Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#89) sniper elite


sniper elite
senior tag

Hát átfutottam a tesztek nagy részét, összevetettem a 5870 erejét 4870x2vel, és ha néha meg is előzi az új vga nem valami sokkal teszi azt, valahol meg a 4870x2 van előnyben játékok terén! Nagyon elbizonytalanodtam, hogy megéri-e leváltani 4870x2 CFben lévő kártyáimat 5870CF-re! Valami igazán nagy gyorsulást és Vantage eredményt is csak akkor kapnék, ha 3db kártyában gondolkodnék, mivel a 2db szinte megegyezik 4870x2CF-el! De ha meg hármat veszek, akkor anyagilag ott vagyok, hogy vehetnék 5870x2-ből kettő darabot is, hiszen nem nagyon van árkülönbség akkor már…. Azt hittem 5870 jobban odaver, de egyelőre kicsit jobban kezdek hajlani 5870x2 felé CFben! Bár az is igaz, hogy a tesztek nagyrészében 1 gigás 5870-el dolgoztak!

[ Szerkesztve ]

(#122) sniper elite válasza robyeger (#116) üzenetére


sniper elite
senior tag

Nekem csak az számít hogy több mint 1 évre legyen CFben olyan grafikus teljesítmény, hogy se játéknál se Vantagenál ne legyen probléma! 5870x2 tényleg iszonyat erejű lesz, cfben attól félek kihajthatatlan! Legalább is a mostani procikkal.

(#160) sniper elite


sniper elite
senior tag

Még nem lehet tudni pontosan milyen áron jönnek ki a karik, nem kell mindjárt rémeket látni, amúgy várható volt hogy mivel x2 késni fog, így 100-on felül jön a 5870, 5850 kicsit olcsóbb 75 körül! x2 körülbelül 150k körül debütál, szóval itthon megengedhetetlen vásárlóréteg 99%ának! Hogy ez kinek jó? Senkinek! :U

(#169) sniper elite válasza ashot (#166) üzenetére


sniper elite
senior tag

Csak gondolkodok rajta, mivel megint bukta szaga van, ugyan úgy mint ahogy most bukok a 4870x2 eladásával! Semmi és senki se garantálja hogy márciusban nem jön ki az AMD egy 5890x2-vel amivel a kártyáim 30%-kal buknak az árukból, majd mire elszeretném adni, máris 50-60% a bukta! Én is pénzből élek...

(#223) sniper elite válasza lsc (#204) üzenetére


sniper elite
senior tag

Nagyon brutál kártya :Y ilyenből 3 milyen faxán mutatna együtt, vááá teljesen megszédültem :DDD

(#232) sniper elite válasza gyiku (#227) üzenetére


sniper elite
senior tag

:R és még csak nem is 2 gigás karik! Nagyon szép :C

(#409) sniper elite


sniper elite
senior tag

Hát gyerekek 2 gigás 5870-re hiába vadászok sehol se kapni... de még sima 1 gigásat is mindig elkapkodják előlem!

(#413) sniper elite válasza luw2win (#412) üzenetére


sniper elite
senior tag

köszi de külföldről garancia miatt nem akarok venni, másik hogy egyedül nem tudom behozatni, az meg plusz 25k hogy behozatnám! Szóval 2dbnál eléggé drága mulatság lenne! Meg mindenképp 2 gigás kártyákat keresek, mert hosszútávra tervezek, később meg ha lesz rá szükség akkor berakok még1 kártyát melléjük! Most szóltak hogy volt 2db asus az egyik nagykerben, de azonnal lecsaptak rájuk!

(#455) sniper elite


sniper elite
senior tag

Kaptam egy fülest hogy jövő héten lehetnek már 2GB-os kártyák, elvileg több tíz darab! Hogy ebből lesz valami, az más kérdés :U 1 meg a 2 gigás között nagy a különbség nem? Mármint gyorsaságra értem!

