Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) turho


turho
addikt

Segítsen valaki mert találtam már egykét infót, de nem értem. Adott dolgok: Pc-men egy rakat adf formátumú game emulátorral. Adott még egy frissiben fiamnak vásárolt a500, illetve a melóhelyemen egy olyan 1200-as ami ismeri a pc0 formátumot. Elvileg a hardverek így adottak. De hogyan tovább?
Amit tudok /elméletben, de úgy sem világos/:
A pc0 lemez 720 kb, az amiga floppyk 880 kb-osak. Tehát tömörítenem kell, elvileg LHA-ban. Mivel, hogyan tehetem ezt meg egyszerűen?
Nos a melóhelyemen van egy üzemképes a1200 ami tud pc0-ról olvasni. Honnan, mit és hogyan telepítsek rá hogy beolvassa a valahogy becsomagolt gamét, majd kiírja rendes amiga formátumúra? szóval egyszerűnek tűnik de nem értem. Csak a gyerek nem hagy nyugodni. Vannak játékok már de neki az kell ami az apu nagy gépén emulátorral megy. Segítsetek, mert rájöttem hogy ehhez egymagamban nagyon hülye vagyok. Az Amigán én is csak felhasználói szinten dolgoztam, van benne hd is. /mármint a munkahelyiben/.

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#2) turho


turho
addikt

Nincs itt egy GURU ? :)

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#3) twollah


twollah
nagyúr

Az adfből csak Amigával tudsz újra amigás lemezt csinálni amit az Amiga meg is eszik.
A program neve ADF-Blitzer. Ezzel ki tudod írni az adf formátumú fileokat lemezre amiga alatt.

Van egy kicsit bonyolultabb módja is a dolognak amikor az adf fileból vhogy vmilyen programmal dms filet csinálsz amit aztán kiírsz szintén Amigával lemezre.

Ha érdekel a dolog akkor keress meg az IRCn.

Server: irc.extra.hu
Port: 6669
Channel: #magyar, #csevej, #danubius
Ezeken a csatikon Henrik26 néven vagyok fenn.

Vagy a következő csatin:
Server: irc.extra.hu
Port: 6669
Channel: #amigahu
Ezen a csatin [{RaVeN}] vagy NioHoGGR néven vagyok fenn, ha fenn vagyok.
Amúgy ugyan ezen a csatin más is szívesen segít neked.

(#4) turho


turho
addikt

Megköszönném ha leírnád a dolgot mert rapszodikusan vagyk neten a nyáron, csak melóhelyről, és még soha sem irc-ztem, illetve este 6 után minden lehetőségemnek annyi. Ha megtennéd hogy szájbarágod a dolgot megköszönöm.
Egy barátom már segített annyit hogy hozott dsdd-s floppykat, megformáztam 720 k-ra, és tett fel egy lha tömörítőt, ami nem tudom hogy jó-e így de asszem azt mondták hogy ez az amiga-kompatibilis tömörítő, a 880 k-s adf fájlokból meg muszály valahogy 720 k vagy az alattit csinálni. És adott egy agyonturbóztt amiga1200, amin van pc0 kezelés /nem én raktam rá de működik/. Előre is köszi.

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#5) turho


turho
addikt

És az 2 gép közül az amigához hülyébb is vagyok. :)

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#6) Husky


Husky
aktív tag

Megjegyeznem, valamivel egyszerubb egy soros kabellel osszekotni a 2 gepet (PC-Amiga), es terminalproggival athuzni az ADF-eket, igy meguszod a suritest meg a PC-s lemezek zsonglorkodeset... En ezt szerettem volna csinalni, de elotte evekig rossz volt egy 40Ft-os soros illesztoIC az amigamban... aztan mikor vegul kicsereltem es ''na most akkor utoljara meg azert jol lemerem''-et jatszottam, a veletlenul megcsuszo kezemmel hazavagtam egy masik IC-t (a 8520-as CIA-t :( )... akkor mergemben beraktam a sarokba... ez az IC mar ~6eFt-ba kerul... :P
Viszont a te gepeidet nagy valoszinuseggel nem kell forrasztgatni, igy tovabbra is ajanlom a soros kabelt...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#7) turho


turho
addikt

Olyat nem csináltam soha amit írtál, de nem is igen tudnám megoldani, az amiga beépítve agyig egy külön teremben van, csak a floppyját használhatom büntetlenül, ugyanis egy kis tv-nél dolgozom, az amigán genlock van meg telefonos vezérlő és ő a műsorvezetések súgógépe is. Meg a műsorismertetés. Szóval nincs szabad portja igazán.
Magyarázzátok már ellégyszíves a floppys módszert a fentebb leírtak alapján, de töviről hegyire mint egy hüjének :)

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#8) turho


turho
addikt

Illetve érdekelnének még winuae versus cd32 lemezek működése tapasztalatok is, de első az adf megoldás, mert a fiamnak lenne aki fontosabb mint az én marhaságaim /mármint az ő marhaságai. Persze hogy az az amiga játék kell neki amit emulátorral játszok, nem az az 50, amit a gépével kapott :)/
Még mindig: segítsetek !

