Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Két vinyo 1 gépben (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bazsiii


Bazsiii
tag

Hello, szeretnék betenni egy második vinyot a gépembe, de még sosem csináltam ilyet. Valaki tudna segíteni, mit hogy csináljak? Jöhet lamer szinten, hogy tuti megértsem. Előre is köszönöm! Ja, nem tom számít-e, de win98at használok és 20g hdd-t. Köszi!

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#2) Flashcash válasza Bazsiii (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egy ide kábelen két vinyót használhatsz az elsőt master(mester) a másodikat slave(szolga) vinyónak nevezik.
A gépedben levő vinyó valszeg master-re van beállítva ezért az új vinyót slave-re kell jumperelned mert igy tudod beállítani a megf. üzemmódot.
A jumpereket a vinyó hátlapján az ide kábel és a tápcsatlakozó mellett találod, vinyón mindíg van valamilyen rajz ami mutatja hogy a jumpereknek milyen állásban kell lenniük az egyes üzemmódokhoz.
pl. :::: 8 tüske van és II::a master a :II: slave állás I a jumper.
A vinyót mindíg 4 csavarral rögzítsed ne spórolj mert fontos szerepe van a hőleadásban.
Az ATA 100 IDE kábelnél a kék csatlakozó megy az alaplapba a fekete a master a szürke pedig a slave vinyóba.
Az ide és a tápkábelt ideális esetben csak egyféleképpen tudod bedugni szal nem lesz gond vele.

(#3) [amne] válasza Flashcash (#2) üzenetére


[amne]
senior tag

Fontos szerepe van a hőleadásban? Ezt kifejtenéd? Szvsz nem nagyon számít a csavar ilyen téren (esetleg rázkódás miatt) mivel a keret amúgyis illeszkedik a vinyó oldalához.

(#4) [amne]


[amne]
senior tag

Amúgy még annyit hogy én a két vinyót nem közvetlenül egymás mellé raknám mert fűthetik egymást. Rakj közéjk Floppy meghajtót pl.

(#5) Flashcash válasza [amne] (#4) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez így van ahogy leírtam a csavarokon keresztül is hőt ad le a vinyó a ház fém keretéhez. Ki lehet próbálni (A hdd Smart beépített hőmérőjével)nálam 2 csavarhoz képest pár fokot számított a nyári melegben télen egy 22 fokos szobában már nem biztos hogy mérhető.
Gondolom jobban érintkezik a ház fém alapjával ha rendesen be van csavarva mind a 4.
Vagy próbáld ki hogy egy vinyót a ház tetejére raksz vagy egy papírlapra ilyenkor elkezdenek felforrósodni pedig a levegő hidegebb kint de nem tudják leadni a hőt rendesen.

(#6) Godfather válasza [amne] (#4) üzenetére


Godfather
aktív tag

Hát, az se a legjobb megoldás, egy kicsit 7-es busz reggel 8-kor feelingje lesz a dolognak.
Ha van elég 5,25-ös hely, akkor egy vinyót oda érdemes rakni, beépitőkeret segítségével.
Nekem a két vinyó közt van egy író, meg egy dvd, és ugyanazon a kábelen van a két vinyó. 4 helyes a ház.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#7) hogyishívnak? válasza Flashcash (#2) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Csak 1 kis kiegészítés.

1es wincsiknél létezik SINGLE beállítás is ha a wincsi 1edül ül a kábelen.

Tibi

(#8) Godfather válasza hogyishívnak? (#7) üzenetére


Godfather
aktív tag

Seagate?

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#9) hogyishívnak? válasza Godfather (#8) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Na ezt most meg nem mondom.Volt mikor alapból beraktam MASTER mellé SLAVE egységet és meg se néztem a MASTER tipust,beállítást. Ha az ember nem csinált még ilyet nem árt tudni mire számithat.

Tibi

(#10) esteban


esteban
senior tag

Kicsit felreertheto volt:

szoval a kabelen van 3 csati az a vege amelyik messzebb van a kozepsotol, megy az alaplapba, a masik _vege_ a master a kozepso a slave.

Viszont javaslom a regi vinyodat hagyd egyedul a kabelen.
A CD-t jumperold at slave-re (lasd fenn), dugd at a kozepso csatira, majd az uj winyot master kent tedd ide ...

elotte elenorizd milyen ATA kabeled van a CD-hez:

az ATA100-as kabel dupla annyi eret tartalmaz! surobben vannak a drotok :)
bar valszeg csak egy fele kepen tudod bedugni az ATA kabelt a HDD-be, a pirossal jelolt csik (1-es er) mindig a tapcsati fele nez...

iBook + RedBull :)

(#11) Bazsiii


Bazsiii
tag

sziasztok itt Kata, Bazsi barátnője, nagyon tündérek vagytok, köszi a segítséget. Már neki is esek a szerelésnek! :)

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#12) [amne] válasza Flashcash (#5) üzenetére


[amne]
senior tag

Oké végig gondoltam és igazad van, gondolom a csavarok jobban rászorítják a keretet a wincsi oldalához és ezért jobb az érintkezés....erre nem gondoltam.

(#13) [amne] válasza Godfather (#6) üzenetére


[amne]
senior tag

Nem értem ezt a 7-es buszos hasonlatot :(.

Amúgy nálam megy úgy van hogy a két vincsi ahogy mondtatd be van rakva 5,25-be egymás alá és a két előttük lévő előlapon van egy 8 centis lyuk tápventivel és ventiráccsal. Így a vinyót ha kézzel megérintem akkor hideg (pedig a ház hőméséklet 33-38 C), + mivel midi ház a levegő onnan a proc felé megy tovább.

