Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4804) C. s. válasza King Unique (#4803) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! Szétnézek ott.

Én is így láttam. Az összefoglalóban megnéztem a táblázatot, és ezen a kettőn akadt meg a szemem.
Az elsőnek van valami konkrét neve? Mert úgy nézem, ez csak márkanév, amivel nem lehet egyértelműen meghatározni a házat (Captiva). Így nehéz rákeresni.

(#4805) King Unique válasza C. s. (#4804) üzenetére


King Unique
titán

A Captiva külső háznál a pontos megnevezés valóban lemaradt, illetve arról a gyártó weboldalán sem volt túl sok információ. Viszont egy korábbi hozzászólásban volt szó arról, hogy milyen azonosítóval kell keresni.

(#4806) C. s. válasza King Unique (#4805) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!

(#4807) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Lehet van végre olyan saját tápos, 3,5"-es külső ház, ami a kapcsológomb ellenére is leállítja a HDD-t, ha kikapcsoljuk az Androidos médialejátszót. Van valakinek ezzel az Orico-val tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#4808) King Unique válasza pinnacle (#4807) üzenetére


King Unique
titán

Nem olyan régen volt szó itt a topikban erről a külső házról, mivel egy fórumtárs megosztotta a tapasztalatait. Viszont médialejátszóval történő használat nem került szóba, a tesztek is PC-s környezetben lettek elvégezve.

(#4809) pinnacle válasza King Unique (#4808) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Media lejátszó topikban ajánlották. Itt a hivatalos oldala is. Viszont úgy néz ki, hogy senkinek sincs ilyen.
Lehet végül ezek közül kell választanom. Legszívesebben a WD-t venném, csak ugye mondtad, hogy ezekbe nem a legjobb HDD-t teszik, illetve ilyen sincs senkinek, így nem derült ki, hogy a kapcsoló gomb nem okoz-e problémát a box leállításakor. Talán a Seagate 5400 rpm, 32MB cache, 3 év garanciával lenne a legjobb választás?

[ Szerkesztve ]

(#4810) King Unique válasza pinnacle (#4809) üzenetére


King Unique
titán

Arról a másik topikban is volt szó (példa), hogy az ilyen 3,5"-os gyári kiszerelésű külső merevlemezekben rendszerint átlagos, illetve nem feltétlen a legtartósabb belső merevlemezek szoktak lenni. Ami jelen esetben ugyanúgy igaz az általad linkelt sorozatok modelljeire is. De ettől függetlenül akár ezek is opciók lehetnek és eddig is volt rá nem egy példa, hogy többeknél évekig gond nélkül működtek. Ami értelemszerűen többek között a megfelelő használat függvénye is. Viszont aki a belsőt illetően igazán biztosra akar menni, akkor számára nyilván előnyösebb a külső házas megoldás egy célirányosan kiválasztott és egyben az átlagnál tartósabb merevlemezzel. A jellemzőket illetően adattárnak elsődlegesen 5400 RPM-es típus javasolt, a cache mérete általában másodlagos (bővebben), a garanciaidő pedig nyilván minél hosszabb, annál jobb.

[ Szerkesztve ]

(#4811) pinnacle válasza King Unique (#4810) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Csak tudod már régóta keresek, saját tápos, 3,5" külső házat, amiben leáll a HDD, és nem pont felpörög a média lejátszó leállításakor. Úgy néz ki ilyen nincsen, marad a Seagate. :)

(#4812) #25583896


#25583896
törölt tag

Üdv,
Adott egy LC-DOCK-U3-III dokkoló. HDSentinel olvasás tesztnél periodikusan lassulás figyelhető meg, ami biztosan nem HDD probléma, mert 3 különböző típussal kipróbálva mind ugyanazt csinálja (4 és 8TB-os modellek), továbbá külső házban (LC-35U3-Acrux) ugyanezekkel a lemezekkel egy darab sötétebb blokk sincs. Mi okozhatja ezt?

