Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48751) agemate válasza Samee (#48750) üzenetére


agemate
addikt

Ahogy érzed ;)

Ezzel az integrált HD4200-assal kb 1024x768-ban tudsz játszani, akár Crysis-t is, mediumon, de az élsimítást felejtsd el! Tapasztalat :K
Ha már fekete, alsó tápos ház, akkor miért nem Corsair CX400-as táp? Kicsit drágább, de szép fekete, hosszú, harisnyázott kábelekkel rendelkezik. Persze semmi gond nincs az FSP táppal, az egy kiváló típus, de én pl a CX400-at venném fekete házba.

[ Szerkesztve ]

(#48752) #98593280 válasza Samee (#48750) üzenetére


#98593280
törölt tag

Miért kell a TX3, egyből tuningolni fogsz? Nem lenne jobb helyette egy 4 magos 620-as Athlon, vagy 630.as? TX3-at később is vehetsz.

(#48753) Samee válasza agemate (#48751) üzenetére


Samee
tag

Hehe köszi a tippeket, megnézem még azt a tápot :) Már várom, hogy tesztelhessem azt a medium felbontást :D

Ha nem válaszol senki, hülyeséget kérdeztél!

(#48754) Viper26 válasza #98593280 (#48752) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szerinted TX3 megbírkózik egy 955 BE Phenom-al?Ha igen, akkor gondolom csak alap órajelen.

Egyébként az aláírásod nem a CoD egyik küldetésére utal?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | AW S9

(#48755) agemate válasza Samee (#48753) üzenetére


agemate
addikt

Ezesetben a táp csak ízlés kérdése. Elvégre nem nézegeted nap-mint nap a géped belülről, de én személy szerint fekete belsőhöz fekete tápot, szükre belsőhöz szürkét vennék :)
Bár ellentmondok magamnak, mert szürke belsőhöz fekte tápom van.

TX3 tényleg elég lesz később, ahogy ShellK írja, 630-as Athlon és én meg vennék 1-2 AC F12 PWM ventit is, ha befér a házba :)

(#48756) kelzsoca válasza agemate (#48746) üzenetére


kelzsoca
félisten

Én nem haragszom, csak már régóta beszéltük itt a topicban hogy az 1 hsz-t át kellene írni, illetve ki kellene egészíteni.

Igazából szólhattál volna, mert nekem is lett volna pár gondolatom, de persze ezt később is bele lehet majd tetetni.

Persze a kezdeményezésnek örülök :)

(#48754) Viper26

Ha a húzott i5-750-et normális hőfokon tudja tartani tuning esetén i5-750@4.2GHz, akkor a phenom tuning sem okozhat neki gondot.

Nálam ezen az órajelen 55-60 fokos volt a cpu, azért nem rossz egy 4k-s hűtőtől :)

[ Szerkesztve ]

(#48757) #98593280 válasza Viper26 (#48754) üzenetére


#98593280
törölt tag

Kelzso az i5-750 -esét azzal hűti, sőt 4Ghz felett is azzal ment. Phenom mondjuk jobban melegszik, de TX3-as is elég, a gyárinál nagyságrendekkel jobb. Mondjuk Phenom-hoz én min. Hyper 212-öt szoktam javasolni.

Igen, COD, az ahol öldöklés van ;]

Agemate: Kék táphoz milyen házat javasolsz?:)

[ Szerkesztve ]

(#48758) kelzsoca válasza #98593280 (#48757) üzenetére


kelzsoca
félisten

Én ezt a házat mondanám, mert szépen megy az FSP Everest 400-as tápodhoz :D

[link]

(#48759) #98593280 válasza kelzsoca (#48758) üzenetére


#98593280
törölt tag

Jó ez a link?:) Nekem nem megyen:)

(#48760) kelzsoca válasza #98593280 (#48759) üzenetére


kelzsoca
félisten

APEVIA X-Jupiter S Type Case-Blue

(#48761) #98593280 válasza kelzsoca (#48760) üzenetére


#98593280
törölt tag

Én is találtam egyet: [link] De ha lehet majd maradnék a CoolerMaster-nél, vagy Xigmatek:)

(#48762) agemate válasza kelzsoca (#48756) üzenetére


agemate
addikt

Mostanában nem volt nagyon téma, hogy módosítsuk az első hsz-t, de preferálom a nagy változtatást is :)

Azért kértem módosítást, mert nagyon gyakori mostanában, hogy felbontás megjelölés nélkül kérnek gémergép ajánlatot, ezzel a lépésemmel ezt kiküszöbölhetjük.

ShellKretor: Jaj ne már :N Tudom, hogy nem a gép belső kinézete számít leginkább, de ha már van alternatíva, hogy szebbé tegye, akkor az ő döntése, én csak felvázoltam neki :)
Ezek a kék házak azért.. Bár amit Kelzsoca mutatott, egész jól néz ki.

