Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5349) Grimwing válasza Eastman (#5348) üzenetére


Grimwing
csendes tag

Én FL Studioval kezdtem zenélni még jópár éve. Igazából két okból veszek gitárt. Az egyik, hogy egyik zeneszerkesztő progiban sincs egy épkézláb gitár generátor, a másik, hogy imádom a hangszert és meg akarok tanulni játszani rajta, hiába tart hosszú évekig, engem lekötne. Amúgy egyik haver az említett hangkártyával, egy szál gitárral, meg egy dob pluginnel masterelés nélkül ilyen hangzást nyomat: http://soundcloud.com/peca86
Szerintem nem rossz... :)

[ Szerkesztve ]

(#8146) raven12 válasza Eastman (#8145) üzenetére


raven12
senior tag

Megállapodtam, veszek egy külső hangkarit direkt gitározásra, így jó lesz.

Ha bárki kíváncsi, hogy muzsikál egy Creative SB2 Audigy, ím a válasz:
http://soundcloud.com/rav3n-2/creative-sb2-audigy-tone-tests

Gyorsba csináltam, nem lett valami fényes, de a tónusok jól kivehetőek.
A tónusok nagyjából egy Mesa MarkV-ot hivatottak utánozni vagy a"progresszív metál tónus-stílust".

[ Szerkesztve ]

(#10435) Eastman válasza Plazmacucci (#10434) üzenetére


Eastman
őstag

Homorú hamutál.

Itt egy kis napi KoZsó: http://soundcloud.com/zoldpinkodzold

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17449) Plazmacucci válasza atidzsiforc (#17448) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez a fos soundcloud konertálja le kb 96k-ra?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19180) Neuler


Neuler
csendes tag

Na a laptopom mikrofonjával felvettem pár részletet.... elmegy.. xD
itt a link: https://soundcloud.com/neuler

(#19248) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok, felraktam pár zörgést/zajt soundcloudra, akit érdekel hallgasson bele... :)
LiNk

(#20112) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok!

Eszembe jutott egy zseniális ötlet. :D
Szóval rendelkezem soundcloud accounttal (https://soundcloud.com/neuler) és ha minden igaz ott lehet csoportokhoz csatlakozni illetve új csoportot létrehozni.
Nos az ötletem az lenne ,hogy lehetne kreálni egy prohardver gitár csoportot (akár én is létrehozom) ,így könnyebben megtalálnák egymást illetve egymás dalait/rögzített gyakorlásait. Az ötlet részben azon elgondolásomból fakad ,hogy sokan eljátszogatunk otthon vagy kisebb együttesekben, kórusokban, ki hol ,de más gitárosoktól ritkán kapunk visszajelzést.(A regisztráció egyébként ingyenes stb. tehát nem reklámozok hanem egy valós ötlet a fent olvasható... :D)

Remélem sikerül összehozni.

(#20116) Neuler válasza kemotox (#20115) üzenetére


Neuler
csendes tag

Én sem vagyok egy jó gitáros jelenleg.. :P viszont ha egy-egy feltöltött hanganyagod alá innen többen kommentelnének építő jellegű kritikákat, ötleteket a fejlődéshez, (példa: egy kalapácsütés vagy vibrato nem egészen jó, és írnak tippet a gyakorláshoz is, persze ez a közösségtől függ) akkor egyből tudnád mivel kéne foglalkoznod a következő pengetésed alkalmával. Visszajelzések nélkül nehéz fejlődni... :)

Viszont akik csatlakozni szeretnének azok jó lenne ha soundcloudon regisztrált felhasználók lennének. A csoportot még lehet ,hogy ma megalkotom ,mert látom pár embert érdekel már.. :) Ha megvan leírom majd ide a csoport pontos nevét, hogy tudjátok hova kéne csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#20123) Eastman


Eastman
őstag

Ja, és a SoundCloudos kezdeményezés remek!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20127) Neuler


