Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Gionee Elife E7

Hozzászólások

(#1) atee_13


atee_13
őstag

Bevezető

Alap esetben az in mediász rész híve vagyok, de most nem csapnék egyből a lovak közé. Mivel ez a saját történetem, ezért az elején kezdeném. Volt egy ZTE V 970-em, majdnem két évig nyúztam. Nemrég adódott egy lehetőség, hogy az eredeti ár közel 50%-ért el tudtam adni. Külön nem terveztem a telefoncserét, de úgy gondoltam, hogy ennél jobb lehetőségem nem lesz, hogy túladjak ezen a készüléken. Ezek után telefon keresésbe kezdtem, szerettem volna egy éles kijelzős, jó kamerás telefont, ami hardveresen is eléggé decens. Sokat gondolkoztam, és jelentős mennyiségű telefont néztem meg. Ami HD felbontású, ismertebb márka, az kb. 40 ezer + árkategóriába esett, ezért egy kis extra pénzzel és keresgéléssel végül a Gionee cég Elife E7 modellje mellett döntöttem. A coolicool-ról rendeltem meg a készüléket, a 184 dolláros vételár önmagában is elég kedvező volt, de ehhez kaptam még egy 5 dolláros kupont (hírlevélben), így egyből megrendeltem (jelenleg 177 dollár). A coolicool-ról, már korábban is volt tapasztalatom, az egyik rokonomnak egy EU-s raktárból rendeltem egy Lenovo-t és minden rendben ment. Így abban a reményben vásároltam ettől a webshop-tól, hogy a telefon minden zökkenő nélkül kerül a kezembe. Amint az utóbbi idők propaganda szövegéből tudjuk: Magyarország jobban teljesít, sajnos ezt nagyon magukra vették a vámosok is (rajtuk kívül, lehet senki az országban), ezért én is hozzájárultam az államkincstárunk gyarapodásához. Erre egy kis gyógyírként szolgál a kínaiak vámbiztosítása.

Doboz és tartozékok

A készülék egy egyszerű fekete dobozban érkezett, egyszerűsége ellenére igényesnek titulálnám. Gionee felirat és a telefon a fekete külsőn. Belül viszont már sokkal érdekesebb – legalábbis nekem egy ZTE V970 után – legtetején a telefon fogadott egy igazán jó tapintású kis fehér zacskóban, nem nejlon volt hanem valami sokkal kellemesebb anyag, ami ráadásul, ha hinni lehet a rajta lévő jelnek újrahasznosítható. Kis kézikönyv szintén fekete mint a doboz töltő és az adapter az USB kábellel szintén külön külön csomagolva. Itt megemlíteném a töltőt, nem az után gyártott EU átalakító a kínai fejen, hanem egyben egy rendes EU szabvány ami ráadásul masszív pontosan illeszkedik, egy aprócska lötyögés sincs a konnektorban igazán minőségi érzete van. Az USB kábel csatlakozófején rajta a márkajelzés. Ezek után előkerül a dobozból a füles is, fekete agybadugós az a lapított kábeles. Természetesen a SIM tű is tartozés valamint két képernyő védő fólia. Az egyiket feltettem, hát mint ne mondjak nem az igazi, de amíg nem lesz másik megoldást a kijelző védelmét ellátja. Egy toknak is szorítottak még helyet a Gionee munkatársai. Ízlések és pofonok, a tok hátulja szerintem ugyan az a műanyag mint a telefoné, az eleje egy kihajthatós bőr felületű ELIFE lenyomattal rendelkezik, belseje kellemes tapintásu valami, pontosan nem tudom megmondani mi. Összességében a minőségérzete szerintem kifejezetten igényes. A használhatósága és a kinézete nekem már annyira nem meggyőző, valahogy engem nem ragadott magával, így majd valami másik megoldás után kell még néznem. Három darab NFC teg is jár a kifizetett összegért, én egyiket sem használtam még és sanszos, hogy ezek után sem nagyon fogom. Valamint még egy gumitappancs is fellelhető, gyanítom a kocsiba GPS tartóként.

Külső

Hát igen 5,5” nem kicsi. Nem volt vásárlás előtt konkrét méretbeli elvárás ezért úgy voltam vele lesz amilyen lesz majd megbarátkozom vele. Persze nézegettem a száraz adatokat a neten . 150,6mm x 75,0mm x 9,5mm (Thinnest 6,2mm) a keret széle 0,28 mm, a kijelző a felület 73% át teszi ki. Ezekből kiindulva úgy voltam vele, hogy egy vékony kerettel majd kisebbnek érzem a telefont. Kell a két kéz, egykézel lehet maceráskodni vele, de gyorsabb és kényelmesebb úgy, ha egykézel fogja az ember a másikkal pedig ”simogatja”. Az oldalsó kávák talán nem is annyira feltűnően vékonyak ellenben alul felül a telefon a minimális helyet foglalja véleményem szerint. És ezekre a kis helyekre minden elfért. Felül a szenzorok és az értesítő led a bal sarokban ami több színben is képes világítani kellő fényerővel. Míg alul a megszokott gombok szerencsére nem a kijelzőből veszik el a helyet a három androidos gomb. Az LG G3-ja az adatok szerint csak 0,4 mm-el keskenyebb és 4,3mm-el alacsonyabb ugyan ebben a kijelzőméretben. Hát nem akarom megtudni milyen az 5,5” vastag kerettel, így sem kicsi. Aminek meg van az előnye és a hátránya is. Jó rajta netezni akár videót nézni is ugyanakkor zsebben hordani már kihívás, lehet lesz olyan farmerom aminek a zsebében el sem fér. Az anyaghasználat műanyag, ám azt mondanám, hogy egészen jó tapintású műanyag és egyben is van, igaz nem csavargattam, de eddig se recsegés se egy aprócska benyomhatóság minden nagyon masszív fogású. A bekapcsoló gomb a tetejére került. Ma már nem ez a bevett gyakorlat és talán kellemetlen is lenne, ha nem lenne a dupla koppos feloldás, így gyakorlatilag nincs is szükség arra a fizikai gombra, ami egyébként nagyon egyben van. Kellemes a megnyomása, épp csak annyira mozog amennyire kell. Épp úgy ahogy a hangerőgombok. Nem lifegnek pontosan precízen teszik a dolgukat. A hátlap fix ezért azzal sok mindent nem lehet kezdeni. De ezért egy kellemes fehér Gionee márkafeliratot elhelyeztek rajta az alsó részen függőlegesen a felső részen pedig megtalálható a kamera az vaku és a mikrofon egy sikon. A micro SIM foglalat a hangerő szabályzók túloldalán helyezkedik el. Az USB csatlakozó pedig a telefon alján található ahol a két hangszóró nyílás közé pozicionálták. Ellentétben a fülhallgató kimenettel ami a tetején szépen beleolvadva a készülékbe helyezkedik el. Összességében meglehetősen kellemes érzés a telefont fogni, talán az vesz el picit a kényelemérzetből, hogy a két oldala talán túl élesre lett vágva ám tokkal ez az érzés elillan. A 150g-os súly szerintem teljesen rendben van. Jaj igen míg el nem felejtem a műanyag nagyon kellemes tapintású ám nagy nagy szorgalommal gyűjti az ujjlenyomatokat, ami meg is látszik rajta. Sajnos ez ilyen.

