Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wody21


wody21
tag

Nagyon frankó képek, köszi a rövid beszámolót. Várom a folytatást!

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Fantasztikus hely lehet tényleg, sok videót néztem már róla, és egyszer szeretnék én is ott nyaralni! A Bahama-szigetek vagy Miami is hasonlóan vonz mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#3) akaido


akaido
addikt

Az engem is vonz, hogy az említett két hely valamelyikén állandó lakhelyet találni, mondjuk egy hajón, és néha-néha elhajózni Kubába. Egy kis csempész rummal, szivarral biznyisszelni... :B

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem semmi, ámulattal néztem ezeket a régi fotókat, csodás hely lehet ! Persze én semmiképpen nem mennék oda, még ha fizetnének érte sem, mániákus hidegkedvelő (északi, skandináviai típus) és kissé napallergiás vagyok. A sarkkör környékére szívesen elutaznék az itteni nyár alatt :DDD .

A 3 test probléma nem megoldható.

(#5) Joshi válasza akaido (#3) üzenetére


Joshi
titán

Érdekes írás, habár túl sok mindent nem írtál. Gondolom az emlékek is megkoptak az évtizedek alatt. Ami nekem furcsa, hogy ha te 1971-72-ben voltál Kubában mondjuk képek alapján ~10 éves, akkor most ~58 éves lehetsz. Kicsit kezdesz kifutni az időből ha vissza akarsz oda jutni. :B Nem rosszindulatból írom ezt, csak nekem fura hogy ez 2020-ban fogalmazódott meg benned. :F Persze jobb későn mint soha. :B

Egyébként kollégám a barátnőjével tavaly nyáron nyaraltak Kubában. Nagyon tetszett nekik, csak jókat mondott.

[ Szerkesztve ]

(#6) akaido


akaido
addikt

Kor és évek száma eltalálva. Ha leírnám az összes egészségügyi problémámat (nem panaszkodó típus vagyok) akkor lehet valóban szorít az idő. Szinte azonnal vissza szerettem volna menni, amikor '72-ben Gödöllőn állapodtunk meg.
Mennyi emlékem van...rengeteg. A fotókat, amit szüleim készítettek, diaképeket, ezeket fel kell(ene) dolgozni, mert állagromlás nem csak nálam van. Részletesebb leírással fogom kiegészíteni, folytatni. :K

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#7) Eastman válasza akaido (#6) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon jók a képek!
Erős vágyam volt eljutni Kubába, míg Fidel élt. Szerintem hamarosan "díznilend" lesz belőle, a nagy szomszéd közelsége okán, sajnos. Függetlenül a politika ingoványos mocsaraitól, Kuba már nem lesz az a Kuba.
Durva, hogy anno a szoc. országokból fillérekért el lehetett oda röpülni. Persze, ha kaptál útlevelet. :) Felvetted azóta a kapcsolatot valamelyik osztálytársaddal? Lehet, hogy visszafiatalítana a dolog...
(Amúgy a személyes találkozás alapján egy tízest simán letagadhatnál.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8) Stanlee


Stanlee
őstag

Nagyon remelem, hogy sikerul visszajutnod a 30-ik utcaba! Koszi a kepeket es a torteneteket!!!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#9) Avicularia


Avicularia
veterán

Szia

Nekem a volt feleségem volt 3 évet Kubában a családjával, 6-9 éves korában. A mostohaapja dolgozott kint, már nem emlékszem mit, de anyósom mindig Kubát emlegette, hogy ott milyen jó, nagyvilági életet élt, meg milyen előkelő helyen laktak, meg volt bejárónőjük. Ex asszony perfekt volt spanyolból, de mikor megismerkedtünk 88-ban ő volt 16 éves én meg 19, már csak egy pár szóra emlékezett. Ő is mindig vissza akart menni Kubába, de sose sikerült neki. 2016-ban hasnyálmirigyrákban hunyt el, 43 múlt akkor.

