Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  GPT, MBR

Hozzászólások

(#1) manoli.94


manoli.94
csendes tag

Hali,
azt szeretném kérdezni hogy lehet GPT-ből MBR-re változtatni egy winchestert

(#2) Perzsa


Perzsa
tag

UP!

Hogy lehet leellenőrizni, hogy az SSD GPT-ben van formázva?
Ha nincs abban akkor hogy lehet módosítani Windows 7 64-bit alatt?

Ehhez kellene: . Native UEFI mode 64-bit install of Windows 7 (GPT format)

Köszönöm!

Üdv,

It isn't expression

(#3) kraftxld válasza Perzsa (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Parancssorban: diskpart
Majd: list disk

Konvertálni meg a convert paranccsal lehet, csak üres vinyót.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) Perzsa válasza kraftxld (#3) üzenetére


Perzsa
tag

Köszi!

Gondolom az adatok ilyenkor elvesznek?

It isn't expression

(#5) kraftxld válasza Perzsa (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Adatokkal csak a FAT32 => NTFS konverzió működik, midegyik másikhoz üres lemez kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) sirfer válasza kraftxld (#5) üzenetére


sirfer
aktív tag

Windows 7 Ultimate 64bit telepítésekor nem tudom kiválasztani, hogy milyenre formázza a Win7. Hogyan lehet MBR partícióra telepíteni(ha a telepítőnek kell létrehoznia)? Alaplap ASUS Rampage Extreme 4

(#7) Fire/SOUL/CD válasza sirfer (#6) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mekkora kapacitású is az a HDD?

(Ezt a kérdést valamelyik HDD/Particionáló vagy akár a W7 topikba is feltehetted volna bátran, mert erről a topikról nem lehet elmondani, hogy pörögne... :DDD )

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8) sirfer válasza Fire/SOUL/CD (#7) üzenetére


sirfer
aktív tag

Ezt találtam. :D

64 GB-os SSD
vagy 120 GB SSD X 4 RAID0

(#9) Fire/SOUL/CD válasza sirfer (#8) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] - A 4. pontban, a W7 telepítésénél találod meg a parancssoros megoldást.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10) sirfer válasza Fire/SOUL/CD (#9) üzenetére


sirfer
aktív tag

Ez az. :K
Köszönöm :R

(#11) RONEX


RONEX
csendes tag

Hali!

Nem tudom menniyre vág a témába?! De mintha valamelyes nekem is hasonló problémám lenne. Fater vett német országban egy acer aspire laptopot, azt rá jött, hogy annyira nem tud jól németül... Szóval fel akartam tenni neki dvdről egy windows 7-et, de a telepitő sehogy nem engedte: azt írta a partícióra, hogy oda nem lehet telepíteni windows-t. Pedig letöröltem + formáztam az adott partíciót, de nem segített. Azt a keresgéléseim során találtam a GPT - MBR konverziót. Szerintetek ez megoldja a telepítési problémámat? Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#12) Fire/SOUL/CD válasza RONEX (#11) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos esetedben több gond is lehet. Ha jól értem, akkor a lapost előtelepített OS-el vette édesapád, amin német nyelvű W7 volt gyárilag telepítve.
Ha esetleg W7 Ultimate-el lenne előtelepítve, akkor kár volt formázni, mert az Ultimate-ben le lehet cserélni a nyelvet magyarra, egyszerűen windows update-ről jönnek a nyelvi fájlok.
Ha Ultimate és nem az ún. Recovery partíciót formáztad, akkor a lapos beépített recovery funkciójával visszaállítható a rendszer, működő állapotba és a nyelvcsere megoldható.

Ha nem Ultimate, akkor sajnos benne van a pakliban, hogy az eredeti OS-t buktad, mert az előtelepített gépeken általában ún. OA (OEM Activated) W7 van, a lapos gyártója által előtelepítve, ami nem a kereskedelmi forgalomban kapható OEM vagy Full változat. Nézd meg a lapos alján a matricát, lehet, hogy megtalálod ezt a jelzést. Ha igen, akkor sajnos 50% az esély, hogy egy OEM W7 elfogadja-e a serial-t vagy nem...