Kijelző

A méretet ugye említettem már. A felbontás 1920 x 1080 FHD mindez 401 PPI vel és 16M színnel egy LTPS kijelzőben. Engem megvett ez a megjelenítő. A színek szépek a képek, ikonok és feliratok élesek, pixelnek nyoma sincs. Még vakító napfényben sem kell takargatni a sugarakat, hogy valamicskét láthassunk azon ami a kijelzőn fut. Természetesen nem olyan mintha sötétben használnánk, de olvasható a szöveg és láthatóak az ikonok is ha kicsit halványan is. Ha minden igaz akkor Corning Gorilla Glass 3 védi a karcoktól. Őszinte leszek, semmivel nem próbáltam a karcállóságot egyből rátettem a fóliát. Tudom így nem sok értelme van a technológiának, de úgy éreztem biztos ami biztos ebből nagy baj nem lehet ha ráteszem. A kijelző érintése igen jó. Már alap beállítások mellett is. Nekem így teljesen megfelel ezért nem piszkáltam, de rengeteg beállítási lehetőség van az érintésre. Precíz pontos és kellemes az nyomkodása. Nem kell túl sokáig vagy éppen túl röviden nyomni, hogy az történjen amit szeretnénk, nagyon jól optimalizált véleményem szerint.

Hardver

Azt kell mondjam így 2015 első félévében sem kell szégyenkeznie a telefonnak annak ellenére, hogy másfél éves konstrukció. A processzor nemrégiben még a csúcsok csúcsa volt a sárkányosból is. Egy Qualcomm Snapdragon 800 2,2 Ghz es egység amit egy Andreno 330 as grafikus gyorsító segít. Midemellé 3 GB RAM-ot kapunk ami még ma is soknak számít, egyre több a 2GB -al szerelt szerkentyű viszont a 3 GB még mindig nem hétköznapi mennyiség. A belső tárhely 32 GB ami nem bővíthető. Biztos vannak olyanok akiknek hiányozna még egy extra SD kártya, de nekem pl még sok is ez a 32 GB így én maximálisan elégedett vagyok. Igaz ebből ami elérhető az 22,5 GB. Az Antutu engem hidegen hagy így nem is tettem fel nem is méregettem, de ha jól emlékszem a promóciókból olyan 42-43 ezer körül mozgott az értéke. De neten biztos rengeteg ilyen adatot lehet találni, ha valaki pont erre kíváncsi.

