Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27311) micafighter


micafighter
nagyúr

Erről mik a tapasztalatok, használja valaki? :)

360 browser : 360 antivírus "biztonságos" böngészője

[ Szerkesztve ]

(#27366) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

360 Browser -hez lehet bővítményeket telepíteni ? Most per pillanat csak felraktam de még nem bogarásztam át :) .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#27948) daimonion válasza Soma01 (#27944) üzenetére


daimonion
senior tag

Összeszedtem pár angolnyelvű ismertetőt róla ..ha gondolod tanulmányozd át Őket ..

360 Browser

Softpedia Editor's Review for 360 Browser

(#28166) daimonion válasza kivlov (#28161) üzenetére


daimonion
senior tag

Én elfogult vagyok mostanság a Kínaiak termékeivel, de nyugodtan kipróbálhatod mindegyiket amit PC re csináltak mert igen jók
360 browser
360 IS
360 TS a TS nél ha be van kapcsolva az Avira és Bitdefender engine akkor 170 Mb ramot is elfogyaszt ezek nélkül pedig beéri 10-20 mega rammal

Egyébként sokszor kérdezik, hogy a kínaiak cuccában miért nincs vagy hogy van-e tüzfal
a fórumukon is megkérdezték ezt íme a válaszuk

Ricky WS
A few weeks ago,I tried out Qihu's 360 Internet Security English Version 4.9 and saw that firewall was missing from the suite. Usually, by internet security, we understand that the components include antivirus+firewall+online protection and some other protection elements thrown in. Take for example, the products available for free in the market-Comodo Internet Security,ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall,Outpost Security Suite Free,Ad-Aware Pro Security 10.5, G Data InternetSecurity 2014,FortiClient Lite & Roboscan Internet Security. The point is thsi-an internet security is incomplete without a firewall thrown in.
That said, I found out that performance of the 3 antivirus engines were quite impressing-it detected all the viruses on my Pc. However,

360 Security Center
Hi, thank you for your suggestion, we'll consider putting firewall in future releases. However we are putting our effort more in network security features which provides more protection than common firewall. Unlike firewall, users can customize rules and detect threats based on network behaviors like backdoors, leaks, etc.

[ Szerkesztve ]

(#28201) motacilo válasza King Unique (#28196) üzenetére


motacilo
aktív tag

Üdv!
Ha számodra felesleges az optimalizáló része, kár erőltetni. Én is feltettem próbaképpen, de gyorsan áttértem az IS-re. Most 32 és 64 bites rendszeren (Win 8.1 alatt) is fut. Nagyon szimpatikus kis program. A tűzfal nem hiányzik, teljesen jó az oprendszer sajátja. Paranoiásoknak meg semmi sem lehet elég jó (talán a CFW). Egy BDIS-t és egy KIS 2013-at cseréltem le. Pedig a BDIS-nek még sok ideje volt hátra, de pár hete lassan, de biztosan elkezdte lassítani a rendszert (valamelyik update után lett feltűnő). Leginkább a böngészést. letöltéseket akadoztatta egy kissé valamint a fájlműveleteket. Pedig nagyon jó programnak tartom és nálam ez húzta eddig a legtovább.
A KIS alapból terhelte a rendszert, főleg a boot idő volt förtelmesen lassú.

Egyébként a kínaiak másik termékét a 360 browsert is feltettem a chrome kiváltására. Most tesztelem: a könyvjelzőimet importálta, a lastpass jól működik alatta. Még 1-2 kiegészítőt tesztelek és ha minden ok, marad ez az IE mellett.

(#28295) King Unique válasza szaki26a (#28294) üzenetére


King Unique
titán

Értem...érdekes dolog ez. .. :)
Én MS-ben sem bízom ilyen szempontból, pont a Win8 és aTPM chipek kapcsán volt szó kémkedésről, Kína ezért is tiltotta ki hivatali gépeiről. :D
Anno állítólag NSA is megkereste MS-t, h Bitlocker kapcsán építsenek be nekik backdoort, most meg hirtelen megszűnt a Truecrypt és Bitlocker használatát javasolják... nem tudom mi állhat a háttérben, de vsz befenyítette őket NSA, mivel anno még FBI sem tudta feltörni a TrueCryptet... :U
Böngészők meg eleve kényes dolog adatgyűjtés szempontjából, az a linkelt jelentés is főleg 360 Browserre tért ki.

