Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Vesper


Vesper
tag

Üdv!

Annyi lenne a kérdésem hogy ki tud valamit mondani a mac teljesítményéről?
Egyik barátom ültetett bogarat a fülembe hogy milyen király egy mac a pckhez képest.
Ti mit tudtok a témáról?

(#2) Viktor77 válasza Vesper (#1) üzenetére


Viktor77
titán

FIX.TV-n nézted az erről szóló adásokat?

Viccesek voltak. Volt két, vagy több igazán MAC szakértő, a PC elé meg odaültettek lámákat. Valahogy mindig a MAC nyert mindenben.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) anaqer válasza Vesper (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Mire akarod használni?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) Sir Pocok válasza Vesper (#1) üzenetére


Sir Pocok
őstag

ez attól függ, hogy mire akarod használni....
ha játékra akkor csak PC jöhet szóba...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#5) lesaux válasza Vesper (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Idebent Macintoshsal dolgozunk. Egy nagy rakás trágya. Hardverileg nem rossz, de tisztességes
oprendszert nem találsz alá, onnantól meg mindegy. Szidja mindenki, a rendszergazdától kezdve a
júzerig.

(#6) lesaux válasza lesaux (#5) üzenetére


lesaux
veterán

Ja, igen, a sortörés pl. IE 5.5 alatt és Safari alatt is. LOL! :D

(#7) LukE válasza Vesper (#1) üzenetére


LukE
veterán

<privat velemeny>
lehet hogy jo, de mire?
gamek nem mennek rajta.
Opera nincs hozza.
se atmel, se microchip nem adott ki macre fejleszto keszletet
(gondolom valami ofisz, meg felhasznaloi programok vannak ra)
</privat velemeny>

Baszott draga:
alap G5 600kHUF
+512 ram 130k
Jah, es villanyszamla, szerintem nem veletlen, hogy a legynagyobb G5-ben 650W-os tap van!
(Bővebben: link)

Es alig bovitheto: spec VGA kell hozza, +1HDD hely, vagy kulso cucc, es nem halkabb annyival

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#8) cucka válasza LukE (#7) üzenetére


cucka
addikt

+512 ram 130k :Y
aranyból van az a memória vagy mi a szösz?

mod: most látom mac-re írt max payne 20 k körül van, az se piskóta

[Szerkesztve]

(#9) hobizoli válasza Viktor77 (#2) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ja igen, azt neztem en is neha. Mondjuk az a Vendi az meg is mondta, hogy O csak egyszeru home-user, a ket Mac-s arc meg kb programozoi szinten volt :U. Aztan elokerult az egyik kesobbi adasban hon szeretett-utalt Kristof is, na O ellene mar annyira nem volt olyan nagy folenyuk, sot.



hobizoli

több drón kell ;P

(#10) lesaux válasza hobizoli (#9) üzenetére


lesaux
veterán

Miben mérik össze ezek a tudást?

(#11) PeliScan válasza lesaux (#10) üzenetére


PeliScan
addikt

3DMark :DDD

(#12) hobizoli válasza lesaux (#10) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat sok fele funkcio megoldasat neztek a ket rendszeren. Meg volt par sebessegteszt is. A PC egy dual Xeon volt.



hobizoli

több drón kell ;P

(#13) LukE válasza cucka (#8) üzenetére


LukE
veterán

Nem, akkor olcsobb lenne. De nezze meg mindenki az apple sopp arait, nemtom, hogy hol elnek...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#14) hobizoli válasza PeliScan (#11) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Persze...OS X-n, mi :U....?



hobizoli

több drón kell ;P

(#15) Raymond


Raymond
félisten

Ez a topic akkor kezd majd erdekes lenni, amikor 747 kollega megtalalja... :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16) LukE válasza Raymond (#15) üzenetére


LukE
veterán

miert? jon a bőing?:DDD

[OFF](kinek mond az valamit, hogy ''Boeing, angavá''?)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#17) Vesper


Vesper
tag

Szoval azt mondjátok játékra nem jó me nincs hozzá wintámogatással oprendszer?
Semmi windows támogatás nincs rajta vagy csak részben?
És ha nem játékra, akkor mire jó? Videóvágásra? vagy 3d tervezésre?

(#18) LukE válasza Vesper (#17) üzenetére


LukE
veterán

mire?
joo kerdes
Kiadvanyszerkesztes, fotosopp az amit emlegetni szoktak.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#19) cucka


cucka
addikt

egyébként biztos nem kompatibilis semmilyen pc-s alkatrésszel? mac shop-ot nézegetem és ezekben a gépekben is van pár pc-n is megtalálható alkatrész (fx5200, pc2700 ddr ram, stb.)

mondjuk el tudom képzelni, hogy a mac-be való ramokon a lábak közötti hézag 2 mm-el el van tolva, nehogy véletlenül saját magad bővítsd 1/4 annyi pénzért. ilyen üzletpolitikával pedig az apple megérdemelné, hogy a kutya se vegye meg a számítógépeit

(#20) faster


faster
nagyúr

Állítólag egy Powerbookkal a parkban egész jól lehet csajozni. :DD

(#21) Keitaro válasza Vesper (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

Sok játék van Macre is, de azért a legtöbb PC-re van.
Szóval ha játékra kell akkor tényleg ne Mac, mert kitéped a hajad, ha az a játék ami neked kell pont nem jön ki rá.
Vágásra, kiadványszerkesztésre ok.
3d tervezés... hmm hát PC-n van Maya és 3DS pl, de... mi van arra, mert semmi hírest nem hallottam

(#22) LukE válasza cucka (#19) üzenetére


LukE
veterán

ram-hoz SO-DIMM volt irva (kb. notebook ram) es meg finnyas is a draga... VGA-kba asszem mas BIOS van mint a rendesekben, bar nagyon nem merultem el a temaban.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#23) cucka válasza Keitaro (#21) üzenetére


cucka
addikt

az rendben van, hogy vágásra meg kiadványszerkesztésre ok, de erre egy pc is teljesen megfelel. fotosopp meg quark windóz alá is létezik és nem hinném, hogy kevesebbet tudnak/instabilabbak mint a mac-es verzió. szóval így nem értem, hogy hol van a mac előnye? (persze a dizájnt leszámítva, az tényleg korrekt)

(#24) anaqer válasza Raymond (#15) üzenetére


anaqer
veterán

Vagy rAtDrAgOn... :D

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#25) dearbear válasza LukE (#7) üzenetére


dearbear
tag

Bővebben: link Ezek szerint csak 180W ot ehet max a 20'' os iMac G5...

To develop or not to develop that is the question.

(#26) Vesper


Vesper
tag

Szerintem a teljesítménytöbblet miatt drága!
Pl. olyasmi mint a ps2: sirályúl megy rajta az nfsu pedig a procija igen karcsú. Egy jól összeérett rendszert fejlesztettek ki.
Most néztem meg a mac.com-ot onnan gondolom

(#27) Shim válasza faster (#20) üzenetére


Shim
őstag

Állítólag egy merdzsóval az utcán elég jól lehet csajozni. :DD bocs nem hagyhattam ki ;)

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#29) ptiboy


ptiboy
senior tag

egyáltalán miért kell magyar viszonylatba ilyenen elgondolkodni h. egy 700e Ft-os semire nemjó gép, vagy egy 200e ft-os ''csúcs'' PC amivel bármit csinálhatsz...
:F
azt furcsálom h. bárkibe akár fel is merül ilyen...

:)

(#30) VladimirR válasza Keitaro (#21) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Sok játék van Macre is, de azért a legtöbb PC-re van'' - tevedes, a legtobb konzolra van - ha jatszani akar vegyen konzolt

(#31) ptiboy válasza VladimirR (#30) üzenetére


ptiboy
senior tag

itt konzolokról nemvolt szó

:)

(#32) Keitaro válasza VladimirR (#30) üzenetére


Keitaro
addikt

Lévén konzolos vagyok képzelheted, hogy ezt tudom, bár ha az emulátorokat figyelembe vesszük nincs igazad.
Viszont ez egy PC vs Mac téma.

(#33) ftc


ftc
nagyúr

Hát őszintén szólva PC.Az a legfőbb erénye,hogy olcsóbb és minden megy rajta.
És a gamek is kijönnek rá igaz egy kis csuszassal,de vannak
A mac iszonyt drága és nem tudjuk mire felhasználni.Eddig csak videókról láttam meg filmekből.Arra hogy szövegszerkesztőt,vágó progit ill netre használni egy kicsit drága.

(#35) Power válasza LukE (#7) üzenetére


Power
senior tag

Ez eléggé sántít.
1. Ez nem az alap, hanem a csúcs mac ára.
2. Továbbá ezek 2 processzoros gépek, egy csomó extrával. Nézd meg mennyi a Dellnél egy két procis hasonló felszereltségű gép. Aztán beszélj arról, hogy mi mennyi. Nem az otthon összerakott gépeddel hasonlítsd össze.
3. Aki a villanyszámla miatt izgul annak még egy sima single prescott sem ajánlott. Nézd meg mekkora táp kell egy dual xeon-nak. Másrészt a macek tápja direkt túlméretezett. Ennek is vannak előnyei pl. áramingadozásokat is túléli. A pc-k rendre restartoltak, macen meg nem is látszott semmi.
4. Ennek ellenére én sem vennék macet(főleg nem otthonra, ugyanígy Dellt sem), de nem vagyok elfogult. Vannak benne jó(és rossz) dolgok, már az ára is hasonló a többi nagy gyártóhoz képest.

[Szerkesztve]

Power

(#36) Power válasza hobizoli (#9) üzenetére


Power
senior tag

Az nagyon komoly arc az Vendi. :)
Egyszer hallottam amint ecsetelte, hogy a Radeonok sz*rok s csak a Geforce a jó, mert nvidia. Úgyanígy az pentium, mert intel.
Nagyon komolyan belevésődtek ezek a dolgok :D
Egyébként totál értelmetlen úgysem lehet objektíven eldönteni melyik a jobb, kb. olyan, mintha két nőről próbálnánk eldönteni, kinek ez kinek az, kinek egyikse. :))

Power

(#37) Dilikutya válasza ptiboy (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

a Mac jó gép, csak ezt a sok nullabites júzer nem fogja fel. Ha azt mondod nekik, nem fut rajta a 3DMark, meg az ő PC-s játékaik, akkor mindjárt fújolnak, hogy mi ez a szar ennyi pénzért. Amúgy úgy tudom, odakint amcsiban nincs ennyire elhúzva árban a PC-től.
Az igaz, hogy van pl. Photoshop PC-re is, de az eredetileg Mac-re írt program. És akkor célba is értünk, a Mac-et ilyesmire használják. Amúgy elég sok játék kijön Mac-re, mert amcsiban sokkal több embernek van, és nem csak a professzionális felhasználóknak. Csak a magyar júzereknek az sem tetszhet, hogy a DC-ről igenigen nehezen tudnának játékot letölteni hozzá, mivel ugye akinek itthon Mac van, az pont nem játékra használja (ha angyon akar, valszinű egy PC-t is megengedhet magának)
A topik értelmetlen, mert egyértelműen kiderült hogy a kedves kollega nem ilyen célokra használná, csak hallotta hogy ez gyorsabb (''király egy PC-hez képest''), és ez bogarat ültetett a fülébe. Neki nyilván nem fogja megérni a 700k. Bővíteni sem lehet túl könnyű, beszerezni a hozzávaló alkatrészeket.
PC-n is nyugodtan a hajunkra kenhetjük a Maya-t, 3DS-t, ezek csak úgy, hobbiból vannak PC-n, egyiksem erre a platformra készül :)

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) n0_gAboR válasza Dilikutya (#37) üzenetére


n0_gAboR
őstag

attol meg hogy nem erre a platformra keszult, megy a PS, és a 3DS is nem?
akkor mi a gond, annyival lassabb egy pc-n? (és most egy ugyanolyan aru mac és pc között kérdezem). kezelhetőséggel meg ne jojjon senki, mert mindenkinek az a jo amit megszokott. akinek van ra igenye a winXP-t is kurvajol kezelhetove lehet tenni, aki meg alig hasznal gepet, annak mindegyik nehezen kezelheto gyakorlat hianya miatt..

