Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#14901) kenwood válasza kapy (#14900) üzenetére


kenwood
veterán

Realis esely van ra,hogy 180 nap mulva a lekotott 350 euro 100-at sem fog erni.
Ha megis novekedne a CRO arfolyama, akkor pedig ugy nez ki a dolog, hogy minden egyes kartyas vasarlas, ami erinti a berakott 350 euro feletti reszt, adokoteles.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14902) nort_on válasza kenwood (#14901) üzenetére


nort_on
senior tag

Nem minden egyes költést, mert nem kell adózni, ha az adott költéssel a bevétel (nyereség) nem éri el a minimálbér 10%-át, illetve éves szinten a minimálbér összegét.

[ Szerkesztve ]

(#14903) Kobe válasza nort_on (#14902) üzenetére


Kobe
veterán

Es az aztan kvara realis & megeri idoben, hogy mondjuk egy tozsdei portfolio melle meg a kiba..... tt kartyas koltesek utan is nezegethesse az ember az adobevallasat meg a limiteket, arfolyamokat stb ;]

(#14904) nort_on válasza Kobe (#14903) üzenetére


nort_on
senior tag

Szerintem (is) nettó f@szság a kriptós kártya, de van akinek ez a hobbija. :DDD Főleg ilyen magas lekötött összegnél a filléres cashback-re, amikor a forint pár órán belül mozog 1%-ot, ok ingyenes Binance > Revolut feltöltésre jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#14905) momcrew


momcrew
tag

Igen, pont ezeket a részleteket nem értettem. Ezek nincsenek leírva, csak ha belemész szembesülsz vele. Esetleg még az alap kék kártya lehet hasznos (talán) azért, mert azzal fizethetek a Penny-ben. Köszönöm szépen a levezetéseket.

(#14906) kapy válasza kenwood (#14901) üzenetére


kapy
csendes tag

Sose lesz annyi cashback ezen, hogy adóköteles legyen :D

#14904: Forintos költésekről senki sem beszélt, arra szerintem se éri meg. Én csak eur alapú költésekhez használom.

Szerintem nagyobb vásárlásoknál megéri, pl.: Veszel németből egy videókártyát, mondjuk 800-1000 eur között, amin már van annyi cashback, hogy a szállítás kb ingyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#14907) section9 válasza Kobe (#14903) üzenetére


section9
őstag

Komoly kerdes: hitelkartya cashbacknel nem ugyanugy adozni kene?

(#14908) Kobe válasza section9 (#14907) üzenetére


Kobe
veterán

Sztem adozasugyileg az a vetelarat csokkento tetelenke minosul (magyarul ledvezmeny) ha hufban veszel es hufban kapsz visszateritest es a HUFon nincs arfolyamnyereseged. De itt ugye nem ez tortenik, CROban kapsz vissza a forintban torteno vasarlasaid utan es annak van arfolyammozgasa

(#14909) nort_on válasza kapy (#14906) üzenetére


nort_on
senior tag

Nem a cashback-re adózol. Tegyük fel beteszel 1000 eurót kriptóba, lesz belőle 1500, 500 euró nyereség. Aztán egész évben apránként vagy akár egyben ezt az 500-at elköltöd a (kriptó) vagy bármilyen kártyáddal (pl kiutalod Revolut-ra). Az 500 euró minimálbér alatti része nem adóköteles, de a minimálbér feletti már igen, 15%-al. És ugye minden aznapi MNB árfolyamon számolva. De ez már tényleg adózós topic. :U

(#14910) section9 válasza Kobe (#14908) üzenetére


section9
őstag

Jogos, koszi.

Mindenesetre CRO-t azonnal FIAT-ra valtani es azzal fizetni tenyleg nagy szopas adozas szempontjabol. En hosszu tavon a cashbacket stakelem es majd x ev mulva ranezek.

(#14911) koxx


koxx
MODERÁTOR

NXTT szépet rallizot az elmúlt 1 napban

(#14912) momcrew


momcrew
tag

Sziasztok,
engedjetek meg egy kezdőláma kérdést. Amikor elkezdenek a százalékok mínuszba esni, akkor érdemes kitenni a coinokat pl USDC-be vagy van jobb megoldás is?

