Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plastic-+


plastic-+
tag

Hello Mindenkinek! (ismételten.. :D)


..akkor bele is vágok.. :D

A gépemben van egy 120 GB-os Maxtor sata winyo, ASUS A7n8X-E Deluxe alaplap, egészen odáig rendesen müködött a gépem, amíg be nem szereztem egy második winyo-t is, ami szintén Maxtor Sata és 200 GByte!

A probléma abban mutatkozik, hogy amikor beszereltem a 2. winyo-t, (tudni kell még, hogy egy pioneer dvd-rw. és egy asus dvd-rom plus egy mobil rack van még a gépemben... [a mobil rack-et nem használom]), a gép nem indult el, illetve hogy pontosítsak elindult, de csak a ''device detection'' képernyőig jutott el, amikor az ide eszközöket keresi, és ott megáll a dolog! :O :O :O

..aztán ha nyomok neki egy reset -t akkor elindul rendesen! :) ??? :U

..és ezek után újra is tudom indítania gépet win-ből gond nélkül! A probléma akkor jelentkezik újból, ha hagyom a gépet egy darabig kikapcsolva álldogálni (..kb annyi idő is elég amíg lehül a táp), és ha újra bekapcsolom a gépemet akkor is mételten jelentkezik a már említett probléma! :F:F:F:F:F:F


Én a Tápegységre gyanakszom.... ő egy CODEGEN 400W PFC :F


ötlet???? :)) :)) :)) :)) :))


Hali!:U

(#2) somodisoma válasza plastic-+ (#1) üzenetére


somodisoma
senior tag

Csereld meg a kebeleken a vinyokat. Dugd at a DVD-t, meg a Racket is mashova.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#3) Murder válasza plastic-+ (#1) üzenetére


Murder
tag

Szia aszt javaslom, hogy próbáld ki ha lehúzod az uj vinyót megy vagy nem lehet ,hogy valójában kicsi a táp, vagy próbálj meg egy bios frísétést

(#4) somodisoma válasza Murder (#3) üzenetére


somodisoma
senior tag

Codegen nem egy csucskategoria, de a 400W abbol is boven eleg egy ilyen konfignak!!!!!!!

BIOS frissites viszont jo otlet!

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#5) plastic-+


plastic-+
tag

Hali!


Ha csak az áram kábel volt rádugva a 200-s winyo -ra, akkor sem indultm el a gép, a már említett módon...

A SATA bios teljesen normálisan látja a winyo-t!
Szerintem, nem a bios-al van a baj... :D ? :D :DD

(#6) somodisoma válasza plastic-+ (#5) üzenetére


somodisoma
senior tag

Vidd el egy masik gepbe es probald ki ott!

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#7) Calogero


Calogero
addikt

Es akkor beindul ha pl a 2 sta vinyon rajta van a tap es valamelyik optikai cuccrol pedig lehuzod?
Mert ha igen akkor szvsz a tap a ludas.

(#8) Borosz válasza plastic-+ (#1) üzenetére


Borosz
senior tag

Szerezz kölcsönbe egy másik tápot. Jobb a 300-as Chieftek mint a 400-as Codegen. Nem a teljesítmény hanem a minőség miatt. A Chieftek biztos, hogy leadja azt a teljesítményt, ami rá van írva míg a Codegen nem mindig. ;)
Nekem 300-as Azona tápom volt, amikor egy kis + kakaót adtam a proccnak egyből elszállt a BIOS mert kicsivel nagyobb teljesítményt akart szívni a tápból, az meg nem tudta leadni. Erre a BIOS megnyeklett mert nem bírta elmenteni a változást. NF7 volt a lap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.