Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Alex91 válasza Freddy TNT (#800) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Eben errol is irogatnak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#802) kem


kem
addikt

GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
Eladtam egy 80Gb-os laptopvinyót USB-s házzal, erre nem megy az USB-s autohifin, mert 700 helyett csak 500mmA-t ad a csatlakozó. :((( :((( :((( :((( :((( :((( :((( :((( :(((

Köszi!

(#803) Alex91 válasza kem (#802) üzenetére


Alex91
félisten

Ha az a szabvany...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#804) kem válasza Alex91 (#803) üzenetére


kem
addikt

:W

Köszi!

(#805) SG3rg0 válasza kem (#802) üzenetére


SG3rg0
őstag

Kellemetlen! :)

(#806) kem válasza kem (#802) üzenetére


kem
addikt

Mekkora mázlim van :Y
A másik 80-as szigét notivinyóm, ami havernál van kölcsönbe, csak 0,487A-t zabál:D
:C :C :C :C :C :C :C

Köszi!

(#807) szabax


szabax
csendes tag

sziasztok!
külső winyót szeretnék venni a notimhoz és ebben szeretném a segítségeteket kérni hogy ti mit vennétek vagyis márkára lennék kíváncsi néztem Freecom-ot és Western Digital-t. A két márka megbízhatósága érdekelne nézegettem mindkét márkától tápegységes és tápegység nélkülit is. Kérdezném hogy a WD My Book Essential mennyire melegszik? használható e zenehallgatásra és film nézésre mondjuk 5-6 órákat? És úgy álltalánosságben a Freecom-ok mennyire melegednek főleg a Classic driveok ugancsak tápegységesek... Esetleg ha 30.000Ft körül tudnátok ajánlani valami jót minél nagyobb kapacitással megköszönném.
Előreis köszönöm válaszaitokat!

szabi

(#808) Alex91 válasza szabax (#807) üzenetére


Alex91
félisten

Seagate FreeAgent Go 320GB Fekete
Western Digital Passport Elite Titanium 320GB
Western Digital MyBook2 500 GB Home Edition
Seagate FreeAgent Xtreme 640GB külső

Az Essential-t inkabb ne...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#809) szabax válasza Alex91 (#808) üzenetére


szabax
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Egy kérdés mi a különbség a két my book között a sok csatolófelület miatt ajánlod vagy ebben van valamiféle hűtés? Azt olvastan neten hogy az essential eléggé melegszik... Nem akarok mostanában nagyon újat venni szóval inkább legyen kissebb kapacitású csak bírja legalább 3 évet!

szabi

(#810) Alex91 válasza szabax (#809) üzenetére


Alex91
félisten

Csatolok, meg bekapcsologomb, meg kijelzo.

Melegszik, es? Fura lenne ha hulne, nem?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#811) szabax válasza Alex91 (#810) üzenetére


szabax
csendes tag

szóval akkor nem vészes annyira a melegedése értem ezt úgy hogy túl nem hevül hogy tönkre is menjen. amúgy a csatlakozás nem lényeg annyira mert csak usb-n lesz használva se esata se fw nincs a gépemen.. :( de akkor a lényeg hogy vészesen nem hevül túl. köszönöm a válaszaid! neked amúgy van ilyened? ha igen mikor veted és hogy bírja?

szabi

(#812) Alex91 válasza szabax (#811) üzenetére


Alex91
félisten

Egy MyBook Studio van, most ugy fel eves...

A csatikkal meg a jovore is gondolni kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#813) szabax válasza Alex91 (#812) üzenetére


szabax
csendes tag

Értem. Végülis a jövőben is ez a gépem lesz de ki tudjavégülis lesz e másik. Köszönöm válaszaid megerősítettél abban hogy MyBook-ot vegyek eddig féltem tőle kicsit. Köszönöm mégegyszer!

szabi

(#814) odipapa válasza szabax (#813) üzenetére


odipapa
senior tag

WD MyBook Home:

Néztem róla filmet, töltöttem rá napokig folyamatosan, semmi extrém melegedés.

(#815) szabax válasza odipapa (#814) üzenetére


szabax
csendes tag

akkor jó csak egy két helyen azt olvastam hogy nagyon melegszik... vagy lehet az még ez első széria volt nem tudom de ha jók a tapasztalatok akkor meg merem venni! már csak a pénznek kéne összejönnie rá :DD

szabi

(#816) Alex91


Alex91
félisten

Valakinek van tapasztalata Seagate FreeAgent Xtreme 1,5TB-s HDD-vel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#817) sonnyxxx


sonnyxxx
csendes tag

Sziasztok...
Szeretnék venni egy külső hdd-t és kiváncsi lennék a véleményetekre hogy milyet vegyek...
arra lennék kíváncsi ,hogy a Maxtor mennyire megbízható ( megéri-e egyáltalán) vagy inkább vegyek egy WD-t
Köszi

(#818) Lados


Lados
csendes tag

Sziasztok !
Adott egy vadiúj 1 Terás Samsung egy külső usb-s házban, win xp, partition magic, leformázom ntfs-re, újraindul. Vagyis indulna, a win nem indul el, csak ha lehúzom a vinyót. Újraindul, vinyó rádug, a P. magic szép sárga színnel közli hogy BAD !
Mi lehet rossz ? Mintha dos-ban nem látná. Az alaplapon engedélyezve van az usb.
Köszi előre is !