(#14913) Kobe válasza momcrew (#14912) üzenetére


Kobe
veterán

Akkor ujrafogalmaznam, erdemes e a veszteseget realizalni amikor elkezd lefele menni?
Hat, ha mas zsebet szeretned kitomni, mindenkeppen :U :DDD
Ilyen szintu kerdes eseten nem biztos hogy a pozi jumpinggal kene probalkozni, valaki jol fog jarni. Csak nem te :)

(#14914) momcrew válasza Kobe (#14913) üzenetére


momcrew
tag

Tehát mi a jobb? :)

(#14915) Kobe válasza momcrew (#14914) üzenetére


Kobe
veterán

0 tudassal, tapasztalattal?
Ulni a fenekeden

(#14916) fireman123 válasza momcrew (#14914) üzenetére


fireman123
őstag

sosem tudod előre, hogy mi a jobb (veszteséget realizálni, és visszaszállni lejjebb, vagy nem lesz lejjebb és magasabban szállsz vissza, vagy tartod akár hónapokig vagy évig).....ez mindig utólag derül ki...én nem vagyok kereskedő típus, így hodl

[ Szerkesztve ]

(#14917) momcrew válasza fireman123 (#14916) üzenetére


momcrew
tag

Értem, köszi.

(#14918) momcrew válasza Kobe (#14915) üzenetére


momcrew
tag

Te sem tudod, akkor a választ, köszi.

(#14919) Kobe válasza momcrew (#14918) üzenetére


Kobe
veterán

ha úgy érzed, hogy a normál tőzsdei kereskedéshez (ahova egyébként úgy min. 5-10 év gyakorlati tapasztalatnál kezdődik az "újonc" tudásszint) képest is sokkal volatilisebb és rejtelmesebb piacon van olyan generikus válasz, kell lennie olyan 1-2 mondatos válasznak, ami megmondja a tutit egy teljesen 0 ról induló egyénnek....

itt a topikban bárki megmondja, hogy 1-1 döntést körülbelül 100 tényező befolyásol(hat, és annak a fele szubjektív), te 1 szerint szeretnél aranyigazságot. Melyik 99 másik tényezőt hagyjuk figyelmen kívül ? :) pick one

(#14920) momcrew válasza Kobe (#14919) üzenetére


momcrew
tag

Nyilván nincs és nem is lehet step by step eljárás árfolyam esésre. Írtam, hogy kezdő vagyok és arra voltam csak kíváncsi, hogy jó-e mindent pl USDC-be tenni ilyenkor. Nem aranyigazságot kértem, csak egy megerősítést vagy tanácsot, hogy nem ezt kell vagy nem USDC.

(#14921) Kobe válasza momcrew (#14920) üzenetére


Kobe
veterán

ha valaki kezdő, akkor ne próbálja meg eltalálni, időzíteni a piacot, hanem üljön a poziban. Kozmikusan alacsony az esélye annak, hogy ő fogja a döntésével elverni a piacot, a tapasztalt rókákat / intézményieket.
Általában (kezdők 90%nál) ez úgy működik, hogy amikor elkezd minuszba menni, átmész USD-be, vesztesz. Látod hogy megindul, visszamész kriptoba, már magasabb áron hiszen már megindult, vesztesz, de mire átmész, megint lefele megy és megint átülsz USDbe és megint vesztesz.
Ezt a kört párszor eljátszod, és 0 a tőke.

Nyilván kell a tanulópénz, de nem feltétlen muszáj. Többet ér, ha nem is nézed az árfolyamot és abban a felszabadult fél - 1évben inkább tanulgatsz vagy demo számlával játszol és látod mi lett volna az eredménye a döntésnek.

(#14922) momcrew válasza Kobe (#14921) üzenetére


momcrew
tag

Tisztában vagyok a tanulópénzzel, hogy senki nem születik tudással. Azzal is tisztában vagyok, hogy minden jó tanács valakinek súlyos coin-jaiba került egyszer. Köszönöm.