(#39) emvy válasza n0_gAboR (#38) üzenetére


emvy
nagyúr

Lassabb? Fenét. :)

while (!sleep) sheep++;

(#40) Keitaro válasza Dilikutya (#37) üzenetére


Keitaro
addikt

Khmm mi is a probléma Mayával PC-n?

(#41) consono


consono
nagyúr

No, én aktív Mac használó vagyok, pár gondolat. Az oprendszer (OS X, 10.3.5) fényévekkel jobb mint az XP, egyszerűbben kezelhető, szebb, ergonómikusabb. Meg elég rendesen a hardverhez van csiszolva. Árak. Nézz el a Bővebben: link-ra, láthatod, hogy a 17-es TFT-vel szerelt G5-ös iMac 295+Fa, ez szerintem már nem annyival drágább, mint egy ''csúcs'' PC... Főleg, hogy benne van az oprendszer ára is, meg egy halom programé a DVD csinálótól kezdve egy office csomagig, játékokig, zeneszerkesztőig. A játékokban tényleg kisebb a felhozatal, de a klasszikusok itt is megjelennek, pl Warcraft III, lesz Doom 3 stb. A felhasználói programok terén semmivel sem rosszabb a felhozatal, mint PC-n, ugyanúgy van Maya (3Ds és ACAD ugyan nincs), meg Lightwave, MS Office, meg amit akarsz, igaz, hogy nincs 200 féle progi ugyanarra, csak 15-20, de választhatsz. Fájl szinten meg már nem nagyon van inkompatibilitás, tudod kezelni a PC-n készült Word fileokat és vice versa.
Ami nincs: spyware, vírus. Elméletileg létezhet, létezik ilyen, de eddig még nem sikerült kapcsolatba kerülni vele.
Még egy nagy előnye van a Mac-nek: hosszabb az életciklusa, mint a PC-nek. Én otthon egy 350-es G3-as iMacet nyúzok, több mint két éve és már akkor is használtan vettem. Semmi gont nincs vele, és a sebessége is most kezd el kevés lenni, bár én nem gémelek...

"In God we trust. All others must bring data"

(#42) eddie303 válasza consono (#41) üzenetére


eddie303
őstag

Mac-es vírus tuti, hogy van, valami DCOM-okat nyírt ki mintha a Disinfectant az SE/30-amon (Ami lassan 15 éves :) )

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#43) faster válasza eddie303 (#42) üzenetére


faster
nagyúr

Anno még C64-re is láttam vírust. :))

(#44) eddie303 válasza faster (#43) üzenetére


eddie303
őstag

Arra asszem volt valami, ami a lemezegység fejét olyan helyre pozicionálta, ahonnan csak szervíz tudta visszanyekkenteni, valahol olvastam...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#45) rATdrAgOn válasza anaqer (#24) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag


Huha, mar ilyen hirem van? :)
Vegulis, nem alaptalanul. :)


Naszovalkeremszepen. :DDD
Ennek a totyiknak igy ebben a formaban semmi ertelme nincsen. :)
De hogy eloszlassak par tevhitet, azert csak leirom :)
1. Macre is vannak gamek boseggel, csak itthon nehezebb oket ''megrendelni'' :)
2. Arak tekinteteben pedig sajnalatos, hogy itthon a disztributor ennyire elszall az arakkal - ha kint nezzuk a dolgot (mondjuk a nagy pocsolya masik oldalan), akkor a brand gepeknel jelentosen olcsobb egy hasonlo, vagy jobb teljesitmenyu mac. :)
3. Oprendszerek: hmmm... szoval, OSX versus WinXP csatabol nalam (szubjektiv velemeny!) mindenkeppen az OSX kerul ki gyoztesen. Ket ok miatt: - lassu gepen is nagyon szepen szalad (pl. nekem is G3-350-es iMac-em van, 10.3.5-el, amire nekem kell boven elegendo, es nem kell varnom annyit a gepre, mint a 2600+-os AMD-vel felszerelt 1 GB rammal megtamogatott windozpeeceemre :DDD), masik a GUI hatekonysaga es az elobb emlitett igen alacsony valaszido. :)
4. HW kompatibilitas: na, ez hogy fel giga ram 130k hozza ez igy ebben a formaban baromsag - a beige G3-tol kezdve total szabvanyos memoriakat hasznal az Apple is, csak ugye a piacon levo moduloknak igen nagy a ''szorasa''. Tehat, ha _OLCSON_ akarsz memot boviteni a macedben, akkor hasznaljal markas memot, ami meg mindig kevesebbe kerul mint az, amire ramatricaztak az apple logot :DDD

Igy roviden most csak ennyit tudok elmondani, keremkapcsoljakhiiiiiiiiiii :DDD


Amugy a Macet sem szeretem annyira, de ez mar mas kerdes ;]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#46) Grafiqs válasza lesaux (#5) üzenetére


Grafiqs
őstag

Drága kedves Lesaux barátom!
Azok a gépek régi szétb@szott trágyadombok amikkel dolgozol. Ne abból indulj ki. Meg a
rendszergizdák se igazán vannak a helyzet magaslatán (tisztelet a kivételnek), és nem feltétlenül
mert nem tudnak csak éppen nem akarnak.

Egy modi flamel???!!! :Y


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#47) Grafiqs válasza rATdrAgOn (#45) üzenetére


Grafiqs
őstag

Hozzánemértô MAC-et csak képen látott emberek szídják. Mert fogalmunk sincs, mert nem is
lehet milyen az igazi MACHINTOSH-életérzés. egy más világ. :D
Ott egybe vann ''forrasztva'' a HW + SW. Ettôl olyan gyors és rendesen telepítve pedig
atombiztos.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#48) faster válasza Grafiqs (#47) üzenetére


faster
nagyúr

Már vártam, mikor kerül elő az ''életérzés'' szöveg. Nekem az az életérzés, amikor hasít shotgun a Doom3-ban a PC-n.

(#49) Race-Face


Race-Face
tag

Nos, sajnos azt kell mondjam, a Mac még nem tart ott, hogy otthonra nyugodt szívvel ajánlani tudjam. Az ára szerintem annyira nem vészes, alap eMac bruttó 200 körül, a G5 hatszázezres indulója azért már húzósabb... de az mégis egy kétprocis rendszer - brutális teljesítménnyel. És macintoshéknál ez az ár tartalmazza az operációs rendszert és egy csomó programot, pc-mac összehasonlításnál érdemes ezt is figyelembe venni. (no meg persze úgy fair, ha az árakat ''neves'' pc - mac viszonylatban nézzük) Egy mai mac már többnyire szabvány hétköznapi alkatrészekkel bővíthető (pl. ram, dvd-író). Ugyanakkor a későbbi upgrade erősen korlátozott. Egy pc-t lehet szinte alkatrészenként cserélni, gyorsítani, mac-nél alaplap+proci adott, a körítést lehet némileg változtatni. Szóval ha majd lassúnak találja valaki a dual G5 2 GHz-est, kénytelen lesz az egész gépet lecserélni... :) (húúú, de szívesen szidnék már egy ilyen gépet, csak itt lenne az asztalomon...''tetű mekinntossss!'') :DD
Szoftver. Ízlések és pofonok, nekem az OsX annyira tökéletes, hogy szinte fáj, maga az oprendszer fantasztikusan gyors, látszik, hogy egy kézben van a hardver és a szoftver rész. Mondjuk nekem az XP-vel sincs bajom, csak nem kell naponta új programokat feltelepíteni ''kipróbálásiból''. Ja, de, van bajom, XP alatt maga a GUI érezhetően lassabb, de nem vészes.
Sebesség. Ez ugye nehezen összemérhető, de összehasonkításképp: a munkahelyi asztalom egyik sarkán mac G4 1 GHz, az ellenfél P4 (nem cerka, habár grafikai gép) 1,7 GHz. Mindkettőben 1 giga ram. Photoshop 6.0 alatt ugyanazokat a műveleteket végeztem mindkét gépen, és a mac néhol győzött... Általában ~10 %-kal dolgozott tovább, mint a pc. Figyelembe véve az órajel különbségeket ez azért szép eredmény a mac-től. Ezek után egy dual G5 2 GHz-et el lehet képzelni... (Sajnos még én is csak elképzelni tudom...)
Összességében a macintosh annak jó választás, aki egy bizonyos feladatra (pl. kiadványszerkesztés, zeneszerkesztés vagy egyszerű otthoni használat, internet, levél a nagymaminak) akar gépet. Állítólag minden feladatra van mac-es program, de pc-re több programot írnak, és könnyebb is beszerezni pc-s programot (igen, a vásárlásra gondolok).
Ugyanakkor akit elkap a Macintosh-életérzés, úgyis venni fog egy mac-et. Játszani meg egy pléjsztésönt. És pont.

Kelj fel és járjunk!

