Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xelo


Xelo
addikt

Sziasztok! Gondolom nincs mindenkinek pénze olyan hangkártyára, meg hangfalrendszerre, ami 2.1es vagy 5.1es, esetleg 7.1es.. ezeknek az embereknek, mint például nekem, bekell érni a kis sima hangszórókkal.. de ne csüggedjünk, inkább tárgyaljuk ki ezeket! nekem most van kb. 4éve már meg egy nagyon régi kis Maxxtro hangszóró.. Sima fehér.. Semmi csicsa.. 2opciója van: bekapcsolás, és hangerő változtatása!;) de hát most hogy a gépet upgradeltem, apától kaptam egy újabbat, mert hát efelett az idő, szép lassan, de elszállt.. nem sok gondolkodás után a választottam egy Genius SP-Q16 lett. Most szedtem ki a dobozából, holnap kipróbálásra is kerül..
pár adat a kicsikéről:
P.M.P.O.: 320 Watts
Driver Unit: 3''
Frequency Response: 75 ~ 20KHz
Controls on front panel: Power, Volume, Tone, 3D, Headphone jack
hát igen, ez valamivel többet fog tudni. halnap beizzitom és meglátjuk mi lesz:) jahh és látaam ennek a kistestvérét is.. az a 10es jelzés kapta és P.M.P.O.: 200 Watts.. legalábbis ez volt a nagyobb külömbség, ki nem próbáltam, még ezt se.
UPP!

szerk: és a hangkártya az alaplapra integrált:R :))

[Szerkesztve]

(#2) erdeya válasza Xelo (#1) üzenetére


erdeya
senior tag

Hát bizony én is kis 50W-os Maxxtroval nyomulok immáron 3-4 éve.
De megvagyok vele. Nekem nem hiányzik a HQ hanghatás.

Az mondjuk gáz benne, hogy a hangfalak kivezetéseinél a kábel csak úgy kijön a ''házból'' és bizony egy-egy pozícióban már nem szól az egyik oldal. Azóta ezt úgy oldottam meg, hogy ne rántódjon ki a kábel, egy kis szigszalaggal meggyógyítottam.

Ami még szempont, hogy van rajta front side jack kimenet.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#3) Xelo válasza erdeya (#2) üzenetére


Xelo
addikt

ez a 320Wos Genius 3750Ft volt kb.:)) egyébként én is megvagyok, és mindig is megvoltam elégedve a kis Maxxtroval, de hát.. szerintem nem költség már egy ilyen Genius sem, és azért biztos hogy jobb valamennyivel:)

(#4) erdeya válasza Xelo (#3) üzenetére


erdeya
senior tag

Hát én is gondolkodtam már újításon.
Hasonlót néztem ki mint a tied, csak nem a Q szériából, hanem a K-ból.
Genius SP-K16. ez is 3750,-

Talán a közeljövőben újítok, de a régi maxxtro is marad csak megy az asztal alá és akkor quadrofonba nyomatom majd a hangokat :D

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#5) Xelo válasza erdeya (#4) üzenetére


Xelo
addikt

hali! itt a Q széria: Bővebben: link
itt meg az összes: Bővebben: link
nincs K szériából 16... SP-Q16 és SP-J16 van... de itt körülnézhetsz melyikre is gondoltál...

(#6) erdeya


erdeya
senior tag

Na ha már van ilyen topik:

Elkezdtem válogatni a hangszórók közt és ez is megtetszett. Bővebben: link
A kérdés az, hogy hogyan lehet megtudni, hogy mekkora a teljesítménye?
Nagyon sok hangszórónál 100-500 wattot írnak, de PMPO.

Nos ennél azt írják, hogy 2x1,5 watt.
Ez most akkor hangosabban szól mint egy 100W PMPO-s hangszóró? Át lehet valahogy számolni?

