Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3) gykarcsi válasza shift+ő (#1) üzenetére


gykarcsi
tag

Csá! Megelőztél, pont tegnap gondoltam rá, hogy nyitni kellene egy ilyen totyikot. Remélem pörögni fog.
A multkor volt nálam 1 linksys ata egység,
[link]
noephone-val használtam, nagyon jó volt. Ára kb. 20.000 huf. Routerre rádugva, majd rákapcsolva bármilyen telefon,és megy a dolog. Két vonalat is lehet vele kezelni. Szerintem ez a legjobb megoldás+hozzá 1 vezetéknélküli telefon. A hangminőség jó, biztonságos volt, netszakadás után 15 mp-pel újra üzemkész volt. Külon led jelzi rajta ha él a vonal. Ha lejár a vezetékes előfizetésem rögtön váltok ilyenre.
Ha nincs net akkor gubanc van, de végszükség esetén ott a mobil. A neophone előnye még, hogy nincs előfizetés, csak a percdíj

[Szerkesztve]

(#21) shift+ő válasza smelo (#20) üzenetére


shift+ő
senior tag

Köszönöm a szóbeli infrormációkat, nagyon tanulságos volt.

Érik az elhatározás, hogy beállítsak egy IP-s készüléket otthonra.

Erősen hajlok a LinkSys PAP2 fele az ára miatt, de a tied is birizgálja fantáziámat.
Igazábol, ha MAX 20K-ért hozzá lehetne jutni egy WiFi-s Voip készülékhez, az lenne a nyerő.

(#46) kkriszo válasza canniball (#45) üzenetére


kkriszo
csendes tag

Pont a nevesíthetőség problémáját oldja meg a sip proxy (location database) és egyéb szolgáltatások pl. hangposta vagy PSTN hívószám hozzárendelés és társai. Persze lehet trükközni pl. DDNS, de én nem vagyok híve. Egyébként én sem vagyok feltétlenül szolgáltató párti, de ilyen esetekben nem árt, mert ez nem olyan dolog amit kvázi egyszerű felhúzni, mint egy email vagy webservert. Na meg a plusz szolgáltatások amiket kaphatsz az mindenképp megéri. Ja igen most fogják Magyarországon piacra dobni (néhány héten belül) a Linksys új IP telefonját (SPA-941). Sikerült egyet kipróbálnom és az nagyon teszett. Design tisztára mint a Cisco IP telefonjai. Hangminőségra profi még a G.723 codec-kel is egész jó (kb. mobil teló minőség).

(#47) canniball válasza kkriszo (#46) üzenetére


canniball
nagyúr

''...most fogják Magyarországon piacra dobni (néhány héten belül) a Linksys új IP telefonját (SPA-941).''
És az árát is láttad? :((

''...én sem vagyok feltétlenül szolgáltató párti, de ilyen esetekben nem árt...''
Azt hiszem én is megmaradok ennél a megoldásnál.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60) kopee


kopee
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hátha van valakinek tapasztalata e téren.

Egy irodából lenne szükségünk 12-14 kimenő vonalra (telefon marketing)
Már megvannak a szükséges kütyük (linksys spa8000 és több pap2t)

Eddig voipbuster-t használtunk, azonban a megnövekedett használat miatt lekorlátozták az ingyenes hívásokat.

Ez valamilyen szinten érthető is, mivel a Betamax rendszeren keresztül IP-re nézik a felhasználást. Ezzal sajnos a többi Betamax klón is kiesett mint pl voipwise freecall és társai.

Olyan megoldást keresek, ahol felhasználónként kapunk ingyenes perceket, vagy 3-4 forintos percdíjjal másodperc alapú számlázás működik.

Kerestem céges szolgáltatókat, azonban ami csábító lenne, mind pl a [www.siptraffic.com] , ott nem enged regisztrálni.

Várom segítő válaszaitokat, valamint megjegyzéseket a problémákkal kapcsolatban.

Üdv: kopeee

[ Szerkesztve ]

kopee

(#73) n@p@lm válasza emitter (#71) üzenetére


n@p@lm
őstag

az attól függ....
én most "álltam" át, ezt https://www.actionvoip.com/ [link] használom, gombokért tudsz telefonálni vezetékesbe és mobilra.
én vettem egy linksys pap2t voip adaptert és a hagyományos analóg (vez. nélküli) készülékemet dugtam rá.

