Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Bankok-folyószámlák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Eddig OTP-s folyószámlám volt de úgy döntöttem hogy váltok, mert folyamatosan csak azt látom hogy volt pénz, nincs pénz- valamit mindig vonnak, havi többször is. Ha más is van olyan helyzetben hogy váltana és nincs még ötlete akkor itt megbeszélhetnénk! Várok olyan embereket is akik tudnak nekünk ajánlani bankot, illetve kellemesen csalódott valamelyik bankban.

(#2) bobsys válasza Baga1983 (#1) üzenetére


bobsys
addikt

CIBet tudom ajanlani, 149ft a havi szamlaveztes, nincs utalasi koltseg netbankon keresztul, havi egy kp felvet ingyen van
netbankjuk jo, ugyfelszolgalatot meg nem kellett hivnom a 3 ev alatt
nezd meg a felteteleket, mert lehet hopgy havi 2 uatalas kell hogy legyen a 149 ft-os szamlavezeteshez

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#3) Baga1983 válasza bobsys (#2) üzenetére


Baga1983
senior tag

Már nézegettem én is a bankokat és nekem is eddig a CIB volt a legszimpibb, de még nem döntöttem, mindenesetre köszi a hozzászólást. :R

[ Szerkesztve ]

(#4) zfarkas


zfarkas
senior tag

Én is a CIB-et javaslom. Most váltottam Raiffeisen-ről, 650+SMS díj (20 Ft/sms) helyett havi 200 Ft fix (150 szlvezetés + 50/hó az sms díj), ehhez 2 átutalás vagy csop.besz.megbízás kell, illetve legalább havi 50e Ft fizetés a számlára. Természetesen utalás/csopbesz ingyenes, és ha figyelembe vesszük, hogy a csekkeket is lehet utalni, akkor szerintem elég könnyű teljesíteni a feltételeket.

Raw Dark Pure

(#5) dokar válasza zfarkas (#4) üzenetére


dokar
addikt

nekem is ilyen van, készpénz felvétel ATM-ből mennyi?

extra - SEXRay

(#6) zfarkas válasza dokar (#5) üzenetére


zfarkas
senior tag

Első ingyenes, többiről lásd kondíciók (nem tudom).

Raw Dark Pure

(#7) dokar válasza zfarkas (#6) üzenetére


dokar
addikt

nem a bankkártya határozza meg?

extra - SEXRay

(#8) bobsys válasza dokar (#7) üzenetére


bobsys
addikt

nem, a bank

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#9) Winner_hun


Winner_hun
félisten

CIB, 26 éves kor alatt CIBEZZ, éves kártyadíj van csak, persze SMS meg postai egyenlegküldés (sallang) mellőzésével. Havi 2 alkalommal bármelyik ATM-ből ingyenes pénzfelvétel.
Telefonos ügyfélszolgálat jó. A pénzvisszaszerzést is jól megoldották amikor nem jött meg egy csomag.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) dokar válasza bobsys (#8) üzenetére


dokar
addikt

bazz, de azon belül a bankkártya sztem. :D

extra - SEXRay

(#11) dokar válasza dokar (#10) üzenetére


dokar
addikt

megkérdeztem, un mc és visa esetében 100 saját atmből, 250 pedig idegenből

extra - SEXRay

(#12) zoo8800


zoo8800
veterán

Unicredit.
Havi 500 Ft, nincs pénzfelvétel, átutalási díj, ingyenes netbanking. Azt hiszem, kártyadíj sincs ezzel a kártyacsomaggal. Otthon megnézem, mi a neve.

rip and tear, until it is done

(#13) tkazmer


tkazmer
addikt

mint ahogy előttem többen mondták, én is a cibet ajánlanám (budapestbankkal, otp-vel és k&h-val van még tapasztalatom, ez utóbbi szintén "különösen ajánlott", bár náluk vállalati ügyfél vagyok, lakossági szinten nem tudom mit nyújtanak).
alacsony forintszámlavezetési díjak, internetes értékpapírkereskedési lehetőség (ebroker; 330/hó), ingyenes devizaszámla (most pl nagyon jól jött, hogy az euróimat és dollárjaimat nem váltottam át forintra a nyáron vagy korábban:) )
ezen kívül remek kiszolgálás (volt, hogy 2 ügyintéző is dolgozott az ügyömön egyszerre, illetve vasárnap este is visszajeleztek egy betétlekötés ügyében (ember, nem gép), hogy másnap mikor hívhatnak telefonon. és hívtak is).
tegnap előtt ugyan kicsit meglepődtem, amikor voltam bent némi pénzt betenni, és érdeklődtem egy kötvény iránt is, és 2x is más emberhez küldtek, de végtére is talán pozitívum, hogy 1: nem elküldtek, 2: a 3. ember tudta a választ:)

a k&h-ban szintén nagyon jó kiszolgálást kaptam, (volt, hogy zárás után is engedtek pénzt befizetni - azért késtem el, mert egy másik bankból hoztam a pénzt és ott egy 5cm-es szemüveget viselő néni annyi ideig vizsgálgatta a kifizetésnél a nagyítójával a személyimet, hogy addigra a k&h papíron bezárt:) ), de ott ugye nem magánszámlám van.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#14) csyo


csyo
senior tag

AXA bankot ajánlom azoknak, akik neten sokat utalganak.

nincs éves díj,
napi kamattal kamatozik a pénzed lekötés nélkül is
ingyen utalsz akárhová
ingyenes vásárlási használat

pénzfelvétnél fix 290ft van, bármennyt veszel is fel.

hátrány: Nincs bankfiók, csak netes intézkedés.

