Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16011) Pityus válasza madle (#16010) üzenetére


Pityus
csendes tag

Köszi a segítséget!
A következőt találtam a Lemezkezelőben: Egy vinyó ábrában piros nyíl lefelé, Lemez 2 ismeretlen 931,51GB, Nem inicializált. A nagyobb téglalapban pedig: 931,51GB, Nem lefoglalt.
Mit kellene a továbbiakban tennem, hogy ezen változtassak? Bocsi, de ezekhez a dolgokhoz nem értek.

(#16012) Pityus válasza Pityus (#16011) üzenetére


Pityus
csendes tag

Most vettem észre, hogy az első négyzeten jobb gomb, és lehet inicializálni. (Előtte a téglalapon próbáltam).
Itt két alternatíva van:
- MBR ( fő rendszertöltő rekord )
- GPT ( GUID particiós tábla)
Erősítsetek meg abban, hogy az MBR a jó, mert nem szeretném elcseszni a számítógépemet.
A meghajtó betüjelét automatikusan adja, vagy azt is meg lehet adni valahol?

(#16013) madle válasza Pityus (#16012) üzenetére


madle
őstag

Ezt igazából nem tudom, melyiket kell választanod, de mivel külső vinyó így a rendszerben nem fogsz vele kárt tenni :)

Ha fekete a téglalap, akkor ugye nincs kiosztva partíciókra, azt megteheted új kötet létrehozásával, csinálhatsz belőle többet is vagy egy egész 1TB-osat is. Ha ez megvan utána már csak formázni kell azt az intézőben is megtudod. Legalább is ha jól gondolom ez lehet az oka, hogy nem látod.

Bocsi most Win-be nem tudok belenézni mert OSX-ről vagyok.

(#16014) Pityus válasza madle (#16013) üzenetére


Pityus
csendes tag

Inicializáltam, de így sem látom az intézőben. Ezután kiválasztottam a Konvertálás dinamikus lemezzé, de így sem látható az intézőben. Egy felkete csík van a téglalap tetején. A többi meghajóknál kék csík látható. A lehetőségek: visszakonvertálom alaplemezzé, vagy GPT lemezzé. Pipa vagyok, mert erre a vinyóra szerettem volna biztonsági mentéseket végezni.

(#16015) King Unique válasza Pityus (#16012) üzenetére


King Unique
titán

Ejj, nem partícionáltál még soha merevlemezt :F Ha szűzen veszel sima HDD-t, azokat kell, mert gyárilag nincsenek. Csak a kompakt külső vinyók vannak gyárilag partícionálva.
Inicializálás: MBR (GPT csak 2 TB felett célszerű) —►Új egyszerű kötet létrehozása (NTFS és gyorsformázás elég, betűjelet automatikusan kiossza, de meg is lehet változtatni) —►ezután fog megjelenni intézőben is. Pár hasznos leírás: [link], [link]

Amit csináltál az kutyulás volt....nem kell se GPT, se dinamikus lemez, utóbbi tud ráadásul kavarodást okozni...töröld a partíciót és hozd létre újból, a fent javasolt módon.

[ Szerkesztve ]

(#16016) Pityus válasza King Unique (#16015) üzenetére


Pityus
csendes tag

Köszönöm!!! Eddig nem kellett merevlemezt particionizálnom, de ahogy javasoltad már sikerült. :R

(#16017) zsoca875


zsoca875
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Samsung D3 Station jó vétel? Van olyan jó, mint mondjuk a gyakrabban ajánlott Samsung M3 Portable? Ha ez esetleg számít, 2 TB-os verziót vennék.

A segítséget előre is köszönöm! :)

(#16018) King Unique válasza zsoca875 (#16017) üzenetére


King Unique
titán

Max árat nézve jó vétel, de amúgy akadt vele probléma: [link], tesztek —►tehát D3 Station nem a legjobb megbízhatóság tekintetében...
2 TB-os M3 Portable az mehet, azok nem rosszak.
Vagy vannak más alternatívák is: 2,5" | 3,5"

(#16016) Pityus: örülök, h összejött. :K Amúgy milyen rackben használod?