[ Szerkesztve ]

(#89) Greenbook válasza zichie (#88) üzenetére


Greenbook
tag

PAP2T, SP2102, SP3102 eszközök is voltak rácsatlakoztatva tesztelés céljából a T-mobil mobilnettel üzemelő 3G routerre és rendeben volt a szolgáltatás.

http://csatlakozok.atw.hu

(#96) Greenbook válasza zichie (#95) üzenetére


Greenbook
tag

Maximum egy hónapja esett az utolsó teszt.
Holnap kipróbálom ismét és jelzek az eredményről.
PAP2T és SPA302 lesz a tesztalany T-mobile stick-et csatlakoztatva egy TL-MR3220 routerbe.
Voipbuster és Ephone szolgáltatásait tudom tesztelni a fenti eszközökkel.

http://csatlakozok.atw.hu

(#347) sparks


sparks
senior tag

Nekem VoipYo a Mobilevoip szoftverrel a Vodafone hálózatán még edge módban is tökéletesen használható Zuglóban (Samsung Galaxy S2). Mondjuk a Voda hálózata most nagyon jó lett az utóbbi időkben.
Igaz van egy kb. 0,5 sec késés a hangátvitelben, amit mind a mai napig nem értek, hogy ilyen hardverrel miért is esik meg. A Linksys ATA egységen keresztül észrevehetetlenül kevés a késés...

A másik: superdeal nem jelenti azt, hogy hetek múlva már nem lesz az a tarifa. Csak egy példa:
Voipdiscount vonalas telefonok hívására superdeal már 2006. decembere óta vagy legalábbis azóta van náluk ilyen előfizetésem és azóta "ingyen" telefonálok náluk. Mind a mai napig superdeal.

[ Szerkesztve ]

(#678) mrkivancsi válasza tlac (#677) üzenetére


mrkivancsi
csendes tag

Ahogy látom a http://hanstel.hu/index.php -t , regisztrálatlan telefonról, csak két szolgáltatótól van lehetőség PIN kódos -regisztrálatlan- híváskezdeményezésre. A callingcredit-nél és a dialnow-nál. A telefonos hölgy elmondja, ha nem regisztrált számról indítod a hívást akkor kell a 3-as gombot, majd a PIN-t beütni..
A gondom ott volt leginkább, hogy több szolgáltatónál is be volt regisztrálva ugyanaz a számom, ezért nem jött létre a kapcsolat.
Ezen a kis képen látszik a legalsó hívás, hogy duplázott, sőt triplázta is a számokat. Ez is egy francia mobilszám volt csakúgy , mint pénteken. Akkor is ugyanezt csinálta.
http://www.kephost.com/images4/2012/6/11/1sbalwnyj6z367bdu4lq.gif
No ekkor még több helyre is be volt regisztrálva a hívó számom. Ezek szerint nem tudja így kezelni a rendszer. Mivel mindegyik betamax/dellmont szolgáltató összefüggésben van valamilyen szinten egymással. Tehát kivettem mindenhonnan, kivéve a callingredit számregisztrációt.
PAP2 + DECT telefonon egy neophonex-es számról hívtam. Volt olyan hívásom is, amikor regisztrált szám nélküli volt a hívás, de most látom, hogy azokat csak kicsörgettem, nem vettem fel.

(#720) mrkivancsi válasza tlac (#719) üzenetére


mrkivancsi
csendes tag

Nem az egy sima mobil telefon volt csak. Az hozzátartozik, hogy az actionvoip egy PAP2-be volt beregisztrálva, melyben csak gyorshívás menüben szerepelt ez a mobilszám. Korábban benne volt ez a mobilszám az user-nél, de előtte kivettem a PAP2-ből és a actionvoip webes részéről egyaránt ezt a mobilszámot.
Nem tudom , hogy mi és miért irányította a hívást a mobilra. talán majd 1x rájövök, de egyelőre rejtély:)

(#722) mrkivancsi válasza tlac (#721) üzenetére


mrkivancsi
csendes tag

Az ip kall-nál http://phone.ipkall.com/
megadod a valamelyik körzetszámot pl. 360
SIP user: actionvoip user
Hostname: sip.actionvoip.com
Email: egy érvényes email (erre küldik az usa számot) Én az actionvoipos emailt adtam meg.
Password: actionvoipos pw

Persze bármely SIP szolgáltatót be lehet írni.
A rendszer aktíválása 24 órán beül megtörténik. Visszahívott kb 8 órával később egy kaliforniai körzetű szám, ill. csak kicsörgött 2-3 mp-re _ más fórumon olvastam , hogy ez egy kontroll a cégtől, hogy létező vagy egyáltalán. ez a hívás is korábban említett mobilszámomon csörgött ki, pedig nem adtam meg nekik :U
Amikor az usa számot hívod, akkor az a regisztrált accountodra (nálam az actionvoip) csörög ki. Nem is ezzel volt/van a gondom, hanem aPAP2 hogy a francba irányította át a mobilomra.Holott a PAP2-re rakott actionvoipos telómnak kellett volna csak megcsörrenni.
Amennyiben a mobilodon van bármely SIP-es betamaxos/dellmontos szolgáltató regisztrálva,és azt az usert az ipkall-on beregezed, akkor az usa szám hívása a mobilodra megy ki. Ezt az usa számot is beregisztrálhatod a mobilodra, vagy az ata-ra a szolgáltatód webes felületén.

