Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Sziasztok!

Van egy Samsung SyncMaster 500s tipusú monitorom. 15 colos. Már elég régi, kb. 5 éves. Ha jól emlékszem 3+2 év garancia van (volt) rá.

A problémám a következő: Néha nekiáll villogni. Tehát néha kicsit elhomályosul, aztán vissza világosodik. Mást nem csinál, tehát a kép marad ugyanaz. Olyan mintha csökkenne a fényerő. De más változás nincs, tehát az éppen a képernyőn lévő kép nem változik. Csak persze nehezebben olvasható ha éppen elhomályosul. Teljesen rendszertelenül csinálja ezt a villogást. Néha hosszabb ideig marad az egyik állapotban. Azt hiszem, hogy a fényesebb állapot a helyes. Ha valakinek van ötlete, hogy mi lehet az oká, kérem írjon. Sosem volt még tisztítva, csak nagyritkán a tetejéről a por letörölve. Lehet ez a probléma? A tetején lévő szellőző lyukakon az évek során sok por bemehetett. Régen persze nem csinálta.

Köszi.

(#2) PWR válasza Zoltán (#1) üzenetére


PWR
aktív tag

hali, nekem utoljara akkor volt ilyen problemam (fenyerö elöször neha-neha, majd egyre gyakrabban valtozott), mikor egy 14-es daewoodoo moncsim volt. mivel mar regi volt vettem egy nec 15-öst. majd hülyet kaptam , mikor azzal is ugyanazt csinalta... egy s3-as vga volt a ludas... csak azert irom, lehet mas is mint moncsi problem.

üdv

Üdv

(#3) Zoltán válasza PWR (#2) üzenetére


Zoltán
őstag

Nekem Abit Siluro Gef2mx400 64Mb van. Nem hiszem, hogy ez lenne a gond, mert mintha az előző kártyámmal is csinálta volna...

(#4) bcs válasza Zoltán (#3) üzenetére


bcs
aktív tag

esetleg megtört a VGA-kábel.

(#5) Zoltán válasza bcs (#4) üzenetére


Zoltán
őstag

Hmm... Érdekes ötlet. Ennek örülnék a legjobban... :-)

(#6) Zoltán válasza Zoltán (#5) üzenetére


Zoltán
őstag

fel

(#7) Terrayon


Terrayon
tag

Szerintem a monitior márkájában lesz a hiba, ez csak magánvélemény és tapasztalat.

(#8) Bikeman


Bikeman
aktív tag

Nekem is ez a gondom, nem mindíg csinálja, csak rendszertelenül meg-meg villan, a kép és fényerőssége nem változik. A vga kábelt ellenőriztem, csati jó, 220 szintén, a gép egy Daewoo 15'' 518B CRT (5 éves, de eddig nem volt baja, mindíg letakarom használt után, így sztem túl sok por sincs benne)
Mi ez?

(#9) Tsunami válasza Zoltán (#1) üzenetére


Tsunami
senior tag

Első nekifutásból probálj ki egy másik monitort ha tudsz, vagy egy másik videókártyát, de ez erősen monitor gyanus.

''három a kettő tizen''

(#10) Loha válasza Bikeman (#8) üzenetére


Loha
veterán

Egyáltalán nem lepődnék meg azon ha egyszerüen elöregedett volna a monitor...

(#11) neduddki válasza Zoltán (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

MIntha vki korabban aszont avolna err ehogy szar a cink kiszaratt... eloregedett:- ((( ujraforrasztgatast javaltak, de minth acsere lett volna belule...
Aszem itt olvastam vmikor megboldogult ujozn korom kornmyeken /magyarul qtya regen:- ))))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12) boygo válasza Zoltán (#1) üzenetére


boygo
aktív tag

Talán a nagy mennyiségü lerakódott por is előidézheti ezt a jelenséget. ;)
Nagytakarítás segíthet.

[Szerkesztve]

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#13) reprokaiser


reprokaiser
csendes tag

Lehet ez kontakthiba, de lehet az is, hogy a monitor elektronikájában kezd elfáradni egy alkatrész, tipikusan valamilyen teljesítmény-tranzisztor. Elviheted egy szervízbe, hogy végignézzék, csak a szállítás-javítás többe fog kerülni, mint amennyit az egész televízió ér. Ideje átállni TFT-re.

Esetleg egy alapos otthoni takarítás segíthet, az ingyér van. Kapcsold be, húzd ki a falból és hagyd így fél napig. Ha ezután szétszereled, egy finom ecsettel és egy porszívóval csodákat tehetsz; de vigyázz, ne nagyon fogdoss semmit, mert lehet, hogy valamelyik kondiban van még pár ezer volt ajándékba.

(#14) mormota


mormota
senior tag

más kérdés, de monitor, és vibrálás:

belinea 107040-es jó öreg (nem tudom mennyi) amióta megvan (igaz hozzászoktam már, de zavaró) vibrál. 100 Hz, 120 Hz, neki mindegy.
ha mellette 20 centire bekapcsolom a kistévét, akkor mégjobban észlelhető a kép vibrációja, ugyanez van a másik oldalon levő kislámpával.

lehet ez a tv-ben és a lámpában levő transzformátortól?
a tv és a lámpa kikapcsolt állapotában is vibrál a monitor képe

Illusztrálok, tehát vagyok

(#15) xcel2000


xcel2000
aktív tag

Hello!
Az lenne a nagy helyzet hogy van egy Acer monitorom egy 9600GT MSI videokarimés a monitor egyszer csak elkezdett vibrálni (1920x1080 60Hz). De amint pl.:1280x1024 75Hz re álitottam akkor csillapodott de látszott még a vibrálás.
valami ötlet?

Alku nélkül nincs üzlet! // "Sok hal úszik a vízben kukacra vadászva, de az én kukacomat nem kaphatja be csakis a maga halacskája."

(#16) korimas


korimas
csendes tag

Hellósztok!

Problémám a következő. Van 1 Lg 24mp55hq-p típusú monitorom. Teljesen rendszertelenül elszokott menni a kép aztán visszajön. Jobb felül megjelenik a hdmi jelzés mintha csak most dugtam volna be. Van olyan hogy akár hetekig nem csinálja ezt, de pl most amikor ezt írom kb 2 mp-ként csinálta.

A monitor kb 1 éves
Nemrég cseréltem vidókártyát és mindkettőnél ez volt/van
Ha a kábelt kihúzom és visszadugom akkor hangot is ki ad, de a "villogásnál" nem.
Windows is több fent volt már időközbe

:W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.