[ Szerkesztve ]

(#16019) zsoca875 válasza King Unique (#16018) üzenetére


zsoca875
csendes tag

Köszönöm, nos akkor vagy WD My passport lesz, vagy Samu M3 portable, ezt még nem döntöttem el, viszont ahogy látom a Samura legtöbb helyen csak 2 év gari van, míg a WD-re 3 év. Szóval, asszem így meg is van.

:K

(#16020) King Unique válasza zsoca875 (#16019) üzenetére


King Unique
titán

Épp fordítva van, mind2 3 év garis, Samsungokra meg is adják, de a WD Ultrákra nem mindenhol, tehát megfelelő helyről kell megrendelni. Amúgy persze jó választás a WD Ultra. :K

(#16021) #75128832


#75128832
törölt tag

Hahótok!

Rájöttem, hogy a képeim, videóim, saját progijaim, meg egyebeim, amiket nem szívesen vesztenék el, kb. egy villámcsapáson múlnak, úgyhogy én is beruháznék egy külső vinyóra.
Szerintem 500GB bőségesen elég lenne nekem, csak nem tudom, hogy a között és az 1 terrások közt mekkora az árkülönbség.
Márkával kapcsolatban van csak igazán kikötésem: WD.
Csatlakozó, gondolom, USB3.0.

Szerintetek?
Van általánosan ajánlott, amit bárkinek nyugodt szívvel ajánlanátok, mert sokatoknak van?

(#16022) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok!

Van egy 500 gigás, Silicon Power Armor A10-es külső vinyóm. Rég óta megvan, nagyon szeretem, elégedett is vagyok vele, de betelt. A márka ezen típusa usb 3.0-ás verzióban még ajánlott vétel, vagy van jobb ütésálló darab a piacon? 1 terásat keresek.

Köszi,
TayRol

(#16023) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

Külső vinyót szeretnék venni, az igényeimnek körülbelül megfelel a WD My Passport Ultra 1TB 2,5".
Nincs esetleg hosszabb garis eszköz? Ha esetleg akad azt választanám, egyéb esetben marad a WD.

Üdv!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#16024) madle válasza #75128832 (#16021) üzenetére


madle
őstag

Persze, általában mindenkinek a My Passport Ultrat mondjuk itt, nekem is például az van, ha elég az 500GB-os az kb 4-5 ezer forinttal olcsóbb mint a terrás, úgy számolj. De szerintem jobban megéri megvenni a nagyobbat, nem tudhatod. Mindenesetre ez egy nagyon jó döntés.

(#16025) #75128832 válasza madle (#16024) üzenetére


#75128832
törölt tag

Köszi!

(#16026) King Unique válasza TayRol (#16022) üzenetére


King Unique
titán

Pont fentebb ott is volt róla szó, h melyek a kifejezetten strapabíróak a népszerűbb gyártók közül [link].
Jók az új SP-k is, A80-ról kis házi tesztünk is akad [link], illetve anno itt PH-n is népszerűek voltak korábban, a kisebb testvérei. De az újabb A15, A30 stb. is ott van, illetve Transcendek is nagyon jók.

(#16023) atomanti19: Ultra is 3 év garis, amit fentebb részleteztünk [link], aztán Samsung, Adata, Silicon Power külső vinyókra adnak még stabil 3 év garit. De ezekre 2-3 évnél hosszabb garancia amúgy sem szokott lenni.

(#16021) [moderálva]: 2,5" méretben 1 TB-osok ár/érték aránya a legjobb, fórumtárs által ajánlott Ultra is ok, amolyan "nyugodt szívvel" kategóra. + ezek [link]

[ Elvarázsolta: lezso6 ]

(#16027) TayRol válasza King Unique (#16026) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi, akkor ezekből választok.

(#16028) forbexx


forbexx
csendes tag

Szia King,
áprilisban ezt ajánlottad (Western Digital My Book 2TB).
Manapság is ezt javasolnád kompakt megoldásban?
-családi videók hosszútávú tárolására
-ezáltal ritkább használat
-méret egyáltalán nem szempont (sőt, mivel pótolhatatlan tartalom kerül rá, szerintem a nagyobb jobb, mivel egy betörésnél kevésbé lesz kívánatos).

