Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7042) mgabi


mgabi
senior tag

Sziasztok,

Digi 1000-s nethez keresnék egy izmos routert. Jelenleg 1043ND v4-t használok, ami eddig elég is volt HW NAT gyorsítással, de most a Openwrt került rá, így elég gyenge lett még flow-offloadingos juppin féle OpenWRT-vel is. Wifi adóteljesítmény szabályozás miatt kell rá, hogy a ház előtt is legyen net. Torrent sebesség 80-100MB/secről 30-35-re csökkent, és gyakran lefagynak a torrentek majd újra indulnak. Így az az ötletem támadt, hogy leminősítem only-Wifire a 1043-t, és elékötök egy izmos vezetékes routert. Régi beidegződésem szerint vennék egy Hexet elé, de ahogy utána néztem már 3 éve nem frissítették, és elég gyengus lett a hardware a hAP ac²-höz képest, főleg ha azt nézzük, hogy csak 3 ezerrel kerül többe. Egy hátránya csak, hogy a 128MB memóriát picit keveslem. AZ RB450Gx4 36 ezerért ugyanezt tudja (CPU ugyanaz), csak a ramja 1GB. Jól érzem, hogy most a hAP ac² a best-buy számomra, és nem igazán érdemes vesződnöm még a 450Gx4-gyel sem? Vagy van ennél jobb megoldás is Mikrotiken belül?

Hálózat topológia: Digi 1000 lan kábel -> Router: ethernet: PC, media box, tv, 1043ND v4 wifi-router (3db telefon + iPad), 50m2-s panel.

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.