Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Digitalis fényképező (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HEBI


HEBI
senior tag

Sulinetben veszek egy Pentax Optio 33L típusú dig.fényképezőgépet.
Az érdekelne, hogy kinek mi a véleménye a sulinetben kapható egyéb gépekről, ezzel a modellel szemben.
A többi gép hasonló árban:
-Cannon A60,
-HP 735
Esetleges tapasztalatokat várok, köszönöm!
De az írhatna akinek már volt tapasztalata bármilyen PENTAX géppel.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#2) PWR


PWR
aktív tag

en 3megapixel alattit mar nem vennek. nikon coolpix eleg jo, nekem az van, canon a60, a70-röl eddig csak jot hallottam

Üdv

(#3) pintyesz válasza PWR (#2) üzenetére


pintyesz
senior tag

2 megapixel bőven elég,ha csak a számítógépeden akarod nézegetni a képeket.
1600x1200-as felbontásban nagyon kevesen használják a monitoukat.
Valószínűleg helytakarékosságból,úgy is kisebb felbontást fogsz használni a fényképezéshez.
Ha viszont fofopapírra is akarsz előhívatni,akkor ajánlom a magasabb felbontású
gépeket 3Megapixel stb...

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#4) sequator


sequator
senior tag

haveromnak egy A60asavan, és nagyon meg van vele elégedve, nagyon jó kis gép, és rengeteg dolgot lehet rajta manuáliusan állítani

én egy Minolta Dimage 7i-t koptatok (igaz még csak 3 hete), használtan vettem, és a vetélytársa (főleg áregyezőség miatt) egy Nikon Coolpix 4300as volt, amit végül nem vettem meg, de az is nagyon pöpec gép

a felbontásról meg lásd fentebbi hozzászólásokat

ja és úgy készülj, h a egy memória kártyára és egy tartalék akksi készletre mindenképpen szükséged lesz

Sautia

sequator

(#5) HEBI válasza sequator (#4) üzenetére


HEBI
senior tag

Ma megyek a Pentaxért. Ez is 3.2 Mpixeles és veszek mellé egy 128 MB-os kártyát is, plussz 2000 mAh aksikat, de ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem, ezeket a nagyteljesítményű aksikat lehet tölteni az univerzális töltőmmel amivel eddig 600-700 mAh-akat töltöttem?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#6) sequator válasza HEBI (#5) üzenetére


sequator
senior tag

nézd meg mit ír az töltő, mekkora akksikat lehet tölteni vele, elvileg lehet vele, csak megőszülsz mire feltölti, meg nem is tesz jót sztem ha 20-30 órán töltöd egy kisteljesítményű töltővel

azt keresd a töltőn, h hány mA-rel tölt, a kicsik olyan 60-80 mA,
a nagyok olyan 200-250 mA-rel
az enyém 250es és kb 9 óra alatt tölti fel a 2100as akksikat

Sautia

sequator

(#7) vol4


vol4
csendes tag

Én egy HP 735-öst vettem a SEX-ben, 128 MB SD-vel, erre 84 db teljes
felbontású (2048x1536) legkevésbé tömörített JPEG, vagy 9 perc 320x240-es
videó fér rá. Egyébként a gép szerintem nagyon jó, jól kezelhet?, nagyon szép
képeket csinál, de nem árt hozzá NiMH vagy Li újratölthet? elem.

(#8) nap válasza HEBI (#1) üzenetére


nap
addikt

Canon a60 es a70 kozott leginkabb a felbontas a kulonbseg.
Kicsit idegesito, hogy, ha lenyomod a gombot, egy csomot kell varnod, hogy elkeszuljon a kep. Ez pl cicak fenykepezesenel rengeteg fel macskat eredmenyez... :D De kb ez minden hibaja. Viszont nagyon kezreall, konnyen es logikusan kezelheto, nagyon szep kepek keszithetok vele. Az mas kerdes, hogy utalom az autozoomot meg az autofokuszt.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#9) Dexter68


Dexter68
addikt

Szerintem majdnem minden digi gép késlelteti az expotíciót 1 milla alatt. Már volt a kezemben egy pár.
Nekem egy kis JVC gcx-3 van. Ha be van kapcsolva az LCD panel, akkor zabálja az akksit, mint az
állat. De ha kikapcsolom, és a keresôben kukucskálok, akkor simán végig lehet vele fotózni egy
egész napos családi kirándulást. Én másodgépnek tartom a tükörreflexes mellett. Arra meg
tökéletes.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#10) Lomos


Lomos
aktív tag

Canon A70et nyuzok kb 1 honapja, neha az autofokusz elszurja a dolgokat. Macskat lehet vele fenykepezni siman, nehany pelda:
[L]http://lomos.hofra.hu/cic[/L]

Kepe szep, szingazdag, teljesen manualis modja is van, az A60tol annyiban kulonbozik, hogy 3.2 MP, szoval az A60 egy tokeletes valasztas. XPhez semmifele progi/driver nem kell, a hozza kapott USB kabellel osszekotottem, es mar tolthettem is lefele a kepeket. Kozvetlen kotheto TVre is, jar hozza kabel. Popec...egyetlen hatrany talan a 4 cerka elem, de korulbelul 160-180 kep keszitheto egy garnitura elemmel, ugy hogy az LCD be van kapcsolva. Kikapcsolt LCDvel a mar merulo elemek meg siman birnak kb 20 kepet.

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#11) pengin


pengin
csendes tag

Ezt mind egy coolpix 2100 fenykepezovel csinaltam:

http://kep.tar.hu/pengin


remelem jo lessz a link. :F
Az meg mindig nem derult ki, hogy mihez kell a gep, de ha csak szamitogepen akarod nezegetni a kepeket, akkor szerintem boven eleg 2Mpixel.
Meg egyebkent szerintem az szamit a ''legkevesebbet'', hogy hany megapixel.

b.

(#12) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Én is a Sulinetben vettem egy Canon A70-et, nem bántam meg, kategoriájában a leghasználhatóbb gép.Mellesleg mielött megrendeltem, egy hónapig olvasgattam a fotós fórumokat, /Lx.hu,index fotofórum/ és így sikerült jó döntést hoznom.Aztán megrendelés után kerek egy hónapot vártam, mire a gépet leszállította a HRP.De érdemes volt, 60.000-be lesz így a masina.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#13) Bogyó bá' válasza Lomos (#10) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Látom, Te is el vagy látva macskával bőven.....nekem is van 4 felnőtt cicám, szoktam is néha fotózni őket, bár nekem csak egy tavaly használtan vett HP C200 1 MPixeles ócska gépem van.
Mostanában szeretnék gépet upgradelni, 2 fuji tipust néztem ki magamnak, az egyik az elérhetőbb árú S304, a másik a drágább S5000.
Ha valakinek van saját tapasztalata e két géptipussal kapcsolatban, szivesen fogadnám.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14) boygo válasza Lomos (#10) üzenetére


boygo
aktív tag

Utólagos engedelmeddel azt a képet ahol egy szürke cica fekve néz szembe na azt betettem az asztalra háttérképnek. :))
Nagyon baró és másnak is tetszik.
Meglehetne tudniróla egy s mást. Neve ? Kora ? Fiu-lány ?
Köszi ! :P
Másoktol elnézést az OFF miatt.

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Digitalis fényképező (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.