(#48763) kelzsoca válasza agemate (#48762) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ok, mondtam nem gond, majd a következő bővítés előtt egyeztetünk itt :)

Szerintem az a felhasználó aki kicsit is ad az igényességre, nem csak úgy belevagdalja a házba az alkatrészeket, kábeleket, hanem valamilyen formában próbálja azt elrendezni, igényének megfelelően kialakítani :)

De ez már egy másik topicba tartozik :)

(#48764) agemate válasza kelzsoca (#48763) üzenetére


agemate
addikt

Egyetértek. Én is törekszem a kultúrált kábelrendezésre, ha másért nem is, a ventillátorok akadály nélküli munkája érdekében.
Nem kötözködni akarok, de ennek a mondatnak nincs vége: :B

"Szerintem az a felhasználó aki kicsit is ad az igényességre, nem csak úgy belevagdalja a házba az alkatrészeket, kábeleket, hanem valamilyen formában próbálja azt elrendezni, igényének megfelelően kialakítani :) "

[ Szerkesztve ]

(#48765) kelzsoca válasza agemate (#48764) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ennek sincs:

Mostanában nem volt nagyon téma, hogy módosítsuk az első hsz-t, de preferálom a nagy változtatást is :)

A smiley-val zártam a sort, mint Te is. :D

[ Szerkesztve ]

(#48766) agemate válasza kelzsoca (#48765) üzenetére


agemate
addikt

:((( Most olyan fejet vágok, mint amilyet az avatarod :)

[ Szerkesztve ]

(#48767) kelzsoca válasza agemate (#48766) üzenetére


kelzsoca
félisten

:DDD látom :DDD

(#48768) ROCKO86


ROCKO86
csendes tag

Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy bemásoljam ide is az iPon fórumun közzétett hozzászólásomat. Tudom, hogy hosszú, és sok kérdést feszeget, ezért kiemelten mindenkinek köszönöm, aki veszi a fáradtságot, hogy végigolvassa, és reagál rá.

""Mire fogom használni a gépet?"
Szeretnék venni asztali PC-t, After Effects-re és a későbbiekben talán 3DS Max-ra is. A feladat körülbelül 1-2 perces videók renderelése, főképp webre, flash formátumban. Ami lényeges, hogy a programnak akadás- és (nagyjából) VÁRAKOZÁSmentesen kell futnia úgy, hogy mellete nyitva van még jópár memóriaigényes szoftver is (PhotoShop, Illustrator, DreamWeaver és a négy legnépszerűbb böngésző). Mint írtam, az anyagok 1-2 percesek lennének, így a renderelés nyílván nem tartana olyan sokáig, de ennek az idejét is a lehető legkevesebbre kéne leszorítani.
A számítógép hardver részéhez abszolút nem értek, egyáltalán nem követem nyomon semmilyen fórumon az aktualitásokat már régóta. Számítógép programozóként végeztem, ezért tudom, hogy mi az a DDR3-as memória , de hogy melyik rendelkezik a legjobb ár/érték aránnyal...

"Mennyi pénzt tudok rászánni?"
Igyekszem realistán felfogni az árakat, és üzleti befektetésnek tekinteni a gépvásárlást, ami - remélem - meg fog térülni. Amit az iPon gépösszerakójával és egyéb helyeken néztem magamnak, az körülbelül 650.000 Ft-ba kerül (két TL paneles monitorral). Az igazi kérdés az - és valójában ezért is írtam erre a fórumra -, hogy a fenti célok elérését meg lehet-e oldani olcsóbban. Ha az egész konfigurációra csak 400.000 Ft-ot szánnék rá, sokkal lassabb lenne a munka?
Pénz kérdésben szerencsére elég bő gyeplőre tudnám ereszteni magam, inkább az számít, hogy minden villámgyorsan és várakozás nélkül működjön. Természetesen szeretném a dolgot minél olcsóbban megúszni, de ha egy alkatrész 10-20k-val drágább egy másiknál, és nagyot dob a sebességen, akkor rá lehet beszélni.

"Mely alkatrészek állnak már rendelkezésemre?"
Semmi. Abszolút semmi. Régóta laptopot használok.

"Mely alkatrészekre van szükségem?"
***Alaplap***
Egyik ismerősöm, aki már régóta benne van az After Effects-ben, ő Gigabyte-os alaplapot ajánlott. Miért? Ezek annyival jobbak, mint mások? Gondolom, itt LGA-1366-os foglalatban kéne gondolkodnom, de javítsatok ki!
Az Internetre wifi-s router-t használok. Érdemes megvenni egy drágább, wifi-s alaplapot, vagy inkább vegyek külön "wifi fogót"?

***Processzor***
Mindenképpen i7-es. Elég a 920-as, vagy illik beruházni a 930-as, esetleg 940-esbe?

***Memória***
A költséghatékonyság miatt én 2*6 Gigára gondoltam. Ennek szerintem elégnek kell lennie, és ahogy osztottam-szoroztam, olcsóbb ez a megoldás, mint a 3*4 GByte.

