Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Sok szeretettel várjuk. :))
Kavarja csak fel minél jobban a gyártó az állóvizet tv fronton :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) bteebi


bteebi
veterán

"kvantumpontos VA LCD panelt kapott, Mini LED háttérvilágítási eljárással"

Erről van szó! :C De a többi tech spec is rendben van. Azért három apróság még érdekelne: mikortól, hány a zóna, és mennyiért. Nappalikba tök jó lehetne normál TV-zéshez is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) niof


niof
addikt

És mintegy négyésféltrilliárd forintért meg is lehet majd venni bizonyára... :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#4) L4mie válasza niof (#3) üzenetére


L4mie
veterán

tippájáték 65" induló ára ~450k vagy drágább,.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#5) niof válasza L4mie (#4) üzenetére


niof
addikt

Már csak azért is érdekel, mert a következő TV-m vagy tőlük lesz, vagy visszatérek a Samuhoz. Ezzel, a cikkben szereplő készülékkel a predesztinálható áron kívül az egyetlen problémám, hogy az abszolút max. méret az 55", ami nálam elfér. Illetve 60" abban az esetben, ha nem 2 szélső lába van, hanem egy, középen.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6) F.B.I. válasza niof (#5) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ennél a szériánál középső talp van.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7) bteebi válasza niof (#5) üzenetére


bteebi
veterán

60"-os TV-t szerintem (most már) nem nagyon gyártanak. Plazmában azt hiszem volt 60"-os, OLED-ben tudtommal egyáltalán nincs, de LCD-ben se jellemző (mondjuk 58-59"-os TV-k amúgy derengenek). Szóval akkor kizárásos alapon marad az 55". Egyáltalán nem rossz az, és még olcsóbb is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) arabus válasza bteebi (#2) üzenetére


arabus
addikt

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#9) bteebi válasza arabus (#8) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi. Mondjuk a 2000+ az nem tudom, hogy már a 65"-osra is teljesül-e. (Illene, de ki tudja.) Ha igen, akkor elég jó lehet. Mondjuk a képen 2.2.2-es hangrendszer van, a cikk meg 2.1.2-t ír. Gondolom a képen szerepel jól, de persze ki tudja. :DDD Szerintem amúgy az OLED-eknél is drágább lesz majd, úgy meg már nem az igazi. Engem nem izgat a retinaégetés.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) arabus válasza bteebi (#9) üzenetére


arabus
addikt

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#11) Duree


Duree
veterán

Így leírva remek darabnak tűnik, de a puding próbája az evés, remélem az árazása nem a csillagos ég lesz.

duree54

(#12) bteebi válasza arabus (#10) üzenetére


bteebi
veterán

:R Így már teljes a kép. Azért 1344 <> 2000+, de még így is majdnem 10-szer annyi, mint ahány zóna az én 65"-os TV-mben van (na jó, csak 7,5-szer annyi). Azért az se rossz.

Azért a 955-ösnél az 5000 nit (még ha gondolom "up to" is) nagyon keményen odavág. :Y Az már a Dolby Vision-höz is bőven elég.

#11: Általánosságban véve árban mini LED > OLED, micro LED >> OLED. Mondjuk van némi esély arra, hogy (most már) OLED árban, vagy annyiért se legyenek. Majd meglátjuk.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) Low Noise


Low Noise
senior tag

Nekem tcl c845 van 65" os, már az is olyan jó, hogy nem tudok belekötni, még a QD-OLED monitor elől átülve se érzek visszalépést, hanem simán rácsodálkozok, hogy milyen marha jó képe van.

[ Szerkesztve ]

(#14) Piftuka válasza niof (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

"Már csak azért is érdekel, mert a következő TV-m vagy tőlük lesz, vagy visszatérek a Samuhoz."

Látom, Te szeretsz veszélyesen élni...! :P (sic! ;] )

"Aquila non captat muscas."