Neuler
csendes tag

A csoport leírásához hozzáadtam a játékszabályt, szerintem mindenki számára elfogadható lesz, és visszamenőleg nem büntet senkit... :D (bricktopm) .További játékok versenyek esetén oda fog mindig kiírásra kerülni a szükséges információ, akkor is ha azt itt a fórumon is megtárgyaltuk. A leírásba lehet bekerül majd egy chatszoba cím is, ahova regisztrálni nem kell, anélkül is használható. Ennek lényege az lenne ,hogy pótoljuk a soundcloud hiányosságait mint például ,hogy a felhasználok az oldalon nehézkesen tudnak egymással kommunikálni. (És ezt a fórumot sem kéne elárasztani a nem feltétlen ide tartozó kommentekkel).

[ Szerkesztve ]

(#20457) Neuler


Neuler
csendes tag

Ne feledjétek, van soundcloud csoportunk melynek elérhetősége a következő: https://soundcloud.com/groups/prohardver-git-rosok

Vizsgák és nyaralás miatt nem volt időm foglalkozni vele.

+1 kérdés: Tudja valaki ki az a Darren Bartlett aki a csoport tagja lett? O_O
Valami zenei producer, rákerestem és elvileg stimmel a dolog vagyis nem kamu... Esetleg innen valaki aki eddig rejtegette magát? :D

(#21080) brickm


brickm
őstag

A soundcloudra már nem töltitek fel a dolgokat?
Most találtam ki,hogy rádióban hallható ugymond népszerű daloknak csinálok gitáron eljátszható szólamot.
Az az ötletem támadt még ezen kívül,hogy ha más is tesz fel ugyan arról nekitetsző szólamot vagy részletet,akkor több jóból lehetne csinálni egy nagyonf szát. Nem tudom kit mennyire izgat ez... De akinek van ötlete az leirhatja, feljátazhatja,eldudolhatja. Engem érdekel kb minden.

(#21117) bigrob válasza brickm (#21114) üzenetére


bigrob
őstag

Észre se vettem, hogy soundcloudos csoportunkba tettél fel új finomságot :P

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21462) bigrob válasza Plazmacucci (#21461) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem sikerült jól belőni, majd ha veszek normális mikrofont teszek soundcloudra valami finomat :P

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21983) bigrob


bigrob
őstag

Soundcloudos csoportot élénkítsünk mán' felfele :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22140) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok egy ügyes, és éppen szabad dobost? :D Továbbadni ér! :)

Dobost keres az Aniway zenekar. Jelenleg feldolgozásokat játszunk, de már "csőben van" néhány saját dal is. Gitár, hegedű, szaxofon, ének és basszusgitár a formáció, már csak dobosra van szükségünk! Korunkbeli (22-35 év) zenésztársat keresünk, saját cuccal. Próbák Budapesten az Illatos úton, vasárnaponként, ill. hétköznap megegyezés szerint.
Kontakt: jezerbandi kukac gmail pötty com.

Soundcloud link

(#24282) kemotox


kemotox
addikt

Ha mar a buzulason tul vagyunk nem akarjuk a soundcloudos mokat feltamasztani? Holnap jovok akusztikmetallal, a villanyon nincs hur :D

Szerk. Ha mar buzulas... Spotify radio beadta zz top gimme all your lovingot :DD

[ Szerkesztve ]

(#24580) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok! :D

Az anno létrehozott soundcloud csoportról tud valaki valamit?
Most léptem be újra ... rengeteg kihagyás után de nem találtam. :)

Üdv

(#26138) Ragnar_ válasza InHell (#26127) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jó track lett, modern metal, jó a hangzás is, bár az én fülemnek kicsit compressed.
(Szerintem SoundCloud talán egyszerűbb, oda, ha jól tudom nem kell regisztrálni csak feltöltéshez)

