Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7140) Newyorker


Newyorker
addikt

skacok, hogy tudok a fotókönyvtár nevű mappából a képeket kitörölni?

van egy filmtekercs nevű mappa, abból tudok, de a fotókönyvtárból nem, mi az oka?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#7141) plus44 válasza Newyorker (#7140) üzenetére


plus44
veterán

A fotókönyvtárban vannak azok a képek, amiket Itunes-szal raktál fel, így onnan csak úgy tudsz törölni, la leszinkronizálod újra az adott mappát immáron a törölni kívánt képek nélkül.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8683) Ragnar95 válasza gomsadi# (#8680) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tehát a Fotókönyvtár nevű mappában is ott vannak azok a képek, amik külön megvannak a mappákban is, ez a probléma? Szerintem program nélkül sehogy sem fogod tudni megoldani, de szedd le a Private Photo nevű app-ot, és ha ezt leszeded, az alkalmazáson belül tudsz rendesen mappákat csinálni és azon belül fogod látni a fotókat, ráadásul csak azokat a fotókat mutatja, amiket bele akarsz rakni a gyári képnézegetőből.... :)

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15612) zack


zack
nagyúr

iOS5 GM alatt nem tudjátok mi lehet a "fotók" mappán belül a "fotóadatfolyam"? :U
A vicc az, hogy törölni se tudok belőle. Amiket fotózok, az itt megjelenik, de csak menteni tudom, amit átmásol a "filmtekercs" albumba, ahonnan tudom törölni, de az alap kép továbbra is ott marad a fotóadatfolyam mappába. :(((
Pöcsöm kivan, miért kell ezt az amúgy sem egyszerű képmentési/szinkronizálási rendszert még jobban bonyolítani. :W
Korábban írtam már, mi több a T-vel is beszéltem a "fotókönyvtár" mappa megjelenésével kapcsolatban, amire nem tudták a megoldást, "hiszen ez az iPhone, és ezt így találták ki". A hozzáértő kókler technikus mondta ezt, mert más magyarázata nem volt. Aztán érdekes módon, 4.3.5. alatt eltünt a "fotókönyvtár", de most GM alatt ismét megjelent. :(((

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#15623) zack


zack
nagyúr

Köszönöm. :R De miért nem lehet belőle törölni? :F
Tudtam én hogy lesz itt bonyolultságom az iCloud körül. :B
Azonnal ki is kapcsolom...

(#15622) vadászcsiga

Nálam eltünt a könyvtár. De a "Fotókönyvtár" még mindig nem értem miért generálódott ismét a "Filmtekercs", és a "Kamera Képek" (ezt szinkronizálom), mellett.
Nem értem miért jön létre egy könyvtár autómatikusan, amit nem akarok hogy ott legyen, mert zavar. És persze törölni se lehet. :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#16388) DanielK


DanielK
addikt

Teljesen frissként tettem fel a rendszert és utána csak szinkronizáltam a dolgokat, tehát nem backup. Mindent megoldottam.
Két dologra lennék kíváncsi:
1. iCloud-ba hogy tudom a kontaktokat felvinni? Csak manuálisan? :F
2. A régi fotóimnak, amit iPhone-on csináltam adtam egy iOS4 elnevezésű mappát és úgy szinkronizáltam vissza. Lett egy Fotókönyvtár mappa is. Ezt hogy tudom, eltüntetni? Van mellette egy Fotóadatfolyam, ami az iCloudé, de az meg üres.

(#16406) plus44


plus44
veterán

Na akkor bő 2 órás tapasztalat:

Össz-vissz 2 órámba tellett mire fullra megcsinált mindent, majd még egy fél óra mire mindent átnéztem, beállítgattam, stb.

Pro:

- baromi gyors, megy mint a villám, érezhetően "smooth"-abb lett a történet
- jók az újdonságok, a notibár, meg minden, várunk még egy untethered JB-re aztán álom
- nekem a kapcsolók bejönnek, pont a szögletes nem nem jött be annyira, dehát ez egyéni preferencia kérdése
- akksi időről nem tudok még nyilatkozni, mert gépere volt kötve legtöbbet, úgy meg nem olyan hatékony a töltés

Con:

- nekem is beszaggat a cover-flow, mondjuk 5giga zene van fenn jelenleg, de a 4.x.x szoftverekkel ilyen nem volt
- néha, tényleg néha érződik egy kis akadás, ezt a lapozgatásoknál vettem észre egyszer (konkrétan megakadt egy lapozásnál és olyan volt mint egy WP7es teló, fele itt, fele ott:D)
- a notibár lehúzása nekem kicsit akad, nem olyan folyékony, mint a visszatolása, szerintem ez mindenkinél jelen van.
- minek ez a newsstand és el sem tüntethető...
- minek kellett különválasztani a videót és a zenét..