Szoftver

Vásárlás előtt rengeteg tesztet nézegettem erről a telefonról és szinte mindenhol az volt a végeredmény, hogy a telefon gyenge pontja az Amigo OS, mégpedig a 4.2 változata. Ezzel érkezett a készülék. Nekem mit laikusnak aki ezelőtt 4.1 et használt egy ZTE V970 en egyáltalán nem tűnik fel a nagy probléma. Ez a vas repíti a rendszert. Itt azért halkan megemlíteném, hogy kell is a 3 GB rendszermemória mert ahogy nézem ha semmi nem megy akkor is kb 30%-ot mindig megesz a rendszer ami ugye 1 GB körül van. Konkrét menü nincs amolyan iOS jellegű a felület. A lapozás zökkenőmentes és szerintem van egy fix sebesség beállítva erre a manőverre mert se gyorsabban se lassabban nem lehet csinálni, mindegy milyen az ujjmozdulat sebessége. A korábban említett dupla koppintásos ébresztés külön öröm. Bár visszafelé nem működik, tehát lezárni nem lehet vele a kijelzőt csak felébreszteni. Szerintem úgy lett volna igazi, ha le is lehet zárni ezzel a mozdulatsorral. Az appok egyből előbukkannak és egyből el is tűnnek ha úgy akarjuk, nincs gondolkodás hezitálás ezen a téren. Lezárt képernyőnél van olyan lehetőség, hogy balra húzva egy aktív ablak ugrik be a képernyő kb 50% án ahol négy pont választható Camera, REC, Torch és FakeCall. Ezek között a kamera az alapértelmezett de a többi is használható feloldás nélkül ha rákattintunk. Szerintem jó kis megoldás. Az értesítési sáv megjelenítéséhez az egy vagy a két ujjas megoldás is használható. A beállítások menüpontban húzgálva a pontok között, ha a tetejére vagy az aljára érünk akkor tovább húzhatjuk, ilyenkor megnyúlnak a sávok míg nem egy ponton már nem tudjuk tovább húzni ilyenkor visszaáll az eredeti méretezésre, nekem ez amolyan kis kedves aranyos megoldás és kifejezetten tetszik. De egyébként a szokásos android szerintem – bár lehet ezek a kis ínyencségek is szokásosak és csak nekem voltak újak -. Vannak előre telepített alkalmazások is. Ebből elég kevés a hasznos. A Kinguser feltelepítése után sikerült a nagyját kipucolni de maradt is pár. Biztos vannak olyanok akik simán ki tudnak szedni mindent, de én most root-oltam először telefont nagyon nem akartam babrálni tovább, nehogy valami galibát csináljak, majd idővel. Maradt fenn két kamera app, az egyik sima a másik inkább olyan effekt jellegű sokféle variával, beállítással. TouchPal –al az érintőképernyő finomhangolása zajlik. Van még file kezelő, Amigo Paper ami háttérképeket tartalmaz, zseblámpa, számológép és egyéb apróságok. A DU Speed Booster egy amolyan villám RAM tisztító ahol még a hangot wifit és fényerőt tudjuk állítani. A Zene app nekem elfogadható, kategóriába rendezhető. Albumok, előadók, mappák és zeneszámok szerint. Én a mindent bele vegyesen hallgatom. Jól szól a külső igényes szépen váltogat a számok között, viszont a programnak van egy kis gondja a magyar ékezetes betűkkel, nálam kínai karakterrel helyettesíti őket. Lezárt képernyőnék is fut egy kis sávban, előre, vissza és pause módokban érzékel. A videó részt nem igazán használtam, volt rajta alapból abba belenéztem szépen viszi zökkenőtesten a kis kínai klippet, de gondolom ennek a hardvernek nem sok fejfájást tud okozni egyéb felbontású videó sem. Nagy vonalakban ennyi, semmi egyéb használható extra. Talán még a SIM kezelő amivel lehet bűvészkedni, de én annyira nem használom. A készülékhez elérhető már a 4.3 és nemrég megérkezett a 4.4 Kit Kat is. Egyenlőre használnom ezt de rövidesen lehet frissítem, bár jelenleg a 4.4 csak Angol nyelvel elérhető. Apropó nyelv, van ugyan magyar, de eddigiek alapján azt mondanám, hogy kb 80% ban magyar csak. A karakterekkel minden rendben csak a fordítás nem teljes. De azért így is meg lehet bírkózni a rendszerrel. Az ínyencek biztos sok mindenbe bele tudnak kötni az Amígóba ám átlagos felhasználási szempontból szerintem teljesen rendben van.

Kamera

Nem vagyok túl nagy kamera szaki (sem) így nem tudok nagyon nyilatkozgatni ISO értékekről és társairól. Viszont amit látok, hogy a képek jók. Kültérben fényben nagyon jó képeket csinál. Galaxy Alpha-val hasonlítgattam, talán az picit élesebb képeket csinál viszont az E7 színei szebbek. Esti beltéri szituációban egy iPhone 5s el csináltunk ugyan arról képet és jó, tehát laikusoknak nagy vonalakban egyforma a két kép.

A hátlapi képekről egy 16 Mpx OmniVision kamera gondoskodik egészen pontosan a OV16825 -ös. Ha valaki nagy mágus ezen a téren meg tudja nézni a száraz adatokat. Amit én találtam még róla, hogy az optika 1,34 mikron pixelmérettel rendelkező Largen lencsés megoldás.

Az előlapi kamer 8 Mpx és sokkal de sokkal jobb képet csinál mint anno a ZTE 5 Mpx –es hátlapija.
Videót nagyon nem csinálgattam, párat készítettem próba képpen, nem pixelesedik mozgásra sem a fókusz jó, hangok jól hallható.

Van két kamera app is hozzá, az egyik sima a szokásos beállítási lehetőségekkel. A másik egy ChamCam nevű ami már érdekesebb. Itt előre beállított lehetőségek vannak. Arc, táj, negatív és még sorolhatnám, rengeteg van.

Összességében azt mondhatom, hogy cél volt egy jó kamera, úgy érzem ez az és ezért az árért itthon semmit sem kaptam volna kártyásan (mivel nincs előfizetésem és nem is szeretnék).

Hang

Nem vagyok nagy hangzás szakértő tehát az itt következő rész totál laikus. Egészen vállalhatóan szól, ez előtt volt egy 5000 ft.os Panasonic-om szerintem azt a szintet minimum hozza a saját fülese. Ugyan alul két hangszóró nyílás látszik, de valójában csak az egyik szól. Cserébe az viszont jó hangerőn és mondhatni tisztán, nem recseg még max hangerőn sem.
Rádió van, de nem használtam még nem szoktam rádiózni.

GPS

Nekem a GPS egyelő az iGO -val én eddig is csak azzal használtam. Hát mit is mondjak a ZTE volt, hogy 10 percig is keresett jelet Miskolcon a szabad ég alatt a kocsiból kiszállva. Ez a ketyere kocsiban mire feláll az iGO már meg is találja a jelet. Ennek nagyon örülök, mert ugyan nem utazok túl sokat, de van, hogy hirtelen kellene a segítség a közlekedésben és akkor nagyon hasznos, hogy nem kell félreállni, várni. Csak rákattintok és már minden megy is mint a karikacsapás.

Akkumlátor

Hát ... hogy is mondjam. Ez nem az erős oldala a telefonnak. 2500 mAh, de ha megy a kijelző fut egy két app is akkor gyakorlatilag mintha visszaszámláló lenne a % értéke, ugyan is állítható, hogy jelezze a töltöttség állapotát % vagy sem. De lehet jobb lenne ha nem is látnám mert néha csak azt veszem észre, hogy mint a másodperc úgy fogy az érték. Az aksi nem cserélhető. Utánanéztem picit még vásárlás előtt, mert féltem, hogy az aksi nem fogja addig bírni mint a telefon és azért nem akarnám eldobni. Szóval van szétszerelési tanácsadás a neten és aksit is lehet vásárolni vásárolni hozzá. Remélhetőleg ha baj lenne majd akkor sem kell kukázni a készüléket.
Én nem vagyok az a sokat telefonálós típus, viszont ha telefonálok akkor VOIP-pal így eszi ám az aksit. Estére kikapcsolom, hogy takarékoskodjak. Csak zenehallgatással kijelző nélkül egész elviselhető. három négy óra csak egy két százalékot vesz le.

