Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer 5720zg Videokártyahalál 2 év után! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bobomacleod


bobomacleod
csendes tag

Helo mindenki!

Ha tudnátok segíteni,az alábbi dologban nagyon hálás lennék.Szóval van egy Acer 5720ZG (nagy fos) laptopom ami 2 éves múlt februárban és 2 hete beállt a VGA kártya( nvidia 256mb).Az pesti ec-co kft acerszervíz állapította meg a hibát.Most fogyasztovédelmis békéltető következik ugyanis én állítom hogy ez gyári hiba az ACERnél-hogy 2 év alatt tönkre megy a videókártya benne(egyszerűen nevetséges).
Jelenlegi piaci értéke kb 60-70 ezer ft és 45 ezerért akarják megcsinálni(alaplapcsere).
A kérdésem hogy be tudom-e valahogy bizonyítani hogy ez szar fos acer gyári hiba? Már rengeteg forumban olvastam hasonló panaszokat-bel és külföldit egyaránt.
Elvileg 3 év szavatossági idő van amit érvényesiteni lehetne.
Ha valakinek van valami tanácsa kérem írjon.Mert a k.. a...t ,én nezt nem akarom lenyelni.

ui,:
Mindenestre Acert ne vegyetek.Én voltam a hülye hogy 1 év garival vásároltam laptopot(mert az acer csak annyit ad) Előtte 4 másik fajta laptompom is volt és soha nem volt ilyen gondjuk.

(#2) zoo8800 válasza bobomacleod (#1) üzenetére


zoo8800
veterán

Van már Acer topik.
Ha a gari lejárta után 15 hónappal szeretnél a békéltető testület elé menni, akkor sok sikert :)
Mi nevetséges abban, hogy valami tönkremegy?

rip and tear, until it is done

(#3) bobomacleod válasza zoo8800 (#2) üzenetére


bobomacleod
csendes tag

Az a nevetséges hogy 2 év után tönkremegy egy ilyen alkatrész,ráadásul aminek 50eft a cseréje egy 60-70eft értékű (jelenlegi ár) gépnél.
DE ha neked ez természetes akkor kívánom hogy neked is szarjon be a videókártyád 2 év után és ha van lcd tvéd akkor a panel szarjon be 2 év után és majd akkor talán rájössz hogy mi ezrn olyan " nevetséges".

Érdekes van olyan laptopom ami 6 éves és hibátlan.Meg egy 4 éves ami szintém hibátlan.Akkor szerinted ez a nevetséges? Szeruntem ez lenne a normális.Pláne hogy a gép amiről beszélek 200.000 ftba került újonnan.

(#4) zoo8800 válasza bobomacleod (#3) üzenetére


zoo8800
veterán

hiába örjöngsz, meg kívánsz nekem szépeket. Van, amelyik előbb tönkremegy, és van amelyik tovább bírja. Benn a cégnél nekünk is vannak 3-4 éves Acerek is, azok is bírják. Kifogtad a szart. Szerencsére egy olyan emberrel történt, akinek van tartalék laptopja.
Az Acerekre talán nem véletlenül van 1 év gari ;)

rip and tear, until it is done

(#5) bobomacleod válasza zoo8800 (#4) üzenetére


bobomacleod
csendes tag

Így van,lehet hogy nekem lehetett volna több eszem hogy nem 1 év garanciával veszek laptopot.
De ettől függetlenül tartom az álláspontomat,és szen'tem jogosan vagyok felháborodva azon hogy 2 év után beszarik a vga egy 200eFt-os gépen.

(#6) Logitech válasza bobomacleod (#5) üzenetére


Logitech
aktív tag

Simán meg lehet venni 1 év garanciával a notit, csak venni kell egy garanciakiterjesztést is. Ugyan ilyen gépem van, csak kicsit idősebb, 25 ezer volt hozzá a +2 év platinum garancia. Ennyit simán megér, vagy akkor tényleg drágábban kell venni más márkát, amihez gyárilag 3 év van.

(#7) FireKeeper válasza bobomacleod (#3) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

inkább az a szerencséd, hogy eddig bírta, nem tudom hallottál-e a nagy nVidiás botrányról anno, hogy a GPU-knál rossz anyagot használtak a "forrasztáshoz", és a hőhatások miatti deformáció során a GPU úgymond "lepattogzott" a nyomtatott áramkorröl (ezek a chipek BGA tokozásban vannak, ami azt jelenti, hogy kis ónpöttyök kötik össze a chipet a NYÁK-kal), ami az általad említett összegből javítható csak. abban meg totál egyet kell hogy értsek a többiekkel, hogy a gariidő lejárta után nem lehet elvárni semmit a gyártótól, másrészt acernél ez az ára annak, hogy viszonylag erős hardvert kapsz a pénzedért, cserébe az összeszerelési minőség nem a legjobb, sem a garanciális szolgáltatások.
mellesleg ennek nem kell külön topik, ebben tényleg semmi meglepő nincs.

mod: az acert meg nem kell szidni, az acer ilyen (volt), hogy viszonylag erős hardver jó pénzért gagyi gépházban. mellesleg, ha kicsit utánaolvasol annak, amit a hozzászólásom elején írtam, akkor meglátod, hogy nem csak az acer, hanem sok más laptopgyártó (köztük a sokak által istenítette apple is) szenvedett ilyen meghibásodó geforce-októl, szóval ha valakit mindenképp bűnbakká akarsz tenni, akkor az ne az acer legyen.
nekem acerem van, és nagyon is jól tudom hogy mik ennek a hátrányai, de ezt mérlegeltem anno a megvásárlásánál is. sajnos az informatika ilyen, ha nem vagy naprakész, előfordul hogy pórul jársz...

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8) zoo8800 válasza bobomacleod (#5) üzenetére


zoo8800
veterán

Ne az árat nézd, a gép relatíve olcsó volt, ilyen teljesítménnyel egy HP 250e körül lett volna.
Sajnos a világ nem úgy működik, ahogy azt szeretnénk, a technika ördöge sosem alszik.

Lehet szidni az Acert, de elég jó áron adja a cuccait, rengeteget ad el, emiatt több is a selejtje.
És-mint írták- ez esetben nem is igazán az Acer a ludas.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#9) ntraxxx válasza zoo8800 (#8) üzenetére


ntraxxx
tag

Nah hát kemény problémád van hallod... Ne haragudj de te hogy gondolod hogy a gyártói gar lejárta után tudsz pattogni?!

Mindannyiunkban lapul egy közülünk...

(#10) zoo8800 válasza ntraxxx (#9) üzenetére


zoo8800
veterán

ééén?

rip and tear, until it is done

(#11) ntraxxx válasza zoo8800 (#10) üzenetére


ntraxxx
tag

Dehogy is, a fórum társnak aki a gar után akar panaszkodni! sehol nem fogja megállni a helyét a problémája!

Mindannyiunkban lapul egy közülünk...

(#12) zoo8800 válasza ntraxxx (#11) üzenetére


zoo8800
veterán

Csak ugye nekem írtad a hsz-t, és nem értettem :)

rip and tear, until it is done

(#13) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Postolj az Acer topikba, ezt zárom!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer 5720zg Videokártyahalál 2 év után! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.