Ezen kívül egyéni problémák és kis értetlenségek:

- eddig 2 "mappa" volt a telón, a saját, amit gépről raktam fel én (Fotókönyvtár), valamint amiket a telóval fotózgattam (Filmtekercs). Ezeket szétválogattam 3 különböző mappába. (legyen 1-2-3 a nevük). Amik itt vannak, azok ugyanúgy benne maradnak az eredeti 2 mappa egyikében, és ha törölni akarom, akkor csak azt engedi, ha mindkét mappából törlöm. Így most 2x van meg minden fotó. Mi a teendő? :F

- Az Itunes automatikusan az pipálta be magának, hogy a backup a felhőbe menjen, de ugye oda csak jegyzetek, kontaktok, mailek, játékmentések mennek, zene, sms.es egyéb nem. Akkor ha majd esetleg vissza kell raknom egy backup-ot, akkor nem az lesz, hogy visszarak mindent ugyanúgy, hanem csak egy részét, a zenék meg appok, nekem még külön meló lesz. Akkor érdemes inkább gépre menteni, mint eddig is, vagy rosszul értelmezem?

Eddig ennyi, meg vagyok elégedve vele maximálisan. :K

zack: ha olyan embernek küldesz, aki ugye Iphone-os, de mindketten Wifi hálózaton vagytok, egyből átvált rá, látni is fogo meg felül kiírja a Messages helyett, hogy IMessages.

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#16850) zack


zack
nagyúr

400 hsz. reggel óta... Kemény.
A gondokkal kapcsolatban, nekem is jó pár előjött mióta fent van a végleges iOS5.

Összefoglalom:

Bug és negatívum:

- WiFi sync-et nem tudom kikapcsolni, és random megnyitja az iTunes-t elég sokszor, holott én nem akarom, és a pipát már rég kivettem az iTunes-ból. Maradnék a régi bevált kábeles módszernél, de egyelőre nem az én beállításaim uralják a rendszert. :(

- 3G váltás Edge-re a Safari megnyitásakor, és ilyenkor nem töltődik be az oldal, csak ha teljesen bezárom, és ismét megnyitom.

- iTunes néha bugos, nem ugrik fel a kereső sor, hanem ki van feketével takarva. Ilyenkor bezárás ismét megnyitás segíteni szokott.

- Délelőtt icecave küldeni akart imessage-et, de sms-ként jött meg, holott minden adott volt. Este felé, felkelés után, viszont már minden rendben volt, és működött. Lehet egyszeri anomália volt, de ki tudja, ebben a bug halmazban. :F

- A fotó könyvtár probléma nekem egyszer már előjött hibaként, amire a T azt mondta, ez náluk is ilyen és Apple filozófia. Erre azt hiszem azt nyilatkoztam a technikusnak kissé emelkedett hangon, hogy bő nyállal le..ophat az Apple és a filozófiája.
Egyébként fizikálisan nem duplázza a képeket, tehát a "fotókönyvtár" egyfajta gyüjtő könyvtár, ahova csak az elérési utat duplikálja (tehát nem foglal 2x akkora helyet), és a többi mappából az összes képet megjeleníti ömlesztve. A gond ezzel csak annyi, hogy ha én azt akarom hogy ne legyen ilyen könyvtáram ,mert zavar, akkor miért nem tüntethetem el, kapcsolhatom ki? :( Azt hiszem az egyik downgrade-nél eltünt a fotókönyvtár, és 4.3.5.-ig nem is jött elő. Tehát valamitől aktiválódik, erre kellene rájönnünk, hogy mitől.

- iGo Primo használhatatlan lett, folyamatosan azt mondogatja hogy újratervezés, holott arra megyek amerre mutatja. Mondjuk ez az app hibája, és nem az iOS-é.

- Újságos ikon engem is baromira zavar, és blama, hogy még egy átkozott "nem használt progik" mappába se lehet behúzni. Ide bökném szösszenetként, hogy kezd elegem lenni, hogy azért mert az Apple úgy látja jónak, hogy az újságos app fontos, ezért mindenki dögöljön meg, és "szarunk arra, hogy a júzernek mi a jó" filozófiával nem engedjük még mappába se beletenni. :(

- iCloud-ról, és a felhőbe szinkronizálásról nem akarok véleményt írni, majd max. 2-3 hét múlva...Addigra stabil lesz remélhetőleg, mert jelen állapotában katasztrófa, és eszem ágában sincs a Gmail exchange /push-t lecserélni iCloud-ra. :(
Nálam a "Find My iPhone" müxik rendesen, de ahogy olvastam, nem mindenkinél... :U

Pozitívumok:

- Jóval gyorsabb mint az iOS4, nincs lag, nagyon "smooth" a rendszer.

- Notification Center igényes, és ügyes, bár amit icecave felvetett, blama, miért nem lehet feloldás után a menübe lépni, ha jött új értesítés lock screen-re. itt is azért van ez, mert az Apple ezt így találta ki, akkor legyen jó mindenkinek opcióktól mentesen.

- Minden hang értesítéshez külön hozzáadható egyéni csengőhang

- Egyéni rezgés funkció hasznos apróság

- Camera ikon képernyőzárban

- imessage, amennyiben 100% működni fog.

- Gyorsabb Safari működés, dinamikusabb WiFi és net kapcsolat globálisan.

- Megszünt a 3sec hívás fogadás utáni kapcsolási lag.

