve de serial alapján garanciás és cseréltek benne így is kijelzőt, pedig tényleg jogosan ráztak volna le, szóval szavam sem lehet. Kereskedelemben dolgozom, sokszor nem kellett magammal vinnem de amikor vittem sosem éreztem, hogy kevesebb lenne a többiek HP, Lenovo, Dell gépeinél. Persze itt főleg az üzleties kinézet ami elsőre számított, erőben nem igényleg nagyot. Ennek ellenére azért nem egy üzleti gép. Összességében szeretem, elégedett vagyok, így merem ajánlani őket.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.