Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) gulb válasza Thom! (#347) üzenetére


gulb
senior tag

Eros kijelentes,hogy elfaradt... P7p es p8p is fotok teren teljesen hozza a nagyratartott ajfon szintent. ( Dxomark alapjan). Hasonlitgatos videok pedig szinte mind vagy a vagy b iranyba huznak mert az az erdeke annak aki kesziti. Szerintem mai mindennapos hasznalatnal mar egyik se jobb a masiknal - aki meg profi fotozasi kepessegekben hasonlitgat az nem is telefont hasznal fotozashoz.-

Nekem pl a p6 ota behozott call screening funkcio identol megspekelve a vonalat tarto funkcioval kb mindent is meger az ajfonnal szemben.

Nem is beszelve a HDR kepek megjelenitese a photos appban.
Amit nagyon sajnalom a 360pano kep keszitesi modot kioltek;( ezert morci vagyok.

(#352) qqzs


qqzs
őstag

Lehet downgradelni egyszeruen a 14 stabilra frissitett telefont ami a frissites ota hasznalhatatlan? Hivas megszakadas elerhetetlenseg stb. 13 betan tokeletes volt kb egy hete frissitettem. :W

Eladó: GTS450

(#353) #57407232 válasza Thom! (#347) üzenetére


#57407232
törölt tag

"Marc Levoy távozása most már komolyan látszik."

Neki a nagy dobása a HDR+ volt, a következő 6 év már az ő irányítása alatt is arról szólt, hogy alapvetően nem változott a képalkotás, csak reszelgették és új funkciókkal bővítették, nagyjából ahogy most is.
Ezt, hogy generációk óta nincs komoly előrelépés és videóban jobb az iPhone, el lehetett volna mondani 2019-ben is ugyanúgy.

Szerintem ha nem tudnánk, akkor a képek alapján senki meg nem mondaná, hogy mikor hagyta ott a Google-t (vagy hogy elhagyta-e egyáltalán). De abban biztos vagyok, hogy nem pont a 4-es lenne úgy emlegetve, mint a széria csúcspontja, ami után rossz irányba fordultak a fotós dolgok.

(#354) MC Pite válasza qqzs (#352) üzenetére


MC Pite
veterán

Melyik szolgáltató?

Hátha (valószínűleg) nem egy paraméter a ludas ezekért.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#355) Thom! válasza #57407232 (#353) üzenetére


Thom!
veterán

A képalkotás számomra a Pixellel low-lightban vagy ha embereket kell fotózni kiemelkedő volt most, középszerű.
1:1-ben nézve olajfestmény sajnos sokszor.
NS nem is használok mert brutálisan természetellenes lesz a kép, iPhone dettó. Állványról nem mozgó dologra viszont jó lehet az éjszakai mód.

(#356) leslien válasza Thom! (#355) üzenetére


leslien
nagyúr

friss reg.. Dávid gyanús....
próbáld az Isocell miatt szar... :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#357) Thom! válasza leslien (#356) üzenetére


Thom!
veterán

Isocellel nincs gond.
Szoftverrel sincs nagy gond.
8 Pro 50MP jpegje brilliáns :K

(#358) #57407232 válasza Thom! (#355) üzenetére


#57407232
törölt tag

"kiemelkedő volt most, középszerű"

De ez inkább a többiek fejlődése miatt van, nem azért mert a Pixeleknél annyira más lenne azóta az irány.

Az persze egy valid elvárás, hogy jobbnak kéne lennie, de szerintem ehhez pont az kéne, hogy ne azt vigyék tovább, mint Levoy utolsó 4 évében. Ott is ugyanilyen lassú volt a fejlődés és már akkor is jött fel melléjük, vagy bizonyos szempontokból előzte is meg őket a többi gyártó.

(#356) leslien:

"próbáld az Isocell miatt szar"

Hiszen az már egy jól bevált módja a provokálásnak, ugye?
Amivel kapcsolatban felmerülő kérdésekre azóta sem kell tudni válaszolni, ellenben lehet jelentgetni a kérdezőt, ha emiatt merészel trollnak nevezni...

