Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Sziasztok, BUÉK! :) Szóval, hangos a nVidia GFMX440 hűtőm, olyan jófajat körfűrész hangja van. :)

1. hány voltos a ventije?

2. ha esetleg vmi miatt leállna a hűtő (vagy leesne...) de a borda rajta van, elfüstöl? Vagy csak kihúzza vhogy a GPU? (persze nem terhelve gondoltam, hanem csak próbálgatás közben, pl amikor BIOSban vagyok)

3. hány Ohmos ellenállást rakjak rá, ha csak a belassítás marad mint megoldás?

4. gondolom egy MSI alaplappal nem lehet a GPU hőmérsékletét mérni, ugye?

(#2) gericooper válasza PeliScan (#1) üzenetére


gericooper
aktív tag

csá peli, buék!

ha körfűrész hangja van akkor nem ér bele valami szilárd a ventibe? nem komplikálnám túl a dolgokat. lecsvaroznám kicserélném, akár egy 486-os ventijére. venti csere és kész.

(#3) launcser


launcser
senior tag

elégni nem fog sztem csak kifagy sokminden ha melegszik rendesen :)
12 voltos mint a többi venti
piros 12V, fekete föld ahogy be van kötve
meg kell nézni mi van a ventire irva hány ampert kap és mennyi a fogyasztása
ezekbol már nyugodtan lehet számolgatni ellenállásosdit

tütüü

(#4) PeliScan válasza gericooper (#2) üzenetére


PeliScan
addikt

Milyen 486osod volt, hogy hűtő kellett neki??? ;] Nekem még a PIen sem volt...

Én is arra gyanakodtam, hogy vmi hozzáér, de úgy látszik, nem. Többször is szétkaptam, de nem látok semmit...

Van egy régi, AT tápból kiszerelt jó nagy venti (8 cm)... ha azt odaaplikálom vhogy, az elég neki? Ja és akkor ez is 12 voltos ugye?

(#5) PeliScan válasza launcser (#3) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, igy emlékezetből mintha nem lenne ráírva semmi, de mindjárt megnézem.

Tehát, ha én szépen sorba kötök 3 laposelemet és azzal hajtom, amíg próbálkozom, akkor kb 'szimulálhatom' :) az üzemi fordulatot?

(#6) launcser válasza PeliScan (#5) üzenetére


launcser
senior tag

egyszerubb egy kis ellenállást bekötni
de sztem a legegyszerubb kicserélni a kulert
vagy egy bazi bordát rádobni :)
8 centis kuler is sok helyet foglal..

tütüü

(#7) PeliScan válasza launcser (#6) üzenetére


PeliScan
addikt

Na, launcser, mennyire vágod a Májkorszoft-féle távsegítséget?? :DDD )

(#8) rog válasza PeliScan (#7) üzenetére


rog
addikt

:))
asszem mégiscsak jobb lenne az a 486-os venti..

(#9) PeliScan válasza rog (#8) üzenetére


PeliScan
addikt

Nade most komolyan! Volt azon venti neketek?!
Vagy a 486os tápventire gondoltok?

(#10) rog válasza PeliScan (#9) üzenetére


rog
addikt

felvidítasz :)


(#11) gericooper


gericooper
aktív tag

486dx4 100-tól felfelé kötelező volt a venti a bordára. a -király- amd dx4/100-ra rá is volt írva hogy ''hetasink & fan req'd'' (=required) ha szegeden vagy tudok neked adni ingyen.

(#12) gericooper


gericooper
aktív tag

hetasink=heatsink

(#13) launcser válasza PeliScan (#7) üzenetére


launcser
senior tag

ellenállások szinkódtáblázata kell ide :)
4 ellenállással lehet már kombinálni
sokféle kapcsolási lehetőség :)
R510 az sztem is 510ohm lehet, 5% az meg a hibahatár
vagy nemtom
K5 mongyuk az lenne 500ohm kb, de sokféle jelülés van
valami elektronikust kell kergetni :)
mondom neten keress szinkódtáblázat azt frankó
meg számolj sok áramkört hogy jön ki jól, csillagdeltaátalakitások szépségét ki ne hagyd :)

tütüü

(#14) *EX* válasza PeliScan (#7) üzenetére


*EX*
csendes tag

Itt van egy ellenállás kódfejtő progi:

[L]http://www.tar.hu/tim/kodf20b.zip[/L]

