Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Egy hálózati kábel nincs bedugva (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) eins-zwei-3


eins-zwei-3
csendes tag

Szevasztok

A kovetkezo a problemam:

2 gepet szeretnek osszekotni netmegoszatssal de egy eleg fura problema miatt nem nagyon tudom elkezdeni

ime: ''helyi kapcsolat 2, egy halozati kabel nincs bedugva

a konfigok igy neznek ki

1. gep: 2 halokartya
- elsobe megy a net utp-n kersztul (kabelmodem)
- masodik kartya csak utp-s, ezzen keresztul kotnem ossze a 2. geppel

2. gep: egy halokartya, utp-s (ugyanaz a hibauzenet mint a topic cime) ebbe jon az elso gep 2. karytajabol a kabel

mindket gepen winxp+ntfs es minden kabel be van dugva

(szamtech szakuzletben mondtak hogy igy csinaljam, remelem nem valami nagy lamer adott tanacsot)

varom az otleteiteket es elore is koszonom

(#2) 9CS válasza eins-zwei-3 (#1) üzenetére


9CS
senior tag

Azt, hogy ott mondták, egy dolog, attól még lehet rossz a kábel. Ők adták arra, hogy két gépet köss össze vele? (crosslink kábel)

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#3) eins-zwei-3 válasza 9CS (#2) üzenetére


eins-zwei-3
csendes tag

Bementem x boltba megvettem a halokartyat, csak 3 meteres kabeluk lett volna ezert egy masikban vettem 15 m-est.
amugy van kulonbseg az utp patch es crosslink kabel kozott?
En utp patch kabelt kaptam.

(#4) CsendPenge válasza eins-zwei-3 (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

A kábeleket amikor bedugod, akkor a hálókarin kijelzi? Mert ha nem, akkor a kábel a rossz. Amúgy akkor most ha jól vettem ki a szavaidból, akkor direktben kötöd össze a két gépet, nem hubon vagy switchen keresztül...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#5) #34929152 válasza eins-zwei-3 (#1) üzenetére


#34929152
törölt tag

Szia!

A gépeknek adtál fix IP-t? Úgy kezdődik, hogy 192.168.0.x?

Idézek egy előző hozzászólásból, mert amit idelinkelnék, nem egészen az most a problémád:

''Két gépet közvetlenül (hub vagy switch nélkül) crosslink kábellel tudsz összekötni, nem olyan sima CAT5-ös patch kábellel. Ha ez megvan, arra figyelj, hogy a két gép egy munkacsoportban legyen. Ezen kívül rakd fel a MS Network file- és nyomtatómegosztást is. A hálózati összetevőknél a TCP/IP protokollnál a következőket állítsd be: IP-cím: 192.168.0.x (az x értéke 1 és 254 között lehet), alhálózati maszk: 255.255.255.0, átjáró: ez az egyik gépnél a másik gép IP-je legyen, a másiknál meg a saját IP-je. Magyarul, ha pl. az egyik IP címe az, hogy 192.168.0.1, a másiknak meg az, hogy 192.168.0.3, akkor mondjuk jelöljük ki főnöknek az 1-es végüt, annak az átjárója saját maga lesz, a 3-asnak meg az 1-es. DNS I.-nek mindkét gépnél azt a címet írd be, ami a ''főnök'' gép IP-je (mint az előbb az átjárónál). Ha ez megvan, indíts újra.''
Ezzel kapcsolatban, a te esetedre levetítve, azt a gépet nevezd ki ''főnök''-nek, amiben két hálókártya van.

Ha mindezzel megvagy, akkor futtasd le mindkét gépen az Asztalhálózatokjobb klikkTulajdonságokhelyi kapcsolatSpeciális fülhálózat beállítása varázslót. A netes gépen ezt a varázslót irányítsd úgy hogy őrajta keresztül lehet netezni, a másik gépen pedig úgy, hogy a másikon keresztül. Jaj, és a legfontosabb: hogy a netes gépen meg legyen osztva a netes helyi kapcsolat. Ezt most nincs kedvem idemásolni, ne haragudjál, itt a link: [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=5167&start=300&what=&how=&fid=40[/L]

Sok sikert! Szóljál ha még gond van :)

(#6) CsendPenge válasza eins-zwei-3 (#3) üzenetére


CsendPenge
őstag

''amugy van kulonbseg az utp patch es crosslink kabel kozott?''
De még mekkora! Az egyikkel két gépet lehet direktben összekötni (crosslink), a másikkal meg valamilyen eszközön keresztül (pl. hub)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) CsendPenge válasza #34929152 (#5) üzenetére


CsendPenge
őstag

Tsibém, ha az a baja, hogy nincs bedugva a kábel, akkor hiába adsz neki ip-t, vagy amit akarsz :D ;] Amúgy meg majd érdemes megcsinálni azt amit mondtál :P

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#8) 9CS válasza eins-zwei-3 (#3) üzenetére


9CS
senior tag

Igen, mint CsendPenge kolléga is mondta. Ezekszerint rossz kábelt kaptál.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#9) #34929152 válasza CsendPenge (#7) üzenetére


#34929152
törölt tag

Jóvanna :)

(#10) eins-zwei-3 válasza 9CS (#8) üzenetére


eins-zwei-3
csendes tag

ezer koszonet mindenkinek!!!

Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan megoldodik a problemam.
Rossz kabelt vettem ugyhogy most mehetek masikert
.

(#11) eins-zwei-3


eins-zwei-3
csendes tag

Koszi tsibe de sajnos szegedi vagyok :)

(#12) CsendPenge válasza eins-zwei-3 (#10) üzenetére


CsendPenge
őstag

Figyu, a kábel nem feltétlenül rossz, csak akkor (patch kábel ugye) ha direktben akarod összekötni a két gépet. Ahhoz crosslink kábel kell.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#13) Gollam válasza eins-zwei-3 (#10) üzenetére


Gollam
tag

Hasonlóan jártam én is, nekem szintén van egy fölös kábelem...

''Gazdagnak lenni jobb, mint szegénynek. Márcsak anyagi szempontból is.''

(#14) Den válasza eins-zwei-3 (#3) üzenetére


Den
veterán

A kábel a hiba. crosslink kábel kell. Asszem van valamni fordító ócsatlakozó vagy mi, ha olyat kapsz, nem kell új kábelt venned.

www.simson4t.hu

(#15) localhost válasza Den (#14) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Van fordító is, illetve toldó is, csak az éra annyi mint egy 20m-es crosslink kábelé!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16) localhost válasza localhost (#15) üzenetére


localhost
Közösségépítő

éra=ára

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17) eins-zwei-3


eins-zwei-3
csendes tag

hat megse vettem meg ma crosslink kabelt mivel csak a mediamarktban kaptam volna 7400Ft-ert 20m-t
kicsit sokallom mert a 15 m utp patch 2000 volt

(#18) eins-zwei-3


eins-zwei-3
csendes tag

Sziasztok

Sajnos újra ugyanaz a problémám ami a topic címe.
Az előző kábelt, amit a tanácsaitok alapján vettem egy kisebb baleset érte így újat kellett vennem. Most egyből crosslink kábelt kértem, de az a gyanúm, hogy nem azt kaptam. Ezért mielött visszamennék reklamálni szeretném megkérdezni, milyen
különbségek vannak az utp patch/crosslink kábel között. Pl. megegyezik-e a 2 típus
ereinek a száma, ezek más sorrenben vannak-e bekötve .... ?
(A kábelre UTP CAT5E van írva, azt mondtátok, hogy ez nem jó, ezért kérdezem az ereket)

Segítsetek légyszíves !!

(#19) kiskegyed válasza eins-zwei-3 (#18) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Ha megnézed a kábel két csatlakozóját, és az erek színei egyforma sorrendben következnek, akkor patch kábeled van.

(#20) Chakotay77 válasza eins-zwei-3 (#18) üzenetére


Chakotay77
csendes tag

A crosslink kábelnél nem egyformán van bekötve a két vége, néhány ér meg van cserélve, hogy melyik azt így fejből nem tudom. A lényeg, hogy ha a két végén ugyanabban a sorrendeben vannak bekötve az erek akkor az patch ha nem akkor crosslink.

Néha úgy érzem dolgoznom kell. Ilyenkor leülök egy sarokba és megvárom amíg elmúlik.

(#21) Chakotay77 válasza kiskegyed (#19) üzenetére


Chakotay77
csendes tag

Megelőztél. :DD

Néha úgy érzem dolgoznom kell. Ilyenkor leülök egy sarokba és megvárom amíg elmúlik.

(#22) eins-zwei-3 válasza kiskegyed (#19) üzenetére


eins-zwei-3
csendes tag

köszi a gyors reagálást
Az erek sorrendje más, ezek szerint jó a kábel de lehet, hogy van 2 rossz hálókártyám? Mindkét gépnél ugynaz a hiba.

(#23) kiskegyed válasza eins-zwei-3 (#18) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Én is csináltam crosslink kábelt annak idején. A neten utánajárva több állítólagosan jó megoldást találtam az erek sorrendjéra. Közös jellemzőjük volt, hogy az összetekert érpárok, a patch-el ellentétben, nem egymás mellé kerültek. A véletlenszerűen kiválasztott állítólagosan jó megoldás azóta is működik otthon.
El tudom képzelmi, hogy több helyes megoldás is létezik a crosslink kábelre, de nem vagyok biztos benne.:F

(#24) eins-zwei-3


eins-zwei-3
csendes tag

Köszönöm minkettőtöknek a segítséget

Most lenne egy kicsit lamer kérdésem :), tegyük fel, hogy jó a kábel és a két a hálókártya, bedugom a kábelt mindkét gépbe, normális az ha azt irja ki a win ami a topic címe? Tehát még semmit sem állítottam a hálózaton, csak bedugtam a kábeleket.

(#25) Chakotay77 válasza eins-zwei-3 (#24) üzenetére


Chakotay77
csendes tag

Nem. Azt mindenképpen érzékelnie kéne, hogy bedugtad a kábelt a hálókártyába, függetlenül a hálózat beállításaitól.

