Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lakosk


lakosk
tag

ki milyen aktív mélyládát tud ajánlani olyan max.40-50 ezerig?
Feltételek:
-aktív legyen(számítógépről szeretném hallgatni)
-nem házimozi csak mélyláda kell
-a géppel egy jack dugón keresztűl csatlakozzon(van külön sub kimenet a hangkártyán Abit AU-10)
Ezek lennének röviden a feltételek.
Ki milyet tud ajánlani ennyi pénzért?
Megoldható a láda közvetlen csatlakoztatása a géphez igaz?
Aki tud segíteni az legyen olyan kedves pontos árat, típust és linket is adni. Illetev ha van valamelyik típussal tapszatalata, azt nagyon szívesen venném.
Segítséget előre is köszi!

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#2) lakosk


lakosk
tag

Ja és még annyit, hogy zenehallgatásra és játékokhoz is hasonlóképp alkalmas legyen. Teljesítményileg passz(gondolom belefér néhány watt). Minőségileg jó. És ha lesz ''kedvem'' akkor tudjak egy jó 5.1-es rendszert építeni rá.

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#3) lakosk


lakosk
tag

Senkinek nincs ilyentéren tapasztalata?

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#4) DDL válasza lakosk (#2) üzenetére


DDL
őstag

Ilyen ennyiért nincs. Már ami zenéhez meg játékokhoz is jó és csak ennyibe kerül. (Mondjuk szerintem többért sincs. Csak esetleg nagyságrenddel többért)


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#5) McJames


McJames
senior tag

A Mac-hez gyártott Harman-Kardon féle cucc szerintem nagyon tetszene neked, csak az USB-vel csatakozik, és nem tudom, hogy PC-hez jó-e. Amúgy a 2.1-es rendszer ára $199.- (kb. 43 000,- HUF).

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#6) HEBI


HEBI
senior tag

Hasonlóban gondolkodtam én is nem rég, AIVA-t láttam, de olyat nem vettem. Helyette vettem egy Genius 5.1-et, lásd hasonló nevű téma. Sokan dicsérik...
Igaz nekem asztali DVD-hez kellett, hát izé zenére nagyon jó. Szakmailag nem tudom alátamásztani, de valószínűleg ennyi pénzért sokkal jobbat nem kapsz.
Csak azért merem ezt javasolni, mert írtad, hogy esetleg később egy 5.1-et akarsz építeni és a ''mélyládája'' is komoly darabnak tűnik, igaz csak 60 Wattos.
Viszont panelbe nem javaslom a mélyládát, mert a környezeted nem tud alkalmazkodni, ha akar akkor sem! :)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#7) Dufresne


Dufresne
addikt

Nekem egy ilyen Altec Lansing http://www.altecmm.com/images/XA3001.jpg aktív mélynyomóm van, ami még úgy kb 1 éve vettem a Mistralba 15ezerért. Dsicóba ugyan nem állná meg a helyét, de sztem otthoni felhasználásra jó, legalábbis eddig nekem nem okozott csalódást.

(#8) Finrod


Finrod
tag

Klipsch Promedia SWS:

http://www.klipsch.com/product/product.aspx?Cid=518

$199 a rendes ara, de most $99-ert aruljak.

Finrod

(#9) McJames válasza Finrod (#8) üzenetére


McJames
senior tag

Ez jó, csak mégegszer annyiba kerül majdnem, amennyiért hazahozzák.
Van egy magyar cég, Nebraskai raktárral, vállalják a neten rendelt cuccok hazahozását. Feltétel, hogy a raktárukba kérd a rendelést, ki kell fizetned az árut, és a szállítást is előre. A nevükre nem emlékszem, valamelyik startlapon találtam rájuk, miközben mást kerestem.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#10) Karex válasza lakosk (#1) üzenetére


Karex
senior tag

Heko astron 12a

Linket nem tudok, egyik osztálytársam vett ilyet Nyíregyházán, asszem' 45 pénz körül. Ennek van talán 3bemenete, meg ki is ugyanennyi, tehát valószínű, hogy még házimozinak is használható kisebb bővítéssel.
Teljesítménye kb 100Watt, 20-22 cm-es tányérral.
Ja, egyébként nem bóvli, az elektronika Magnat, ha jól tudom.