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#7) erdeya válasza Xelo (#5) üzenetére


erdeya
senior tag

...van k16...
Bővebben: link
lap közepén

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#8) Xelo


Xelo
addikt

jelzés ismertető Geniuséknál:
Q = Queen
K = King
J = ??? (ezt nem találtam)
végignéztem minden szériát és a legjobbnak a Q16ot láttam amit megvettem, ha tudsz szvsz ilyet vegyél!:) SP-Q16
szerk: aha közben megtaláltam itt:) én nem magyar oldalukat néztem.. ot bezzeg nem rakták fel:D

[Szerkesztve]

(#9) vili13 válasza erdeya (#6) üzenetére


vili13
őstag

PMPO = Peak Momentary Power Output

Ez egy elég röhejes marketingfogás, ennyit tud az adott hangszóró leadni elméletben, néhány mikroszekundumig. Ebből a világon semmit nem lehet kiszámolni, és megtudni is csak azt, hogy valódi hulladékról van szó... :D
Ha legalább ráírják valamire a tényleges 1-2W-ot, az mindenképpen sokkal korrektebb cégre utal!

[Szerkesztve]

(#10) Xelo válasza vili13 (#9) üzenetére


Xelo
addikt

szerintem a Genius ha megnézénd nem a legkisseb és legrosszab cég, ''hulladéknak'' meg még FŐKÉNT nem mondanám! ha ilyen okos vagy menj és szórakozz a 5.1eddel:o a másik 320W igaz hogy PMPO, de az sem rossz, amikor a Maxxtro 50W...:(( meg hát azért 320al házat lehet rengetni...:DD fenének kell olyan erős.. sőt: egy ilyen ''kis hangszóróba'' szerintem nem is tudnának olyat gyártani aminek a normális értéke lenne a 320W...
szerkszerk: főleg nem ilyen árban.. és azt már HANGSZÓRÓBAN nem is lenne érdemes gyártani..

[Szerkesztve]

(#11) Versus82 válasza Xelo (#1) üzenetére


Versus82
aktív tag

nekem is van egy Genius SP-Q16 -om.....hát mocskosul kalap szar.... mély abszolút nincs, zörög-recseg az egész műanyag hóbeleblanc...3 napig bírtam,azóta ott áll sarokban.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#12) Xelo válasza Versus82 (#11) üzenetére


Xelo
addikt

szuper, várom már hogy kipróbálhassam..
szerk: majd megnézem az enyém mennyire fog zörögni... de nem rokkoperát fogok rajta halgatni, hanem játszani...

[Szerkesztve]

(#13) Versus82 válasza Xelo (#12) üzenetére


Versus82
aktív tag

2k-ért odaadtam volna az enyémet.... megkímélt állapotban van:)

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#14) Versus82 válasza Xelo (#12) üzenetére


Versus82
aktív tag

hát a zenehallgatást elfelejtheted rajta, pláne a tüc-tüc zenéket. játékra talán jó lesz, de ne számíts ott se valami nagy élményre...

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#15) Xelo válasza Versus82 (#14) üzenetére


Xelo
addikt

nagy élményre?? hmm... zenét gépen nem halgatok, arra van minihifim.. játék.. hát szerintem ha jó volt eddig a Maxxtro...
ennél jobb lesz azért nem?
Bővebben: link

(#16) Versus82 válasza Xelo (#15) üzenetére


Versus82
aktív tag

hát ennél igen:) de nem sokkal...

Ha van hifid miért nem arra kötöd a hangot?nekem is onnan megy...

[Szerkesztve]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#17) pweisz válasza vili13 (#9) üzenetére


pweisz
senior tag

Ebben egyetértünk. Sajnos a sok márkás(már amennyire) cég is ráírja az oriás számokat, hogy vigyék a népek. Az egyszeri user meglátja hogy 600W, és azthiszi hogy ezzel fog dicsot csinálni:)
Néha azért látni ha nem is csak a valós adatot írják, de legalább a PMPO mellé odaírják kicsiben a valósat is.