(#14) Godfather válasza [amne] (#13) üzenetére


Godfather
aktív tag

Ott is tömeg van, meg meleg.
Ha a floppy alatt, meg felette is van egy vinyó, akkor nem nagyon van légáram. Elég kicsi úgy a hely. Főleg, ha mondjuk mindkettő 7200-es.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#15) [amne] válasza Godfather (#14) üzenetére


[amne]
senior tag

na ja de szvsz még mindig jobb mintha a két vincsi egymás felett lenne, mert a floppy mivel keveset használják (nekem pl. ki is van véve a gépből :) ) ezért az egy hideg fém doboz ami jó ha a két meleg között van.

(#16) Biaggio válasza [amne] (#15) üzenetére


Biaggio
őstag

''az egy hideg fém doboz ami jó ha a két meleg között van'' :)) :)) :))

(#17) [amne] válasza Biaggio (#16) üzenetére


[amne]
senior tag

szó se róla...kicsit le lett egyszerűsítve a probléma :DD

(#18) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Kicsit OFF bár mivel az alaphelyzet hasonló, nem akartam új topic-ot nyitni. Szóval a helyzet az,hogy van a gépben két vinyó +CD-RW. Aki összerakta a gépet(nem lehetett valami észlény,na mindegy), úgy rakta össze,hogy a CD-RW alá kötötte be az egyik HDD-t. Ezt majd átfogom kötni(lehet,hogy ma),szóval nem ez a fő probléma. Hanem az,hogy a Win nem engedélyezi a vinyónak a DMA beállítást:O Szóval ki lehet pipálni a DMA-t,de újraindítás után megint üres lesz!
Egy kérdésem lenne:ez a hülye bekötés miatt van így,vagy esetleg más gond is van? A vinyó egy 20Gb-os Maxtor. Az oprendszer W98SE.

(#19) Cathfaern válasza Cathfaern (#18) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Na, please valaki segítsen!

(#20) atty


atty
tag

Gőzöm sincs! :(

atty

(#21) atty


atty
tag

Bár nem hinném, hogy a bekötés a baj. Nekem is a 2. IDE porton van a CD RW, mint sec. slave és a rack-em, mint sec. master és semmi gond. :((

atty

(#22) Cathfaern válasza atty (#21) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hát ez az! Az a valaki úgy kötötte be(a scrác egyébként szervizes), hogy a CD-RW a sec. master, a HDD-meg a slave:)

(#23) atty


atty
tag

Kösd át, oszt meglátod, bár így sem látom a logikát, hogy mér lenne baj? :o

atty

(#24) atty


atty
tag

Elvileg bármilyen kombinációba kötve mennie kéne! :(((

atty

(#25) atty


atty
tag

Lényeg az csak annyi, hogy az azonos IDE kábelen lévő cuccosok között lassabb a
másolás, mint ha eltérő IDE kábelen lenne mer így ugye egy kábelen rohagál a DATA oda vissza! Vagy mi. :)

atty

(#26) Cathfaern válasza atty (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Végül egy kérdés:hogyan kössem át? A két HDD-t egy IDE kábelre, vagy az egyik HDD-t külön,a másikat masterként és ez alá a CD-RW slaveként?

(#27) atty


atty
tag

Attól függ, melyik kettő között másolsz többet. Azért szokták a cd-t sec-re rakni mindenképpen, mer az mindíg benne van a gépben, úgy mint a boot winyo is, az meg primary IDE porton ugye és mivel mindkettőt használod, lassítanák egymást. Szal cd sec-re, és hogy master vagy slave, hát nekem cd slave rack master, de hogy mér, az már X akta (mittomén!). Szerintem tök mindegy. :)

atty

(#28) atty


atty
tag

Szóval én a két winyót sem raknám egy IDE kábelre, mert adatmozgatásnál lassul. Kizárásos alapon valszeg a data winyo és a cd-rom között fogsz legkevesebbszer adatot mozgatni, gondolom.

atty

(#29) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nos átkötöttem,de a helyzeten szinte semmit nem változtatott:((( Szóval mostmár tényleg semmi ötletem sincs:O

(#30) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Naja, a legoptimálisabb elrendezés:
PM: bootvinyó
PS: CD
SM: egyéb vinyó
Hű, most jó új dolgot mondtam :)

(#31) Bazsiii


Bazsiii
tag

Hallo, na betettem a második vinyot sec. masterre. Most egy olyan láma égő kérdés jön, hogy még, de még sosem csináltam ilyet: és most???..:)
Na szóval a bios szépen felismerte, meg minden, de ha rákattintok, akkor azt irja ki, hogy egy rendszerhez csatlakoztatott eszköz nem müxik. Gondolom most kéne formázni, ezt progival érdemes csinálni, vagy csak írjam be a dosba, hogy format d:? Mindenkitől elnézést a lámaságért és köszi a segítséget! BAzsiii

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#32) Bazsiii


Bazsiii
tag

senki? azt elfeledtem, hogy win98am van.

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#33) esteban


esteban
senior tag

Bootolj be win98 indito lemezrol,
>a:
>fdisk

itt valaszd ki a megfelelo lemezt, asszem 4-es szam.

csinalj egy elsodleges particiot ... es amennyit akarsz.

inditsd ujra a gepet, bootdiskkel.

Ha a regi HDD-en csak 1 particio volt akkor nagy valoszinoseggel d: lesz az uj winyod. Ezt le tudod ellenorizni, ha beirod:

>d:

ekkor atkapcsol d: -re de semmit nem tudsz itt csinalni, pl.: dir -re hibauzenetet ad.

Kapcs vissza a: -ra,

majd

> format d:

iBook + RedBull :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Két vinyo 1 gépben (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.