(#11) Terrayon válasza lakosk (#1) üzenetére


Terrayon
tag

Jaja, én is kb erre gondoltam csak én a Magnat 8''-ra. Ebben az árkategóriában amit érdemes venni az a Magnat Motion és Heco Astron mélynyomók, ezek majdhogynem pont egyformán szólnak. ( a Pioneer meg AIVA és Panasonic próbálkozásait meg messze elkerülni! ). Bőven elég lesz a 20cm is mert ez nem hangszóró hanem mélynyomó! Hacsak nem nagyon nagy szobába lesz kizárólag zenére. Ugyanis nem tudom milyen játék az amit 25cm-es nyomóval lehet játszani :) . [L]http://www.magnatshop.hu/bolt.phtml?s=9eac9c692f556fd453f99f7c287bc7f3&id_termek=5&id_gyarto=4&p=2[/L]
Magnat Motion S
Motion Sub 120
(Aktív sub)
Ár: 49990 Ft

Ez lesz jó neked. Nagyon üt! Házimozira iszonyú jó, zenére is, bár inkább a techno áll neki jól, mint az akkusztikus zene. Ugyanennyi a Heco is kb. Ha szerencséd van a Médiában kicsit kevesebbért meg lehet kapni de ez is megéri szvsz. Arra kell figyelni hogy szabályozható keresztváltó nélkül ne vegyél mélynyomót mert a lényeg hogy házimozira a felsővágás 60Hz legyen, technora is 60Hz (max 80Hz) akkusztikusra esetleg 150Hz ig.

(Ha nagyon durvát akarsz akkor ez :
Magnat Omega
Omega 250
(Aktív sub)
Ár: 99990 Ft
de ez már zenére van és iszonyat jól szól, érzed hogy süvít a lábad mellet a szél. (lefele nyomó). Ebből is van nagyobb is. Nagyon puha és szép a hangja. Ebben a kategóriában(100-120k) még a Yamahának van jó nyomója de akad más is.)

Szóval 50k-ért nem találni ennél jobbat. Ez már belépő a HIFI világba. Ez jobb lesz mint egy számítógépes 'CSODA' boombox mélynyomó. Remélem segítettem.
Csááááász!



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#12) DDL válasza Terrayon (#11) üzenetére


DDL
őstag

20cm-es hangszóró nem szub hangszóró. Még a 25cm-es sem. Az majd úgy 30 fölött kezdődik. Ebből adódóan, ha jóminőségű mély basszust akarsz akkor...
Bármi amiben vannak igazán mély hangok ahhoz igazi szub kell. Tehát DC-től max. 90-100Hz, de inkább csk 80-90Hz.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#13) Kuresz válasza lakosk (#1) üzenetére


Kuresz
tag

Ha érdekel a minőség !
Végy egy YAMAHA-t!
Ennyiért már kapsz egy elfogadhatót.:-)
A 20-30 as membránnak ne higgy csak kamu!!

--

(#14) Kuresz válasza DDL (#12) üzenetére


Kuresz
tag

Hali!

Szerintem ehy 30as membránnál jobb egy 16 os + 1 passzív nem?
Ezzel az erővel 1 métereseket is rakhatnának a ládákba nem?
Általában az akusztikus felfüggesztésű subokba szoktak nagy méretű hangszórókat rakni vagy a naon nagy teljesítményűekbe. De hát mire való a bass reflexx?

--

(#15) lakosk


lakosk
tag

Sziasztok!Köszi a sok hozzászólást.
Érdekes, hogy eggyesek esélytelennek tartják a próbálkozást ekkora összegből, mások pedig nagyon is jó véleménnyel vannak ezen árfekvésű cuccokról.Megnézem amiket ajánlotatok, de a lényeg, hogy 50 nél nem szánok többet rá, mert akkor éhenhalok.
Na jó ez nem komoly, de ha 50-ből nem lehet egy''belépő''szintű ládát venni jó hangzással és kellő erővel ,akkor megette a fene.
Láttam egy jónak tű
nő ajánlatot még 2003 évelején a METROban(ne nevessetek) egy világosszínű aktív mélyláda 20cm-es tányérral JAMO típussal. Nagyon kecsegtető volt. Asszem 44000 péz volt.
Tudja valaki melyikről beszélek?

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#16) Kuresz válasza lakosk (#15) üzenetére


Kuresz
tag

Szal. Az a lényeg hogy halgass a füledre menj el valami házimozi cuccos boltba és halgass meg mindent ami kijön a pénzedből!
Mert izlések és pofonok kinek a 30 as membrán kinek a YAMAHA YST technológia...

