Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Oliverda válasza Fail3D! (#100) üzenetére


Oliverda
félisten

Az életed múlik rajta? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#102) Fail3D! válasza Oliverda (#101) üzenetére


Fail3D!
addikt

nem:D de valahogy ugyerzem vennek mar valami ukat a gepbe amitol jobb lenne de megsem keen annyit kolteni ra es ...:)

(#103) X Factor válasza Fail3D! (#100) üzenetére


X Factor
addikt

Most látom, az adatlapod, amíg nem dől el a dolog, minek is akarsz te most váltani? :)

Make things work

(#104) Fail3D! válasza X Factor (#103) üzenetére


Fail3D!
addikt

Napszurast kaptam szerrintem, de a lapomat procimat holnap veszik varok 1-2 hetet es atgobndolom mit akarok

(#105) Interceptor


Interceptor
addikt

Szerintetek érdemes most megvenni az alaplapot vagy várjak még vele? De akkor venném bele az átmeneti X4-es procit is.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#106) Oliverda válasza Interceptor (#105) üzenetére


Oliverda
félisten

...ha tudnám a dollár-forint árfolyam jövőbeni alakulását akkor erre tudnék válaszolni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#107) e00dgy válasza Interceptor (#105) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Szerintem a 25000 forintos ár nem nagyon megy lentebb, a 990XA esetében.
A többi meg eléggé felső kategóriás lap, ahhoz hogy 33 ezer alá mennyen.

Én is cserélek egy 990 XA -ra, igaz az alaplapom garis még , és egy az egyben lesz csere.
Szóval nekem nem nagy költség. De ha azt számolom hogy a ramot is meg a procit is cserélni kellett akkor már más a helyzet.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#108) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Meg szerettem volna kérdezni, hogy egy Phenom II x6 1100T procihoz 4+1 es tápellátás a 990xa-ud3 al elég, vagy több kell neki?
Csak majdnem tárgytalan, mert FXA-UD3 -at tudnak csak hozni.

De azért még érdekel mert ez nem vágom.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#109) Johnny001 válasza e00dgy (#108) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Vígan elég hozzá, sőt a későbbi szigorúbb (AM3+-os) feltételeknek is megfelel természetesen!

FX a 10 fázisával, magaztán mégjobban odatesz :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#110) toyone


toyone
őstag

Nem is lett vészes ára a 990FXA-UD3 nak [link] Elég jó vételnek bizonyul.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#111) e00dgy válasza toyone (#110) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Így van, amikor az széria megjelent, akkor látszott, hogy ez ideális választás.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#112) eszakas


eszakas
senior tag

Na csatlakoztam a GA-990FXA-UD5 tulajok táborához, igaz csak a jövőhét után lesz betéve a lap de azt már elmondhatom hogy nagyon jó a fogása is. Nagyon jól néz ki élőben a 955BE fog bele menni ADATA 4GB/1600MHz DDR-3 PC3-12800 Gaming Series 1,35V! (Kit! 2db 2GB) (AXDU1600GC2G9-2G) memóriával. WD 750gb Caviar Black vinyón lesz a rendszer kíváncsian várom mi lesz az eredmény :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#113) e00dgy válasza eszakas (#112) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Hát én hétfőn kapom meg 990FXA-UD3 asat. phenom II x6 1100T kerül bele, 8 giga 1866 Corsair rammal, szintén 750 -es WD blackel. Egy darabig 2 MSI 4890 CF -el plusz ha viszi 220 GT physx -nek.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#114) Komplikato


Komplikato
veterán

Hát nézegettem a lapokat és még nem tudom ... A 990FXA-UD3-at néztem, mert a többi nekem nem ad többet, de drágább. Viszont a GigaByte forgalomcsökkenéséről szóló hírben 4-ből 3-an fikázták a GigaByte-ot. Előző lapom is GB volt, a mostani is az (880GMA-UD2H), viszont nagyon szimpatikus az Asus új 990FXA-s EVO lapja is, pláne a beépített Bluetooth 3.0-val és az érdekes VRM-el. Arra gondoltam elöbb lapot cserélnék, átrakva a 810-es procim, aztán majd konszolidált Buldozer áraknál cserélnék. Persze ez terv, előbb látni kéne mit tudnak az új procik. Viszont mindenki a húzásról beszél, 3.5-4GHz meg több. Nem tudom, nekem (elolvasva még a részletes Phenom tuning útmitatót is) túl bonyolult volt, és nem is sikerült. Majd meglátjuk.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#115) e00dgy válasza Komplikato (#114) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Melyik ASUS alaplapot is nézted pontosan?

