Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2234) Penyus válasza peti_s (#2233) üzenetére


Penyus
senior tag

Jaja:) Sot van egy notim is abban is jokis kazan van. Compaq n800v. 1,7es mobil p4.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2604) bacsis válasza Alastair' (#2583) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

neeem, az én 3400as S478as prescottom az igazi4GHz-en ;]
vagy Helkis cimborám mobility P4ese ami megy simaS478aslapban, s ment neki 4,3GHz-et stabilan :Y most árulja, nem is vészes árért :K
sajna az én IC7-MAX3am nem csipázta, pedig meg lehetett volna a 4,5GHz is vele ;]

(#10023) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Olvastam egy érdekes hirdetést Centrino p4 -es eladó. :U Érdekes eddig csak notiban p4 -esről és Mobil P4 -esről hallotam.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11075) #95904256 válasza kovy79 (#11074) üzenetére


#95904256
törölt tag

Elvileg megy "asztali" lapban is. De nem mindegyikben megy 100%-on.
Egyes lapokban a mobil P4-es csak csökkentett sebességgel megy.
( A mobil P4-es energiatakarékos módban indul és lapnak kell felkapcsolnia. )

(#11482) Davidof92 válasza #95904256 (#11481) üzenetére


Davidof92
senior tag

Szerintem azok már eléggé erősek volnának mert core2 alapokra építkeznek. Na akkor pontosítsunk: Socket 478(asztali pentium 4/celeron) illetve socket 479(mobil p4 procik). AMD oldalon Socket 462, ezen belül lehet asztali és notebook procival is nevezni. Tehát a maximum a prescott/barton mag.

Darthsun: Tegnap meggagyult, szanaszét szedtem, kivetem belőle mindent, az elemet is, felejtse el a dolgokat. Nem tudom mi lett vele. Majd ma szerintem megnézem mire jutok vele. Celeronnak vinnie kéne a majd 900mhz-t, meg a pentiumnak is, elvégre 900-as volt a legnagyobb C0-ás p3 azt hiszem. Tudnia kellene a 200mhz-t is pedig a lapnak szerintem.

Badman&Darthsun: Köszi, hogy neveznétek. Gondolom Bacsis is benne lenne(mi az a tuning amibe nincs) :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#11960) frescho válasza mrgg (#11959) üzenetére


frescho
addikt

Nincs mit,

Telepul az XP a mobile P4-re. Kivancsi leszek mire eleg a Radeon 7500 3DMarkban.

https://frescho.hu

(#12827) Yutani válasza #95904256 (#12824) üzenetére


Yutani
nagyúr

Többször elgondolkodtam már azon, hogy igazságos-e az, hogy egy régebbi platformon újabb processzort használunk átalakítóval? Lássuk csak:

- Slot1 platformon a maximum 1 GHz körüli valódi Slot1 PIII helyett átalakítóval elmehetünk egész 1600 MHz-ig egy Tua PIII-S-sel, ha bírja az alaplap a magas FSB-t. Maga az alaplap valóban Slot1, de a CPU már S370. (Ugyanezzel a CPU-val S370 platformon is csúcsokat lehet döngetni.)

- S423 platformon átalakítóval a maximális 2 GHz helyett 3 GHz-ig eljuthatunk. A platform S423, de a CPU S478.

- S478 platformon átalakítóval használhatunk Pentium M procit, és ahogy írtad, elkalapálja a P4 procikat. A platform S478, de a CPU mobil S479.

Felmerülő kérdések:

- A Pentium OverDrive milyen kategóriának számít? 486 vagy Pentium?

- Egy AsRock SocketA Upgrade lapba rakott S754 CPU-kártyával mért teljesítmény akkor most a fenti megoldásokhoz hasonlóan SocketA-hoz kell bejegyezni, vagy ez már a S754 kategóriában szerepel? (Az elsőre nevetségesnek tűnő kérdés a fentiek alapján jobban átgondolva már nem is annyia buta kérdés...)

- Egy AsRock S754 lapba rakott S939 CPU-kártyával mért teljesítmény a fenti megoldásokhoz hasonlóan S754-hez kell bejegyezni, vagy ez már a S939 kategóriában szerepel?

Két egyértelmű platform van, amivel kapcsolatban (szerintem) nem lehet vita:
1. Socket 7 (P54C-től a K6-III-ig)
2. Slot A (AMD K7 500-1000 Mhz)

Az én olvasatomban az adott foglalatban csak az eredetileg belevaló prociknak kellene versenyezniük. Ez azt jelenti, hogy Slot1 fronton felejtős az össze S370 proci, S423-ban csak a 2GHz-ig eljutó Willamette versenyezzen, és az asztali lapban használt mobil procikat külön kéne indítani (bár ebből nincs túl sok).