Kép:

Továbbá másik probléma, hogy ha a külső házban egy adott HDD-n létrehozok egy partíciót, akkor a dokkolóba áthelyezve az az üzenet fogad, hogy inicializálni kell (legfrissebb Windows 10 x64 alatt). Rosszabb esetben 16TB-os "GPT Protective"-ként jelenik meg, amin csak egy diskpart clean segít. Ha a dokkolóban hozom létre rajta a partíciót, akkor meg a külső ház akarja megint inicializálni, tehát nem tudom adatvesztés nélkül egyikből a másikba átrakni. Talán az lehet a gond, hogy a ház Initio chipes, a dokkoló meg JMicron - mondanám hogy akkor beszerzek olyat ami kompatibilis, de a dokkolóknál nem nagyon lehet tudni előre, hogy mi van benne... Erre mi lehet a megoldás? Eléggé zavaró, hogy egy HDD csak abban az eszközben használható, amiben particionálva lett.

[ Szerkesztve ]

(#4813) Clever0 válasza #25583896 (#4812) üzenetére


Clever0
senior tag

Sajnos gyakori, hogy a külső házak GPT partíció esetén egyedi formátumot használnak. Ha tudod, vidd vissza a házat és vegyél egy másik típust! Az összefoglalóban lévő táblázatban esetenként fel van tüntetve, hogy csereberélhetők-e a lemezek a PC és a ház között, illetve itt a fórumon is rákereshetsz a tapasztalatokra.

(#4814) #25583896 válasza Clever0 (#4813) üzenetére


#25583896
törölt tag

Köszi, akkor tényleg az lesz a legegyszerűbb, ha lecserélem.

(#4815) King Unique válasza #25583896 (#4812) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A sötétebb zöld blokkok még nem jelentenek szektorhibát, amit a fejlesztő válasza is szemléltet. Ezeknél valami miatt lassabb az elérés a szokásosnál, ami pl. egy aktív rendszermeghajtónál történő tesztelésnél az éppen futó operációs rendszer és programok miatt annyira nem lenne meglepő. De egy adatlemeznél már nem lehet erre fogni és nem is ideális, ha a lemez teljes felületén periodikusan és sűrűn ismétlődik. Ha csak ennél a dokkolónál produkálja ezt a merevlemez, akkor meg pláne nem. Vagyis ilyenkor ez az adott dokkolóban történő használat miatt lehet, ahol ha adatátviteli hibákat is jelez a program, akkor érdemes lenne első körben egy másik USB-kábellel is kipróbálni. Ahogyan szükség esetén akár másik (megfelelő) tápegységgel is, ha az eredetivel esetleg valami gond van. Ha nem az előbbiek a probléma forrásai, akkor valószínűleg maga a dokkoló, aminél a működésen javítani max. csak a firmware frissítésével lehetne. Volt olyan külső házam, amelynél pl. a HD Tune teszt végig ehhez hasonló esésekkel volt tele, másolásnál is rendre "lebökött". De azt végül a firmware frissítése megoldotta.

A másik dolognál az lehet a probléma, amiről legutóbb pl. ebben a hozzászólásban volt szó bővebben. Vagyis önmagában nem az a gond, hogy az egyik eszköz Initio, a másik meg JMicron chipes, hanem az, hogy USB-n valószínűleg eltérő logikai / fizikai szektorméreteket használnak. Azon pedig az eszköznél max. a firmware módosításával, illetve frissítésével lehet változtatni, ami az előbb linkelt korábbi válaszban is le van írva. Egyébként a gyártók nem nagyon szokták megadni az ilyen külső házaknál és dokkolóknál az erre vonatkozó információt (512e / 4Kn) és rendszerint csak utólag derül ki, hogy valójában mi is a helyzet. Ha kiderül, mert vannak akik csak USB-n, csak abban a külső házban / dokkolóban használják a merevlemezt és úgy nyilván nem okoz gondot. Illetve pont emiatt itt a topikban sincsen minden ilyen eszközzel ilyen irányú tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#4816) ratcache


ratcache
aktív tag

Sziasztok!

Átfutottam az összefoglalót és próbáltam rákeresni, de nem találtam egyértelmű választ: létezik olyan 2,5”/3,5” 1 rekeszes dokkoló, amihez nem kell külön adapter, hanem elég az usb? Elvileg nem lenne akadálya az újabb szabványokkal, mégsem nagyon találok ilyesmit :F

Köszi!