(#18) L3zl13 válasza Xelo (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mármint nem tudod mit jelent a J? :Y
Természetesen bubi. :D
Francia kártya figurás lapjai. Bubi, dáma , király. (J,Q,K)

Aki hülye, haljon meg!

(#19) Xelo válasza Versus82 (#16) üzenetére


Xelo
addikt

hmm.. jókérdés.. még fel sem merült bennem a kérdés:B nahh most jó ötletet vetettél fel bennem.. szóval: a gépet meg a hifit ugye Aux csatlakozóval lehet összekötni?? mert azt tom hogy a TVt meg a hifit azzal lehet.. de igy van géppel is??

(#20) Xelo válasza L3zl13 (#18) üzenetére


Xelo
addikt

jóvanna nemvagyok kártyakirály:DD

(#21) Versus82 válasza Xelo (#19) üzenetére


Versus82
aktív tag

lehet venni kábelt , egyik felén kis-jack, ez megy ugye a hangkariba. A másik vége 2 rca(piros és fehér), ezek mennek a hifi-be.
[kép]


[Szerkesztve]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#22) DDL válasza Versus82 (#11) üzenetére


DDL
őstag

Ennyiért mit vártál? :((


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#23) DDL válasza Versus82 (#14) üzenetére


DDL
őstag

A zenehallgatást a drágábbakon is el lehet felejteni...


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#24) erdeya


erdeya
senior tag

Na most akkor a 2x1.5 watt az vajon jó lesz nekem a géphez?

Mint mondottam, háj kvaliti übergiga hangteknika nem kell, csak szóljon jól nagyritkán a winamp, meg a gammák.
Erről az altec lansingról eddig csak jókat hallottam.


szerintem hétköznapi/irodai felhasználásra szánt hangszórók közt is meg lehet/kell találni a legjobbat. A genius jókat csinál. Nem lehet és nem is kell ezeket a szerkókat a 2.1, 7.1 meg 100.1 kiskutya hangrendszerekhez hasonlítani.

Van ám élet (és hang) 5000 forint alatt is. ÉS érdekes módon még senki nem halt bele :(((

[Szerkesztve]

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#25) Versus82 válasza DDL (#23) üzenetére


Versus82
aktív tag

egy logitech z-2300-on már azért kellemesen elvagyok. nem csúcs, de nagyon jó.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#26) Versus82 válasza DDL (#22) üzenetére


Versus82
aktív tag

meleg hógolyót.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#27) DDL válasza erdeya (#6) üzenetére


DDL
őstag

A letölthető doksi második oldal első 3 sorában le van írva.

Nem lehet tudni, hogy hangosabb-e nincs megadva a hangszóró érzékenysége...

Nyugodj meg a többi 100W PMPO sem több 1-2W-nál (max 3). Átszámítás nincs.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#28) DDL válasza Versus82 (#25) üzenetére


DDL
őstag

Engem zavar, hogy se magasa, se mélye nincs. Ráadásul van egy jókora lyuk a hangjában úgy kb. 150Hz és 400Hz között. De zenehallgatásra ez is sz@r


Üdv: DDL.

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#29) Versus82 válasza DDL (#28) üzenetére


Versus82
aktív tag

aham persze, akkor min lehet jól zenét hallgatni?

[Szerkesztve]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#30) DDL válasza erdeya (#24) üzenetére


DDL
őstag

Jó lesz.