(Persze akik vezetik az egyes listákat a különböző átalakítós csodájukkal, nyilván nem fognak velem távolról sem egyetérteni! :DDD)

Egy egyszerű kérdésben össze lehet foglalni:

A platformot az alaplap szerint, vagy a processzor szerint kellene érteni?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#13790) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mobil P4 -ek belemennek Desk alaplaba és ki tudják használni az IST -et is? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13795) zoltanz válasza bacsis (#13794) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi, és az IST energiagazdálkodás is működik? Gondolom Mobil P4 -nek írja a procit ha megnézed valami rendszerelemzővel.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13798) bacsis válasza zoltanz (#13795) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szerintem az nem működik :( viszont jahh felismeri a CPU-Z hogy mobil P4 :)

(#14330) frescho válasza gban (#14329) üzenetére


frescho
addikt

Koszi, de kizarolag 478-as erdekel, 479-es nem. P4 vagy P4 cerka mobil kivitelben (T30-hoz)

https://frescho.hu

(#14558) benedekco


benedekco
addikt

Hali!

Felteszem ide is a kérdést:
Melyik hangkari a jobb?
-Egy Yamaha 724 chip-es noname hangkari (SV550).
-Vagy egy SB Live! (CT4670) azaz egy 2*2 csatornás régi live value.

Egyedül a hangminőség érdekelne: zenére, filmre.

Más:
Ha kezditek majd gyűjteni a pci-os hangkarikat akkor szóljatok és teszegetem félre őket!

Ma is "feldolgoztunk" vagy 20 gépet se nem sok érdekesség került elő. 5-6 fsp táp 100-300W-ig mindenfélék, pár wincsi, amiből ,ár egy szar is :( 40-80Gb-osokig. Sajna nem nagyon megyek haza mostanság de majd ha mégis akkor szólok nektek. Van pár érdekesség.
Volt ma pl egy dual socket370-es via chipes lap, teli púpos "kéményekkel", az ilyesmi érdekel itt valakit? Vagy "kuka"? csak egy proci volt benne, de nem egy nagy kaland. Egy 733-as P3.
Volt egy 1,6ghz/256/400/1.75-ös P4 aminek az a furcsasága, hogy egy 478-as proci van ráforrasztva egy 423-as nyákra. Igazándiból, nem tudom, hogy ez mennyire hétköznapi, intellel csak socket 370-ig foglalkoztam.
Volt egy AMD K6-2 475AHX 2.4/3.3V-os proci is. Meg 1100-as P3 illetve egy 1200-as tualatin mag-os celeron.
Volt pár Socket 478 "szerű" mobil p4 is. Csak fogalmam sincs, milyen alaplapba (átalakítóba?) tehetném bele őket. 1.73GHz/1M/533 illetve 2GHz/2M/533-as darabokról van szó. Sajna így kipróbálni se tudom őket :(
2400-2800+ körüli athlon XP-ból már van vagy 6darab (úgy döntöttem, hogy 2400+ alatt megy a "kukába"), de nincs értékelhető teszt alaplapom. Mind elindulnak, de 10-20 mp után vagy resetelnek, vagy szétfagynak (gondolom kondis lapok, bár nem látszanak púposnak). Annyira jó, hogy post-ol és hőmérsékleteket tudok nézni velük, de nem sokáig.
Pár ram, de semmi értékelhető. Csak ilyen 128nál nem nagyobb sd-k meg 256 körüli ddr-ek... semmi komoly :(
Még lapokat is kell tesztelni. Jó sok idő ez a sok tesztelés. Most a winyókat csinálom, az a legegyszerűbb. HDSentinel azt jónapot. Formázás meg másolás rá és kész is.
Na lépek tovább tesztelgetni.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#14679) Nowhereman válasza benedekco (#14678) üzenetére


Nowhereman
őstag

Először is, a Barthon kvázi minden nem SSE2 beteg alkalmazásban lenyomja bármely alaplappal az azonos számértékű P4-et.
Másodszor a Barthonnál 60C-ig nincs gond, ha csendesíteni akarsz, a fesz csökkentésével kezd: kb 1,65V -> 1,55V-ra többnyire gond nélkül le lehet menni. PowerNowt! csak a mobilok tudták a mobilos lapokban - emiatt nem volt bennük fix szorzó/és bizony a szorzóval is babrált az!/.
Harmadszor a HDflasht teljes képernyőn az enyém kockaforgatás közben is akadás nélkül vitte, igaz egy R3650-nel és Ubuntu alatt.

Utánam a kondenzcsik!

(#18371) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hehe bevágtam egy 3,06Ghz-es 533-as FSB-s Mobil Pentium4-et egy Asus P4T-E lapba... ezen i850-es csipszet van, Rambust zabál és hivatalosan csak 400-as FSB-s procikat visz... pöccre bekajolta a procit, pedig még a legelső BIOS van a lapon :DDD

(#18655) bacsis válasza spista222 (#18653) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

megy pü :R
Yutani! Ehh pont a napokba' vettem egy ilyen lapot, erről számoltam be hogy betoltam a 3gigás HT-s Norci magos MOBIL!!! P4-et és simán vitte :DDD sajna a a lap 120MHz-es FSB fölöt clockgen limites, de addig nagyon hasít :C

[ Szerkesztve ]

(#18666) Yutani válasza bacsis (#18655) üzenetére


Yutani
nagyúr

Milyen átalakítóval ment bele a mobil P4?