(#4817) King Unique válasza ratcache (#4816) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Maga a gondolatmenet elvileg reális lehet a csak USB-ről történő tápellátásra vonatkozóan, sőt a Seagate korábban készített is ilyen 3,5"-os külső merevlemezt USB 3.1 Gen 2, illetve Type-C alapon. Viszont ez eleve egy speciális eszköz, ellenben széles körben eddig még nem nagyon terjedt el ez a fajta megoldás.

A HDD dokkolóknál is többnyire 12 V-os tápadapter szükséges a működéshez. Max. az olyanok működnek csak USB-ről, mint pl. az IB-2501U3. Viszont abba csak 2,5"-os HDD/SSD helyezhető. Lehet aztán van / lesz ehhez hasonló 3,5"-os változatban is USB 3.X, vagy pl. Thunderbolt alapon, de eddig még én sem nagyon találtam ilyet. :N

[ Szerkesztve ]

(#4818) ratcache válasza King Unique (#4817) üzenetére


ratcache
aktív tag

Ez esetben nem maradt más, átnézem a fenti gyártók kínálatát... meg veszek egy nagyobb elosztót :U

Köszi a választ! :R

(#4819) SunMount3r válasza SunMount3r (#4750) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Még vissza térve erre a HDD dokkolós témára: nem okozhat nagyobb gondot ilyenkor, hogy a HDD gyak. 3/4-ig "kilóg pucéran" a dokkolóból? Környezeti ártalmakra gondolok, mint pl. az esetleges pára kicsapódás, vagy ha a hirtelen zuhét véletlen befújná a szél az ablakon... :F

Ez csak 8K lenne, amiért 2 HDD helyet kapok, 2 külön sima HDD "ház" pedig legalább a duplája lenne. Ráadásul ebben még cserélgetni is tudom a winyókat kedvem szerint, ha gondolok egyet.

Szóval nem tudom a veszélyeket is beleszámolva mivel járnék jobban...?

Jó lenne ha olyan is válaszolna aki maga is használ/t mindennap és hosszabb ideje ilyen dokkolót.

Köszi!

(#4820) King Unique válasza SunMount3r (#4819) üzenetére


King Unique
titán

Itt annyi a lényeg, hogy ha rendeltetésszerűen van használva a dokkoló és benne a merevlemez, akkor a külső hatások miatt nem nagyon szokott gond lenni. Az viszont már nyilván nem rendeltetésszerű használat, ha valaki kirakja az eszközt a szakadó esőbe, hóba, vagy netán leejti stb. Ez a befújná az ablakon a szél az esőt dolog meg olyan, hogy itt nyilván nem pár csepp a kritikus, hanem egy komolyabb mennyiség. Na meg az sem mindegy, hogy pontosan hol éri az eszközt, kikapcsolt, vagy bekapcsolt állapotban történik stb. Egyébként meg szokás becsukni az ablakot, ha jobban beered és netán annak közében lett elhelyezve a dokkoló... :DDD Egy külső házban ugyan védettebb a merevlemez a külső hatásokkal szemben, de ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy akármit és akármilyen mértékben elvisel. Nem véletlenül gyártanak leginkább 2,5"-os kivitelben olyan külső merevlemezeket, avagy akár külső házakat, amelyek pl. a rezgéseknek, pornak, ütéseknek, folyadéknak (víznek) stb. (jobban) ellenállnak. Viszont azért ez utóbbiak sem bírnak ki akármit, mivel az egyes külső hatásokkal szembeni ellenállás rendszerint egy bizonyos mértékig, illetve reális és szabványos keretek között értendő.

Egy dokkoló valóban praktikus olyan szempontból, hogy könnyen lehet benne cserélgetni a merevlemezeket, akár 2,5"-os és 3,5"-os típusokat egyaránt. Viszont a külső házakhoz hasonlóan ezeknél ilyenkor szintén gondot okozhat az, amiről nemrég volt szó.

Egyébként ez a dokkolós téma korábban elvileg már túl lett tárgyalva itt a topikban és azt követően a kiszemelt dokkoló megvásárlása, majd most akár már a saját tapasztalatok megosztása lett volna a reális. De ezek szerint végül több hónap után sem sikerült eldönteni...