- Akksi érezhetően jobban bírja (nálam a GM rosszabb volt mint a 4.3.5.)

- A zene kihangosítási minősége javult, és bár elég jó IEM fülesem van, egyelőre nem tudom biztosra mondani, hogy globálisan az egész audio rész javult szoftveresen. Többi idő kell ehhez, de úgy tünik szoftveresen "átfésülték" ezt a részt is.

Sok a pozitívum és sok a bug, bár ezek javíthatóak lesznek. Ami nem javítható, az a filozófia, hogy "mi ezt így gondoljuk, és ha így gondoljuk, akkor így is van jól" amivel önmagában véve nem lenne gond, ha kapnánk opcionális lehetőségeket, mert mi van ha én másképpen gondolom... :U :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18258) Roland93 válasza snooze (#18256) üzenetére


Roland93
aktív tag

Leírnád részletesebben az itunesből hogyan tudok törölni a fotókönyvtárból?
Előre köszi! :)

(#22812) Ragnar95 válasza greggggg (#22810) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A Filmtekercs képeit, tehát amikot az iPhone-nal készítesz vagy oda mentesz le direktbe, azokat lementi, a Fotókönyvtár képeket viszont természetesen nem menti le, hiszen azokat a gépedről szinkronizálja fel, tehát azoknak megkel lenniük a gépeden...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22904) kofee


kofee
tag

Egy kis help kellene.

Képeket akartam felmásolni iTuneson keresztül az iphonera.

Sikerült is frankón kijelölni a mappát, de a telefonon valami miatt kétszer is megjelenik a cucc.

Egy Fotókönyvtár című albumban és egy olyan nevű albumban is, mint ami a PC-n volt.

Ezt hogyan lehet kiküszöbölni?

(#33114) Criton


Criton
veterán

#16388 erre nekem is tudtok valami megoldást? mert engem is zavar.
Csinálok egy mappát ahol a képek vannak, és csak azt akarom felszinkronizálni, de közben létrejön egy Fotókönyvtár is, amiben ugyan azok a képek vannak :P

Erre van valami megoldás?

(#39335) Zolom89


Zolom89
senior tag

Egy kis segítség kellene..mitől lehet az hogy a Fotok menüben, megjelent 2 db mappa egy "fotókönyvtár" és egy "Pictures" Mind a kettő mappában ugyan az a kép van, amit még én rajzoltam a gépemen Paintbe:D De hogy került oda?? És h tudom törölni? -mivel nem kínálja fel a törlés lehetőséget...

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#39827) Tibee86


Tibee86
veterán

Tudom, hogy már ezren feltették a kérdést, de vhogy nem sikerült rájönnöm a megoldásra. a fotókönyvtár- és képek mappát, hogyan tudom eltűntetni a telefonról???? Ráadásként vmi oknál fogva bele rakott nekem 2db asztalról mentett képet, amit persze törölni nem tudok. De hogy hogy került pont az a 2 kép a mappába...:S

(#40917) Bjørgersson válasza Tibee86 (#40916) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A fotókönyvtárból, amiket véletlen raktam rá a gépről. Elég noob vagyok ezekhez az iCuccokhoz. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40919) Tibee86 válasza Bjørgersson (#40917) üzenetére


Tibee86
veterán

Ahogy Solar_Wind is mondja, amelyik mappával szinkronizálod a gépen, igazából az jelenik meg fotókönyvtár néven a telefonodon. Tehát onnan töröld ki ami nem kell, és mehet a szinkronizálás. Ha meg nincs is szükséged arra a könyvtárra, bal felül ne pipáld ki, és akkor nem lesz ott a telefonodon, csak a filmtekercs mappa

[ Szerkesztve ]

(#43345) leroyclub


leroyclub
senior tag

A fotók mappában 3 mappa van. Filmtekercs, fotóadatfolyam és fotókönyvtár. Az első 2 értelemszerű, de a fotókönyvtár az mi? A mappát nem lehet törölni. Ezeken kivül még be van kapcsolva a szinkron, ami + 2 mappát csinált. Az egyikbe hátterek raktam, a másikba a régi telom képei. És a fotokönyvtárban ugyanaz van mint régi képeim mappában :S

[ Szerkesztve ]

(#43391) leroyclub


leroyclub
senior tag

Van egy olyan problémám. hogy iTunesban beállítottam a fényképeknél hogy 2 mappát szinkronizáljon a gépemmel, de létrehozott egy 3.-at is amit elnevezett fotókönyvtárnak, és ott is tárolja a másik 2 mappa öszes képét. Ez miért van?

(#45459) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy a fotókönyvtárból és Képek mappából hogy lehet képet törölni?
A Filmtekercsből egyszerű, ott van kuka, de ennél a kettőnél nincs semmilyen lehetőség! :U

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#45462) DanielK válasza AMATŐR (#45461) üzenetére


DanielK
addikt

Bocs, fotóadatfolyamra gondoltam. A fotókönyvtár a gépről szinkronizált képek. iTunesban vedd ki a pipát a képek mellől amit nem akarsz hogy feltegyen, majd sync. Vagy a mappából vedd ki, amit nem akarsz feltenni és akkor letörli a gép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.