Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) attisx


attisx
addikt

The CEO Insane - How To Rescue Nokia

"The sane CEO moves strongly to embrace the hot smartphones on the two other platforms, in particular the highly rated N9 using MeeGo and 808 PureView using Symbian and takes every opportunity to be seen with these desirable phones, and to try to convince all in the media that if you don't like the first Lumia, don't worry, take these alternatives from Nokia instead. The sane CEO would fight Android and the iPhone (and Blackberry) with MeeGo and Symbian, if Lumia is not working (now). Smartphones on the two platforms would be broadly promoted in all major markets including launching the N9 to all Lumia launch countries and the 808 PureView especially in the USA. This could be done while working to improve the next Lumia smartphones to remove the obstacles to their market success.

The insane CEO refuses to be seen anywhere near an N9 or 808 PureView and only insists on talking about the undesirable Lumia. The insane CEO would refuse to even sell the N9 in the Lumia markets and refuse to sell the 808 PureView in the USA."

(...)

"The sane CEO takes the two other platforms, Symbian and MeeGo, and rapidly pushes several highly regarded phones on those platforms, in particular the N9, the 808 Pureview and the N950 - and rushes those handsets to the retail channel. The sane CEO warmly embraces the Symbian and MeeGo based smartphones and issues a public statement about Nokia's acknowledgement that Lumia needs more work, to restore the retail channel's trust in Nokia. If he feels so inclined, the sane CEO may end the Lumia series or consider relaunching it with new handsets next year. In any case the sane CEO points out the strong synergy Nokia's Symbian has with MeeGo and Nokia's featurephones running S40, to Nokia's developer community, through Nokia's Qt developer tools and Nokia's Ovi store."

(...)

"The sane CEO rushes to launch the N950 to every market now, to capitalize on the good will of the N9 and MeeGo. The launch of the N950 to Nokia's major markets alone would be enough to turn Nokia's loss-making smartphone unit into profit-making.

The insane CEO takes the N950 that its factories already manufacture in trickle levels, and refuses to sell the N950 in any country, only handing out a few of the N950 smartphones to some developers."

(...)

"The sane CEO celebrates the excellence of the PureView, rides the hot press, is seen everywhere with that phone, and uses it to celebrate the competitive advantages of Symbian, its open system, its Qt developer tools, Nokia's Ovi store etc and of course, the sane CEO launches the 808 PureView to the US market immediately.

The insane CEO refuses to be seen near the 808 PureView and refuses to launch it in the USA"

(...)

"The sane CEO will cherish this enormous power and celebrate Qt at every stage he opens his mouth, repeating the amazing stats about Qt, and fully funds its rapid development so all the platforms will be soon also in production (Qt is not yet finished). The sane CEO will always favor any Nokia solution which is compatible with Nokia's Qt ecosystem, the legitimate 'first ecosystem' of the planet, and always try to avoid mentioning any rivals that threaten Qt."

(...)

"Nokia can be saved. I am not saying Microsoft Windows Phones have to be discontinued (while it would be the best move right now, in my estimation). I am saying the magical MeeGo devices, N9 and N950 have to be sold globally now, now when they are hot, and can command a good price, and bring Nokia back to profits. The CEO has to commit to MeeGo also into the future and restore the damaged relations with China Mobile. Symbian is best suited for Africa and Emerging World markets until Meltemi is available. Qt is Nokia's smartphone strategy and the only OS that is incompatbile with Qt is Windows Phone. Lumia has been tried, it is failing now. Nokia had a superior ecosystem a year ago, now Elop is destroying it piece by piece. He has to be stopped while there is anything left. For Nokia to survive as an independent company, it must take drastic actions now. The first step is strong embracing of MeeGo and the N9 and N950, globally in every market from the UK to the USA. And Elop is utterly incompetent, he has to be fired!"

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#152) Quasi_modo válasza attisx (#149) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Pont erre gondoltam. Hogy a saját belátásom szerint csoportosíthassak a menüben, és ne csak egy ikonhalmaz legyen az egész. Lehet, hogy így egy lépéssel több kell a dolgok eléréséhez, de így akkor is szimpatikusabb és átláthatóbb. A WP alatti végtelen csempegörgetés valahogy nem jön be.
De lehet, hogy ez egyéni probléma. Vagy inkább mégsem az.

attisx Na ez is érdekes.

