Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1218) 14adam


14adam
addikt

Már megint új tápokat dobott ki a Corsair,a gx-ből se láttunk még semmit de máris itt az AX
[link]

AX sorozat mindegyik táp megkapta a 80plus gold rangot és egyágas,full moduláris, 1200w 850w és 750w-be jönnek

(#1219) MMIX válasza 14adam (#1218) üzenetére


MMIX
addikt

AX 850w és 750w Seasonic belső. Az AX 1200W Corsair dizájn amit egy céggel gyártat állítólag. FPS FRIWO Power Solutions (Flextronics) Itt írták a Jonnyguru fórumában [link]
Corsait AX 1200W tesztek: Hardwareluxx [link] A teszt gép hangja nem piskóta :) . PC-MAX [link] Hardware.no [link]

[ Szerkesztve ]

(#1221) MMIX válasza 14adam (#1220) üzenetére


MMIX
addikt

A fórumban értekeznek az AX 1200-as belsejéről. A fórumba beíró Corsair alkalmazott mondta hogy az AX1200-as se nem CWT se nem Seasonic hanem saját tervezésű táp. Találgatták hogy oké hogy Corsair tervezés , de akkor mégis hol készült a táp? Az egyik fórumozó aki látta a táp belsejét az látott Flextronics cég gyártmányra utaló jeleket.
[link]
[link]

(#1233) MMIX


MMIX
addikt

Jonnyguru Corsair AX1200 teszt: [link]

(#1245) 14adam válasza MMIX (#1244) üzenetére


14adam
addikt

Tippem bevált

AX video 2:10-től.Ax 1200

[ Szerkesztve ]

(#1277) Enclave


Enclave
aktív tag

Helló!

Olyan gyors kérdésem lenne,h. nincs esetleg valakinek valami nagykeres ismerőse, akik meg tudnák mondani,h. a Corsair új tápjai közül (AX) széria, az AX750 mikortól lesz nálunk kapható és kb. mennyiért?

Köszönöm!

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#1306) CyDoN


CyDoN
senior tag

Eztett figyeltétek már:

Corsair AX850

(_._)

(#1330) MMIX


MMIX
addikt

A Corsair AX 850W magyar árlistákon 51 ezer Ft. Newegg képek Felülnézetből látszik a Seasonic minőség ellenőrző matrica a kondenzátoron. Szilárd elektrolit kondenzátorok is látszanak.

[ Szerkesztve ]

(#1334) 14adam


14adam
addikt

CX400: seasonic, nem moduláris

(1x30A)

80plus

HX450: seasonic, moduláris

(1x33A)

80plus bronze

VX450: seasonic, nem moduláris

(1x33A)

80plus

VX550: cwt, nem moduláris

(1x41A)

80plus

HX520: seasonic, moduláris

(3x18A=480w)

80plus

HX620: seasonic, moduláris

(3x18A=600w)

80plus

HX650: seasonic moduláris

(1x52A)

80plus bronze

TX650: seasonic, nem moduláris

(1x52A)

80plus

TX750: cwt, nem moduláris

(1x60A)

80plus bronze

HX750: cwt, moduláris

(1x62A)

80plus silver

AX750: seasonic,moduláris

(1x62A)

80plus gold

HX850: cwt, moduláris

(1x70A)

80plus silver

AX850: seasonic,moduláris

(1x70A)

80plus gold

TX950: cwt,nem moduláris

(1x78A)

80plus bronze

HX1000: cwt, moduláris

(2x40A)

80plus

AX1200: flextronics,moduláris

(1x100A)

80plus gold

Gs tápokat még nem csináltam meg mert eddig nincs sok infó róluk

Hu de hosszú lett,de ha meg kicsi lett volna úgy meg nem lehetett volna átlátni :U

[ Szerkesztve ]

(#1339) Enclave


Enclave
aktív tag

Helló!

Aki esetleg nagyon jártas Corsair tápok területén/ügyében stb. tőlük kérdezném,h. vajon mikor lehet AX750-et nálunk kapni? :F

AX850-et pár napja lehet nálunk kapni és nem igazán értem,h. miért csak ezt a típust.