Én is rászántam magam, hogy töltsek föl valamit a zajongásaimból. :) Nálam Line6 toneport / Reaper / MT_Power_ Drumkit a setup. Toneportot USB-n, Reaperben kiválasztom a Line6 ASIO- t gyakorlatilag 0 latency. Line6 toneport fizetős külső hangkari+software, Reaper opcionálisan ingyenes, PowerDrumkit ingyenes. (Ha pénzt keresnék a Reaperrel megvenném). Post EQ nincs (ha jól emlékszem :DDD ) a hangerőn szoktam húzni valamennyit a kész tracken. A gitársoundról annyit, hogy most éppen ez az aktuális lehet, hogy két hét múlva már valami totál más lesz.. attól függ sokszor, hogy mit hallgot gyakran. :DDD Nálam általában 2-3 riffig megy a dalszerzés sok befejezetlen ötlettel, meg coverezés szokott lenni, ha elkap a gépszíj.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26143) InHell válasza Ragnar_ (#26138) üzenetére


InHell
senior tag

A megadott linken nem található a track. :)
SoundCloud is jó, csak letölteni nem tudsz csak ha megveszed a szoftvert.
Kipróbálni lehet a Cloudra feltöltött hangzásokat, de 1-2 percig csak.

Ja bocsi, keverem a szezont... Azt hittem a Bias FX-es Tone Cloudra gondolsz.

A gitár sound nálam is változik, attól függ épp melyikkel szórakozom az EzMix vagy a Bias FX-szel.

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#36782) Goose-T


Goose-T
veterán

Kínai pickupok, mididob, vonalból felvett gitársávok! Úgy vettem észre, hogy a SoundCloud kicsit lerontja a hangminőséget, úgyhogy itt van az eredeti is. Vélemények?

Amit tudok: pontatlanul játszottam fel a torzított gitárt, de nem volt egyszerűen több időm rám, ahogy gyakorlásra sem. Szilveszter éjszakáján éjfél és hajnal kettő között nyomtam fel, akkor volt időm erre legutóbb. A dobolás nincs túlbonyolítva (azt is én játszottam fel a PC billentyűzetén, utólag korrigáltam), az ének kissé fals helyenként és nem túl fantáziadús (ugyanitt énekest keresünk). A dal szerkezete hagy némi kívánnivalót maga után, elbírna még egy-két témát, felmenetelt, kiállást, transzponálást, ilyesmiket. Dolgozunk rajta, később királyabb számok jönnek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38423) Berreh válasza Humbucker (#38422) üzenetére


Berreh
tag

Ha meg is akarod osztani, tegyél alá akár egy állóképet és videóként a YT-ra. A SoundCloud is külön alkalmazást kíván a megtekintéshez, de a Youtube lejátszó szerintem minden telefonon alapból van.

(#38426) Humbucker válasza arnyekxxx (#38425) üzenetére


Humbucker
senior tag

Már megoldottam a Soundcloud-al, azért köszi :)
Nem a legtökéletesebb, de azért szerintem fel lehet ismerni, így szól :)

(#42772) SidCorky


SidCorky
senior tag

Helló! Megjött a Squier strat, nagy a szerelem, már túl van a Guitar Clinic-féle beállításon is, el is kezdtem a JustinGuitar.com-os anyagokat nézegetni. Viszont most tűnt fel, hogy van egy kis sistergés vagy nem is tudom mi, amivel kapcsolatban azt hittem, hogy normális, vagy az ampsimekben rontottam el valamit. Most viszont csak simán az interfészre dugva tanulgatok, a gain potméter kb 10/7 álláson van, a gitár hangereje 10-esen, és így ez a sistergés minden pickup-állásban ugyanúgy megvan, a humbuckerrel erősebben. Ami aggaszt, hogy ha hozzáérek a gitár fém alkatrészeihez vagy a húrokhoz, megszűnik, kicsit idegesítő, hogy amíg pengetek nincs ott, de amint leveszem a kezem a húrokról, megint ott van. Mitől lehet ez, lehet valahogy orvosolni? Gyorsan fel is vettem, mire gondolok, az elején, meg pengetés után is néha hozzáérek a jack körüli lemezhez vagy a hangolókhoz.