(#14923) kenwood válasza momcrew (#14922) üzenetére


kenwood
veterán

Elmeleti szinten meg lehet azt csinalni,hogy veszel 3000 dollaros arfolyamon egy ethereumot, 2900-on eladod, majd esik tovabb 2800-ig,ott visszatersz,es csinaltal egy ethbol 1,035-ot,ami 3000 feletti arfolyamnal mar nagyobb haszon,mintha vegig ultel volna a seggeden. Gyakorlatilag ezek a muveletek szinte mindig ugy sulnek el, hogy megveszed 3000-ert,eladod 2900-ert,leesik 2800-ra ejszaka,es mire reggel felkelsz, mar 3100,amibol mar csak 0,935 eth jon ki :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14924) momcrew válasza kenwood (#14923) üzenetére


momcrew
tag

Így próbálok taktikázni, én kivárok 10-12 órát mielőtt adok veszek. Úgy érzetre, mintha a kisebb szarba lépnék :)

(#14925) AddyKing


AddyKing
tag

Szép estét! :)

Még nagyon új vagyok a témában, így csupán érdeklődni jöttem. Melyik kriptovalutába érdemes befektetni, amelynek egész jó a hozama, de veszteség esetén sem dőlök a kardomba? :DDD

Előre köszönöm a válaszokat.

(#14926) Szada85 válasza momcrew (#14920) üzenetére


Szada85
aktív tag

Mert egyrészt nincs is erre "jó" tanács.
Mindenki másként éli meg, és mindenkinek más az, ami még belefér, anyagilag is. Ezt neked kell tudnod, hogy mennyire tudsz együtt élni, és mekkora mínusz látványával, akár tartósan, hetekre, adott esetben akár hónapokra is.

Másrészt pedig márcsak amiatt sem fog senki ilyen "tanácsot" adni, ugyanis a felelösség, és így a döntés is a Tiéd (kell legyen), ha itt azt írja valaki, hogy "maradj benne", és emiatt akár az egész befektetésed elbukod, akkor az lesz benned, hogy "mert XY ezt mondta".
Ha meg fordítva, kiszállsz, de mégis feljebb megy, akkor megint "más miatt maradtál le a nyeröröl". Ez az a felelösség, amit nem várhatsz másoktól.

Egyik elv szokott lenni (én nekem egyelöre ez bevált), hogy sávosan kell venni, amit szeretnél, így akkor sincs gond, ha lefelé megy, akkor sem, ha felfelé. De ez függ természetesen, mennyire "komoly" coinba fektetsz.

(#14927) Zoli-bácsi válasza AddyKing (#14925) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Öööö, hogymi?

(#14928) AddyKing válasza Zoli-bácsi (#14927) üzenetére


AddyKing
tag

Arról lenne szó, hogy hardveres bányászat helyett inkább befektetnék egy kisebb pénzmagot valamelyik kriptovalutába. De nem igazán tudom, hogy melyikbe érdemes, mivel hosszútávú cél lenne. Nyilván csodák nincsenek itt sem, ahogyan a tőzsde is egyfajta zsákbamacska. :)

(#14929) S. Szabi válasza momcrew (#14924) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nem tudom mennyit informálódtál mielőtt úgy döntöttél belevágsz, érdemes kezdésként pl. megnézni pár videót, vannak akik okosakat mondanak, ezt mindenképp nézd meg, ha még nem láttad:

[link] https://youtu.be/EV5zpTWDJT8

(#14930) .tnm válasza momcrew (#14924) üzenetére


.tnm
addikt

+AddyKing

AddyKing

Magánvélemény egy másik kezdőtől, aki jelenlegi az eredeti befektetésének 50%-án van (azaz 50%-ot bukott nominálisan is, nemhogy reál-értéken).

