Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) 7Sony7 válasza Attix70 (#2299) üzenetére


7Sony7
addikt

Helló! Erről tunál valami bővebbet? - "A töltést a telefon szabályozza"
Mert elhiszem, hogy így van, de nem bírom elképzelni, hogy műkszik.

-

(#2302) stmiklosi válasza Attix70 (#2299) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Valóban nem pontosan fogalmaztam, félreérthető voltam, a mindegyikbe beépített védelem mindent ellát, egyedül a töltőáramot nem szabályozza, legfeljebb annak maximális értékét korlátozza.
Nyilván az USB csatlakozó (5V) és az akku (max.42-4,3V) között még van áramkör, amely beavatkozik, akár szoftveresen is, hiszen a telefon bizonyos részén érezhető melegedés formájában a töltés, illetve az itt keletkező disszipáció.

Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2303) Attix70 válasza 7Sony7 (#2301) üzenetére


Attix70
aktív tag

Amiket javítok azokban a tápfeszültséget előállító áramkör ( sokféle feszültség kell a telefonnak : 1.8V, 2.8V, stb. ) oldja meg az akku töltését is. A szervíz szoftverünknek többek között van olyan funkciója is ( USB-PC-vel összekötve ) amikor a töltőáramot több lépésben tudom állítani ha az akku nincs teljesen feltöltve.
Üdv,

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#2304) 7Sony7 válasza Attix70 (#2303) üzenetére


7Sony7
addikt

Tyű! Engem érdekelne ez a téma. Anélkül, hogy szétoffolnánk a topicot, hogy tudhatnék meg erről többet?

-

(#2305) Attix70 válasza 7Sony7 (#2304) üzenetére


Attix70
aktív tag

Kérdezz privibe :D

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#2306) Lordus válasza cappa72 (#2290) üzenetére


Lordus
senior tag

Korábban írtad, hogy nem tudsz a MIUI-val foglalkozni, mert nincs ilyen telefonod.
De látom, hogy idő közben került a családba :K Pici leányodtól nem kérnéd kölcsön, hogy tökéletesíts a MIUI-n? Többen nagyon örülnénk neki! :R

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2307) CoolBoy323 válasza mikej95 (#2300) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az a kabel is biztos jo, nem az a vekony atlagos f0s gondolom.
En anno ilyen veztekes kombos toltot nem talaltam, de siman megvettem volna.
Kb sose hasznalom ki a 2 usbt az enyemen :))

Nekem delock, szuros, aranyozott, vastag kabelem van ;)

(#2308) cappa72 válasza Lordus (#2306) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pici leányodtól nem kérnéd kölcsön, hogy tökéletesíts a MIUI-n?
Sajnos nem működik az sd kártya olvasója (hw hiba); ez miatt telepíteni sem tudok semmit. Még CWM mentést sem tudok csinálni. Így romot sem tudok feltelepíteni.
(másik, fontosabb tényező az idő; az év évgi hajrá az érezteti hatását, gyakorlatilag 0 időm van)

Más: kollégám g2f-jén valami 141027-es build azonosítójú szoftver van.
persze csináltattam róla mentést, amit itt találtok: [link]
Nincs kipucolva, érintetlen.

A többi kérdésre is igyekszek majd válaszolni; csak nem tudom mikor

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2309) stmiklosi válasza cappa72 (#2308) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Ilyenbe én is belefutottam, G2H, szétszedéskor bennfelejtettem a kártyát, kiszedtem, de összerakva nem ment.
Némi igazgatás után sem, végül egy ragasztószalag darabot (sárga, festésnél használják) tettem az érintkezős rész túloldalára, megoldotta a problémát.

Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2310) cappa72 válasza stmiklosi (#2309) üzenetére


cappa72
nagyúr

Még nem néztem, nem szedtem szét, inkább átparticionáltam (1GB/1,5GB ;) ), így van belső SD amire lehet fényképezni (OTG-n meg néha lekapom majd neki a képeket)
Ha lesz kedvem/időm karácsonykor, akkor lehet, hogy szétkapom, megnézem.