***Videókártya***
A kényes kérdés... A fent említett ismerősöm nVidia Quadro-t ajánlott, de azok 200-tól indulnak, és az azért szerintem húzós. Rosszul gondolom? Megéri az árát?
A kártya kizárólag munkára kéne, nem játékra. Valószínűsítem, hogy Ati kártyák között is van, amit AE-re hegyeztek ki, de én inkább nVidiában gondolkodnék... Persze meggyőzhető vagyok.
Fontos, hogy két monitort is kezelni tudjon a kártya.

***Merevlemez***
Azt hiszem, SSD kéne, a gyorsaság miatt. A költségek miatt nem gondolok nagyobbra 128 GByte-osnál, de talán az oprendszerre, a programokra, és az épp aktuális munkákra lehet elegendő egy 64 GByte-os is. Háttértárnak egy 1-2 TByte-os vinyóra gondoltam.

***Ház***
Előre is elnézést kérek a modderektől, de nekem erőmű kell, nem karácsonyfa. Gondolom a ház főképp hűtési szempontból fontos egy konfigurációban. Sajnos annyira nem értek a hardverhez, hogy nem látom, mi a különbség egy 10k-s és egy 60k-s ház között...

***Tápegység***
Elegendően nagy teljesítményűnek és lehetőleg szünetmentesnek kell lennie.

***Monitor***
Minimum 23"-os, TN panelesnek kell lennie (az élethű színek miatt). Én ezt néztem ki: LG W2486L-PF. Két darab kell belőle.

A billentyűzet, egér, kártyaolvasó, stb. perifériák egy ilyen konfigurációnál azt hiszem elhanyagolhatóak, és ilyen szempontból nem vagyok igényes. Elgépelgetek a Tesco-s bill-en is, de jobb szeretném, ha laposak lennének a billentyűk.
Szoftver nem kell.

"Van-e időm várni a gépvásárlással?"
Nem olyan sürgős a vásárlás. Ha az egészet nem lehet kihozni 400k-ból, akkor meg a pénz egy részét elő is kell teremteni valahonnan... Szóval én ráérek.

"Van-e gyártó melyet favorizálok/bojkottálok?"
Abszolút semmi. Tökéletesen tudatlan vagyok. Amiket ajánlottak/favorizálok, azokat fent leírtam."

Zoli

Szabó Zoltán - http://www.SuDe.hu

(#48769) kelzsoca válasza ROCKO86 (#48768) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Ez igazán pontos és részletes megfogalmazás amit itt leírtál.

Sajnos jól látod itt röpködni fognak a 10-100 ezrek, de még milyen gyorsan :)

Már a lap+cpu+ram kombináció is sokat fog elvinni+a 2 monitor és ugye SSD+tároló, ezen kívűl még kell Nvidia kártya is, tápegység,szünetmentes, ház stb..

Átolvasom még párszor az igényeket, és mondok-ajánlok valami :)

(#48770) ROCKO86 válasza kelzsoca (#48769) üzenetére


ROCKO86
csendes tag

Ez igen gyors reakció volt, köszönöm szépen. :)

Szabó Zoltán - http://www.SuDe.hu

(#48771) #98593280 válasza ROCKO86 (#48768) üzenetére


#98593280
törölt tag

"Van-e gyártó melyet bojkottálok?"

Igen, a kodegen:)

[ Szerkesztve ]

(#48772) agemate válasza #98593280 (#48771) üzenetére


agemate
addikt

Ne bántsd azt a kodegent, haver gépében gond nélkül megy már vagy' 4 éve :) Pedig le is van terhelve.

Természetesen vicceltem, bántsad a kodegent! :DDD

Kíváncsian várom Kelzsoca i7&Quadro konfigját :K

[ Szerkesztve ]

(#48773) kelzsoca válasza ROCKO86 (#48770) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hát akkor indulásnak egy képlékeny konfiguráció:

Lap: ASROCK X58 Extreme 39.032 Ft
Cpu: INTEL Core i7-920 2.66Ghz 1366 BOX 61.101 Ft
Cpu hűtő: NOCTUA NH-U12P SE2 14.162 Ft
Ram: GEIL Value 6144Mb DDR3 1600Mhz CL8 TRIKIT 50.017 Ft
Vga: GIGABYTE GV-N470D5-13I-B GTX470 1280MB PCIE 97.079 Ft
SSD: KINGSTON 64GB SSD 2,5" SSDNow V+ SNVP325-S2/64GB 46.641 Ft
HDD: SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32Mb SATA2 HD103SJ 18.375 Ft
ODD: NEC AD-7243S Fekete 5.341 Ft
Ház: COOLERMASTER RC-690-KKN1-GP 21.726 Ft
Táp: FSP Everest 500W 21.462 Ft
Monitorok: 2xLG W2486L-PF 89.122 Ft
---------------
550.180 Ft árak az Iponból