Ha ezt a kockázatot bevállalod és egy OEM-et szeretnél telepíteni, akkor az összes gyári partíciót le kell törölni a HDD-ről, ezt meg úgy lehet kivitelezni, mint ahogy pár hozzászólással ezelőtt linkeltem (a parancssoros módszer)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13) RONEX válasza Fire/SOUL/CD (#12) üzenetére


RONEX
csendes tag

Köszi a választ! W7 home premium sajnos a gyári oprendszer, így nyelvet se tudok telepíteni. Gondoltam, hogy bukhatom a gyári oprendszert, de az nem annyira gond mivel német. Másfelől attól félek még, hogy ha lepusztítom, nem fogok-e megint olyan üzenetet kapni, hogy xyz partícióra nem lehet telepíteni.

(#14) Fire/SOUL/CD válasza RONEX (#13) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha úgy telepíted, ahogy a 9. hsz-ban linkeltem, akkor nem lesz gond, max hogy benne van a pakliban, hogy az eredeti OS-t bukod...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15) xtmod


xtmod
senior tag

A problémához, ha valakit érdekel még: nekem úgy oldódott meg, hogy efi módban indítottam uefi helyett a notit, és máris felment az ultimate (ugyancsak legális) , hiába volt home prémium az oem partíción.

(#16) peterk


peterk
senior tag

Win7 esetén szerintem már nincs az oem-nem oem probléma ami még a winxp-kel volt. És a nyelv sem számít, csak annyi, hogy a win7 verziója megfelelő legyen (home, prof, vagy ultimate).

A regisztráció kétféle lehet. Vagy a laptop alján találsz egy win matricát, és akkor azon a sorozat szám és az is szerepel, hogy milyen win7 verzió járt a géphez. Ha ilyen nincs, akkor uefi-s a bios és a hardver beépítve tartalmazza a sorozatszámot. Mindkét esetben simán telepíthetőnek kell lennie a megfelelő (home/prof/ultimate) win7-nek akár egy torrentről letöltött (nem megbarmolt!) iso-val is. Az uefi-s esetben (ha nincs matrica és a bios uefi-s) előbb a biosban ki kell választani az UEFI módot, ha netán nem lenne, és utána még sorozatszámot se fog kérni, ill. automatikusan aktivált is lesz.

(Én a minap ugyanezt a történetet játszottam el egy win8-as laptoppal. A gyári HDD helyett SSD került bele, és mivel vadonat új volt, nem szenvedtem a partíció másolásokkal, egyszerűen felraktam egy netről letöltött ISO-ból a win8-at, üres lemezre, saját magam által létrehozott partíciókra.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#17) R1200GS válasza peterk (#16) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Kicsit fejlesztem a gépet.
Rendeltem egy 250 Mb-os SSD-t, és egy 3 Tb-os HDD-t. A gépben van még egy 360 Gb-os HDD.
A HDD-k csak adattárolásra lesznek használva?

Kell ezzel a GPT, MBR dologgal foglalkoznom? Nem feltétlen akarom particionálni, de ha esetleg felosztom a 3 Tb-t két részre, akkor már nem lesz vele gond?

(#18) Fire/SOUL/CD válasza R1200GS (#17) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Kell ezzel a GPT, MBR dologgal foglalkoznom?"
Kell. AZ SSD MBR legyen, a HDD meg kötelezően GPT, ellenkező esetben csak 2TB-t fogsz látni belőle.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19) R1200GS válasza Fire/SOUL/CD (#18) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Olvasgatom a BI OS or not to BI OS írásod.

A 4-es pontban miután végeztem a particionálással a kilépés előtt még végre tudom hajtani a konvertálást?
Ezt kell beírni: "convert a disk from gpt to mbr" ?

A dynamic és basic mit jelent? Azzal kell foglalkozni?

Nem akarom particionálni az SSD-t, elég csak az 1-es pontban leírtakat végrehajtani? Egyébként érdemes felosztani? Olyan dolgok lesznek rajta amik esetleges OS újra telepítésekor nem fontosak, szóval nem gond ha az egész formázva lesz. Más jelentősége van a particionálásnak?

(#20) Fire/SOUL/CD válasza R1200GS (#19) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha SSD-re telepítesz és a leírásom alapján a parancssoros módszerrel particionálsz, akkor az automatikusan MBR-t alkalmaz, semmi szükség konverzióra.