#tarcsad

(#21191) frescho válasza fsb1000 (#21188) üzenetére


frescho
addikt

Kozismert, hogy az Intel kikototte, hogy csak abban az esetben adott meg bizonyos kedvezmenyeket a partnereknek, ha nem gyartottak AMD-s gepeket. Az AMD keptelen volt sajat maga komplett szetteket szallitani, sot a jobb processzorok gyartasi mennyisegevel is problemak voltak. Szoval nem annyira muszaki, mint inkabb penzugyi okai voltak az Intel dominancianak abban az idoben es ezert adhatta dragabban a kiskereskedelmi partnereknek a processzorokat.

A P4 szoeriat is kenytelenek voltak egy pont utan legalabb addig tovabb vinni, amig az izraeli fejlesztok altal vitt mobil vonal vissza nem tert asztalra is. Ha jol emlekszem a 386-ert is a kozel keletiek feleltek.

Bacsis: Nem nyert. Ne talalgass :)
Snake: Nem nyert, honapot is kernek, kulonben tul egyszeru :)
DarthSun: Nem nyert

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#21269) zotyesz66


zotyesz66
őstag

s754-em nem volt. 939-em viszont igen, azzal szemben semmilyen p4 nem állt meg, a Pentium D sem és a core széria akkor még sehol sem volt.
Kedvenc procik... Pentium előtt nem volt gépem, szóval az első a 166MMX volt. PII, P!!! kompletten kimaradt, volt K6-III egy darabig, de az első nagyobb ugrás a Duron 600 volt. Utána az x2 3800+, azóta nem éreztem akkora ugrást. Az Intel mobil procikat is eléggé kedvelem.

(#28186) gban válasza Sanchez638 (#28185) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ezt bacsis tudja a legjobban, nekem is ő adta a tippeket anno - nálam mobil P4 ment 478-ban, de a legalacsonyabb (vagy nem, de tuti nem a normál) órajelén, és nem is tudtam feljebb vinni.
Itt is az a másik gyenge pont, mint a hirdetett gépemnél, hogy a hűtő spéci kell legyen, nem egyenes aljú, mert nem ér rá a magra, mert ugye a mobil proci jóval vékonyabb, kupak híján.

Postázást nem vállalok.

(#28223) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Csak most találtam ezt a topikot, kicsit beleolvasgattam jó a témája! :)

Jómagam is elég régen kezdtem ezt az ipart, anno még Commodore 64-en, annak is a régebbi verzióján, természetesen az első időkben még magnóval, a floppy meghajtó csak később jött! Természetesen mindez egy monitorrá alakított Junoszty TV-vel! Bár az igazat megvallva ez csak az első saját gépem volt, a suliban még Videoton gép volt!

Na de eddig az OFF, aztán már jött jó kis 386SX33, amin már ezerrel lehetett nyomni a Prince Of Persia-t, meg a Wolfenstein 3D-t, (PC speaker-el) a Doom-hoz kevés volt a RAM-om! Bár meg kell jegyezzem, hogy akkoriban igen jónak számító 1MB-os OAK videókarim volt, és 120MB-os HDD szolgáltatta a hatalmas háttértárat! :)

Aztán a játékos korszakban nálam is felpörögtek az események, és végigjártam szinte mindent, amiről a topik szól!

AMD 5x86 133, Pentium 233MMX, AMD K6-2, Celeron, PIII, természetesen mindegyik a névleges sebessége felett hajtva, S3 Virge, Woodoo2, Woodoo3, stb... ja, és volt 2x-es CD íróm, amit 60 ezerért vettem! :)

És ez ment szépen nagyjából 10 évvel ezelőttig, amíg le nem szoktam a játékról! Akkor valami P4 S478 3GHz körüli gépem volt, SB Live 5.1, GeForce FX5200 128MB, stb... amit eladtam, vettem helyette egy Fujitsu notebook-ot, ami akkor egy igen jó gépnek számított! Bár a mai napig ezt használom, több minden ki lett cserélve benne, de már akkor is erősen a retro topikba való darab! Szóval most itt vagyok ezzel, de fórumozni és internetezni ez is tökéletes egyelőre! Fujitsu Siemens Amilo L6820, eredetileg 2.5GHz-es Mobile Celeron-al, jelenleg 3.2GHz-es Hyper Threading Mobile P4-el, 2GB RAM, és 250GB ATA HDD! A leggyengébb pontja az integrált 64MB-os i845G VGA, de az itcafe-ra megteszi ez is! :)

Vsz egy sokkal szebb korszaka volt az a régi a számítástechnikának, még ha internet nem is volt!