(#2013) stmiklosi
Ja, nekem is kellett egy ilyen, meg is rendeltem, kicsréltem, működik. :)
Úgyhogy köszi a tippet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2311) colonia válasza cappa72 (#2308) üzenetére


colonia
aktív tag

Nem tudod, hogy ez a v0.2.5, v0.3.4-es vagy más verziójú ROM?
Köszi a feltöltést! :R

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#2312) cappa72 válasza colonia (#2311) üzenetére


cappa72
nagyúr

v0.3.4-es

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2313) poffsoft válasza poffsoft (#2298) üzenetére


poffsoft
addikt

sd kártya kiszedve, full alap rom, megszűntek a fagyások (legalábbis 12 órája nem volt)...
Windows alatt amúgy a kártya hibátlan filesystem, surface scan...
:F

[ Szerkesztve ]

(#2314) cappa72 válasza colonia (#2311) üzenetére


cappa72
nagyúr

Bocsánat, v0.3.6 a helyes verzio a 141027 build-re. Elírtam.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2315) poffsoft válasza cappa72 (#2314) üzenetére


poffsoft
addikt

már csak tapasztalatok kellenének...
:)

[ Szerkesztve ]

(#2316) colonia válasza cappa72 (#2314) üzenetére


colonia
aktív tag

Köszönöm! :R

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#2317) mikej95 válasza CoolBoy323 (#2307) üzenetére


mikej95
aktív tag

Persze, hogy jó a kábel is, nem bántam meg. :R

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#2318) cappa72


cappa72
nagyúr

Az új build számú (20141027, v0.3.6) ROM kernelével készült CWM 6.0.1.2 recovery:

Letöltés
md5sum: 1b7be896a809740df165ea24a4683b72
méret: 5,6 MB (5890048 bájt)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2319) Tonyk válasza cappa72 (#2318) üzenetére


Tonyk
veterán

Egyébként nem tudod mi ez a "visszaverziószámozás"? A nyári 0.7.3, 0.7.4, 0.8.5 után 0.3.6 :F

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2320) cappa72 válasza Tonyk (#2319) üzenetére


cappa72
nagyúr

Biztos a 0.0 lesz a legjobb ;) vagy 0.0-ra fut ki a támogatás.
Ezt nem tudom hogy poenkent vagy sejteskent irtam. :B

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2321) move1


move1
tag

Sziasztok, kb. 2 hónapja van meg a vas (20140606 v0.8.5, gyári állapot, kínai appok letiltva), eddig 1-2 befagyástól eltekintve minden OK volt. A telót esténként töltöm és be van állítva, hogy hajnalban 1 óra hosszára (03-04-ig) kikapcsoljon.
Ez a ki-bekapcsolás egy ideje nem működik, hiába van beállítva. Azóta nem annyira stabil a teló. Az akksija sem bírja olyan jól, tegnap valamiért működött a ki-be funkció, és látványosabban jobb is volt az akksi.
Nincs túlzsúfolva alkalmazással sem. Mit tegyek szerintetek? Nyomjak egy full visszaállítást, vagy cseréljek romot?
Köszönöm

(#2322) Tonyk válasza move1 (#2321) üzenetére


Tonyk
veterán

"Az akksija sem bírja olyan jól, tegnap valamiért működött a ki-be funkció, és látványosabban jobb is volt az akksi."

Fel kéne tenned egy wakelock detectort meg egy cpu spy-t és megnézni mi az a mi szívja az akkut ilyenkor.
Ha kikapcsolod a ki-be kapcsolást akkor mi a helyzet?

Cappa72:

:D

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2323) move1 válasza Tonyk (#2322) üzenetére


move1
tag

Szia, ez is érdekes, hogy ha ki-bekapcsolom (még ha pár percet várok közöttük) akkor sem indul el újra a beállításban szereplő üzemidő. Amikor 2 napja hajnalban hallottam, hogy zörgött a teló, vagyis valszeg ki kapcsolt 1 óra hosszáig, és az akkuidő másnap jobb volt lényegesen ekkor sem indult újra az üzemidő. A programokat kipróbálom, köszi.. Amúgy nincs agyonrakva appokkal a teló...

(#2324) move1 válasza Tonyk (#2322) üzenetére


move1
tag

Szia, az is érdekes, hogy pl. ha egy linket kimásolok akkor újraindulást követően megjegyzi azt (be tudom illeszteni), mintha nem kapcsolódnak ki teljesen a rendszer. Régebben újra kellett másolnom.