(#50) Raymond


Raymond
félisten

A temahoz:
A Month with a Mac: A Die-Hard PC User's Perspective
Bővebben: link

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51) Vangelis


Vangelis
nagyúr

az a lényeg hogy a mac az számítógép a mieink meg csak personal comp-ok


ennyi

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#52) rATdrAgOn válasza Grafiqs (#47) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag


Szamomra az Amiga a _SZAMITOGEP_ :DDD
Remelem erted, miert nem szeretem ''annyira'' :)
Bar, szvsz a Mac sokkal jobb mint barmilyen szamitogepnek latszo targy :DDD


Elnezest kerek :)


[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#53) Esmein válasza VladimirR (#30) üzenetére


Esmein
nagyúr

És még mindig nem lehet normálisan fps-ezni konzolon pcs irányítás hiánya miatt.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#54) Keitaro válasza Race-Face (#49) üzenetére


Keitaro
addikt

Azért a korrekt hasonlításhoz hozzátartozik két dolog:
1. A P4 tényleg magasabb Mhz-ken műveli ugyanazt a szintet, de mutass nekem egy 3.4Ghz-s MAC-et
2. Architektúra. Mint pl AMDnél. Itt kitérhetünk az egyesre. Egy P4 magasabb órajelekre lett tervezve így pl hoszabb pipe-ok vannak benne, míg az Athlonokban és G procikban rövidebb a pipe. Meg persze kismillió más eltérés van. De ugye egy AMD is kisebb órajelen műveli amit egy P4 :)
Csak ennyi. Az életérzés dolog része nem igazán hat meg, mert anno egy Parhelia is nagy életérzés lett volna, mégse dobtam volna ki rá 120 ezret, ahogy ma sem tenném

Esmein :mert az fps gamek alapból nem konzolra lettek kitalálva, de akinek az kell, az vehet egeret és billt hozzá... szal hiány nincs
de az fps és rts állt pc szokott lenni

(#55) _az


_az
senior tag

fix.tv LOL

amúgy a mac nem lehet olyan rossz, sőt, kimondottan zsír, csak én inkább azt érzem, hogy nálunk nincs elterjedve, vagy tévedek???
Mondjuk az árát tekintve nem csodálom...

az

(#56) Keitaro


Keitaro
addikt

Btw egy kérdés. Hogy a HW és a SW fejlesztés egy kézben van ugye csak azt értitek, hogy ők rakják össze a gépet és tervezik meg a felépítését.
Mert ugyebár szinte mindent mások készítenek (videokártya : nv és ati, proci : IBM pl)

(#57) Raymond válasza Keitaro (#56) üzenetére


Raymond
félisten

''hogy ők rakják össze a gépet''

Vagy valaki mas - peldaul Foxconn Csehorszagban....ket hete meg az iMac ott keszult (Hradec Kralove).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58) Esmein válasza Keitaro (#54) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem kérdőjelezem én sem, ha nagy autószimulátor/ugrálós fan lennék vennék egy konzolt, de mivel inkább rtst és fpst nyomok a pchez húz a szivem. Ez van én a játékot nem tudom elképzelni egér nélkül, de ez már az én hibám :)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#59) Esmein


Esmein
nagyúr

Macnek jó pont : Van rá diablo2 !

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#60) rATdrAgOn válasza Raymond (#57) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Es? :)
Nem tok mindegy?
Minosegbiztositasrol hallottal mar kis baratom? :)
Tok mindegy, hogy hol keszul, ha a minoseg azonos, a qtyat sem erdekli. ;)
Tanuljal meg baratom, sokat. :)
Talan rajossz, hogy mirol is van szo. :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#61) rATdrAgOn válasza Esmein (#59) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Szvsz ez szamomra nem jo pont. :)
Az elso jo pont nalam igy nez ki: nem szamitogepnek latszo targy (gy.k. x86 kompatibilis szemelyi szamitogepnek latszo targy :DDD), innentol kezdve hullamindegy, hogy letezik-e ra a Diablo akarhanyadik resze :)
Ugyanis, ritkan jatszom, akkor is valami regi klasszikussal :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#62) Esmein válasza rATdrAgOn (#61) üzenetére


Esmein
nagyúr

Mivel a diablo2 idén jubilál nálam klasszikusnak számít :) 5 éves lesz lassan.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#63) sh4d0w válasza Power (#36) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Aham, nagyon komoly arc... de inkább csak ARC, mert a warm-upban mindenkinek megállás nélkül baromságokat javasolt... meg állandóan a Geforce 4 FX 5200-at emlegette... és soha nem esett le neki, hogy baromságokat beszél...

https://www.coreinfinity.tech

(#64) rATdrAgOn válasza Esmein (#62) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hmmm... diablo2 szvsz egy f*s, mar bocs :)
En inkabb X-Wing, vagy valami mas SW fanatikus voltam ~5 eve ezelott. :)
Amugy meg tokmindegy, egy vasat nem a ra megjelent jatekok miatt szeretek, hanem azert, hogy mennyire egyedi, mennyire erdekes.... rosszul vagyok osszerakva :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#65) Esmein válasza rATdrAgOn (#64) üzenetére


Esmein
nagyúr

Lásd 58. hsz-em. Én sem vagyok jól bekonfigurálva, ez van :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#66) Raymond válasza rATdrAgOn (#60) üzenetére


Raymond
félisten

El sem tudod kepzelni ez a hozzaszolasod mennyire nem a megfelelo embernek szolt... :U (Tenyleg nem tudod elkepzelni - hidd el).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#67) Keitaro válasza Raymond (#66) üzenetére


Keitaro
addikt

gyorsabb voltál :)

btw csak úgy megemlítem a különböző helyeken gyártott IBM vinyókat anno...

(#68) Raymond válasza Keitaro (#67) üzenetére


Raymond
félisten

Hogy egy egyszeru foldrajzi megjegyzes igy kiakaszt valakit - orulet. Nem kene olyan komolyan venni a rajongast es akkor nem irna senki marhasagokat amivel csak sajat magat jaratja le.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#69) lesaux válasza Grafiqs (#46) üzenetére


lesaux
veterán

Várjál, már nem azok a gépek vannak, mint amikor Te voltál itt. Másfél milliós G5-ösök. Igaz, monitorral együtt volt annyi. De akkor is.
Bővebben: link
Dolgoztam a régebbi G4-esekkel is, sőt fél éve még G3-ason is vagy hogy hívták az elődjét. Szar volt mindegyik. Fagyott, kezelhetetlen volt stb.
Most jött vissza a szervizből az egyik Mac. Talán ha két napot ment, most megint szervizben van.
Szerk.: a rendszergazdákról kb. egyetértünk.

(#70) Keitaro válasza lesaux (#69) üzenetére


Keitaro
addikt

Anno ahol voltam plussz multimedia oktatáson ott mi is szívtunk a Macekkel de azok régiek voltak, nem akartam csak úgy felhozni...
Lehet ferdül kicsit az infó, mert a fanok akkor is azt mondják, hogy jó ha épp nem az.

(#71) kHalmi


kHalmi
csendes tag

A mac fejletebb... de most tényleg! A teljesitménye is jobb. Akkor miért nem vesznek olyat??? Az ára ahogy itt nézem elég húzos viszont én olyanokat hallotam, hogy a mac hangvezérelt meg ilyesmik... Bár a pc jobb mivel sokkal több van belőle használhatóbb (kezelhetőbb, persze aki hozzászokik a mac-hez arra ez nem vonatkozik) Több rá a program a játék.

RÉGEN MIÉRT AZ IBM NYERT! EZ MA MÁR NAGYON ÉRZŐDIK. AZ EMBEREK AZÉRT VESZNEK PC-T ÉS NEM PS2-ŐT (A MAC. AZÉ NEM HÜLYESÉG) MEG A TÖBBI BUGYUTA JÁTÉKKONZOLT MERT A PC UNIVERZÁLIS. ÉS EZ A KULCSSZÓ: UNIVERZÁLIS! VAGYIS MAJD' HOGYNEM MINDENRE HASZNÁLHATÓ. ÉS EZ A LÉNYEG NEM? HOGY (MAJDNEM) MINDEN FUSSON RAJTA!

amd.asus.ati

(#72) kHalmi


kHalmi
csendes tag

Az meg a másik ,hogy egy mac.-el el lehet vegetálni 3-4 évig vagy akár 5 évig is. A pc-nél nics ilyen. Már boccs ,ho ezt mondom de pc-s fejlődés már az undorodás határán mozog. emléxem amikó' megjelent a 754 amd64 jójójójójójó mindenki mondta ma már leszarozzák me a 939 jobb. Egyszerüen undoritó. Vazze megveszek valamit még ma holnapra már van újabb. A ps meg szerintem egy rakás .... kemény 300 Mhz procijával elmehet valahová... Úgyhogy jobban megéri 5 évre befektetni 500 ezet mint hónaponta 100-at rákölteni a gépre. Bár ezt senki nem teszi (vagy van olyan aki hónaponta cserél valamit a gépben???) de azé példánar jó. Vagyis rossz. Nna mindegy a mac. fejletteb szinte már 'NASA' szinten van. Nekünk meg marad az elavulásos pc. Ember, 5 évvel ezelött a 300 Mhz hasitott ma meg 3800+ ezek nem normálisak nna csak ennyit akartam mára éppen elég...

amd.asus.ati

(#73) rATdrAgOn válasza Raymond (#66) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Elhiszem, de azert a termekek minoseget csak a foldrajzi helyhez kotni ahol az osszeszerelesre, vagy gyartasra kerult azert szamomra kicsit eros. :)
Na, mindegy, ha megbantottalak, akkor elnezest kerek.

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#74) casenoid válasza Dilikutya (#37) üzenetére


casenoid
tag

1et értek!
Kicsit másképpen is megközelíteném a kérdést. Nem simán két márka, szgép teljesítmény/sw közötti különbségről van szó.

Voltam kint barátoknál Kanadában. Kint csak néznek, hogy PC?
Figyusztok, ott minden van és olcsóbb! Itthon full rablás minden, nem csak a MAC.
1500-1800 forintért (!!!) sima boltban Audio CD-t, DVD filmet veszel! itthon 3x annyi!
MAC nem drága kint, és tele vannak hozzá programmal. Nem reklámozom, de warez szinten is úgy tele vannak, mint EU-ban a PC-re.
Aki meg használt komolyabban Amigát, vagy bármi nem-PC-t, az tudja mi az az érzés,hogy sajátodnak érzed a kompid, érzed a hobbi érzést.
Nekem nincs Mac-em, de kint hetekig használtam. Iszonyú jó érzés, mindent metalálsz, nem csinál idióta dolgokat mint egy WinFos, és tényleg nincs vírus.
Srácnak dual 2.5GHz-es G5-je volt, igaz studiója van, ahhoz kell is. Zenészeket régóta ismerek itthon is, egy jó Mac az kell ehhez is, ahogy használtunk kint Fotyocsoppot meg mást. Játszottunk mindenféle autóversenyes és más nyavajákkal - nem vagyok otthon game nevekben, sorry.

Szóval ez a PC vs Mac dolog majdnem kultúrális különbség. Nehéz elmagyarázni itthon, ahogy kint meg nem értik fordítva nézve. Ettől amúgy a PC nem szar, de kint az autózás, az autók és sok minden más másként van megélve, szeretve.
Jó példa, napi 5000 forintért béreltünk SUV-t (Chevy Trailblazert), 100 forint/l a benzin, 4.500 forint/napért egy 3.5 literes luxus limót, meg kapsz havi $60CAD-ért olyan sávszélt, hogy majd bef*stam - 2 megabyte-al töltöttünk le, fel 1!!
Aztán béreltünk egy 6 személyes Mercury motoros motorcsónakot, óránként 6.000 forintért (négyen, 4felé oszlott...). $100-ért olyan mobilelőfizut kaptam,hogy 300 percet egész Kanada/USA-ba telefonáltunk bárhova.
Szóval van életérzés, és sok minden más is. Ezek mellé egy Mac az jár :))

(#75) Raymond válasza casenoid (#74) üzenetére


Raymond
félisten

''de azert a termekek minoseget csak a foldrajzi helyhez kotni''

Latom meg mindig nem erted. A kovetkezorol van szo:

#56-ban Keitaro azt irta ''...hogy ők rakják össze a gépet és tervezik meg a felépítését'' es en a #57-ben csak azt igazitottam ki hogy nem ok gyartjak, hanem kulso ceg (outsourcing/contract manufacturing). Erre jon toled egy #60 olyanokkal mint ''kis baratom'', ''Tanuljal meg baratom'' es ''Talan rajossz'' a minoseget es a minosegellenorzest emlegetve amikor ezekrol az elozo hozzaszolasokban nem volt szo. A #60 egy ertelmetlen erzelmi alapu kirohanas amilyenek nelkul szerintem meglennel itt a PH!-n, foleg ha a tobb mint 23 ezer tag zomevel ellentetben tudod is hogy mirol beszelsz (ezzel meg nem a 23 ezer tag zomet akarom itt lemondani, mindenki mashoz ert jobban). Remelem ezzel lezarjuk ezt a kis felreertest. ;)

PEACE :)

PS: a #66-ot kiegeszitve: mar het eve nagyon jol tudom minden nap mi az a minosegellenorzes... ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#76) perempe válasza casenoid (#74) üzenetére


perempe
addikt

Ott a gazdaságot nem akarják megnyomorítani, mint Európában. Ott a fogyasztás hajtja a gazdaságot.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#77) Adi válasza perempe (#76) üzenetére


Adi
senior tag

Részben tévedsz. Nálunk - és sok más csóró helyen - azért is drága sok dolog, mert ott olcsó. Te, én, és a sok más kis közép-európai, ázsiai balf*sz dolgozik azért, hogy ott sok minden olcsóbb.

