Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózat az alapoktól (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Wheeler


Wheeler
csendes tag

Segítsetek nagy gondban vagyok. Hálózatot szeretnék kiépíteni 2 gép között. Az egyiken XP a másikon 98SE van. Próbáltam már varázslóval, ipk megadásával de semmi. Az volt a csúcs mikor 10 perc után a 98as gép felismerte az xpt de már nemtudtam rá menni:(. Szóval kérem a sgítségeteket. Ha tudtok helpelni plz az elejétől fogva lépésről lépésre ha kérhetem mert nemtudom mit rontottam el...

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#2) MLaca


MLaca
őstag

Nem vagyok hálózati szakember, majd biztos segítenek mások is. Nos, röviden, az IP-k megadása már jó kiindulási pont volt (pl. XPs gép: 192.168.0.1, Win98as: 192.168.0.2). A Win98-as gépen érdemes a TCP/IP mellett megadni az IPX/SPX-et, illetve a NetBeui is. Az XP-s gépen meg kell osztanod egy könyvtárat, mert különben látni fogja a másik gép, de nem tud mit olvasni onnan (pl csinálsz egy X nevű könyvtárat, amire írási és olvasási jogot adsz). A Win98-as gépen is be kell kapcsolni az egyes folderek megosztását (fájl és nyomtatómegosztás). Utána kroszkábellel kösd össze őket (UTP CAT5). Érdemes XP oldalról próbálkozni a másik gép megtalálásával, mert a Win98 elég gyatra ebben. Sok sikert!

http://mlzphoto.hu/

(#3) Wheeler


Wheeler
csendes tag

Oké kösz még vmi: ezeket az ipket mondjuk az elsőt azt melyik hálókártyához kel megadni? Amelyik a modemhez vagy amelyik a géphez csatlakozik?

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#4) MLaca


MLaca
őstag

Az ethernet kártyának a TCP/IP protokolljánál. A modemet hagyd ki.

http://mlzphoto.hu/

(#5) Wheeler


Wheeler
csendes tag

Jujj még vmi:D mijaz a IPx/ nemtommi meg a netbui? azthol találom és mit kell adni? Bocs csak ebben elég kezdő vagyok:F

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#6) lesaux


lesaux
veterán

SZVSZ az IPX/SPX-et meg a Netbeuit nem kéne belekeverni. Nagyon jól kéne működnie IP-alapon is.

(#7) Wheeler


Wheeler
csendes tag

Ahha, 98nálnekem elvileg csak olyanok vannak hogy blablabla meg egy sima tcp/ip akkor oda ugye? Másrészt ha netet akarok osztani akkorxpnél mit kell beállítani osztásra? És ezek után kelle vmit állítani 98nál? Bocsi skacok a sok kérdésért de engem idegesít hogynemtom megcsinálni:(((

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#8) lesaux válasza Wheeler (#7) üzenetére


lesaux
veterán

Most netet akarsz osztani vagy csak látni akarod a két géppel egymást. Mert ha netet osztanál, akkor keress rá a megosztás, internet szavakra, kapsz vagy 10 találatot.

(#9) Wheeler


Wheeler
csendes tag

Igenigen találk de nemérek velük semmit:))

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#10) Wheeler


Wheeler
csendes tag

Nos mindnet megcsináltam úgy ahogy laca mondta de semmi. Megint ugyanaz nem ismerik el 1mást. Nemtudom mi lehet a baj.:O

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#11) Wheeler


Wheeler
csendes tag

És megint ott van a kép de ezt írja ki: érvénytelen számítógépnév vagy megosztásnév. Kérem ellenőrizze hogy elyesen írta e be.:O

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#12) hezso


hezso
aktív tag

Mindkét winnél felrakod csak a hálókarit+hozzá M.N. ügyfél+fájl és nyomtatómegosztás+tcp/ip-t, és beállítod a tcp/ip ben a már előbb említett 192.168.0.1-et, ill 0.2-t , subnet mask marad default, mindkét gépen megosztasz valamit, és ha megy, akkor lehet tovább lépni.

(#13) lesaux válasza Wheeler (#11) üzenetére


lesaux
veterán

Subnet mask: 255.255.255.0, ha éppen nincs default. :)

(#14) robee24


robee24
tag

Érdemes megpróbálni, hogy parancssórból meglehet-e ping -elni a másik gép IP -jét!
Futtatás - cmd - ping 192.168.0.1

http://pilotanaplo.blogspot.hu/

(#15) VladimirR válasza hezso (#12) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ehhez csak annyit, hogy a default subnet mask (alhalozati maszk) az 255.255.255.0, mert ez nem feltetlen egyertelmu egy kezdonek, foleg mert csak az xp allitja be, a 98 nem

Wheeler: egyebkent ha a ket gep nem is latja egymast probald meg pingelni oket

ez ugy zajlik, hogy parancssorban beirod ping 192.168.0.x (a masik gep ip-je) ha jon valasz latjak egymast, jatszani tudsz, csak a masolalssal lesz gond (tegyu7k hozza w98-nak kell par perc mire feltamad a halozatja)

ipx/spx csak akkor kell ha regi jatekkal akarsz jatszani (pl. diablo I), ujabb jatekokhoz, fajlmegosztashoz nem kell

(#16) Wheeler


Wheeler
csendes tag

A pingelés sikerrel járt válasz érkezett mind a 2 gép felől. Viszont még mindig nincsenek benne a hálózatban:D Egyébként így már akkor lehetne netet osztani?

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#17) Wheeler


Wheeler
csendes tag

nah....az xp pingelésre sem válaszol. A 98 viszont igen. Na ez hogyvan?:F

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#18) Wheeler


Wheeler
csendes tag

á mostmá jött válasz xp től is:D loller én nemvágiom ezt a bill gatest:D

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#19) X-COM


X-COM
nagyúr

xp-n tűzfal?