(#474) sniper elite válasza keIdor (#473) üzenetére


sniper elite
senior tag

Az lehet, de tőle nem sajnálom, legalább láthatunk komoly teszteket :)

(#573) sniper elite


sniper elite
senior tag

Valakinek pontos információja nincs mikor érkeznek a 2 gigás 5870-es karik? Mindenhol csak 1 gigás van, most tudnék lefoglalni kettő asus-t de azok is csak 1 gigásak, nem értem miért nem dobják piacra a kettő gigás verziókat ha egyszer meglett ígérve! :W

(#583) sniper elite válasza CsendesMark (#580) üzenetére


sniper elite
senior tag

Az szép akkor aki szeretne egy CF-et x2ből rögtön számolhat olyan 380-400kval! AMD most sokat akar, de keveset fog kapni az szinte biztos hogy a vásárlóbázis ilyen ár mellett, rendkívül alacsony lesz! A poén az hogy ezek a kártyák fél év múlva akár a felét érhetik mint most! :O

2008 augusztusában 200kból kijött nekem a kettő 4870x2, ekkorát változott volna az AMD???

[ Szerkesztve ]

(#589) sniper elite válasza Oliverda (#586) üzenetére


sniper elite
senior tag

Én vennék egy normális árért, de ez a lehúzás féle dolog engem nem érdekel, ezért is marad a 5870! 5870x2CF tényleg túl soknak hat!

(#622) sniper elite válasza negro (#594) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát érdekes teszt, kicsit inkább elbizonytalanító, mint meggyőző! Lehet, csak driver eléggé béta formában van vagy nem tudom! CFXtől többet várna az ember :U

(#628) sniper elite válasza negro (#624) üzenetére


sniper elite
senior tag

Ha emberi áron jön a 5870x2 akkor érdemes lenne rajta gondolkodni, elviekben erősebb mint 5870CFben! Azon is gondolkoztam, milyen lehet hármas CFbe 5870-en, de kétlem hogy nagyon nagy eredményt kapnék érte!

(#688) sniper elite válasza subaruwrc (#668) üzenetére


sniper elite
senior tag

És szerinted 3db 5870 összekötve elegendő lenne legalább 1 évig? Most direkt azért is vettem a három kártyát is befogadni tudó Classified lapot, szóval itt a lehetőség egy 3 kártyás rendszerre :)

(#691) sniper elite válasza FragMaster (#690) üzenetére


sniper elite
senior tag

jó de 975 alá biztos nem 1 karit veszek! :U

(#700) sniper elite válasza Dare2Live (#699) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát arra gondoltam, akkor már nem lenne gond játékok terén, meg Vantageban is adna azért neki! De még gondolkozom rajta... 300k-ról van szó, szóval elgondolkodtató!

(#780) sniper elite


sniper elite
senior tag

Én úgy döntöttem végtére, hogy megvárom a 5870x2 karikat, nem hajt a tatár, aztán akkor döntök hogy 3x 5870-et vagy CFbe 5870x2-öt veszek! Több mint 1 évre akkor nem kell vga-ra gondolni! :) AMD viszont azt bizonyította hogy 4xxx sorozat után, megint remekműveket készített! Nvidia szvsz bexopta :DDD

(#787) sniper elite válasza gyiku (#784) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát ha kijön még idén... nekem nagyon tetszik 5870 is, gondolom 5890 még oda vágósabb lesz! De lehet csak jövőre jelenik meg!

(#807) sniper elite válasza subaruwrc (#798) üzenetére


sniper elite
senior tag

Most őszintén te 4870x2 CF-ről mire váltanál??? Azt ne mondjad hogy 1 darab 5870-re :U

(#839) sniper elite válasza Zsozsooooo (#836) üzenetére


sniper elite
senior tag

Betegezd le magadat, ez egy szakmai topic, jó hogy nem a sarki fűszeressel beszélem meg mit szeretnék vásárolni! Amúgy direkt ezért nem akarom elkapkodni a vételt, mert ha először veszek 3 db 5870-et és nem válna be, akkor adhatom el nagy buktával! Amúgy meg ha nem érdekel amit írok, akkor ne olvasd el! Ennyire egyszerű!

