Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Hello mindenki!

Elég faramuci helyzetben vagyok, mert az igazat megvallva még elégedett vagyok a masinámmal, de azért ott motoszkál a fejemben az a fránya: ''Mi lenne Ha?.

Na szóval a kérdés: Belenyúljak a gépbe, vagy hagyjam még... Persze sok mindentől függ a válaszotok, engem őszintén az érdekelne jelentős teljesítménynövekedés várható-e vagy nem?

+ Feel IV / 400W/
+ Abit BE7Raid / i845PE/
+ P4 / 2,4BGHz/
+ 2X256MB / 333MHz Samsung/
+ 80 GB / Seagate Barracuda ATA IV 7200/
+ 30 GB / Quantum Fireball Plus LM 7200/
+ 50X / Asus CD Rom/
+ MSI FX5900 / 128MB/
+ SB Live 5.1
+ Leadtek Winfast TV2000

:F :F :F

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#2) engusz válasza Hókusz Pók (#1) üzenetére


engusz
veterán

Ezek vannak, vagy esetleg ilyen konfigurációt szeretnél? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) Alvin_ti4200 válasza Hókusz Pók (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én max egy olcsó i865/i875-ös lapra cserélném és valami tuningprocit raknék bele, ami bőven megy 3 GHz felett, valamint vennék még fél giga RAM-ot. Persze ezt is csak akkor ha játékra használod a gépet. VGA-ból sokkal jobbat nem nagyon kapsz, azt nem fontos szerintem lecserélni.

(#4) Hókusz Pók válasza engusz (#2) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Ezek vannak...

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#5) Hókusz Pók válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Tuningprocit???

Anno még a PIII-as időkben én is arra utaztam, mára alábbhagyott ezen ''őrületem''...
Elmondhatatlanul jó érzés, hogy nem kell azon görcsölni mikor mondja be az unalmast a proci, vagy az alaplap... Pedig a jó kis Coppermine-ok izzottak mint állat...

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#6) Rolly


Rolly
veterán

Tiszteletem to all!

Nekem is lenne egy kérdésem:

Van egy Geforce MX460-as videókártyám amit szeretnék lecserélni egy Asus 9600XT-re a dilemma az hogy fél év múlva szeretnék beruházni egy új gépre (proci,memória,alaplap) s az új gépbe szeretnék új tokozású procit venni, de a P4 nem fogja támogatni az AGP portot most megéri venni akkor egy ilyen karit? vagy inkább spóroljak s majd egy jobbat vegyek?

(#7) engusz válasza Hókusz Pók (#4) üzenetére


engusz
veterán

Szerintem csak akkor cserélj, ha tényleg megvan rá az igényed. De valamikor akkor is ''megéri'', ha csak a vágy van. De azt kicsit nehezebb megmagyarázni. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) Mazka05


Mazka05
őstag

szentem sporol!!j és Asus Radeon ne vegyél...

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#9) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Ha most game eredményeket nézek:

ez a kis 845PE-s lap nincs oly sokkal lemaradva a ''nagyágyú'' 875P-khez képest, anyagilag az nem lenne gond, csak én úgy látom nem kapna szárnyakat tőle és ugyebár a Tejashoz az is kevés lesz...
Lehet egy 3,06 GHz P4 OK lenne, az még 533FSB-s és tud HT-et, de hol a fenébe lehetne venni, és tutti többe kerül, mint egy 3 GHz 800FSB-s... amit ugyebár a 845PE nem támogat...

:F

[Szerkesztve]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#10) Hókusz Pók válasza Rolly (#6) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Gyűjtsd a ZS-t egy 6x0x-ra...

:C

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#11) Mazka05


Mazka05
őstag

ööö a lapod csk 33Fsb ét tud? gondolom igen.. HÁT:... :F
Franc tudjah P4 800fsb 2.8ghz ez jóval ólcsab mint a 3.06 ghz cucc.:)).

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#12) Rolly válasza Mazka05 (#11) üzenetére


Rolly
veterán

okés akkor egyenlőre nem veszek karit bár nehéz lesz megállni, de mindegy. Miért nem javasoljátok az asust

(#13) Hókusz Pók válasza Mazka05 (#11) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Mindig az ilyen elmélkedések eredményezik, hogy megyek a boltba aztán...