A lap és cpu gondolom nem okoz meglepetést.
Mivel az említett programoknak valójában az átlagos ram igénye ~2gb, persze ennek a duplája mindenképpen kell, de szerintem a 6gb ramnál nem kell több, illetve a keret sem engedi meg, főleg ilyen ram árak mellett.
Processzor hűtő akár lehet olcsóbb is, most mindenképpen az Iponon található korrekt hűtők közül választottam egyet.
SSD, gyors szerintem rendszernek+főbb programoknak elég kell legyen, támogatja a TRIM funkciót is.
Tárolónak direkt nem 5400RPM-es került kiválasztásra, a gyors adatelérés gondolom itt is számít.
Videokártya: igen itt mindenki quadro kártyára gondol, de azok horror árban vannak, én inkább a frissen megjelent és főként komoly munkára kiélezett Nvidia kártyát ajánlom.
Optikai meghajtó csak hogy legyen, semmi extra, megbízható és nincs vele gond.
Házból csak ilyen nagy ház jöhet szóba, főleg ekkora vga esetén is ilyen melegedő alkatrészek választásánál, ezen felül alapból 3db 12cm-es légkavarót tartalmaz a ház, így a jó szellőzés azonnal kiépíthető, további légkavarók beépítése is lehetséges, ha szükséges.
Tápból szerintem nem árt egy korrekt és jó árú minőségi moduláris 500W-os modell.
Monitor adott volt, 2db, hát igen, nem olcsó mulatság :)

Röviden ennyi, természetesen mindenki mást fog ajánlani, illetve másként tudná elkölteni az adott összeget.
Ha viszont 400k körüli keretből kell gazdálkodni jelentősen meg kell csonkítani, illetve át kell az egész konfigurációt gondolni, hiszen csak a két monitor közel 200k-s árcédulával rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#48774) kelzsoca válasza kelzsoca (#48773) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amit kihagytam:

- szünetmentes táp
- Wifi adapter
- perifériák

A kérdés hogy milyen áthidalási időre van szükség a szünetmentes esetén, mert ez határozza meg az árát is részben.

(#48775) #98593280 válasza ROCKO86 (#48768) üzenetére


#98593280
törölt tag

Kisebb költségvetésben:

6GB RAM + GTS250:

LAP: ASROCK X58 Extreme 39k
CPU: INTEL Core i7-920 2.66Ghz 1366 BOX 61k
Hűtő: Gyári
RAM: GEIL Value 6144Mb DDR3 1333Mhz CL9 TRIKIT 42k
System: KINGSTON 64GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+ SNVP325-S2/64GB 47k
Tároló: WD 1000GB 7200rpm 32MB SATA2 WD1001FALS 25k
VGA: ASUS ENGTS250/DI/1GD3 1G DDR3 PCIE 33k
ODD: NEC AD-7243S fekete 1év gar: 5k
TÁP: FSP 400 GHN 11k
HÁZ: XIGMATEK Asgard 9k
OTH: 2x DELL S2309W 23col full HD DVI 4év gar 160k
OTH: ARCTIC COOLING F12 házhűtő 1k
össz: ~ 433k

12GB RAM + GTX260 + CPU hűtő:

LAP: ASROCK X58 Extreme 39k
CPU: INTEL Core i7-920 2.66Ghz 1366 BOX 61k
Hűtő: Coolink Corator 12k
RAM: 2x GEIL Value 6144Mb DDR3 1333Mhz CL9 TRIKIT 84k

System: KINGSTON 64GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+ SNVP325-S2/64GB 47k
Tároló: WD 1000GB 7200rpm 32MB SATA2 WD1001FALS 25k
VGA: ASUS ENGTX260 GL+/2DI/896MD3 896MB DDR3 PCIE 48k
ODD: NEC AD-7243S fekete 1év gar: 5k
TÁP: FSP FSP500-60GHN 500W 15k
HÁZ: XIGMATEK Asgard 9k
OTH: 2x DELL S2309W 23col full HD DVI 4év gar 160k
OTH: ARCTIC COOLING F12 házhűtő 1k
össz: ~ 506k

A Dell TFT-ről jókat írnak: [link]

eBolt-ban van.
Egyébként árak Ipon-ról.

Kelzso: kell ehhez Fermi?:)
Más: Az Everest-nek rövidek a kábelei, hosszabbítók kellenek alsó tápos házba.