(#819) Alex91 válasza Lados (#818) üzenetére


Alex91
félisten

Probald meg siman XP alol particionalni! Felejtsd el a P. Magic-et...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#820) SG3rg0 válasza sonnyxxx (#817) üzenetére


SG3rg0
őstag

Egyértelműen a WD vedd!
Persze ha egy megbízható, kiegyensúlyozott vincsit akarsz!

(#821) Lados válasza Alex91 (#819) üzenetére


Lados
csendes tag

Kösz Alex ! Már formázomhttp://itcafe.hu/dl/s/rl.gifhttp://itcafe.hu/dl/s/cl.gif

(#822) icons


icons
addikt

Hello!
Érdekelne egy külső merevlemez vásárlása.
Leginkább USB2.0s (kompatibilitás), és valami 160GB körüli érdekelne.
Eddig szóbajött: Western Digital, Plextor, Freecom, Verbatim, Philips,. Toshiba (Trextor, Teac, Lacie). Más márkában nem láttam. Nem tudom melyikük lehet a legjobb ezen a téren, a WDnek van a legtöbb tapasztalata tudtom szerint (habár a Toshiba, Plextor, Verbatim se számít rossznak a saját területén, de nem tudom merevlemezi területen hogyan szuperálnak).

Vagy ha bármilyen más márka is jó, azt is szívesen fogadom, plusz mire figyeljek oda, stb. (akármilyen jó tanács)

[ Szerkesztve ]

(#823) Alex91 válasza icons (#822) üzenetére


Alex91
félisten

Seagate FreeAgent Go 250GB

Bar par ezressel tobb a 320 GB-os...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#824) icons válasza Alex91 (#823) üzenetére


icons
addikt

Úgy látom, jóval olcsóbban kijövök, ha én rakom össze a merevlemezt a mobil kerettel.

(#825) Alex91 válasza icons (#824) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, csak aztan ne csodalkozzon az ember, ha 1 USB csatirol nem megy a HDD. Mar ha 2,5"-osra gondolsz te is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#826) icons válasza Alex91 (#825) üzenetére


icons
addikt

Arra gondolok. Hát remélem nem fordul elő, max utánaérdeklődöm, hogy mások milyen rack-merevlemez párosítást használtak.

(#827) Balli


Balli
őstag

Letezik olyan kulso merevlemez amelyhez wifin keresztul lehetne kapcsolodni egy laptoppal? Esetleg olyan melyet tevehez kapcsolva lehetne azon latni a tartalmat, kepeket nezegetni, videot stb...?

Athens 2004

(#828) Alex91 válasza Balli (#827) üzenetére


Alex91
félisten

Időkapszula :)
Freecom DataTank

Multimedia kozpontok
Popcorn Hour NMT A-110

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#829) Balli válasza Alex91 (#828) üzenetére


Balli
őstag

Kiraly, koszi Alex!
Van valakinek ilyen tipusu eszkozzel tapasztalata, informacioja? Erdekes hogy annyira nem elterjedtek, pedig a vezetek nelkuli osszekottetes jo otlet.
Egyebkent az idokapszula:) tetszik a linkek kozul, kar hogy jelenleg windows rendszerem van (bar a leiras szerint athidalhato ez a problema)

Athens 2004

(#830) Alex91 válasza Balli (#829) üzenetére


Alex91
félisten

Lassuak, megbizhatatlanok, azert...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#831) Balli válasza Alex91 (#830) üzenetére


Balli
őstag

Esetleg tudsz adni egy linket ahol van egy jo kis teszt ilyen keszelukrol? lehet en vagyok bena, de nemtalalok :(

Athens 2004

(#832) icons


icons
addikt

Karácsonykor ezeknek az ára melyik irányba szokott módosulni? Mindkettőt el tudom képzelni igazából.
Úgy döntöttem, mégis maradok inkább a gyári egybe megoldásnál, inkább biztosra megyek, egyelőre egy Western Digital Passport 160GB (WDME1600)-ot néztem ki, 12ezerért. Az ára nagyon tetszetős, a legközelebbi jó vásár egy My Book lenne, de az 17,5e, igaz, hogy 250GBos, viszont jóval nagyobb, tehát nem tudom olyan egyszerűen hurcolni, mint ezt.

(#833) Alex91 válasza icons (#832) üzenetére


Alex91
félisten

Ha kapsz ennyiert (amit kicsit ketlek), akkor ne habozz, vedd meg!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#834) icons válasza Alex91 (#833) üzenetére


icons
addikt

Egyetértek :). Árgép, depo, ha kell, adok linket is. Asszem PixMania-nál lehet ennyiért megvenni.
Tehát nem érdemes várni karácsony felé még, mert úgyse megy már lejjebb? (vagy hátha másnak lejjebb megy az ára, és új best buy lesz, vagy inkább drágulnak a dolgok?)

