Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-05-02 10:59:34

LOGOUT.hu

Kérek mindenkit, olvassa el figyelmesen ezt a hozzászólást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) Psychonaut válasza ntomka (#7749) üzenetére


Psychonaut
addikt

+1

(#7752) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy ezen a képen mien tálca van? esetleg honna tölthető le?
A fölötte lévő lejátszó is érdekelne, ha valaki tudja a nevét ;]

Bocsi az offért! :R

(#7753) Barthezz2 válasza ntomka (#7749) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez oké, de akkor azért mondom, hogy nyugodtan mehetne most minden egybe ilyen alapon, és a végén majd lehet válogatni(vagy nem is kell, hanem van egy kat és kész).. Azt meg nemhiszem, hogy olyan szőrösszívű a verseny kiötlője, hogy érvénytelennek vegye őket :)

Everybody lies.

(#7754) [pod]Diablo válasza Zefír (#7752) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

A zenelejatszo szerintem winamp,es a samurize nevezetu programmal van felvarazsolva a desk-re.
Ami a talcat illeti,az op rendeszer az vista,es ez az a bizonyos style.: )

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#7755) Zefír válasza [pod]Diablo (#7754) üzenetére


Zefír
őstag

Kipróbáljuk hogy win-7 en elfut-e :DDD
:R :R Köszi!

(#7756) Zefír válasza [pod]Diablo (#7754) üzenetére


Zefír
őstag

Semmeikkel nemtudok mit kezdeni, samurize nem támogatja a win7-et a másikkal egyetemben :(

(#7757) Blue@X válasza Zefír (#7756) üzenetére


Blue@X
senior tag

Szerintem meg a Rainmeter programmal csinálja...
Aki meg rossz kategóriába nevez az nem baj, utólag átrakom a megfelelőbe, természetesen reklamálást nem fogadunk el... :D
A szavazás valószínűleg itt lesz a PH! egy külön topikjában, hogy csak az szavazhasson aki regisztrált tag, illetve ezt a topikot ne szemeteljük össze majd a szavazással. A nevezés végéig már csak 2 nap, úgyhogy hajrá!

(#7758) stvnppp válasza Zefír (#7756) üzenetére


stvnppp
senior tag

a témát a windows/resources/theme mappába kellene bemásolni, és az Asztal testreszabásától kell betölteni.
DE!
XP, Vista esetében fel kellett patchelni bizonyos fájlokat, hogy felismerje, hogy extra témát tettél be, és valószínűleg ez van 7-en is (azt nem tudom, hogy készült-e már 7hez program, ami patchel)

(#7759) Zefír válasza stvnppp (#7758) üzenetére


Zefír
őstag

Köszi, de szerintem annyira nem mászok bele a dologba, ahogy elnézem, az ablakok szegélyét i smegváltoztatja azt viszont nem szeretném, csak a tálcát.
Na de m1, köszi:) :R :R

(#7760) Bopez válasza Zefír (#7759) üzenetére


Bopez
tag

A téma az Transblack ahogy már előttem is mondták...
Vistára készült ezért w7 en nem is nagyon fog rendesen menni ha pacheled ha nem mert ugye ott a superbar.
W7 re elég jó skinek vannak már devienart on nézd meg tényleg jók.
Amúgy jól látod ez teljesen skinezi a Windowst de nem barmol bele mert ugyan olyan téma mint a gyári aero, csak be kel másolni a themes mappába meg előtte pachelni ami szintén nem gányolja össze a Wint.
A felső tálca rainmeter, objecdock, kombóból jött létre.
A winamp kezelőszerv odalent egy identy nevű rainmeter skin, de elég durván átalakítottam szóval inkább csak az alapja az...

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#7761) scream


scream
veterán

egyszerű kategoriába beleférnek a sima ikonok ? vagy csupasz asztal kell ? :F

(#7762) Blue@X válasza scream (#7761) üzenetére


Blue@X
senior tag

Az ikonok beleférnek....

(#7763) Zefír válasza Bopez (#7760) üzenetére


Zefír
őstag

Köszi! :R

(#7764) Bopez válasza Zefír (#7763) üzenetére


Bopez
tag

Nm remélem tudtam segíteni valamennyire...

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#7765) Adam86


Adam86
tag

Letöltöttem a tuneup utilities programot. Állitólag ezzel lehet a win7 alatt a boot skint átállítani, illetve ez a program kezeli a tbs file-t is.
Sajnos nem sikerült.
Valaki tud ebbe segíteni?