(#359) PACSA75


PACSA75
őstag

Szinte minden telefonmárka volt már a birtokban, csak Google és Xiaomi nem.
Kíváncsiságból most vettem használtan egy P6 ot (amúgy iPhone 13 at váltott).

Egyelőre egészen jónak tűnik, még így iPhone után is. A mérete lehetne kisebb, kicsit bánom is hogy nem a P6a-t választottam. Talán a 6gb ram ijesztett meg.

Természetesen igazuk van azoknak, akik a fejlődés lassulására panaszkodnak, de szerintem a többi gyártó sem áll jól ezen a téren. Ezért is van az, hogy én inkább a rendszerek között váltogatok (iOS vs Android). Ez az egyetlen módja, hogy érezzek egy kis különbséget, mikor telefont váltok.

(#360) Guitar14


Guitar14
senior tag

Sziasztok!
Barátnőmet sikerült rábeszélnem, hogy végre normális telefont vegyen. :D
Én Samsungos vagyok így nincs fogalmam a Pixelekről, viszont nagyon jókat hallottam róla és két ismerősömnek van akik nagyon dícsérik (csak Telekomnál vannak)

Barátnőm vodafone-os és a Pixel 6 Pro-t venné meg. A webáruházban pedig az van írva, hogy "Kártyafüggetlen de a Vodafone nem működik rajta megfelelően"
Ez mit jelent, valamit tudtok erről? (Guglival csak a tavalyi Pixel-Vodafone-os együttműködő cikkeket találtam, semmi mást)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#361) aldebaran válasza Guitar14 (#360) üzenetére


aldebaran
őstag

Nézz be a Pixel 6 topicba és a keresőbe írd be a vodafone -t keresőszónak és lesz egy csomó találatod.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#362) K82 válasza Guitar14 (#360) üzenetére


K82
őstag

Már tárgytalan.
A benne lévő, más telefonban ki nem adott modem a ludas a dologban, enyhén szólva nem a legjobban sikerült darab.
Annyi a lényeg ha nem aktív a VoLTE és nincs 3G hálózat sem, telefonálásra gyakorlatilag alkalmatlan a készülék. A márciusi frissítéssel ezt orvosolták már, az 5G elérés pedig várhatóan a decemberben érkezik.

Pixel / OnePlus Pad

(#363) Guitar14 válasza K82 (#362) üzenetére


Guitar14
senior tag

Szuper, köszönöm szépen. :)

aldebaran:
Először ezt a topikot dobta ki, nem tudtam, hogy van a 6/7/8-on kívül még plusz szeparált topikjuk is. :R

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#364) qqzs válasza MC Pite (#354) üzenetére


qqzs
őstag

vodafone

Eladó: GTS450

(#365) aldebaran válasza Guitar14 (#363) üzenetére


aldebaran
őstag

Gondoltam, ezért is írtam, hogy ott találsz csomó mindent.
Nekem P6P van és gond nélkül használom telekommal és Gcam -mel és a Digi miatt ugyan rootolni kellett de még így is jó nekem. De a vodát nem ismerem.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#366) Guitar14 válasza aldebaran (#365) üzenetére


Guitar14
senior tag

Áprilisig volt a vodafone gond téma a topikban, azóta csend van. Elvileg megoldódott, azt írták (áprilisban) szolgáltatót kell csesztetni ha még mindig nem jó a márciusi frissítés óta, hogy kapcsolják be a VoLTE-t és megoldódik.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#367) qqzs válasza Guitar14 (#366) üzenetére


qqzs
őstag

Volta van, igaz csak minden harmadik hivas az.
Bar azota mar tobbszor fagyott a kepernyo input is tapizast nem vette csak reset utan

Eladó: GTS450

(#368) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Sziasztok,
Ausztriában vásárolt Pixel 7a (GWKK3, Region: CA,US) telefonban a yettel SIM egy idö (20-40 perc) után azt írja, hogy "SIM 1 not allowed", az osztrák eSIM rendben megy, elvileg itt hivatalosan forgalmazott modell. Arra ugyan számítottam, hogy nem lesz 5G a yettel SIM-el, de hogy semmi, az meglep. Próbáltam elöször a fizikait, utána az eSIM-et berakni, de nem megy úgy se.
Blokkolja a yettel az IMEI-t?
Lopottnak jelentett IMEI?
Hardver hiba?