(HDD-k amúgy is le kell húzni telepítés idejére és majd a 3TB-os HDD-t már a telepített W7 alól kell inicializálni és particionálni, úgy lényegesen egyszerűbb GPT-t "kialakítani")

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Nem tudom, hogy olvass-e még valaki ezt a topikot, remélem igen.

Van egy kis problémám.
Adott egy win7es rendszer, 1 120 GB-os SSD-vel egy 400 GB-os HDD-vel (sata 3) és egy 750 GB-os HDD-vel (ez külső e-sataval csatlakozik) egyik HDD sem üres, vannak rajta adatok, fontosak lennének.

A lényeg, hogy a win7 teljesen friss, most frissíti magát SP1-re (annyira).
A 120 GB SSD-n csücsül.
Mikor települt csak a 120 GB SSD volt aktív, a többi HDD később került csatlakoztatásra.

Viszont a 400 GB-os HDD-t a lemezkezelő látja ,viszont nem tudom a rajta levő adatokat elérni (a 750 GB-os HDDnek teljesen rendben tudja olvasni, írni).
Azt írja ki a lemezkezelő, hogy a partíció stílusa : GUID partíciós tábal (GPT), de nem értem miért vagy ha az is, miért nem látja a win7 a rajta lévő adatokat?

Ötlet?

Remélem tudtok segíteni!
Előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#22) Fire/SOUL/CD válasza Tanisz (#21) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet, hogy csak nincs betűjele a HDD-nek. Ha ez a szitu, akkor adj neki. Lemezkezelőben jobb egér a "problémás" HDD partícióján/Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása és a többi egyértelmű lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23) Tanisz válasza Fire/SOUL/CD (#22) üzenetére


Tanisz
senior tag

Nem engedi, csak Kötet törlését enged (az az aktív) valamint Súgó menüpont.
Nagyon fura, pedig a HDD- tuti működőképes, a telepetítés előtt win8 volt a gépen és ott rendben működött.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#24) Fire/SOUL/CD válasza Tanisz (#23) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gép kikapcs, HDD lehúz, gép bekapcs, így HDD nélkül induljon el a rendszer. majd gép leállít és dugd vissza a HDD-t, de egy másik SATA portra (lehet SATA2-es is, HDD-knél lényegtelen, mert így is-úgy is lasúak) és ismét indítsd el a rendszert. Remélhetőleg fel fogja így ismerni (lehet, várnod kell fél-1 percig is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25) Tanisz válasza Fire/SOUL/CD (#24) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi!

Kipróbálom :)
Újraindítást, lehúzást már próbáltam , de másik SATA portba átdugdosást nem.

Igen, szerintem is inkább SATA2-es a HDD, most hogy jobban belegondolok :)

Megírom a fejleményt,akár ment akár nem:)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#26) Tanisz válasza Fire/SOUL/CD (#24) üzenetére


Tanisz
senior tag

Sajnos nem megy így sem, teljesen átdugdostam, áramtalaníás alatt is, anélkül is, újraindítottam többször is.
Még kábelt is cseréltem:)
Semmi mást nem ajánl fel, csak a kötet törlését :(
Megpróbálom linux vagy más oprendszer alól alól kinyerni róla az adatokat, aztán törlöm a partíciót :)

Köszi a segítséget!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#27) anonym1s válasza Tanisz (#21) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nekem van egy tippem, egy probat meger.
Szerintem a particio tipusa nem 0x07 hanem valami mas, pl. OEM 0x12 vagy rejtett 0x17.
A lenyeg hogy 0x07 kell legyen.
Ezt az ingyenes MiniTool Partition Wizard programmal tudod ellenorizni.
Jobb katt a 400 gigas hdd particiojan, majd legalul properties es a felugro ablak partition info fulre kattintva a "Partition Type ID: 0x7" kell lennie. Ha valami mas, akkor allirsd at 0x07-re.
Ezt szintenezzel a programmal tudod elkovetni:
Jobb katt a 400gigas hdd particiojan, majd "Modify" -> "Change Partition Type ID" itt allitsd be a "0x07 NTFS" es Yes, majd bal felul "Apply" -> "Yes" es nehany masodperc mulva kiirja hogy sikeresen vegrehajtotta.
Ellenorizheted az elobb leirt modon hogy valoban sikerult 0x07-re allitani.