[ Szerkesztve ]

(#4822) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

NAS helyett gondolkodom egy külső winyó házban.
Fixen rá lenne kötve valamilyen eszközre (router, média lejátszó, TV, stb.). Nem cipelném sehova.

Ami fontos:
- USB3
- megbízható legyen, ne tegye tönkre a winyót
- heti 80-100 órát bírjon hosszú távon is

A RaidSonic IB-373U3 az első kiszemelt, de rugalmas vagyok. :K

Fix árhatár nincs, de azért ne 20k legyen. :)

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4823) King Unique válasza Bici (#4822) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Az USB 3.0 manapság már mondhatni alap, tehát normál esetben eleve olyan külső házat érdemes venni. Viszont vannak egyéb jellemzők is pl. a téma-összefoglaló információs táblázatában, amelyek alapján lehet részletezni a megfelelő külső ház kiválasztását. Valamint ehhez kapcsolódóan segítségül beszámolók, tesztek, ajánlott modellek stb. Az általad linkelt modellel itt a topikban nem nagyon van tapasztalat, tehát emiatt itt sem megerősíteni, sem cáfolni nem lehet a megvételét. De, ha már RaidSonic, akkor pl. az IB-351StU3S-B ajánlott modell, egy itteni beszámolóban is jókat írtak róla. Valamint annál az is OK, amiről nemrég volt szó. Ha csak USB 3.0-s kell, akkor elvileg az IB-351StU3-B is opció lehet. Ha esetleg tool-free típusra van igény és belefér az anyagi keretbe, akkor az IB-366StU3+B jó választás lehet, egy másik beszámolóban azt is dicsérték.

"Fixen rá lenne kötve valamilyen eszközre (router, média lejátszó, TV, stb.)."

Ez viszont már más megvilágításba helyezi az egészet, mivel az ilyen USB-tárolóeszközök elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezete eleve a PC, Mac és az asztali operációs rendszerek. Ettől eltérő környezetben viszont már nem feltétlen garantált minden esetben a megfelelő működés és kompatibilitás, amiről nem olyan régen szintén volt szó. Na meg az ilyen készülékeknél az sem ritka, hogy nem kezelik a 2 TB feletti USB-s háttértárakat, illetve a GPT partíciós séma szerinti lemezeket (példák). Vagyis az ezekkel kapcsolatos konkrét tapasztalatokat eleve inkább az említett készülékek topikjaiban kellene megérdeklődni, illetve hogy ott mások milyen külső házat használnak hozzájuk stb.

[ Szerkesztve ]

(#4824) Bici válasza King Unique (#4823) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Köszi szépen az infókat!
A második bejegyzésed nagyon tanulságos, erre egyáltalán nem is gondoltam.

Még annyi, hogy ezek a külső keretek nem csak ilyen alkalmi használatra vannak tervezve? Kicsit félek attól, hogy a sok és folyamatos használat idő elött kinyírja.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4825) King Unique válasza Bici (#4824) üzenetére


King Unique
titán

Ha minőségi és megbízható külső házat veszel, akkor az nyilván nem nagyon fog pár használat után csak úgy tönkremenni. De azért még egy valamivel silányabb sem feltétlen csak alkalmi használatra van tervezve. Többen is használnak USB-s külső házakat hasonló célra, akár még 24/7-es üzemben is és működnek akár évekig gond nélkül. Na meg van olyan, amikor pl. csak a tápegység megy tönkre egy idő után, viszont az cserélhető. Valamint itt az élettartamot illetően a rendeltetésszerű használat is nyilván számít, mint minden ilyen eszköznél. Lehet nem fog örökké működni, de ennyi erővel a benne lévő merevlemez sem, sőt lehet előbb lesz az szektorhibás, avagy megy tönkre teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#4826) Bici válasza King Unique (#4825) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszi!

Csak próbálom kizárni a lehetséges tévutakat. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4827) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Megérkezett a Swift case pro. Kicsit nehézkes volt, és sajna drága is, de meglett. Szépen dolgozik benne a 3TB-s toshiba HDD. Xbox-ra jó lesz. :)

Véleményem szubjektív...