A yettel SIM-nél az 5G kikapcsolva, preferred network: 3G

A yettel SIM egy Xiaomi Mi Note 10-ben volt elötte, hibátlanul müködött, a SIM áthelyezés roaming területen (Ausztria) történt (ha ez esetleg számít).
Tervben van egy 6a is, abban telekom SIM-et fogok megpróbálni használni.
(Úgy látom, hogy két eSIM nem lehet, max egy eSIM-et tud a 7a és a 6a)

[ Szerkesztve ]

én vagyok az ördög

(#369) ghiottone válasza darealkilla (#368) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nekem hasonló kb. akkor volt, amikor egy spanyol amazonos Motorola Edge 40-est vettem és egyik Yettel kártyával se volt hajlandó menni. Telekom kártya vígan működött benne.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#370) K82 válasza darealkilla (#368) üzenetére


K82
őstag

A preferred network ne legyen 3G mert nagyon sok helyen nincs, itthon gyakorlatilag végeztek a 3G hálózat lekapcsolásával. Plusz ránéznék az APN beállításokra (főleg ha régebbi a kártya), előfordulhat h ott még a régi beállítások szerepeltek (mint ahogy a Vodafone kártyával járt valaki így a napokban, még vitamax-os APN volt a kártya alapértelmezettje holott évek óta megszűnt). De én is jártam így amikor a Triconnect-féle korlátlan Telenor kártya lett Yettel Home-ra kicserélve, a Yettel APN-nel nem volt hajlandó működni a router.

Papíron egyébként tudja a dual eSIM-et (nem próbáltam), csak akkor a fizikait kell tiltani.

Pixel / OnePlus Pad

(#371) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Addig babráltam, hogy már a régi Xiaomi-ban se csatlakozik sehova a yettel SIM, majd meg kell nézni a yettel-es fiókban (nem én kezelem), vagy majd személyesen.
Köszi mindenkinek! :R

én vagyok az ördög

(#372) Hrabo86


Hrabo86
tag

Hétvégén sikeresen csatlakoztam én is egy P7-el a csapatba. Volt pár furcsa dolog elsőre (hol a galéria, hova kerültek a felmásolt zenék...) de azért meg vagyok vele elégedve.

#336 MC Pite
#337 K82
Személy szerint én nem vagyok túl elégedett ezzel a Spigen üveggel. Nagyon szuper a szerelő keret, tökéletesen középre tudtam tenni az üveget. Viszont szerintem pár tized mm-el lehetne szélesebb, mert a Spigen Liquid Air tok és az üveg között van mindkét oldalt 1-1mm, ahova gyűlik a por/piszok. Ráadásul ha nem teljesen szemből nézem, akkor az üveg széle zöldes-pirosasan csillog hosszában, ami kicsit zavaró. Olyan, mintha tényleg rövid lenne 1-2 sor pixelnyi mérettel, ami megvilágítja az üveg élét...

(#373) Hrabo86 válasza Hrabo86 (#372) üzenetére


Hrabo86
tag

Illetve az üveg felrakása után kb sose sikerül elsőre feloldanom az ujjlenyomatommal a telefont. Üveg előtt többnyire sikerült elsőre, de max másodjára. Üveggel most sokszor csak harmadjára sikerül (vagy arra se és jelszót kér). Pedig már kitöröltem a többi elmentett ujjam, mert csak 4-et lehet eltárolni, (wtf??) és már ugyan az az ujjam van elmentve többször is, többféle helyzetben (szárazabb, nedvesebb bőrrel).