(#28) anonym1s válasza anonym1s (#27) üzenetére


anonym1s
őstag

Ja, ezt meg lehet csinalni a windowsban levo diskpart nevu programmal is, de en inkabb az elobbit javaslom, mert grafikus feluletu, latod mit csinalsz.
start menu -> keresobe beirni: cmd
majd jobb katt a cmd.exe fajlra es futtatas rendszergazdakent.
aztan:
list disk (itt megnezed melyik a 400gigas hdd szama, tegyuk fel hogy 2, akkor a kovetkezo lepes:
select disk 2
list partition (gondolom egyetlen particio van rajta, tehat a kovetkezo lepes:
select partition 1
set id=7

Ennyi.

Ha sehogy sem sikerul es az adatokat le akarod menteni rola, tudom ajanlani a MiniTool Power Data Recovery programot, en ezzel epp tegnap hoztam vissza egy torolt particiorol 115gb cuccot hibamentesen.

[ Szerkesztve ]

(#29) Tanisz válasza anonym1s (#28) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :R

Megnéztem a MiniTool Partition Wizard-dal, de azzal nem engedte feloldani.
A partíció típusára azt írta hogy (Other).
Ami viszont meglepő, hogy azt mutatja, hogy a minda 400 GB-t használva van, pedig közel sem, max 150 GB-t van róla használva. Nagyon fura.

Viszont van fejlemény ezzel kapcsolatban, hogy megnéztem Win8as oprendszer alatt (anno az alatt volt használva) és ott semmi probléma sincs vele, elérhető, így lemásoltam róla a fontos adatokat és szerintem legyalulom a fenébe.
Nem szórakozom vele többet:)

Viszont a program amit ajánlottál nagyon tetszik :C

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#30) anonym1s válasza Tanisz (#29) üzenetére


anonym1s
őstag

Akkor jol sejtettem, mert az "other" nem jo.
Ha a partition wizzarddal nem sikerul, akkor a diskpart programmal sikerulnie kellene, csak az utolso parancs ez legyen:
SET ID=07 OVERRIDE
Egyszerubb mint mindent kimenteni rola win8 alatt, aztan particionalni, formazni es mindent visszamasolni.

(#31) Tanisz válasza anonym1s (#30) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi a segítséget :R

Igen a diskpartról már olvastam.

Viszont az a fura, hogy két partíció van azon a merevlemezen, szerintem a win8 csinálhatta anno.
Diskpart ezt adta vissza:
Van egy 128 MB-ost típus foglalt (17Kb eltolás) ez a partíció az 1-es és a 2-es partíció típusa ismeretlen 372 GB (128 Mb eltolás).

A lementést már megcsináltam, nem okozott gondot.

Szerintem ezt két partíciót mindenféleképpen egyesíteni kellene és újra formázni, az a legtisztább.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#32) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Megjöttek az alkatrészek amit korábban írtam.(250 GB SSD, és egy 3TB HDD)
Sajnos a 3 TB-ból csak 750 GB-t lát.
A HDD-k GPT-ben vannak, az SSD MBR.
Próbáltam másik sata portra kötni, de az sem segített.
Mi lehet a gond?
Az SSD a legkisebb Sata porton van, utána két HDD, és a optikai meghajtó. Egyébként van jelentősége hova kötöm be?
Biosban nem mutatja egyik meghajtót sem.

Az SSD hozza az értéket amit Sata2-őn kell.

[ Szerkesztve ]

(#33) Fire/SOUL/CD válasza R1200GS (#32) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SSD-t és HDD-t is az AMD SATA portokra kösd vissza (sárgák, SSD-t a legalacsonyabb sorszámúra).
Indítsd el az OS-t, inne töltsd le (már ha az adatlapodon szereplő GIGABYTE GA-EP45-UD3P alaplapról van szó) és telepítsd fel ezt: iata_enu.exe
(ha újraindítást kér, akkor azt mindig meg kell tenni azonnal)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34) R1200GS válasza Fire/SOUL/CD (#33) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Telepítés után felraktam a Sata driverekt amit a Gigabyte oldaláról szedtem le. Azokat letöröltem, és mostmár jó. :B
Feltegyem még az iata_enu.exe-t? Enélkül is jó.

