2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hasznos alkalmazások 2. rész: akasztófa

Írta: | Kulcsszavak: akasztófa . játék . alkalmazás

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Hosszú idő (pontosan 3 hónap) után elérkezettnek láttam az időt, hogy folytassam ezt a sorozatot. A következő kiszemeltem ismét egy magyar fejlesztésű alkalmazás, az: akasztófa.

Eredményei

A játékot már 50 ezernél többen töltötték le, és az eddigi (782) szavazatok alapján a jónak mondható 3,5 csillagot kapta meg. Én személy szerint ezt elég szerénynek érzem, de lássuk miért is kapott ennyit ez a játék.

Optimalizáltság

Ennél a játéknál sincs szükségünk erős vasra, szinte mindenen elfut, hisz ez is csak egy 2D-s játék. Én a játékot egy LG G Pad 8.3-mon teszteltem, nem találkoztam hibával.

Amit az akasztófáról tudni kell

Az akasztófa játékot papír és ceruza segítségével kettő vagy több játékos játszhatja. Az egyik játékos gondol egy szóra, és a másik játékos megpróbálja kitalálni a szót a szóban szereplő betűk kitalálásával.A kitalálandó szót a szóban szereplő betűk számával megegyező számú és elrendezésű vízszintes vonal reprezentálja. A találgató játékos javasol egy betűt, mely ha szerepel a kitalálandó szóban, a betű helyének megfelelő vonalakra ráírásra kerül. Amennyiben a betű nem szerepel a kitalálandó szóban, úgy egy stilizált akasztófa egy része kerül lerajzolásra.
A játék akkor ér véget, ha az akasztófa (és a benne lévő emberalak) teljes egészében megformálásra kerül, vagy kérdező az összes betűt kitalálja. A játék végét jelentő stilizált ábra megjelenésében eltérő lehet: egyes esetekben az akasztófa áll 7-10 vagy több vonalból, valamint az emberalak is hasonló mennyiségű vonalból. Nehezítésnek számít, ha ennél kevesebb elemből állnak a részek, könnyítésnek, ha több elemből. Az is könnyítés, ha a feladvány szófaját vagy témáját tekintve a feladó segítséget ad.

A játék

Ha ezt a játékot nem is tollal és papírral kell játszani, mégis nagyon élvezetes így elektronikus formában is.
2 játékmód közül választhatunk, az egyik a hagyományos, míg a másik a küldetés, amiről később írok részletesebben. Sajnos a jobb felső sarokban egy kis reklám található, amit nem lehet eltüntetni.

Kezdjük a bemutatást a hagyományos játékmóddal. Itt betudunk állítani 3 nehészségi fokozatot, valamint egy véletlen nehészségű is kezdeményezhetünk. Indulhat is a játék.

Meg kell jegyeznem, hogy még a könnyű fokozat is okozhat fejtörést, ha nincs szeszerencsénk a megfelelő betűk kiválasztásában. A szavak nekem tetszenek, bár a nehéz fokozaton már volt egy két kacifántos szó.

A küldetés opció arról szól, hogy van 100 feladvány, ami folyamatosan nehezedik, egy időintervallumon meg kell oldani, 3 élettel. 10 küldetés után kapunk egy életet, max. 5 életünk lehet. Nincs információm hogy valaki kivitte volna eddig (nem nagy esélyt látok rá).


Összegzés

Nekem tetszett ez az alkalmazás, bár lenne még mit csiszolni rajta szerintem. Én a 10 pontból egy 8-ast szavazok neki, kommentben viszont jöhetnek a szavazatok, hogy Ti mennyit adnátok neki.

KÖSZÖNÖM, HOGY ELOLVASTAD, REMÉLEM TETSZETT!

Hozzászólások

(#1) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Várom a véleményeket. :)

(#2) rdt89 válasza f(x)=exp(x) (#1) üzenetére


rdt89
addikt

Nagyon jó lett, én is írtam anno egy ilyen összesítőt, persze messze nincs ilyen részletes. :)alkalmazás/játék
Lesz még folytatása, egy harmadik rész? :)

[ Szerkesztve ]

(#3) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Köszi. Még nem tudom. :)

(#4) f(x)=exp(x) válasza rdt89 (#2) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Hali! Készül a 3. rész.

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.