Ez valami marketingfogás lenne,h. akinek szüksége lenne gyengébb változatra (750w-os bőven elég lenne nekem) az is a drágább és nagyobb teljesítményűt vegye?

Pedig külföldi árlistákon, (brit,amerikai,német) már láttam AX750-et is árulni... :U

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#1348) MMIX


MMIX
addikt

Corsair AX 850W belülről. Teljes teszt 2-3 nap múlva itt: TheLab.gr. Valószínűleg a többi tesztelő oldal is akkor teszi közzé a saját tesztjét.

(#1354) MMIX


MMIX
addikt

Corsair AX 850 teszt HardwareHeaven

más:

Corsair TX 650 CMPSU-650TX-C CWT

Corsair TX 650 CMPSU-650TX Seasonic

[ Szerkesztve ]

(#1355) CyDoN


CyDoN
senior tag

megérkezett szép országunkba:
AX széria

(_._)

(#1362) sestertius


sestertius
őstag

Üdv!
Érdekelne egy dolog az AX szériával kapcsolatban, hátha tud itt valaki egy kis infót...
Annyi a gondom a jelenlegi Corsair TX750-el - a semmin kívül.. :D -, hogy az egész "felső tápos" házba van tervezve. Mindegyik Corsair táp ilyen, vagy az új szériánál található már változás?
Mit is értek ez alatt?
Nekem a HAF 922-ben alul dolgozik ugye, és a vezetékeken a táp csatik úgy vannak kialakítva, hogy annak használhatósága felülről lefelé van tervezve. Gondolok itt úgy a sata, mint a molex csatikra. Forgatnom kell és nyúznom-tekergetnem össze-vissza, hogy tudjam csatlakoztatni a meghajtókhoz. Létezik megoldás erre a gebaszra vagy vegyek HAF 932-es házat, és tegyem fel a tápot? :)

Vagy valami jobb ötlet...? :U

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1364) vzsryl válasza sestertius (#1362) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Az AX-ben minden kábel moduláris, tehát elvileg könnyű alakítgatni a dolgokat. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1393) Ybron


Ybron
senior tag

Hello,
[link]
Kérdésem ebből adódik, mivel van is egy AX850-em és beüzemelés után mikor indítottam csak felpörgött a ventilátor aztán semmi, simán megy a gép, csak érdekesnek találom hogy nagyobb terhelés hatására indul csak be a ventilátor, persze ha tényleg így van.
Tehát akkor ez normális hogy nem pörög a ventilátor(csak ha terhelem és jobban felmelegszik) ?

(#1407) CyDoN


CyDoN
senior tag

Most ez a legújabb Builder Széria 430CX,500CX,600CX,,,ez lesz a Corsair olcsó szériás tápjai!!
Szépen beindultak,,,3 új széria :)
AX széria felsőkategória, majd a GS széria amit "gamer"-nek neveznek bár nem tudom miért, most meg az olcsó kategória!

(_._)

(#1503) LBandi


LBandi
aktív tag

Üdv!

Csatlakozom a Corsair táposok táborához, egy Corsair AX850-el. Az első tapasztalatok:
Szép csomagolás, dús körítés, nagyon sok (és hosszú) kábelt adnak hozzá, így még akinek extra sok perifériája van plussz még nagy házzal rendelkezik annak sem kell vakarnia a fejét kábelezés során.
A másik hogy olyan halk (és nem azért mert a gép többi része lenyomja a hangját), hogy többször is odakellett tennem a fülem a tápra hogy a venti tényleg megy-e. Még fullos terhelés alatt is szinte hangtalan. A 7 év gari meg hab a tortán. Nagyon sok márkás tápnál csak 3 évet adnak.

Ami viszont nekem nem igazán tetszik a tápegység moduláris csatlakozói. Nem tudom miért nem lehetne azokat patentosabra, vagy menettel szoríthatóra csinálni, mivel összerakás után volt egy kis hurcibálás meg matatás a géppel aminek következményeképp az egyik kábel kilazult és emiatt induláskor a BIOS folyamatosan sípolt. 5 percembe telt mire rájöttem a hiba forrására. Ennyi tudok felhozni negatívumként.

Akinek komolyabb teljesítményű és minőségi tápra van szüksége, annak mindenképpen ajánlom!