[ Szerkesztve ]

(#1019) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Használ itt valaki DECT-es készüléket, akár ATA-n keresztül, akár IP-s DECT-et (pl Gigaset IP vonal)? Arra vagyok kíváncsi, hogy wifi hálózatban melyik dect mit produkál hangminőség terén. Jelenleg egy PAP2T-m van 2 db vezetékes telóval, és az egyiket lecserélném DECT-re.
amin még gondolkodom, hogy dual telefont venni, ami hagyományos vonalat is tud kezelni, meg Skype accountot is. Az egészet rákötni egy Fritzbox-ra és egész jó kis költségoptimalizáló telefonrendszerem lesz :-)

(#1120) sumsang válasza club1 (#1117) üzenetére


sumsang
aktív tag

Az előbb felnyomattam én is 10€-t, azaz költégekkel áfával 12,31€-ba ,azaz 3.487,39 Ft-ba került, ami visszaosztva 283,30 Ft/€ árfolyamnak felel meg..
Ebben az esetben , mint az alábbi képen is látható SIP-en keresztül használtam egy átbuherált PAP2NA analóg telefon adapter (2 vonal kezelésére alkalmassá tett) készülékkel, amire egy dect telefont csatlakoztattam.

Vezetékes mo.-i számra a hívásdíj = free (120 nap, heti 300ó) Amennyiben a 120 nap letellik, illetve a 7 napon belüli a vezetékes hívások a 300 percet meghaladják, abban az esetben a vezetékes hívásdíja 0.012€/min, azaz = 3,4 Ft/perc-re változik.
Mobilra a hívásdíj: 0,005€/min x 283,30 Ft/€ = 1,4165 Ft/perc !!!!
Tehát brutál jók az árak, főleg a mobilé !!! :)
http://i.imgur.com/lKeDK.gif
Kérdés, hogy meddig ??!! :DD

Hálás köszönet CineDOG1 fórumtársnak az infóért :R

(#1236) sumsang válasza Mulderpapa (#1228) üzenetére


sumsang
aktív tag

Jó ez a cucc, de sztem jobban jársz és kb. ugyanennyibe (kb 15 eFt-ba) kerül egy Wi-Fi-s Tplink + egy PAP2T.
Ezek előnye, hogy a Wi-Fi-n kívül 4 UDP (RJ49 adatátvitel) és 2 FXS (RJ11 telefon) portod lesz.
Amúgy jó cuccok a linksys készülékek, de nem olcsóságukról híresek.:)
8-9 éve használok 3 db linksys,/sipura készülékeket, probléma mentesen.
TP-link: [link]
PAP2T: [link]
Alkalmasint, ha kedved és affinitásod van a barkácsoláshoz, akkor a két vonalat egy kapcsolóval meg lehet oldani, hogy egy telefon kezelje a két vonalat. Régen lehetett kapni SPS1001-et, mely tudta kapcsoló nélkül, vagy a régi PAP2NA [link] készülékekre kellett egy SPA1001-es firmwart rakni és akkor az is tudta egy telóval a 2 vonalat.
A LINE1-re pl. a freevoipdeal-t, a LINE2-re az ephone, neophonex, stb. Alapból a LINE2-re van állítva a kapcsoló, mert azon állandóan elérhető vagy akár földrajzi, vagy nomadikus (0621) számon. A LINE1-re pedig akkor kapcsolsz, ha beszélni akarsz.

(#1829) sumsang válasza ablack (#1827) üzenetére


sumsang
aktív tag

Igen, ezt is használható pl. földrajzi, vagy 0621-es számmal,
Ezt a két VOIP vonalat (egy telefonnal) a SPA1001-el lehet megvalósítani. Ergo ugyanazon a telefonon lehet fvd-keresztül hívásokat indítani és pl. a epfone számodon hívásokat fogadni. Pl. az ephone 99 Ft-ot kér havonta a földrajzi/0621-, a neophonex 0621- ingyenes.
Az ephone kedvező árfekvésben forgalmaz pap2t készülékeket, ez a SPA112 elődje, ezekre a készülékekre is rá lehet tenni a két vonalat, de ez sajna 2 telefont igényel, vagy egy RJ11-es kétáráramkörös kapcsolóval egy telefonosra lehet alakítani.
Mivel az eredeti SPA1001-es készülék ritkaság manapság, (a kinaiak pedig nem megfelelőek 1 vonalasak) ezért ha régi pap2 készülékhez hozzá lehet jutni, arra rá lehet pakolni az spa1001 firmware-t és akkor az is egy telefonon tudja a 2 vonalat működtetni.
Ugyanezek a lehetőségek egy okostelefonra is megvalósíthatók és ez nincs helyhez kötve. Igaz utóbbi megoldás kicsit többe is kerül és kell hozzá egy Wi-Fi router is :)

