Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  16 cm-es venti létezik? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) G@ben


G@ben
addikt

A kérdés adott: létezik-e 16 cm-es venti, ami 12V-ról megy meg a kialakítása is olyan, mint egy normál számítógépes ventinek? Abból indultam ki, hogy a 12-es sokkal halkabb, mint egy 8-as és a légszállítása is jó, azaz ha van ilyen 16-os, akkor elméletileg ugyanakkor légszállítás mellett még halkabb lehet.
Azért pont 16-os ventire gondoltam, mert akkora pont belefér a házba.
Tud valaki ilyenről, és ha igen, akkor mennyiért lehet ilyet szerezni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2) Esmein válasza G@ben (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

papst-nál nézz szét mindenképp, ők gyártanak 0,5W-től 2,7kW-ig mindenféle ventit.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) Panther


Panther
HÁZIGAZDA


Hm? :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#4) G@ben válasza Esmein (#2) üzenetére


G@ben
addikt

Jó ötlet, csak tudtommal a Papst nem az olcsó ventikről híres. Képzelem, mennyibe kerülhet egy 16-os, ha van nekik ilyen! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#5) G@ben válasza Panther (#3) üzenetére


G@ben
addikt

Nem rossz, csak gondolom nem 12V-ról megy a kis aranyos. Az meg feltétel lenne. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6) Esmein


Esmein
nagyúr

Nem véletlen van ott a rács... :C

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) dDiego válasza G@ben (#5) üzenetére


dDiego
aktív tag

Simán mehet 12V-ról. Szerintem ez is autóból való, ami a képen van.

báránybőr = juhhéj

(#8) G@ben válasza dDiego (#7) üzenetére


G@ben
addikt

Lehet, hogy megy, de akkora venti kéne, mint a ház szélessége, szóval ne kelljen szétszabdalni az egészet, csak az elejére és a hátuljára egy lyuk és kész.
A Papst honlapján meg nem tudok méret szerint keresni. :O

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9) -=Ghost=- válasza Panther (#3) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

az a rács azért van ott hogyha valaki ilyen állapotában közelít a géphez ne csak ledarálja hanem azonnal kis kockákká alakítsa? :DDD

egyébként ha megfigyelitek az egész akkora marhaság mint az állat!
pont a proci környékén van a motor tehát ott nincs lapát teháh ott nincs akkora légmozgás sem...
hát gratula az elkészítőnek... jó az elhelyezés... :C

(#10) G@ben válasza -=Ghost=- (#9) üzenetére


G@ben
addikt

De mindent mást jól hűt! És talán a procihoz is jut talán egy kevés levegő. De akkor se járatnám ezt a szörnyeteget a közelemben, az tuti! :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#11) boygo


boygo
aktív tag

Na nekem is megfordult a fejemben, hogy nagyobb ventit használjak.
Mígnem aztán szert tettem egy 12cm-es és 24 voltos ventire. Ezt felerősítettem a táp aljához és a ház hátúljához és a procira nyomja a levegőt.A felszerelt ventit 12 voltról hajtom. Ezt ideglenesen gondoltam de már így megy közel 4 hónapja. Nincsen fenn a ház oldala mert ő rá fogom felrakni végleg, egyszer. A venti olyan nagy levegő mennyiséget továbbít, hogy a házban még a porcicáksem maradnak meg.
A procin van egy titán hűtőborda ez a venti meg a ház széllétől fujja rá a levegőt.


[Szerkesztve]

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#12) G@ben válasza boygo (#11) üzenetére


G@ben
addikt

Gondolom hangja is van rendesen, ha olyan sok levegőt szállít. Mekkora fordulaton megy?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#13) boygo válasza G@ben (#12) üzenetére


boygo
aktív tag

A fordulata 2-3000-res és semmivel sem hangosabb szinte a régi titán ventinél.
Persze ha fenn lenne a ház oldala akkor lenne az igazi.

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#14) G@ben válasza boygo (#13) üzenetére


G@ben
addikt

Értem. Nekem is Titan volt régen, de cseréltem Zalman 7000A-AlCu-ra és meglepődtem, hogy mennyivel csendesebb lett a gép.
Most minden alap fordulaton megy (Zalman ~1300, Enermax 365AX-VE ~1300, 12-es Coolink ~800), de a Coolink hangosnak tűnik nekem. Ezért érdekelne valami jó halk venti, ami azért elég levegőt szállít, és így jutottam el a 16-osig.
Mondjuk Papst 12-es se lenne rossz, csak annyi pénzem nincs. :U
Ha lenne 16-os jó árban, ami megfelel a kívánalmaknak, akkor tuti beszerzek párat. Ha nincs, akkor marad a jelenlegi helyzet.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#15) Sick Boy válasza Panther (#3) üzenetére


