2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Ki a felnőtt ember?

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Egy barátnémmal gyakran bonyolódunk az élet nagy kérdéseibe élő/virtuális beszélgetéseink során, amelynek az a velejárója, hogy néha a teljesen eltérő véleményünk van egy adott témáról.
Most például a címben szereplő kérdés okozott köztünk parázs vitát (melyet nagyon élveztem...), és mivel vélt valós igazamról nem tudtam őt meggyőzni, felmerült bennem, mi van ha hogy én tévedek.

Szóval ki a felnőtt ember? Ennek meghatározása abból indul ki, hogy (szvsz) egyáltalán rendelkezünk e céllal, egy iránnyal, amit követve haladhatunk annak megvalósítása felé. Egyáltalán ismerjük e magunkat annyira hogy a helyes irányt határozzuk meg...?
Ha megvan az irány, akkor a következő lépés a cselekvés; nem repül a sült galamb a szádba, tenned kell érte hogy megvalósuljon a célod. De nem mindegy az idő, a hely, az eszköz. Szerencse is kell. Kitartás. Elkalandoztam, vissza!

Áttérek a konkrétumokra: kerek perec kimondta hogy én nem vagyok felnőtt, nem olyan a gondolkodásom, sőt, egyenesen gyerek vagyok. És amikor kimondta, nem értettem; meglepődtem.
Értetlenül bámultam a betűket...

Az Ő elgondolásában minél előbb függetlenedni kell a szülőktől, és önálló életet élni. És itt jön a csavar. Én mindíg is előrelátó, a jövőn aggódó, előre tervező típus voltam. Ahogy haladok az életben, ezek a dolgok egyre erősödnek bennem. Nyilván ezért is van már a tervem: én kertes házat akarok, feleséggel, két gyerekkel.

És jöttek a kérdések: miért nem élek már külön a szüleimtől, elvégre 26 vagyok, gondolkozok e azon ki legyen a feleségem, hol, hogyan élek majd x év múlva?

Igen gondolkozok rajta, talán túl sokat is. De a terv megvan, és annak hogy megvalósítsam, áldozatul kell hogy essen néhány olyan dolog is amit ő kifogásol. Nem akarta megérteni...

Nem látja hogy mit teszek érte: spórolok. Minek költözzek külön, ha jelenleg egyedülálló vagyok, ha az albérlet viszi a pénzem, a megtakarításom? Ezt a pénzt majd visszaforgathatom pár év múlva... Miért baj az, ha a szüleimmel élek és ennek több előnye, hogy spórolni tudok, és a ház körüli teendőkkel is tisztában vagyok/leszek? És ez hatványozottan igaz arra az esetre ha egyedül vennék ki egy lakást. Na akkor aztán maradna a perselyben...200 forint...
Még azt se lehet rámfogni, hogy elvárnám a főzést/mosást, hogy engem kiszolgáljanak... Utóbbihoz tényleg nem konyítok, de ennél jóval nehezebb dolgokat is simán megoldottam, kétlem hogy kifogna rajtam.

Hiába gondolja a különélést fontos és majdnem minden előtt állónak, rögtön a felnőttkor derekán, felnőtt ember akkor lesz valaki, ha a cselekedeteiben tükröződnek a kitűzött tervei. Ha a felelősség és a döntés amit csakis önmaga visel, (hiába van társa), meghatározza későbbi életét, és befolyással van elkövetkező tetteire is...

Ti mit gondoltok?

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Az a felnőtt aki képes önállóan megélni a saját lábán.

Érthető az is, hogy ha meg tudod oldani a lakhatásod 0Ft-ból az egy nagy előny.

(#2) Crystalheart válasza D1Rect (#1) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Néha önállóan, a saját lábadon könnyebb megélni, mint a fél rokonsággal... :D Mondjuk mindenképp drágább, de néha egyszerűbb és könnyebb.

[ Szerkesztve ]

(#3) GrandeP


GrandeP
őstag

Nincs hitele és nem otthon lakik, de nem élősködik havernál vagy koliban..
Van munkája és pénze, annyi ha kell tudjon adni az Ősöknek, vehet alkoholt és nőt..

Kb ennyiben kimerül, a többi már nem a felnőttséget definiálja...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#4) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Fontos ezt definiálgatni? Vannak terveid, céljaid, úgy érzed, hogy ezen az úton kell haladnod feléjük, hajrá. Számít, hogy ki milyen elvont skatulyába helyezne? Szerintem nem...

Egyébként sajnos, ha az első hozzászólásos definíciót vennénk felnőttnek, akkor a felnőtt lakosság egy szép része nem lenne felnőtt, ha pedig a harmadikat, akkor brutálisan nagy része nem lenne az. Ha az önállóságba nem tartozik bele az, hogy egy bank segít, akkor meg az egyes kb. egyenértékű a hármassal.

[ Szerkesztve ]

(#5) D1Rect válasza Szten Márs (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Sry, még egy kicsit korán volt.

Az a felnőtt aki képes önállóan a saját munkájából megélni.

Egyébként tényleg nagyon kevés a felnőtt.

(#6) Crystalheart válasza D1Rect (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akkor ez valami történelmi korhoz kötött definíció? :) Mert nem is oly rég volt idő, mikor aki egyedül képes volt megélni, az többnyire csak egy nincstelen zsellér volt. Nem poénból élt együtt akár 3-4 generáció is.

(#7) Szten Márs válasza D1Rect (#5) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem értek egyet a definícióval (pl ez esetben házastárs segítsége kizárt),de igazából a mondandóm lényege inkább az lett volna, hogy nem látom jelentőségét, hogy definiálgassuk ezt. Így tulajdonképpen igazán annak sincs jelentősége, hogy egyetértek-e ezzel a definícióval, vagy sem :)
A kollegának vannak céljai, azokat építi, szubjektív skatulyákkal mi a fenének foglalkozik? Csinálja azt, amit tennie kell :K

(#8) Crystalheart válasza Szten Márs (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

+1

(#9) D1Rect válasza Szten Márs (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha valaki a másik emberre van utalva, az nem felnőtt.
Ha két egyébként önállóan is életképes ember összeházasodik, akkor erősebbek lesznek mint külön-külön.

(#6) Crystalheart: Nem, ez az én definícióm.
Melyik történelmi korban élt együtt 4 generáció? :F

[ Szerkesztve ]

(#10) Crystalheart válasza D1Rect (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Amennyiben a dédi túlélt, annyiban 1900 előtt szinte mindig, a nagypapa nem ment mindig fejszével az erdőbe megöngyilkolni magát, és magára sem hagyták. Igaz, kevesen éltek addig.

De nem is ez a lényeg, mert 3 generáció simán együtt élt, és igen gyakran is.

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.