[ Szerkesztve ]

(#28313) gban


gban
Közösségépítő

Hirdetek egy mobil procis gépet.
Eladtam egy 500-as tápot, vevő mellékesen megkérdezte, abban milyen proci van?
Mondom 754-es, ismeri?
:(
Kezdem, S462 megvan?
:K
939?
:(
AM2?
:(
Hát mondom ez így jött sorba, nagyjából P4 eleje - közepe és társai, stb.
De mitől mobil?
Elmeséltem, vékony, nincs kupak, kis hő, kis fogyasztás, stb.
De mobil?
Persze, mondom, notiban volt, oda lett tervezve, csak itt is megy.
Erre megjött a felismerés: ja hogy azért mobil, nem tudta elképzelni hogy tettem át egy mobilból a procit egy asztali gépbe.
Szóval ma is növeltük egy kolléga retro-ismereteit, hátha hasznára válik és érdeklődni fog az ilyen csodák iránt.
Vagy nem, mert így már nem is olyan érdekes hogy nem egy mobiltelefon procija van a gépben :))

Postázást nem vállalok.

(#30968) bacsis válasza petakpa1 (#30966) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hivatalosan a PAT amőgyis csak a 875-ben volt, az más dolog hogy az Abit betolta a 865-ös lapjaihoz :DD
hogy 4 modullal van-e PAT vagy nincs, azt nem tudom, viszont 4 modullal nem nagyon szeretnek menni a lapok 400MHz fölé, szóval sztem ha komoly OC-ben agyalsz magas FSB-vel, akkor érdemesebb 2x1giga valami bika rammal játszani...
amúgy a 865-875 lapokon sztem már bőven mindegyiken van legalább 2 SATA port
Még esetleg érdemes lenne az Asus P4GD1 lap ami i915P csippes, mégis S478-as és PCIe VGA-k mennek bele... hmmm, lehet holnap ki is próbálom mit szól az a lap a mobil prescottokhoz :))

(#30982) bacsis válasza petakpa1 (#30969) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

van egy Mobil 3,06-oas Prescott P4-em, betoltam az Asus P4GD1-be, de sajna nem adott életjelet...
nem tudom melyiknek örülnék jobban, hogy a lap nem kajolja, vagy a proci legyen rossz :U
Viszont egy 3gigás mezei prescott mellett tök jól elvan a PCIe csatis Radeon HD3870X2 ;]

(#30983) petakpa1 válasza bacsis (#30982) üzenetére


petakpa1
őstag

Sima Prescott megy a P4DG1-ben?
A mobil P4 SL7DT típus? Más P4 lapban ment egyáltalán?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#30986) bacsis válasza petakpa1 (#30985) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajna a kérdés nyitott marad, hogy megy-e a P4GD1-ben mobil proci...
Kipróbáltam egy 865-ös Asus P4P800 SE-ben is, itt is sima prescottal northwood-al elindul a lap, a mobil proccal nem...
pedig úgy tudom ebben a lapban mennie kéne mindenképp...
világítós Corsair XMS rammal szoktam tesztelni, ha kap a proci áramot és némi életjelet, akkor már POST-olás előtt jóval elkezdenek a ramon villogni a led-ek.. ezért szeretem, mert még a speakernél is előrébb tud jelezni, kb mitn egy POST kártya :DDD na most a mobil procival fel sem gyulladnak a led-ek, csak melegsziok a proci majd semmi :(

(#30987) petakpa1 válasza bacsis (#30986) üzenetére


petakpa1
őstag

Na akkor most mi van? Lehet, hogy mégse mennek a mobil P4-ek desktop lapban? Bios Reset volt már?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#30988) bacsis válasza petakpa1 (#30987) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

biztosan mennek :K anno hajtottam mobil P4-et Abit IS7- IC7-ben.. IS7ben simán futott, IC7-ben POST-nál fagyott...
Arról nem beszélve hogy S478-S479 átalakítóval a Pentium M-ek is mennek az Asus 865-875-ös lapokban erről még cikkem is van
Valszeg xar ez a mobil proci :(

(#31604) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh lőttem egy Northwood magos Mobil Pentium4-es procit, 2,5GHz-eset... betoltam az Asus P4GD1 lapba, pöcc-röcc megy vele, igaz 1,6GHz-en, és szól is a POST képernyőnél a BIOS hogy ismeretlen mikrokódú proci, de simán tovább lehet léptetni... majd megkinzom mit bír :))

(#31785) Sanchez638 válasza quailstorm (#31784) üzenetére


Sanchez638
addikt

az a bajom, h a sima athlon xp semmire nem jó mamár, persze napi használati céllal. Utasítás hiányos. Szerintem egy rendesebb P4 sokkal jobb.

Más: Mobil p4 vagy Cerka megy sima s478-as lapban?