[ Szerkesztve ]

(#1830) sumsang válasza sumsang (#1829) üzenetére


sumsang
aktív tag

Még annyit, hogy vannak linksys/spa voip telefonok is, melyek tudnak kettő sőt három vonalat is kezelni. Így nem kell külön ata és telefon...:)

[ Szerkesztve ]

(#1853) g0dl válasza meko1 (#1852) üzenetére


g0dl
addikt

És az analóg telefonod tud két vonalat kezelni?
Vagy hogy gondoltad közösíteni a normál analog vonalat, és a pap2-ből jövő voipból analógosított vonalat?

(#1860) sumsang válasza meko1 (#1856) üzenetére


sumsang
aktív tag

Igen, az egyik telefonodon marad Tcomos, ahogy eddig is volt.
A routered egyik udp portjára rácsatlakoztatod a pap2-t. A routered DHCP kioszt egy IP címet a pap2-nek. Ezt az IP-t beírod a böngészőbe és bekonfigolod a LINE1-re az FVD-t, majd a LINE1 (RJ11 portra rácsatlakoztatod a másik analóg telefont.

(#2072) sumsang válasza ablack (#2071) üzenetére


sumsang
aktív tag

az ebay-on kapható spa1001-es készülékek erre nem alkalmasak, azok csak egy vonalat tudnak kezelni. Sajna már nem gyártják azt, amelyik 2 vonal kezelésére alkalmasak. A régi pap2na unlockos készülékek egy firmware felrakásával tudják a 2 vonalat egy telefonon, azok beszerezhetők az ebay-n. Persze ebben is van rizikó, hogy sikerül-e felrakni a fw-t. A pap2t-re, amit itthon is lehet kapni,azzal nekem nem sikerült ezt megoldani, csak az elődjével. Amúgy az igazi spa1001 drágább volt, (kb 1,5-szerese), mint a pap2-es kütyük.
Sztem egy linksys 2 vonalas voip telefonnal tudnád a legolcsóbban megoldani a feladatod.
A voipshopot nem ismerem, így arról véleményt sem tudok mondani, habár a havidíja ahogy látom 200, az ephone-nél 99 Ft/hó. Ez persze nem egy egetrengető (1200 Ft/év) különbség :)

A Thom-nál , ha megszünteted a telefonszámod, attól még sztem valamilyen vonalhasználati díjat felszámolhatnak, ha egyéb szolgáltatásukat is igénybe veszed (pl. tv, internet) a telefonvonalon. Kb ez olyan lehet, mintha más internetszolgáltatótól vennéd igénybe a netet telefonvonal nélkül, Ezt úgy hívják hogy naked, azaz csupasz internet. Itt a net szolgáltató fizet a Tcom-nak a teefonvonal használatáért, az pedig rádhárítja ennek a költségét, ha jól tudom. Persze ennek nézz utána nem tom konkrétan hogy műxik.

[ Szerkesztve ]

(#2563) FeRkE válasza Slem (#2555) üzenetére


FeRkE
őstag

Köszi az infót :) Most nézegetem, milyen ATA legyen, valszeg Linksys PAP2T lesz a befutó. Nem sokat fogom használni, csak érdekel a technológia, hogy mennyire működőképes, milyen a minőség, stb. Szerencsére olyan mobil percdíjaim vannak, amik majdnem versenyképesek a voippal, így számomra sok spórolást nem hoz a voip.

(#2584) sumsang válasza berbatov2 (#2579) üzenetére


sumsang
aktív tag

ezzel ki tudod váltani. Havi 99 Ft-ért kapsz egy földrajzi számot, esetleg számhordozást is lehet kérni, ha a régi számot meg akarod tartani. Igaz a számhordozásnak (egyszeri) húzósabb költsége van. Náluk kedvezményesen lehet PAP2t ATA-t is rendelni, amivel az áramszámlád tudod csökkenteni. De létezik több másik hazai voip szolgáltató is, mint pl neophonex. Ehhez feltöltés sem kell, hogy hívható legyen és havidíja sincs. Igaz ennek egy 0621-es száma van, ami szintén vezetékes hívásdíjjalérhető el. Persze ezenkívűl is van még pár hazai voip szolgáltató, a teljesség igénye nélkül, mint pl.[link] , [link] ezeket mind lehet használni ATA-val és különböző szoft kliensekkel is PC/laptop ( xlite, 3CX , stb)