[Szerkesztve]

ldm start-reconf primary

(#78) esteban


esteban
senior tag

Na nehany eszrevetel egy Mac _hasznalotol_

1., Virusrol jelenleg nem tud senki OS X-al. A regebbi oprendszer ala volt egy tucat, de azok nem
futnak el az uj rendszeren.

2., A G5-os proci kb. egy szinten van szamitasilag az A64-el ua. frekvencian. Vagyis szamomra ez
derult ki a tesztekbol amiket lattam. (ajanlom a google -et)

3., Az OS X egy fejlettebb op.rendszer mint a winXP >>> egyszerubb, stabilabb, biztonsagosabb.
Majd talan a Longhorn felveheti a versenyt vele ... talan.

4., Program: nekem meg nem volt olyan problemam amit ne tudtam volna megoldani, megtalalni a
megfelelo alkalmazast. (Esetleg mas a neve mint windoz-on :) )

5., Van ra egy halom jatek ...

6., A PowerMac nem egy sulycsoport az otthon osszebarkacsolt gepekkel, vagy a Tescos PC-vel.
Vele a Xeonos, A64-es _munkallomasokat_ tessek osszehasonlitani, mert azok erhetik el a
teljesetmenyet.

7., Szamold ossze, hogy mennyibol tudnal osszerakni egy 20'' TFT-vel, 64bites procival, DVD
iroval stb. ... rendelkezo PC-t es utanna nezd meg az iMac-et (www.apple.com) ... el fogsz
csodalkozni... (ps.: nem jatekra van kihegyezve az bizti, de az nVidia5200U jobban teljesit a Mac-
re irt jatekokban mint a PC-s verzio, szoval nem kell lemondani roluk)

8., Warez - sajnos - ugyanugy megvan mint PC-re. (google.com)

9., Az en iBook-omba a bedoglott Compaq notiban hasznalt DDR266-os memoriat tettem bele, es
megy minden problema nelkul.


Summa:
1., ha jatekra kell joreszt akkor ne vegyel mac-et, arra ott a PS/XBOX/Nintendo/kvarcjatek/
Homokozo ... megfelelol alahuzando :)
2., ha epitgetni akarod a gepet, butykolgetni (foldhozvagni mert nem megy ez meg az ;] ) akkor ott
kezdj el epitgetni PC-t
3., ha fontos a megbizhatosag, munkara kell a gep akkor vegyel markas PC-t vagy mac-et.

iBook + RedBull :)

(#79) vtechun


vtechun
veterán

jártam egy multimédiafejlesztő tanfolyamra, ahol az oktató intézmény vezetőjének a lánya bejött angolt tanítani, és ott áradozott a MAC-ról, a csávója valami svájci szállodatulajdonos behozott vagy 400 giga winyót amit FireWire porton kötött a géphez ami egyBővebben: link volt.. Jól nézett ki az biztos volt rajta egy csomó zene meg minden, de olyat nem nagyon tudott mutatni amit ne tudtam volna megcsinálni win alatt. Az OS-X vagymi az tényleg királyul nézett ki... mást nem figyeltem meg... a PC-nek is és a MAC-nak is vannak előnyei és hátrányai is... Az érdekes, hogy akárhány amerikai filmet lárok szinte mindben van APPLE i-BOOK...

(#80) Race-Face válasza vtechun (#79) üzenetére


Race-Face
tag

őőő filmekben inkább Powerbook (habár lehet, hogy nem ugyanazokat a filmeket nézzük :) )
az aztán a gyönyörűség!

Kelj fel és járjunk!

(#81) vtechun válasza Race-Face (#80) üzenetére


vtechun
veterán

mind1 laptop aminek a fedelén alma van...

(#82) lesaux válasza esteban (#78) üzenetére


lesaux
veterán

Macintoshról írsz, ugye? Látszik a szöveg tördelésén. Vajon Microsofték, ha már az Internet Explorer 5.5-ös verziójánál tartanak, miért nem bírták még megcsinálni rendesen a formok kezelését? Egy-egy tabulátorra miért csak a kitölthető szövegmezőkre ugrik a kurzor, a legördülő menüket miért hagyja ki?
IE-ablakok között hogy váltasz billentyűvel?

(#83) Race-Face válasza vtechun (#81) üzenetére


Race-Face
tag

ez jóóó! :DD :DD

Kelj fel és járjunk!

(#84) esteban válasza lesaux (#82) üzenetére


esteban
senior tag

Igen, egy iBook-rol. De hogy jon ide az IE? ... azt tudom, hogy van telepitve erdetileg a gepen, de
meg sosem hasznaltam - na jo egyszer elinditottam, hogy milyen.

Safari-t hasznalok, mert az a leggyorsabb es FireFoxot ... ha olyan kedvem van.

Az hogy a weboldalak fejlesztoi az IE-re programoznak es nem a szabvanynak megfeleloen, az
hagy' ne az en problemam legyen :)

... ja es kepernyok kozott Safarin belul a TAB-okra kattintva valasztok, ha pedig mas alkalmazast
szeretnek nezni, akkor megnyomom a gorgot, mire az asztalra kirajzolja az osszes ablakot
lekicsinyitve. Ez utan ra tudok bokni, hogy melyik kell.


***

Az hogy kinek milyen OS/gep kell dontse el mindenki. En nalam is fenn volt a lehetosege, hogy
PC-t veszek (IBM T41) de nem azt vettem, es nem bantam meg. Leirom ide, hogy en mire
hasznalom, hatha segit:

1., Munka: Mail (levelezes), GPG (titkositas), OpenOffice (irodai alkalmazas), iPhoto (kepek
rendezese, Spec program ami web alapu. [ezek mind mentek XP alatt is gond nelkul, itt csak
engem az bosszantott, hogy tobb alkalmazas megnyitasa eseten mar keveske volt az 512MB RAM
az Xp-nek]

2., Munka 2: szinkronizalas BT keresztul Ericsson telefonnal, itt alapbol tudta az OS, csak
parositani kellett a keszulekeket. Szinkron PDA-val ... ez majd kiderul, mert most fogok majd uj
PDA-t venni.

3., Szorakozas: Zenehallgatas, (most tettem fel egy programot, mellyel a T68i-m mint taviranyito
mukodik ... kiraly :) /

4., Szorakozas2: weboldal keszites, itt a GIMP, Macromedia Dreamweaver, MM Fireworks jatszik.

5., Egyeb: bongeszeshez: Safarit es Firefoxot hasznalok. Van egy telepitett X11-is, Linuxos
emberkek tudjak mit jelent. Van fenn egy virus kereso, FTP kezelo, Skype, autobackup, MPlayer.

Windozos halozatokra soha nem volt problemam felcsatlakozni, GPRS is megy ...


... hirtelen ennyi jutott, az eszembe. Ha valami erdekel konkretam meg tudom nezni ... szivesen
segitek.



ps.; azt en is tapasztaltam, hogy sok sznob van aki elvakultan mac-es. Lasd valamelyik fenti par
hozzaszolasban kitargyalt temat :) ... olyanokkal nem kell foglalkozni.

... Belaim :)

[Szerkesztve]

iBook + RedBull :)

(#85) lesaux válasza esteban (#84) üzenetére


lesaux
veterán

Akkor ez azt jelenti, hogy Mac esetében sem IE, sem Safari, sem FireFox alatt nem bírja a formokat megfelelően kezelni.

... ja es kepernyok kozott Safarin belul a TAB-okra kattintva valasztok, ha pedig mas alkalmazast
szeretnek nezni, akkor megnyomom a gorgot, mire az asztalra kirajzolja az osszes ablakot
lekicsinyitve. Ez utan ra tudok bokni, hogy melyik kell.


A kérdés az volt, hogy ablakok között hogy lehet billentyűvel váltani, de ezek szerint sehogy. :)

Magyar billentyűzet megy?

(#86) rATdrAgOn válasza Raymond (#75) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ertem en, na mindegy... ejtsuk a temat. :)
Hiaba no, alapvetoen erzelmi alapon szoktam velemenyt nyilvanitani, tegnap meg kisse teli volt a hocipom. Elnezest kerek az okozott kellemetlensegekert! :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#87) Raymond válasza rATdrAgOn (#86) üzenetére


Raymond
félisten

Ejtsuk...es semmi gond :D

Amugy nekem is tetszik az OS X. Mukodesrol nem tudok melyrehato velemenyel szolgalni, mert nem hasznalom, csak parszor probalgattam.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#88) rATdrAgOn válasza lesaux (#85) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ooo, remlik, mintha lehetne, de most nem ugrik be, mac meg most epp szet van hentelve egy picit (diszkje ra van kotve a pegara es MacOnLinux-hoz csinalok eppen rola image-et :DDD). Szoval, nem tudom konkretan megmondani.
Magyar billentyuzet mukodik, bar szamomra ez a kerdes huszadrangu, mert utalom a magyar billencset. (Ezert is nem irok ekezetekkel soha, csak ha nagyon muszaj :DDD)
Egy dolog biztos - teljes magyar lokalizacio meg mindig nincsen hozza, ami gaz. :)
Nem baj, meg lehet szokni es egyutt lehet elni vele. :)