(#35) Fire/SOUL/CD válasza R1200GS (#34) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt a jelenséget vagy az IRST driver hiánya vagy a rossz verziójú IRST driver szokta okozni. Esetedben az utóbbi, mert a szokásos user error-t sikerült elkövetni, azaz chipset drivert-t és társait felpakoltad, csak azért mert van... :N

Ezt az IRST driver-t (amit linkeltem) feltelepítheted(ez mindkét esetben jó, mert ha nincs IRST driver, akkor lesz, ha meg rossz verziójú(régi) az IRST, akkor meg lecseréli)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36) tajcsi


tajcsi
senior tag

Nekem a következő kérdésem lenne. Jelen pillanatban, egy 500gigás lemezen van win7 rendszer, 32bites. /annyira nem figyeltem bekötéskor, hogy a sata3-as portra kötöttem sata2es kábellel, de kopkop, minden rendben dolgozik/.
Most vettem 1TB vinnyót, amire szeretném átmenteni a fél terrás vinnyóról az adatokat, /ugy, hogy előtte a terrás lemezt több partícióra osztom/ majd win7 rendszert tenni rá, mivel az 500gigást odaajándékozom valakinek.
Namost, hamarosan fog jönni egy 120GB-os SSD. Ugye az SSDnek MRBben kell lennie. Az a kérdésem, hogy lesz e belőle probléma, ha az 1TB lemezt MBRben lesz és az SSD is? Ugye konvertálás nem opció mert elvesznek az adatok, szóval engem konkrátan az érdekelne, hogy lesz e valami ütközés az ssd és a hdd között a rendszerben az miatt, hogy mindkét egység MBRben van?

ui. marvell vagy intel p67 sata jobb az ssd/nek hddnak?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37) tajcsi


tajcsi
senior tag

Az m;g elfelejtettem hozzatenni, hogy az 1TB-os vinnyon negy particionak kell lennie.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38) snipa14


snipa14
csendes tag

Hali!

Vettem egy laptopot feltelepítettem rá a win8.-at, de driver telepítés után hibákat írt ki(jókat raktam fel) javítani akarta a win-t. ami nem sikerült aztán kiválasztottam az eredeti állapot vissza állítását, spec. opcióban...de ez meg lett szakítva, (2 óra alatt 10%-ot haladt). Újra telepítéshez fogtam újból. A következő problémám akadt, amikor formáztam volna a partíciót alul közölte velem:"A Windwos nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Windows csak a GPT-lemezekre telepíthető"
Tehát, hogy tudnám OP rendszer nélkül vissza formázni a garanciás 2 napos laptopban lévő winyómat?

(#39) bigrobika


bigrobika
csendes tag

Üdvözlök Mindenkit. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Volna egy asus laptopom amin a merevlemez GTP partíció. A kérdésem az volna, hogy ha MBR partíciót csinálok belőle, akkor ugyan úgy tudom telepíteni mint a GPT-ét? Indításnál a bios nem fog hibát jelezni? Előre is köszönöm a választ.

(#40) Fire/SOUL/CD válasza snipa14 (#38) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Valami nem kerek teljesen a leírásodban, mert miért ne tetszene a W8-nak az, amit az első telepítéskor "ő maga" hozott létre (elsőre UEFI-ben telepítettél, azért a GPT partícióstílus)
Ettől függetlenül bebootolsz a W8 telepítőlemezről, de nem UEFI install-t kezdeményezel. Hogy ezt hogyan kell, azt alább linkelem bigrobika topiktársnak, az alapján járj el.

bigrobika - "A kérdésem az volna, hogy ha MBR partíciót csinálok belőle, akkor ugyan úgy tudom telepíteni mint a GPT-ét? Indításnál a bios nem fog hibát jelezni?"
Igen. Nem. [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#41) bigrobika


bigrobika
csendes tag

Köszönöm a választ, tényleg gond nélkül lehet és semmi probléma. Köszi

(#42) mayday16


mayday16
csendes tag

Hello

Olyan problemam lenne hogy van 1 asus laptomom amit angliaban vasaroltam es volt rajta elore telepitett win8 ezt szerettem volna lecserelni a saj magyar win8-amra. Pendrive-rol inditottam a telepitest.