(#4828) Kékes525


Kékes525
félisten

Van valami lényeges előnye Windows 10 (v.1803) alatt az USB Safely Remove használatának?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4829) hackeeeee válasza Kékes525 (#4828) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapból még mindenhol. Én láttam már USB-s eszközt megfeküdni azért, mert nem választották le.

Persze lehet, hogy csak "úgy sikerült".

Véleményem szubjektív...

(#4830) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a Topiclakókat!

Miután az SSD-listán nem kaptam választ, megfordítom a logikát: hátha Nektek van ötletetek.

Van egy OCZ SSD-m, amit SATÁ-n nem látnak a gépeim. Ha viszont beteszem egy dokklóba vagy külső USB-s házba, máris gyönyörűen működik. Mi lehet ennek az oka? Hátha segít a hibaelhárításban -- ami nem abból állna, hogy utána sehogy se működjön. :)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4831) Kékes525 válasza hackeeeee (#4829) üzenetére


Kékes525
félisten

Annak ellenére, hogy az Eltávolítási házirendben a "Gyors eltávolítás" be van kapcsolva?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4832) King Unique válasza Kékes525 (#4828) üzenetére


King Unique
titán

Itt most a Windowsnál magára a szoftveres leválasztásra, vagy ahhoz kapcsolódóan az ilyen néven futó programra gondolsz?

Egyébként meg mindkettőre igen a válasz. Az előbbi a téma fő topikjában részletesen ki van fejtve pl. ebben a hozzászólásban. Az utóbbinál pedig elég csak megnézni, hogy miket tud a szoftver. Ilyen pl. az is, hogy kilistázza a leválasztást akadályozó folyamatokat és ad lehetőséget akár azok feloldására / bezárására is, ellenben a Windows beépített megoldása nem. Na meg lehet vele pl. nagyon kényelmes módon tetszőleges billentyűkombinációval is leválasztani az eszközt stb. Ugyan fizetős szoftver, de aki célirányosan kihasználja ezeket a funkciókat, annak számára hasznos program lehet, ahogyan a szintén hasonló Zentimo is.

[ Szerkesztve ]

(#4833) Kékes525 válasza King Unique (#4832) üzenetére


Kékes525
félisten

A programra gondoltam.

+ hackeeeee

Akkor használni fogom. Köszönöm a választ mindkettőtöknek! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4834) hackeeeee válasza Kékes525 (#4831) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudomásom szerint igen. Ugye a win10 ezt alapból kezeli. Teljesen biztos leválasztás az az, ha kézzel leválasztod a külső eszközt, és utána távolítod el.

Persze, benne van, hogy néha kimarad, de javasolt használni, mert ahogy alul is látszik, néha van olyan, hogy nem lehet leválasztani az eszközt, mert valami használja, majd ha leválasztod, akkor lehet, hogy pl. szétesik a fájlrendszer.

Más, szépen dolgozik a Swift Case xbox-al és a 3TB-s toshiba HDD-vel. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4835) King Unique válasza MaCS_70 (#4830) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A másik topikba írt hozzászólás alapján még a BIOS sem ismeri fel SATA-s csatlakozásnál, ami eleve abnormális... Előfordulhat olyan, amikor pl. a már feltelepített operációs rendszer driveres probléma miatt nem ismer fel egy ilyen SSD-t, de pont az a lényeg, hogy attól még a BIOS-ban meg kellene jelennie. Ha nálad nem, akkor ilyenkor szokás pl. másik SATA-porthoz csatlakoztatva, másik adatkábellel, másik gépen stb. is kipróbálni az eszközt. Ha USB-n csatlakoztatva működik, akkor vélhetően nem ment tönkre az SSD és ilyenkor normál esetben SATA-n is működnie kellene. Ha sehol semmi, akkor a következő opció a hardvernél (gépnél) szükség esetén a BIOS frissítése, illetve az SSD-nél a firmware frissítése lehet, ha van hozzájuk újabb verzió. Illetve esetleg az SSD-n egy gyári törlést lefuttatni, ami teljesen lenullázza, akár egy Secure Erase-t, ha nincsenek rajta fontos adatok. Ezek viszont a portok és a kábelek cserélgetésénél már komolyabb és egyben rizikósabb műveletek, tehát csak saját felelősségre javasolt belevágni! Normál esetben persze nem szokott gond lenni, de azért jobb tisztában lenni az eshetőségekkel.