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#116) eszakas válasza Komplikato (#114) üzenetére


eszakas
senior tag

Milyen húzásról? Én azt várom el Buldózerektől, hogy minimum az I7-esek szintjén legyen.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#117) e00dgy válasza eszakas (#116) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Én azt várom a Bulldozerektől, hogy az i7 eseket lealázza :D

[ Szerkesztve ]

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#118) X Factor


X Factor
addikt

Én örülnék ha akörül lenne, de olcsó lenne :)

Make things work

(#119) #21346560 válasza e00dgy (#113) üzenetére


#21346560
törölt tag

Várjuk az eredményeket! Én ma rendeltem meg ugyanazt a lapot :))
30-ér hozzák, asszem nem rossz.... aztán majd kiderül :DDD

[ Szerkesztve ]

(#120) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Üdv!

Végre megérkezett a Kicsike! De van némi gondom amit nem értek.

Ha ahci-ra kapcsolom a controllert, nem akar bootolni. Valaki tapasztalt már hasonlót?

Csak native Ide-ben működik.

[ Szerkesztve ]

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#121) #21346560 válasza e00dgy (#120) üzenetére


#21346560
törölt tag

Pár nap múlva megmondom hogy tapasztaltam-e hasonlót :DDD

(#122) e00dgy válasza #21346560 (#121) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Oké, ne felejts el írni !

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#123) reset válasza e00dgy (#120) üzenetére


reset
senior tag

Már az op.rendszer telepítése előtt meg kell adni, hogy AHCI vagy IDE módban akarod-e használni a controllert. Ha IDE módban telepítetted, akkor utólag ezzel a módszerrel változtathatsz. Gondolom, W7 op.rendszert használsz...

(#124) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Üdv nektek!
Ma megérkezett hozzám a GA-990XA-UD3, egy X6 1055T CPU-val. A lapba Corsair CMX8GX3M2A1600C9 memóriakitet raktam a leírás szerint az 1-es és a 3-as slotokba. A következő negyedórában a félig összerakott PC és közöttem a következő párbeszéd zajlott le:

PC: BÍÍÍÍÍÍÍP______BÍÍÍÍÍÍP_____BÍÍÍÍÍÍÍÍP
Én: Mi az anyád van?!Nesípoljál!
PC: BÍÍÍÍÍÍÍP______BÍÍÍÍÍÍP_____BÍÍÍÍÍÍÍÍP

Mivel az alaplap kézikönyve szerint ez a VGA hibája(folytonos hosszú sípolások kis szünettel), gondoltam nincs a helyén a VGA illetve egyéb gondja-baja-búbánata van szegénykémnek, de mivel nem jutottam eredményre értetlenül álltam a dolog előtt, pedig még egy ősöreg PCI-os S3 Virge-el is bepróbálkoztam hátha a VGA adta meg magát.Kivettem az egyik RAM modult és láss csodát nem sípolt hanem elindult. Visszaraktam más elrendezésben ismét következett a fent már emlegetett párbeszéd. Végül persze meguntam a játékot és felhúztam rá egy rendszert abban a felosztásban amiben hajlandó volt sípolás nélkül bootolni és végigmenni a POST-on. Nem nagyon foglalkoztam a dologgal, de csak idegesített és tesztelgetni, áskálódni kezdtem. Arra lettem figyelmes, hogy a tesztprogramok más slotszámozás szerint látják a RAM modulokat mint ami az alaplapon, a gépkönyvben és a termék oldalán le van írva. Nem vagyok benne száz százalékig biztos de nagyon úgy fest, hogy össze vannak cserélve a feliratok az alaplapon. Mi a véleményetek?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#125) agressiv válasza Sir Riccio (#124) üzenetére


agressiv
addikt

Mivel az alaplap Gigabyte (magyar nevén gagyibájt) ezért egyáltalán nem lepődök meg azon, hogy még a ram slotok számát sem tudják helyesen feliratozni, továbbá a ramokkal való együtműködés sem erőssége a gagyibájtnak.

Hát még a borz.....

(#126) #21346560 válasza Sir Riccio (#124) üzenetére


#21346560
törölt tag

Pár nap múlva megmondom, hogy szerintem össze van-e cserélve :))

(#127) Sir Riccio válasza agressiv (#125) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Érdekes vélemény, és főleg érdekes, hogy egy Gigabyte alaplapokról szóló topicban kezded el szidni a gyártót, na mindegy, lényeg a lényeg, hogy aki nem dolgozik(nem gyárt) az nem is hibázik. Előfordul ilyesmi, néhány éve az ASUS bizonyos alaplapjaiban mindenféle VGA hajlandó volt elindulni kivéve azt amelyikre ASUS volt írva márkajelzésként, az MSI pedig a mai napig nem tudta megoldani a (nagyobb teljesítményű) laptopjaiban a hőelvezetést. Egyéb márkák blamáiról nem is beszélve.Flame power... :(
Igazából az lett volna a kérdésem, hogy akinek ugyanilyen lapja van az tapasztalt-e hasonlót?
Az Everest ill. AIDA64 nem írja ki sehol -illetve én nem találtam meg-, hogy Dual ill. Single Channel módban vagyok-e.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#128) agressiv válasza Sir Riccio (#127) üzenetére


agressiv
addikt

Ha az everestben csinálsz egy szimpla memória olvasás, vagy bármilyen tesztet akkor kiírja, de a lapkakészletnél is meg lehet nézni.