Összegzés

Én személy szerint elégedett vagyok vele. Kamera jó a kijelző nagyon szép. Ennyi pénzért a hülyének is megéri nem, hogy nekem. Már lassan két hete nyúzom.
Ajánlani azoknak tudom akik hozzám hasonlóan jó kamerát szép kijelzőt keresnek és esetleg combos hardvert. De azoknak is akik 50 ezer környékén egy nagy általánosságban jó készüléket keresnek. Ha esetleg valakinek fontos az NFC.
Akiknek nem ajánlom azok akik kompakt méretet keresnek, a vékony káva ellenére is nagy és azoknak sem akik a legfrissebb droidot szeretnék tudni a telefonjukon mert a frissítések nem a leggyorsabb ütemben érkeznek ám rá. Valamint azoknak sem akik egész nap nyúzzák a telefont és a kiemelkedő akkuidőt keresik, mert ők csalódnának. Még az LTE képességet keresők se gondolkozzanak ebben a típusban mert az nincs.

Nagy vonalakban ennyi lenne a Gionee Elife E7. Ha van kérdés és tudok rá válaszolni akkor megteszem. Ha észrevétel van azt is szívesen veszem, nem beszélve arról ha valaki jó tanáccsal tud szolgálni a problémákra hiányosságokra.

Köszönöm, hogy megnéztétek.

(#2) dlaj


dlaj
őstag

Köszönöm, az írást, nagyon alaposan kitértél mindenre.
A telefon pont nekem való, mert most nekem is a fényképező lett a legfontosabb a következő telefonomban. A kijelző mindig is fontos volt. Volt már 8-9 droidos telefonom az elmúlt másfél évben, de ez sok szempontból mindegyiken túltesz.
Azt is nagyon csípem, hogy van duplakoppos feloldás, de ha nem lenne, akkor sem lenne gáz a felső bekapcsoló gomb, ugyanis már használtam ezt a programot a Medion telefonomon, ami segítségével a volume gomb megnyomásával is fel lehet oldani a kijelzőt.

Lenne viszont két kérdésem:
Az egyik, hogy be lehet-e állítani úgy a alsó gombsor világítását, hogy mindig világítson, amikor a képernyő is világít?

A másik: A lockscreen-t be lehet-e állítani, hogy ne legyen. Vagyis, hogy dupla kopp után egyből a kezdő képernyő jelenjen meg. Ez az alap droidban a "Biztonság"-nál állítható be.

És még egyszer köszönöm a részletes írást. :R
Úgy vettem észre, hogy ezt a telefont még nagyon kevesen fedezték fel. Ja, és pont te hívtad fel rá a figyelmem pár nappal ezelőtt a dula simes topikban! :R

(#3) atee_13 válasza dlaj (#2) üzenetére


atee_13
őstag

Megnéztem a dolgokat és úgy fest, hogy képernyő védelemnél annyit tudok állítani, h Képernyő zárolása -> Csúsztatás,Minta,PIN kód. Szerintem nem lehet beállítani, hogy egyből a feloldott képernyő jelenjen meg, vagy rossz felé keresgéltem.

És sajna az alsó gombsor világítására sem találtam megoldást.Van olyan menüpont, hogy LED light itt csak azt lehet állítani, hogy az értesítő led mikre villogjon.

Viszont ezen 4.2 van a 4.4 en már elképzelhető, hogy meg lehet oldani, ahogy olvasgattam elég sok benne az újítás.

Viszont amit még hozzá tudok tenni az az, hogy a kamera napról napra jobban tetszik. Ma pl a kutyáról csináltam egy kis videót, felhős volt az ég, de nagyon tiszta szép lett a kép számomra meglepően jó. És a kész fényképekbe is elég rendesen bele lehet nagyítani anélkül, hogy komolyabban elmosódna az a rész ahová fókuszált a kamera. Ha fontos a kamera akkor szerintem 50 környékén jelenleg nem nagyon van hasonló kaliber.

(#4) dlaj válasza atee_13 (#3) üzenetére


dlaj
őstag

Igen, én is így gondolom, hogy ennyi pénzért, de még egy 20-30 ezerrel többért sincs jobb választás. Legalább is nekem.

A képernyő feloldás beállítását jó helyen nézted. Szokott ott még egy olyan lehetőség is lenni, hogy "nincs".
Én így használom a telefont, de nem létfontosságú.

A gomb világítását, meg root után lehet, hogy a gravitybox-szal be lehet állítani.

Annak nagyon örülök, hogy jó a kamerája, Láttam már Galaxy S5-tel is összehasonlító tesztet is, és csak egy hangyányival maradt el. Nem véletlen, hogy az egyik fényképezős nagyágyúval hasonlítják össze.

Már nagyon kíváncsi lennék a saját Gionee telefonomra, de előbb a jelenlegit el kell passzolnom.

(#5) atee_13 válasza dlaj (#4) üzenetére


atee_13
őstag

Remélem mielőbb összejön és lehet tapasztalatokat, infókat cserélni.