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#32070) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Még mindíg mobil Pentium4...
vettem egy ilyen fincsi kis Gigabyte GA-8KNXP lapocskát:

3GHZ-es P4-el, pöcc-röcc indul, de a Mobil Pentium4-el meg sem nyikkan :(

(#32073) bacsis válasza bacsis (#32070) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mégis csak megy, a megoldás az volt hogy volt frissebb BIOS, amit rápakolhattam a lapra, így most pöcc-röcc ezzel a lappal is tudom kínálni a 2,-as mobil P4-et :))

(#32110) bacsis


bacsis
Közösségépítő

látom volt itt a hétvégén program mindenkinél :))
Én a Gigabyte 8KNXP alaplapommal játszottam.. volna... ugye írtam hogy legfrisebb BIOS-al megy a mobil P4.. jahh, egészen 195-ös FSB-ig :( ott még POST_ol de egyből fagy.... 200-on már képet sem ad, max sípolja a memóriát... ejj, szóval még mindíg nem vagyok előrébb... továbbra sincs egy igen bika lapom amiben megcibálhatnám ezeket a mobil P4-eket :U :(

(#32116) bacsis válasza Ranagol_5 (#32111) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

deee, abban a lapban elmentem 260-as FSB_ig a múltkor egy 2,66-os mobil P4-el... közbe' vettem egy 2,8-asat is... aszittem majd ez a Giga K8NXP jó lesz, de sajna csak 200-as FSB-ig viszi a mobil P4-et, mind a kettőt próbáltam.. persze a "kommersz" 3gigás prescott ami 200-ról indúl, pöcc-röcc :U

(#37029) Tim82 válasza Sanchez638 (#37026) üzenetére


Tim82
nagyúr

Thinkpad T42/T42p, HP nc6000/nc8000 Radeon Mobility 9600-zal (illetve FireGL T2-vel - ez kb. a Mobility 9600 Pro megfelelője) elő szokott fordulni olyan 12-15k körül (szerintem kevesebbet ér már, de nem valószínű, hogy ennek az ára lejjebb megy). A sima 9600 általában 32 vagy 64 MB VRAM-ot kapott, a FireGL T2 meg 128-at.

A VGA kb. olyasmire elég, mint a Fable, Neverwinter Nights, Total War Medieval II futtatása, ezekre biztosan emlékszem, hogy elég szépen el lehetett játszogatni velük.

Szerk.: a Gericomnak voltak asztali P4-es procis modelljei, de nem hiszem, hogy a VGA asztali változat lett volna. Csodálom egyébként, hogy még van működő 9700-as Radírral szerelt noti, az akkori gamer notik :) emlékeim szerint meglehetősen könnyen hullottak, köszönhetően a hűtési hibáknak.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40051) bacsis válasza MMIX (#40021) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez már CGA, de lehet EGA-t is tud, sőőőt ha ez "az" a fajta EGA kártya akkor van már benne 2D gyorsítás is :Y
DarthSun! Bocsi a késői válaszért...
bármiylen 865/875-ös lapot kereshetsz de a mellette lévő déli híd bármikor beadhatja az unalmast :(
Azért nem mondanám hogy az IS7/IC7 között csak a PAT különbözne... IC7-G pl tud SATA RAID-et is, és jobb a túlhajtási funkció benne... stabilabb a CPU feszkó is, viszont az IS7 meg bekajálja a mobil P4-eket.. bár asszem a te helyzetedben ezek elhanyagolható tényezők :)

(#40555) zoltanz válasza Sanchez638 (#40553) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mobil P4 478-as procik már tartalmaztak IST-et.
Valamint egykét LGA 775 P4-ben volt EIST, ezek csak adapterrel mennének 478-as lapban ugye.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41249) Alpi.


Alpi.
addikt

Végre sikerült működtetni a kis mobil P4-est.
4200mhz
Gyakorlatilag szorzózár mentes Ht-s Prescott. :DDD
Léggel sima 4200, vízzel 4500 - 4600-on könnyedén munkára fogható. 1.45 - 1.48 Vcore mellett

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#42569) bacsis


bacsis
Közösségépítő

esik az eső... kihasználtam :))

ez egy Mobil P4 3,06GHz-es szal elég magas órajelű már... Prescott mag, HT, 1,15V-os magfeszültség.. minden adott egy erős tuninghoz :DD

(#43397) Ranagol_5 válasza Alpi. (#43396) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Eladót nem fogsz találni, én is bacsistól kaptam kölcsön HWBOT versenyre. Csak baszottul nem tudtam megoldani a hűtését, pedig van hozzá egy P4C800 Deluxe lapom is.
Van egyébként 479-es Aopen deszkám is, csak az meg valamiért elindul és leáll, nem jöttünk még rá mi baja lett attól hogy a csomagolásában pihent..
Van Asus P4GD1-es deszkám is, amiben szintúgy megy a CT-479 és PCI-E-s. :)
Szintén a CT-479-hez vettem egy Dothan 750-et, amit elég szépen lehet húzogatni. :)
Illetve ugyan itt lesz 754-es verseny is, amihez meg van Turion-om, csak deszkám nincs, mert amit vettem itt PH-n, az döglött. :DDD
Állítólag elég jól mentek ezek a mobil 754-esek.