Ráadásul előző telefonokon nekem sose volt gondolom az ujjlenyomat feloldással, még az ősrégi redmi note 7-el is mindig elsőre sikerült. Asszony is mindig küzd az övén a feloldással, (bár neki az extra száraz bőre miatt valszeg, ami nekem nincs), de az a telefon is egyből felismeri az enyémet elsőre.

Ezek után ez egy kicsit csalódás, nem tudom van-e bárkinek valami trükkje, ötlete, hogy javuljon a sikeres ujjlenyomat elfogadás arány? :F
Persze teló feloldásra mondhatom, hogy használok inkább jelszó vagy minta alapút, de az ujjlenyomat azért sok appnál használatban van és jó lenne, ha működne (pl banki app).

(#374) dominating válasza Hrabo86 (#373) üzenetére


dominating
tag

többször kell ugyan az az ujjat scennelni.

5800x3d + 6900xt

(#375) MC Pite válasza Hrabo86 (#373) üzenetére


MC Pite
veterán

Restart és újra felvenni.

Ha picit is szélesebb az üveg, akkor a levegőben lesz a széle. És ez állandóan eltörik eséskor, innen meg továbbreped.

Úgyhogy az a preferált hogy csak az egyenes részen feküdjön fel.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#376) Hrabo86 válasza MC Pite (#375) üzenetére


Hrabo86
tag

Igen, a kijelző széle enyhén lekerekített, így egyértelmű, hogy nem tud kilógni teljesen a széléig az üveg, de szerintem még simán lenne 1-1mm hely neki... (Aztán lehet csak az én üvegem hibás).

Ujjlenyomat olvasásra már ezek megvoltak, olvastam valami töltési ciklus után beállásról is meg csomó dolgot, de egyelőre nem az igazi még. De azért kössz, reménykedtem hátha talált már valaki egy ultimate trükköt a javításra.
#374 dominating ezzel kezdtem, írtam is, hogy ez is meg volt.

(#377) MC Pite


MC Pite
veterán

Én sose rögzítettem ugyanazt kétszer. De a restart nejem 6a-jánál sokszor segített. Vagy feloldás után egyből a másik ujjam, azzal felold, utána a jobb hüvelykujjammal is megy.
De szerencsére a P8 már nem ilyen, rengeteget javult (száraz, nedves ujjal is menni szokott, alig ütöm be a kódot emiatt kb csak 1-2 hetente 1x.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#378) Csendeske


Csendeske
aktív tag

Kint van a decemberi frissítés.

(#379) MC Pite


MC Pite
veterán

Az ébresztő már egyből időjárás előrejelzést is adhat.
(Bár nekem azt írja nem állnak rendelkezésre időjárás adatok.)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#380) Csendeske


Csendeske
aktív tag

Hát nekem a frissítés után nem jelent meg a Wifi hívás lehetősége sajnos! Ez csalódás! :O Azt hiszem keresek másik romot.

(#381) tomboy0013 válasza Csendeske (#380) üzenetére


tomboy0013
veterán

Shizuku + Pixel IMS kombó megoldja, nem kell más ROM.

(#382) Thom!


Thom!
veterán

Kiváncsi vagyok milyen lesz az Update és a kamera, ha nem hozza a vártat hosszú időre búcsút mondok a Pixelnek.

[ Szerkesztve ]

(#383) bbendre válasza Hrabo86 (#373) üzenetére


bbendre
őstag

Ami sokaknak segített:
- Regisztrálni sötétben is
- és világosban is ugyan azt az ujjat

Sajnos a feleségemnek nem ment a feloldás sehogysem ezért lett iPhone...
Ez sajnos ilyen. Én a Pixel7Pro-t pl kijelző védelem nélkül használtam hónapokig. Semmi baja sem lett... Bár én Home Office-ban vagyok 24/7

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#384) Csendeske válasza tomboy0013 (#381) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Örülök neki, ha neked működik, de nekem ezzel a kombóval csak a kapcsolás lehetősége jelenik meg a menüben, de nincs mögötte tartalom!