(#6) dlaj válasza atee_13 (#5) üzenetére


dlaj
őstag

Örülnék neki.
Majd kereslek, :R

(#7) include777 válasza atee_13 (#1) üzenetére


include777
aktív tag

Szia.egy kérdés csak. Az aksija töltés nélkül mennyit bír? 2 óra sima normál netet kibír? Ill a kikat update van rá otaban? Mert flashelős van azt tudom.

keep calm and learn powershell

(#8) dlaj válasza include777 (#7) üzenetére


dlaj
őstag

Hali!
Úgy néz ki hamarosan én is tulaj leszek, és ezért érdekelne, hogy hol találok ehhez frissítést, vagy romot. A Needromon nem találtam, de lehet csak mert.mobilról kerestem rá.
Köszönettel :R

(#9) atee_13 válasza include777 (#7) üzenetére


atee_13
őstag

Hali!

Még zsinórban 2 órát nem használtam netezésre, de szerintem annyit eldöcög, főleg ha leveszed a fényerőt. Estére kikapcsolom és a munkám miatt gyakran nem vagyok elérhető egy fél napig ilyenkor is kikapcsolva tartom, hogy spóroljak. Így és kevés telefonálással kibír 2-3 napot viszont ezek inkább csak fél napok.

A frissítés

[ Szerkesztve ]

(#10) include777 válasza atee_13 (#9) üzenetére


include777
aktív tag

Köszönöm !
OTA-ban nincs fent a kitkatos frissítést ? mert a 2/16-os változatot úgy lehet frissíteni.
Az oroszok már lokalizálták a sajátjukat :)
Ill a fullhd-s tartalommal elbír akadásmentesen ? Mert nekem a fényképezőn kívül ez lenne fontos (mivel meccseket nézek a telefonon és mostmár sok hd adás van, amivel a lead1-em nem tud megbírkózni).

[ Szerkesztve ]

keep calm and learn powershell

(#11) atee_13 válasza include777 (#10) üzenetére


atee_13
őstag

Hivatalos oldalon ez van

Én nem vagyok beregisztrálva, lehet az a feltétele a letöltésnek, nem tudom.

Úgy tudtam megnézni a Full HD-t, hogy letöltöttem a youtube appot, több trailert is megnéztem mindegyiket átállítottam 1080 ra és rezzenéstelen módon mint ha csak laptoppal nézném tökéletesen megy.

(#12) include777 válasza atee_13 (#11) üzenetére


include777
aktív tag

Köszi a válaszokat.asszem rendelek 1 ilyet én is.

keep calm and learn powershell

(#13) dlaj


dlaj
őstag

Ma megrendeltem, és hozzá két különböző tokot. Az egyik majd csak tetszeni fog.
43K volt a teló, a tokok 0,7 és 0,6K.

(#14) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Ma megérkezett a telefon. Egyelóre csak annyi bajom van vele, hogy nem tudok widgetet kirakni. Hát nem gondoltam volna, hogy a 10. androidos telefonom után ez gondot okoz.
Egyáltalán ki lehet rakni?

(#15) atee_13 válasza dlaj (#14) üzenetére


atee_13
őstag

Én még egyik telefonon sem használtam, így ezen sem nem nagyon tudom, hogy lehet.

(#16) dlaj válasza atee_13 (#15) üzenetére


dlaj
őstag

Ez érdekes. Én meg pont a widgetek miatt használok androidot, és nem ios-t, vagy winphone-t.
Imádom, ahogyan testre lehet szabni, és rögtön a bekapcsolás után a kezdőképernyőn van 6-7 információ, illetve gyorsgomb.

A probléma egyébként megoldódott. Közben eszembe jutott, hogy úgy is a Next launcherrel használom, azon keresztül pedig ki lehet tenni a widgeteket.

Más. Egyelőre elégedett vagyok a telefonnal. Bizonyos részei nagyon jók, viszont van egy-két dolog, ami elsőre csalódást okoz. Ha nem bánod, a napokban majd megosztom a tapasztalataimat veled. Érdekel, hogy te miket tapasztaltál, és nálad mi a helyzet.
A vásárlással nagyon elégedett vagyok, mert 43 ezer forintért ajándék ez a telefon. (Ja, és tudtam előre 99%-ban, hogy nem lesz tréfa.)

És köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#17) atee_13 válasza dlaj (#16) üzenetére


atee_13
őstag

Persze nyugodtan mond a negatívumokat. Én talán azért nem nagyon használom őket mert mobilnetem csak kb 1 éve van az is csak 100 MB és nem tudtam volna kihasználni a widget eket.

Hogy sikerült megúsznod az áfát? (privátban is jó)

(#18) include777 válasza dlaj (#16) üzenetére


include777
aktív tag

Ha nem titok honnan szerezted be ennyiért ?
Mert én is akarok venni egyet, de egyenlőre eu-ból 209 dollárért jönne.

keep calm and learn powershell

(#19) dlaj válasza include777 (#18) üzenetére


dlaj
őstag

Írtam privátot!

(#20) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!

Pár napja használom én is ezt a telefont. Összességében elégedett vagyok, és is hasonló tapasztalatokat szereztem vele, mint az első hsz. írója atee_13.

Az előbb elolvastam újra a bejegyzését, és most inkább csak egy két dologgal kiegészíteném, illetve majd pár személyes tapasztalatot írok.

Én sem nagyon értettem mire való az a gumitappancs ami a telefon dobozában volt. Egy kollegám jött rá, hogy azt a telefon hátuljára kell tapasztani, és akkor az támasztja meg a telefont „mozi üzemmódban”. Pont olyan szögben tartja meg a telefont, hogy kényelmes rajta videót nézni.

A két alsó hangszórónyilás közül csak a jobb oldali alatt van hangszóró, viszont a hangerőre nem lehet panasz. Olyan hangosan szól, hogy a csengőhangot és az ébresztő hangját is le kellett venni fél hangerőre.

atee_13 írta, hogy sajnálja, amiért a dupla koppos kijelző lezárás nem működik. Én erre ajánlom ezt a programot. Telepítés után egy lebegő ikont rak ki a kijelzőre. Lehet állítani a kikapcsoló ikon stílusát, méretét. A pozíciója szabadon meghatározható, akár ide-oda lehet tologatni, ha útban van, de lehet rögzíteni is a pozícióját. Be lehet úgy állítani, hogy csak a desktop-on legyen, de úgy is, hogy minden program felett lebegjen. Ez a legpraktikusabb, mert bármilyen használat közben csak hozzáérünk, azonnal lekapcsolja a kijelzőt egy érintésre. Egyedül a lockscreenen nem jelenik meg. De beállítható úgy is, hogy a telefon megrázására zárja le a kijelzőt. Szerintem egy nagyon hasznos alkalmazás.
Régóta használom ezt a lebegő képernyőlezáró gombot, de eddig egy másik alkalmazással oldottam meg.