Azt a pénzt amit be akarsz rakni, képzeld el, hogy kiveszed KP-ban, berakod egy borítékba és magaddal cipeled egész nap. Hányszor jutna eszedbe napközben, hogy ellenőrizd, hogy megvan-e még? Most képzeld el, hogy este hazamész és nincs meg a boríték. Ha ezt nem tudod elintézni annyival, hogy "b+, ezt elhagytam", akkor túl sok pénzt kívánsz kriptóba fektetni. Kezd kevesebbel.
Ha netán úgy alakul (nem fog), hogy 1 éven belül megduplázod a kezdeti befektetésedet, akkor vedd ki a kezdeti befektetés 110%-át, és csak a maradék 90%-kal játssz tovább. Innentől kezdve minden ajándék. (Ez természetesen abszolút nem a racionális gazdasági szemlélet lenne, de kezdők vagyunk és a legfontosabb, hogy minél kevésbé az érzelmeink befolyásoljanak.)

Ezen kívül, ha valami hirtelen megugrott éjszaka 40%-ot, ne vegyél bele. Ha nagy coin zuhant be (bitcoin, eth, bnb), akkor ne shitcoin-ba menekülj, valszeg BUSD-be/USDC/USDT-be se érdemes átlépni. Ha ezek nem mennek vissza előbb-utóbb, akkor az kb. azt is jelenti, hogy vége a crypto világnak. (Nyilván benne van a pakliban, hogy a binance egyszercsak lehúzza a rolót, de azt vagy fogod itt olvasni, vagy pont ugyanannyira meg fog lepni téged is, mint az egész világot.) Ezeket tehát inkább tartsd (hodl).

Ha shitcoin szakad be brutálisan, és kb. alig ér valamit befektetésed, akkor az is hodl. Talán egyszer még lesz egy nagy feltámadása, de ha esetleg teljesen kinullázódik, akkor se vesztettél már azon a ponton sokat.

Ha valami nagyon megindul, amit Te is tartasz, akkor érdemes lépcsőzetesen (jellemzően stabil coinba) kilépni belőle, azaz elsőre csak a felét add el, aztán kicsit feljebb a maradéknak a felét. Így folyamatosan realizálsz hasznot, de a FOMO se fog gyomorba vágni amiatt, hogy túl hamar szálltál ki.

Én hónapok óta hodl-ben vagyok, nem is nézem már az árfolyamokat, csak nagyon ritkán. Ha valami brutál megindulás lesz, akkor úgy is fogom itt olvasni, addig meg az én szememben pang a piac, mert jóval az alatt vagyunk, ahol beszálltam. A befektetésem nagyobbik része BTC-ben és BNB-ben van, minimális DOGE (nem ajánlom), volt SHIB-em is, ami olyan sokáig (hetekig) volt rohadt alacsonyan, hogy meguntam nézni, és kiléptem belőle. Hiba volt, természetesen 2 nappal később megindult brutálisan felfele és másfél hét alatt tízszereződött...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#14931) nort_on válasza momcrew (#14924) üzenetére


nort_on
senior tag

Ha meg biztosra akarsz menni, akkor legyél Milán. Tegnap rakott egy 50x longot BTC-re 44.3-on. 42.8 volt a likvide. $18k-ja bánta...

(#14932) koxx válasza .tnm (#14930) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

CRO-val is gondolom erdemes varni, mar orultem amikor 0.99 lett azta megindult lefele es azota is csak 0.45-0.55 kozott labadozik. De ha eladnam tuti megindulna felfele :))

(#14933) momcrew válasza .tnm (#14930) üzenetére


momcrew
tag

Köszönöm szépen. Én kb egy hónapja tettem bele nagyobb, de nem hiányzó összeget, azért, mert egy évig rá se néztem és meglepett amikor láttam, hogy hű ez ilyen sok lett. Megvettem, otthagytam, de azzal nem tanulok, nem gyűjtök tapasztalatot. Tehát az új pénzzel 20% mínuszban lettem, véres verejtékkel, szerencsével, riasztásokkal, szerencsével, váltásokkal, szerencsével mínusz 10-ben vagyok. Próbáltam shitcoinokat, mert azok épp plusz 25%-kal húztak, ismerem már azoknak is a szagát. Elfogytak az ötleteim és a szerencsém és csak érdeklődtem, hogy jó volt-e amit csináltam, más hogy csinálja. Most már látom, hogy mást nem tehet az ember. Köszönöm szépen a sok segítséget mindenkinek.