(#15) PeliScan


PeliScan
addikt

Hát, akkor asszem inkább tovább próbálom gyilkolni az eredeti ventit, és ha mégsem megy, akkor RNDvel nyomom az ellenállásokat, meglátjuk. :))
(ez vette el a kedvem, ha érdekel vkit: http://www.hamradio.hu/hg7wfm/Pictures/szinkod.jpg) :)

Rog, gericooper: csakazértis, én tisztán emléxem, hogy a 120 mhz 486osom venti nélkül ment!! Nem is tudtam, hogy szokás egyáltalán olyat! Akkor csodálkoztam rá, amikor meglett a Cyrix 233 mhz :)

(#16) launcser


launcser
senior tag

lehet nagy bordákkal helyettesiteni kulert
lásd zalmann
meg egyéb dolgok
én láttam már geforsz2 mx-et BORDA nélkül
csak natur mag
és ugy 50 fokos fogásra..

tütüü

(#17) PeliScan


PeliScan
addikt

Ide látom, szoftveres GPU hűtés lesz itt, durván! :D

Szal, teljesen szétszedtem (már amennyire lehet garivesztés nélkül) a ventit, és belül akad vmi. Ha a kezembe fogom, nem is zúg annyira, csak rezeg, mint állat. Viszont ha beteszem a kártyába, az veszi a lapot :( és úgy zúg a rezgéstől, hogy öröm hallani. :( Ha lassaban forog, akkor is zúg, csak nem annyira, de pl 60% os sebességesztés mellett alig 10-20%al csökkent a zaj, úgyhogy nem éri meg igazán.

Asszem csere lesz ebből, vagy megszokás. :( (Ugye et nem számít garanciális hibának?)

*EX* köszi a progit, nagyon jó, csak hát látod, ez van.

(#18) [amne] válasza PeliScan (#17) üzenetére


[amne]
senior tag

A ventit kicserélik rajta aztán cs, persze lehet hogy eltökölnek vele 2 hétig is :(

(#19) launcser


launcser
senior tag

valami nagy bordát tegyél rá.. :)

tütüü

(#20) PeliScan válasza launcser (#19) üzenetére


PeliScan
addikt

És az komolyan elég, nem ég el :))?

Mert mondjuk szilikonom van egy vödörrel, szal kenegethetem, és csak rá tudnék applikálni vmi réz cuccot.

(#21) PeliScan válasza PeliScan (#20) üzenetére


PeliScan
addikt

Pl van egy szép nagy réz kilincs, még régről. Az jó lenne? :D

(#22) launcser válasza PeliScan (#21) üzenetére


launcser
senior tag

bordázd meg a kilincset
vagy öncs belole bordát :)
amugy valami fasza p1-es borda is megteszi
én is ilyet applikálok a csipszetemre majd :)

tütüü

(#23) PeliScan válasza launcser (#22) üzenetére


PeliScan
addikt

Gondolom ezzel viszont (ha pl ráragasztok pill.rag+szilikon segítségével egy órmótlan bordát, vagy kilincset) ugrik a gari, nem?

(#24) TitiRii válasza launcser (#3) üzenetére


TitiRii
senior tag

hali
lehet fasságot fogok kérdezni (biztos...) de agp porton keresztül megy 12 v is? nem csak 6?(2) 3(4x) és 1,5(8x)? vagy ezek a fesz értékek mire vonatkoznak?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#25) LordX válasza TitiRii (#24) üzenetére


LordX
veterán

1x/2x: 5V
4x: 3.3V
8x: 1.5V

(#26) PeliScan válasza LordX (#25) üzenetére


PeliScan
addikt

Nu de tényleg csak kap vmelyik kis izén többet is, nem? Hát a venti pl 4 volton meg sem mozdul, és 9en is csak ha berúgod!! :)

(#27) launcser válasza PeliScan (#23) üzenetére


launcser
senior tag

persze
ez van :)
kompromisszumot kell kötni
ha vissza tudod csinálni akkor már mind1
de amugy nembiztos
jobb boltokban nem hinném hogy nagyon számitana.. :)

tütüü

(#28) TitiRii válasza LordX (#25) üzenetére


TitiRii
senior tag

thx a korrekciot :)
de ezek szerint az agp csati valameik (legalább 1) lábkiosztása a 12 voltra van elherdálva

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#29) PeliScan válasza [amne] (#18) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, sajnos igazad van. Most mondták, hogy két hét. Addig mit csináljak kártya nélkül..? :( Asszem inkább tovább erőltetem a házi szervízt...