(#10) akaido


akaido
addikt

Egy levél jött Manolotól Anno '72 nyarán már ide Gödöllőre, küldtem is választ (akkor még ment a speckó kubai spanyol), de visszajött a levél: címzett ismeretlen...lehet nem engedték ki az országból a levelet? Akkor ezt az opciót nem firtattuk, nem volt senki párttag a családból, nem nagyon mertünk ugrabugrálni. Máig nem értem, faternak hogy sikerült kikerülnie egyáltalán(ő meg nem hajlandó beszélni róla, pedig már 90 elmúlt, már csak ezért is beszélhetne)? Vagy sok tiszta fenék volt az akkori vezetőknél, vagy sokat "tejelt" amikor visszajöttünk, "nemtom", ezt magával viszi sztem...bocs apa!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#11) akaido válasza Avicularia (#9) üzenetére


akaido
addikt

Őszinte részvét!
A kubaiak -hangsúlyozottan akikkel kapcsolatba kerültem- nem éltek fényesen, de azért nem is éheztek.(A jegyrendszerről, meg a speckó spanyol nyelvjárásról majd a blogban írok) Azt tudom, hogy némi rizikós! csencselés ment(félve nézegettek jobbra-balra-->besúgók lehettek köztük is?, de hogy pontosan, hogy azt nem tudom, mert ahhoz még "kárcsú vótam", hogy ebbe belevonjanak... :) Meg hát hiába éltem köztük, és szinte azonnal befogadtak, mégiscsak külföldinek számítottam, bár nem voltam orosz- azokat utálták: Külön suliba jártak, külön busszal, ezért én is utáltam őket ismeretlenül is. :) Az összes többi KGST országból származó gyerek kubai suliba járt.

Stanlee:
Jövőre tervezzük tesómmal! 50 éve lesz, hogy nem voltunk ott! :K

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#12) Avicularia válasza akaido (#11) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi de már 98-ban elváltunk.
Ex-anyós mesélt ezt-azt, hogy milyen jó volt. Meg volt Magyarországon csomó kubai ismerőse. Meg arra emlékszem ,hogy az asszony mondta, hogy neki nem volt szabad az iskolában inni a csapból amit az osztálytársai ittak. Amikor egyszer mégis ivott, akkor egy hétig fosott tőle, olyan baktériumok voltak benne, ami az ottaniaknak meg se kottyant, de egy külföldinek nem nagyon tett jót.

(#13) Tim82 válasza akaido (#10) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehetett ez anno azért is, mert pont nem helyezkedett elég jól, apám felesége (most 68 éves) így volt a hatvanas években Kubában családostul. Az apja vegyészmérnöki végzettségű volt, "önkéntes kijelöléses" alapon, mint a vezetésnek nem túl jól fekvő, nem párttagot küldték ki, hogy mint a hazai műtrágyázási eljárások szakembere segítse a baráti Kuba mezőgazdasági termelési programját, azt hiszem, úgy 3 évre.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15) akaido


akaido
addikt

Tökéletes megoldás! 💥🔆✔

Most kezdtem el "duolingozni", hogy legalább a jövőre tervezett útra valamennyi visszajöjjön, mert ahogy 3 hónap alatt perfekt voltam, itthon 3 hónap alatt perfekt nulla lettem, mert sehol nem kellett használni. :(((

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#16) akaido válasza Avicularia (#12) üzenetére


akaido
addikt

Igen az más "kávéház" ebből az egészségügyi szempontból.
A vállaim tele vannak trópusi betegségek elleni oltásnyomokkal. mielőtt kimentünk kaptunk vagy 3-at ( himlő meg mittomén mi ellen), meg ott is a suliban is. Amikor megkaptuk, 2 napig alig mozdult a karunk, annyira fájt.

Tim82:
Ez könnyen lehet, mert voltak "agromókustól" kezdve, orvosokig, mérnökökig sokan szakemberek. Lehet pont azért a nem pártbelieket küldték, mert gondolták, azok nincsenek "tűzközelben" így nulla vagy csak kevés rizikós infóval tudnának "szolgálni". Biztosan tudom apámtól, hogy voltak ott párttagok is, na gondolom ők figyelték meg azokat akik nem voltak. Üldözési mániájuk volt a hidegháborúban, meg ugye Miami csak egy ugrásra_úszásra_evezésre volt....