Bongeszokrol pedig: Safari azert eleg jo, altalaban minden site hibatlanul megy vele, egyedul ez a tordelesi baromsag szokott elofordulni neha - mondjuk w3.org altal validalt kodot tartalmazo weblapokon nem surun. :) Cserebe viszont hasit mint az atom, relative ''szutyok'' macen is... nekem speciel egy oreg G3-350-es iMac-em van (thx Don!), ami nem egy atommeghajtasu urraketa (mondhatni ma mar inkabb ipari hulladek kategoria), azon is ugy zuz, hogy csak lesek. Szoval, nem rossz az a Safari. ;)
Az, meg hogy az IE ''kvaziszabvany'' lett, arrol nem az Apple tehet, mint ahogy arrol sem, hogy ki milyen kodot ir. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#89) rATdrAgOn válasza Raymond (#87) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hmmm... igazabol ''erdekes'' az OSX koncepcioja. :)
Alapvetoen ez egy kokemeny BSD UN*X - semmi koze semelyik free bsd disztrohoz, igaz jopar dolgot onnan is atvettek - amire rateritettek egy nagyon hatekony - am semmivel sem kompatibilis - GUI-t. :)
Szoval, nem tudom hogy mondjam.... ha hatulrol nezed, akkor egy UN*X, ha elolrol nezed egy MacOS. :)
Epp ez a baj vele, merthogy remalom kitapasztalni, hogy mit honnan vesz, mit hol keres, mi miert nem akar mukodni (marmint, ha nem sztenderd szoftokat hasznalsz rajta, hanem mondjuk te portolsz ra valamit, vagy forditasz valamit forrasbol - bizony, lehet mar ezt is rajta). Szerencsere a Classic OS-el ellentetben itt eleg jol ala is lehet rugni a rendszernek, mert vegre van benne parancsertelmezo (szoval, terminal, amiben fut egy shell :DDD). Igy azert mar konnyebb vele az elet, legalabbis szamomra (hiaba no, ~10 eve UN*X-ot is hasznalok napi szinten :DDD). Nekem egyelore tetszik. :)
Igaz, mostanaban kicsit hanyagolom, mert kaptam kolcson egy PegasosI-et, most ha van kis szabad idom azt nyustolom... de nem UN*X-al, hanem a sajat op'rendszerevel (MorphOS), amin a regi, jol megszokott Amigas rendszerem ~95%-osan fut, ugy hogy minimalis mertekben kellett hozzanyulni... szenzacios! :)
(Illetve, most epp gentoo zug rajta, MOL-al ki szeretnem probalni, hogy milyen rajta az OSX :DDD)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#90) anaqer


anaqer
veterán

Amíg ilyen izomszagúan lájfszájlos hirdetésekkel operálnak, valahogy nehezemre esik komolyan venni az egész almás kommunát... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#91) rATdrAgOn válasza anaqer (#90) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Erre most mit mondjak? :)

Aki eleteben csak macet hasznalt, annak fogalma sincs, hogy mit jelent a 32 bit es a 64 bit kozotti kulonbseg.
Ez kb. olyan, mint az m$ oldalanak folapja a sok-sok zsanerfotoval. Egyqtya. :)
De valahogyan el kell adni a ''termeket'', es itt mar tarsadalmunk egyik legveszelyesebb eszkoze kerul a kepbe, aminek a neve: marketing.
Remlik a kindoz95 reklamhadjarata? Na, az volt a csucspont... ehhez kepest ez a foto meg kismiska :DDD


Elnezest kerek a marketingesektol, meg mindenki mastol is :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#92) anaqer válasza rATdrAgOn (#91) üzenetére


anaqer
veterán

M$-t sem dícsérném meg ezekért... mint ahogy a Harleyt meg amúgy őszintén tíz cégből kilenc és felet... :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#93) Raymond válasza rATdrAgOn (#89) üzenetére


Raymond
félisten

A GUI-nak elmeletileg nem kell kompatibilsnek lennie semmivel ha mukodik ahogy kell. Vagy az Apple filozofiaja szerint alapbol nem kell kompatibilisnek lennie semmivel, csak onmagaval :D

Az hogy nem latszik kivulrol hogyan is mukodik pontosan egy user szemszogebol inkabb pozitiv - egyszeruen megy es kesz. Ha szeretsz turkalni a dolgokban akkor sem feltetlenul negativ ez, legalabb van mivel foglalkoznod :)

Regi jo Amiga - a ''feeling'' ott is megvolt/magvan ;)


Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#94) esteban válasza lesaux (#85) üzenetére


esteban
senior tag

Ahogy mar irtak elottem, van billentyuzet ... bar en sem hasznalom a magyart (a PH! es pdamania
oldalakat kiveve :) )

Gombra most nekem sem ugrik be hogy mivel kell valtogatni, de pl. az egerem tetejen levovel lehet
...


Formokat sajat oldalamon pl. tok jol kezeli :)

iBook + RedBull :)

(#95) biker


biker
nagyúr

nekem is azért kezd forogni az agyam a mac-en,mert a tököm tele, hogy egy hónapot nem él meg egy új HW, mert jön az új, és buksz 30-40%ot

mac-en azért nem ilyen durva.

nincs annyi gyártó, akik a jó árért már a stabilitást teszik félre.
inkompatibilitás? :D lol,

szóval én véleméyem ennyi, csak a kutya se veszi meg a 2hónapja jót érő gépemet, mert ezóta szart se ér, igy nincs pénz mac-re

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#96) biker


biker
nagyúr

még pár kérdés, és vélemény.

kérdések mac-esekhez:
- flash editor létezik-e mac-re? mert amúgy linuxos rendes flash editort még nem láttam.
- régen külön jelölték, hogy 8-9-10cd egy mac-hez, és ilyenolyan programokkal, ma meg csak anyit írnak: OSX10.x
ezen rajta van minden ugyanúgy?


amúgy meg vélemények az ie vs safari vagy egyébről.
tudtommal sok brówser van mac-re is.

én pl az ie-t le kelett váltsam pc-n is, mert olyan alap dolgokat nem tud, mint a firefox: nem hányja tele a képernyőt hibaüzikkel.
már rég nem néztem index.hu-t a laponkénti 10-15 hibaüzi miatt.

másik poén: https-en üzemelő webmailem címlista mentése nem működik ie alatt, azt mondja az export.php nem található, firefox, és minden egyéb alatt működik.
ez azért már röhely, ezen kívül egy rakat lap szarul jön be ie alatt is.

pl beszeljukmac.com fóruma is tördelési hibás ie alatt, firefox alatt meg nem.

szóval érdekesek ezek

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#97) rATdrAgOn válasza biker (#96) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Szija!

Macromedia termekek ugyanugy rendelkezesre allnak OSX alatt mint windowson.

Jelenleg, ha egy szoftra az van rairva, hogy OSX10.x alatt megy, az azt jelenti, hogy mukodni is fog. :)
Classic OS-re mar nem nagyon fejlesztenek szoftokat, mivelhogy ha jol emlekszem a Jaguar bejelentesekor Jobs bacsiek szinpadiasan eltemettek a Classic OS-t. :)
Mondjuk, ha regebbi szoftokat is szeretnel hasznalni, akkor fel kell rakni az utolso (9.2-es, ha jol emlekszem) MacOS-t az OSX melle, aztan ha olyan a program, akkor az el fog futni egy ablakban mint egy virtualis gep.

Elnezest kerek a zavarasert!

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#98) faster válasza biker (#96) üzenetére


faster
nagyúr

Az általad írt beszéljük mac oldalai hemzsegnek a hibáktól, innentől kezdve nincs miről beszélni, melyik böngésző jeleníti meg jól.
(Pl. mi a f*sznak tették xhtml docrtype-ra, az egész kód nem xhtml)

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#99) faster válasza lesaux (#82) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem ez azért van, mert a PH!-n nem jól van a textarea wrap beállítva.

(#100) esteban válasza biker (#96) üzenetére


esteban
senior tag

1., Mint ahogy irtak Macromedia cuccok megvannak Mac-re is ( vagyis megvannak PC-re is :) )
2., OSX-et 2 DVD-n kapod, es feltelepul a OS9 is, ha olyan progit inditasz ami a regi OSt keresi,
akkor az is elindul
3., Safari gyors, es 99%ban mukodik ... az az 1% mikor a f*sz programozo ugy csinalta, hogyha
nem necckep vagy IE alol nezed, akkor kiirja, hogy menny a p*****a es ad egy linket a wines IE-
hez ... na ilyenkor jo a FireFox. Egyebkent en win alatt FireFoxot hasznaltam, es azzal kezdtem
dolgozni az iBook-on is, de a safari gyorsabb es kevesebb eroforrast igenyel.

ajanlom a Versiontracker.com -ot.

iBook + RedBull :)

(#101) biker válasza esteban (#100) üzenetére


biker
nagyúr

no, mostmárcsak elhatározásés pénz kérdése :)

amugy flash editornál nem a macromédiára gondoltam, mert túl drága.

pc-re van 1000kisebb olcsóbb (pl swish), macre gondolom kevésbé.
vagy go to sourcforge? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#102) rATdrAgOn válasza biker (#101) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Aham, ott is nezzel korul, meg a versiontracker sem rossz valasztas. :)
Aztan, meg ha van valami forrasban, akkor ott az XCode CD, az felrak neked egy komplett UN*X-os fejlesztoi kornyezetet (C-ferdito, include-ok, libek, istenharagja), aztan a tobbi mar csak rajtad mulik. ;)


Amugy nem tudom miert fujjoljatok annyira szegeny Safarit, az egesz jo ahhoz a brozerhez kepest, amin ezt a hozzaszolast irom. :DDD
Ez gyakorlatilag szinte semmit sem tud jol, de legalabb van es lehet neki orulni... a bongeszo pedig nem mas, mint az IBrowse 2.3, de ennek ellenere azert megy.. igaz, a PH! nagyon viccesen nez ki, mert nincs benne CSS tamogatas sem... :DDD
Ha ennyire szar, akkor miert ezt hasznalom?
Mert most epp pegasos elott ulok, MOS rohangaszik es SANA-II drivert probalok firkalni 3Com ethernet kartyahoz :DDD
Atulhetnek a pC-hez is, de nincs kedvem :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#103) Dilikutya válasza n0_gAboR (#38) üzenetére


Dilikutya
félisten

mennek, de nyilván egy Mac-en jobban megy a Photoshop. A 3DS nemtom milyen platformra készült eredetileg, de egy sima, egy processzoros PC-n szerintem még HT-vel sem egy leányálom, ha valami komolyat csinálsz. Kezelhetőségre én semmit sem mondtam, szerintem nem bonyolult egy Mac-et használni, a grafikus felülete mind2-nek hasonló nagyvonalakban (elvégre xerox koppintás)
Amugy ezek a programok nem PC-re valók. PC-n csak barkácsolni lehet velük.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#104) Nimrod válasza hobizoli (#9) üzenetére


Nimrod
addikt

Mac-es részről köztük volt Soobi (talán jól irom) - ő volt többek között az UHU-Linux elkövetője. :U

(#105) Nimrod


Nimrod
addikt

Szvsz a Mac hülyekompatibilis. Bekapcsolod és megy. A PC nem biztos. Nagyon sok függ persze az operációs rendszertől is. Fix-en nagyon hiányzott, hogy miért Win-nel eresztették össze, miért nem inkább egy Linux-os géppel? Én amikor kipróbáltam a QNX Linux-ot, madj seggre ültem. Alig foglal helyet (kell vagy 200 MB neki) és azonnal van net - a böngészője pedig egy fenevad, bár primitiv (Voyager). Viszont találtam hozzá progikat is, többek között Operát is. A Mac nállunk nem terjedt el, a PC meg olcsó és többmindenre jó.
Én viszont megundorodtam a PC-től (játékok nevetségesek és bugosak, a Windows egy nemismondominkább, Linux alatt meg kell egy kis ész is néha), szóval idővel én is Mac-es leszek - valszeg - mert elvárom, hogy ha bekapcsolom azt a nyamvadt tepsit és akarok vele valamit csinálni (legyen az levelezés vagy szövegszerkesztés vagy bármi), akkor menjen gyorsan és stabilan.