[ Szerkesztve ]

(#48776) kelzsoca válasza #98593280 (#48775) üzenetére


kelzsoca
félisten

Valószínűleg nem kell hozzá, mert a 400k-s árba semmiképpen nem férne bele :)

Egyébként tényleg munkára tervezték, a játék csak másodlagos :)

Az Everest-nek rövidek a kábelei

Még simán a lap előtt sem érnek el a helyükre? :U

A programok hardver igényei:

Adobe After Effects CS5 requires a 64-bit operating system.
Windows

* Intel® Pentium® 4 or AMD Athlon® 64 processor (Intel Core™2 Duo or AMD Phenom® II recommended); 64-bit support required
* 64-bit operating system required: Microsoft® Windows Vista® Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise with Service Pack 1 or Windows® 7
* 2GB of RAM
* 3GB of available hard-disk space plus 2GB of space for optional content; additional free space required during installation (cannot install on removable flash-based storage devices)
* 1280x1024 display with OpenGL 2.0–compatible graphics card
* DVD-ROM drive
* QuickTime 7.6.2 software required for QuickTime features
* Broadband Internet connection required for online services*
-------------------------------------------------------------------------------
32-Bit 3ds Max 2011 or 3ds Max Design 2011 for Windows

Operating system: Microsoft® Windows® 7 Professional, Microsoft® Windows Vista® Business (SP2 or higher), or Microsoft® Windows® XP Professional (SP2 or higher)

For general animation and rendering (typically fewer than 1,000 objects or 100,000 polygons):

* Intel® Pentium® 4 1.4 GHz or equivalent AMD® processor with SSE2 technology*
* 2 GB RAM (4 GB recommended)
* 2 GB swap space (4 GB recommended)**
* 3 GB free hard drive space
* Direct3D® 10 technology, Direct3D 9, or OpenGL®-capable graphics card† (256 MB or higher video card memory, 1 GB or higher recommended)
* Three-button mouse with mouse driver software
* DVD-ROM drive††
* Microsoft® Internet Explorer® 7.0 or higher or Mozilla® Firefox® 2.0 or higher browser
* Internet connection for web downloads and Autodesk® Subscription-aware access

[ Szerkesztve ]

(#48777) ROCKO86


ROCKO86
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségeteket, sok mindent sikerült megtudni és nagyjából vizualizálódik a teljes kép.

Valószínűleg elsőre csak 2*4 Gbyte RAM fog belemenni a gépbe, ha nem lesz elég, lehet bővíteni.

Amin még rágódom az az SSD vs. Raid0. Ha három darab 500 GByte-os vinyót raid0-ba rakok, az hozni fogja nagyjából az SSD sebességét? Csak mert az ára így kb. negyede lenne egy 128 Gigás SSD-nek, és 64 Giga sajnos nem lesz elég.

Szintén nem eldőlt még a videókártya. [link] Ez egészen szimpatikus, és az ára is elviselhető.
Illetve az is felmerült bennem, hogy szükségem van-e a GTX470-re, esetleg 480-ra. Annyival gyorsabbá tenné a munkát, hogy megéri rááldozni a GTX260-as árához mért 50-80k-t?
Kérlek, válasznál vegyétek figyelembe, hogy nem úgymond "minimumon" szeretném futtatni a programokat, hanem az anyagi keretekhez mérten minél gyorsabban. Ha - mint hozzá nem értőnek - azt fogjátok tanácsolni, hogy a 470-es vagy a 480-as érezhetően meggyorsítja a munkát, akkor inkább gyűjtögetnék még egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Szabó Zoltán - http://www.SuDe.hu

(#48778) #98593280 válasza ROCKO86 (#48777) üzenetére


#98593280
törölt tag

A 2x4GB RAM biztosan rossz választás- Az 1366-os lapok 3 csatornában tudják kezelni a modulokat, ezért azokhoz TriKIT-et érdemes venni. Én 6GB-ot javaslok így TriKIT-ben, vagy 2 db ilyen KIT-et.

(#48779) kelzsoca válasza ROCKO86 (#48777) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

A raid 0 kiépítés elég sok veszéllyel járhat, és 3 merevlemezzel nem is megoldható, raid 0-hoz két azonos márkájú/fajtájú/tárkapacitású lemezt kellene használni:

pl: 2x samsung F3 500Gb, ha ezt összefűzzük akkor van 1tb raid 0 tömb, ami gyors de nem biztonságos.
Ezen felül hiába lesz 2x-es sebességed, ha még mindig tányéros meghajtót használsz az elérési idő sosem lesz olyan mint egy SSD esetén.

A raid-ről bővebben

Továbbá a raid-et érdemes hardveresen kiépíteni, ami további plusz költségként jelentkezne, lehetőség van szoftveresen is kiépíteni a raid-et, de akkor a processzort terheli le az ezzel járó munka.

A quadro kártya jó választás lehet, ennyiért biztosan megéri az árát.

Ramból 2x3gb-ot javasolnák, mint azt már tettem is, az ennél több ram valószínűleg felesleges számodra a munka elvégzéséhez.

(#48780) jaja1981 válasza ROCKO86 (#48777) üzenetére


jaja1981
addikt

Fölösleges olyan erős VGA, úgyis a proci fog számolni a VGA csak megjelenít.
RAID minden képen ajánlott, de valóban a hardveres részével.
Sok lap alapból támogatja a RAID kiépítését.

Ramból minimum a 8gb, de ha TRI kittes, akkor 12GB kelleni fog.
6GB figyfene az biztos.
Ha kifogysz a ramból, és swap-olni kell a vinyónak, tök felesleges az erős proci és VGA.