[ Szerkesztve ]

valami

(#153) attisx válasza Quasi_modo (#152) üzenetére


attisx
addikt

"Lehet, hogy így egy lépéssel több kell a dolgok eléréséhez"

Nem feltétlenül, a mappákhoz is kirakható hivatkozás a HS-re. ;)

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#154) Воланд válasza attisx (#151) üzenetére


Воланд
titán

Windows Phone cross 5% OS share in Finland according to Statcounter

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#155) #16820480 válasza Quasi_modo (#152) üzenetére


#16820480
törölt tag

nincsen semmilyen ömlesztett ikonhalmaz wp7-en. a csempék közé azt teszel ki, amit szeretnél, az application drawer megegy abc sorrendbe rendezett lista. ha tudod a nevét, akkor könnyű megtalálni.
minden más rendszeren meg ott a mappába rendezés.

(#156) Quasi_modo válasza #16820480 (#155) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

abc sorrendbe rendezett lista
Sok feltelepített app esetén ezt hívom ömlesztet ikonhalmaznak, meg végtelen csempe görgetésnek.

woland_y2k: WP 5 %, Symbian 20 %. Még akkor is, ha a WP nőtt a Symbian meg csökkent.

[ Szerkesztve ]

valami

(#157) attisx


attisx
addikt

[link]

"UPDATE (on 21 March) - I have been chronicling the problems that Nokia (and in parallel, unfortunately also Microsoft Windows Phone) have had with the retail channel, since the Elop Effect of last year. I just spotted a story at Finnish Talouselama where they did a survey of the major European markets where Lumia first launched. Right now in March, this is what Talouselama found (countries in order of smartphone market size):

Germany - at T-Mobile (Germany's largest mobile operator/carrier) Lumia 800 is ranked 9th bestselling smartphone. At Phonehouse (independent phone retailer) Lumia 800 is ranked 8th. Whereas on Amazon Germany, the Lumia 800 is not in the top 100 smartphones.

UK - at Vodafone (UK's largest operator/carrier) the Lumia 800 is not in the top 10. Amazon UK site lists Lumia 800 ranked 86th, behind Nokia dumbphone X1-01 ranked 20th bestselling phone.

France - at Orange (France's largest carrier/operator) the Lumia 800 is not listed among bestselling smartphones. With Phonehouse France, Lumia 800 is listed 9th bestselling smartphone. Amazon France does not find Lumia 800 among bestselling smartphones.

Netherlands - KPN (biggest operator/carrier) lists the Lumia 800 as the second bestselling smartphone.

First. If your phone model is consistently around 8th best or 10th best or so, across all sales channels of a country, your market share is about 2%-3%. Netherlands is one third the size of France and one fourth the size of Germany. The KPN news does not in any way balance the problems in Britain, Germany and France.

Secondly, Nokia Lumia had under 2% market share in Q4 of 2011 (the Christmas Quarter) in these countries. The survey now by Talouselama suggests, Nokia's Lumia 800 has been falling in sales from Q4 into Q1, not improving.

But there is the Lumia 710? Talouselama makes the point, that the alarming news is that in these countries where Lumia launched first, the Lumia 710 was the cheaper model - it should be selling more than the Lumia 800. In no case, did Talouselama find the Lumia 710 to be on any bestseller list. Not once. So it is selling even more poorly than its more expensive Lumia 800 brother.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#158) Воланд válasza Quasi_modo (#156) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"meg végtelen csempe görgetésnek."

lapkabol annyi van kint amennyit te kituzol.

"WP 5 %, Symbian 20 %. Még akkor is, ha a WP nőtt a Symbian meg csökkent."

egyreszt megint nem latod az osszefuggest (attisx altal linkelt cikkben megint le van irva, hogy finnorszgban lebeszelik az eladok a vasarlokat az uj nokiakrol), masreszt hol lattal te olyat, hogy egy elterjedt termek reszesedese hirtelen lenullazodik???