Viszont Mac-esekhez lenne kérdésem.
Telóhoz adtak progit (a teló infrás), amik win-esek. Megoldható e ezek használata Mac-en + van e infraport?

(#106) Dilikutya válasza Nimrod (#105) üzenetére


Dilikutya
félisten

a PC-s játékok bogárözönéről nem maga a PC tehet... a windows hibái detto. jobb játékot Mac-re sem kapsz, ott is max ugyanezt kapod
nekem a PC is úgy megy, hogy power on, és utána megy minden. hülyekompatibilis mint fogalom nem létezik az informatikában, meg aztán úgy látom te az emberi hülyeséget is alábecsülöd, pedig azt nem szabad :C

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#107) rATdrAgOn válasza Nimrod (#105) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ohomm, a QNX nem Linux, de nem is UN*X... a QNX egy RTOS, az hogy UN*X szeru a shellje, attol meg UN*X. Csak a mihez tartas vegett. :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#108) lapa


lapa
veterán

néztem a képeket az imac g5-ről. tudja valaki mi van belül hűtés-ügyileg? képek esetleg? (nem csak a g5 érdekelne, hanem általában a mac-ek...)

(#109) Husky válasza lesaux (#85) üzenetére


Husky
aktív tag

A kérdés az volt, hogy ablakok között hogy lehet billentyűvel váltani, de ezek szerint sehogy.

Sima ablakok kozott Apple+Tab, ugyanazon progi ablakai kozt Apple+` (aposztrof), Tab-ok kozott Apple-Option-Jobbra/Balra, stb...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#110) emvy válasza rATdrAgOn (#107) üzenetére


emvy
nagyúr

Meg hat POSIX-kompatibilis.

while (!sleep) sheep++;

(#111) lesaux válasza Husky (#109) üzenetére


lesaux
veterán

Jó, akkor magyar billkiosztással hogy váltasz ugyanazon progi ablakai között?
Erről beszéltem. ;]

(#112) Husky válasza biker (#95) üzenetére


Husky
aktív tag

Hulye kerdes: miert kell neked a mindenkori katalogus szerinti legujabb gep? :D

Lassan kezdem szegyellni az ezres cerkamat. De miert csereljem le? :)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#113) Husky válasza lesaux (#111) üzenetére


Husky
aktív tag

1) Programozó nem használ magyar billentyűzetet, mert leesik a keze a {}[];/''', stb betűk
előcsalogatásától... :D

2) Csak a kedvedért megnéztem: ugyanúgy. Apple-í .. Mivel a kiosztást ablakonként megjegyzi,
ablakváltás közben természetesen élnek a szokásos kombinációk...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#114) lesaux válasza Husky (#113) üzenetére


lesaux
veterán

Most meg már programozóknak szánják a Macet? Nem értem, miért nem lehetett Alt-Tab vagy Alma-Tab, mint a Windows alatt, és tök mindegy, hogy ugyanolyan programok között vált vagy nem.
Az Apple-í-t megnézem holnap, köszi.
De ha már így összejöttünk, és látom (a szöveg tördeléséről:D), hogy Te is Macintoshról írsz, hogy van Mac alatt a ping -a, illetve a tracert parancs?

(#115) biker válasza Husky (#112) üzenetére


biker
nagyúr

igen, hülye kérdés.

középkategóriásra cseréltem az alsókategóriást, ugyhogy hülye a kérdésed.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#116) Husky válasza lesaux (#114) üzenetére


Husky
aktív tag

Nah, elobb voltam programozo mint Mac-tulaj. Aztan ha az ember vegignovi a spectrum-c64-amiga-
win3.11 korszakot ekezetek nelkul, akkor mar minek szokjon ra. :DDD

Ez az Alt-Tab vs. Alma-Tab szerintem inkabb csak megszokas kerdese... Pl nekem az almas
valtozat a hasznosabb: ha win alatt van nyitva 20 explorer ablakom es egy notepadem amibe a
lenyeget jegyzetelem ki (ez a konfig nalam sokszor elofordul), akkor hatarozottan jol jonne ha a 2
futo progi kozott egyetlen gombkombinacioval tudnek valtani, es nem kellene vegigtabbolni azt a 6
-10 IE-t, amit utoljara hasznaltam... hogy vegul megkapjam a notepad-et... (ugyanez a felallas
fotosoppal es sok keppel meg indesign-nal, vagy tetszoleges masik kombinacioval is el...)

ping -a nincs, ez nem wannabe-unix, hanem rendes BSD core, szigoruan non-audible felallassal... :
D

A tracert traceroute vagy traceroute6 (ipv6) neven fut. Ha grafikus varazslat kell, akkor az
Applications/Utilities alatt van egy Network Utility nevu ize is...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#117) MUŁĐER válasza Nimrod (#105) üzenetére


MUŁĐER
addikt

helló
hol találtál a QNX-hez progikat?pl.: opera

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#118) Husky válasza biker (#115) üzenetére


Husky
aktív tag

Nalam ez surun elofordul... :D ... De 2 honapja meg jot ero geprol irtal, az meg nalam mar felso-
kozepkategoriat jelent (2800+ nagysagrend)...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#119) Raymond válasza MUŁĐER (#117) üzenetére


Raymond
félisten

Bővebben: link

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#120) esteban válasza Nimrod (#105) üzenetére


esteban
senior tag

nekem az iBook BT-vel mindenfele driver telepitese nelkul kezeli a SonyEricsson 68i-t. most
vettem egy P900-at, azzal meg nem jutottam dulore, majd megirom mit es hogyan.


Itt szetszednek egy iMac-et (G5)
[L] http://mactree.sannet.ne.jp/~kodawarisan/imacg5/imacg501.html[/L]

iBook + RedBull :)

(#121) biker válasza Husky (#118) üzenetére


biker
nagyúr

ok, proci az 2.8/800 HT, de pl nem kingstone hyperx, meg atix800, meg dvdíró, meg 500gb SATA :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#122) lapa válasza Husky (#116) üzenetére


lapa
veterán

kis workaround az alt+tab problémádra a shift+alt+tab, amivel ugye nem az előzőleg, hanem az utoljára használtra ugrik. persze kényelmetlen a három gomb, azt vágom én is.

(#123) eddie303 válasza lapa (#122) üzenetére


eddie303
őstag

Ha rajtam múlna, hamarhamar meg tudnám szokni :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#124) lapa válasza lapa (#108) üzenetére


lapa
veterán

uppozok egyet, hátha vki szét merte szedni...

(#125) Grafiqs válasza lesaux (#69) üzenetére


Grafiqs
őstag

Akkor sorry peace!

Nem tudtam, hogy átköltöztették a gépeket. Meséltek róla, hogy szar, mert nem kezeli rendesen
a fontokat. De erre az a megoldás, hogy meg kell venni a nagyon jól használható (ergo baromi
drága) OpenType fontoket. Az OsX- n ezek amik jól használhatók.
Másrészrôl én is dolgoztam szar mac-en. Nagyon-nagyon sok múlik az elsô telepítésen., mert
meghatározza a géô egész életére való měködését. Nem tudom, hogyan ez tapasztalat. És itt
visszautalnék a rendszergizdákra tett megállapításra.


üdv.:

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#126) lapa válasza lapa (#124) üzenetére


lapa
veterán

na ehun-e egy kép a g5-ről. belülről. Bővebben: link kicsit szégyellem magam, első találatos volt a guglin. és különben is mééé nem windows fut rajtaaaa :O ? tuti vennék...

(#127) MUŁĐER válasza Raymond (#119) üzenetére


MUŁĐER
addikt

kösz...
BTW egyre jobban tetszik a qnx,ma föl is raktam.
Te mennyire vagy benne?Mert esetleg lenne pár kérdésem

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#128) Vesper


Vesper
tag

Na ez a Mac-es világ nekem kínai...
Az os még oké, azt értem.
De ilyen safari meg firefox meg mindenféle pcseknek ismeretlen program:)

Valaki tudna nekem és a hasonló tudatlanoknak valami alaptájékoztatást is adni hogy milyen progik vannak macre?:F

(#129) Raymond válasza MUŁĐER (#127) üzenetére


Raymond
félisten

Nem vagyok benne egyaltalan, csak olvastam rola azelott - a linket az Opera-bol ismerem, mert azt hasznalom XP-n :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#130) Husky válasza Vesper (#128) üzenetére


Husky
aktív tag

Safari - az Apple sajat fejlesztesu webbongeszoje.
Firefox - ha meg mindig IE-t vagy MyIE-t hasznalsz, azonnal terj at ra te is... :)
A notepad-et texteditnek, a calc-ot calcnak, a winampot itunesnak, az outlookot mailnak hivjak, stbstb.... Most hirtelen csak promoanyagot talalok, de a lenyeg leszurheto: Bővebben: link

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#131) esteban válasza lapa (#126) üzenetére


esteban
senior tag

ajanlom figyelmedbe: #120 :)

iBook + RedBull :)

(#132) Nimrod válasza MUŁĐER (#117) üzenetére


Nimrod
addikt

ftp.opera.com

(#133) lesaux válasza Husky (#116) üzenetére


lesaux
veterán

Ha grafikus varazslat kell, akkor az Applications/Utilities alatt van egy Network Utility nevu ize
is...


köszi, ez jól jött :)

(#134) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Egy picit más téma.
Mi a legnagyobb különbség PC és MAC között:



 

:Y :C

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#135) WN31RD válasza Grafiqs (#134) üzenetére


WN31RD
addikt

Azért az a ''jónak számító PC'' feltehetően lényegesen olcsóbb volt, mint a G5.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#136) Grafiqs válasza WN31RD (#135) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ez valószíně de olvasd akkor ezt (igaz saját anyaguk):

Bővebben: link


Bár azért ez mond valamit:

PowerMac G5 2x2500 MHz, 160 GB SERIAL-ATA100, 512 MB 400 MHZ DDR SDRAM, nVIDIA
GeForce 6800 Ultra DDL 256 MB DDR VRAM, SuperDrive, FW400, FW800, USB-2, beépített
Bluetooth -- ÁRA: 825 000 forint + áfa (bruttó: 1 031 250 Ft)
Az árak Apple USB egeret, Mac OS X operációs rendszert és egy év garanciát tartalmaznak.