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#44125) bacsis válasza Alpi. (#44123) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen van rá esély hogy jobban menjenek, a gond az hogy nem minden alaplap szereti, a másik meg hogy eléggé ritkák az értelmesebb Prescott mobil P4-ek :)

(#47409) ebegab92 válasza MMIX (#47402) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ezt találtam meg közben én is, csak más forrásból :D Ahhoz meg kellene bontani a gépet, hogy a chipset revízióját megnézzem :( AIDA64 szerint rev. 1.0-t ír, úgyhogy ez valszeg a nem HT-s A lesz. No mindegy. Piacos gép ez, a Mobility Radeon 9600 és a kupakos ''mobil'' P4 fogott meg, mikor megtaláltam :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#47992) Sanchez638 válasza Sanchez638 (#47990) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerk mert nem tette meg az oldal...

Egész jó cuccai vannak. P4 EE Mobil P4 is

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#48042) petakpa1 válasza Tim82 (#48041) üzenetére


petakpa1
őstag

Nem akarok már ennyire pofátlan lenni! Ha belefér Neked és ráérsz valamikor átmehetek és belepróbáljuk.

Nem fűzök sok reményt hozzá, mert Freshco is az írta, hogy postnál hibát dob az övé, BIOS-ban ki kellett kapcsolnia, hogy hiba esetén is menjen tovább. Én laptopom BIOS-ában sajnos nincs semmi ilyen opció. Attól tartok nem fog vele menni, persze egy próbát megér.

Anno talán még mobil P4-sek asztali lapban történő belövése kapcsán olvastam valahol olyan BIOS hack-et, hogy BIOS fájl végéhez hozzászerkesztették a mobil procik kódjait, és ezt beflashelve szó nélkül indultak a mobil procik is. Vagy LGA775 lapba Xeon procik hegesztése témában lett volna, fene tudja már, annyi mindent olvasgattam régebben.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#49740) ebegab92


ebegab92
senior tag

Sziasztok!

Nemrég szereztem egy Fujitsu Amilo D7850-es típusú laptopot.
Specifikációk röviden:
-SiS 648 chipset
-Intel Pentium 4 3.06 GHz (533 MHz FSB, 1 MB L2 cach, HT)
-512 MB DDR 333 MHz Samsung modul (rendes asztali gépbe való foglalattal)
-ATI Mobility Radeon 9200 64 MB
-1024x768-as kijelző (egész jó betekintési szögekkel)
-Int. LAN, audio, Firewire, PCMCIA
-40 GB Toshiba HDD

Szóval ami a problémám: szeretném a memóriát bővíteni. DE...vagy válogatós nagyon vagy X-akták típusú az eset. Egy ismerősömnek van több 1 GB 400 MHz-es modulja is, ebből 2 párban van, másik kettő Corsair és Samsung. Érdekességük, hogy egymagukban mennek. Ha 2x1 GB-ot bármilyen párosításban rakok össze, akkor kékhalál a vége. Próbáltam más mobil P4-est is, ugyanez a helyzet. (Sajnos Celeron D 330 meg 800-as FSB-jű Pentium 4-es meg se nyikkant benne). Viszont, ha a gyári fél gigás Samsung mellé berakok egy 1 GB-os modult, minden megy, ahogy kell. Nektek mi a véleményetek erről? Jó lenne, ha ki tudnám próbálni 333 MHz-es 1 GB-os modulokkal is.
Még infó: 400 MHz-es 512 MB-os modulokkal sincs kibékülve, egymagukban sem indul. Ez alól kivétel volt a Zeppelin egyoldalas moduljai...
Egy kis érdekesség: a SiS 648 elméletben csak Northwoodot támogat, ez meg mégis Prescottot hajt. 648FX kell a Prescotthoz.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#50103) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Chieftec Dragon (fekete) volt az elso igazan komoly hazam. Azota nalam a Chieftec az “igazi" haz.

Tekintelyt parancsolo komoly megjelenes, jo szerelhetoseg, jo anyaghasznalat egyszoval allat na :)

Az elso Dragonom mindig megvan. Abba egy IC7-et teszek. Van egy feher Dragonom is, abba meg egy P4P800 / P4C800 (nem emlekszem melyik van meg) kerul. Igazi korabeli intel vs konfigok lesznek igy :).

Van egy Dragon szeru hazam is de annak nincs ajtaja. Abba mobil Barton-t szanok, NF7-S megy bele vagy sima NF7. Ilyenem is volt egy ideig, letoltos gepnek persze tuningal,, mert a letoltos gepnek aztan nagyon kell az am :D

A kepen szereplo Chieftec hazbol meg van 4db-om. 3 5,25”-os a negyedik az magasabb ezeknel. Ez a szeria amugy kinezetre:

Egy kepen szereplo peldanyban van a mai konfigom is, igaz ezt adatmentesekhez hasznalom, vinyokat pakolgatok mar csak bele, meg VGA-t nezek vele, kb ennyi. Mar 12 eve laptopozok, az a fo gep :)

Meg a leirasomban talalhato Tualatin konfig is Chieftec hazas :)

(#50100) DarthSun

Szerverkent uzemelt, csak a kepadas miatt van benne kartya. De emiatt a kialakitas miatt nehez lesz komoly kartyat beletenni, atalakitas tuti kene neki. Ilyen szempontbol nem atgondolt kialakitas.