Lenovo Thinkad T500

(#7766) 7 válasza Barthezz2 (#7753) üzenetére


7
addikt

Azért ezt érdemes elolvasni (gondolom átsiklottál felette) :)

Szerény meggyőződésem, hogy a mindent bele és a minimalisztikus kategória nem egy súlycsoport, és egybemosáskor leginkább az döntenet a szavazatoknál, hogy hányan vannak, akik a csupasz asztalt szeretik, illetve hányan, akik a sok extrával rendelkezőket :)

[ Szerkesztve ]

(#7767) Nyugdíjas válasza 7 (#7766) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valami ilyenre akartam én is kilyukadni. Szóval attól, hogy valakinek nem jön be az egyik, vagy másik műfaj nem lesz az rosszabb, kevésbé szebb, vagy esetleg könnyebben megvalósitható

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7768) stvnppp válasza [pod]Diablo (#7742) üzenetére


stvnppp
senior tag

Azon gondolkodtam, hogy ugye a szavazásnál már mindenkinek meg fog-e jelenni a használat közbeni kép is?
Meg néhány gyakolati kérdés: Gondolom mindenkinek lesz egy-egy szavazata mindkét kategoriában, illetve hogy a nevezők gondolom alap, hogy magukra nem szavaznak, de attól szavazatukkal támogathatják-e azt a desket, ami nekik tetszik legjobban? (Meg logoutra lehetne írni egy cikket, amiben felhívjuk a figyelmet, hogy van ez a verseny, hogy több szavazatot adjanak le, tisztább legyen a küzdelem. Illetve akkor már ott is ki lehetne rakni a képeket, és annak a topicjában szavazni.)

Az egyszerű/mindent bele vitához annyit szólnék hozzá, hogy ezzel a csoportosítással az a gond, hogy elég relatív dolog. Pl nekem a saját asztalomon van egy egyszerű dock (a mindent bele kat. képe), és nekem ez egyszerű, de van, akinek már sok az is, hogy kinn van a tálca. Van akinek meg alap dolog, hogy kinn van az időjárás, a tv műsor, stb.

Elég nehéz kategorizálni, hogy melyik-melyik, ez talán a szervező(k) döntésének kellene lenni...

[OFF]Ellenben lenne egy olyan javaslatom, hogy amennyiben későbbiekben szerveznek egy ilyen versenyt, akkor minden desk mehetne egy csoportba, és onnan egy lenne, aki győz, illetve lenne pár különdíjas (letisztult, mindent bele, legjobb windows/linux, stb) Bár ehhez a rendszerhez a mostani nevezési számot elnézve kevesek vagyunk, meg elég nehéz a megszervezése, hogy ki, mennyi szavazatot adhatna le meg hogy. :F [/OFF]

(#7769) Blue@X válasza stvnppp (#7768) üzenetére


Blue@X
senior tag

A logout bejegyzés nem rossz ötlet, bár én egy külön topik nyitását gondoltam. Ha akarjátok, akkor lehet egy logoutos bejegyzés is, az eddigi nevezőket már összeszedtem. A lényeg hogy ne ezt a topikot szemeteljük tele a szavazással.

(#7770) scream


scream
veterán

Nevezés a versenyre :

Egyszerű (csak tálca+desk+ikonok)

Üresen :

Teli :

(#7771) Nyugdíjas válasza stvnppp (#7768) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezek egész jó ötletek szerintem. Én benne vagyok, hogy kicsit felfejlesszük ezt a dolgot.
Az op.rendszerenkénti különdijakat is támogatom :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7772) Barthezz2 válasza 7 (#7766) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Értem én, és persze a linux megint más tészta, hisz eleve nem úgy néz ki, mint egy win. Nyilván azt is tele lehetne pakolni olyan dolgokkal,amik legtöbb linux-on nincsenek meg(nemtudom, nem vagyok jártas benne :B ), és akkor mindjárt ott is van a mindent bele kategória. De mondjuk egy win-nek nem alaptartozéka egy dock pl..
Én csak azon vagyok "fennakadva", hogy ott az első hsz-ben, hogy mi mi, magyarán meg van adva a kategória besorolása, és ilyen alapon több egyszerűbe nevezett nem oda való. Azon persze lehet vitatkozni, hogy mi az egyszerű, és mi nem, de ha már egyszer most az sorol valakit az egyszerű kategóriába, hogy nem használ semilyen pluszt, ha meg igen, már mindent bele, akkor illene ehhez tartani magunkat nemde?
Az ömlesztésnél igazad van, úgy nem lenne benne igazság, de így meg gyakorlatilag az összegzőnek adnak plusz munkát, mert ahelyett, hogy csak rákeres erre-arra a kategóriára, és feladja szavazásra, most válogathat is, hogy melyik hova. Ha meg x mondjuk használ egy dock-ot, de marad egyszerűben, és a többi "szabályossal" ellentétben ezzel nyeri meg a kategóriát, akkor meg... szal érted.
Egyébként nekem pl mindkettő kategória tetszik, ha jó az összkép :)