[ Szerkesztve ]

(#48781) Ribi válasza jaja1981 (#48780) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért ennek az "csak megjelenít" dolgonak utána kellene nézni.
Egyes programok igencsak támaszkodni tudnak a VGA-ra. És mint láttuk esetenként a VGA kb 20x olyan gyorsan számol mint egy 4 magos CPU.
Szóval lehet jobban jár egy 2 magos pcuval egy GTX480-al mint valami brutal cpuval.
De ez program függő. Ennek nagyon utána kellene olvasni mielőbb nagyon drága ámde szar konfigot javallunk! Egyáltalán ismeritek a After Effects programot ? Ha igen és semmit vga támogatás nincs benne akkor nemszóltam. Csak ugye nem hiába találták ki a Quadro-t sem.

[ Szerkesztve ]

(#48782) Ribi


Ribi
nagyúr

Ahogy néztem az Adobe oldalát, az After Effects-re kattintva igen nagy NVIDIA ACELERATION hirdetés jön be. Szóval megkockáztatom, hogy akár egy régebbi Quadro-t a leghasznosabb szerezni, mint egy nem támogatott akármilyen másikat.

(#48783) jaja1981 válasza Ribi (#48782) üzenetére


jaja1981
addikt

Igen, az oldalon nagyon hirdetik, de jó lenne tudni a gyakorlatban mit produkál.
Én még a jövőben látom, hogy a VGA számolni fog, ez per pillanat gyerekcipőben jár.
Igaz, hogy 4 éve, de akkor CAD rendszerekhez terveztem és installáltam munkaállomásokat.
Akkor a CAD rendszerek még csak 1 magot használtak, a VGA meg csak megjelenítésre szolgált.
Azóta már több magot is használnak egyes esetekben, de egyesekben továbbra is csak 1 mag dolgozik.
A VGA támogatás még a jövőben lóg.

(#48784) Ribi válasza jaja1981 (#48783) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ebben a videoban nagyon magyaraz a VGA gyorsításról.
(Adobe termékeket sose tudtam melyik minek a része.)
De hogy a többi termék hogy profitál a több magból illetve a GPUból az kérdés, de nem árt utánanézni. Nagyon sokat lehet nyerni ha a megfelelő GPU-t választja.

[ Szerkesztve ]

(#48785) jaja1981 válasza Ribi (#48784) üzenetére


jaja1981
addikt

Igen-igen.
Ilyen dologra úgy kezdődik a gép vásárlás, hogy akiszemelt szoftverhez kell gépet venni.
Nem úgy általánosan veszünk egy gépet oszt jól van, hanem amit a progi szeret olyat kell venni.

Szóval először el kell dönteni, hogy mit szeretne a tulaj használni rajta.

(#48786) kelzsoca válasza jaja1981 (#48785) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szeretnék venni asztali PC-t, After Effects-re és a későbbiekben talán 3DS Max-ra is. A feladat körülbelül 1-2 perces videók renderelése, főképp webre, flash formátumban. Ami lényeges, hogy a programnak akadás- és (nagyjából) VÁRAKOZÁSmentesen kell futnia úgy, hogy mellete nyitva van még jópár memóriaigényes szoftver is (PhotoShop, Illustrator, DreamWeaver és a négy legnépszerűbb böngésző). Mint írtam, az anyagok 1-2 percesek lennének, így a renderelés nyílván nem tartana olyan sokáig, de ennek az idejét is a lehető legkevesebbre kéne leszorítani.

(#48787) Viper26 válasza #98593280 (#48757) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor ezek szerint a Mugen 2 felesleges lenne?

iPhone 15 Pro | AW S9

(#48788) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Ha már itt szóba került a TX3, megkérdezhetném kelzsocától, és ShellK.-től hogy mennyire hangos? :B X4 620hoz kéne, 3ghz környékére rángatnám majd.

(#48789) ROCKO86


ROCKO86
csendes tag

Én is úgy gondolom, hogy az After Effects igencsak rá fog hajazni a grafikus kártyák (főleg nVidia) maximális kihasználtságára. Az igazi kérdés az volt, hogy a gtx470/480-as 50/80k-val többet tud-e a 260-asnál... Igen erősen húz a szívem a már linkelt Quadro FX1800-hoz, de ez nem egy régebbi kártya? Még csak HDMI sincs rajta, és még GDDR3-as memóriával rendelkezik... Vagy ezt már inkább a megfelelő topicba írjam?

Kelzso, a raid0-ra köszönöm a linket, én is itt nézem utána elöször a raid-nek. Viszont a wiki nem említ semmiféle limitet a raid0-ba köthető vinyók számát illetően... Ez a max kettő tuti? (Bocs, ha láma a kérdés. Hát ilyen szinten nem értek hozzá...)
A raid0-hoz való hardverkiépítés mit jelent? Gondolom, ez alaplapfüggő... Amit ajánlottatok ASROCK X58 [link], arra az iPon azt írja, hogy támogatja a raid vezérlést. Ez akkor nekem megfelelő?
Inkább vegyem meg a legolcsóbb 128 Gigás SSD-t (Kingston [link]) és mellé egy normál háttértárat?