Egyébként, ha még garanciális az SSD és az a cél, hogy USB helyett újra SATA-n használd, akkor nem feltétlen érdemes vele otthon sokat vesződni. Vissza kellene vinni, kicseréltetni egy másikra, ami SATA-n is normálisan működik, aztán kész.

[ Szerkesztve ]

(#4836) MaCS_70 válasza King Unique (#4835) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Egyetlen BIOS-os alaplap sem ismeri fel az SSD-t, UEFI-n nem tudom még kipróbálni.

A legfrissebb FW van rajta.

Az a nagy kérdés, hogy miben különbözik egy külső SATA-USB-eszköz egy alaplapi SATA-csatlakozástól.

Próbálkozom...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4837) AGE-T


AGE-T
senior tag

Vettem ma egy ilyet Kolink HDSUB3U3 az aqvában. Felpörög a vinyó majd leáll és így tovább. Mind a két gépemen, yess!...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#4839) King Unique válasza AGE-T (#4837) üzenetére


King Unique
titán

A leírtakból nem derült ki, hogy most közvetlenül a bekapcsolás, illetve a géphez történő csatlakoztatás után áll le és pörög fel állandóan a merevlemez a külső házban, vagy csak üresjáratban X perc után. Nem mindegy, mert az utóbbi lehet akár az alvó mód is, amiből utána felébresztheti az operációs rendszer, vagy egy program, ami normálisnak mondható. Aztán az sem ismert, hogy ha az első eset áll fenn, akkor maga a merevlemez rendesen működik-e pl. a gépbe téve SATA-n. Illetve egy másik külső házban / dokkolóban USB-n, ha van lehetőség kipróbálni. Ahogyan az sem, hogy ha van mód másik merevlemezzel is kipróbálni a Kolink külső házat, akkor annál mi a helyzet. Valamint az sem, hogy nincsenek-e esetleg csatlakozási problémák USB-n, másik portban, másik kábellel ki volt-e próbálva stb. Plusz lehetőség szerint másik gépen, illetve másik operációs rendszerrel is célszerű. Csak ezek tisztázása után lehetne egyértelműen megállapítani, hogy most a külső házzal, vagy mással van-e gond. Ha netán az előbbivel, akkor ilyenkor értelemszerűen adja magát pl. a garanciális csere.

Más is vett már egyébként ilyen Kolink külső házat, amiről beszámolt itt a topikban, de ilyen problémát nem említett.

[ Szerkesztve ]

(#4840) AGE-T válasza King Unique (#4839) üzenetére


AGE-T
senior tag

Kipróbálva két géppel, két usb kábellel, nem lett eredmény. A vinyó sata+táp csatival gépben megfelelően üzemel. De az összeszerelése minősége is kulalink... Nyílván kipróbáltam minden szcenáriót, ami szembe jöhetet. Gépeimmel semmi gond, más külső eszközök adott csatlakozókon működnek. Egy plug n play eszközzel ennyi szopás nem lehetne!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#4841) King Unique válasza AGE-T (#4840) üzenetére


King Unique
titán

Ha tényleg minden eshetőséget végigpróbáltál és nem a merevlemez hibás, akkor valószínűleg a külső házzal van gond. Viszont az ugye az előző válaszban már említve volt, hogy vettek ilyen külső házat ebben a topikban, illetve itt a fórumon is többen és náluk ilyen hibát nem produkált. Tehát ennél általánosan nem az a jellemző, hogy az általad tapasztalt gond van vele. Inkább arról lehet szó, hogy egy gyári hibás terméket sikerült kifogni. Illetve egyes helyeken akár még az is előfordulhat, hogy a más által már valami miatt visszaküldött terméket sózzák rá a következő vásárlóra. De a lényeg, hogy esetedben ilyenkor opció az előző válaszban szintén már említett garanciális csere, vagy esetleg visszaküldeni és visszakérni a vételárat, ha még lehet. Ha online rendelted egy webshopból, akkor meg eleve ott van a 14 napos, indoklás nélküli elállás joga.