Láthatod, hogy minden lapnál írja, hogy dual channel, ahol dual chanel van, ahol nincs ott egyértelműen nem írja.

Érdekes vélemény, és főleg érdekes, hogy egy Gigabyte alaplapokról szóló topicban kezded el szidni a gyártót, na mindegy, lényeg a lényeg, hogy aki nem dolgozik(nem gyárt) az nem is hibázik.

Elhiszem, hogy aki kedveli a márkát annak nem esett jól, de mivel számtech cuccokkal dolgozok nap mint nap, ezért van tapasztalatom a gigabyte lapokkal és sajnos valóban ez a helyzet

De egyébként induláskor a BIOS is kiírja, hogy milyen módon mennek a ramok.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#129) HERR Z válasza Sir Riccio (#127) üzenetére


HERR Z
veterán

leginkább az lehet még hogy a proci memvezérlője+lap biosa még annyira(vagy semennyire) nem like-olja azt a memóriát
ilyenkor néha a ramnak egy kis többletfesz, olyan 1.65V azért sokat lendít a dolgokon, de a későbbi bios is(majd talán eccer) gyógyír lehet

és amúgy jah, az ilyenek miatt már nálam is gagyibájtként fut, sajna support részük hulladék egy asus vagy asrockhoz képest

[ Szerkesztve ]

(#130) Sir Riccio válasza HERR Z (#129) üzenetére


Sir Riccio
addikt

A poén, hogy rajta van az alaplap kompatibilitási listáján, egyébként ezek szerint nem Dual Channelben működik a móka.(Az befolyásol valamit, hogy a RAM nevében fel volt tüntetve a végén, hogy i5? - Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy ajánlják Core i5 CPU-hoz, mivel ugyanez a típus megtalálható a Corsair oldalán az AMD platformra ajánlott RAMok között is.)

Kár ezen vitatkozni, ASUS-al kapcsolatban érdekes, hogy az egyik hazai nagyker börzés listája - értsd: javított, bontott, garban/garból visszavett cuccok - csak ASUS és MSI lapokkal van tele míg csigabájt egy sincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#131) csabika0001 válasza Oliverda (#50) üzenetére


csabika0001
senior tag

Sziasztok
Vettem egy Gigabyte 990FXA -UD3 lapot pöcre indult , első tapasztalataim az északi híd kegyetlen meleg pár pillanatnál tovább nem bírom rajta tartani az újam .
2db 5830 VGA van a gépbe 600 az ctg táppal igaz még nem nagyon vannak beállítva a dolgok de ha elindítok egy vantage tesztet akkor ciripelést hallok !!!
Biosa mint egy fekete erdő minden van csak felét azt se tudom micsoda.
Akinek hasonló lap van írjon ő is tapasztalta e ezeket .

[ Szerkesztve ]

(#132) HERR Z válasza Sir Riccio (#130) üzenetére


HERR Z
veterán

i5= alacsony fesz AMD= nagyfesz
a kettő kizárja kb egymást, főleg ha spd-ből akar működni szerencsétlen ram

(megbízhatósággal nincs gond, csak supporttal....jah hogy nemmegy a procc mert jött új revízió, szopó, vedd meg, biost nem adunk ki, lásd pl asrock lapok, majd az összes am2-es lapban mennek phenom 2 x4-ek, béta biosszal x6-ok, ellenben pár am2+ -os giga meg összefossa magát 1 hét után, ha 45nm-es procit rax bele, már ha van bios)

(#133) Sir Riccio válasza HERR Z (#132) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ennek ellenére látható a Corsair oldalán AMD-hez és i5-höz ajánlott verzióban is, ugyanaz a KIT típus. Ami most nálam vendégeskedik annak a dobozán volt egy matrica miszerint Supports i5 & i7 CPU's, és ennyi, a modulokon semmi különbség nem látható.

Ez egyfajta üzletpolitika is lehet, korábban az intel volt aki kb. minden egyes órajel emelés után új foglalatot adott ki. El akarták adni az új lapkakészletet, az új alaplapokkal.