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#17) Tim82 válasza akaido (#16) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem inkább amolyan "büntetésnek" számított Kuba, tehát kb. az a választás volt sok szakembernek, hogy szaktudás ide vagy oda, mivel nem a "mi kutyánk kölyke" vagy, vagy választhatsz a kirúgás és utána közveszélyes munkakerülőnek bélyegzés, vagy a kubai "kiküldetés" közül, ahova egy elvtárs szakembernek nincsen kedve menni.

Az általam említett példa pl. azért nem volt a "mi kutyánk kölyke", mert részben elszegényedett, hontalanná vált délvidéki dzsentri családból származott, részben nem tudta elég ügyesen titkolni, hogy mélyen vallásos katolikus, súlyosbítva azt, ami amúgy is abban a korszakban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18) akaido válasza Tim82 (#17) üzenetére


akaido
addikt

Apukámmal beszéltem, és azt mondta, hogy volt egy párt pártfogója, aki segítette abban, hogy egyáltalján arra a listára kerüljön, akik szóba jöhetnek a külföldi melóval kapcsolatban. Aztán hogyan hálálta meg neki arról nem beszélt az istennek sem...ööö...hogy-hogy nem elvtársak. :) (idézet Hofitól)
A "bünti" az megvolt, mert apukám kb. 7-8 kilót leadott: cirka 40 fok árnyékban, a folyamatos utazás, munka megviselte, pedig akkor még csak 41-42 éves volt.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#19) Tim82 válasza akaido (#18) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hozzáteszem, az én példám majd' egy évtizeddel korábbi, aztán a hetvenes évek elején ez lehet, hogy már totál más volt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20) sike!


sike!
tag

Irigykedek, ilyen gyermekkori emlékek keveseknek adatnak meg! Mi imádtuk Kubát, 2018-ban töltöttünk el pár napot a párommal, Varadero (tudom, tudom) volt a székhely, de Havanna nem maradhatott ki, plusz odaúton bámészkodtunk kicsit Matanzas-ban is. Nem volt viszonyítási alapunk, de a havannai idegenvezetőnk szerint nagy változások tapasztalhatóak. Sorra épülnek a luxusszállodák, a fiatalok a "nyugati" trendet kezdték el követni, márkás ruha, mobiltelefon. Hogy ebből mi igaz, azt nem tudom, mindenesetre nekünk pl. élmény volt a szegény-negyedben 1 CUC-os pizzát enni kartonpapírról, vettünk hármat, egyet odaadtunk a parkban focizó srácoknak, vagy bevedelni 1 üveg Havanna Club-ot és utána úgy jól érezni magunkat, hogy mindenki csak mosolygott rajtunk. :)

(#21) akaido


akaido
addikt

Grat!
Eastman ezért jegyezte meg, hogy addig lenne érdemes kimenni amíg még a "régi" Kuba "varázs" él. Obama elnöknek tulajdonítom ennek az enyhülési-"hígulási" időszak kezdetét.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22) pengwin válasza akaido (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Ez egy nagyon egyedi kaland és élettapasztalat, szerencsés vagy és kicsit irigyellek érte***.
Az UPC gondolom a kubai pionyír szövetség nevének rövidítése. :)

***: Anyukám és nagybátyám sokszor a fejemhez vágják, hogy ők olyan helyeken jártak, ahova én sose fogok eljutni: Jugoszlávia, Csehszlovákia, NDK, Cirmos Cica Cafrangos ...csája. Remélem igazuk van! :))

(#17) Tim82
Édesapám tengerészeti szakközépiskolába járt Budapesten.
Az éltanulók mentek a MAHART tengerjáró hajókra, apámék meg a balatoni személyhajókra. Ugyan bűntetésnek volt szánva a balatoni vagy dunai/folyami beosztás, de mindkettővel még mindig eléggé kiváltságos helyzetűnek lehetett tekinteni a diákokat. Pl. a dunai hajósok is kijuthattak külföldre, akár nyugatra is, és hozhatták haza a nyugati termékeket fusizás céljából.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#23) akaido válasza pengwin (#22) üzenetére


akaido
addikt

Igen az: Aweriot is kitalálta. :K
Nyilván egy 10 éves gyerek teljesen másként éli meg az élményeket, mint majd egy közel 58 éves, aki jövőre már 59 leszek-ha leszek- és majd kimegyünk 50 év elmúltával Havannába a tesómmal. Teljesen más élményeket várok.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.