Sick Boy
őstag

váááááááááááááááá :Y

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#16) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Szia!
[L]http://www.silenx.com/productcart/pc/viewCat_Z.asp?idCategory=3[/L]
jó nagyon ez a venti is olcsóbb mint a papst csak nincs honföldön :(

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#17) G@ben válasza kíváncsi (#16) üzenetére


G@ben
addikt

Biztos jó, csak ha nincs Mo-on, akkor valahogy be kell hozni, és így az összköltség megintcsak magas lesz. :(

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#18) Panther válasza -=Ghost=- (#9) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

A proci Slot1-es ha jól látom az van ott függőlegesen hátul, ott meg épphogy nagy sebességgel nyomja a levegőt a ventilátor :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#19) G@ben


G@ben
addikt

Kérdezgettem számtechboltokban meg elektronikai boltokban, ahol árulnak ventiket, de senki nem hallott még róla. Ezek szerint nem is létezik? :(

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#20) T_bee válasza G@ben (#19) üzenetére


T_bee
aktív tag

elektronikai boltokban pl.:mikrowill, mikronikia stb...biztos kell hogy legyen

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#21) strike-force válasza G@ben (#19) üzenetére


strike-force
őstag

csekk disz

[L]http://www.tobitech.de/team3/heiko/images/teki/1.jpg[/L]
[L]http://www.tobitech.de/team3/heiko/images/teki/3.jpg[/L]


ott van a ház elejében egy 16 centis, de sajna 220-ról megy.

[Szerkesztve]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#22) strike-force


strike-force
őstag

vagy ezek

http://store.yahoo.com/america-first/ta8545h110bal.html
http://www.directron.com/f400.html - ez nagyon fincsi 172mm :D

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#23) LukE


LukE
veterán

papst katalogusaban van 135x135x38-as (211-247CFM:D) es 172x51-es (206-282CFM) vagy
172x51-es turbofan, 5kRPM, 65dBA, 353CFM-mel:DD De: variofan, a minimumja 800RPM, 53CFM, 18dBA

Van 1 masik: 5500RPM, 69dB(A), 412CFM, 48V:DDD a minimumja 800RPM, es 29 dBA, 59CFM

lehet valogatni, bar ezek kozul a nagy dogok kozul az osszes golyos, es valszeg nem a halk mukodesre lettek optimalizalva...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#24) G@ben


G@ben
addikt

Köszi, de ezek nem felelnek meg a kívánalmaknak. Vagy a 12V nem teljesül vagy batár nagyok vagy nagyon hangosak.
Lehet, hogy egyszer majd eljutok a Mikronikába aztán lesz nemulass! :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#25) kbalage2 válasza G@ben (#24) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Az hogy kinek mi a hangos relatív, szal lehet hogy láma lesz a hsz, de tuti hogy maga a venti hangos nálad? Mert nekem is van egy 12 cmes Coolinkem a gépben és eléggé halk... halkabb mint az überblabla 8 cmes Papst. Szal én inkább a környezetét nézném meg a ventinek, hogy honnan eredhet a szélzaj... ha mégsem ez a difi akkor sorry megse szólaltam :DDD

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#26) G@ben válasza kbalage2 (#25) üzenetére


G@ben
addikt

Tuti a venti hangos de nem a szélzaj, hanem maga a venti. Lehet, hogy ki kéne pucolnom, mert sajna elég poros a szoba.
Vagy meg kéne néznem, hogy valami gumialátéttel milyen hangja van, csak ha teszek be ilyen alátétet, akkor meg a rögzítőcsavarja lesz rövid.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27) kbalage2 válasza G@ben (#26) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Hát akkor próbáld ki vmi alátéttel... és ha tudsz vhol alátétnek való gumilapot amit vagdosni lehetne akkor szólj nekem is plz :DDD A csavar a legkevesebb elviszed csavarboltba megmutatod aztán adnak hosszabbat, és legalább 2-3 ft/db lesz :DDD

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#28) raven10011


raven10011
senior tag

Voltam mikronikában és láttam kirakva 12cm-es papst ventit. Az vol ~4700HUF, a 9,2cm-es van olyan ~4000HUF környékén szóval sztem nem lehet a 16cm-es se sokkal drágább.

financenewbie.com

(#29) G@ben válasza raven10011 (#28) üzenetére


G@ben
addikt

16-ost tök véletlen nem láttál? :U

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#30) raven10011 válasza G@ben (#29) üzenetére


raven10011
senior tag

nem láttam, a legnagyobb a 12-es volt, legalábbis a polcon

[Szerkesztve]

financenewbie.com

(#31) Dilikutya válasza Panther (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

ne sértődj meg de te egy álllat vagy :C mi az a kiszuperált TU144 légcsavar? ugye nem a te géped?:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  16 cm-es venti létezik? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.