--

(#17) Den válasza Kuresz (#13) üzenetére


Den
veterán

O, dehogy kamu. Ami kamu az az amikor egy 16 centis hangsyoroval szerelt dobozkat szubkent arulnak..
Az igazi athato basszushoz kell 20-30 centis membran, es megfeleo meretu lada. A reflexcso csak szuksegmegoldas, nagyon kenyes lesz tole a sub az elhelyezesre, es engem zavar a szuszogasa is.

www.simson4t.hu

(#18) Kuresz válasza Den (#17) üzenetére


Kuresz
tag

Én nem akarok vitatkozni de ezt magyarázd meg mondjuk a Yamaha vagy a
Bose esetleg a Bowers & Wilkins gyártóknak :)
Szerintem telne nekik nagyobbra mégsem használnak.
Szerinted mi ennek az oka-?
Ja bocsi használnak 200-700w ig de szerintem az a hangerő otthonra már nem egészséges.!
Várom a magyarázatod


[Szerkesztve]

--

(#19) CharlieDrop válasza Den (#17) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Néha elgondolkodom, hogy mi a fenének SubBass...

Van két picsa hangfalam, amit a Panaszkodik MiniHiFimhez kaptam, azon is kijön szépen a Basszus.

Most lehet mondani, hogy nem akkora erővel, ezt tudom, de az esetek 99%-ban nem is halgatom hangosan a zenét a család miatt, hameg dizsire szánom a cuccot, akkor meg nem mindegy, hogy az a bass hangszóró hány centi? Egy 16-20 centis is istenesen tud szólni :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#20) Kuresz válasza CharlieDrop (#19) üzenetére


Kuresz
tag

Hát a sub a filmeknél előny!
Zenénél tökéletes 1 jó stereo.


[Szerkesztve]

--

(#21) Karex válasza Den (#17) üzenetére


Karex
senior tag

Szvsz. függ a szoba méreteitől is...
Az osztálytársam a fentebb említett HEKO aktív subot egy kb. 7-8nm-es szobába rakta, és amikor ''megküldi'' egy picit, akkor recseg-ropog a ház!:C

(#22) CharlieDrop válasza Kuresz (#20) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Aha a filmeknél előny.
Régebben egy Videoton erősítőmon volt két DC2000-es hangfal (16-os basszusa van), 2-es hangerőnél már tajtékoztak az ősök :))

És azt mondom, hogy ennél a kicsi panaszkodiknál is bejönnek, ha flmet nézek, szvsz csak akkor jó, ha földszinti szobád vam és hangszigetelt, különben felesleges :))

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#23) Den válasza Kuresz (#18) üzenetére


Den
veterán

Hat a bose pl erosen a dizajnra megy, a tervezesnel nagyon szamit hogy a lakasba minnel diszkretebben illeszkedjen, es egy 70 literes subot eleg nehez diszkreten elhejezni. :D Regebben amugy en is a kis hangszoros reflexcsoves subok kedveloje voltam, kulonosen a band pass dobozokat szerettem pl a bose-t, de kiabrandultam beloluk. Szepek, jok, llatvanyos a hangjuk, de az t az igazi sub basszust mikor vibral a levego, azt nem tudjak.

www.simson4t.hu

(#24) Den válasza CharlieDrop (#19) üzenetére


Den
veterán

Nem a hangero miatt kell a sub. Van egy tartomany amit nem hallasz normal hanggfalakon. Nekem is egy pana minihifire van kotve a sub, es mikor bekapcsolom a melyynyomot, egy uj vilag tarul fel :) . Van olyan sub tesztem hogy fulhallgaton vagy normal hangszoron hallgatva semmit mem hallasz :)

www.simson4t.hu

(#25) CharlieDrop válasza Den (#24) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Tudom, tudom. Az a hangtartományt nem halljuk, de nem csak 20-120 Hz-et ad le, ha jól tudom, kicsit megy feljebb is.

Vagy ennyire naiv vagyok?:))

Kieg: Vagy csak eddig xar subládákat hallottam?:)

[Szerkesztve]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#26) DDL válasza Kuresz (#13) üzenetére


DDL
őstag

Mi a szösz? A YAMAHA új fizikát talált ki?

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#27) DDL válasza Kuresz (#14) üzenetére


DDL
őstag

Nem jobb, mert a 16-os fizikailag nem képes olyan mély hangokat lesugározni mint egy 30-as.

Olyan dobozokba tesznek nagyméretű dohogót aminek a jóminőségű, mély basszus a célja. Az, hogy milyen dobozba teszik az tényleg függ a Qts-től, de nem attól, hogy mekkora az átmérője vagy a teljesítménye a hangszórónak


Üdv: DDL.