(#2325) Tonyk válasza move1 (#2324) üzenetére


Tonyk
veterán

Az érdekes! Nincs valami vágólap megörző szolgáltatás bekapcsolva?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2326) move1 válasza Tonyk (#2325) üzenetére


move1
tag

nem tudok róla

(#2327) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Ha valakinek kell egy eredeti vadi új sárga szilikon tok, akkor az írjon nekem egy pm-et.

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#2328) powerwade válasza powerwade (#2285) üzenetére


powerwade
senior tag

Szinte mindennap csinalja ha ejszakara felteszem toltore, es ez elegge elszomorit, felek hogy hardveres problema. Ettol fuggetlenul lehet megkene probalnom egy factory resetet? Illetve a a mobilambos magyar garancia ugrik-e ha egy korabbi FW-t teszek ra (pl. cappa fele pucolt)?

[ Szerkesztve ]

(#2329) cappa72 válasza powerwade (#2328) üzenetére


cappa72
nagyúr

Először csinálj egy CWM mentést.
Aztán másik rendszert; többen dícsérték a TD-ből készített WCDMA-t verziót.

Érdemes volnal kipróbálnod ezt is: 20141027-v0.3.6, pucolt, root-olt.;

Ha mindegyiknél ez a jelenség, akkor nagyon gyanítható a HW hiba.

Ha pedig garanciális állapotra szeretnéd visszaállítani, akkor visszarakod cwm mentésből az általuk rátett szoftvert, csinálsz egy FR-t, visszarakod a gyári recovery-t, majd unroot.
Ezek után a vásárláskori állapot áll fenn, és lehet visszaküldeni HW hibára hivatkozva.

A képernyő nem-felébredése emlékeztet arra, hogy A820 esetén az újabb hardverre tett régebbi szoftver okozott ugyanilyen gondot, a friss szoftver pedig mindegyikkel ment.
Remélhetőleg az új firmware megoldja.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2330) powerwade válasza cappa72 (#2329) üzenetére


powerwade
senior tag

koszonom, hetvegen nekiesek ha mar ugyis jon a szar ido ;-)

(#2331) boff válasza powerwade (#2330) üzenetére


boff
senior tag

Szia!
Én szerdán kaptam meg a telefont és nálam is előfordult ez a jelenség rögtön az első teljes töltésnél. Azóta 1x játék közbe fagyott meg és utána kitudtam kapcsolni a képernyőt de vissza már nem és volt még 1 fagyás de abból valahogy feléledt, viszont a másik 2-nél ki kellett venni az akksit. Ha megoldást találtál a problémára akkor kérlek írd meg, előre is köszi!

(#2332) poffsoft


poffsoft
addikt

Lehet hogy gúgli alkotott?
A tied a 4. teló a környezetemben, ami ezt csinálja... (Random fagyás) :F

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2333) powerwade válasza boff (#2331) üzenetére


powerwade
senior tag

hol vetted es milyen verzioju a rom?

(#2334) poffsoft válasza cappa72 (#2329) üzenetére


poffsoft
addikt

Köszönet! :P

Valakinek tapasztalata? /melegedés, akkumerülés elsősorban, ugye :B/

[ Szerkesztve ]

(#2335) cappa72 válasza poffsoft (#2334) üzenetére


cappa72
nagyúr

Annyi biztos, hogy a guglitérkép még mindig elhal. De nem csak ezen a telefonon ha jól olvastam... a régebbi viszont még mindig jó.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2336) Allyra


Allyra
csendes tag

Sziasztok! Végre megjött a telóm, rögtön neki is estem, alapvetően nagyon tetszik, csak a különböző szenzorokkal nem tudok zöldágra vergődni.

Az iránytű ugrál mint a veszedelem (a defy+ omon ilyet nem csinál), a fénymérő összevissza mutat valamit (olyan programnál, ahol elvileg kijelzi a lux-értéket, a lámpához közeltartva, mozdulatlanul, 530 és 900 lux között ugrált, 2 másodpercen belül többször, az asztalra téve meg vagy 0 vagy 10 luxot mutatott), de szinte az összes szenzornál valami hülyeséget csinál, egyedül az orientation sensor az, ami jól működőnek látszik (letöltöttem egy sensor box nevű appot, azzal nézegettem végül)

Szerintetek hardver vagy szoftverhiba lehet? Ill. ezt hogy lehetne megtudni, ha ennyiből nem egyértelmű?