[ Szerkesztve ]

(#2603) FeRkE


FeRkE
őstag

No én is beléptem a klubba egy Linksys PAP2T-vel és egy Grundig DECT-el. Korábban használtam már voipot, akkor Voipstunttal nyomtam és PC-ről a saját progijával, még mindig van rajta 4 euro :) Ezt be is állítottam a Line2-re, Line1-re meg regisztráltam egy FVD-t természetesen.
Ha esetleg van aki ugyanilyen eszközt használ, elküldené a Dial Plan-jét? Tervezek majd sajátot kreálni, de jó lenne egy kiindulási alap. Köszi! Telekom adó mentes új évet kívánok mindenkinek! :)

(#2604) Gerasz válasza FeRkE (#2603) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Szia!
Szüleim használnak egy Linksys 3102-t, csak egy nekik küldött levélből másolom ide, de emlékeim szerint ez tökéletesen működik:

Dial plan (26-os körzethez):

(*xx|<06:0036>[237]0xxxxxxxS0| <06:0036>[237][1-9]xxxxxxS0|<06:0036>[145689]xxxxxxxS0| <:003626>[1-9]xxxxxS0|<00:>xxxxxxxxxxxx.)

[ Szerkesztve ]

(#2614) VaZso válasza atillaahun (#2613) üzenetére


VaZso
senior tag

Öcsém gyárilag WinMO-os készülékén (HD2) tapasztaltam nagyobb késleltetéseket és ott valóban jelen volt a visszhangjelenség. Talán a Csipsimple programmal valamivel jobb lett visszhang tekintetében, beszélgetésre is használható, de a késleltetés így is nagy.

Saját N900-asomnál a hozzáadott késleltetés gyakorlatilag nulla, mint ahogy a Sipura / Linksys ATA egységek esetén is.
Ez azt jelenti, hogy ha saját készülékemről hívok, gyakorlatilag tökéletesen tudok beszélgetni.

Persze problémába futottam bele én is - túloldal furcsa zajra panaszkodott -, de ezen újrahívás segített... általában viszont fel sem tűnik a túloldalnak, hogy neten keresztül telefonálok.

Az olcsóbb Dellmont szolgáltatóknál az egyes hívásokat füllel el lehet különíteni, hogy tökéletes minőségű vagy némileg vackabb vonalat kaptam épp'.

-------------

A süket telefon / egyik irányban működő hang tipikus probléma, amikor nem mennek át a hangkommunikációs csomagok. Pl. azért, mert a hálózaton a router nem végzi jól a dolgát, vagy valahol megfogja pl. egy tűzfal.

Időnként egy egyszerű router újraindítás is helyrehozza a dolgot.

------------

Amúgy épp' a napokban beszélgettem Angliában élő ismerőssel Skype-on... általánosan vacak minőség, időnként vissza kell kérdezni, zajos - kb. éppen hogy csak használható.

(Igaz, ez valami helyi szolgáltató Skype-csomagja, átnyomja a hangot a GSM hálózaton keresztül.)

Megszakadt beszélgetés közben a kapcsolata és nem tudott visszajönni Skype-ra - gondoltam, felhívom a mobilját.
Ég és föld volt a különbség a Skype-híváshoz képest, szó szerint kristálytisztán hallottam mindent, oda sem kellett figyelni. Mindezt úgy, hogy egyikünk készüléke sem változott, csak a kommunikációs csatorna - Skype-ról SIP-re.

(#2644) pinnacle válasza club1 (#2642) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

Kipróbálnám vezetékes telefonon, hogy működik a Voip. Melyik adaptert ajánljátok a Cisco - PAP2T, SPA112 közül? Az utóbbival, ahogy olvasom voltak problémák, de talán a firmware frissítés megoldotta. Digi előfizetők vagyunk, a telefon havidíj mentes, így számhordozás sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#2651) pinnacle válasza allfinanz (#2646) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Lehet, hogy nekem nem kell ekkora tudású/drágább adapter. Remélhetőleg jár majd erre valaki, aki használ PAP2T vagy SPA112-t. Tudnál linkelni beállítási oldalt? Jóval bonyolultabbnak tűnik annál a pár sornál, amit a FreeVoip oldalán írnak. Vagy mindent alapbeállításon kell hagyni?