Igenis azokhoz kell hasonlítani. Mert azok egynémelyike sokkal drágábban esetenként sokkal szarabbul szól, mint egynémely olcsó lesajnált hangszóró


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#31) DDL válasza Versus82 (#29) üzenetére


DDL
őstag

Pl. Egy ORION SE1025B erősítő + egy Mission 700 kombón már lehet...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#32) Versus82 válasza DDL (#31) üzenetére


Versus82
aktív tag

nagyszerű, megyek és veszek a legközelebbi számtech boltban....de miért aprózzuk? orion erősítő? egy csúcs marantz a minimum, plussz pár misiért találunk hangfalakat is.... nem kell a sznobulás, ma egy ''átlag'' user, aki nem a ''hanggal'' dolgozik, bőven talál magának hangfalat 20k környékén. Persze ha külön erősítőt meg miegymást veszel az jobb, de az már nem ez a kategória.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#33) Xelo válasza Versus82 (#32) üzenetére


Xelo
addikt

igen ez már rég nem a ''hangszóró'' kategória!

(#34) DDL válasza Versus82 (#32) üzenetére


DDL
őstag

Ez a kombó kb. 23k-ért most is beszerezhető. Igaz használtan. :) És ezért az árért nagyobb hangerőt, több és mélyebb basszust! Szebb magasat, (ill. magas hangot is ad). Szebb sztereót (ill ennek már van térleképzése). Nagyságrendekkel kissebb torzítással szól. Igaz nem lehet a monitor közvetlen közelébe tenni (nem árnyékolt a hangszóró).

Nem tudom min akadtál ki. Megkérdezted, hogy szerintem mi az amin már lehet zenét hallgatni. Én meg válaszoltam. :)


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35) DDL válasza Xelo (#33) üzenetére


DDL
őstag

Hát mi? A Logitech Z2300 25-30k. Az is sztereo és sokkal rosszabb mint amit az előbb ajánlottam. Akkor miért nem az a kategória?

az továbbra sem megy a fejembe, hogy ha vmi rossz, de pl PC-hez ajánlják akkor hírtelen jó lesz, de egy ugyanannyiba kerülő cucc viszont már nem az a kategória, mert nem oda ajánlják? Holott mind a kettő ugyanazt a célt szolgálja? Azaz ilyen-olyan források hangjának megszólaltatását...


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#36) Xelo válasza DDL (#35) üzenetére


Xelo
addikt

jahh 20-30k ért oke.. de ez a topic éppen arról szólna akinek NINCS 20-30ezre...

(#37) DDL válasza Xelo (#36) üzenetére


DDL
őstag

Félreértés van közöttünk. Én a Z2300 alternatívájaként értettem. Pár ezerért jó a géniusz vagy az Altec is.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#38) Kharesz


Kharesz
tag

Szevasztok!!

Kiváncsi vok mit szóltok ahhoz hogy hozáa valaki leszólja az Ozaki VA! 303-at (2.1)??

Ugyanis nekem azvan és nagyon bejön szuperul szól jólnézki meg minden... aki ilyet mond az nemért hozzá..
na csövi

(#39) Comm


Comm
senior tag

Én vettem kb 1.5 éve egy Tesco-s 5.1-et és ezzel el vagyok...Ez a PMPO dolog meg egy nagy kavarás.A 120W PMPO gangszórókban van 2-3W hangszóró.Ebből lehet következtetni mennyi van a 320W PMPO gyártmányokban

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#40) DDL válasza Comm (#39) üzenetére


DDL
őstag

2-3W :DD

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#41) wassermann


wassermann
addikt

Sziasztok!
Ehhez a kis Klipsch-hez mit szóltok: :R
Bővebben: link (Valamennyi műszaki infó a belinkelt lap alján!), illetve íme pucérabban:
Bővebben: link
Egy átviteli karakterisztikát is találtam mellé, jó lenne ha valaki kommentezné, nem nagyon hupplis?
Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#42) I. Richard válasza wassermann (#41) üzenetére


I. Richard
senior tag

Hi!

DDL kollega itt a nagy audióguru, az Ő véleménye lesz a mérvadó...:)

Én úgy első ránézésre azt mondom, h. ez meg sem közelíti a Hi-Fi szintet, ami asszem 50Hz-20kHz-ig +-3dB-es eltérést enged meg. (lehet, hogy nem jól írom, majd a profik kijavítanak...:D) Nem tudom mennyiba kerül, de szerintem jobban jársz, ha spórolsz, és veszel használtban egy sztereó erősítőt + egy pár valamilyen hangfalat. Annak valszeg nem lesz ilyen gány frekvrenciamenete...