SoundCloud link

Szerk: most figyeltem meg, érdekes módon lejjebb tekerve a gitáron a hangerőt egyre erősödik a sistergés, teljesen felhangosítva a leghalkabb. Először egyébként az tűnt fel, hogy pengetés közben néha "kattan" egyet a hang, kicsit jobban megfigyeltem hogy mikor és rájöttem, hogy mikor hozzáérek a még mozgó húrhoz, akkor jön a kattanás és szűnik meg a sistergés.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#45217) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok. Meglehetősen régóta nem jelentkeztem, hasonlóan régóta nem gitároztam aktívabban de most, hogy újra a kezembe kerül alkalmanként elgondolkodtam azon, hogy a régóta fontolgatott váltást megejtem. Amim van az egy SX seg1-std, kezdésnek megfelelt de a termoló felesleges rajta teljesen, egy fél kategóriával feljebb lépnék.

Ami szempont nekem az, hogy fix húrlábas legyen, lehetőleg testen átmenő, 22 bund elég (24 is lehet persze, a lényeg, hogy lényegtelen :D ). Hangszedői legyenek elfogadhatóak, a nyaka kényelmesen, jól játszható. Cél a metál, rock elsősorban, emellett pedig másodsorban "bármi". Tudjon azért tisztán is megszólalni.

Ami eddig képbe került:
- Cort Kx300 - Ezen tetszik, hogy EMG 77 van.
- Ibanez S521-MOL
- Jackson JS32Q
- SGR Banshee-6
- Ibanez RGA42FM
- Dean Custom 350 GN

A keret az a "kerekítve legyen 100k".
Les Paul forma is tetszik, azokat ugyanakkor kevéssé néztem.

Nem tudom volt-e ajánlott vagy nem ajánlott ebben a sávban nemrég.

Másik kérdés:
Nem tudom valaki emlékszik-e még rá. Ki tudja mikor elindítottam egy soundcloud gitáros topic "játékot". Él még az a csoport vagy elhalt? (Ha senkinek sem rémlik akkor ez utóbbi lesz a szitu.)

(#45228) bigrob válasza Neuler (#45217) üzenetére


bigrob
őstag

SGR-en kívül bármelyiket venném.

GSFanaticon körbenéznék a használt piacon.

Soundcloudos játék nekem még megvan. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#55058) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#55056) üzenetére


X2N
senior tag

Akkor sem praktikus, az egy fájlmegosztó platform, tedd fel inkább soundcloudra vagy valami hasonló zenemegosztó oldalra, hosszútávon sokkal jobb lesz mint egy fájlmegosztó tárhelyen tárolgatni a Test-1,Test2 hangfájlokat...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55073) Ctrl+Alt~Del válasza X2N (#55058) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Pont azért jó, mert fájlmegosztó. Ha valamit meg akar osztani, oda felteszi és belinkeli ide.

Nem ismerem a soundcloudot, most megnéztem. Szerintem az pont nem erre van. Hanem arra, hogy a saját, kész zenéidet feltold, és más hallgassa. Nem hiszem, hogy egy olyan helyen bárki kíváncsi lenne a prüntyögésemre.

W | W | H | W | W | W | H

(#55079) consono válasza Ctrl+Alt~Del (#55073) üzenetére


consono
nagyúr

Meglepődnél mi mindenre jó a soundcloud, akár prüntyögésekre is :K Nekem az egyik elektronikus generatív ambient zeném ott tetszett meg valakinek és keresett meg, hogy beteheti e a YouTube-os műsorába. Pedig abban sem vagyok profi, csak klikkelt valakinek...

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.