Leválasztásra jó megoldás a gép (PC) kikapcsolása (mármint rendesen windows-ból, ha úgyis befejeztem a munkát:)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#16029) King Unique válasza forbexx (#16028) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Igen, 3,5" kompaktban jó választás a My Book. :K De hosszútávú adattárolásnál, egy eleve jobb minőségű HDD (Green helyett vmi NAS vinyó, pl. Red) vmivel jobb választás. Ezek is megfontolandók [link], no meg vásárlás előtt néhány szempont.
Fontos adatoknál meg csak 1 helyre mentés, eleve nem biztonságos. Ilyen esetben alap a biztonsági másolat, akár gép belső HDD + külső HDD, v több külső HDD, + online tárhely, optikai lemezek stb.

(#16027) TayRol: ok, esetleg majd megírhatod, melyik lett a szerencsés kiválasztott.

(#16030) madle válasza King Unique (#16029) üzenetére


madle
őstag

Én is a két HDD-s megoldást választom a fontos adatok tárolására, felhőbe nem merem aztért a személyes jellegű dolgaimat tárolni (képek, dokumentumok, egyebek) mert ki tudja, onnan ki érheti el őket.. mint a nyári iCloud botrány is a sztárok esetében :D

(#16031) King Unique válasza madle (#16030) üzenetére


King Unique
titán

Ja, több HDD, v RAID, de ugye ezeknek megvan a maga plusz költsége, viszont még mindig jobban jár a user és olcsóbban kijön hosszútávon, minthogy utólag adatmentés költségét kelljen megfizetni, mert az horror, öö akarom mondani horribilis összeg. :D
Eleve ennyi erővel egyik felhős tárhelyszolgáltató sem megbízható, vsz mindhez van hozzáférése az NSA-nak... :DDD , talán még Tresorit, de annál is ki tudja...? Viszont "más" szemszögből nézve mindenképpen jó megoldás adatok biztonsága terén.
+ DVD már kicsit karcsú manapság adattároláshoz, de egy Blu-ray író és hozzá való 25/ 50 GB lemezek se drága különösebben, fontos családi kép/videó archívumokat érdemes akár olyanra is rögzíteni.

(#16032) #81562624


#81562624
törölt tag

Üdv!

Van egy 320 GB-os Transcend HDD-m, amivel két problémám is van:

1.) Több nagyobb méretű fájlokat nem tud egyszerre másolni, mert a folyamat közben leválasztódik a gépről. (Egy mappa és fájl másoláskor nem találkoztam még ezzel, de mivel elég ritkán másolok rá, így előfordulhat ilyen esetekben is.)
2.) TV-re dugva is szoktam használni, és filmezéskor gyakran leválasztódik és megszakad a "vetítés".

A winchesterrel vagy a kábellel van baj? :F

(#16033) winhate


winhate
őstag

Sziasztok

Szeretnék venni külső 3.5 hdd házat.
Minőség ,megbizhatóság ,sebesség jegyében. (pl Sharkoon usb3)

Két fontos dolog amiért tanácsot kérnék.
Smart értékeket ki lehessen olvasni , ill hdd műkődését visszajelző led is legyen rajta. (nem egy állandóan vílágító led)

Köszi

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16034) King Unique válasza #81562624 (#16032) üzenetére


King Unique
titán

a.) okozhatja kábelhiba (aljzatban kilazult, nem megfelelő érintkezés, megtört stb.) is, ki kéne próbálni egy másikkal.

b.) okozhatja ház USB vezérlésének, v éppen merevlemeznek a hibája is, utóbbit HD Sentinellel kéne lecsekkolni, akár screenshot is jöhet a SMART-ról

Amúgy milyen Transcend?

(#16033) winhate: Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja, Sharkoon Rapid-Case megfelhet igényeidnek, HD Sentinel kezeli, de topikban akad más infó is.