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#159) #16820480 válasza Quasi_modo (#156) üzenetére


#16820480
törölt tag

de mégis mennyi telepített alkalmazást használsz? nekem most a tablettán 45 van azt hiszem, plusz a gyáriak, ami mondjuk 60, és simán megtlaálok elsőre bármit. a fontosak ott figyelnek a kezdőképernyőn, minden másra meg ott a mast.... mármint app drawer :)
wp7 esetében is: a fontosakat kiteszed csempének, a többit meg ott is egy listában találod meg. szerintem átlag ember nem használ 20-nál több programot, az meg azért egy elég véges lista.

(#160) Quasi_modo válasza Воланд (#158) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Jó, de akkor mit akartál jelezni a grafikonnal ? Hogy a WP is ott van ? Igen ott. De ez még nem a siker.
Szerintem.

sheratan: mennyi telepített alkalmazást használsz? Játékokkal együtt 40-50. Mappákban: Játék1, Játék2, akármi1, akármi2. Nekem így tetszik. De ez lehet megint csak egyéni. Nekem valahogy kell a szabadság, hogy úgy rakjam ki ahogy akarom. Amíg nem kell kompromisszumot kötnöm, addíg nem teszem.

[ Szerkesztve ]

valami

(#161) Воланд válasza Quasi_modo (#160) üzenetére


Воланд
titán

"Jó, de akkor mit akartál jelezni a grafikonnal ? Hogy a WP is ott van ? Igen ott."

(attisx altal linkelt cikkben megint le van irva, hogy finnorszgban lebeszelik az eladok a vasarlokat az uj nokiakrol es ennek ellenere no a reszesedese, hogy is van ez?

"De ez még nem a siker.
Szerintem."

siker. masfel honap alatt. besz*rok.

jatekok az xbox live hub-ban vannak, nem az alkalmazaslistaban wp-nel.

"Nekem valahogy kell a szabadság, hogy úgy rakjam ki ahogy akarom. Amíg nem kell kompromisszumot kötnöm, addíg nem teszem."

akkor a wp nem a te rendszered, erre mar rajohettel volna. vegyel androidot, vagy vard meg az uj symbianos nokiat.

egyebkent ebben a topicban - az eddigiek alapjan - az ide latogatok 99%-nak tok mindegy, hogy milyen eredmenyeket ernek el a wp-s nokiak, erre magasrol tesznek. a lenyeg az, hogy bukjon meg a wp, rugjak ki elop-ot es legyen meg tobb symbianos meg meego-s keszuleke a nokianak. akinek nem inge az meg nem veszi magara. javaslom "utaljuk a wp-t" cimre atnevezni a topicot.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#162) #16820480 válasza Quasi_modo (#160) üzenetére


#16820480
törölt tag

az a vicc, hogy a wp7-en kívül ezt minden rendszeren meg tudod csinálni :D

(#163) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

sheratan Pont erről beszélek.

woland_y2k akkor a wp nem a te rendszered, erre mar rajohettel volna Igen rájöttem. Az eredeti terv az volt, hogy a Symbian megszűnésével erre nyergelek át. Kerestem a pozitívumokat amitől ez jó lesz nekem, de a sebességen kívül nem találtam. Mivel iOS és Android nem kell, maradt ez meg a Bada. A Badától edig eltántorított a WP-nél jóval kevesebb app, de ez most fordítva sült el, mert azt mondom inkább kevés app, de szimpatikusabb rendszer.
vagy vard meg az uj symbianos nokiat. Azt teszem.
javaslom "utaljuk a wp-t" cimre atnevezni a topicot. Nem utálom. Sőt szuirkolok, hogy olyan irányba fejlődjön, hogy ne csak a felhasználók kis részének feleljen meg. Mert azért nem lebecsülendő egy MS méretű cég támogatása. Ezzel együtt szurkolok a Symbian megmaradásáért is. Már csak azért is, mert a Nokia ott pillanatnyilag sokkal többet tud nyújtani. Ha akar.

valami

(#164) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Érdekes

valami

(#165) Воланд válasza Quasi_modo (#164) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#166) Quasi_modo válasza Воланд (#165) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem láttam, itt le van tiltva...

valami

(#167) #16820480 válasza Quasi_modo (#163) üzenetére


#16820480
törölt tag

csak nem tudom miért zártad ki a másik két rendszert ilyen egyértelműen. a Bada az szitne nem is minősül rendes okostelefon rendszernek, annyira le van butítva. kb az S40 szintjén lehet, csak vannak hozzá nyitott api-k, amire lehet alkalmazásokat fejleszteni.