És akkor jöjjön a saját tapasztalatom, elődszőr azok amik tetszenek.
Először a kijelző. Nekem sok telefonom volt, de nem igazán tudom elképzelni, hogy ennél létezik szebb kijelző. A felbontás hatalmas, nagyon részletgazdag és sima a kép, de ami meglepett, az a színhűség. Az antutu IPS-nek írja. Nem tudom valóban milyen a technológia, de a színek tökéletesen élethűek, fakóságnak vagy túlszaturáltságnak nyoma sincs. A fekete majdhogynem tökéletesen olyan, mint a kijelző széle. Alig lehet észrevenni, hogy hol kezdődik a kijelző. Szinte amoledes a feketéje. A betekintési szögek is tökéletesek. Egyszóval a kijelző álom. (És valóban, napfényben is jól látható)

A telefon teljesítményébe nem tudok belekötni. Felsőkategóriás bika proci, bőséges ram, és kétszer akkora tárhely, mint amennyivel eddig használtam sd kártyával kiegészítve a telefonjaimat Sosem fog elfogyni a 22-23 GB.

Az akkumulátor átlagos. Ha unalmas munkaidőben vagyok, akkor nálam a 4000 mah-s aku is lemerül délutánra. Normális, csak telefon és egy kis egyéb használattal ez is kibír két napot.

Az értesítési led jól látható, talán túlságosan is. Ha töltés közben használom, akkor a kék szín szinte vakít szemből. Este a szobában meg megvilágítja zölddel a plafont, ha befejezte a töltést. Lehet, hogy nyomok rá egy darab füstszínű fóliát. :)

Nekem ez az első dupla koppos kijelzőfeloldású telefonom. Már látom, hogy nem igazán jön be. Tökéletesen felold, nem azzal van a probléma, hanem azzal, hogy nadrágzsebben is állandóan világít a kijelző. Ahogy járás közben a combomhoz ér a laza nadrágzsebben, érzékeli a dupla koppot. Sőt, hogy ne,m ma még anyámat is felhívta. :) Nem vicc.
Valószínűleg hanyagolom ezt a funkciót. Hiánya már csak azért sem probléma, mert a hangerőgomb alsó része tökéletes helyen van a feloldáshoz. A mérnökök gondoltak arra, hogy nem igazán fogják a tulajdonosok értékelni a felül elhelyezett bekapcsoló gombot, ezért beállították, hogy volume alsó felére is ébred a kijelző.
Ha ezt nem tették volna, akkor feltenném ezt a progit. Ezt már használtam máskor, hangerőgombra ébreszti a kijelzőt.

Amivel nem voltam elégedett, az az alsó érintő gombok láthatósága. Gyakorlatilag világosban sem lehet tökéletesen eltalálni, mert nem rajzolták meg őket. Nem mondom, nagyon elegáns a teljesen fekete előlap, de a használhatóság rovására megy. A világítás csak pár másodpercig működik, utána megint tapogatni kell. Főleg sötétben.
De a problémám ma reggelre orvoslásra került, ugyanis rátaláltam a Playen erre a programra. Igaz HTC-khez csinálták, de nekem is tökéletesen működik. Így most már folyamatosan világít a gomb, és jól látom világosban és sötétben egyaránt.

Nem tetszik meg az sem, hogy a lockscreent semmiféle okoskodással nem tudtam eltüntetni. Én azt szeretem, ha a kijelző bekapcsolása után egyből tudom indítani a programokat, nem kell még feleslegesen húzogatni, tologatni. Volt olyan telefonom, amin pontosan a kör közepébe kellett belehúzni egy gyűrűt, és csak akkor volt hajlandó feloldani. Ez borzalom volt.
Most, hogy lassan kezdek beletörődni, hogy lockscreennel kell használnom a telefont elkezdtem a Playen alternatív megoldást keresni. Az egyik szebb, mint a másik, de én olyat kerestem, amin kint vannak az alkalmazások ikonjai, hogy egyből tudjam indítani. Csak egy ilyet találtam, de ez egész jól működik, úgyhogy lehet, hogy mégis tudok majd ezzel élni.

Végére hagytam a legnagyobb csalódást, a fényképezőgépet. Kb. egy hónapja azért akartam csak telefoncserét, hogy az új majd jobb képeket készít. A számomra elfogadható árkategóriában csak ennek a telefonnak tünt jónak, sőt még a teljes mezőnyből is kimagaslónak a kamerája. A látott tesztképek meggyőztek, a webcikkek is azt írták, hogy ebbe egy különleges kamera került.
No, de nem az enyémbe. Ebbe valami hulladékot tettek, vagy nagyon elbaltázták szoftveresen. Még az előlapi kamerája is szebb képeket készít. A képek életlenek, zajosak és sárgásak. Még full napsütésben is harmatos az eredmény.
Mivel mobilnetről vagyok (meg a PH-ra sem lehet nagyméretű képeket feltölteni) most csak 3 db 100%-os képkivágást teszek fel. Egyet napsütéses időben a 16 MP-es hátlapival. Kettőt meg összehasonlítva beltérben egyet az előlapival, egyet a hátlapival.
Még abban bízom, hogy a kamera beállítások babrálásával egy kicsit javul az eredmény. Erre eddig nem volt időm, sem kedvem. Az alternatív kamera appok nekem sosem jöttek be. Egyszer sem volt olyan, hogy jobb képek sikerültek volna, mint a gyári fényképezővel.
Még a napokban próbálkozok állítgatni a kamerán, illetve csinálok videókat is. Ezeket majd a Drive-ra töltöm fel.

