Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alien_


alien_
őstag

Hello, van egy
[2800+ /barton/, Abit NF7-S2, XV 9800se 128mb/256bit, q-tec 350watt+fekvő ház, 256mb no-name ram] gépem, semmi sincs rajta húzva, és kétségbe vagyok már esve teljesen.
A probléma fokozatosan rosszabbodott: először csak ha rajta volt a ház teteje (mivel fekvő, könnyen melegedik), akkor kapcsolt ki a gép, ilyenkor alaplap szirénázik teli torokból, de ha leszedtem a tetejét, vígan mentek a nagyobb gamek is, nem volt baja, de most már ott tart a dolog, hogy elindítok egy Starcraft ot, és két perc alatt kiakad a gép, sőt, windows t se tudok telepíteni, mert már az elején ''felforr'', amikor a ''Nyomj egy entert a win telepítéséhez'' részhez érek... Egyébként ilyenkor minden (GPU, CPU, alaplapi chipset) tűz forró.

Ameddig nem indítom el pl a q3a t, vagy sc t, addig stabilan ezek a gép értékei:
[[CPU: 43 C; AUX: 41 C; Alaplap: 38 C]], de ahogy elindítok valami ilyesmit, a cpu AZONNAL ugrik egy 10-20 fokot.

Találtam egy progit, aminek CpuIdle Extreme a neve, ez szoftveresen hűti a procit, használ is, viszont pl q3a közben ugrál tőle az FPS, meg win rakásnál nem sokat segít..

A hűtést most egy Q-tec procihűtő +2db Thermaltake 8cm es rendszerhűtő venti biztosítja, a videókártya ramjairól pedig Zelman bordák gondoskodnak.

Van valakinek valami ötlete, hogy ez mitől lehet, esetleg van valaki, aki hasonló problémával küzd(ött)?

Swarm is coming.

(#2) Makkok válasza alien_ (#1) üzenetére


Makkok
tag

Először is meleg van(nyár):)). A házhűtő ventik hogy vannak belőve? A lényeg hogy a házban cirkuláljon a levegő tehát az egyik ki a másik befelé fújjon.Igy egy pár fokkal csökkenthető a proci és a perifériák hőmérséklete.Legalábbis ez segített nekem. Minden ami ''szoftveres'' lassítja a gépet ez természetes, az a legjobb ha ''hardveresen hűtesz''.

God save the Screen!

(#3) sube válasza alien_ (#1) üzenetére


sube
aktív tag

Nem lehet, hogy levan sarkazva a proci? Hallottam mar olyanrol, hogy emiatt melegedett mint barom allat.... Szerintem nezd meg.

(#4) alien_


alien_
őstag

Ciao! Megoldódott a probléma, a hűtőzsír kicserélése megoldott mindent, köszi a segítséget!

Swarm is coming.

(#5) otvos


otvos
csendes tag

Segítséget kérnék egy nagyon fontos és sűrgős dologban, remélem jó helyen kérdezősködöm. A problémám az lenne, hogy a gépem hűtése sajnos már nem igazán kielégítő, olyannnyira, hogy nem képes a 2,8GHz -es procit lehőteni megterhelés mellett 70 fok alá. Először arra gyanakodtam hogy a proci gyári hőtése mondta fel a szolgálatot, de aztán egy alapos takarítás után rendbejött, de egy idő után a por eltávolítása sem volt elegendő a hűtés hatásfokának javítására. Ezért tanácsot kértem egy szakboltban, hogy mi lenne a teendő, és ott plusz hűtőventillátorok beszerelését ajánlották, mivel erősebb procihűtőt nem tudtak adni erre a régi alaplapra. Egyébként az alaplapom egy Abit IS7 E2 -es Celeron procilva és gyári hűtéssel. Valószínűnek tartom hogy a javasolt plusz hűtés jót tenne a gépnek, de szerintem a chipszetre is kellene hűtő, mivel az sem valami hideg a kikapcsolás után. A kérdésem az lenne hogy az alaplap (vagy a ház) melyik részét lenne érdemesebb hűteni? A chipszetet vagy a meleg levegő kivezetése a fontosabb, esetleg mindkét megoldás szükséges? És ha kell a plusz hűtés akkor azt milyen módon lehet beszerelni. Tanácsokat, ötleteket, tippeket minden formában elfogadok.

(#6) rolko válasza otvos (#5) üzenetére


rolko
őstag

Szia!
Ha lehetőséged van rá egy hőmérővel mérd meg a bordát... mert én tapasztaladból mondom neked, hogy annó az én IS7-es lapom kb 20 fokkal mért felül.... :K :U

Ha megtudod mérni és tényleg olyan magas a hőmérséklet akkor nézz szét itt a Ph!-n az apróhirdetések között, és ott lehet találni jó áron s478-ra való Zalman hűtőket :K Én speciel ajánlom azt is hogy vegyél egy passzív Zalman chipset hűtőt is lapra
:R

(#7) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

ezt el kell mondanom: :))
havarom kapott új asztalt, mondanom se kell a dizájnerek kitettek magukárt, a gépnek kialakított rész teljesen zárt. mondta, hogy nagyon melegszik. mondom hát hogyne. vetettem vele 12 centis ventiket, szétfaragtam az asztalát, beépítettem a ventiket az asztalba hogy szellőzzön. mikor elkezdtem gyönyörködni egész délutános munkámban láttam meg, hogy nem forog a cpu ventije :DDD

(#8) Thrawn válasza CounterBoci (#7) üzenetére


Thrawn
félisten

Áááááááá! :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.