Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Az egészen brutális árát leszámítva nagyon tetszik. Elsősorban persze nem a kamu WiFi-s gigabitek miatt (valószínűleg már egy elrepülő légy hatására is drasztikusan csökken a sebesség), hanem a 10 gigás portok miatt. És persze a hardvere is nagyon erős. Mondjuk a gigabites portok is lehetnének legalább 2,5 gigásak, ráadásul akár 8 is lehetne belőlük.

Érdekes lesz majd teszteken látni, hogy mit tud a beharangozott lefedettségből és sebességekből. Meg azt is, hogy mennyi lesz a fogyasztása. Lehet, hogy ezt már érdemes lesz estére kikapcsolni. ;]

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) .mf


.mf
veterán

Biztos szép-jó, de 700 USD egy routerért?
Értem, hogy kell valami drága felsőkategóriás zászlóshajó is, de akkor meg már a 2.5G portokat is igazán rárakhatták volna ennyiért.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) bteebi válasza .mf (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Hol itt a probléma?? Alig 300 ezer Ft lesz. :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4) Victorio


Victorio
aktív tag

Az idén kijött alaplapok között alig van amin ne lenne 2.5GBASE-T port.
NAS-okon is évek óta jelen van.
Joggal gondolná az ember, hogy volna rá igény, hogy ki is használjuk.

És erre kijönnek egy heroin árú csodarouterrel amin 1000BASE-Tportok vannak csak az egy szem 10-es LAN porton felül. Ez ám a jövőbe mutató csúcs termék. :W

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#5) Indiant válasza bteebi (#1) üzenetére


Indiant
addikt

..meg a sugárzása. Mint a userképeden. Abszolút felesleges a wifi 7, még a 6 sem terjedt el.

(#6) tsi válasza Victorio (#4) üzenetére


tsi
tag

Hát igen én simán beáldoznám a WIFI-t, elég oda az AC-s, csak legyen inkább egy 10g-s wan, meg 1x10G - 2x2,5G-s lan. A két 2,5-ös link aggregation-nel mehetne a NAS-ra, a 10G-s meg a switch-re. Ilyen szempontból a Tp-Link BE800 tetszik (ha majd elérhető lesz, sőt azon 4db 2,5-ös van a két 10es mellett)

(#7) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

És a hozzá való adapterekkel mi a helyzet?

#5Indiant: Most már ne is terjedjen, lekésték. Eddig kellett volna. Most már ezt nyomják!

[ Szerkesztve ]

(#8) MongolZ válasza .mf (#2) üzenetére


MongolZ
addikt

Őszintén? Én szenvedek a lefedettséggel, elsősorban a vastag falak miatt. Most van 2 internet előfizetésem (igazából más okból), ezekre 2 router kapcsolódik, továbbá 2 jelerősítő/továbbító... Na, most nem azt mondom, hogy ez 300e Ft, de azért annyival nem kevesebb. És nem is nagyon lenne macera kezelni.

(#9) bteebi válasza Victorio (#4) üzenetére


bteebi
veterán

"És erre kijönnek egy heroin árú csodarouterrel amin 1000BASE-Tportok vannak csak az egy szem 10-es LAN porton felül. Ez ám a jövőbe mutató csúcs termék."

Sajnos már annak is örülni kell, hogy egyáltalán van 10G, mert gyakorlatilag csodaszámba megy.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) LordX válasza bteebi (#1) üzenetére


LordX
veterán

Nem azért kell a gyors wifi hogy gyors legyen a puszta közepén, hanem hogy gyors legyen akkor is amikor 50 hálózat van egymás hatótávolságán belül, mint pl. nálam otthon a társasház közepén. A legnagyob zajt a szar n-es hálózatok okozzák.

(#11) arn válasza .mf (#2) üzenetére


arn
félisten

Ez igy plane azert erdekes, hogy mar az ac is elerte vhol gbet, igy a wifin rakotott cuccok lassan gyorsabban kommunikalnak

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) bteebi válasza LordX (#10) üzenetére


bteebi
veterán

Addig jó az ac meg az ax, amíg nem elterjedt. Utána már azok se lesznek annyira jók. Ha megtelnek a csatornák, akkor nagyjából mindegy, hogy hol telnek meg. Ráadásul bár nagy(obb) a sebesség, de kicsi a hatótávolság. Valamit valamiért.

Mondjuk talán van valami csoda-menedzsment az ax-nél, meg a beamforming, amik javíthatnak a sebességen és a hatótávon is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) arn válasza Victorio (#4) üzenetére


arn
félisten

Errol tajekoztasd a synot is :) meg most is nyomja a 1gbe lanos nasokat. Vagy vegyel bele 10gbe kartyat dragan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) Victorio válasza arn (#13) üzenetére


Victorio
aktív tag

Igen, ezen is bosszankodtam már eleget.
Beteszel egy SSD-t, és máris a hálózat a szűk keresztmetszet.
Pl a DS723+ nagyon tetszik, de önmagában is 200eFt, és nem fért bele ennyi pénzbe csak gigás lan. Szerencsére 60eFt-ért lehet kapni hozzá 10G-s kártyát. Dugják ahova gondolom... Már csak a régi hírnévből élnek, ár/érték arányban a béka segge alatt vannak.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#15) arn válasza Victorio (#14) üzenetére


arn
félisten

szvsz a mostani szeria ugy szar ahogy van... a bovithetoseg jo, de kb ennyi. az osregi amd proci lassabb es tobbet eszik, nincs enkodolas, kb zero elorelepes a korabbi szeriahoz kepest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) bteebi válasza arn (#15) üzenetére


bteebi
veterán

Ez a zéró előrelépés, cserébe jóval drágább minden sajnos egyáltalán nem csak a NAS-okra jellemző mostanában, hanem... mindenben. Az agyam eldobom azon többek között, hogy jó minőségű OLED kijelzős laptopot lehet venni annyi pénzből, amennyiért egy nem csúcs-csúcs telefont kapsz.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) arn válasza bteebi (#16) üzenetére


arn
félisten

Szerencsere a 720 ugyanugy mukodik, mint amikor megjelent :) legkozelebb lehet majd csak vmi ssds nasra cserelem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.