(#385) K82 válasza tomboy0013 (#381) üzenetére


K82
őstag

Sajnos nem ilyen egyszerű, a decemberi feature drop sem változtatott rajta. Hiába a Shizuku (rootolva ráadásul) + PixelIMS, nem megy ki hívás airplane módban bekapcsolt wifi mellett. És nem, a sokadik restart sem segít (Voda flotta).

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#386) Thom!


Thom!
veterán

Se Update se Pixel camera 9.2 nem jött a 8-ra.

(#387) bbendre válasza Thom! (#386) üzenetére


bbendre
őstag

Ohhh, nekem amikor a Pixel7Pro megjelent napokat kellett várnom a camera update-re. A Pixel6 pedig megkapta kb másnap

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#388) grizlisandor válasza Thom! (#386) üzenetére


grizlisandor
addikt

7a-n is csönd van. :U

(#389) TotO'


TotO'
aktív tag

arról van infó/tapasztalat, hogy amikor a google store garanciális ügyintézés során új eszközt küld (az eredeti eszköz garanciális időtartamával) akkor az egy genuine új eszköz, vagy refurbished?

[ Szerkesztve ]

4a || Neuzer Courier DT

(#390) bbendre válasza TotO' (#389) üzenetére


bbendre
őstag

99% genuine új eszköz.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#391) TotO' válasza bbendre (#390) üzenetére


TotO'
aktív tag

köszi!
amúgy mi az 1%? :P

[ Szerkesztve ]

4a || Neuzer Courier DT

(#392) tomboy0013 válasza TotO' (#391) üzenetére


tomboy0013
veterán

Refurbished ;]

(#393) TotO' válasza tomboy0013 (#392) üzenetére


TotO'
aktív tag

touché :D

4a || Neuzer Courier DT

(#394) MC Pite


MC Pite
veterán

2023 Decemberi frissítés

P6a-n települ épp, P8 még nem jelzi.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#395) ghiottone válasza MC Pite (#394) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Se P7, se 8 Pro még.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#396) Lebowski


Lebowski
tag

Lehet inkább app probléma, de hátha itt hamarabb lesz válasz. Huawei P20-ról költöztem Pixel 8-ra, minden app működik, kivéve a Raiffeisen RaiPay mobilfizetés. Maga az app települ, indulásnál megadom a kért jogosultsági engedélyt, elindul a készülék ellenőrzése és lefagy (alkalmazás nem válaszol). Próbáltam újratelepiteni, de semmi változás. Másnak működik?

(#397) K82 válasza Lebowski (#396) üzenetére


K82
őstag

Költöztetted az appot, vagy újratelepült? Huawei-ről költöztetőprogrammal nem annyira egészséges belakni egy Pixelt a teljesen más android miatt; másnak is voltak érdekes problémái emiatt.

Pixel / OnePlus Pad

(#398) Lebowski válasza K82 (#397) üzenetére


Lebowski
tag

Költöztettem a Google féle megoldással (https://guidebooks.google.com/pixel/transfer-your-data/how-to-switch-from-android) 1x elindult, még kártyát is regisztráltam, de azóta el sem indult. Eltávolítás, újratelepítés nem segít. Más banki appok viszont működnek csak ez fagy.

[ Szerkesztve ]

(#399) dominating válasza Lebowski (#398) üzenetére


dominating
tag

én használom az appot p7, op5ről költöztem annó, gond nélkül ment.

5800x3d + 6900xt

(#400) Lebowski válasza dominating (#399) üzenetére


Lebowski
tag

Köszi, lehet akkor nyomok egy visszaállitást, mi baj lehet :). Mondjuk írtam már a banknak is, több mindent kértem, nyitottak egy hibajegyet nekem:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.