(#14934) Szada85 válasza koxx (#14932) üzenetére


Szada85
aktív tag

De egy ilyen idöszakban, amikor a hagyományos és a kripto piac is billeg a millió bizonytalanság miatt, nincs ebben semmi meglepö szerintem.
Én egy kezdö adagot már vettem CRO-ból is, ha nagyon szétverik a piacot lehet még veszegetni késöbb is, aztán ha idövel kiderül az égbolt újra, és visszatér a felfelé irány, akkor majd örülünk, addig pedig élni kell az életet.

(#14935) GERIlla83


GERIlla83
tag

Üdv Mindenkinek!

Olyan Metamask problémával találkozott már valaki, hogy a telós applikációban submitted egy tranzakció, a webes bővítményben succes. A polygonscan szerint a fogadó tárcában az összeg, de valójában sehol nincs.
Mit lehet tenni ilynekor?

Olyan hülye vagy, hogy ha te lennél Zorro "Y"-t rajzolnál a falra!

(#14936) LuckyL válasza GERIlla83 (#14935) üzenetére


LuckyL
őstag

gondolom nincs hozzáadva az adott token a metamaskodhoz, cmc-ből copyzd be a contract-ot és ott lesz

cryptot minden termékemért elfogadom

(#14937) #24556544


#24556544
törölt tag

Én is kezdő vagyok. Én novemberbe ugrottam bele amikor komolyabb esés volt, és úgy nézett ki, hogy utána a holdon leszünk hamarosan, aztán jött az omikron meg a többi.
Kurva nagy bukóban vagyok.
De nekem eszembe sem jut itt bármi veszteséget realizálni, annyit realizáltam, hogy max nem pár hónap, hanem lehet 1 év lesz, vagy akár több is mire profit lesz.

(#14938) varmi2 válasza #24556544 (#14937) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jól teszed.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#14939) GERIlla83 válasza LuckyL (#14936) üzenetére


GERIlla83
tag

MATIC-ot küldtem.
Eddig simán ment.
Mi az a cmc?

[ Szerkesztve ]

Olyan hülye vagy, hogy ha te lennél Zorro "Y"-t rajzolnál a falra!

(#14940) nort_on válasza GERIlla83 (#14939) üzenetére


nort_on
senior tag

Coin Market Cap

(#14941) ReFleXx válasza #24556544 (#14937) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem is tudtam, hogy van olyan kripto hogy november. :F;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#14942) FattyDove válasza koxx (#14932) üzenetére


FattyDove
őstag

Veszek 1 sört ha eladod

(#14943) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Kivancsi vagyok, meddig tart ez a lefele tarto irany. A haboru eselye ennyire megerintette a kriptokat is? Biden bofogott egyet, es azota minden esik.

Don't Tread On Me

(#14944) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na vajon most érdemes bevásárolni SOL-ból? ~89USD...

(#14945) MPowerPH válasza B-L-A-C-K (#14944) üzenetére


MPowerPH
félisten

En is azt nezem... De ha marad a tendencia, akkor ez megy meg lefele.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14946) 6absbulldog válasza B-L-A-C-K (#14944) üzenetére


6absbulldog
tag

Száz alatt ajándék. Pár hete 78-83 volt a mélypont.

(#14947) kenwood válasza 6absbulldog (#14946) üzenetére


kenwood
veterán

Ha par hete az volt a melypont, akkor a jovoben biztosan nem fog ala menni :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14948) MPowerPH válasza kenwood (#14947) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nincs meg valakinek Putyin szama? Kellene vele beszelni, hogy ugyan jelentse mar be hivatalosan, hogy kivonjak csapataikat Ukrajna hatararol. ;]
Felrobbannanak a tozsdek, es a kripto is kilone a Holdig. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14949) 6absbulldog válasza kenwood (#14947) üzenetére


6absbulldog
tag

Nem mondtam, hogy nem mehet alá.

(#14950) kenwood válasza 6absbulldog (#14949) üzenetére


kenwood
veterán

Akkor mit jelent az,hogy 100 alatt ajandek ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.