(#168) cskamacska válasza attisx (#151) üzenetére


cskamacska
addikt

Szóval Elop vagy bolond, vagy gazember? :DDD

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#169) Quasi_modo válasza #16820480 (#167) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Bada az szitne nem is minősül rendes okostelefon rendszernek, annyira le van butítva
Akkor lehet, hogy a WP sem az. Karmának volt erről valahol egy eszmefuttatása, de nem találom.

valami

(#170) #16820480 válasza Quasi_modo (#169) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, én élőben is meghallgattam azt az eszmefuttatását, de a fórumon nem tudom melyik topikban fejtette ki (legutóbb). mondjuk ő azért elvileg belelát, eredetileg ő csinálta a bada-blogot is egy darabig, meg ugye symbian fejlesztő.

(#171) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

A Nokia leépít. ez vajon nem a WP sikertelenségének (is) a következménye ?

valami

(#172) Воланд válasza Quasi_modo (#171) üzenetére


Воланд
titán

"A Symbian operációs rendszer fejlesztésének kiszervezésével és számos kapcsolódó szolgáltatás leállításával a Nokia előbb-utóbb a szoftvermérnöki létszámának csökkentésére kényszerült, hiszen a kulcsrakész Microsoft platform jóval kevesebb teret enged a saját megoldások beépítésére."

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#173) Воланд


Воланд
titán

Nokia hopes to attract price-sensitive customers

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#174) stangli


stangli
senior tag

A címre válaszolva:

Nokia és Microsoft házassága annyira hosszú távú lesz, mint ahogy a Google házassága a Motorolával.

Csakhogy megnyugodjanak a kedélyek, úgy néz ki, hogy a nokia egy táblagépre gyúr, amit a microsoftal fejlesz ki. Ebből az következik, hogy hosszú távon terveznek egymással, hogy megtörjék az Apple egyeduralmát.

(#175) Quasi_modo válasza stangli (#174) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az tisztán látszik, hogy hosszú távra terveztek. A kérdés, az hogy meddig fog tartani az együttműködés. A mobilpiac jóval nagyobb, mint a tablet piac. Másrészt ahhoz, hogy a Nokia Win-es táblákat gyártson, nem kell semmi különösebb összefonódás.

woland_y2k A Nokia a legnagyobb WP volumen. Őszintén szólva ezt elérni pillanatnyilag nem volt nehéz.
Ja: A Symbian kiszervezése már megtörtént. gondolod, hogy emiatt még csak most kezdődnek elbocsájtások? Másrészt a mostani elbocsájtások szerintem inkább a gyártósori dolgozókat érintik. Vagy rosszul tudom.

valami

(#176) Воланд válasza Quasi_modo (#175) üzenetére


Воланд
titán

a gyartast atkoltoztettek azsiaba, szoval a gyartosori munkasokat azert kuldik el. nem kell mindenbe olyan dolgokat belemagyarazni amik nincsenek is ott.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#177) Quasi_modo válasza Воланд (#176) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

De valamiért épp most kell csökkenteni a kiadásokat. Tehát bármit bele lehet magyarázni.

valami

(#178) Воланд válasza Quasi_modo (#177) üzenetére


Воланд
titán

ennek a hirnek ez az elozmenye. ez egy hosszu folyamat, nem egyik naprol a masikra megy vegbe. kar barmit is belemagyarazni, vilagosan le vannak irva a tenyek.