(#28736) daimonion válasza Dévacsen (#28731) üzenetére


daimonion
senior tag

http://www.360safe.com/

Itt lehet megtalálni azokat a termékeket ..360 TS 360 IS 360 Browser.

LiLxWaYnEx

Ez már a "rendes" Internet security ? Itt már nem külön külön telepíti az összetevőket ?

[ Szerkesztve ]

(#28956) daimonion válasza blattida (#28952) üzenetére


daimonion
senior tag

Tudom de a DW-n már egy külön brigád teszteli azt hoigy vajon hogy csinálja a jelszó ellenörzést :P
Viszont az érdekes amit írsz hogy lassítja a böngészést ezt nem vettem észre..Ez lehet böngésző függö?? Mert Én a 360 Browsert használom..Az viszont érdekes hogy a TS nem engedi installálni a chrome web védelmet..ez fura

(#28958) daimonion válasza daimonion (#28956) üzenetére


daimonion
senior tag

erre a beállításra gondoltam vagy azért szürke mert a 360 browserben alaból benne a webvédelem ?

CJ4567
elnézést de másik fórumon már napok óta ezen csámcsognak hogy vajon hogyan meg milyen hatalmas gond meg stb stb..

[ Szerkesztve ]

(#29119) daimonion válasza flash- (#29117) üzenetére


daimonion
senior tag

Viszont ha nincs herótod a kínai cuccoktól akkor a chrome alapú 360 browser is jó lehet..Ebbe pl nem kell semmiféle külsö adblock progi mert a sajátja tökéletesen ellátja a dolgát
plusz bele van építve különbözö böngészés védelem egy kép erröl

De ha jell egy kis extra védelem akkor mindkettőre fel lehet telepíteni az ADGUARD kieget ami igen jól véd a malicious website -ok és a reklámok ellen is.

Banknál ez is ellenörzi a tanusítványt

[ Szerkesztve ]

(#29121) daimonion válasza CJ4567 (#29120) üzenetére


daimonion
senior tag

Nincs mit :D

annyi a gond a 360 Browsernél hogy nem a legfrisebb chromium kernelt használja 31.0.16550.63 és nem tud magyarul.

annyi még eszembe jutoott hogy van benne webkit motor IE 11 motor és szabványos IE motor..így lehet váltogatni ha gond lenne a weboldal megjelenítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#29523) CJ4567 válasza ƵøŁĭ (#29519) üzenetére


CJ4567
veterán

Chromeban nincs hang Youtubenál, Firefox nálam lassan indul Adblockkal(Adguard Adblockerrel még nem próbáltam), 360 Browserhez nem tudom mit szólna, szerintem egyik legjobb böngésző az Opera.
(#29520) dqdb Erről nem is tudtam :R

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#29698) CJ4567 válasza daimonion (#29696) üzenetére


CJ4567
veterán

A manual optimalizationt hol lehet elérni? Még nem is láttam ezt :D
Hogyhogy váltottál 360 Browserröl?

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#29709) daimonion válasza CJ4567 (#29698) üzenetére


daimonion
senior tag

speed up fül megvárod míg végez majd azután kék lesz a manula és rányomsz...
Megvan a 360 browser is de az FF a 31-es verziótól igen gyorsan indul meg benne van a 360 web threat protection így szerintem ugyanolyan jó mint a 360 browser ..De mikor melyiket használom.

(#29983) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

daimonion -> 360 Browser ;)
What's new in the latest version? Version 7.5.2.108, August 29, 2014
1. Fix“malware found during download" bug
2. Address bar now shows search engine as priority
3. Allow users to ignore safety warnings when downloading
4. Press home will now open homepage on current tab, rather than on a new tab
[link]

TS új build elérhető ,release notes még nincs .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30403) daimonion válasza tpeter77 (#30390) üzenetére


daimonion
senior tag

Ha a virusirtó a hack/crack progikra bejelez, az nem gond, azokat a progikat régóta használom, csak fel kell venni "fehérlistába."