(Amúgy a legújabb, v0.3.6-os, kínaimentes rommal kaptam, én csak rootoltam, és egy cwm-et tettem fel, és abból mentettem, más rendszerszintű piszkálás nem volt)

(#2337) boff válasza powerwade (#2333) üzenetére


boff
senior tag

Itt a ph-n csoportos rendeléssel vettem és elméletileg cappa72-féle rom van rajta.

(#2338) Allyra válasza Allyra (#2336) üzenetére


Allyra
csendes tag

Na jól van, lassan rájövök.. :S értem már a dolgot, vissza az egész. (Mágneses szenzor nincs, ne is keressem, a fénymérőt meg majd még megnézem, de annak lehet, h. csak a fólia zavar be kicsit)

Most már csak azt kéne tudnom, hogy a defy + omon, amit a lányomnak akarok adni, és csináltam rajta egy factory resetet, hogy varázsoljam vissza, h. kék legyen a wifi, óra, tárcsázó stb alapszíne a zöld helyett - egyszer rég valahogy beállítottam, de most sehogy se megy, pedig elvileg titanium backup-ból teljesen visszaraktam mindent, amit csak lehetett.. úgy érzem, ez nem az én napom

[ Szerkesztve ]

(#2339) todie


todie
tag

sziasztok! van egy jiayu g2f-m, wcdma verzi. kb fel eves es a tegnapi nap elkezdte azt, hogy a kepernyo nem reagal. szoval csak a fizikai gombok mukodnek, az also harom es a kijelzo nem.

valaki talalkozott mar ilyennel?
mi lehet a megoldas?

elore is koszi!

(#2340) tpeter77 válasza Allyra (#2338) üzenetére


tpeter77
addikt

tegyél fel cm10 romot ami az aláirásomban van, azzal kék a felsősor.
ha a JB-nél újabb kell, mehet fel a legújabb cm11-es 4.4 rom

(#2341) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Mi az a biztonsági üzemmód? :Y
Valamelyik alsó gombot megnyomtam bekapcs közben, és így indult el...

amúgy az a gondom most vele, h nem látja az sd kártyámat... másikat lát, de sérültként :W

(#2342) Allyra válasza tpeter77 (#2340) üzenetére


Allyra
csendes tag

Köszönöm, közben megoldódott - mondom, nem az én napom, miután nyomtam még 1 factory resetet, rögtön feltűnt a témaválasztás nevű parancsikon... *fejetverafalba*

(#2343) colonia


colonia
aktív tag

Tudom hülye kérdés de kaptam egy LG mini LG620r-es mobilt(T-mobil) és érdekel, hogy melyik jobb telelon és lehet-e "variálni" vele(Újabb ROM,Függetlenítés,stb...?
Köszi! Nem ismerem az LG mobilt!!!!

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#2344) doongoo válasza colonia (#2343) üzenetére


doongoo
addikt

Miért itt kérded?

(#2345) colonia válasza doongoo (#2344) üzenetére


colonia
aktív tag

Úgy értettem, hogy a Jiayu G2F vagy az LG a jobb telefon ha esetleg valaki használta mindkettőt.

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#2346) todie


todie
tag

2339-re nincs otlet?

(#2347) stmiklosi válasza todie (#2346) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Ments le mindent, ha lehetséges, MyPhoneExplorerrel távvezzérelhető a telefon, mintha tapiznád és elsőre csinálj egy FactoryResetet.
Ha ez nem segít, akkor rakd újra a romot.
Ha ez se segít, akkor szét kell szedni és megnézni, megigazítani a csatlakozót.
Ha ez se segít vissza kell küldeni gariba, mert így nem használható.
Ha ez se megy, innen azért már kérdéses a dolog, rendelj egy érintőkijelzőt (nem tudom csak ez cserélhető-e, JiayuG2-őn igen) és cserél(tes)d ki.
Youtubon nézz utána, hogy megy ez.

Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2348) SLC09


SLC09
tag

Sziasztok! Van Mo.-on olyan ember aki tudna nekem repedt üveget cserélni?

(#2349) poffsoft válasza stmiklosi (#2347) üzenetére


poffsoft
addikt

Alin csak kijelző vel együtt láttam, 60 dodó körül...

[ Szerkesztve ]

(#2350) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

SD kártya mizériám folytatása: az eredeti SD-met nem látja sehogy... más SD-t sérültnek lát... formázom telefonnal, de az után is sérült :F

Mi a franc ütött belé???? :Y

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.