Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtés kérdés! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) echosa


echosa
csendes tag

Hi!

Lenne egy kérdésem, ötleteket, esetleg tapasztalatokat várok. Ha a WBK68 (polirozott) hűtőm és a proci közé egy 40x40-es 1,5 mm vastag (szintén polirozott) rézlapot teszek javithat-e a hűtésen?
Mivel a réz jobb vezető mint az aluminium, ezért ugy gondolom, hogy jobban elvezeti a hőt a magról,
a réz és az alu pedig jó nagy felületen találkozik.

Vélemények?

echosa

(#2) Parci válasza echosa (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Mérd meg (meg kend be ezüstös pasztával a réz és az alu közötti réteget, nagyon vékonyan, a teljes felületen, egyenletesen, majd jól nyomd össze a két felületet... a proci és a réz közé is ugyanígy tegyél ezüstös pasztát!).

De nem hinném... többet ront, hogy a két anyag nincs rendesen összedolgozva, ott valószínűleg több hő veszik el.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) echosa válasza Parci (#2) üzenetére


echosa
csendes tag

Rosszul gondolom hogy az ezüstös paszta jobb hővezető mint a réz?

echosa

(#4) udvari válasza echosa (#1) üzenetére


udvari
tag

mert milyen meleg a szerkó sima ill anyonterhelve :DD

(#5) echosa válasza udvari (#4) üzenetére


echosa
csendes tag

Jelenleg 19.5 fokos :). (Cerka 800) De jövőhéten jön az Athlon 1.2 TB K7T Turbo-R deszkával és ahhoz tervezem. Kivancsi vagyok hogy be kell-e fejeznem a vizhűtőt, vagy elég lesz a levegő is. Tényleg...meddig lehet húzni a cuccost?

echosa

(#6) udvari válasza echosa (#5) üzenetére


udvari
tag

a wbk68 elég lesz simán :DDD

(#7) echosa válasza udvari (#6) üzenetére


echosa
csendes tag

ezt nem igazan ertem Xp1600@1500 ??

echosa

(#8) Litván Zongora válasza echosa (#7) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Merthogy az XP 1600+ defaultból 1400 MHz-en ketyeg, nem igaz? Így mehet tununggal 1500 MHz-en.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#9) udvari válasza Litván Zongora (#8) üzenetére


udvari
tag

úgy úgy :DDD

(#10) echosa válasza udvari (#6) üzenetére


echosa
csendes tag

de ez még nem egy extrém tuning...1.2@1.5-1.7 már nem biztos hogy szeretni fogja a klimát :(

echosa

(#11) guest


guest
veterán

A réz + az alumínium nem igazán szeretik egymást! :)(később ebből probléma lehet)

prohardver vendég

(#12) udvari válasza echosa (#10) üzenetére


udvari
tag

na ja de ugyi azért ne dobjan ki az XP 1600+ azt vegyek egy 1.2 TB-t :DDD

ha adsz nekem DDR 333 ramot meglőjük többel is ill amit fesz emeleés nélkül lehet és szerintem az úgy 1533-1590 között lehet ennek az 1.4 XP-nek :D

(#13) Parci válasza guest (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Igen, guestnek igaza van, valami galvánelem-effektus rémlik fizikából, meg korrózió, meg ilyesmi (igen, suttyó vagyok a témában... :().

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) York


York
tag

Sziasztok

Miert nem veszel egy rezes hutot pl. coolink111 vagy 111+ asus a7a266-os duron 800 kb 10 fokkal jobb a coolink mint wbk68, es biztos mukodni fog rendesen.

(#15) FLiCK


FLiCK
csendes tag

Nekem az 1700+ amd-m 2,4-en ketyeg vízh?téssel és terhelve max. 55 fokra megy föl.

Ati és amd cuccok örökké!!! Szereted a Quake 3-at? Én IGEN!

(#16) PeliScan válasza FLiCK (#15) üzenetére


PeliScan
addikt

Azért másfél év alatt csak megoldotta vhogy a dolgot. :DDD

(#17) Bigya


Bigya
őstag

Hali!

Elkövettem egy extra hűtést a ház oldalára, egy 10eurós külső hőszenzoros, fordulat szabályzós ventivel (Coolermaster)...
a kérdésem az lenne, hogy szerintetek merre dolgozzon? Ki avagy Befele fújjon?
Most befele visz, és csak 2 fokot számított.

Next...: A VGA katyóró chipjéről csak simán tépjem le a gyári hűtőbordát? A mostani venti már sír, és ha már muszáj, akkor valami halkabb megoldást keresek.

Abit BD7 II lapom van P4 1,7GHz, gyári sebességen, és a HW Doctor gyakran ír rá 60-70 fokokat, ha kínálom a gépet. Ez normális?

köhi ;]

(#18) tomcs válasza Bigya (#17) üzenetére


tomcs
őstag

nem egyszerubb ha csak a ventit szeded le rola? ha megis le akarod kapni a bordat akkor inkabb nezd meg hogyan rogzitettek, ha 2 vagy tobb kis panttal azokat szedd szet ha veletlen ragasztva lenne inkabb ne szedd le :)

(#19) Bigya


Bigya
őstag

Na ja, az előbb azt írtam, hogy a HW Monitor 60-70 fokokat ír...
De nem a procira, hanem egy ''alaplapi hőmérsékletre'' azaz System Temp.-re....
;]

(#20) sirály12 válasza Bigya (#19) üzenetére


sirály12
őstag

60 - 70 fokot? :( Nem vagyok szakértő de ez nem lehetetlen egy kicsit? Szarintem a szenzor szar adatokat mér. Ez bizti nem a jó hőfok, mert akkor már az alaplapod megfőtt volna.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtés kérdés! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.