A telefoncserét nem bántam meg a Gionee gyönyörű kijelzője és mindenre elég hardvere miatt, de vicces, hogy pont az a része a leggyengébb a telefonnak ami miatt az előzőt lecseréltem. Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy az is jobb képeket készített.
(Jut eszembe, lehet, hogy feltolom a 4.4-et, abba nem hinném, hogy ennyire elcseszett lenne a kameraszoftver.)

Akkor a képek.
(csak képkivágás a 100%-os nagyításból.)

Első napsütéses időben. Még ezt találtam a legjobbnak, azért mondhatni, hogy ez elfogadható.

Ez a kettő beltéri, de jó megvilágítás mellett. A felső a 16 MP-es hátlapival készült, az alsó a 8 MP-es előlapival.

[ Szerkesztve ]

(#21) dlaj válasza dlaj (#20) üzenetére


dlaj
őstag

És jut eszembe lemaradt még valami.
Mégpedig a rossz hangminőség telefonáláskor. Az előző 3 telefonommal mikor telefonáltam szinte úgy éreztem, hogy a vonal túlsó végén lévő itt van előttem. Annyira tiszta és élethű hangokat hallottam. Most ezzel szemben, amikor a kollégám valamelyik nap felhívott a cégtől nem ismertem meg a hangját. Szóval közel sem élethű, kissé torz a hangja.
Na, mindegy, talán a 4.4 megoldja.
Kérek mindenkitől ötleteket (aki már feltette), hogy mit hogyan csináljak, hogy ne baltázzam el.

(#22) atee_13 válasza dlaj (#21) üzenetére


atee_13
őstag

Hali!

Szerintem a kamerád nem jó benne. Az a sárgás hátlapi ilyen nálam nincs. Mindjárt próbálok én is kivágni pár részletet.

Éjszakai, beltéri, világítással a hátlapi kamerával.

(100%, részlet kivágva és ez durván 2 méter távolságból készült)

[ Szerkesztve ]

(#23) atee_13 válasza atee_13 (#22) üzenetére


atee_13
őstag

kültéri nappal

és

Ez egy teve akar lenni csak ahogy figyeltem a képet erre a részre esett a fókusz így ezt vágtam ki.
Ezek a képek is 100% nagyításból lettek kivágva.

[ Szerkesztve ]

(#24) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Ezek nektek jó kamera képek????
Ennél még az olcsó Jiayu S3-asom is jobb képeket csinál.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#25) dlaj válasza atee_13 (#23) üzenetére


dlaj
őstag

Néztem a képeidet, de nem tűnik jobbnak az enyémeknél. :)
Az irásodból nem derült ki nekem egyértelműen, hogy a gyárit romot, vagy már másikat használsz?
Én ezt néztem ki, lehet, hogy felrakom annak reményében, hogy ebben más (jobb) a kameraszoft.

Illetve tegnap mégiscsak raktam fel 2 db altarnatív kameraappot.. Előzetesen úgy látom, hogy az egyik jóval jobb képeket készít mint a gyári.
A jövő hét közepén több időm lesz ezzel foglalkozni, majd összehasonlítom őket és teszek fel képeket és videókat ide és a Drive-ra is.

eladogeppc, Én nem mondtam, hogy jók. Épp ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#26) dlaj válasza dlaj (#25) üzenetére


dlaj
őstag

Ezt elszúrtam. Az első mondatom végére ezt :(( a hangulatjelet akartam tenni.

(#27) atee_13 válasza dlaj (#25) üzenetére


atee_13
őstag

Én a sima kamera app-ot használtam. Én a laptopos kicsit elsárgásodott képre gondoltam, ilyen sárgásodás nálam még nem jelentkezett. A képeknél még az is csalóka 100% os nagyításban, hogy a fókusz hová talál mert azon a területen lényegesen tisztább a kép. A zsetonos képet egy iPhone 5s el is megcsináltuk igaz csak telefonon néztük, de egy cseppet sem volt jobb a az iPhone-é. Hasonló a szitu a G.alphával is azzal is csinálgattunk pár képet szabadban beltéren az kicsit tisztább viszont nálam jobbak a színek, élőben ilyen.

Én is elgondolkodtam már a 4.4 en, de elkezdtem ezzel használni és nem akarom egyből mikor kezdem megszokni lecserélni, de szerintem idővel én is váltok majd.

(#28) eladogeppc válasza atee_13 (#27) üzenetére


eladogeppc
veterán

Megnyugtatlak, az iPhone 6-os hiper szuper kamerája egy rakat nulla. 8Mpx-es ultragagyi.
Max az iPhone 6 plus lehetne jobb.

ROM tekintetében a Gionee ennyire el van hanyagolva ? :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#29) atee_13 válasza eladogeppc (#28) üzenetére


atee_13
őstag

Igen ezt külföldi tesztek is rendszeresen nehezményezik. 4.4 is csak pár hónapja van rá és gyanítom ezzel be is fejeződött.

(#30) eladogeppc válasza atee_13 (#29) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ezen oldal szerint elviekben lesz rá. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#31) atee_13 válasza eladogeppc (#30) üzenetére


atee_13
őstag

Hmm június mindjárt itt van, hamarosan kiderül. Így akkor parkolópályára teszem a 4.4 et és megvárom az Lollipop-ot. Köszi az infót!