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#1506) 14adam válasza LBandi (#1505) üzenetére


14adam
addikt

Corsair oldalán van egy táblázat,hogy 20%-os terhelésig nem kapcsolja be a ventilátort. Ezért kérdeztem :) ax venti táblázat
A kondiknak fel kell töltődnie és csak utána tudod csak elindítani. Ha gyorsan fel/le kapcsolod azt meg nem ajánlom,várj egy kicsit.

Valószínű,hogy a cpu fan-ért sípol.Hallgasd meg,hogy hogyan sípol és a lap füzetébe nézd meg,hogy mit jelent. leszokták írni,hogy pl:1 rövid 1 hosszú mit jelent

[ Szerkesztve ]

(#1512) CyDoN válasza Flashget (#1511) üzenetére


CyDoN
senior tag

Tökéletesen igazad van! Elnézést a hibáért!

CX széria 2 év
TX széria 5 év
AX széria 7 év
HX széria 7 év

(_._)

(#1516) Dano58


Dano58
tag

A Corsair HX750 és a AX750 közt mi különbség van az ezüst/arany minősítést leszámítva?

(#1517) vzsryl válasza Dano58 (#1516) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az AX teljesen moduláris, még a 24pines kábel is lecsatlakoztatható, továbbá tudtommal csak az AX-nél jött be az az új feature, hogy 20% alatti terhelésen nem kapcsolja be a ventilátort.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1518) Dano58 válasza vzsryl (#1517) üzenetére


Dano58
tag

Akkor az AX750 1 az 1-ben Seasonic X-750.

(#1520) MMIX válasza Dano58 (#1518) üzenetére


MMIX
addikt

Nem teljesen egyformák. Az AX750 egy a Corsair számára kizárólagosan gyártott tápegység, a Corsair által kért módisításokkal aminek a Seasonic X sorozat.az alapja. Szemmel látható különbségek vannak. 1 az 1-ben? Nem. Inkább 90%

[ Szerkesztve ]

(#1522) CyDoN válasza vzsryl (#1517) üzenetére


CyDoN
senior tag

"Az AX teljesen moduláris, még a 24pines kábel is lecsatlakoztatható"

Ezt mondjuk valaki leírhatná, hogy ennek mi értelme?

(_._)

(#1575) vzsryl válasza bálint0520 (#1572) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Az egész rendszer teljes terhelésen (stressztesztekkel) kb. 800-850W-ot fogyasztana. Tehát a 850-esre szükség van. A 950-es nem muszáj, mert gondolom inkább játékra használod, és ott már 700W-nál nem nagyon fog többet zabálni.

(#1574) plaszy: Az már felesleges pénzkidobás. Az AX1200 kb. dupla annyiba kerül, mint a másik 3 említett táp.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1588) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nos, a helyzet az, hogy két (viszonylag és részben) új sorozata van a Corsair-nek. CX és AX.
Az adatlapot és a sorozat tagjait nézve az AX nem kérdéses, viszont a CX annál inkább.
Gyanúsan olcsó. A CX400 kivételével a többi a korábbiaknál erősebb 3,3 és 5V-on. A VX550W például paramétereiben állva hagyja a CX600-at...

Nektek az új üdvöskékről mi a véleményetek? Továbbra is nyugodt szívvel ajánlhatók, vagy azért nem árt az óvatosság.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1590) vzsryl válasza 04ahgy (#1588) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Nos, a helyzet az, hogy két (viszonylag és részben) új sorozata van a Corsair-nek. CX és AX."

Ezt még ki kell egészíteni a GS szériával is. Ez is nagyjából egy időben jelent meg az új CX-ekkel és AX-ekkel.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1608) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Megbeszéltük tehát, a CX sorozatból a CX400 (3 év gari, VX450 kicsiben) kivételével a többi nem javasolt (de legalábbis nem ajánlott). Gyenge primerkör, spórolásos kapacitásértékek és kondenzátormárkák, stb.

Mi a helyzet a borsos árú, 80+ Gold AX850-nel? Jó választásnak tartom, már az adatlap alapján is. (2db tuningolt high-end GPU, extrém tuningolt i7 980X...)