megy a gyartas azsiaba --> elkuldik az europai gyarakban dolgozokat. vagy te ugy gondolod, hogy nem kellene oket elkuldeni, annak ellenere, hogy nem lenne mit csinalniuk es csak felesleges penzkidobas lenne a nokia reszerol tovabb fizetni oket?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#179) cskamacska válasza Воланд (#176) üzenetére


cskamacska
addikt

Ha már ázsia:

"CHINA

The world's largest mobile telecoms market is China. The world's largest mobile phone handset market is China. The world's largest smartphone market is China. The world's largest carrier/operator is China Mobile, alone bigger than all US carriers combined - and twice that number still. Yes, take all US carriers, AT&T, Verizon, Sprint etc, add them together, and then double that number, and its still not as big as China Mobile the carrier is alone. Your Nokia brand is China's biggest handset brand and most desirable handset brand. Your Nokia smartphones have been the bestselling smartphones of China and the Nokia Ovi store is China's biggest app store and the Symbian OS has by a huge margin China's biggest smartphone installed base. Nokia had achieved the exceptional partnership arrangement with China Mobile, that they were a co-developer of the MeeGo OS. Windows Phone has not yet even been introduced a single smartphone model in China by any handset brand, not even HTC or Samsung, while the Nokia N9 has been selling there since Q4 of last year.

The sane CEO issues public reassurances to China Mobile that Nokia will remain with MeeGo and use it as one of Nokia's platforms and to support China Mobile, and to help China Mobile's initiative and software partners to expand the Chinese-language services even beyond MeeGo to other Qt compatible platforms including Nokia's Symbian, S40 and Maemo, and also Android and Blackberry. The sane CEO will immediately commit to producing TD-SCDMA 3G versions of all MeeGo capable handsets today - the N9, the N950 and the older N900. TD-SCDMA is a China-specific 3G standard that for example Apple does not support with the iPhone. Nokia has traditionally provided Symbian based smartphones on TD-SCDMA. Before those Chinese variants are finalized, the sane CEO would rush the N950 to the Chinese market now to capitalize on China Mobile's interests in MeeGo.

I am sorry, I really have to stop here for a moment. Do you realize what this means? Nokia had in its pocket, the monopolistic exclusive rights to 12% of the planet's mobile phone total market! All it needed, was for Elop to go, hat in hand, to China Mobile and promise there will be glorious MeeGo and Symbian smartphones, running Ovi in Chinese, on that TD-SCDMA 3G standard which Nokia already supports fully, and China Mobile would forever block the iPhone and Blackberry and Android and Samsung and HTC and all others from its networks. This is as near to a monopoly as you can hope for. This was the greatest coup in mobile. This was a license to print money. Canalys reported that Nokia's smartphone market share was 77% in China in 2010 - and it was even higher on China Mobile's network obviously. This was Nokia's cherry on the top, just before Stephen Elop's suicidal Elop Effect. And with Nokia's massive factories in China, they could churn out those millions of smartphones at great profit. Any sane CEO sees, this is the most imporant customer relationship that has ever existed in the mobile industry, and you do not screw with it. The sane CEO will turn heaven and earth, to get China Mobile smiling and happy back, to a MeeGo and Symbian based partnership with Nokia. Ok, lets return to my rant...

The insane CEO spits in the eye of China Mobile's commitment to MeeGo, and forces China Mobile to contemplate Windows Phone based, clearly undesirable and globally market-failing Lumia smartphones instead, especially where MeeGo is fully compatible with the Nokia Ovi store and the Qt developer tools, while Windows Phone is not. Where the Ovi store has tons of Chinese apps and Windows Phone obviously has nothing to offer. And the Chinese market has very little utility and compatibility with Microsoft platforms where PC penetration is low, Zune is not popular and Xbox 360 is actually legally forbidden in the market."

A WP7 tényleg ennyire nem kompatibilis a kínaiakkal? Mert akkor miért nem tartották meg a Symbiant/Meego-t legalább a kínai piacra? :F Mármint mi üzlet van a Nokiának hogy átengedi a helyét a helyi Androidos gyártóknak ha épp nem eszik meg a WP7 telefonjait?