(#32) eladogeppc válasza atee_13 (#31) üzenetére


eladogeppc
veterán

Egyébként a 4.4 merre tölthető le rá ?
Nem találok firmware oldalakat, ROM-okat sajnos. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#33) atee_13 válasza eladogeppc (#32) üzenetére


atee_13
őstag

Elvileg innen , de még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#34) eladogeppc válasza atee_13 (#33) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszönöm ! :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#35) dlaj válasza atee_13 (#31) üzenetére


dlaj
őstag

Nekem mindegy, hogy 4.4 vagy 5.x, a lényeg a tuti kamera, és a kikapcsolható lockscreen.
(bár ez utóbbiban nem nagyon bízok)

(#36) eladogeppc


eladogeppc
veterán

4PDA oldalon van a Firmware alatt pár link. Gondoltam megosztom.
Lassan becsatlakozom közétek. Elviekben holnap reggel cserélem a Jiayu S3-asomat Gionee-ra.
Kicsit idegesít a kevés ROM, és fura hogy senki nem akar rá fejleszteni. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#37) dlaj válasza eladogeppc (#36) üzenetére


dlaj
őstag

De hát ez szar képeket csinál..... :)

Komolyra fordítva a szót:
Azért ha meglesz a telefon tehetnél fel ide pár képet, hogy lássuk, hogy nem csak a mienkből spórolták ki a "csúcs" kamerát.

(#38) eladogeppc válasza dlaj (#37) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hogy a píbe kell a frissítést felrakni rá ?
Letöltöttem egy ZIP-et.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#39) dlaj válasza eladogeppc (#38) üzenetére


dlaj
őstag

Itt le van írva érthetően. Remélem sikerül.
Kíváncsi vagyok jobb-e valamiben mint a 4.2?

(#40) eladogeppc válasza dlaj (#39) üzenetére


eladogeppc
veterán

Na szóval.
Akivel cseréltem, jó fej volt, mert széjjel volt cseszve rajta minden.
Felmásolt ZIP-el semmire nem mentem.
Recovery Full Wipe után kuka lett a telefon.
Meg is lett, hogy miért. Sajnos root után ezt csinálja a telefon.

Most ADB Sideload-al sikerült nagy nehezen felrakni a 4.4.2-t. OTA frissítés jött is, úgy néz ki nem a legutolsót tettem fel alapból. :D

A launcher szerintem sokkal jobb, nem akadozik, viszont nem találok magyar nyelvet benne, csak angol-t.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#41) atee_13 válasza eladogeppc (#40) üzenetére


atee_13
őstag

Csak angol nyelv van benne ezt több helyen is olvastam már.

Nekem mondjuk a 4.2 sem akadozik. Vagy csak nem vettem észre. És milyenek az újítások benne? Van olyan ami szembetűnően jobbá teszi a ketyerét?

(#42) eladogeppc válasza atee_13 (#41) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nekem a 4.2 amivel kaptam szana szét szakadozott.
Többnyire a gyári lockscreen utáni menü is lassú volt.
Érdekes, hogy a beállításoknál nem volt lassú. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#43) atee_13 válasza eladogeppc (#42) üzenetére


atee_13
őstag

Nekem még egy döccenés sem volt rajta, pedig volt, hogy egyszerre 5-6 app is futott. Bár azt is hozzá kell tennem, hogy nincs is agyonpakolva mindennel. Egyedül akkor gondolkodik be, ha nincs bekapcsolva a wifi és én elindítom a chrome ot. Ilyenkor a chorme elindul de ennyi nem tudok vele mit kezdeni de simán kilépek zárom, bekapcsolom a wifit és minden megy rendben. Még netről nézve filmet is bírja a 1080 asakat is a youtube appal.

Régebben olvastam, de már nem találom, hogy hol milyen újítások vannak a 4.4 ben és az egyik az volt, hogy a futó appokat be lehet zárni ha megrázod a telefont. Ez működik benne?

(#44) dlaj válasza eladogeppc (#42) üzenetére


dlaj
őstag

Azt megnéznéd nekem, hogy a lockscreent le lehet tiltani a "Biztonságnál". Persze, csak ha angolod van akkor a Secirity.

És csinálhatnál a gyári appal egy-két képet.

(#45) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Kukkantsatok már erre rá: Mi ez a förtelmes fos ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#46) eladogeppc válasza eladogeppc (#45) üzenetére


eladogeppc
veterán

Slide / Patern / PIN van. De miért lehetne letiltani a lock screent ? :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#47) atee_13 válasza eladogeppc (#46) üzenetére


atee_13
őstag

Már mikor legelőször írtad a fényképekről a kételyedet akkor forgott bennem a gondolat, de most a videó után ismét megnéztem.

http://tech.firstpost.com/reviews/gionee-elife-e7-review-great-hardware-but-custom-ui-is-a-stumbling-block-220092.html

http://www.fonearena.com/blog/100019/gionee-elife-e7-review-best-in-class.html

http://gadgets.ndtv.com/mobiles/reviews/gionee-elife-e7-review-505533

https://www.youtube.com/results?search_query=elife+e7+vs+galaxy+s5

De nyugodtan keresgélhetsz a neten gyakorlatilag nincs teszt ahol ne magasztalnák a kamerát benne. Vagy nekünk nem a legjobb a masina, vagy mindenki hazudik, vagy lehet ez a képesség jónak számít. Nekem ugye nagy összehasonlítási alapom nincs és nagy szaki sem vagyok, de ha ennyire gyenge lenne csak lenne a neten legalább egy teszt ahol rosszat írnak róla.

(#48) eladogeppc válasza atee_13 (#47) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ennek kellene benne lennie: OV16825
De hogy hol lehetne megnézni , hogy tényleg ez van-e benne ???

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#49) atee_13 válasza eladogeppc (#48) üzenetére


atee_13
őstag

Talán a Devinfo megmutatja, de a kamerára nem tudom vonatkozik e, lehet megpróbálom.

Sajna nem, a kamerára nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#50) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Nincs véletlenül valakinek meg a Stock 4.2 32GB-os változat ?
Sehonnan nem jön le. NeedROM.COM-on hibásak a régi firmware-ek. :R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Gionee Elife E7
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.