A RAM-nál viszont most totálisan összezavartatok. :) Az már akkor így eldőlt, hogy tri-kit-es kell. De 6 vagy 12? Esetleg 9?

Köszi szépen mindenkinek, előre is!

Szabó Zoltán - http://www.SuDe.hu

(#48790) kelzsoca válasza ROCKO86 (#48789) üzenetére


kelzsoca
félisten

A raiddel kapcsolatban azt mondtam hogy csak párosával lehet a lemezeket összefűzni, mert olyat írtál hogy veszel 3 hdd-t és azt összehozod raidbe, mert az nem fog menni.

2-4 stb.. igy lehet megépíteni.

De mint mondtam a raid csak akkor ajánlott, ha egy esetleges adatvesztés következtében az adatok elvesztése nem jelent gondot.

Az Asrock lapon mint az összes többi alaplapon szoftveres raid kiépítésre van lehetőség, ami inkább nem ajánlott kategória.

Egy normálisabb raid kártya viszonylag drága játék ~40k körül mozog az áruk.

A gyors SSD+HDD-s tároló sokkal jobb ötlet.

A ram mennyiség kerettől is függ, én a 12gb ramot feleslegesnek látom, szerintem érdemes lenne alapból 6gb rammal indulni, és ha kevés lehet még bele venni.

A quadro kártyák kifejezetten munkára készülnek, én még HDMI portos verziót nem láttam, illetve a DDR3 is szerintem rendben van.

Az igazi kérdés az volt, hogy a gtx470/480-as 50/80k-val többet tud-e a 260-asnál..

Az biztos hogy többet tud, az igazi kérdés hogy neked szükséged van -e ekkora teljesítményre :)

(#48791) Tyrael válasza kelzsoca (#48790) üzenetére


Tyrael
senior tag

A raiddel kapcsolatban azt mondtam hogy csak párosával lehet a lemezeket összefűzni, mert olyat írtál hogy veszel 3 hdd-t és azt összehozod raidbe, mert az nem fog menni.

En nem tudok ilyen korlatozasrol, Raid0-hoz Raid1-hez valoban 2 a minimalis szamu lemez, de rakhatsz bele 3at vagy barmennyit.
Raid0-nal nem ajanlatos igy, mert minel tobb a lemezed, annal nagyobb az eselye hogy valamelyik bedoglik, es akkor buktad az osszes adatod.

Raid1-nel a 3 lemezes felallasnal van 1 tukrod a hotspare lemezzel.

Raid5-hoz legkevesebb 3 lemez kell, de itt is lehet (sot egyenesen ajanlott) hot-spare-nek berakni plusz1 vinyod, mert eleg kellemetlen, ha a rebuild ideje alatt kiesik meg1 disk.

Raid6-nal gyakorlatilag ez a megnovelt biztonsag van megvalositva(a paritas 2 lemezt hasznal az 1 helyett), ezert itt minimum 4 lemez kell.

Ha 2 lemezre raid1-et tennek, ha nem szamit az adatvesztes akkor raid1, raid5/6ot nem szoktam hasznalni, storage szervernel esetleg megerheti mert olcso.
4 vagy tobb diszk eseten raid10-et erdemes hasznalni szerintem (raid0 a raid1 folott).

Itt valoban igaz, hogy csak kettesevel lehet belepakolni a tombbe a lemezeket.

"De mint mondtam a raid csak akkor ajánlott, ha egy esetleges adatvesztés következtében az adatok elvesztése nem jelent gondot."
Itt valoszinusitem, hogy raid0-ra gondolsz, mert egyebkent pont hogy az a raid lenyege, hogy a vinyo halala ne okozzon adatvesztest.

Alaplapi integralt fake-raid-et en sem ajanlom, akkor mar inkabb bizzuk az oprendszerre a raid kezeleset, xp-ben van lehetoseg raid1-re, vista/win7 asszem mar sokkal tobbfele kotegelest tamogat.

Tyrael

(#48792) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok.

Lassan totálisan beérik a dolog, hogy lecseréljem a régi gépemet. Sajnos mostanában nem volt időm követni a dolgokat, hogy mi hogyan fejlődik és hogy mit érdemes megvenni.