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#137) WN31RD válasza Grafiqs (#136) üzenetére


WN31RD
addikt

PC-ből ugyanilyen teljesítményt lényegesen olcsóbban ki lehet hozni. Gondolom, ebben nincs vita köztünk. Nem azt mondom, hogy a Mac rossz, és azt sem, hogy rosszabb, mint a PC, de amit jót és pluszt nyújt, annak komoly ára van. Éppen ezért azt sem lehet mondani, hogy úgy általában jobb, mint a PC.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#138) Grafiqs válasza WN31RD (#137) üzenetére


Grafiqs
őstag

Az árban valóban igazad van.
Aláírom.
Ha lesz idôm körülnézézek amrikás oldalakon ott mennyibe fáj egy ilyen atomreaktor.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#139) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Basszus:

USA:
$2,999.00 Ň 600ezer huf:Y
Estimated Ship: 3-5 weeks
Free Shipping
Dual 2.5GHz PowerPC G5
1.25GHz frontside bus/processor
512K L2 cache/processor
512MB DDR400 SDRAM
Expandable to 8GB SDRAM
160GB Serial ATA
8x SuperDrive
Three PCI-X Slots
ATI Radeon 9600 XT
128MB DDR video memory
56K internal modem


In home: :F
PowerMac G5 2x2500 MHz, 160 GB SERIAL-ATA100, 512 MB 400 MHZ DDR SDRAM, ATI
RADEON 9600 XT 128 MB DDR VRAM, SuperDrive, FW400, FW800, USB-2 -- ÁRA: 719 000
forint + áfa (bruttó: 898 750 Ft)

Ennyit a magyar árakról.


[Szerkesztve]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#140) faster válasza Grafiqs (#134) üzenetére


faster
nagyúr

Jónak számító PC-ben csőkábelek vannak, és normális méretű procihűtő. :P

(#141) Csigapa


Csigapa
tag

Sebesség. Ez ugye nehezen összemérhető, de összehasonkításképp: a munkahelyi asztalom egyik sarkán mac G4 1 GHz, az ellenfél P4 (nem cerka, habár grafikai gép) 1,7 GHz. Mindkettőben 1 giga ram. Photoshop 6.0 alatt ugyanazokat a műveleteket végeztem mindkét gépen, és a mac néhol győzött... Általában ~10 %-kal dolgozott tovább, mint a pc. Figyelembe véve az órajel különbségeket ez azért szép eredmény a mac-től. Ezek után egy dual G5 2 GHz-et el lehet képzelni... (Sajnos még én is csak elképzelni tudom...)

Azért a P4 1.7-tel (Willamette :((( ) nem nagyon érdemes méregetni, én az 1 Ghz P3-mal hasonlítgattam össze és nagyjábol azonos a teljesítményük. A 2.6 NW tud kb 2X sebességet a P3 hoz képest...

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#142) Grafiqs válasza faster (#140) üzenetére


Grafiqs
őstag

És...??? :U


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#143) WN31RD válasza Csigapa (#141) üzenetére


WN31RD
addikt

Mellesleg eltérő architektúrák esetén órajelkülönbségeket számolgatni teljesen értelmetlen dolog.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#144) Grafiqs válasza WN31RD (#143) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ez igaz.
Legfeljebb az A64-el lehetne összehasonlítani a 64bit miatt. Bár még azzal sem igazán mivel
nincs hozzá olyan oprendszer ami simán kezelné-kihasználná a a 64bit elônyeit.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#145) faster válasza Grafiqs (#142) üzenetére


faster
nagyúr

A képen egy tök átlagos PC van, nem pedig egy ''jónak számító''. Ezt hívják csúsztatásnak. Arról ne is beszéljünk, hogy a megvilágítás is tök más.

[Szerkesztve]

(#146) Csigapa válasza WN31RD (#143) üzenetére


Csigapa
tag

Mellesleg énnekem úgy tűnt eltérő architektúrák és eltérő órajelek esetén próbálgattuk a teljesítményeket összevetni. Már csak az árakat kell mellérakni és van egy viszonylag haszálható micsoda/mennyiért mutató. ;)

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#147) aesir válasza Grafiqs (#134) üzenetére


aesir
veterán

Mellesleg számítógéppel nem szépségversenyt kell nyerni.

Kicsit egyáltalán nem érdekel hogy milyen ''csinos'' belül, mikor normális esetben szerintem fent van az oldalfal.
Ha ez a legnagyobb különbség (szerinted), akkor fizesd csak ki a Mac minimum kétszeres költségét.
Én viszont sokkal több mindenre fogom használni a felébe kerülő nagyobb teljesítményű ''csúnya'' PC-met.

Van saját életem...

(#148) faster válasza aesir (#147) üzenetére


faster
nagyúr

Amennyibe egy G5 kerül, abból a pénzből már igencsak szép és erős PC-t lehet összerakni.(Vajon a képen miért nem egy Thermaltake vagy CM házat mutogattak a G5 mellett :D)

[Szerkesztve]

(#149) Mike T.


Mike T.
tag

A G5 akkor is ******** jól néz ki! Alpból! Ez gyári modding! :DD Nekem PC-m van, de az apple-nek még a kiegészítőit is csodálom, hogy design-ban mennyire ott vannak( lsd.: hangfalak, bill, stb). Az almások gépei biztos jobban futnak néhány alkalmazásnál, de öszességében jobban kihasználható egy pc egy átlag usernek, vagy egy játékosnak. És itt most az AMD-INTEL tulajok is egymás mellé állnak valamiben... :))

(#150) aesir válasza faster (#148) üzenetére


aesir
veterán

A szerkesztőségünkben kettő G4 és egy G5 van. Már gondolkodnak egy nagyobb G5-ön, mert az egyre újabb szoftverek felzabálják az erőforrásait. A lap terjedelme, design-ja alapvetően nem változik. Ergo szintúgy mint a PC-n a játékok miatt, Mac-en is fejlesztened kell a hardvert - csak ez itt sokkal, de sokkal többe kerül.

Van saját életem...

(#151) Adi válasza Grafiqs (#134) üzenetére


Adi
senior tag

Azért ezen a képen pár ''laza'' csúsztatást szépen ki lehet kapni... :((

1) A Macben SATA vinyó van fönt, hátul, a PC-ben egy PATA vinyó, ott lóg a szalagkábele.
2) A Macben 1 optikai meghajtó van elöl, a PC-ben kettő. Ha jól látom, ugyan csak egy kábel megy oda, de két tápkábel, amik igen jól látszanak, növeli a saláta-hatást.
3) A PC-ben van floppy, külön szalagkábellel, a Macben nincsen. Szintén a saláta-hatást növeli.

Meg egy duál G5-öshöz talán egy hasonló teljesítményű, valóban márkás PC-t kell rakni párba, pl. duál Xeonnal vagy Opteronnal. Azokon is általában igen szépen meg van oldva a hűtés, szélcsatornák, a kábelek elvezetve, stb.

Szóval ez a fotó finoman szólva sem válik az Apple javára.

ldm start-reconf primary

(#152) lapa válasza esteban (#131) üzenetére


lapa
veterán

thx. jól lebuktam hogy még az előző oldalt sem olvasom el :) . kár hogy kicsik a képek.

(#153) Grafiqs válasza Adi (#151) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ebben igazad lehet.
De itt a design a lényeg. Meg azért akárhogy is nézed a MAC-ben egyetlen kábel sincs. És ha
azt is nézed mennyibôl jönne ki (teljesítményben hasonló) dual-os 64bit-es rendszer hozzávaló
szoftverekkel együtt (64-bites grafiqs OP-rendszer, film vágó, stb, stb..). Nem hiszem, hogy
sokkal kevesebbôl jönnél ki. Akkor meg inkább egy olyat veszek amiben minden alkatrész a
legjobb minôségě és tökéletesen összetesztelt alkatrészekbôl áll a legkisebb kompatibilitási
probléma is ki van zárva. Egy az adott hardverekre kihegyezett oprendszerrel együtt.
Nem is beszélve a különbözô bluetooth antennáról meg egyebekrôl amik a PC-hez csak külön jó
pénzért vehetôk meg.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#154) aesir válasza Grafiqs (#153) üzenetére


aesir
veterán

Kijön kevesebből, és nem teljesítményben hasonló, hanem sokkal nagyobb teljesítményű.
Egyébként igazad van, valóban az a legfontosabb hogy a ZÁRT házon belül hogy néz ki a cucc. Ja meg a design egy gépnél VALÓBAN fontos:D

Van saját életem...

(#155) biker


biker
nagyúr

csak egy a gond: egy pc-met macre cserélném topikra a kutya se jelentkezne :(
pedig megtenném :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#156) Grafiqs válasza aesir (#154) üzenetére


Grafiqs
őstag

Na akkor szedegesd össze az alkatrész árakat árakat.

Mondjuk ez alapján legyen a jobbszélsô gép az etalon. Állítsd össze ugyanezt PC-bôl. :DD

Bővebben: link


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#157) aesir válasza Grafiqs (#156) üzenetére


aesir
veterán

Sorry...

Your session has timed out after a period of inactivity. Please return to the Store Menu to continue shopping.




You can also order from The Apple Store by calling 1-800-MY-APPLE.
Copyright © 2004 Apple Computer, Inc. All rights reserved.
See the Help section for information on sales policies.


Akkor erről ennyit...:D

Van saját életem...

(#158) anaqer válasza Grafiqs (#156) üzenetére


anaqer
veterán

''... és Isten a hetedik napon kikapcsolta Machintoshát!''
Ja, akkor már értem miért olyan a világ, amilyen. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#159) biker


biker
nagyúr

mac osx panther: 129$ (27.000HUF)
na mennyi is az a fos winxp?
és van benne annyi app mint a pantherben?
nem igazán... :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#160) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Itt egy aprócska kis teszt:

Bővebben: link

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#161) faster válasza Grafiqs (#160) üzenetére


faster
nagyúr

Az Apple tesztje? Vicces fiú vagy. :DD Mindjárt rajzolok én is néhány bitkolbászt, és akkor tuti mindenki PC-t vesz. :D

[Szerkesztve]

(#162) Grafiqs válasza aesir (#157) üzenetére


Grafiqs
őstag

Akkor itt a link egy kicsit ''kijjebbrôl'' kattints a ''Buy now'' nevě szürke kerek gombra és ott a
jobb szélsô 3ezer dolláros gép legyen az összehasonlítás alapja.

Bővebben: link

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#163) Grafiqs válasza anaqer (#158) üzenetére


Grafiqs
őstag

Bele sem merek gondolni ha Isten PC-n dolgozott volna... :DDD
Lenne most egyáltalán élet... :DDD
Vagy megállna az élet... :DD

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#164) faster válasza Grafiqs (#162) üzenetére


faster
nagyúr

Gondolom a kiváló Maces szoftver miatt nem tudsz ő és ű betűket írni. Ennyit az iso8859-2 kezelésről. :DD

(#165) Grafiqs válasza faster (#161) üzenetére


Grafiqs
őstag

Vegyél le 20%-ot a ''kamura''!
Na és még míndíg seholsincs a PC!!!

G

szerk: Ne felejtsd el a 64bit-es rendszert és a hozzá optimalizált OP-ot.


G

[Szerkesztve]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#166) aesir válasza faster (#161) üzenetére


aesir
veterán

Nem csodálom hogy azt hiszik számítógépet vettek, amíg ilyen tesztekkel etetik őket:)

Van saját életem...

(#167) Grafiqs válasza faster (#164) üzenetére


Grafiqs
őstag

Nem azért! Sajnos ez a gép egy G4-es 9.2 OS-el és csak IE 5.5 van rajta. Az szarakszik.