(#971) sniper elite


sniper elite
senior tag

Miért van átnevezve a 5870x2 gpuja? Csak azért kérdem mert a 5870 gpu van benne csak kettő darab, akkor miért kell neki külön nevet adni? Vagy elfog térni valamiben tőle?

(#1016) sniper elite válasza Lauda (#994) üzenetére


sniper elite
senior tag

Jó lenne ha lehetne már kapni is őket ;]

(#1018) sniper elite válasza sniper elite (#1016) üzenetére


sniper elite
senior tag

Ki is vetettem hálómat ezekre a tuningbarát Asus karikra, remélem sikerül beszerezni, elég ritka példányok!Holnap kiderül... :))

(#1022) sniper elite válasza keIdor (#1020) üzenetére


sniper elite
senior tag

Jólvan jó lesz nekem kövi héten is :) Ha minden okés, rakok ki egyből eredményeket! Meglátjuk mit tudnak ketten összehozni! Amúgy ez a tuningbarát dolog nagyon tetszik nekem, jár hozzá olyan progi, mindjárt jobban átlehet látni a dolgokat!

[ Szerkesztve ]

(#1025) sniper elite válasza Bagira01 (#1024) üzenetére


sniper elite
senior tag

Később még vehetek 1-et hozzájuk, nem kell mindjárt hármat! Amúgy tápom maximum három kártyát támogat!

(#1042) sniper elite válasza tome.jr (#1032) üzenetére


sniper elite
senior tag

Igen de felesleges annyi, abban se vagyok biztos, hogy ha majd 2 mellé vennék még1 5870-et akkor felfogja-e ismerni, vagy csak 10-15% teljesítménynövekedés lesz-e maximum vele!

(#1046) sniper elite válasza #97544192 (#1045) üzenetére


sniper elite
senior tag

DX11 miatt mindenképp váltani akartam, most tök mindegy, hogy 4870x2 CFben milyen erős, amúgy lehet maradnak is, ha esetleg valami nem megfelelő a 5870 karikkal!

(#1050) sniper elite válasza tome.jr (#1047) üzenetére


sniper elite
senior tag

Most akkor le akarsz beszélni róla?

(#1052) sniper elite válasza tome.jr (#1051) üzenetére


sniper elite
senior tag

Igazad van, eléggé bétadriver van még hozzá, lehet várok vele 2-3 hetet! Elvégre csak játékra használnám, ott meg nem jó ha driverrel vannak gondok! :(

(#1512) sniper elite


sniper elite
senior tag

Még mindig nincs valami hiteles infó, mikor jönnek ki a 2 gigás 5870-es karik? :W

(#1523) sniper elite válasza luw2win (#1521) üzenetére


sniper elite
senior tag

Dobj majd rám egy pü-t ha kaptok 2gigás karikról híreket! Kösz!

(#4939) sniper elite


sniper elite
senior tag

Ma jött meg az új karim, aki gondolja pillantsa meg: [link]

(#4958) sniper elite válasza - = Zk = - (#4953) üzenetére


sniper elite
senior tag

Ebből egyenlőre egyet vettem, mert a driver elég karcsú ahhoz hogy kettőt összerakjak! De később elképzelhető hogy veszek mellé még 1 5970-et vagy egy 5870-et!

(#4968) sniper elite válasza AMATŐR (#4967) üzenetére


sniper elite
senior tag

lol :DDD amúgy túlhajtva használtad?

(#4974) sniper elite válasza AMATŐR (#4970) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát azért egy 100k körüli tök új kártyának nem szabadna ilyen hamar megadnia magát, ez valami gyártási hiba lehet! Amúgy tuti kifogják cserélni ettől ne félj! Nekem 2 év után anno a 8800GTX kártyám adta meg magát ilyen módon, csak akkor már a bátyám gépében volt! :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.