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#180) Воланд válasza cskamacska (#179) üzenetére


Воланд
titán

"A WP7 tényleg ennyire nem kompatibilis a kínaiakkal?"

egyesek szerint nagyon jo wp-re fejleszteni, ketezer kina specifikus alkalmazas van mar most a marketen, holott ezen a heten indult el hivatalosan a wp kinaban (persze a marketet mar korabban megnyitottak a kinai fejlesztok elott). a kinai keszulekekben nincs xbox/twitter/fb integracio, helyette benne lesz ezeknek a kinai megfeleloje. jah, es hogy ne csak a levegobe beszeljek a marketet illetoen: [link].

"Mert akkor miért nem tartották meg a Symbiant/Meego-t legalább a kínai piacra?"

egyszeru: nincs ra penzuk, hogy harom kulonbozo platfromra epulo keszulekeket supportaljanak, fejlesszenek. ha meghagyjak a symbian/meegot a wp mellett akkor ott foglalkozni kellett volna mind a hw-vel, mind pedig az sw-vel, wp eseten pedig csak a hw-vel kell es a kulonbozo plusz appokkal. ez igy osszesegeben tul sok lett volna a nokianak velemenyem szerint.

jah, es hogy miert only wp? gyanitom, hogy tudjak, hogy mi lesz a wp8-ban.

"Mármint mi üzlet van a Nokiának hogy átengedi a helyét a helyi Androidos gyártóknak ha épp nem eszik meg a WP7 telefonjait?"

rovidtavon semmi. hosszutavon pedig az, hogy a wp lesz a harmadik nagyobb mobilplatform az ios/android mellett. most az egy dolog, hogy jelenleg hogyan all, de itt hosszutavon kell nezni a dolgokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#181) stangli válasza Quasi_modo (#175) üzenetére


stangli
senior tag

Meddig? Örökre, ha a Microsoft úgy dönt, hogy kell neki egy mobilcég, jelen esetben adott a Nokia (mint márka), akkor a készpénzállományából simán bevásárolhatja magát... és a Microsoft, mint az Apple vetélytársa, ez lehet, az első számú hosszú távú stratégiája.... a tábla piac túlnyomó részében android van ugye... na meg van az ipad, mint felsőbbrendű státusz... na meg, ha sikerül az ipad felett átlépni, és ha jön a siker, akkor elképzelhető, hogy beszáll a mikrofos a nokiába... ha bukik, egyedül viszi el a balhét a nokia, hisz a szoftvert a microfos adta, de az alap hardvert, meg a dizájnt a nokia adta...
több szempontból kell vizsgálni a kérdést, mire mit lép az egyik, melyik cégnek mekkora a tőkéje éstb...

Symbianról annyit, hogy pár éve olvastam, hogy a Nokia vezér hangyája arról nyilatkozott, hogy az Android gagyi, és a jövő a Symbiané, mert az emberek az egyénire törekednek... a többit már ismerjük, az Android maradt, Symbian eltűnt a Nokia kínálatából, és megjelent a Microsoft...

El lehet gondolkodni, hogy a nagy vetélytársakkal mi a helyzet, és a jóval tőkeerősebb cégnek mi lehet a terve a Nokiával.
Google -> Motorola,
Microsft -> Nokia,
na meg van a mérce, akit le kell győzni Apple -> iPhone.

Kinek van jóval nagyobb tőkéje? Ki versenyzik jelen estben kivel? Én tudom, Ti tudjátok? :)

[ Szerkesztve ]

(#182) Quasi_modo válasza Воланд (#180) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

hosszutavon pedig az, hogy a wp lesz a harmadik nagyobb mobilplatform az ios/android mellett Ezt szeretnék. De hogy ez így legyen, ahhoz még sok víznek kell lefolyni. És innen nézve még mindig nem olyan nagy az esély erre. Az kevés, hogy a WP le akarják nyomni a felhasználók torkán. Ahhoz a WP-nek még sokat kell változni és fejlődni.

stangli ha a Microsoft úgy dönt, hogy kell neki egy mobilcég, jelen esetben adott a Nokia (mint márka), akkor a készpénzállományából simán bevásárolhatja magát
Ha eladják nekik.
az Android maradt, Symbian eltűnt a Nokia kínálatából, és megjelent a Microsoft...
Még nem egészen tünt al a Symbian a kínálatból, a Microsoft meg hiába jelent meg, még nem hozta meg a nagy sikert.

valami

(#183) Воланд válasza Quasi_modo (#182) üzenetére


Воланд
titán

errol beszelek mar miota, hogy talan varni kellene egy kicsit es nem x honap utan elhamarkodottan itelni.