Szerintem eléggé érthető, ami az első hsz-ben le van írva :)

A logout-os dolgot én is támogatom :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#7773) Blue@X válasza Barthezz2 (#7772) üzenetére


Blue@X
senior tag

Már különválogattam az eddig beérkezetteket az első hsz-ben leírtak alapján. Akkor egy logoutos bejegyzés várható a nevezés végeztével, és akkor ott lehet majd szavazni.

(#7774) Piloss válasza CsiguszMaxim (#7745) üzenetére


Piloss
senior tag

Akkor mit szólszehez?
:DDD

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#7775) Play!


Play!
tag

Kész az egyszerű deskem is, tehát nevezés a versenybe egyszerű kategóriába:
Üres:

Teli:

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#7776) hoffman_ válasza [pod]Diablo (#7714) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A nagygépem rohadt döglött... Sok-sok nap utánajárás, míg megoldom, és perpill kisebb bajom is nagyobb, nincs rá időm :(

Addig is neveznék a laptoppal is, fogalmam sincs milyen kategóriában. Kezd alakulni a dolog :K (sőt, elnézéseket, de szvsz gyönyörű, végre :DDD )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7777) Play! válasza hoffman_ (#7776) üzenetére


Play!
tag

mindent bele kategória, mer' ott a objectdock :)

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#7778) Axel pRo válasza [pod]Diablo (#7735) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Hali töltöttem le innen ikonokat de png fájlt tölt le ebből hogy lesz ikon :F

Segítsen vki pls nem csináltam még ilyet :)

[ Szerkesztve ]

"Cogito ergo Sum."

(#7779) hoffman_ válasza Play! (#7777) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezt mondjuk nem értem, mert tisztább mint sok Egyszerű kateg-es Asztal, de nekem tényleg mindegy, szóval akkor Mindent bele. :R

más:

Tud valaki olyan órát, ami nem használ semmilyen dugig tömött reklámos vackot - mint pl a yahoo widget-es sz@r - hanem csak egy csini, formázható órát lehet felküldeni vele az Asztalra?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7780) toldy válasza hoffman_ (#7779) üzenetére


toldy
őstag

Azért tartozik a mindent bele kategóriába mert ott van az a dock ,ami külsős kiegészítő progi.És a gadgetek is kiegészítők ezért azok is mindent bele. Az egyszerű az csak maga az asztal, tálcával ( vagy nélküle) és ikonokkal ( vagy nélkülük), semmi más nem futt rajta, még egy gyári gadget sem.

Az órára pedig szerintem a rainmeter jó választás.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#7781) hoffman_ válasza toldy (#7780) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, hivatalos formában értem, eddig is oké volt, csak szőrszálhasogatok :B

A rainmeter-t megnézem, köszönöm az ötletet :) :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7782) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Igazából egyszerű, nem túl csicsázott, de szerintem ez a mindent bele kategóriába esik...
W7-el akartam nevezni de nem sikerült feltelepíteni a gépemre mostanság, valamiért szórakozik... :U

Valamiért a rainmeter időjárás előrejelzője pont nem működik... :U

Üres:

Teli:

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#7783) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Na akkor UP-olnám a kérdést hátha van valaki aki tud rá válaszolni: [link]

A kérdés még mindig ugyanaz: Hogy lesz Dock ikon abból amit a netről szedtem le .png kiterjesztésü képfájlként?

[ Szerkesztve ]

"Cogito ergo Sum."