Hova tűnt a corsair oldaláról a CX, HX széria? (CX400, meg az új gagyi CX-ek, HX450-520-620-650-750-850-1000) Van azért ezek között olyan táp is, amit nem kellene szégyellni kitenni.

Hova lettek a grafikonok, ágankénti terhelhetőségi táblázatok a komplett nem moduláris szériából?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1609) vzsryl válasza 04ahgy (#1608) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az AX sorozat 750-es és 850-es tagjai a Seasonic X szériájának egy Corsair által kért, módosított változata. Tehát kiválóak. De az 1200-as is teljesen rendben van, minden tesztben jól teljesített.
A Corsair weboldala megújult, és úgy tűnik, hogy emiatt már a régi tápjaikról nem tesznek ki információkat.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1610) 14adam válasza 04ahgy (#1608) üzenetére


14adam
addikt

annyival egészíteném még ki a kolegát,hogy a legnagyobb ax tápba flextronics bél van. Jó dolognak tartom azt,hogy 20% körüli terhelésig nem indítja el a ventilátort. Minőségi és jó kondikat használnak,forrasztások is rendben vannak.

Amúgy szörnyen lassú az új oldal és kinézete is förtelmes :U

(#1611) 04ahgy válasza 14adam (#1610) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Vzsrylnek is és neked is köszönöm. AX850-re tervezem cserélni a VX450-t. KétVGA-s extrém tuning okán leginkább, de a Gold minősítés is a szemem előtt lebegett.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1612) Dassler


Dassler
őstag

Én egy 750-eset szándékozok venni, csak még nem döntöttem el, hogy HX vagy AX, leginkább az ár miatt, mivel itthon még az AX nem nagyon fordul elő, így az árát sem tudom. Szerintetek mennyi lesz a difi a kettő között? Külföldi oldalakon 5-10 EUR, ez itthon is reális lehet?

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1613) Dassler válasza Dassler (#1612) üzenetére


Dassler
őstag

Közben amit eddig találtam, hogy itthon 8-10k-val drágább az AX, mint a HX

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1614) CyDoN válasza Dassler (#1613) üzenetére


CyDoN
senior tag

Az ár mindenhol már 5-10k-val drágább az AX széria, viszont Gold minősítést kapott!

Ahogy én most körbe néztem, sok helyen van AX és HX is!

(_._)

(#1615) Dassler válasza CyDoN (#1614) üzenetére


Dassler
őstag

Vettem egy AX-et. Csütörtök-péntek veszem át. Kíváncsi vagyok.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1629) Dassler


Dassler
őstag

Nekem viszont megjött az új AX750-es tápom. Jövő 7en, ha megjön minden uccc a géphez, össze is pattintom, aztán megosztom a tapasztalataimat.

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1685) Dassler


Dassler
őstag

Közben beüzemeltem az AX750-est a gépemben. Mivel most átmeneti vga van a konfigban, így még nem álltam neki nyúzni. A gép csak minimálban van használva egyenlőre (net, excel stb.) eddig még a ventije se kapcsolt be a tápnak :))
A nem túl távoli jövőben kap egy gtx560-ast, akkor majd megnézem, mit produkál különféle körülmények között.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1686) CyDoN válasza Dassler (#1685) üzenetére


CyDoN
senior tag

Még egy ha 2db GTX560-at veszel akkor se lehet gond az AX750-el :)

Szerintem remek választás!

TI-s 560-t veszel???

(_._)

(#1718) MMIX válasza boogie84 (#1717) üzenetére


MMIX
addikt

Helló!
A HX520-ban Seasonic bél van. A HX850-ben egy CWT DSG sorozatú bél van. Nincs vele semmi gond. Ha esetleg Seasonic párti lennél, akkor ajánlom figyelmedbe a Seasonic beles AX850-et.