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#168) aesir válasza Grafiqs (#165) üzenetére


aesir
veterán

Grafikai célgép-teszt.

Nekem nem ez jelenti a VALÓDI számítási teljesítményt.

Bár amíg egy gépnél elsődleges a külső-belső dizájn, addig nem is értem minek tesztelgetnek?

Van saját életem...

(#169) faster válasza aesir (#166) üzenetére


faster
nagyúr

Nincs baj a Macek minőségével. Csak drágán mérik, a szoftverellátottsága pedig, bárki bármit is mond, messze nem olyan jó, mint az X86-os platformé. Ez van. Ami pedig a PC-k megbízhatóságát illeti, az én PC-im megbízhatóak.

(#170) Grafiqs válasza aesir (#166) üzenetére


Grafiqs
őstag

Várom a MAC G5 verô olcsó PC-det! ;]

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#171) aesir válasza Grafiqs (#167) üzenetére


aesir
veterán

Miért nem teszel rá másik böngésző? Megtehetnéd, nem?

(Mi köze a böngészőnek a karakterkészlethez?)

Van saját életem...

(#172) aesir válasza faster (#169) üzenetére


aesir
veterán

Az enyémek is, viszont a G5 kolléga napont 5x restartol.

Van saját életem...

(#173) Grafiqs válasza aesir (#168) üzenetére


Grafiqs
őstag

Akkor mi?

FPS mennyiségek?
Ha igen akkor vegyél konzolt.

A Machintosh SZÁMÍTÓGÉP és nem játékgép.

Másrészrôl a szoftverellátotsággal sincs baj csak európában nem túl elterjedt a MAC (nincs
minden sarkon mac szaküzlet), másrészrôl nagyon sok olyan méregdrága szoftver amit a PC-re
külön kell megvenni Te az oprendszerrel együtt kapod.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#174) biker


biker
nagyúr

kinéztem egys gépet az store.apple.com-on

imac g5 1.8 + superdrive 1gb rammal, ez 380ezer forintnyi dollár.

aplle.hu:
256 rammal ugyanez 433.000ft és 512 rammal +130.000 :Y:Y:Y komoly, megéri megnézni.
usaban 225$ feláras az 1gb ram.

eről ennyit, ennyiért megéri repülővel kimenni, a szemétládák...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#175) Grafiqs válasza aesir (#172) üzenetére


Grafiqs
őstag

Olvasd végig a hsz-jeimet és megtalád a megoldást a sok fagyásra...

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#176) faster válasza biker (#174) üzenetére


faster
nagyúr

A $225 felár az 1gb ramért sem olcsó.(Gondolom, ez a különbözet a 512MB és az 1 GB ára között)

(#177) aesir válasza Grafiqs (#173) üzenetére


aesir
veterán

Ha megfigyelted én nem beszéltem egy szót sem játékról.
Légyszíves tájékoztass mi az amit nekem méregdrágán kell megvennem, de te ''ingyen'' kapod.

Van saját életem...

(#178) Grafiqs válasza biker (#174) üzenetére


Grafiqs
őstag

Errôl beszélek már mióta. Ezért nem terjedt el Európában. Mert a forgalmazók marha mocskos
drágán adják.
Érdemes a postán gondolkodni!
G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#179) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Sorry! Függeszük fel kb. fél órára?! Melóm van.


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#180) faster válasza Grafiqs (#173) üzenetére


faster
nagyúr

Én szeretem az FPS-eket. De dolgozni is szoktam a gépen. Bocs, de erre a PC pont jó, vegyél te konzolt, ha gondod van.

(#181) aesir válasza faster (#180) üzenetére


aesir
veterán

Szerintem hagyjuk Kedves Kolléga.

Minden megrögzött Mac-hívő ellenáll az észérveknek és tapasztalatnak.:)

Van saját életem...

(#182) biker válasza faster (#176) üzenetére


biker
nagyúr

nem, 256-ra annyi, mert alapból annyi van benne!
az már nem olyan túlzó.
256>512 75$
256>1gb 225$

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#183) faster válasza biker (#182) üzenetére


faster
nagyúr

Jahm, az más. Akkor az már kábé egy PC-s tuningmemó ára. Remélem az Apple is CL2-es ramokat ad a G5-höz. :)

[Szerkesztve]

(#184) Grafiqs válasza aesir (#181) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ugyan úgy mint egy megrögzött PC-s!

Bár kiváncsi lennék mennyit érnél ezzel az álláspontoddal amerikában ahol, nem is ismerik a PC
csak a minôséget és megbízhatóságot jelentô MAC-et.


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#185) Grafiqs válasza biker (#182) üzenetére


Grafiqs
őstag

Egyébiránt valóban nem is olyan drága, ugye a minôség!

G :C

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#186) t-shirt válasza Grafiqs (#184) üzenetére


t-shirt
veterán

nem ismerem a pontos százalékokat, azt tudom hogy a tengerentúlon népszerübb mint itt európában, de azt nem hinném hogy az usa-ban évente több mac-et adnak el mint pc-t

(#187) faster válasza t-shirt (#186) üzenetére


faster
nagyúr

5% alatt van az Apple részesedése világviszonylatban, úgyhogy nyugodtan kizárhatjuk azt, hogy az USA-ban nem ismerik a PC-ket. Én már nem is válaszolok ilyen hszekre, annyira szánalmasak, amikor valaki ilyenekkel próbálja bizonyítani az igazát. (Nem a tiedre gondoltam, félre ne értsd)

[Szerkesztve]

(#188) anaqer válasza Grafiqs (#184) üzenetére


anaqer
veterán

Bár imádom a mostanit, pár napig ezt be KELL rakjam aláírásnak. :))

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#189) WN31RD válasza Grafiqs (#184) üzenetére


WN31RD
addikt

''[...] amerikában ahol, nem is ismerik a PC
csak a minôséget és megbízhatóságot jelentô MAC-et.
''
Ilyen elképesztő idiótaságot már rég olvastam.
Csatlakozom a röhögők sorához... :DD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#190) Grafiqs válasza anaqer (#188) üzenetére


Grafiqs
őstag

:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C
:O :O :O :O :O :O :O :O
:((( :((( :((( :((( :((( :((( :(((
:(( :(( :((( :(( :(( :(( :((

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#191) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Ha megkérhetem a kedves modi-t és a többieket, hogy ezek után csak érdemi
hozzászólásaikkal (és a másik fikázásávall OFF-olják szét) gyarapítsák a topikot.

köszönöm :)


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#192) faster válasza Grafiqs (#191) üzenetére


faster
nagyúr

Bagoly mondja.

(#193) Grafiqs válasza faster (#192) üzenetére


Grafiqs
őstag

:(( :C

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#194) rATdrAgOn válasza Grafiqs (#163) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Pedig szerintem Isten - ha letezik - pC-t hasznalt... nezz korul... ugy nez ki ez a vilag, mint ami normalisan meg van teremtve?! :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#195) rATdrAgOn válasza biker (#174) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Kollega, szerintem inkabb csak pattanjon at a hataron es ott nezen korul sogoreknal... ott is megdobbentoen olcsobbak am az Apple vasak.
(Az opcios listat meg hanyagold, a mac megeszi az atlagos cuclikat is. Rambol Kingstont tutira szereti - ValueRam szeriat szinte 100%-ban. Optikai meghajtok kozul is elboldogul szepen mindennel - olcson lehet bele rakni plusz ethernet kartyat, SCSI kartyat, ha muszaj... aztan videokartya fronton sem annyira a gaz, kozkezen forog az elterjedtebb hartyakhoz a Maces ROM image is, aztan flashelessel megoldhato a problema).
Az, hogy itthon ennyi, ez tenyleg gaz. Sot, nagyon gaz.
Mondjuk, ha itthon akarsz megfizetheto es jonak szamito macet venni, akkor vegyel e-macet. Szerintem az is meg boven jo. :)

Ha tul leszek a pegasos projekten, akkor asszem egy olyanra fogok palyazni. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#196) aesir


aesir
veterán

Mazochistáknak letölthető a Cherry OS, Mac emulátor PC-re.

Na ez nagyon vicces:D

Van saját életem...

(#197) consono válasza aesir (#196) üzenetére


consono
nagyúr

Mármint hogy honnan letölthető? Met az oldalukon nincs fent... Amúgy meg a doksi alapján úgy néz ki, hogy ez a ''csodálatos'' CherryOS gyakorlatilag a PearPC ellopása egy kis GUI-val megspékelve, legalább is a screenashotok alapján. És ha ez így van, akkor nem 80%- os sebességet hoz, mint ahogy ígérik, hanem max 8-at. Próbáltam a PearPC-t egy 2.4-es celkán 768 MB RAM-mal, de az otthoni G3-350-em sebességének kb. a 10-15 százalékát hozta, szóval szerintem még odébb van a normális sebességgel futó Mac emuláció. Pedig én is örülnék neki, ha egy ocsó PC-n is tudnám futtatni normális sebességgel a kedvenc oprendszeremet, meg a programjait. A Safari kimondottan jó lenne...

"In God we trust. All others must bring data"

(#198) aesir válasza consono (#197) üzenetére


aesir
veterán

Valami hírben olvastam, de nem érdekel annyira hogy pontosan utánanézzek.
Ebből következik nem próbáltam ki, nem is fogom.
Szerintem egy kicsit komolyabb vas kellene alá mint a tiéd.
Sok sikert hozzá!

Van saját életem...

(#199) isapeti


isapeti
aktív tag

Nem olvastam végig az egész totyikot, szal sorry, ha ismétlek vkit, fôleg az elején
elhangzottakra reagálnék.
Az tény, hogy ''általános'' otthoni júzolásra a PC kényelmesebb, netezni meg hasonlók, de ez
sem azért van, mert a mac szar, hanem mert a PC-k túlsúlya miatt értelemszer?en több a játék,
gördülékenyebb a netezés (sortörés téma, stb), meg ilyenek. Különben rengeteg játéknak, fôleg
FPS-nek van mekes verziója is, és nagyon jól mennek régebbi gépeken is.
Grafikára, meg hasonló feladatok szempontjából egyértelm? a mac fölénye. Vki írta, hogy van
photoshop meg quark, ez tény, de amig egy 350Mhz-es (nem elírás) G4-es Mac Photoshopban
EPS raszterizálásban lealáz egy 3GHz-es P4-et, addig asszem nem mondhassuk, hogy
ugyanolyan jó PC-n kiadványszerkeszteni.
Még1x mondom, általános felhasználásra szerintem is jobb a PC, de graf. melóra a Mac a király.
Az meg, hogy nincs rá jó oprendszer, max viccnek jó... Az OSX Panthert nehogy már egy kalap
alá vegyük az XP-vel...

Stabilitás-ügyben: márkás PC-m és iMacG4-em van, egyik se fagyogat, nagyon stabilak. A
melóhelyen viszont szopunk a G4-es Macekkel, valszeg a memóriamodulok miatt, mer azok
ugye nem erdzsó almásak... Hardverstabilitás ügyben szerintem kb. egál a helyzet, de
szoftverügyileg a Mac-é a pálma.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#200) Brae válasza isapeti (#199) üzenetére


Brae
őstag

Megvan elégedve az anyós a géppel?:)

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.