(#2653) FeRkE válasza pinnacle (#2651) üzenetére


FeRkE
őstag

Én még csak pár napja használom, de elégedetten a PAP2T-t. Egy telefonnal, eddig tökéletesen működik, két vonal is, amit beállítottam. Nekem nem volt bonyolult a konfig beállítása, mert használtan vettem, és volt benne már konfig. De ha elakadsz, akkor tudok majd segíteni, lementettem az összes beállítás képernyőképét.

(#2658) pinnacle válasza VaZso (#2657) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem a torrent miatt jó lenne a QoS, a SPA122-nél be lehet állítani, hogy csak telefonálásnál működjön. A TP Linknél is van QoS, ugyanaz, mint a Bandwidth Controll. Nekem valószínűleg csak a PAP2T vagy SPA112 jó, mert Wifi is kell, az meg nincs a SPA2102/SPA122-n, a TP-Link 741ND-vel meg nem lehet együtt használni.

[ Szerkesztve ]

(#2675) sumsang válasza pinnacle (#2658) üzenetére


sumsang
aktív tag

A Tp-n be tudod állítani, h az ata elsőbbséget élvezzen, de sok routeren a lan portok sorszáma is priorítást ad.
Bátran megveheted bármelyik ata-t, mindegyik jó. Nekem a régebbiekből van egy csomó pap2, pap2t, spa1001, stb.
Ha tudsz használt pap2-höz, vagy spa1001-hez jutni, akkor egy firmware felrakással a pap2eu-ból lehet spa1001-et csinálni és vissza. Eredetileg a fax kezelésére hozták létre a pap2-t, de nemigazán jött be nekik. Előnye a pap2eu/spa1001-nek, hogy egy telefonon tud két voip vonalat kezelni.
Neked is 500-as digid van? Ha igen akkor regizel egy neophonex-es acc-ot a telefonodra, melyen elérhető vagy. A digire raksz egy átírányítást a neox-os acc-ra és az 5 csörgés után át van irányítva a mobilomra a hívás ingyenesen. (ugyanis a 0621 hívása is free a digi-500-on) Tehát így is elérhető lehetsz bármikor az otthoni számodon (is) közvetve és átírányítva is.

(#2691) sumsang válasza pinnacle (#2690) üzenetére


sumsang
aktív tag

konkrétan nem ismerem, de közel ugyanaz, mint a pap2t.
Amire neked kell bármelyik megfelel sztem.
Van pár kütyüm pár évvel ezelőtt vettem őket, a jelenleginél jóval magasabb áron, mert forgalmaztam is valaha őket. Szóval nem újak, ill. nem garisak, de nem is használtak. Nem adom el őket, inkább ismerősi körben ajándékozom el őket, névnap, stb.
Tanácsolom az ephone-nál kapható pap2t-ket. 10k-ért meg lehet kapni, mindenféle elkötelezettség nélkül.
A külsőt az esztétikát leszámítva semmiben nem különböznek a jelenleg kaphatóktól. Úgyis a szekrény tetején a helyük, nem láthatók. A garitól sem kell félni, mert megbízható termékek. Nálam otthon és melóhelyememen is működik 4 db kb. 6 éve, de semmi problémám nincs és nem is volt velük. Soxorosan visszahozták már az árukat :)
Ha beállításnál kell segítség szívesen segítek. Bár a gyári beállíást csak pár helyen kell változtatni.

(#2766) sumsang válasza bluray7 (#2761) üzenetére


sumsang
aktív tag

Ez jó cucc, csak sztem kicsit elkapkodtad a vételt, mert ennek az áráért kaphattál volna kb. egy 150-es WiFis 2/4 LAN portos routert + egy 2 fxs portos linksys ATA-t is.
A Wifire lehet/tudnál a későbbiekben mással is PC. laptop, Ipad, okostelefon, nyomtató, stb csatlakozni és ott van még a 2/4 LAN port is.

(#2846) bluray7 válasza sumsang (#2766) üzenetére


bluray7
csendes tag

Szia!

Hmm, értem, köszi. A Linksys ATA ez lenne, a 2 fxs porttal? PAP2T?
Igen, tényleg ez is jó lehetett volna, igaz, ha jól látom az SP122-ben van QoS, ebben nincs, persze mivel nincs router funkciója. Mennyiért vesztegetik azt az adaptert, amire gondoltál?
Elvileg az SP122 után is tudnék wifi routert kötni, nem?