Tudom most nagyon álságosnak fog tünni amit írok DE minden proginak manapság lehet találni kis kutakodással INGYENES alternatíváját ..Hack / Crack szarokat használni szerintem nem egészséges.

az MSE nem védett, amikor véletlenül adathalász és hasonló szép oldalakra tévedtem, amire nem is kivántam felmenni, csak az egyik link odavitt. Kaptam trójait meg még ki tudja mit...

Szerintem nem is az MSE -nek kellene ilyen esetben védeni hanem a Böngészönek..

Például ha Firefoxot használsz akkor ha a köv kiegek közül valamelyiket felrakod tuti védenek az adathalász oldalaktól ..A kiegek a teljesség igénye nélkül. Adguard adblocker / W.O.T. / McAfee Site advisor / BD Traffic light /
K9 Web Protection.

360 BROWSER itt alapból igen sok dolog van benne nagyon kiegészítö sem kell hozzá biztonságos úgy ahogy van

Chrome / Comodo Dragon/ / SrWare iron / chromium böngészök A Firefoxnál felsorolt kiegek itt is felmennek..

Ha probálsz biztonságos böngészőt "létrehozni" akkor igen sok kellemetlenségtöl megóvod magad netezés közben.. Természetesen mint sokan leírták már egy jó vírusírtó+ FW kombo is kell / vagy nem....Kinek mi a szimpi...

Általánosságban itt a topicban is megfigyelhető a HSZ -ekben hogy vannak már igen jó ingyenes vírusírtók is már a piacon amelyek a szimpla usereknek elegendő védelmet nyújt bizonyos körülmények között

PL Avira - Quihoo IS - 360 TS - Forticlient - Avast - a teljesség igénye nélkül ..Bármelyiket nyugodtan lehet használni

Ha tűzfalat is keresel akkor Online Armor- Privat Firewall- Comodo firewall hármas közül érdemes választani
a Comodo Tüzfalhoz kell egy kis szakértelem a rendes beállításához...

Én nem használok fizetős progikat így abban nem tudok állást foglalni

(#30405) daimonion válasza tpeter77 (#30404) üzenetére


daimonion
senior tag

ÉN 360 Browsert használok adguard adblocker kieggel ..DE ez angol nyelvű...Használom még a FF 32.0.1 böngészöjét szintén az adguard adblocker kieggel ..A 360 Browser esetében a content settings így van nálam beállítva plusz kilépéskor törli a böngészési adatokat
Keep local data only until I quit my browser Block third-party cookie
Míg Firefoxnál meg nem jegyzi meg az előzményeket..Gyakorlatilag privát módban üzemel .
Én a Windows 8.1 u1 saját tüzfalát használom
Malwarebytes antimalware Pro-t real time bekapcsolva ugyanis még mikor lehetett vettem lifetime licenszet..
Vírusírtónak meg Quihoo 360 IS ...
De az igazsághoz hozzátartozik, hogy Nekem egy Kingston 60 gigás SSD-n van az oprendszer van 16 giga DDR 1600 Mhz -es ramom meg Amd A3400 procim...meg windows 8.1 U1 64 bites oprendszer..

(#30453) tpeter77 válasza ViharVadász (#30452) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi.

360 browser nincs androidra? kerestem de nem találtam...

(#30479) tpeter77 válasza ViharVadász (#30455) üzenetére


tpeter77
addikt

és mit érdemes 360 browser hiányában használni Androidon?