(#16035) #81562624 válasza King Unique (#16034) üzenetére


#81562624
törölt tag

Másolás közben megmozgattam a csatlakozási pontoknál a kábelt, de nem történt semmi.
HD Sentinel szerint pedig ez a helyzet:

Transcend StoreJet-ről van szó:

(#16036) King Unique válasza #81562624 (#16035) üzenetére


King Unique
titán

Nos nekem SMART alapján a következők tűnnek fel:

- 37 napos üzemidőhöz a 3629 leállás/indulás és a 233245 fejparkolás, ki-be kapcsolások száma (1197) értékek kicsit magasak...
- vannak adatátviteli hibák (30) és írási hibák (191) —►előbbi kábelhibára, utóbbi HDD lemezfelület, fejszerejvény hibájára utalhat, bár HDS alapján a vinyó ok.

Tehát továbbra is a fent említett 2 hibalehetőség jöhet szóba, v a kábel nem ok, v a külső vinyó USB vezérlése hibázik. Ez egy USB 2.0 Mini-B csatlakozós Transcend 25M2, ehhez egy másik kábel filléres tétel [link], érdemes lenne megpróbálni egy újjal. Esetleg akár Y kábellel is, mert elégtelen tápellátás is okozhat még ilyen jellegű hibákat, főleg 2.0 portban használva.
Illetve jó lenne kipróbálni másik portban, másik gépen is, hogy ott jelentkezik-e a fentebb említett probléma.

[ Szerkesztve ]

(#16037) #81562624 válasza King Unique (#16036) üzenetére


#81562624
törölt tag

Köszi a gyors elemzést, kiértékelést!

Sajnos másik gépen, másik porton sem jó, úgyhogy megpróbálom majd egy új kábellel.
Most egy Y kábel van hozzá, de a TV-n mindössze csak 1 db USB port van, úgyhogy nem tudom mindkettőt rádugni.

(#16038) King Unique válasza #81562624 (#16037) üzenetére


King Unique
titán

Akkor marad a kábelhiba, h külső vinyó vezérlés hibája...PC a lényeg, TV eleve más tészta, ráadásul azon, ha csak 0,5 A-es port van, az is vagy/vagy kategória stabil áramellátás terén, a HDD feliratú 1 A-es port az igazi.

(#16039) Dinter


Dinter
addikt

Múltkor már kérdeztem, azt mondtátok a Samsung M3-ra hogy oké, most megláttam ezt a jó értékelést ennél a Toshibánál, melyik lenne jobb?

[link]

[link]

Ja, és az USB3.0-t lehet 2.0-n is használni?

[ Szerkesztve ]

(#16040) madle válasza Dinter (#16039) üzenetére


madle
őstag

Én Seagate vinyóval már megszívtam kétszer, a Samsungban az van. Akkor inkább a Toshiba.
Lefele kompatibilis. Tehát a 3.0-át tudod használni 2.0-ás porton csak nem fogod tudni kihasználni a 3.0 sebességét, ha jól tudom. 3.0-ás porton viszont elég gyors.

(#16041) King Unique válasza Dinter (#16039) üzenetére


King Unique
titán

Samsung M3 Portable

• USB 3.0 Micro-B csatlakozó
• műanyag burkolat
• Seagate ST1000LM024 belső vinyó (átcímkézett Samsung HN-M101MBB) —► visszafogottabb fejparkolás [link]
• speciális HDD, NYÁK-ra integrált USB csatlakozó
• szoftveres extrák: Drive Manager (backup, jelszavas zár, üresjárati kikapcsolási időhossz állítás stb.)
• 3 év garancia

Toshiba Canvio Plus

• USB 3.0 Micro-B csatlakozó
• műanyag burkolat
• Toshiba MQ01ABD100 belső vinyó —►intenzívebb fejpakolás
• SATA HDD + SATA-USB átalakító
• szoftveres extrák: -
• 2 év garancia
inkább az Alu/ Slim modellek az igazán jók [link]

A célnak megfelel mind a kettő, paraméterek alapján el lehet dönteni, kinek mi a fontos.