(#15) niof válasza Piftuka (#14) üzenetére


niof
addikt

Na mer? Van egy 2 éves LG-m, de nem igazán kedvelem. A Samsung jobb volt (előtte), ez meg tetszik.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#16) arabus válasza bteebi (#12) üzenetére


arabus
addikt

Igen ezek kb. mindegyiknél jó paraméterek.
Pedig én Hisense tv-ket használok.
Minden az árazáson dől vagy bukik majd.
De meg fogok nézni ezekből egyet-egyet.
Visszatartó erő hogy nekem 50-es méretben kellene ezekből egy. :(((

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#17) Danex válasza arabus (#10) üzenetére


Danex
addikt

Szomorú, hogy a cikk írója ennyire nem volt képes, hogy minimális részletekbe belemenjen... a brossúra első 5 mondatát lefordította azt jónapot.

Na az ilyen minőségű munkást már tegnap leválthatná egy Ai, 0 hozzáadott érték konkrétan. :((( :(

(#18) bteebi válasza arabus (#16) üzenetére


bteebi
veterán

Nekem is van Hisense-em (65U8QF, QD-VA), többé-kevésbé (bár egyelőre még inkább többé) szeretem. A betekintési szögei mondjuk borzalmasak. Azt hittem, hogy valami készülékhiba lehet, de valószínűleg nem az. A blooming egész jelentős is tud lenni. Filmeknél, normál körülmények között szerencsére nem jellemző, pl. a Gravity is teljesen rendben van vele, de fekete háttéren fehér szövegeknél borzalmas. Pedig 180 zónás...

A háttérvilágítása ráadásul már vagy fél éve egész inhomogén lett (ráadásul pont a képernyő kellős közepén "foltos"), pedig nincs agyonhasználva, és mindig is jóval kisebb fényerővel használtuk. :( Ettől függetlenül az esetek nagy részében, jó anyag mellett nagyon szép képe van jó színekkel, nagy kontraszttal. Mindenesetre a hibák óta kevésbé vagyok Hisense fan.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) embe


embe
nagyúr

Már csak a supportot kellene megoldani kis hazánkban. OTA frissítés gyakorlatilag nincs. max a netről innen-onnan levadászott fw-k.
Illetve még mindig csak az az egy székesfehérvári szervízük van?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20) niof válasza embe (#19) üzenetére


niof
addikt

Mondjuk ez elég probléma...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#21) bteebi válasza niof (#20) üzenetére


bteebi
veterán

Miért? Miért van feltétlenül szükség pl. firmware frissítésre? Csinálják meg ~elsőre jól. :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) embe válasza bteebi (#21) üzenetére


embe
nagyúr

Az elképzelés nem rossz ... de ezt van olyan gyártó aki megtudja elsőnek csinálni? és nem csak tévé, hanem mobil, hifi stb ... terén is gondolom.
És egy frissítés nem feltétlen hibajavítást tartalmaz. Újabb funkciók, szabványok kezelése ..stb.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#23) Segal válasza embe (#22) üzenetére


Segal
veterán

Vagy tiltása... ;]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#24) niof válasza bteebi (#21) üzenetére


niof
addikt

Ja, mert mondjuk 30-40 évvel ezelőtt is ez így működött? Csak akkor ha valami hiba volt a termékben, akkor a szerviz vagy orvosolta, vagy úgy maradt örökre. Műszerész ismerős mesélt pár dolgot, volt olyan korszak, mikor kijött egy új TV, aztán olyan hiba volt benne (széria), mikor telefonon hívták őket, már előre tudták milyen készülék, és mi a baja. Csomó ilyen volt.
Szóval, ez az elsőre jót nagyon szépen hangzik, csak ilyen konkrétan nincs.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#25) bteebi válasza embe (#22) üzenetére