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#20) Wheeler


Wheeler
csendes tag

Ki van kapcsolva. Black icet is kikapcsoltam

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#21) lesaux válasza Wheeler (#20) üzenetére


lesaux
veterán

Microsoft Networks telepítve van? Mások is használhassák a fájljaimat (vagy ilyesmi) be van ikszelve?
Ugyanabban a munkacsoportban van a két gép?

(#22) Wheeler


Wheeler
csendes tag

Hm. Hogyan lehet xpnél átnevezni a munkacsoportot? vagy újat kell létrehozni már?

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#23) lesaux válasza Wheeler (#22) üzenetére


lesaux
veterán

Újat nem. Csak 2000 alatt tudom. Sajátgépen jobb gomb, Tulajdonságok, Hálózati azonosítás, és ott.
XP alatt nem tudom.

(#24) salazol válasza lesaux (#23) üzenetére


salazol
őstag

Majdnem úgy ott is.
Sajátgép jobbklikk, számítógépnév- hálózati azonosító varázsló.

(#25) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

ikszpében (és win2000-ben) a felhasználók körül is lehet bonyodalom. Legegyszerűbb, ha az xp-ben van egy ugyanolyan felhasználó, mint aki win98-ban belép, ekkor normálisabban műxenek a dolgok (általában). Ennek a felhasználónak köll mindenféle (célszerű) jogokat is megadni. Remélem, segítettem

42

(#26) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Bocsi, hogy a saját sirámommal jövök más topicjába, de nagyjából ide tartozik, újat meg nem akartam nyitni...

Az én kérdésem az, hogy milyen módon lehet 3 vagy 4 gépet hálózatba kötni? A régi T-dugós megoldásnál lemaradtam, az még stimmelt... Viszont a mai hálókártyáknak UTO(?) csatija van (olyasmi mint a telefonvonal), tehát csak egy kábel megy bele, azaz csak 2 gépet lehet összekötni így. Jól sejtem, hogy egy switch vagy router megoldás lenne a gondomra? Ha igen, akkor melyik? És melyik micsoda, mire jó?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#27) Wheeler


Wheeler
csendes tag

Most újraindítom a gépet, a jétkhoz már műxik most kiváncsi leszek a normál hálózatra. Egyébként ha csak pingelni tudom őket tudok netet megosztani?

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#28) Wheeler


Wheeler
csendes tag

MŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰKKKKÖDDDIKKKKKKKK!!!!!! KÖSZÖNÖM MINDENKINEK!!!!!!! JUHIIIIIIIII! Most má csak a netmegosztást kel megcsinálnom:D :C

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#29) iwu válasza bLaCkDoGoNe (#26) üzenetére


iwu
addikt

hát az adsl routeren van 1 netmegosztó port is, igy az adsl-t is meg tudod osztani eccerüen, + van egy 4 (vagy több, de az már húzos) gépet kezelő hálód. a switch dettó, csak adsl megosztás nélkül (ill itt is megosztható csak más a módszer, és nem ''iq''ból tudja az eszköz. wiszont switchet már 10K alatt kapsz 8 portosat.
és kellenek még patch kábelek, amik a switch-t és a gépet kötik össze.

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#30) bLaCkDoGoNe válasza iwu (#29) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi!

Netet nem akarok megosztani, csak LAN-Partyhoz kell összedrótozni a gépeket... Akkor négyen összedobunk egy ilyen kütyüre... Netmegosztás nélkül switch az érdemesebb? Milyet kellene venni? Mikre kellene figyelni? Ehhez egyáltalán nem értek sajnos... :(

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#31) iwu válasza bLaCkDoGoNe (#30) üzenetére


iwu
addikt

igazából még sulinetben is lehet kap ni smc, rubytech,d-link márkájúakat. ezek nagyon jó cuccok szerintem. eccer hoztam egy benq-t azzal nekem voltak gondjaim (de lehet, hogy tök egyedi wolt ez). nos, én a fentebb említett márkákat ajánlanám, de jók a planet meg a kti cuccok is.
ha nem kell az adslmegosztás hosszab távon előr sem, akkor mindenképp egy jó switch. a elképzelhető,hogy a boltban rá próbálnak beszélni hubra (ez is olyan mint egy switch, csak más a működési elve - szarabb) de szerintem mindenképp switchet vegyél, mert az sokkal gyorsabb.

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#32) Wheeler


Wheeler
csendes tag

Ihi visszatértem. Most az lenne a kérdésem hogy miután leszedtem ezt a wingate nevezetű csodát rögtön az elején elakadtam. Miután a szervergépnél elakarom indítani kiírja hogy go online és kér vmi fh nevet meg jelszót. na ez mi?

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#33) Wheeler


Wheeler
csendes tag

Glp. baj van win98 látja ugyan az xpset de nemtudja megnyitni.glp de az xp mindent tud 98al csinálni glp:(

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#34) hezso válasza Wheeler (#32) üzenetére


hezso
aktív tag

Helpben megtalálod a FAQban azthiszem.

(#35) hezso válasza Wheeler (#33) üzenetére


hezso
aktív tag

Az Xp-sen és a 98-ason is meg van osztva valami?

(#36) Wheeler


Wheeler
csendes tag

Persze meg van osztva

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

(#37) hezso válasza Wheeler (#36) üzenetére


hezso
aktív tag

Pingek mennek?
Ha igen akkor az nagyobb gond

(#38) Wheeler


Wheeler
csendes tag

Igen megy a pingelés mind2 gépen:D

Abit KD7-E, AMD Athlon XP 1800+, Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB DDR, 256DDR (333MHz)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózat az alapoktól (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.