[ Szerkesztve ]

(#4842) AGE-T válasza King Unique (#4841) üzenetére


AGE-T
senior tag

Sajnos személyesen vettem, így elindult a bohóckodás a garanciával. Vinnem kellett volna magammal a vinyót is, akkor a srác tudta volna csekkolni helyben. Mindegy, rendelek egyet máshonnan, majd egyszer gondolom kapok pvissza pénzt.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#4843) Jamesch


Jamesch
tag

Sziasztok

Most tervezek venni egy külső tárat, valsz 3TB WD purple-el.
Amit nem vágok, hogy szükségem van-e nekem pl UASP-re meg egyéb huncutságokra?
Alvó mód asszem jó lenne, mert 24/7 bekapcsolt gépre kötve működne, de valsz nem folyamatosan használva.

Ahogy nézem mondjuk Sharkoon Swift Case pro mindent tud és 8ezer alatt van, tehát az jó lehet.

Illetve adott esetben egy gyári kombó miért ellenjavallott, pl Toshiba Canvio desktop? Ár is kb ugyanaz

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#4844) King Unique válasza Jamesch (#4843) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A másik külső házas topikban le van írva bővebben, hogy létszükséglet-e, vagy sem, illetve mikor előnyös igazán többek között pl. az UASP. Az pedig nemrég szintén részletezve volt ott, hogy ha álladóan a géphez van csatlakoztatva a külső merevlemez, ellenben nincsen mindig aktívan használva, akkor a 3,5"-os típusoknál jól jöhet a külső házon lévő tápkapcsoló. Aztán a téma fő topikjában korábban épp arról folyt a diskurzus, hogy a gyárilag összeszerelt 3,5"-os külső HDD-knél maga a belső merevlemez nem feltétlen mindig a legjobb sorozatokból való szokott lenni. Ilyen szempontból eleve előnyösebb a külső házas megoldás, amelynél az átlagosnál minőségibb és tartósabb merevlemez is rakható a külső házba, mint pl. a WD Purple. Illetve, ha nincsen szükség a gyárilag összeszerelt típusoknál jellemző szoftveres és egyéb (pl. hardveres titkosítás stb.) extrákra, akkor megint inkább a külső házas megoldást érdemesebb választani.

3 TB-os WD Purple merevlemezhez korábban egy másik fórumtag LC-35U3-Sirius külső házat vett, amiről írt is egy logout blogbejegyzést. De emiatt nem kötelező mindenképpen ezt választani, lehet akár mást is, mint pl. a már említett Sharkoon Swift Case Pro. Jelenleg árban sincs közöttük akkora különbség, illetve az utóbbi elvileg valamivel kiforrottabbnak mondható.

[ Szerkesztve ]

(#4845) Jamesch válasza King Unique (#4844) üzenetére


Jamesch
tag

Kösz az infót

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#4846) EncinoMan


EncinoMan
csendes újonc

Sziasztok.

Nem is külső rack, és nem is dokkló amivel kapcsolatban kérdezni szeretnék, remélem jó helyre írok

Egy WD 3Tb 3,5- ös HDDhez keresgéltem dokkolót/külső házat, tárolásra használom csak akkor van bedugva a gépbe ha másolok rá vagy nézek róla valamit.
keresgélés közben akadtam rá erre:
[link]
Jó dolgok vannak a leírásában, árban sem egy eget verően sok, de csak az egyik boltnál az értékeléseket találtam róla, tesztet vagy ilyesmit sehol, azt is cseh nyelvről fordított formában az egyik értékelőnél ezt találtam mint negativumok:

"Észrevettem, hogy ha dolgozni a különböző meghajtók ezen keresztül adapter fog nőni SMART attribútum értéke 199 Ultra ATA CRC Error Count. Ami elég bosszantó, mert ez az érték nem élettartama alatt a lemez nem lehet visszaállítani."
meg ezt:
sata-usb3.0 összekötéskor hasonló frekvencián kommunikál WiFi (5 GHz) értékkel másoláskor zavarhatja az internetet... aminek a megoldása hogy usb 2.0-ba kell dugni

kezdeti lelkesedésem kicsit alább hagyott.
Lehet jobban járok ha keresek egy másfajta adaptert?