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#9) Husky válasza turho (#8) üzenetére


Husky
aktív tag

Már úgy értem hogy az ottoni gépeket kösd össze... és azok között csereberélj, nem kell ehhez a munkahelyi gép... (Az A500-as is tud 720k-s PC-s lemezeket olvasni, a hozzá való program neve DOS2DOS, ha jól emlékszem)... a floppys módszer egyébként: [bes?rít PC-n LHA-val, rámásol a 720k-s floppyra (de tudtommal az A1200 megeszi az 1.44-est is, tehát minek s?ríteni). Elcammog amigához, floppy berak, archívum kicsomagol] (A500-on ramdrive-ra (már ha nem alap 512k-s gép), a munkahelyin a HDD-re), valamelyik el?z? hozzászólásban említett Blitzerrel kiír amigás floppyra, és kész... soros kábellel a [ ]-es rész kihagyható, értelemszer?en...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#10) Husky


Husky
aktív tag

No... beírtam magamnak memóriafrissítésül a google-ba hogy DOS2DOS, és egy egész használható oldal jött be els? találatnak: http://homepage.uibk.ac.at/homepage/c725/c72578/amiga/adfsenderterminal/methods.html

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#11) Husky válasza Husky (#10) üzenetére


Husky
aktív tag

Hm. Viszont az ADF-Blitzernek legalabb 2.0-s kickstart kell, tehat a kiirasra megis a munkahelyi gep kell... Kozben talaltam meg egy linket: http://fellow.sourceforge.net/old_version/main/documentation/transfer.html

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#12) turho


turho
addikt

Eddig köszi holnap próbálom ki, de: LHA tömörítő csak dos-ablakos van? Mert nekem egy ilyen millenium alatt nem megy. Nincs valami vindózos féle ami jó?

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#13) turho


turho
addikt

:)

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#14) Husky


Husky
aktív tag

http://www.filzip.com/
http://www.ultimatezip.com/
[..]
Viszont egyiket sem probaltam meg, es nemtom, szereti-e majd oket az amigas valtozat... (valahol emlitetted hogy nem biztos...)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#15) turho


turho
addikt

Hát ez nem megy. LZH kiterjesztésű fájlt tudtam otthon csinálni, az nem LHA igaz? ADFBLITZER csinált belőle egy adf-et de nem ismeri fel utána a gép a lemezt. Van egy 100 megás zip-em printerportos. Azt meg lehet etetni az amigával?
És ha igen utána a rámásolt adf fájlokat csak simán kiírnám amigán formázott floppyra?
Behülyülök.

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#16) turho


turho
addikt

Segítsen má valaki egy ilyen szerencsétlennek.
Vagy kidobjam?

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#17) guest válasza turho (#16) üzenetére


guest
veterán

1. www.amiga.hu -n is talán adnak segítséget
2. *.LHA és *.LZH ugyanaz csak át kell nevezni.
3. PC *.ADF-et szeletelni 2-3 darabra pl: WinCMD -> párhuzamos! kábel (TwinExpress)->Amiga 500 512KB! RAM-mal -> kiírás DF0:-ra 2-3 részletben 880 Kb-os Amiga lemezt. Ezt megoldottam, kb 3 percig tart egy lemez átírása, de mezei felhasználónak ez körülményes.
4. WinUAE PC-s emulátorban le van írva angolul minden, és van benne egy rövid DOS-os progi is, ami a transfert megoldja, de csak soros kábellel, és nem megbízható, mert nincs verify, és nálam nemnagyon működött.
5. Gond lesz az Amiga 500 memóriájával, mert mindenképpen szeletelni kell a 880Kb-os lemezeket. Még ha 1 Mb-os is a gép akkor is csak kb 750-850 kb szabad hely lesz a RAM: -on. A1200-n nincs ilyen probléma.
6. bármilyen Amigát vennék.
7. Ha valakinek van sok Amiga progija, akkor írjon, nekem is van pár gigányi.

prohardver vendég

(#18) guest válasza turho (#16) üzenetére


guest
veterán

8. www.winuae.com ma nem működik talán máskor
9. *.DMS (DiskSmarher vagy mi?)-sel is meg lehet oldani. PC emulátoron elindítani, belerakni DF0:-ba a kívánt játékot, besűríteni, a *.DMS-t átküldeni A1200-re RAM:-ra. Ezt kábellel vagy PC0:-on DOS2DOS-sal, Amigán pedig kiírni. Ha kevés az Amiga memóriája, akkor szeletelni kell 2-3 részre. Ez úgy oldható meg, hogy pl: Windows Commander tud szeletelni, összerakni. Amigán pedig ugyanez parancssorból is megy, asszem copy file1 + file2 , vagy join. Másik szeletelési módszer, hogy 80 track helyett csak 20-40 tracket csinálunk egyszerre a DMS-sel. Szóval körülményes. Sok sikert...

címem : req02@freemail.hu


prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.