bteebi
veterán

Van olyan, bár nyilván nem jellemző. Azért aklapműködést befolyásoló nagy hibát nem illene egyik TV firmware-ének se tartalmaznia. Ritkán van olyan, hogy a nulláról kell írni egyet. Folyamatos fejlesztések vannak, a firmwareken csak "igazítani" kell. És max. 1-2 update-nek elegendőnek kellene lennie ahhoz, hogy a leginkább releváns bugokat kijavítsák. Új fícsört aligha fogsz kapni - hacsak a bug jelen nem léte fícsörnek számít - már csak hardveres limit miatt se. Sokkal inkább az a szokás, hogy ki-kivesznek 1-1 dolgot (pl. YouTube, Netflix, vagy valami egyéb streaming támogatás), mert nekik már nem éri meg foglalkozniuk vele.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) embe válasza bteebi (#25) üzenetére


embe
nagyúr

Én úgy általánosabban írtam. Mindenről, nemcsak a tévéről.
Pl. Volt Yamaha RX-A1080-as, most 2080-as erősítőm. A megjelenéskor csak ARC kompatibilis volt, de már akkor jelezték, hogy frissítéssel meg fogja kapni, és meg is kapta, az eARC funkciót.
Sokszor dobnak ki eszközt ( hajt a kényszer hogy ki kell adni az új eszközt ) "félkész" állapotban, amit majd a frissítéssel orvosolnak.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27) bteebi válasza embe (#26) üzenetére


bteebi
veterán

A felvetés jogos. Egy ilyen eARC az jó példa, de azt egy frissítés megoldja, nem kell 3-4 update miatta. Amit max. 2 update alatt nem tudnak megoldani... azt nem lehet megoldani. :DDD Mindenesetre egy frissítéstől nem lesz a HDMI 2.0a-ból HDMI 2.1. Sőt, ugye pont a HDMI 2.1-nél volt probléma Denon és talán Marantz erősítőknél, ami miatt nem ment a 4K 120 Hz. De az azt hiszem hardveres hiba volt.

Évente amúgy 1 update papíron beleférhet, ha tényleg van értelme, de 2-3 évvel a termék megjelenése után ne az legyen már kérdés, hogy bugol-e vagy sem.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) Danex válasza bteebi (#27) üzenetére


Danex
addikt

Hát csak legtöbb esetben ugye már minden is netre van kötve, igy a biztonsági frissítések miatt szükség van a többre mint évi 1db.

De pl LG-nél most kaptam meg a konkrét új főverziószámú OS-t a tévére. Nyilván nem lett rajta emiatt új HDMI kimenet :D de a felület és gyorsgombok kezelése biztosan változott.

(#29) Matada2.3 válasza embe (#19) üzenetére


Matada2.3
veterán

Na igen, és az SW minősége is hagy némi kívánnivalót. Tele van buggal (fc-ző appok, megbízhatatlan dimming). Kicsit orosz rulett :D

Finn the human

(#30) embe válasza Matada2.3 (#29) üzenetére


embe
nagyúr

Igen az a gond, szerintem, hogy szarják ki a különböző modelleket ( pl. a Xiaomi is ) , a support meg gyakorlatilag nullához közelít. Bár most mintha kezdene elmozdulás lenni a dologban.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#31) esoember


esoember
csendes tag

770 ezer az induló ára! Komoly, igencsak belecsaptak a lecsóba! Oda a kiemelkedő ár/érték arány

[ Szerkesztve ]

(#32) Georgexy_hun


Georgexy_hun
tag

Én nagyon szemezek vele.
Nekem most egy 55-ös LG C1 van a nappaliban, de megy hamarosan a hálóba és a világos nappaliba egy 65-öst keresek.
Sajnálom OLED-en a mesét nézni de rossz képű tv-t sem szeretnék.
Én eddig nem nagyon olvastam rosszat a TCL-ről és a lokal dimming nagyon jó bennük, ahogy hallottam.
Hangja is jó.
Szóval erős befutó.
Ja és a Samsung csak azért kizárt, mert nincs Dolby Vision.
Nekem az az egyik legfontosabb.
még azt nem találtam meg, hogy mi a külömbség a 65C855 és a 65C89B között.
Jelenleg árban 900 eur.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.