(#50101) arn

"16-32m :)” - Vlsz ez lesz a realis :)

(#50102) sanchezsa

Ebbe en is “belenyulok”, ritkan tapozok ezeknel a hazaknal :)

(#50239) RexMaximus válasza bacsis (#50236) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Legtovabb nalam is a Guru (majd Gamer amikor az eredeti garda tavozott) tartott ki :). De az olyan 2004 kornyeken elhalt, igy azota en sem.

Node mentoov rovat fentartasa ma teljesen ertelmetlen. Forumra dobjak fel inkabb, bar nem tudom van e ilyenuk. Anno GS-nek volt de 1-2 eve technikai hibara hivatkozva lelottek...

(#50237) frescho
Akkor megzaklatom a Bacsist, hatha van Cool-os melleklete vagy hasonlo finomsagok :D

Baratnokkel az a baj, hogy akkor meg nem volt. 16 evesen, '98-ban volt elosszor. De amugy elmosolyodtam ezen, mert utolag en is be tudok loni ez alapjan dolgokat. Pl. az egyik PC Guru-t amit megvettem es a nepliget egyik padjan a HW-s reszeken at akartam szaladni. A PII-rol irtak de eme tevekenysegem nem nyerte el a holgy tetszeset :D

Fenykepek meg sajnos nincsenek. Semmi pc-rol (vagy C64), igazabol tizenevstol huszoneves koromig semmi (digitalis 2002 / 2003-tol volt nekem).

(#50238) arn
Annyira intenziv volt ez az idoszak, hogy az a par ev is szamit, nem mindegy melyik - melyik :). '97-tol megvannak a dolgok, 98-99-tol meg kezdodott komolyabban a pc sefteles. Igy onnantol sose volt allando konfigom.

Inkabb kedvenceim...

Valamilyen Tomato lap ATX SS7, erre egy csomo konfigot epitettunk, tuningbarat lap volt - ennek a tipusara sem emlekszem, pedig szivesen vadasznak egy ilyet, forrast is nehez rola talalni :)

A jo Slot 1 valahogy kimaradt ahogy a SLOT A is. Utobbibol viszont ma van konfigalapom, Egy valamilyen Asus lap es egy 650-es proci ugy remlik. Remelem mukodnek.

Abit VH6 - Coppermine tuningok
Asus Tusl2-C - Tualatin powahh :)
Abit BD7-II - 1.6-os Northwood
Abit BH7 - Valamilyen 533-as Northwood
Abit IS7 - 2.8-as Northwood
Abit NF7-S (2.0 asszem) - Mobil Barton (ilyet is akarok ujra)

Nekem a P4 az Northwood. Prescott mar valami mutans szulemeny :).

VGA teren kedvencek meg:
Radeon 8500
Abit GF3 Ti 200
MSI GF4 Ti 4200 - ez a mai napig egy nagyon szep kartya amugy a gyari hutesevel egyutt. [link] (mondjuk itt nem fotoztak szepen)
Radeon 9500 - ami elejen volt modolhato 9700-ra :)

Ennel korabban meg olyan draga volt szamomra, hogy nem tartottam meg, osszeraktam valakinek az aktualis valamilyet, igy talalkoztam csak veluk, mint pl Voodoo :)

(#50414) RexMaximus válasza RexMaximus (#50413) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Sajnos '90-es evek total kimaradtak fotok teren, a szamtechel kapcsolatos dolgok is...

Ezredfordulo utanrol van csak. De itt akad :)

1. sor 2001-2002 P3 A legeson pont egy Tusl2-C csucsul szabadon :). Masodik kepen vannak konzolok is. SNES es DreamCast. SNES kazikert sokat kelett maszkalnom, PECSArol szereztem be akkor a legtobb jatekot hozza. Aztan konzolok mentek amikor valami miatt kellett a penz. Maig sajnalom, a SNES az full dobozos volt mindenevel...

2. sor 2003-2004-es szoba korkep. Ugy latom volt melom, azota azert szebben dolgozok - legalabis rendezetebb korulmenyek kozt :)

3. sor 2005 ekkor alltam at laptopra. Amugy a ket nagy vas az szerver is volt, izmosebb konfigokkal. Akkor meg ugy gondoltam, hogy rendszerinfos leszek es azert hasznaltam ilyen gepeket mert gyakorlaskent eles dolgokat raktam ossze. Egy hardmadik gep is van a foldon, az volt a "workstation", 4-es KVM-rol kapcsolgattam. Ez azota is megvan, most a retro asztalomat disziti :)

A Dragonban egy P4 csucsult az tuti, a masikban meg vagy Tualatin, vagy egy mobil barton. Dragont is megtartottam, majd egy IC7 fog belekerulni szerintem, ma vettem hozza egy 3.4-es NW-t 2ezerert, remelem mukodik :). Bar lehet ez a proci egy Brand gepbe megy ott nincs oc, ebbe meg egy 800-as valamilyen NW, par db akad valahol.