(#30936) daimonion válasza fredooo (#30935) üzenetére


daimonion
senior tag

A Quihoo TS tuti NEM kapcsolja ki a win tüzfalát vagy ha igen az valami bug lehet mert NINCS benne tüzfal

viszont BD és Avira motor is van benne de azt vagy bekapcsolod vagy nem..Ha fullra rakod a védelmet akkor bizony igen igen sok helyet fog foglalni a Quihoo TS kb 1 giga hely kell neki..A Több motor miatt ?? többen jelezték hogy sok FP-t generált a cucc ..Nálam nem vettem észre de tény jelezték a memória foglalása most már normális mert javították ezt a hibát..A Webvédelme jó de ha 360 browserükkel együtt használod akkor meg igen jó webvédelmet kapsz. Ingyen az egyik legjobb védelmet kapod és folyamatos a fejlesztése ha hiba van elég gyorsan javítják

ha nem zavar hogy kínai a cucc bátran lehet használni .

(#31144) netpeti98 válasza riki (#31143) üzenetére


netpeti98
addikt

A Chromium alapú 360 browserről is volt már szó itt:[link]

(#31835) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok a 360 Browser-t használja itt valaki rendszeresen? Meg merjem adni neki a Google fiókomat, hogy szinkronizáljon? Lehet bármi veszélye, hogy nem hivatalos Google termék és úgy adom meg az email címem és a jelszavam?

Köszi

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#31844) daimonion


daimonion
senior tag

360 Total Security v6.0 BETA

What's new in the latest version ?
Version 6.0.0.1086 Beta December 11, 2014
1.Add: Support multiple users and non-administrator users
2.Add: System Backup Cleaner
3.Add:Setting to uninstall disabled scan engines
4.Add: New router support for Wifi Checkup(DIR-880L,DIR-850L,Netgear R7000,Netgear AC1900,Netgear N750,
Linksys EA6900,Linksys E2000,ASUS RT-AC68U)
5.Add:Improve browser cleanup capability
6.Add:Improve malware cleanup capability
7.Add:Improve performance for cloud database query

[ Szerkesztve ]

(#32594) scope2007


scope2007
addikt

sorry, közben látom, hogy pont említette csabi10 is
itt van az 5.0 verzió

csabi10

valaki ismeri, használja ezt?

360 Browser. 360 Internet Security- 360 Total Security

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#34767) betyarr válasza daimonion (#34765) üzenetére


betyarr
veterán

az alapötlet ez lenne.a 360 nagyon izgatja a fantáziámat.főleg a felsorolt kérdések lennének vízválasztók a használata mellett/ellen.

tűzfalat nem akarok külön,sztem a win fala kielégítő.így minusz 1 program ami esetlegesen lassíthat bárminemű tevékenységet a gépen.
böngészőnek a 360 browsert használom,nagyon bejött!egyetlen hátránya,hogy a gyengébbik gépemen (5350-es athlon és 4gb ram) a hd-s youtube videók elég erősen szaggatnak.
jó lenne ha a 360ts is ilyen jól beválna.sajnos elég háklis vagyok,ha bármi lassítja akár egy pillanatnyira is a böngészést vagy bármi mást.az eset nagyon bevált,soha semmi problémám nem volt vele egyik gépen sem,de sajna úgy néz ki hogy a cég nem hosszabbítja tovább a licencelést,maradnak emesénél :W öreg hiba!

(#35684) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

New Version (Qihoo) 360 Total Security
Hello Community!
New version of 360 Total Security announced on the official website!
Version 7.0.0.1051 - Jul 1, 2015
Download
What's new in the latest version?
- Added: Firewall
- Added: Browser Protection
- Added: Data Hijacking Protection
- Added: Malicious root certificate cleanup
- Added: Exception list for Speedup
- Added: Memorizing last selection for Cleanup
- Fixed: Bug fixes

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#39358) daimonion válasza bobalazs (#39350) üzenetére


daimonion
senior tag

Beijing Kulun Tech Co
Mit is szeretne egy ekkora konszern ? természetesen piacot. Hiszen övé már egy "nagy" név a Quihoo ha meg az Opera is az övé lesz akkor már egy komoly IT portfóliót tudhat maga mögött. Ha bár azt nem tudom, hogy miért hagyott fel a Quihoo a 360 browser fejlesztésével. A nemzetközi változatra gondolok. Mert igen sok jó dolog volt benne./ Biztonság szempontjából