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#28) ithomas


ithomas
őstag

Nekem is van egy passziv melyladam melyben egy 30 centis tanyer van.Ha feltekerem a haz szetesik,de nem puffog,csattog hanem az az igazi brutal mely.
Kb 30 ezerbe kerult,igaz en epitettem...Mondjuk ehhez meg hozza kell szamolni az erosito arat is,ami 25-volt,100w-os mono.Szinten hazi gyartmany,eddig meg senki nem panaszkodott,pedig csak egy szar somogyi kevlar hangszoro van benne.
Szoval a brutal melyhez tenyleg nagy membran kell,de egy atlagos lakasba,atlagos igenyekkel(nem audiofil) siman megvehetok az 50-60 ezres szubok,jol szolnak de CSAK filmekhez meg jatekhoz,zenehez felejtsetek el az osszeset,a sub nem arra valo.(Hacsak nem valami Dob es basszus,meg techno gagyit hallgattok.. :)

[Szerkesztve]

Real eyes realize real lies!

(#29) kerlas


kerlas
tag

Üdv!

Ami neked kell: Wharfedale PowerCube PC8

Tulajdonságok:
Beépített erősítő teljesítmény: 100W
Állítási lehetőségek: Hangerő, keresztváltó frekvencia ( fokozatmentes ), fázisszabályzás
Mágneses árnyékolás
Keresztváltó frekvencia: 70-170 Hz
Frekvencia tartomány: 40-170 Hz
Csatlakozások: Alacsony és magas szintű bemenetek
Hangszóró méret: 200 mm
Szín: Fekete/ juhar

Budaörsön a MediaMark-ban 39990Ft

(#30) DDL válasza ithomas (#28) üzenetére


DDL
őstag

A igazán jó szub nem kukorékol ki a hangból. Csak az a bökkennő hogy az ehhez való hangszóró ott kezdődik, hogy 200e,-Ft. És akkor még a doboz, meg az elektronika sehol. Viszont ez lemegy 16-18Hz-ig. És hát nem nem rossz az amikor a templomi orgona minden sípját hallod (ill. inkább érzed) :))

A többi szerintem csak pótcselekvés, mankó.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#31) ithomas válasza DDL (#30) üzenetére


ithomas
őstag

Teljesen igazad van!Azert irtam azt amit irtam: Csak mozihoz es jatekhoz.Olvastam am a hwsw-n is rengeteg beirasodat es legtobbszor egyetertek veled csak azt nem tudom megerteni hogy miert nem tudod felfogni hogy a zenehallgatas,a zenei elmeny nem az audiofil cuccoknal kezdodik.Miert nem lehet megerteni hogy nem mindenki vajt fulu,vagy ha az is,akkor sem engedheti meg maganak a millios cuccokat.?Most is azt irod hogy 200 ezres melylada alatt csak manko meg zorges meg mittomen,ez nem igaz!Igenis egy olcsobb kategorias cucc is tud zenei/mozi elmenyt nyujtani,foleg az olyan embereknek akik nem audiofil cuccokon nottek fel.Biztos vagyok abba hogy nagyon sokkan vannak ugy hogyha megveszik az itt emlitett 50 ezres melyladakat akkor az nekik egy nagy ugras lesz pl a mozizas teren,es nem tudom miert kell mindenaron elvenni a kedvuket, es azt hajtogatni hogy vagy elerhetetlen aru subot,vagy semmilyet...

[Szerkesztve]

Real eyes realize real lies!

(#32) burgatshow válasza lakosk (#1) üzenetére


burgatshow
veterán

Építs egyet!
Erősítő: 25e huf
faanyag: 3e huf
vatta : fillérek
hangszoró: 8e huf
hangváltó 2-3e huf.

akárhogy számolim ez kb: durván 40e huf

Tavaly én még ennyiért nézegettem őket aztán le mondtam róla.

(#33) DDL válasza ithomas (#31) üzenetére


DDL
őstag

Igazad van! Semmi bajom nincs az olcsóbb dolgokkal. Honnan veszed, hogy csak milliós cuccokkal lehet elérni azt amit emlegetsz? Ha tényleg olvasod a HWSW-t akkor tudhatod, hogy ilyet soha nem állítottam. Sőt! Én ajánlottam többször ''filléres'' megoldásokat.
Most sem szóltam volna (máskor sem szólok!), ha nem jelentek volna itt (meg máshol is) meg olyan állítások, hogy a 30-as mély kamu, meg a 16-os felér egy 30-assal stb.. Szóval, ha nem emelnék ezeket az olcsó (mert valjuk be az) dolgokat az egekig. Mert akkor ha vki esetleg nem teljesen kezdő akkor baromi nagyot fog csalódni, miután otthon bekapcsolja a nagynehezen összekuporgatott, az interneten az egekig magasztalt cuccot. Mint, ahogy erre itt is olvashatsz elég sok példát (pl. géniusz HT 5.1). Aki meg kezdő az igenis legyen tisztában azzal, hogy hol a helye annak amit vesz. Ha máshonnan nem tud tájékozódni csak az interneten akkor bezony szükség lenne arra, hogy helyre tegye vki a dolgokat (én nem érzem erre hivatottnak magam). Mert sajnos akiknek ez lenne a feladata azok elvétve írnak kritikákat. Ebből adódnak a fent emített - jelen esetben a szubbal kapcsolatos - téveszmék, amelyek alapján azt kellene hinnem, hogy a delikvensek nincsenek tisztában a fizika alapjaival és nem is érdekli őket. :(