(#1719) boogie84 válasza MMIX (#1718) üzenetére


boogie84
veterán

Úgy tudom h a Seasonic belső megbízható. Egyébként egy csere lehetőségem lenne, ezért kérdeztem, h megbízható e a HX850. AX850 újonnan brutál drága :)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1720) 14adam válasza boogie84 (#1719) üzenetére


14adam
addikt

A hx850cwt az ax850 meg seasonic.12voltos terhelhetőségbe ugyan annyit tudnak és mind a kettőre 7év gari
hx850 42k
ax850 47k
Ennyit meg nemér meg az ax,csak akkor ha azt akarod,hogy nagyon alacsony terhelésnél ki legyen kapcsolva a ventije

(#1752) 0805


0805
tag

Sziasztok.

Melyik a jobb táp és miért?

HX 750 vs AX 750...

Köszi :R

(#1753) MMIX válasza 0805 (#1752) üzenetére


MMIX
addikt

A HX 750 egy nagyon jó "kis" tápegység, 1-2%-kal kisebb hatásfokkal rendelkezik, mint a AX 750. A bele CWT gyártmány. (CWT DSG). olcsóbb pár ezressel. Fél moduláris. (ATX 20+4pin Connector és az 1db EPS +12V CPU fix)
Garancia idő egyforma. Erő egyforma (+12V)

Amiben jobb az AX: Full moduláris(minden kábel), Seasonic bél, 20% terhelésig nem forgatja a ventilátorját. 2db EPS Connector (tuning alaplapokon van 2db )

Te tudod, hogy adsz e a különbségekért több pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#1756) Dassler


Dassler
őstag

Mostmár egy ideje használom az AX750-est. Eddigi tapasztalataim alapján nem sok negatívat tudok felhozni, szerelésnél a moduláris vezetékeket nem árt többször megnézni, mert a tápnál lévő végük kicsit nehezen pattant be a helyére, kicsit merevek a fülek.
Nekem egy Antec P183-ban teljesít szolgálatot. Itt alulra került a táp, és az 5,25 helyen van két SATA csatis egység, itt kicsit nehezen adta be a derekát a szalagos SATA tápkábel, hogy fordítsak rajta 180 fokot (a tápcsati L kialakítás miatt), mivel, hogy éppen elért odáig a 2 csatlakozós kábel - alapvetően fenti tápelhelyezésre van kitalálva.
Használat közben nagyon halk, még amikor bekapcsol a venti, akkor is. Eddig elégedett vagyok vele, dehát még lényegében új, majd 1-2 év után lehet üzemi tapasztalatról beszélni.
Aki nem sajnál ennyi pénzt egy tápra és szüksége van a teljesítményre, nem bánja meg.

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1758) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

A héten szeretnék tápot venni Hx850,és ax850 között vacillálok megéri az ax850 a + 5k?

Üdv.Lajos.

(#1765) Topanka válasza lajosx (#1758) üzenetére


Topanka
aktív tag

Szerintem meg.
Kb 7 éve üzemel hibátlanul nálam egy VX 450-es, tökéletes.
4 éve, a másik gépben HX 550-es van, hibátlan, és tökéletes.
Én személy szerint nagyon megszerettem a corsair tápokat, és a HX-AX sorozatot nagyon jónak is tartom. Modulárisak, de az AX valamivel jobb, csak 3000 a különbség, szerintem annyit megér.
20% alatti terhelés esetén is tudja a 80%-os hatásfokot, 50% leterhelésnél a legjobb, 90% felett van. 20% alatt a venti el sem indul, írják itt a kollégák.
Én is AX-t akarok venni a harmadik gépbe, de még nem tudom, hogy 750-est, vagy 850-est.
Csak a CM Silent Pro Gold gondolkodtatott el egy kicsit, szinte olyan jó, és olcsóbb de nem kicsivel.

(#1783) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Corsair hx750 és az ax750 táp között vacilálok.
Megéri a plusz 5.000HUF az ax-ért?
Enermax Modu82+ 525-höz képest, minőség, hang, teljesítmény beli különbség van-e, ha van akkor mik ezek?
3 ág 12volt vs. 1ág 12volt?
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

(#1795) tajcsi


tajcsi
senior tag

Nagyon fontos, hol lehet Szegeden AX850-es tápegységet vásárolni?? :B :U

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#1810) gYaLo


gYaLo
őstag

Sziasztok!
Használ itt valaki legújabb szériás AX tápot ?
A közeljövőben szeretnék venni egy AX750-et, és a véleményetekre lennék kíváncsi :)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.