(#30) Il Padrone válasza PeliScan (#9) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Kellett ra,
nekem dx2 66 felhuzva 100-ra, venti nelkul 3 perc a menetideje.
Ventivel meg orokke.

Il Padrone

(#31) cucu válasza PeliScan (#29) üzenetére


cucu
tag

Az enyém is éppen így hangos, elmentem egyböl kicserélték a kártyát, egy hét után megint hangos lett, most készülök megint a boltba. Ha a következö ventije is egy hetet bír, beküldöm az ablakukon. Elég szomorú, hogy nem minden bolt úgy értelmezi a garancia fogalmát ahogy az elvárható, különösen egy olyan piacon ahol a kapható cuccok jelentös része selejt. Ha nem akarsz rendes csapágyas ventire pénzt költeni, jöhet a cimke alatti olajozás (pl régebbi ventiknél jó volt).
Fesz csökkentéshez tudni kellene mennyi a ventillátorod inditási feszültsége, mert ez alá nem lehet menni. De vehetsz pl egy 7806 os vagy 7805 ös IC-t ugy 50 ft-ért és feszültségét beállíthatod a testláb alá kötött diódákkal, ugy 0.6V-onként.

(#32) [amne] válasza PeliScan (#29) üzenetére


[amne]
senior tag

Sajnálom hogy ebben igazam lett, én vagy kivárnám azt a két hetet vagy pedig vennék egy ugyanakkora jó minőségű ventit és azt rákötném, lehet hogy még a hűtés is jobb lenne de biztos hogy csendes lenne, ha pedig vmi gond adódna a karival akkor vissza a régi ventit és viheted a boltba, ott meg mondod hogy a hibán kívül foglalkozhatnak a ventivel is :)

(#33) PeliScan


PeliScan
addikt

Affrancbais!

Ezzel a felütéssel :) kérdezném meg, hogy egyáltalán nem lehet kapni GeForce MX440 coolert? Már igazából az sem lenne kritérium, hogy opont rámenjen, csak halk legyen és meg lehessen venni..!

Tud vki ilyen helyet? Lécci, sehol sem találtam... :(

(#34) Yutani válasza PeliScan (#33) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezt csekkold le:

[L]http://www.thermaltake.com/products/chipset/crystalOrb.htm[/L]

Ez jó a GF4 MX-re, már csak meg kell keresned, hol vehetsz ilyet.

Pl. az [L]http://www.overclock.hu[/L] oldalon rendelhetsz, de van ára rendesen.

#tarcsad

(#35) zozi


zozi
tag

Nem olvastam végig, de a GeF4 MX olyan Mint a P4 Celeron!-szar (amennyiért adják)

(#36) PeliScan


PeliScan
addikt

Yutani: köszi! megnéztem, hát. Télleg elég drága, és nem is olyan halk, bár be lehet lassítani... Ha nagyon nincs más...

zozi: azért annyira nem gáz az ár/teljesítmény, én pl áfával 15e ért vettem az MX440et. Persze, ha hozzászámoljuk, hogy új hűtő kell hozzá... :(

(#37) Male válasza PeliScan (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Elég rá egy nagyobb borda (azthiszem a Gainward csinált is ilyet). Ha van egy MMX-es vagy egy K6-os procihoz való hűtőd, azt simán rá lehet szerelni (ha egy pánt tartotta az eredeti bordát, akkor azzal tudod is rögzíteni), persze lehet, hogy a sarkát le kell vágnod -> nekem is le kellett, mert a memória sarka ott volt, és nem tett volna jót (SGRAM volt rajta és pont összekötötte volna a memória lábait).

(#38) PeliScan


PeliScan
addikt

Na, akkor ismét feltevődik a kérdés:

Vajh le tud-e égni egy GPU?

Vagy csak szaggat, fagy, meg minden rosszaságot csinál, de semmi maradandót..?
Mert azért nem szeretnék egy újat venni, csak mert hülye voltam, és halkabbá szerettem volna tenni a gépem...

(#39) PeliScan


PeliScan
addikt

Na, most vagy azért nem szólt hozzá senki, mert még senkinek sem égett le :) vagy mert mindenki lusta. :)

Again: _GPU LE TUD ÉGNI_?