Néha úgy érzem dolgoznom kell. Ilyenkor leülök egy sarokba és megvárom amíg elmúlik.

(#26) maniac


maniac
senior tag

Ha nem jo a driver akkor is ugyenezt irja ki a windows!

(#27) Narval


Narval
csendes tag

Az EIA/TIA 568 szabvány előírása UTP-re:

Szinsorrend:

586 A

Zöldcsikos
Zöld
Narancscsíkos
Kék
Kékcsíkos
Narancs
Barnacsíkos
Barna.

568 B

Narancscsíkos
Narancs
Zöldcsikos
Kék
Kékcsíkos
Zöld
Barnacsíkos
Barna.

Az RJ45 plug-ot (átlászó műanyag dugó) ugy vedd a kezedbe hogy a rögzítő fűl lefelé legyen, a dugó zárt vége pedig tőled távolabb. Ekkor a fent leirt sorrend balról jobbra értendő.

Két azonos tipusu eszköz közé ''kereszt vagy crosslink'' kábelt kell tenni
Ezek pl. két gép, két switch. A keresztkábel egyik vége 568 A, a másik vége 568 B szerint van bekötve.

AZ ''egyenes'' kábel mindkét vége azonosan van bekötve.Ez lehet akár 568 A ákár 568 B.

(#28) L3zl13 válasza Narval (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Két Switch közé nem kell crosslink szerintem, csak két Hub közé.

Aki hülye, haljon meg!

(#29) Narval


Narval
csendes tag

Az, hogy CAT5 vagy CAT5E, az nem okozhat problémát. A CAT5 2 érpárat használ a komunikációhoz (ad/fogad) max. 100 Mbit/s-l. A CAT5E egy átmneti szabvány gigabites (1000Mbit/s) eszközökhöz (használja mind a 4 érpárat). A szigorúbb előírások miatt nagyobb sebességű komm.-hoz használható (4x250Mbit/s)

(#30) Narval válasza L3zl13 (#28) üzenetére


Narval
csendes tag

Jogos! Bocsi!

(#31) tocsa válasza Narval (#27) üzenetére


tocsa
senior tag

Ez kiraly hozzaszolas.
Valamiert en az ''egyenes'' kabel mindket veget en a B szerint kotnem.
A switch az hogy donti el, hogy most hozza A vagy B egyenes kabellel kotottek gepet?

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#32) eins-zwei-3


eins-zwei-3
csendes tag

Nem győzök hálálkodni nektek :)
Még egyszer köszönöm mindenkinek, meglett a hiba Narval leírása alapján az 586B
végen a kék és zöld ér fordítva van.

(#33) iwu válasza eins-zwei-3 (#32) üzenetére


iwu
addikt

akkor tőlük ne hozz új kábelt...

meg sem tesztelték, úgy adták L...

no comment!

Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#34) L3zl13 válasza tocsa (#31) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért kéne eldöntenie? Szerinted érdekli a switch-et, hogy sárga vagy zöld színű műanyaggal van körbevéve az adott ér?
A switchet csak az érdekli hogy a csatlakozó 1-es érintkezője a másik oldalon is egyes legyen stb.

Aki hülye, haljon meg!

(#35) Narval válasza tocsa (#31) üzenetére


Narval
csendes tag

Megszokás kérdése, hogy egyenes kábelt ki hogyan köt. Amúgy én is mindíg a B-t használom. Íratlan szabály, hogy egy hálózaton belül azonos patchkábeleket kell használni.
Switch: egy-egy érpár két vezetékén ''ugyan azok'' a jelek mennek, csak más ''jelszintekkel'' (?). Amikor a hálózati eszközök magukhoz térnek el kezdik tesztelni az érpárokat. Ha valami kiabál (vagy nem) a kábel tulsó végéről minden eszköz rájön, hogy van-e a kapcsolat. A switch-k azon kívűl, hogy megnézik a túoldalt, belül képesek KAPCSOLNI az A és a B sorrend között. E miatt mindegy, hogy egyenes vagy keresztezett a kábel valamelyiknek működnie kell! A többi eszköz nem tud kapcsolni, ezért ha nem megfelelő kábelt használunk nem jön létre kapcsolat.

(#36) Narval válasza Narval (#35) üzenetére


Narval
csendes tag

Bocsi! Nem egészen arra reagáltam amit írtál. CAT 5-nél 2 érpár van kihasználva számítógépes kapcsolathoz (feltéve ha fullduplex a kapcsolat), azaz a ennek a 4 vezetékenk a bekötése számít csak. Ezen belül egy érpár bekötését is fel lehet cserélni, de akkor a kábel mindkét végén. Ettől még ugyan úgy működnie kell.
Persze nincs értelme taktikázni azon, hogy végig probálja az ember, hogy hogy hány lehetséges sorren van amivel működne.

(#37) kiskegyed válasza L3zl13 (#34) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Az is fontos, hogy az a bizonyos 1-es csatlakozóhoz érintkező ere melyik másik érrel van sodorva.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Egy hálózati kábel nincs bedugva (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.