"Ahhoz a WP-nek még sokat kell változni és fejlődni."

nyugi, sokat fog fejlodni es valtozni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#184) Quasi_modo válasza Воланд (#183) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én ilyen szempontból nyugodt vagyok, mert nem fogok a mai állapotú WP-re váltani. A 8-ast meg majd meglátjuk, de attól sem várom azt, hogy teljesüljön minden kívánságom. Talán a 9-es...
Mert mint mondtam szerepelt a tervben a WP, de elnapoltam ill. töröltem.

valami

(#185) MR007RM


MR007RM
addikt

[link] :((

Megöli a Nokiát a Microsoft-szövetség.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#186) Воланд válasza MR007RM (#185) üzenetére


Воланд
titán

ez a cikk meg mindig a 2011 negyedik negyedeves jelentesre epit, ami mar eleg regen ki lett targyalva.

azt a hatszazezer eladott lumiat sem tudom, hogy honna veszik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#187) Quasi_modo válasza MR007RM (#185) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én is így látom. Most az egyszer viszont próbálok bízni a részvényesek eszében és tisztán látásában.
Fontos mondat: A Nokiának ezért el kell hagynia a platformot, amely soha nem lesz a harmadik választás a vásárlók számára, és el kell távolítaniuk Stephen Elop jelenlegi vezérigazgatót.

valami

(#188) Воланд válasza Quasi_modo (#187) üzenetére


Воланд
titán

"A Nokiának ezért el kell hagynia a platformot, amely soha nem lesz a harmadik választás a vásárlók számára"

bs. akkor mi lesz a harmadik platform?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#189) Quasi_modo válasza Воланд (#188) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Bármi. Symbian, vagy akár a Bada. Még abban is több lehetőséget látok.
(Egyéni vélemény)
Egyébként hol van megírva, hogy három ilyen platform kell? Lehet 2 vagy 5 is. A vásárlók fogják eldönteni. Ha már annyira el akarják dobni a Symbiant, megvárhatták volna, míg a WP sikeres lesz, és alkalmas arra hogy leváltsa. De pillanatnyilag nem az.

valami

(#190) MR007RM válasza Quasi_modo (#187) üzenetére


MR007RM
addikt

Amit idéztél a cikkből még így leírva nem olvastam. És tetszik. Talán egyre többen fogják hangoztatni ezen gondolatot és akkor történik vmi. Remény.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#191) MR007RM válasza Quasi_modo (#189) üzenetére


MR007RM
addikt

+1 :K

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#192) Воланд válasza Quasi_modo (#189) üzenetére


Воланд
titán

az a bada, amit az a samsung csinal, ahol az android a fo vonal? hat persze.

"Egyébként hol van megírva, hogy három ilyen platform kell? Lehet 2 vagy 5 is. A vásárlók fogják eldönteni."

nezd meg a reszesedesi adatokat. a piac szinte telitett az ios/androiddal, a tobbi csak marginalis reszesedest tud felmutatni, ezekbol fog kikerulni a harmadik nagyobb platform.

"Ha már annyira el akarják dobni a Symbiant, megvárhatták volna, míg a WP sikeres lesz, és alkalmas arra hogy leváltsa. De pillanatnyilag nem az."

te hogy definialnad a wp sikeresseget? mert ezzel mar tobbszor elojottel, a pozitiv jelek ellenere. tok vicces volt egyebkent ennyivel elintezni azt, hogy a nokia a vezeto oem gyarto a wp-s keszulekgyarto kozott. az a nokia, akinek az uj keszulekeirol lebeszelik az eladok a vasarlokat, ha meg nem, akkor szimplan atverik oket, meg egyebkent sem vesz senki wp-t.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#193) cskamacska válasza MR007RM (#185) üzenetére


cskamacska
addikt

Ezt eddig is tudtuk, a jóember blogja már rég be lett linkelve, és ott elég erősen temeti a Nokia-MS paktumot.
Viszont az adataira kiváncsi lennék, mert amit kimazsolázgatott az elég negatív tényleg, az a Nokia nélküli 0.375% 1 év bejáratás után, az sírva-bőgős kategória, viszont ez is csak játék a számokkal, no meg egy kutató cég a sok közül.

