Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) konti2


konti2
csendes tag

Szóval pontosabban kifejtve az a problémám, hogy elég sokszor megáll a hang egy-egy nagyon kis időre. Vagyis pontosabban nem áll meg, hanem olyan, mintha a gép hirtelen nagyon leterhelőde, annyira, hogy már a hangot sem tudja lejátszani. Persze ez az egész csak kb 300-500 ms-ig tart, de kellőképpen zavarő(főleg, amikor cool edit pro-ba sávokat veszek fel). Észrevettem még egy problémát, ami szerintem kapcsolatban van ezzel: Ha elég sokáig nem szólalt meg a hangkártya, és elindítok egy mp3-at, akkor bejön a winamp, kiírja a szám címet, de nem induul el a zene...egészen addig, amíg el nem veszti a winamp a fókuszt.Fókusz elvesztés után még vagy 3s és, aztán nagy nehezen elindul. Miután elindult, és egy másik mp3-at indítok, akkor az már gond nélkül elindul, szóval normálisan működik(leszámítva az e közben is fel-feltűnő berecsegéseket).
Nem hiszem, hogy a hangkártya lehet a ludas, mert ugyanez van az alaplapi hangkártyával, és a SBLive-val is.

a konfig:
MSI 845 PE Max
P4 2GHz nincs húzva (50C)
512DDR (333MHz, de csak 266-on fut, mert nem ismeri fel az alaplap...ki tudja miért?)
MSI GeForce4 Ti4200
80 GB Maxtor HDD
asszem ennyi, ami lényeges

szóval ha van valakinek valami jó ötlete, hogy mi lehet a gond, akkor azt szívesen veszem

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Hangkártyának mit használsz?

(#3) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

No,a végét is el kellett volna olvasnom.
Én valami IRQ hibára gyanakszom.

(#4) Sidaries válasza konti2 (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Milyen oprendszer? Nem tudod megnézni a procihasználatot amire te is gyanakszol? Ha 100%-on megy milyen progi használja? Nem csak netezés közben csinálja.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#5) konti2


konti2
csendes tag

A rendszer tulajdonságainál most 38% szabadot móír ki fut:explorer,dc++,winamp,norton firewall, f-prot real time protector, deamon. de szerintem még ezek is mind keves ahhoz, hogy a hongot beszarassa. Az IRQ hiba nem valószínű, ha mind a két hangkártya ugyanúgy viselkedik, nem? Nem csak netezés közben fordul elő.

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#6) konti2


konti2
csendes tag

Megnéztem, ha újraindítom a gépet, és leállítok minden fölösleges folyamatot(firewall, antivirus stb stb) akkor 74%.
Win98SE az op rendszer

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#7) Sidaries


Sidaries
őstag

Xp-re még nem gondoltál? Vagy legalább egy formatra? Szerintem ezek közül az egyik biztosan megoldaná. Mióta van fent a rendszer? A 98-nak tapasztalatom szerint kb. fél év az ideje. Utána jót tesz neki a format c: .

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#8) konti2


konti2
csendes tag

Nem hiszem, hogy az op rendszer oka lehet...miért is lenne?! De most kipróbáltam, hogy meddig nem szólal meg a winamp. Win.commanderbe rákattintottam agy mp3-ra, elindult a winamp, és kb 1,5-2 perc múlva el is indult a szám. Mi a franc miatt lehet ez?

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#9) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Esetleg vehetnél egy AMD-t :)

(#10) Zsiba


Zsiba
senior tag

DMA engedélyezve van-e a meghajtóidra?
Meg lehet probálni, hogy egyenként leállítgatod a háttérben futó processeket, hátha valamelyik időnként túlságosan megterheli a rendszert.
Mi a helyzet a játékokkal? Ott is akadozik a hang? Mert ha nem akkor már szűkíteni lehet a kört (Winamp?)

Aztán legújabb drivereket beszerezni! Alaplap, hangkártya... Winamp reinstall, stb...

Valahogy csak ki lehet szúrni a hibát...

''One Ring to rule them all...''

(#11) konti2


konti2
csendes tag

Felvettem, hogy mégis mi a probléma, ezt elérhetővé tettem ide:
web.tar.hu/konti/minta.mp3
Igen a játékok alatt is csinálja, és tényleg...mintha a lemezművelet szaratná be az egészet. A felvételnél lejátszottam winampal a dalt, és közben (nem futottak processek) néhány MÁSIKNAK az fájl infóját töröltem le.
Kipróbáltam, és ha zenehallgatás közben másolok, akkor a zene totál beszarik.

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#12) Zsiba válasza konti2 (#11) üzenetére


Zsiba
senior tag

DMA engedélyezve van?

''One Ring to rule them all...''

(#13) konti2


konti2
csendes tag

hmmm... ez érdekes... nem volt engedélyezve a DMA se a CD-rom-ra, se a vinyóra, engedélyeztem, és most már nem csinálja se a fájl infó törlésnél(ennél még néha egy nagyon picit), se másolásnál. Asszem ez bejött, de első szám lejátszásnál még mindig beszarik a winamp.

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#14) Zsiba válasza konti2 (#13) üzenetére


Zsiba
senior tag

Akkor egy lépéssel közelebb a végső megoldáshoz! :P
Winamp reinstallt javaslok még.

''One Ring to rule them all...''

(#15) Sidaries


Sidaries
őstag

Ha Amd-d lenne akkor azt mondanám Latency patch, de így inkább tényleg a reinstallok a valószínűbbek.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#16) smith


smith
csendes tag

a konfig:
MSI 845 PE Max
P4 2GHz nincs húzva (50C)
512DDR (333MHz, de csak 266-on fut, mert nem ismeri fel az alaplap...ki tudja miért?)
MSI GeForce4 Ti4200
80 GB Maxtor HDD
asszem ennyi, ami lényeges

OFF: a P4 2GHz -es procid 400 FSB -s és ezért a ramod is 266-on megy, ha lecseréled 533-asra akkor fog menni a ramod 333-on

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.