(#835) Alex91 válasza icons (#834) üzenetére


Alex91
félisten

A nyaron kellett volna venni. A valsag miatt minden dragult... Es most oszinten, ennel mar mennyivel lehet szerinted olcsobb?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#836) Kobe


Kobe
veterán

Sziasztok

közeljövőben szeretnék venni egy WD-TV mkv lejátszót, amihez dukálna egy szép nagy tárhely a HD élményhez. Számolgattam, a ahrdver alkatrészek drágulása óta az 500as vinyó olyan 15-16 K között apható, usb rack hozzá meg 5-6 ami normális.

Ez ugyanannyi mintha vennék 500GB MyBook2 Essential USB2.0-t Hammon bazárjából. Erről van valami vélemény ? Szgépemben csak 160 as sata 1 es vinyó van, ez arra lenne hogy HD filmeket töltögessek át rá, illetve ha a vinyó elfogy a gépben, kiegészítsem. Később akár ugyanilyennel pótolnám

(#837) Chili7


Chili7
őstag

Hali!

Van nekem egy WD külsű usb-s winyóm, és annak ellenére hogy van rajta még 100-200GB szabad hely, mégsem tudok átmásolni rá egy nagyobb iso fájlt. Azt írja, hogy kevés a lemezterület,meg lemezkarbantartó, stb..
Mitől lehet ez?

Köszi

(#838) sammo


sammo
csendes tag

Üdv

Mi a véleményetek erről: Fujitsu-Siemens Storagebird 35-UB 1TB ?
27e pénzért tudnék venni egyet, csak nem tudom, hogy megéri-e.

(#839) Alex91 válasza Chili7 (#837) üzenetére


Alex91
félisten

Nem FAT-ra van veletlen formazva...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#840) Alex91 válasza sammo (#838) üzenetére


Alex91
félisten

Ha 27k-ert kapod, akkor meg kell venni... (Bar nem tudom, hogy hasznalt-e?)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#841) Kobe


Kobe
veterán

a WD Mybook essentialt miért nem javasolják többen itt ? Máshol elég jókat írnak róla, cska mindenki azt írta itt h inkább home ot helyette. Az miben több ? Van benne venti ? vagy energiatakarékosabb ?

(#842) Alex91 válasza Kobe (#841) üzenetére


Alex91
félisten

A Home-on van eSATA, FW400-as csatolo, kikapcsologomb, es LED-es kapacitas jelzo. Szerencsere venti egyikben sincs (mar az egylemezesekben) :). IMHO az a 1-2 ezer forintnyi arkulonbseg megeri... Esetleg nezzel Seagate FreeAgent-et, azok se vannak rossz araban, sot!
Seagate FreeAgent Desktop 500GB
Seagate FreeAgent Xtreme 640GB

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#843) Kobe válasza Alex91 (#842) üzenetére


Kobe
veterán

eSata nem érdekel, a firewire sem, mivel régi alaplapom van ezért csak sata 1 et tud, és az fw is ki van spórolva. Így marad az USB. Olvastam, hogy az essential is tétlenség közben átáll standby módba és magától kikapcsolja a vinyót egy idő után. Gépen tehát csak USB vel tudnám használni, iletve a lejátszón is amihez venném, így ebben az esetben megéri e többet kiadni a Home ra ? :) Ami barátok közt is 6-7 ezerrel drágább most, essentialt 21 ér tudnék szeezni

(#844) sNORh válasza Alex91 (#842) üzenetére


sNORh
addikt

vagy még inkább a legjobb a StudioEdition.. FW800-al.. ha nincs eSata

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#845) Alex91 válasza Kobe (#843) üzenetére


Alex91
félisten

Neked kell eldonteni, hogy neked mi eri meg jobban... (Es ha netan gepet cserelsz? USB-n megy 30-35 MB/s-ot, eSATA-n meg 60 MB/s folott tolja...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#846) Chili7 válasza Alex91 (#839) üzenetére


Chili7
őstag

Tényleg! :B De FAT-ra van. Így adatokkal együt át tudom formázni ntfs-re?

köszi

(#847) Alex91 válasza sNORh (#844) üzenetére


Alex91
félisten

Mac-hez olyanom van, de PC-sek ezzel nem mennek sokra...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#848) Alex91 válasza Chili7 (#846) üzenetére


Alex91
félisten

Pesze, csak utana nem lesz rajta adat :DD!

Esetleg valami particionalo prg-vel meg lehet csinalni, de en elesben azzal se csinalnam...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#849) Kobe válasza Alex91 (#845) üzenetére


Kobe
veterán

gépet egészen biztos vagyok benne, hogy nem mostanában cserélek. 1, kinőttem játékokból 2, max munkáa-iskolára-netezésre letöltésre használom. A HD re való átállás amugy is egy olyan 100K s beruházás lesz így nem is lesz miből gépet cserélni :D
Max akkor serélném, ha beütne a krach és leégne vagy végleg tönkremenne, de mivel 4 éve emgbízatóan működik minden így bízom benne hogy még legalább 1 évig fog is.

(#850) Alex91 válasza Kobe (#849) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor nyugodtan vegyel csak USB-set, 21k-ert nem rossz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.