(#7784) stvnppp válasza Axel pRo (#7783) üzenetére


stvnppp
senior tag

Ikonlétrehozása, ikonkép cseréje:
Először is létrehozol egy parancsikont akárhol (legegyszerűbben jobb gombbal húzod az elindítani kívánt fált mondjuk az asztalra, a helyi menüben kiválasztod a Parancsikon létrehozása funkciót). A parancsikon tulajdonságait megnyitod (jobb klikk az ikonra, majd Tulajdonságok). A Parancsikon fülön lesz egy olyan gomb, hogy Ikoncsere. A megnyíló ablakon betallózod a kívánt ikont (lehet .icon/.PNG/.JPEG). Az így létrejött parancsikont ráhúzod a Dockodra.

A másik verzió, hogy alapból a Dockon hozol létre parancsikont. Jobb klatty a Dockra, Új elem hozzáadása, ott, ami kell, és annak a tulajdonságait nyitod meg. Ott megadod az elérési útvonalat (amelyik alkalmazást meg akarod nyitni), illetve beállítod a kívánt ikont.

(Én Rocketdockot használok, mert az abszolut ingyenes, de ha Objectdockot használsz, az sem lehet sokkal másabb)

(#7785) 7


7
addikt

Várom a bejegyzést. Valaki belinkelheti, ha majd kint van a cikk, mert nem biztos, hogy a főoldalon észreveszem :)

(#7786) Major Major


Major Major
őstag

egy késői nevezés az egyszerű kategóriába
üres:

terminál lehívva F12-vel, gnome-do super+space-szel, plusz pár ablak:

(#7787) mukibuci válasza mukibuci (#7594) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nevezés a versenyre (javított):

egyszerű:

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7788) Axel pRo válasza stvnppp (#7784) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Örök hálám! :R

Még egy kérdés: Hogy lehet így megcsinálni hogy az ikonok olyanok legyenek mint a háttér színe : [link]

"Cogito ergo Sum."

(#7789) scream válasza Axel pRo (#7788) üzenetére


scream
veterán

keresett olyan ikonokat melyeknek ilyen volt a szinük, ahogy látom nem egy ikonpack :K

[ Szerkesztve ]

(#7790) stvnppp válasza Axel pRo (#7788) üzenetére


stvnppp
senior tag

Azt vagy összekukázta, vagy ahogy a kollega írta, keresett ikonpackot, Te is kereshetsz, deviantart.com -on nézz szét.

(#7791) Axel pRo válasza scream (#7789) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

:R

i90venom: Szintén :R

[ Szerkesztve ]

"Cogito ergo Sum."

(#7792) CsiguszMaxim válasza stvnppp (#7790) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

kukáztam :DDD

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#7793) Blue@X


Blue@X
senior tag

Na már csak 1 óra, és vége a nevezésnek. Aki még nem tette meg, az nevezzen a versenyre...
A nevezés lezárta után 1-2 órán belül várható a logout-os bejegyzés (ahol a szavazás fog zajlani), linkelve lesz itt a fórumon...

[ Szerkesztve ]

(#7794) stvnppp válasza CsiguszMaxim (#7792) üzenetére


stvnppp
senior tag

Bocsi, ha ezzel megsértettelek volna, nem Téged akartalak ezzel minősíteni, hiszen nem is ismerlek, hogy is tehetném... Nem is volt szándékomban. Hanem a módszert írtam le 'szlengben', azt a módszert, ami egyébként abszolut célravezető volt/lehet. :B

(#7795) CsiguszMaxim válasza stvnppp (#7794) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

jáj dehogy :)) pont azért írtam mert tetszett a megfogalmazás... jót derültem rajta

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#7796) z44c


z44c
csendes tag

Nevezes mindent bele kat.

(#7797) scream


scream
veterán

Nevezés

mindent bele :

üres :

teli :

(#7798) L7wy


L7wy
őstag

Érdekes, de én nem látom magam az 1.hszban, pedig neveztem!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7799) Blue@X válasza L7wy (#7798) üzenetére


Blue@X
senior tag

Az első hsz-ben lévőek még az 1. PH! Desktop verseny indulói. A mostani már készen van (22:10kor már megvolt), logoutba belett küldve, de még várni kell rá, mire megjelenik a címlapon (moderátor szerint hétvégére várható).

(#7800) Barthezz2 válasza Blue@X (#7799) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

köszönjük az intézkedést :R

Everybody lies.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.