(#45238) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

v.1.3
Hivatalos teszt eredmények:
1. AV-Comparatives Independent Tests of Anti-Virus Software

Kategóriák :
- Real-World Protection Tests
- File Detection Tests
- Performance Tests
- Heuristic / Behaviour Tests
- False Alarm Tests
- Malware Removal Tests
- Anti-Phishing Tests
- Mobile Security Reviews
- Mac Security Reviews

Kiemelkedő teljesítmény adott kategóriában:
- Real-World Protection: Bitdefender,Kaspersky
- File Detection: Bitdefender,Kaspersky
- Lowest False Positives: Microsoft
- Performance (speed): Avast
- Proactive Protection: Bitdefender
- Malware Removal: Kaspersky

Év terméke díj győztese:

2. AV-TEST | Antivirus & Security Software & AntiMalware Reviews

Kategóriák:
- Mobile Devices Android
- Home User Windows
- Business Windows Client
- Home User MacOS


Kiemelkedő teljesítmény adott kategóriában:

- BEST PROTECTION 2016 AWARD: Norton,Kaspersky,F-Secure
- BEST PERFORMANCE 2016 AWARD: Kaspersky,Bitdefender
- BEST USABILITY 2016 AWARD: Kaspersky
- BEST REPAIR 2016 AWARD: Avira,Kaspersky
- BEST ANDROID SECURITY 2016 AWARD: Bitdefender,Sophos

3. SE Labs

Kategóriák:
- ENTERPRISE
- SMALL BUSINESS
- CONSUMERS
Kiemelkedő teljesítmény adott kategóriában:

- Enterprise Endpoint Protection: Sophos,ESET,Kaspersky,Norton
- Small Business Endpoint Protection: Sophos,ESET,Kaspersky,Norton
- Home Anti-Malware Protection: ESET,Norton,Kaspersky,TrendMicro

4. MRG Effitas

Kategóriák:
- Browser Security Testing
- 360 Degree Protection Testing
- Remediation Testing
- Performance Testing
- Next-Gen Network Appliance/Endpoint Protection Testing
- SmartPhone Security Testing
- Ransomware Protection and Remediation Testing
- Customized Efficacy Assessments
- Mac OSX Testing
- Malware Supply
- In-The-Wild Exploit Testing
- Safe browser tests
- Develop malware for red teaming tests
Kiemelkedő teljesítmény adott kategóriában:

- MRG Effitas Online Banking Certification Q3 2016: Bitdefender,ESET,HitmanPro
- MRG Effitas Online Banking Certification Q2 2016: Kaspersky,Norton,Quarri
- MRG Effitas 360 Assessment & Certification Q3 2016: Kaspersky,HitmanPro,Watchdog,Zemana
- MRG Effitas 360 Assessment & Certification Q2 2016: Kaspersky,avast!,Avira

5. AVLab

Kategóriák:
- Protection Test
- Free Malware Scanners Test
Kiemelkedő teljesítmény adott kategóriában:

- Protection Test:
Arcabit,COMODO,Emsisoft,Foltyn,F-Secure,G-Data,Kaspersky,Qihoo,TrendMicro,ZoneAlarm,Zemana
- Free Malware Scanners Test
Emsisoft Emergency Kit,Trend Micro HouseCall,Arcabit Skaner Online,ESET Online Scanner

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#53986) Kam1kaze válasza ƵøŁĭ (#53925) üzenetére


Kam1kaze
tag

Virtuális rendszerre felraktam kíváncsiságból a 360 Total Security védelmet.

25-ből 17-et talált (8 maradt)

Bitdefender és Avira AntiVir Engine (28-ai adatbázis) bekapcsolása után:

25-ből 20-at talált (5 maradt)

Ma találtam rá erre: Malwarebytes Browser Extension
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, érdemes használni kiegészítőként, vagy elég az uBlock Origin? Mondjuk úgy tudom, hogy még bétaként funkcionál.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.