(#40) Hold


Hold
őstag

az én GF 2 Titaniumom pörög mint vadalma és soha semmi baja nem volt

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#41) LukE válasza PeliScan (#39) üzenetére


LukE
veterán

ha tűzbe dobod, azt biztos nem szereti;]

Ha halkabbá teszed a géped, aztán elmész 3 hétre, de már a második napon leáll az összes venti a cpu venti kivételével, a proci a fagyási hőmérséklete alatt van 1.2 fokkal, és közben folyamatosan 3dmarkolod a gépet, na az valószínűleg nem jó. Ha meg szétfagy a gpu, akkor talán nem termel annyi hőt.

Ha tudod, hogy terheled a gépet, pl. vidáman fraggelgetsz, akkor nyugodtan mehet feljebb a venti RPM, úgyis mással vagy elfoglalva.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#42) PeliScan


PeliScan
addikt

Eh, lehet, hogy kissé félreérhető voltam: szóval igen, szeretném csendesebbé tenni (esetleg passzívvá) szal mondjuk exrém esetben, ha nincs rajta hűtő, és bekapcsolom, ELFÜSTÖL, vagy FAGY?

(#43) PeliScan


PeliScan
addikt

Nem tudja senki? Ha véletlenül borda nélkül bekapcsolom, meghal, vagy csak fagy/nem müxik a GPU?

(#44) Clyde22_ válasza PeliScan (#43) üzenetére


Clyde22_
tag

Nekem volt régen GeF1-em, azon egyszer csak elkezdett a venti fünyírózni :DDD Nem lesz Leadtek kártyám az életben többet! :(
Ha csak progiztam, nem volt semmi baj, csak a játékok alatt jött elö a hiba. Aztán kicseréltem a ventit (régi 486-os ventire) és azóta is megy rendesen. A kifagy a gép, nem kell eröltetni a dolgot, ki kell kapcsolni. Sztem nem fog elfüstölni a GPU.

Ne egyél a sárga hóból!

(#45) leontm


leontm
tag

sztem eszkábáljatok egy hőkapcsolot a bordára, aztán az majd teszi a dolgát. bár lehet gyakorlatban ez egy kicsit nehezebb. amugy nekem van hogy órákra leáll a venti a procin (p166:) ) és semmi baja, nem fagy, a bordát azonban olyankor nem kell simogatni:) áprilisban lesz 6 éves a cucc:)

(#46) emvy


emvy
nagyúr

Nekem venti nélkül nem fagyott, csak dobta a hibás frameket.

while (!sleep) sheep++;

(#47) PeliScan


PeliScan
addikt

Köszi a válaszokat, bár úgy döntöttem, hagyom sufi-tuningot a fenébe (persze csak ebben az esetben) Van bordám is, kis ventit meg tudnék is venni, csak a bordát leginkább ragasztani tudnám csak, úgymeg ugrik a gari. jobb a békesség. :)

Asszem veszek egy TTC-CUV2AB. Jó kis hűtő, belassítva csendes is, maglátjuk. (Csak egy kissé drága.)

(#48) PeliScan


PeliScan
addikt

Akkor jöjjön egy 5. kérdés is, bónuszba. :)

Mennyire melexik, dolgozik egy GFMX440 ka kizárólag 2Ds alkalmazások mennek, pl netezés?

A lentebb már említett Titan hűtő van rajta, viszonylag nagyobb réz bordával, bár sok borda nincs rajta. :)

Szóval szerintetek ki lehet kapcsolni ilyenkor a ventit? Vagy levenni kb 800 RPMre?

(#49) cucu válasza PeliScan (#48) üzenetére


cucu
tag

nem egy fortyogo kártya, én elfelejtettem rádugni a ventit a feszültségre,
nem lett semmi baja. Ugy értem több mint ami amugy is van.

off

Nemm kellene venni egy monitorkártyát?
Úgy értem egy rendeset a barkács helyett?

on

(#50) PeliScan válasza cucu (#49) üzenetére


PeliScan
addikt

Igen, be van erről valami kontkrét adat is vajon, hogy mennyivel eszik kevesebbet, ha csak 2D müxik?

(azért gondolom, mert a GF FXben a hűtő lekapcsol automatikusan, ha nem megy a 3D)

off
nem igazán értem, mire is gondolsz?
on

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.