(#134) HERR Z: Oké, köszi az ötletet, most másolok a laptopról LAN-on, de ha végzett ránézek, max. holnap reggel, ha mást nem.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#134) HERR Z válasza Sir Riccio (#133) üzenetére


HERR Z
veterán

oks, de mivel ott is 1.65V-ot ír, ennyit reflexből tolj rá, giga lap szvsz kevesebbet ad neki

(#135) e00dgy válasza csabika0001 (#131) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Szerintem az hogy a borda meleg, azt jelenti hogy sok hűt von el a chiptől, illetve amivel érintkezik.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#136) csabika0001 válasza e00dgy (#135) üzenetére


csabika0001
senior tag

Ezt én is tudom , hogyan működik a disszipáció .
De ez szerintem a nagy átlagtól melegebb .
Azért kérdezem akinek ugyanilyen lapja van hogy neki is olyan forró hogy nem bírja rajta tartani a kezét ?

(#137) e00dgy válasza csabika0001 (#136) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Nekem nem olyan forró mint azt írtad, a kéz melegénél kicsit érzem melegebbnek. De csak kicsit!

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#138) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Azt nézd már meg légy szíves, hogy ha a Biosban, az Integrated pheriferials-nal, ha az OChip Sata Type AHCI-ra van állítva, rendesen továbblép a BIOS a post screen-ről?
Mert nekem az F2 -es BIOS-sal is fura dolgokat csinál.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#139) csabika0001 válasza e00dgy (#138) üzenetére


csabika0001
senior tag

Én saját kezüleg állítottam át így gyorsabbnak találom.
Viszont ha átállítod akkor rendszert újra kell rakni !!
Lehet nekem a crossfire miatt ilyen meleg ?
Szintén F2

[ Szerkesztve ]

(#140) e00dgy válasza csabika0001 (#139) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Azt tudom, hogy ha átállítom AHCI -r akkor a rendszert újra kell tenni.
De én valami bugba futottam, mert 5-ből 2x képes eljutni bootolásig.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#141) csabika0001 válasza e00dgy (#140) üzenetére


csabika0001
senior tag

Jaja elképzelhető .
Egy hyper Tx3 mal 955BE alapfeszen 4GHz prime 95 stabil ez jónak számít ?
Max 61 fok ennél fentebb nem megy igaz egy coolink venti is rajta vagy a hyperen 2 ventivel megy.

(#142) e00dgy válasza csabika0001 (#141) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Biztos jó ! :)

Le tudnád írni egy privát üzenetben, az Integrated pheriferials -nal hogy vannak neked beállítva a dolgok?
Nagyon megköszönném. Még valami SATA3 -as HDD/SSD-id vannak?

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#143) csabika0001 válasza e00dgy (#142) üzenetére


csabika0001
senior tag

Most nem akarok ezzel foglalkozni , de holnap segítek és leírom .
2db sata 2 es WD -m van .

(#144) e00dgy válasza csabika0001 (#143) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Természetesen nem is akartam, hogy ezzel foglalkozz. Ha lesz kedved!
Köszi!

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#145) reset válasza e00dgy (#138) üzenetére


reset
senior tag

Ezzel a módszerrel nem próbáltad? #123

(#146) Sir Riccio válasza HERR Z (#134) üzenetére


Sir Riccio
addikt

No, adtam neki 1.65V feszt ahogy javasoltad, majd átrendeztem a memóriákat úgy ahogy az alaplapon lévő számozás szerint lennie kell. Most már ott virít a :
Unganged Dual DDR3-1607 felirat minden tesztnél AIDA64-ben, mondjuk gyorsabb nem lett. :F

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#147) agressiv válasza Sir Riccio (#146) üzenetére


agressiv
addikt

Ha unganged módban megy, akkor nem 128Biten, hanem 2x64biten dolgozik.
Manapság sokkal hasznosabb ez a mód a többszálú programok mellett, mert a sávszélesség még így sincs nagyon kihasználva, viszont a ramok több szálon való használata nagyon előnyös.

Hát még a borz.....

(#148) #21346560 válasza agressiv (#147) üzenetére


#21346560
törölt tag

Bár még a régi alaplapomban ddr2-es ramokkal, de gondoltam letesztelem ezt a ganged-unganged dolgot. Érdekes eredmény jött ki by everest.

..........G..... UnG

Read .6904 .6391
Write .5427 .5503
Copy .7098 .7244

Érdekes módon az olvasási sebesség kevesebb lett, viszont az írás és másolás gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

(#149) agressiv válasza #21346560 (#148) üzenetére


agressiv
addikt

Everest photo worxx tesztet csinálj. Az megmutatja hogy érdemes.

Hát még a borz.....

(#150) #21346560


#21346560
törölt tag

Új lapocska
read: 7865
write: 6660
copy: 9901

Amúgy kissé féltem, de elsőre elindult minden. Biost állítgattam, volt 1 dolog amit elnéztem és összegabalyodott kissé de sikerült rájönnöm mi volt az :D
Szerintem ha figyelmesen állítgat az ember, akkor nincs gond.
Most tesztelgetek.... :D

Jah, nemtom miben van most a ram, mert úgy látszik régi az everestem, és a lap ismeretlen :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.