Tehát aki szereti a sorbanállós "'bemegyek a bankba" dolgokoat, annak nem jó:-))

Legyen szép a napod!

(#15) steam320


steam320
csendes tag

egy kérdésem lenne utaltam valakinek 05.26-án és 05.29-ike van :S és nem jött meg neki :S

STEAM ahol minden egyszerűbb :)

(#16) concret_hp válasza steam320 (#15) üzenetére


concret_hp
addikt

ha valamelyikötök otp, akkor ez alap :((

bár enmtom mi votl a kérdés :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17) Ariadne válasza steam320 (#15) üzenetére


Ariadne
őstag

Simán előfordulhat. Milyen bankból milyen bankba, és milyen módon (netbank, pénztár)? A számlaszámot elütni nem lehet úgy, hogy másnak menjen, mivel a számlaszám számainak egy része ellenőrző kód, így ha pl. egy számot elírsz, érvénytelennek írja. Nagyon sokat és összefüggésben kellene elírni ahhoz, hogy más kapja meg a címzett helyett.
Hívd fel/menj be, és kérdezd meg a bankod, hogy mi a gond.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#18) Bubee82


Bubee82
őstag

Üdv!

Folyószámla megszüntetésének mi a menete? Bemegyek aztán megmondom h köszi, ennyi volt? :U

OTP és Erste lenne.

(#19) Winner_hun válasza Bubee82 (#18) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ki kell tölteni egy papírt és igen. Nekem egyből vissza is adták a rajta levő pénzem (Posta bank @ Erste)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) Bubee82 válasza Winner_hun (#19) üzenetére


Bubee82
őstag

OK, köszi :R

(#21) odrif


odrif
MODERÁTOR

"NYÁRI HIDEGZUHANY: BRUTÁLIS MENNYISÉGŰ HIRDETMÉNYVÁLTOZÁS 2009. AUGUSZTUS 1-TŐL!!!"
[link]

20 éve a Prohardveren

(#22) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Megújult ez a jó régi GIRO rendszer, most már max 4 óra alatt átutalják a pénzed egy másik banknál levő számlaszámra.

Tegnap (vagyis ma) megszívtam vele. Utaltam az eltárolt sablonok közül valakinek, és ma vettem észre, hogy rosszat választottam ki.

Netbankban azt mondták, hogy csak tárgynap előtt tudnak segíteni nekem az új gyors utalási rendszer miatt.

Szóval vigyázni kell a netes utalásokkal, mert nem lehet stornózni csak azokat, amiket pl este adsz fel (és még este jössz rá).

⭐ Stella

(#23) GrandeP válasza radi8tor (#22) üzenetére


GrandeP
őstag

Nem tudom, elég sokat utalgatok de még soha nem akartam semmit sem sztornózni, mert mindig átnézem többször is... h jó-e?! :P

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#24) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, ez-e a megfelelő topic, jobbat nem találtam.

Valami rutinos róka kellene, aki jártas a bankok (főleg az otp) kamataival évekre visszamenőleg is, na meg az árfolyamokkal is.

Adott egy számla, amit 17 éve létrehoztak az OTP-nél. És minden évben azóta 300 frankot beleraknak. Időközben nem nyúltak hozzá, ergo minden évben kamatozott. Na, azt kéne kiszámolni, hogy a 18. évben mekkora lesz ez az összeg. Nem is azt kérem, hogy számolja ki helyettem valaki, inkább csak azt, hogy milyen értékekkel számoljak. Nem könnyű, hisz az árfolyam folyamatosan változik (frank-fornit ugye), akárcsak a kamar százaléka. Sajnos nem tudom, hogy évekkel ezelőtt hogyan álltak ezek.

Valaki tudna segíteni?

(#25) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hű nem egy sűrűn látogatott topik.

Általános kérdés: ha pénteken utaltak nekem pénzt, akkor a mai nap folyamán már meg kellett volna érkeznie a számlámra, ugye? CIB Bank-ból -> Unicredit bankba.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26) Apollyon válasza Apollyon (#25) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mivel van már ez a "4 órán belül meg kell érkeznie" szabály, ezért a válasz az hogy meg kellett volna érkeznie... Na most akkor gyűjtögethetem az embereimet... -.-

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#27) randras


randras
veterán

Helló!

Milyen banknál lenne érdemes folyószámlát indítanom csak utalás fogadásra, és küldésre, illetve internetes pénzköltésre? SMS értesítő nem kell, kártya nem kell, semmi nem kell, csak egy számla, netbank hozzáférés, és hogy az utalás lehető leggyorsabban megjöjjön, lehető leggyorsabban kimenjen, olcsó legyen (a mostani OTP-hez képest :(((), és a netbank legyen megbízható!

:R

(#28) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Tudnátok ajánlani egy olyan fórumot akár más oldalon is ahol segítenek bankszámlát választani?
"Egyedi" bankolási szokásaim vannak és így a neten található kalkulátorok nem ad pontos képet számomra a folyószámla váltáshoz.

Köszönöm előre is

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29) doc


doc
nagyúr

A témában már létezik egy forgalmas topic[link], kéretik ott érdeklődni a továbbiakban!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Bankok-folyószámlák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.