(#43) wassermann


wassermann
addikt

Az ára átszámolva 20e Ft körüli. Nem HIFI-re kell - egy ekkorától el sem várható. Nekem az előnye, hogy nem kellene külön SUB az asztal alá, és mégis van mély!

[Szerkesztve]

(#44) I. Richard válasza wassermann (#43) üzenetére


I. Richard
senior tag

Lenne egy kérdésem: Hol találtad a frekimenetet azon az oldalon?:)

Szóval akkor szigorúan csak az asztalra kellene a hangfalpár? Akkor talán jó megoldás lehet, de vásárlás előtt mindenképp halgasd meg, nehogy fogcsikorgatás legyen otthon, amikor először meghallod:D

(#45) DDL válasza wassermann (#41) üzenetére


DDL
őstag

Ebből a cuccból 100dB hangnyomás a büdös életben nem jön ki. Lefeljebb 10cm távolságban és max. 2kHz-en és még talán 10kHz környékén, ha bírná a csipogó. Én azt a frekimenetet inkább nem publikáltam volna. Ritka szar, meg a diagramm egyébként sem értelmezhető igazán ugyanis nincs meg a hangnyomáshoz a viszonyítás. Mekkora kivezérlésen? Vajon bene van az elektronika-átvitel esetleges kompenzálása? É
A diaramm alapján:
- érdekes, hogy ez alapján tipikus házimozis hangot képzelek el.
- Sok magas, de a legteteje hiányzik
- 13kHz fölött értékelhetetlen a teljesítmény alatta 7kHz-tő meg majd' 10dB-es kiemelés -> éktelen kukorékolás
- az 500Hz és 7kHz közötti szakadékok, hegycsúcsok következménye a torz beszédhang (esetleg érthetetlenné is válhat). Ez a sáv a leginkább meghatározó a hallott hang megitélésében (emberi beszéd/ének sávja). Ezek alapján a burst válasz is szerintem csapnivaló -> veszett nagy torzítás. Szerintem a hangszórók ebben a sávban leginkább össze-vissza dolgoznak. 800Hz körül szerintem a két nagyobb nem tud megegyezni (meg bele-bele dumálgat a csipogó is), 3kHz körül meg a csipogóval veszik össze a két nagyobbik.
- Ebből 90-100Hz alatt ne nagyon várjál mélyet. Ami egyébként is lehetelen a ''hatalmas'' mélyek miatt
- stb.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#46) ati05


ati05
aktív tag

Most nem azért a 2 fillérért de szerintem sokkal jobban kijön az ember ha vesz egy örgebb stereo erősítőt és két hangfalat nekem is így van a hangfalaim még saját építésűek is és dübörög mint állat 25Hz-20000Hz átvisz olyan dübörgő mély van benne hogy az csoda.. Igaz nem 5.1 de szerintem sokkal szebben szól...

(#47) The DJ válasza ati05 (#46) üzenetére


The DJ
addikt

Pontosan!
Nekem 2 DB Jamo 170W-os hangfalam van itthon egy erősítővel és lever mindenfajta 5.1-et meg házimozit, egyszerűen gyönyörűen szól!

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#48) DDL válasza ati05 (#46) üzenetére


DDL
őstag

Had tamáskodjak a 25Hz-en jó!? Nem lehetetlen, de nem egyszerű :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#49) DDL válasza The DJ (#47) üzenetére


DDL
őstag

Az lehet, de jelen topic inkább az 5-6k-s ársávról szól. Vagy mi. (igaz én kezdtem el offolni :( )

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#50) erdeya


erdeya
senior tag

Szerintetek jó ez nekem szülinapomra?
Bővebben: link

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.