[ Szerkesztve ]

(#16042) Dinter


Dinter
addikt

Végül is mivel ajándékba lesz, akkor mondom legyen inkább a WD MyPassport Ultra, titánium borításos változata :)

(#16043) King Unique válasza Dinter (#16042) üzenetére


King Unique
titán

Mondhattad volna előbb is, akkor én se szaporítom feleslegesen a sorokat...
Az Ultra Metal jó választás, fémház jobb hőelvezető és küllemre is nagyon tetszetősek. :K

(#16044) Dinter válasza King Unique (#16043) üzenetére


Dinter
addikt

[link]

Nem a Metal Edition, hanem ez, mert a sima feketénél azt írták, hogy gagyi a műanyag háza.. De hülye vagyok, most nézem, az csak a színére utal :U :B

[ Szerkesztve ]

(#16045) nfsu17 válasza Dinter (#16044) üzenetére


nfsu17
veterán

Szerintem nem gagyi a fekete, egyszerű műanyag, semmi több, de kevesebb se.
Bár aki gyakran fogdossa, annak lehet jobb minőségű a fém, de én bedobtam tévé alá, így nem is látom.

(#16046) King Unique válasza Dinter (#16044) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az csak a színére utal, fém háza csak a Metal sorozatnak van, meg korábban volt a Slim, de az már nem kapható.

(#16047) madle válasza Dinter (#16044) üzenetére


madle
őstag

Nem gagyi a műanyag ház, teljesen korrekt anyagból van. És nem lötyög, zörög. Csak a LED-nek baromi erős és néha el kell rejteni, de egyébként, jól néz ki a fehér Led pont.

(#16048) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Én is ajándékba vennék egy 1TB-os WD-t asszonynak. Szerintem ritkán lenne használva, fényképeit, zenéit meg filmeket tárolna rajta. 500GB is elég lenne, de nem sokkal kerül többe a "dupla" tárhely, emiatt a nagyobb van tervben. Utánaolvasva a dolognak a Samsung M3 portable, WD Elements, és WD My passport ultra van még az opciók között. WD felé húz a szívem, de bizonytalan vagyok, melyiket vegyem.
Szoftveres extrák nem kellenek, titkosítani biztosan nem fog, emaitt az Elements inkább a befutó.
Amennyire én látom mindegyikben ugyanaz a WD Scorpio Blue van, a My passport csak az extra szoftverek és a hardveres titkosítás miatt kerül többe (ezek meg nem kellenek).
Találtam egy érdekes sebesség tesztet is: [link]
A kérdésem: van-e ténylegesen valami bizonyítható előnye a My passportnak az Elements-szel szemben, ami miatt megérné +2EFt-tal többet költeni rá?

(#16049) nfsu17 válasza madle (#16047) üzenetére


nfsu17
veterán

usb2-n 23MB/s-el írok a wd-re.
Az rendben van?
Ugyan ennyivel írok egy sokkal régebbi 320GB-os wd-re is.

(#16050) madle válasza nfsu17 (#16049) üzenetére


madle
őstag

Szerintem annál többel nem is tud írni a 2.0. szóval jó.

(#16051) King Unique válasza 1stVikman (#16048) üzenetére


King Unique
titán

WD My Passport Ultra vs. Elements Portable || összehasonlítás ||

Tehát paraméterek alapján, azért van. Ott vannak a tesztek is, mivel ugyanazok a Scorpio Blue vinyók vannak bennük, ezért sebességre is egyformák. Amit te néztél, youtube-os tesztet, ott azért volt lassabb a My Passport, mert az egy régebbi modell volt, nem az Ultra. A régiben 3 x 334 GB-os adattányérok vannak (vastagabb is emiatt), az újban már 2 x 500 GB-osak, ahogy az új Elements-ben is. Nagyobb adatsűrűség = sebességnövekedés.

[ Szerkesztve ]

(#16052) 1stVikman válasza King Unique (#16051) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia!
És honnan lehet tudni, hogy melyik verziót adják? A linkjeiden az egyik ultra-nak kék, míg a másiknak fehér a csomagolása. Melyik az újabb, illetve szütyő mindegyikhez jár?
Tegnap voltam teszkóban, ott volt mindkét fajta csomagolással, (nem ott venném, horror áron adják), és néztem piros színűt is, de elég halvány az a piros, nem szép. (Asszonynak piros a laptopja, ezért merült fel ez az opció is. :) )
Hajlok az ultra felé, csak olyanért nem adnék plusz pénzt, amit nem használ ki.