Előre is köszönöm a segitséget

[ Szerkesztve ]

(#4847) King Unique válasza EncinoMan (#4846) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Az elsőnek, vagyis az adatátviteli hibáknak USB-n rendszerint csatlakozási probléma, illetve sérült / túl hosszú USB-kábel szokott lenni az oka. Rosszabb esetben esetleg maga az USB-tárolóeszköz hibás. Viszont az, hogy valaki az adott webshopnál beír egy ilyen értékelést a termékről, abból még nem derül ki, hogy nála pontosan mi okozta ezt. Valamint azt sem feltétlen jelenti, hogy maga ez az adapter alapból ilyen és ezt produkálja mindenkinél.

A második dolog viszont tényleg előfordulhat, mivel az köztudott, hogy az USB 3.0 és a Wi-Fi zavarhatják egymást, interferencia keletkezhet. Erről még hivatalos leírások, illetve különféle cikkek is vannak. Példák: [link], [link], [link]. Aztán az már más dolog, hogy az adott hardver- és szoftverkörnyezetben előfordul-e ez a probléma, illetve ha igen, akkor milyen mértékben.

Maga a linkelt adapter a célra elvileg megfelelhet, illetve a leírás alapján külső tápegységet is mellékelnek hozzá, ami rendszerint eleve szükséges egy 3,5"-os HDD USB-n történő használatához. Viszont konkrét tapasztalat itt a topikban nincsen vele, tehát emiatt sem megerősíteni, sem cáfolni nem lehet biztosan, hogy mennyire OK. Hasonló célra más korábban Ewent EW7016 típusút vett, amiről egy tesztet is készített ide a topikba. De nem feltétlen muszáj ez utóbbit választani, csak példaként, illetve lehetséges alternatívaként lett megemlítve.

[ Szerkesztve ]

(#4848) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Van egy EH35NDSFD külső rackem, jelenleg 2TB hdd-vel. Esata - sata átalakítóval csatlakozik egy banana pi-hoz. Szeretném bővíteni a kapacitását. Valószínűsíthető, hogy elboldogul egy 4TB-os lemezzel?

(#4849) King Unique válasza HENE (#4848) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Itt egyrészt a külső ház a kérdés, hogy támogatja-e a 2 TB+ HDD-k megfelelő kezelését. Ez ügyben a gyártó weboldalán, illetve a termék csomagolásán, felhasználói útmutatójában stb. lévő információkat célszerű lecsekkolni. Egyébként lehet rá esély, de inkább eSATA-n használva, mivel USB 2.0-nál sok esetben (nem mindig) 2 TB szokott lenni a limit. Másrészt magának a gazda hardvernek (Banana Pi) is támogatni kell ezt, illetve a 4 TB miatt a GPT partíciós séma kezelését is stb. Tehát az utóbbinál ennek megint érdemes utánanézni.

(#4850) HENE válasza King Unique (#4849) üzenetére


HENE
aktív tag

Köszi! Sajnos a leírása nincs meg, online pedig nem találtam meg. A banana pi-n debian fut, az tudja kezelni a gpt-t. Mindenképpen e-satan használnám továbbra is. Ha esetleg egyben nem látja, használható 2x2TB partícióval?

(#4852) King Unique válasza HENE (#4850) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz, hogy a 4 TB-os külső HDD teljes tárolókapacitását ki lehessen használni, normál esetben (pl. 512 / 4096 bájt szektorméret) mindenképpen GPT partíciós séma szükséges. Ilyenkor MBR alapon nem is lehetne a 2 TB feletti lemezterületet particionálni. Ha a Banana Pi-n futó OS biztosan kezeli a GPT-t, akkor OK. Aztán, hogy esetleg van-e valami, a megszokottnál kisebb korlát a kötet max. méretére vonatkozóan, mint pl. az egyes routereknél (példa), az már más dolog. De normál esetben ennek sem kellene gondot okoznia és kezelni kellene az OS-nek egyben a külső merevlemezen lévő bruttó 4 TB-os kötetet. Legalábbis pl. PC, Mac és desktop OS felállásnál ez nem szokott problémát jelenteni és működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#4853) HENE válasza King Unique (#4852) üzenetére


HENE
aktív tag

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.