(#2849) sumsang válasza bluray7 (#2846) üzenetére


sumsang
aktív tag

Wifis router pl. Tp-link wr720n-es 3.000Ft körül, és egy pap2t ATA 10.000 Ft körül megkapható már.
Ezeknek a routereknek is van quos funkciójuk, merem ajánlani. Egyik ismerősömnek nemrég vettem egyet ajándékba. Igaz ennek csak két LAN portja van, de manapság már majdnem minden WiFi-n csatlakozik rá. Kivéve az ATA-k 99%-a, :) A Linksys ATA-k nagyon jó minőségűek, már 6-7 éve nyüstölök párat, de még egyikkel sem volt semmi problémám, teszik rendesen a dolgukat.
Az okostelefonnal és sok egyéb WiFi-s cuccal is rá tudsz csatlakoztatni egy WiFi-s routerre, de egy routeres ATA-ra, mint pl. az SPA 122-re nem :o

[ Szerkesztve ]

(#2856) pinnacle válasza sumsang (#2849) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Azt, hogy lehetne megoldani, hogy 1 telefon lenne csatlakoztatva a PAP2T-re, de egy kapcsoló segítségével tudnék váltani az ephone és a Freevoipdeal között? Ha jól emlékszem te írtál ilyen lehetőségről. Villanyszerelő ismerősöm talán meg tudná csinálni.

(#2862) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi VaZso, sumsang! Akkor a PAP2T nem tud kezelni 2 vonalat egy telefonon, tehát mindenképpen kell ez a kütyü? Azért ezt inkább egy szerelőre bíznám. :))

(#2863) sumsang válasza pinnacle (#2862) üzenetére


sumsang
aktív tag

A pap2T nem tudja kezelni egy telefonon a 2 vonalat. A pap2NA-t viszont meg lehet csinálni egy firmware felrakással, hogy egy telefonra vigye a két vonalat. Rzrkrt lehet ebay-en rendelni 7-8eFt-ért, de ebben azért kockázat is van. Forgalmaznak több olyan készüléket is pl. az spa voip telefonokat is melyek 2, vagy 3 vonalat is tudnak kezelni, de ezek jóval többe kerülnek, mint a pap2t.

[ Szerkesztve ]

(#2866) VaZso válasza pinnacle (#2862) üzenetére


VaZso
senior tag

No igen, bocs. SPA3XXX-et néztem épp', abban volt... hogy ezt miért kellett szoftveresen lebutítani...

Amúgy köthetsz elé szoftveresen is valamit, azzal is meg lehet oldani.
Pl. ha a PAP2T egy Asteriskhez kapcsolódik, akkor akárhány vonal lehet rajta. :K

(#2868) pinnacle válasza VaZso (#2866) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Meg akartam rendelni a PAP2T-t, pont a mai naptól nem kapható. :( Nem tudják mikor lesz. Máshol sincs.

(#2873) bluray7 válasza sumsang (#2849) üzenetére


bluray7
csendes tag

Szuper, köszi! Akkor lehet, hogy érdemes átgondolnom. Csak azt nem értem, hogy routeres ATA kapcsán - ha már meg van az SP122, kihasználom -, nem lehet Bridge módba állítani a hozzá kapcsolt wifi routert? Így az access pointként, de már wifi-n továbbítaná a hálózatot. ITT pont most olvastam - igaz az SPA3102-es kapcsán -, erről a megoldásról.
Ha nem menne és esetleg az ATA+wifi router megoldás marad, nézek valami erősebb jelű 300N-es Linksys-t/Cisco-t, azon a pár ezer diferencián már nem múlik, de ne legyen gyenge láncszem a hálózatban.

(#2874) bluray7 válasza sumsang (#2849) üzenetére


bluray7
csendes tag

Még annyi, hogy látom, a belinkelt PAP2T újracsomagolt (refurbished?) változat. Értem, hogy megbízhatóak az újak, de ezeket a változatokat is jól lehet használni?
Ha az SPA112-őt veszem, az technikailag ennek az újabb változata (2port, QoS,stb.), nem? Az árakat nézve ez pár ezerrel drágább csak, talán jobban megérné.

(#2879) sumsang válasza bluray7 (#2873) üzenetére


sumsang
aktív tag

Az spa122 alkalmatlan bridge-re, vagy ap-re.
Az spa122-t kellene egy olyan wifis routerre csatlakoztatni, mely router alkakmas a bridge.re, vagy ap-re. Szerintem próbáld meg becserélni pár ft ráfizetéssel egy wifis routerre és egy pap2t-re, ha lehetséges.

Ezek az új készülékek leginkább külsőre változtak meg, alapfunkcióban ugyanazok, mint a régiek. Gyakorlati tapasztalatok ezekről a készülékekről még sztem nincsenek.

(#3001) sumsang válasza bluray7 (#2999) üzenetére


sumsang
aktív tag

Szívesen. Esetleg a TL-WR841N 300M lehetne a Linksys E900 alternatívája. Ugyanazt tudja, olcsóbb, hosszabb gari és megbízható. Amúgy nagyon jó minőségüek a Liksys cuccok,csak árban kicsit magasak.