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#34) ithomas válasza DDL (#33) üzenetére


ithomas
őstag

Ok!Ez igy teljesen korrekt :(

Real eyes realize real lies!

(#35) DDL válasza ithomas (#34) üzenetére


DDL
őstag

Félreértés ne essék én az ''olcsó'' jelző alatt nem csupán az árat értem. Sőt!...



Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#36) bajnokpityu válasza DDL (#35) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért érdekes,jellemző minden ilyen jellegű uj topicra:
1.kérdez vmit a srác.
2.aki ért hozzá,és magasak az igényei,kapásból elmondja,hogy a saját igényeihez illeszkedő cuccot nem kaphat ennyiért.
3.mások,parasztvakitás áldozatai az ócsó magnatstb... MM ban egyszer meghallgatott hangszórókat ráhúzzák az első csávó igényeire
3.1 ez még nem is lenne baj,hiszen közel járnak a célhoz,de kicsit túllőnek a mondanivalón,és hirtelen jóval magasabb kategórának álliják be a magnatot,hirtelen megpróbálnak zenét hallgatni rajta,ami mellesleg nem is volt cél
4.józanodás,vagy anyázás.

most akkor saját véleményem: szerintem felesleges olyan cuccért kiadni pénzt,amit a közeljövőben esélyes hogy kidobsz,mert kinövöd a kategóriát.ha viszont pl életed végéig elég játékra a 40-50 rugós mély láda,akkor menj el,vedd meg.
ha esélyes,hogy valaha komolyabb célra is akarod használni,kezd el most nézegetni hifi-házimozi boltokban a kapható tipusokat.pl szerintem mordaunshortok 70rugó körül más alkalmasak zenére is

eladó Kawasaki j300 robogó

(#37) DDL válasza bajnokpityu (#36) üzenetére


DDL
őstag

Szó sincs magas igényekről. A baj az, hogy sokszor hiányzik a józan parszti itélőképesség is egy ilyen ajánlás olvasásakor. Az ajánlott cucc árától függetlenül.
Alapvetően az a baj, hogy a házimozi előretörésével a hangminőség rohamosan romlik. Ugyan is nem szól másról mint üzletről. Mert pl. eladni egy 16-20cm-es hangszóróval felzerelt győrűs dobozt amiben még elektronika is van (állítólag) szubként, amikor egy ugyan ekkora hagnszóróval szerelt nonrmál dobozhoz ami semmivel sem tud kevesebb mélyet ajálnják a külön szubot? :F

Az ilyen üzleti érdekből elkövetett ''kritikák'' miatt alakulahatott ki az a nézet, amely szerint ezek a ''szubok'' tényleg kielégítenek bármiféle igényt. Hiszen a potenciális vásárlóknak halvány lila gőzük sincs arról, hogy amit venni akar az alapvetően igénytelenségből alakult ki. Ugyanis sajnos nem a termékek mennek az igények után hanem fordítva. A termékek minősége határozza meg az ''igényességet''. És ez a szinvonal egyre alacsonyabb. És mégis egyre drágább....


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#38) bajnokpityu válasza DDL (#37) üzenetére


bajnokpityu
félisten

DLL:hát ez valahogy úgy néz ki,hogy én pl zenére soha nem tennék be subot.ettől függetlenül mozinál kifejezetten tetszik,hogy mozog a tüdőm.a subot nem szokták hifi célra ajánlani értelemes eladók sem (kivéve talán egy egy vékony hangú dobozhoz)
pl a m73as missionok mélyét kevésnek éreztem,kapásból mondtam haveromnak,ahogy lesz pénze erre a célra,hallgassa meg a rendszerét valamilyen igényesebb subbal.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#39) DDL válasza bajnokpityu (#38) üzenetére


DDL
őstag

DDL nem DLL. A milyenséggel van bajom.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.