Ettől független, a környezetemben a Metro felület úgy általában nem jön be az embereknek(Win8-ban sikítófrász szinten nem), és "butafonnak" tartják a WP7-et, szóval ez a Metro-ra szoktatás lehet macerásabb lesz, mint gondolták.

Az viszont biztos hogy a Nokia-MS vonat robog tovább, legalább a Win8-Win8 tablet-WP7 Win8 kompatibilis frissítéséig nem lesz változás, és érzésem szerint a Nokia valamennyire meg fog tudni kapaszkodni, viszont a cég biztosan faragni fog magából, ezek után jobb esetben is bukdácsoló párszázalékos Motorola Mobility szintű cég lesz csupán világelső mobilgyártóból. :(
Nna ezt jól megaszontam, az én jóslásaimat nem akarja valamelyik dzsunka techlap hírként leközölni? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#194) Воланд válasza cskamacska (#193) üzenetére


Воланд
titán

"és "butafonnak" tartják a WP7-et"

hajjaj, es szerintem a mango elotti allapottal nincsenek is tisztaban. na az volt az igazi butafon. :DDD egyebkent tok erdekes latni, hogy az ms megprobalta lemasolni az ios-t, aztan ez nem jott ossze, wp8-al meg csinalnak egy kis nyitast, meg 180 fokos fordulatot.

"ezek után jobb esetben is bukdácsoló párszázalékos Motorola Mobility szintű cég lesz csupán világelső mobilgyártóból."

jo, hat a nokia nem lesz mar vilagelso mobilgyarto sem wp-vel, sem anelkul. szvsz.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#195) Lirion válasza Воланд (#186) üzenetére


Lirion
addikt

Mondjuk onnan, hogy fogyott 100 millió smartphone, amiből kb 1-2% a wm és wp7 összevonva, akkor nem kelhetett el 1.3 millió lumia.
A lumiákat csak novembertől árulták, tegyük fel, hogy novemberben eladtak 200k-t, majd 400-t, januárban meg 700-at. Így igaz, hogy már eladtak 1 millió fölötti darabot, de nem mindet 11 q4-ben.

Viszont a 2-3m wp7 negyedévente még mindig rettentő sovány. Még az 5-6 millió is. Havi 7-8 milliót kéne eladni, hogy hozza a symbian szintjét, nem másfelet...

(#196) Воланд válasza Lirion (#195) üzenetére


Воланд
titán

ok legyen igy. szoval ket honap, ket keszulek, tizenegy orszag, 600k es bukas a wp.

"Havi 7-8 milliót kéne eladni, hogy hozza a symbian szintjét, nem másfelet..."

feloled eladhatnanak 20milliot is, akkor sem tetszene. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#197) Lirion válasza Воланд (#196) üzenetére


Lirion
addikt

Az irreleváns, hogy nekem tetszene-e. Amíg nem hoz havi 7-8 millás eladást, addig nem érte meg ez a gyors váltás. Éppeszű vezető csak akkor dobta volna nyíltan a többi rendszert, ha az új már sikerekes.

(#198) Воланд válasza Lirion (#197) üzenetére


Воланд
titán

az a resze poen volt, de mindegy.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#199) #16820480 válasza Воланд (#196) üzenetére


#16820480
törölt tag

ilyen eladási statisztikákat (sőt, elvileg jobbat is) az én telefonom is produkál, pedig az egyetlen ország, egyetlen típus és nulla reklámra fordított pénz. akkor ez valóságos sikersztori ;)

(#200) Воланд


Воланд
titán

A Microsoft és a Nokia 18 millió eurós fejlesztői programot indított

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.