-le formaztam a c: igy se engedte feltelepiteni a win8 at mert hogy gpt particionalas van a vinyon
-toroltem a c: particiot es ujra letrehoztam formaztam is tovabbra se engedi telepiteni a magyar win8-at
-probaltam vissza allitani az eredeti angol win8-at az meg mar nem talalja a particiot amire telepiteni kene

MIt tudok tenni hogy a d:-en levo adataim ne vesszenek el es hasznalhato legyen a gepem minnel elobb.

Elöre is köszönöm a segitseget

(#43) fodor0410


fodor0410
tag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm gépére 64 bites win 7-et szerettem volna felrakni. Több partíció van és a partícióknál ezt írtja ki: Windows cannot be installed to this disk. The selected disk is of the GPT partition style.

Úgy kéne felrakni a win7-et, hogy nem törlök partíciókat, csak a rendszerpartícióra kéne felrakni a 7-et.

Olvastam már egy-két fórumban, hogy kell megoldani, de nem nagyon értem.

Valaki tud olyan megoldást, amiben megmaradnak a partíciók és leírni részletesen hogy értsem :D

Köszi szépen!

(#44) fodor0410


fodor0410
tag

Ja, és úgy, hogy már leformáztam a teleptőben a rendszer partíciót, szóval windows-ba már nem tudok belépni.

(#45) fodor0410


fodor0410
tag

Visszaolvastam és ha jól sejtem nem lehet úgy megcsinálni, hogy megmaradjanak azt adatok és a partíciók, szóval ha már nincs fent windows, hogy tudom újrarakni a gépet, hogy fel is fusson...?

(#46) hesszusz


hesszusz
tag

Üdv!segítséget szeretnék kérni..van egy 2TB-os WD lemezem(tárolónak használva),formáztam ntfs-re a lemezkezelőben társítottam a D betüjelet,kiléptem,tökéletesen teszi a dolgát de amint a gépet ujraindítom "elfelejti" a társított betűjelet!elveszett az mbr vagy sérülhetett a particiós tábla?próbáltam telepíteni rá rendszert de a helyzet ugyanaz..Mit tehetek vele?

Keresek Mission M30-31-et!

(#47) Fire/SOUL/CD válasza hesszusz (#46) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nincsenek még rajta adatok vagy legalább is túl sok, akkor a Windos lemezkezelőjével minden partíciót törölj le majd hozz létre egyet újra. Minden partíció elsődleges és NTFS fájlrendszerű legyen. Elméletben ezt követően nem lehet ilyen anomália.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48) hesszusz válasza Fire/SOUL/CD (#47) üzenetére


hesszusz
tag

Ezt már csináltam,a helyzet ugyanaz,testdisc-el azt írja hogy rossz MBR!azt vissza lehet írni valahogy?

Keresek Mission M30-31-et!

(#49) Fire/SOUL/CD válasza hesszusz (#48) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor inicializáld újra a meghajtót(ez teljes adatvesztéssel jár, hisz az inicializálás végeztével újra kell particionálni is a meghajtót, de ez gondolom esetedben amúgy is lényegtelen).
Ezt így követheted el: 3. pont szerint eljárni, értelem szerűen ennél/az alábbi a lépésnél MBR-t válassz, ne GPT-t.

"# bezárhatod a parancssort, és indítsd el a lemezkezelőt, egyből fel fogja dobni az inicializálási ablakot és ott a GPT-t válaszd."

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50) Kucsma181


Kucsma181
újonc

Hali!
Sűrgősen segítségre lenne szükségem!

Előre szólok nem vagy egy óriási pc guru, így kérem a türelmet. A szitu a következő:

Egy laptopra szeretnék W7 et telepíteni formáztam a C partíciót ami ment is simán ahogy szokott viszont nem engedi telepíteni a rendszert. A pontos szöveg amit ír:
-A windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI- alapú rendszerekben a W csak a GPT- lemezekre telepíthető.

Kérdésem az lenne hogy megoldható úgy a probléma hogy a D partíción lévő adatok megmaradjanak?

Előre is köszi a választ!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  GPT, MBR
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.