(#51192) MasterDeeJay válasza Sanchez638 (#51191) üzenetére

Még akkoriban nekem lehetett választani 1.4-es P4 jobb lappal és rammal vagy 2000+ Acorp lap + SD ramokat is megtarthattam. Utóbbit választottam és maradtam az AMD vonalon.
A 2000+-os sokáig kiszolgált, aztán NF7 mobil barci szintén nem volt értelme intelre váltani. Aztán s939 jó drágán és 3200+ majd 4200+ X2. Az álmom ezután egy E8xxx szériás c2d volt de csak 10 évre rá sikerült egy kuka mellől megszereznem. :DDD Aztán Phenom1 9550-es ami szerintem zsákucca volt részemről, nem szerettem, a többi meg nem retró...
Most meg már nagyrészt csak intelem van (4790K - főgép, Q9100 főnoti, és szervereim: 2xE5450, Xeon X3450) de van nagyon tartalékba egy nagyon pici ITX Sempi 3850-es is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#52294) RexMaximus válasza flymi (#52283) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Igen, 533 FSB-s P4-ekhez a megfelelo (800-asokat mar nem tamogatja). Tuningban sem rossz, szerettem ezt a lapot annak idejen. A piros nyak meg plusz pont volt nalalm, nekem tetszett :)

(#52284) arn

Nekem akkoriban ezekbol eleg sok megfordult a kezem alatt (nehany szaz db foleg inteles), nem volt gondom veluk. P4 eseten a nem intel chipsetes peldanyokat kerulni kellett, ez tuti, a SIS-esekrol meg csak rossz emlekem van :). De az intelesek jok voltak.

NF7-S (2.0) - mindig inteles voltam, de ez egy jo lap volt, egy mobil bartonnal tarsasagaban hasznaltam egy ilyet egy ideig.

TH7 / TH7-II - P4 rambusos csucsgepek alapja
BD7-II - belepo tuninglap, kituno ar ertek arannyal (ezekbe szinte csak 1,6 P4 northwood kerult nalam)
BH7 - 533-as P4 procik melle nekem a kedvencem volt
IS7 (IC7) - Azert az IS mert ar ertek aranyban szerintem kb semmi sem szolt az IC7 mellett. (800-as P4ekehez)

Viszont 775-os foglalat koraban mar tortent veluk valami. Akkor kezdodott a "leszakadas". Legalabis akkor mar latvanyos volt.

[ Szerkesztve ]

(#57904) petakpa1


petakpa1
őstag

Retro mesterek segítsetek pls mert elakadtam:F

Fateromék által a mai napig használt HP DX2000 brand gép nagyon úgy tűnik beadta a kulcsot:(

Konfig lényegi elemei:
Alaplap: Lite-on NR146 lap i865GV chipsetes
CPU: 3,4 GHz P4
Memória: 2x1 GB + 2x0,5 GB PC3200 DDR
GPU: alaplapi

Tünetek Fater szerint: Nem indul be:DDD Ez volt kb 2 hete.

Sógoromék hozták fel hozzám 3 napja. Mielőtt odaadta sógoroméknak szállításra Fater rápróbált még1x az bekapcsolásra, és akkor állítólag eljutott a Win7 rendszerindításig, illetve feljött neki az a képernyő, hogy Win nem megfelelő módon lett leállítva és válasszon melyik állapotot töltse vissza. Ekkor Fater elindult a mobiljáért, hogy hívjon és megkérdezzen mi a teendő, de mire rátalált a mobilra gép lefagyott, többet el se indult.

Sógorék meghozták, bekapcsolom, és persze nekem egyből indul:DDD. Biosba be, mindig itt nézek szét először, hogy mi újság aztán jön a OS bootolés, és magának az OS-nak a csekkolása. Kb. másfél perce nézegetem a biost, mikor lefagy a gép. Monitor még mutatja azt a BIOS képernyőt amit néztem, de billára már nem reagál. Reset gomb ugyebár nincs ezen a cumón. Bekapcs gomb hosszan nyomására szépen leáll.

Újra bekapcsolnám, de már nincs kép, és nem is csippan post-kor. Ventik, meghajtók pörögnek, CPU és NB meleg, kicsit talán túlságosan is, kezem épphogy állja, de ez egy Prescott, meg amúgy is hőség van.

Eddig az alábbiakkal próbálkoztam, sajnos eredménytelenül:(
- CMOS reset
- Próba másik táppal
- Próba PCI-os VGA-val
- összes meghajtó lehúzva PCI-os WLAN kártya elávoltítva

Szerintetek alaplaphiba? Érdemes próbálkoznom még, vagy tudjam be, hogy örök bitmezőkre távozott:(

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.