(#3088) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Linksys PAP2T ATA-t használok már jó pár éve betamax klónnal, és most felvetődött bennem egy kérdés:

Egy analóg telefon portjára (kettő van neki, de csak mint két külön vonalat kezeli őket), nem lehet több készüléket rákötni??? Még régebben megpróbáltam sima telefonkábel elosztóval (ami amúgy a hagyományos vonalnál működött is) rákötni két készüléket, de nem ment, nem volt vonal. Ha egy telefon van csak rákötve akkor viszont minden oké.

Mi lehet szerintetek ennek az oka? Valami beállítás kérdése lehet a dolog, vagy technikailag nem megoldható?

Köszi :R

(#3089) VaZso válasza Rommel6600 (#3088) üzenetére


VaZso
senior tag

Hmm, nekem másik készülékem van ugyan, de több telefon van rajt... no majd megnézem egy PAP2T-vel is, mit kezd a helyzettel.

Mondjuk attól is függhet, milyen készülékek vannak - esetleg terheli-e fölöslegesen a vonalat.

(#3351) asdf19


asdf19
csendes tag

Sziasztok,

Ha a linksys spa1001 adapteren beállítom line 1-re a freevoipdeal.com ot line 2-re pedig a voipshop.hu-t(a magyar hívószám miatt) akkor ha hívnak ki fog csörögni a telefon, illetve mi történik ha éppen hívok valakit a FVD-ről és hívnak a másikon?

Illetve láttam a neten többféle képet az SPA1001-ről, valamelyiken be lehet állítani line 2-t valamelyiken nem. Melyik az igazi ?

(#3353) sumsang válasza asdf19 (#3351) üzenetére


sumsang
aktív tag

Mindkettő igaz....
Az eredeti sipura 1001 -es készülék 2 vonalalat tud kezelni, de van egy csomó utángyártott kinai hamisítvány, melyik 1 vonalat képes csak kezelni.
A 2 vonalasban be kell állítani, hogy melyik vonal legyen az alapértelmezett, azaz ha hívást indítasz róla azon a vonalon megy ki alapból. Viszont ha a másik vonalról akarsz hívást indítani, akkor a hívószám előtt egy jelet pl. * , vagy # kell bepötyögni.
Ha az egyiken pl. a line1-en beszélsz addig másikon line2-n nem tudnak elérni, mert foglaltat jelez a készülék. A két vonal egyidejű használatához pap2-es kütyüt kell venni, illetve van ennek már van egy újabb változata is.

[ Szerkesztve ]

(#3359) sumsang válasza Zeki (#3357) üzenetére


sumsang
aktív tag

Talán hazai viszonylatban az ephone-t tudom ajánlani, korrekt cég és földrajzi számot is tudnak biztosítani, akár számhordozással is.
A faxot küldtem régebben több voip szolgáltatóról is, de a voip rendszer erre nem igazán alkalmas. Egyszer tökéletesen elment egyszer meg nem. Ehhez kell, ha jól emlékszen a T38-as protokoll mind az indításhoz és a szolgáltató szervezéhez, ill. a fogadáshoz is , de ez általában csak a vezetékes hálózatban van. Sok átalakító és gateway támogatja, mint pl. pap2T is, de sok értelme nincs, ha a szolgáltató szervere nem támogatja. De hallottam olyan voip szolgálatóról, mely plusz költségért biztosítja a fax szolgálatást, de ne kérdezd melyik, mert nem emlékszem már rá. A fax helyett egyre többen a hiteles email-t használják már. Bankok, biztosítók, hivatalos szervek, stb.

(#3794) thálicsku


thálicsku
csendes tag

Sziasztok
Vettem egy Linksys spa 2102 R2 voip adaptert, sajnos nincs hozzá magyar nyelvű útmutató.
A segitségeteket kérem, hogy honnan lehez beszerezni hozzá.
A készülék a FVD programmal lenne használva
Előre is köszönöm!

(#3820) hype47 válasza VaZso (#3178) üzenetére


hype47
csendes tag

Szia ! Köszi, kicsit megkésve olvastam! Nézegettem a lehetőségeket, nekem a több funkció kapcsán jónak tűnik az IP telefonközpont, csak azt nem tudom, hogy az Asterisk erre a kis léptékű felhasználásra (8 vonal) szükséges-e, vagy elegendő a moduláris vagy fix kiépítésű? Használnánk analóg telefonokat is, így arra gateway is kell majd, gondolom egy Linksys/Cisco SPA8000-es megteszi. Nem tudom, van-e minőségi különbség a két márkaelnevezésű variáns között?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.