Amire tuti, hogy szükségem lesz: alaplap, proci, memória, VGA (HDMI-vel rákötném a plazma tv-re), vinyó, monitor (22")

Amire lehet hogy szükségem lesz: táp (jelenleg egy 400W-os van), ház (jelenleg Casetek 1016), hangkártya (van 5.1 cucc, összekötném)

A gépet leginkább tervezőprogramokra és HD filmezésre használnám, meg persze valószínűleg játékra is. Tudom, hogy nem igazán egy gép kellene a ezekre a dolgokra, de biztos tudtok köztes megoldást :) Az se baj ha halk :P na de ennyi pénzért ne akarjak már mindent :D

Na és a lényeg, hogy mennyim van erre: 160-170 eFt a cél. Igazából ezért a pénzért a belsejét (alaplap, proci, memória, vga, vinyó) és a monitort céloznám meg. Persze ha kell vennem tápot is meg házat is akkor jó lenen azt is beleszorítani.

Ennyiért egyáltalán milyen szintű gépet tudok összerakni?

Előre is thx.

(#48793) kelzsoca válasza Tyrael (#48791) üzenetére


kelzsoca
félisten

En nem tudok ilyen korlatozasrol, Raid0-hoz Raid1-hez valoban 2 a minimalis szamu lemez, de rakhatsz bele 3at vagy barmennyit.

Igen, köszönöm a kiigazítást, valójában lehet akár 3 merevlemezből is raid 0-ás tömböt készíteni, de ezt nagyon ritkán használják (tudtommal nem elterjedt) pont az általad is említett dolog miatt.

Itt valoszinusitem, hogy raid0-ra gondolsz, mert egyebkent pont hogy az a raid lenyege, hogy a vinyo halala ne okozzon adatvesztest.

Természetesen a raid 0-ra gondoltam, végig arról volt szó, arról beszéltünk.

(#48794) #98593280 válasza Nauda (#48792) üzenetére


#98593280
törölt tag

Milyen tápod van? Attól függően kell majd venned újat, már amennyiben nem tartozik a megbízhatóak közé.

LAP: MSI 770-G45 16k
CPU: AMD Phenom II 925 2.80Ghz AM3 BOX 32k
RAM: GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT 31k
HDD: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ 12k
VGA: ASUS ENGTS250/DI/1GD3 1G DDR3 PCIE 35k
ODD:
TÁP:
HÁZ:
OTH: BENQ G2320HDB 23col, 1920x1080, DVI 39k
össz: ~ 164k

TÁP-al: FSP FSP400-60GHN, 11k
össz: ~ 175k

Bár 100-ból 90x ATI-t ajánlunk, a tervező programok elsődleges használata miatt, esetleg most jobb lenne Nvidia-t választanod.

(#48795) Nauda válasza #98593280 (#48794) üzenetére


Nauda
tag

A tápom egy 400W-os P4 Sweex táp. Mondjuk már nem mai darab :P 2004-es :)

Mellékesen a game-eket mennyire bírja ez az összeállítás?

Kössz.

(#48796) #98593280 válasza Nauda (#48795) üzenetére


#98593280
törölt tag

1440 és 1680 körül fogsz majd játszani, de a BenQ aránylag jól interpolál. Ha gondolod szóba jöhet még GTX260 is, ami full hd-re erősebb, de akkor csak 630-as 4 magos Athlon fér bele, ami viszont meg a tervező progiknál tud kevesebbet.

(#48797) ROCKO86


ROCKO86
csendes tag

Köszönöm a raid-es ismertetőt, nagyon hasznos volt. Azt hiszem, inkább rá fogok szánni több pénzt, és maradok az SSD + sima háttértár combo-nál.

Mindenkinek köszi a segítséget!

Szabó Zoltán - http://www.SuDe.hu

(#48798) matthew95(2) válasza Nauda (#48795) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

Akkor a tápot is cseréld! Az tökéletes, amit Shell ajánlott!

(#48799) Tigershark


Tigershark
csendes tag

A nem túl távoli jövőben tervezett gépvásárlásomnál (vagy LGA-1156 alapon i5-750, vagy LGA-1366 alapon i7-920, még nem döntöttem el :F ) egyik fontos szempont lesz, hogy a kiválasztott alaplapom mennyire egyszerűen támogatja a tuningot ("egyszerűség" alatt azt értem, hogy én mint felhasználó ne kelljen 28millió feszültség értékkel játszadoznom, hanem kvázi a rendszer betuningolja magát a még megbízhatóan működő szintre, a lehető legfelhasználóbarátabb módon).

Utánaolvasva a dolgoknak, szinte minden gyártó már közepes árfekvésű alaplapjaiban vannak ilyen tuning megoldások (asus: TurboV EVO OC processor, gigabyte: easytune, MSI: OC Genie stb.).

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek melyik gyártó, melyik megoldása a jobb? (úgy is feltehetném a kérdést, hogy van valakinek "érkezése", hogy ezeket a megoldásokat egy rövidke cikkben / hozzászólásban összehasonlítsa? :K ).

Nagyon hálás olvasója lennék ennek :R

(#48800) kelzsoca válasza Tigershark (#48799) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nekem meg olyan kérdésem van hogy neked mire nem elég egy alapon ketyegő i5-750 vagy i7-920-as processzor, ami ha kell a turbo boostnak köszönhetően automatikusan tuningolja magát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.