(#16053) madle válasza 1stVikman (#16052) üzenetére


madle
őstag

A fehér csomagolású az Elements, az más. A My passport az amit Te keresel. Hidd el megéri, már ha azt nézed egy nagyobb fájlt(filmet) sokkal gyorsabban felmásol és tudod vinni TV-re vagy akárhova. Szóval semmi olyan nincs benne, ami felesleges lenne. Meg gyébként is, ilyen áron mozog szinte mind, akkor miért ne vennéd meg ezt, ami megbízható is. De mindnképp olyan helyen vedd ahol jelzik a garanciát hozzá. Írták itt előbb, hogy van ahol nem adnak rá csak 2 évet, pedig 3 év a gyári garanciája.

(#16054) King Unique válasza 1stVikman (#16052) üzenetére


King Unique
titán

Igen, pont a szütyő a kétfajta dobozolás közt a különbség, a fehérhez (with pouch) jár, a kékhez már nem, legalábbis így tudom. Amúgy természetesen ugyanaz a My Passport Ultra van mindkettőben.
Nyilván user függő is, kit mit használ ki, hogyan használja. De, mint a fenti linkben is utaltam rá, a kettő között a megbízhatóság is eltérő, mert Elements esetében vmivel több szokott lenni a selejt.
Képeket meg gyártói oldalán lehet jól lecsekkolni [link]

(#16055) 1stVikman válasza King Unique (#16054) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ok, köszi!
Aqua-ban venném, de ott csak 2 évet adnak a My passport ultra-ra. Jelenleg 23500 Ft körül mozog náluk.
A sima Elements meg 21500 Ft, szintén 2 év a gari. Lehet veszek egy piros ultra-t, elvégre karácsony lesz. Vagy ha az olcsóbbat veszem, akkor külön egy tartót mellé, és ugyanott vagyok: [link]
A héten el kéne döntenem, hogy meglegyen karácsonyig. :)

(#16056) King Unique válasza 1stVikman (#16055) üzenetére


King Unique
titán

Annak nekem is utána kell néznem, h pontosan hogyan alakulnak a modellszámok és dobozok kiszerelései, v netán újabban csak ezt a kéket lehet-e egyes helyeken rendelni...?
Elementsnél elmondtam mi az esetleges "kockázat". A +1 év gari miatt is megéri a Passport, illetve, ha bolt nem is adja meg rá (ki tudja honnan szerzik be...), attól még a gyártói 3 éves garancia ugyanúgy érvényes. Az a kis szütyő meg nyilván max por ellen véd, annyit ér, mint szarnak a pofon.... :D Eleve érdemes hozzá vmilyen normális hordozótokot venni, akár egy Case Logicot, akár WD esetében egy gyárit. :K

(#16057) lumija620


lumija620
tag

Sziasztok!
Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni. Megoldható lenne, hogy egy külső HDD-t USB-n rákötnék az itthoni wifi routerre, láthatnám a PC-n mondjuk hálózatban és oda menteném a filmeket, zenéket, képeket stb., esetleg onnan is tölteném vissza őket pl. ncore-ra? Vagy van esetleg valamilyen más lehetőseg erre?Remélem nagyjából érthető amire gondoltam! :)

(#16058) nfsu17 válasza lumija620 (#16057) üzenetére


nfsu17
veterán

Megoldható lenne, hogy egy külső HDD-t USB-n rákötnék az itthoni wifi routerre, láthatnám a PC-n mondjuk hálózatban és oda menteném a filmeket, zenéket, képeket stb., esetleg onnan is tölteném vissza őket pl.

ha a routeren van usb, akkor minden bizonnyal, ha a routeren van torrent kliens, akkor az is mehet elméletileg.
valami openwrt-vel.
pl [link]

(#16059) lumija620 válasza nfsu17 (#16058) üzenetére


lumija620
tag

Köszii!

(#16060) Szmoki G


Szmoki G
csendes tag

Sziasztok!

Egyszerű kérdés, filmek, zenék képek tárolására keresnék 2 TB-s külső vinyót. Ezt a kettőt néztem ki, [link] vagy [link], igazából semmi extrára nincs szökségem, csak a lényeg hogy megbízható legyen.
Előre is köszi!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.