Nem kellene...

Jó ez a cucc még...

Vagy mégsem... ? ... a francba :O...? :C

:DD

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#14) Hókusz Pók válasza Rolly (#12) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Ahogy én hallottam, ATI-s kollégák álláspontja szerint nem lett gyümölcsöző a kapcsolata a két cégnek...

Akarom mondani banán helyett szilva terem a fájukon kivi ízzel

:))

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#15) Mazka05


Mazka05
őstag

Mert az Asus az egyetlen Radeon ami nem szereti a Catalyst-et. De szerintem szarok az Asus radeon kártyák de ez magán vélemény.. De GF4 Ti sorozatból csakl azt a gyártot javaslóm :))

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#16) Mazka05


Mazka05
őstag

Jah igen az elötem emlitete a kolega :DDD hogy nem egyezet meg a két cég... és így a driver sem lett közös.. Mint pl: Ati Sapphire :C

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#17) Zoltán válasza Hókusz Pók (#4) üzenetére


Zoltán
őstag

Minek ezen egyelőre változtatni?!

(#18) Mazka05


Mazka05
őstag

Hát azért hogy legyen mire elkölteni a pénzét :))

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#19) Hókusz Pók válasza Zoltán (#17) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Na végre vki. a pénztárcámra voksol... :C

Azért azt megsúghatnád, mi a leggyengébb pont...
Mellesleg szerintem egy jól összetársított konfig, nem?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#20) Hókusz Pók válasza Mazka05 (#18) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Pénz???

Most, hogy nem fix a csaj... gyorsan... később kikapok... nék...

:U

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#21) Rolly


Rolly
veterán

kevés az a 80+30 GB szerintem nekem 2x120+20 van a gépembe és írom folyamatosan a DVDket mert nincs helyem

(#22) Mazka05


Mazka05
őstag

Jah nem rossz de az enyém jobb :DDD ugy össze van társitva mint az állat :DDD

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#23) Mazka05


Mazka05
őstag

Nekem Maxtor 120G 7200rpm 8mb chase van és 40 G helyem van de nincsen dvd-ém! :))

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#24) Hókusz Pók válasza Rolly (#21) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Ott a pont...
Kell egy DVD író... plussz még egy wincsi... :C

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#25) Rolly válasza Hókusz Pók (#24) üzenetére


Rolly
veterán

Már megérte feljönnöm a netre :))

(#26) Mazka05


Mazka05
őstag

Nekem meg a gép elö mert már 3szor ettem és kezdek megint éhes lenni :))

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#27) Rolly


Rolly
veterán

most nézem még cd író sincs benne háááát, akkor gyorsan egy DVD-írót bele s akkor tudsz írni cd-is.

ha olcsón akarod megúszni akkor 120 GB vinyó kb 22eFt+ 4x-es LG GSA4040B (nekem ilyen van s nekem bevált egyenlőre bár csak 50 DVD-t írtam + 100 CD-t kb) és ha szerencséd van a kettő kijön 50e-ből

(#28) Mazka05


Mazka05
őstag

jah és az a durva benne hogy már fogat is mostam és lusta leszek megint :DD

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#29) Rolly válasza Mazka05 (#28) üzenetére


Rolly
veterán

így rosszak lesznek a fogaid

(#30) Mazka05


Mazka05
őstag

Ami nekem van az király én mobile racker vettem 30k-ért de azt már eladtam :9 és vettem egy pasaziv bordát amibe van 2Db vemti és 1sint hogy ott legyen ahol eddig volt... Azért lett leváltva mert
1 fekete lett a gépem magától :DDD
2 hangos volt a mobile rackben lévi elsö venti..

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#31) Mazka05


Mazka05
őstag

hogy ha sokkat eszek tudom már gyüjtök a protkora de majd kölcsön is klérhetek valamelyik rokonomtól :DDD:DDD:DDD

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#32) Hókusz Pók válasza Rolly (#27) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

CD íróban nincs hiány, mert munkahelyről hazahozom a kis Laptopot ozt...
Most azonban, hogy már jó áruk van a DVDíróknak, abba biztosan befektetek!
:C

Most pedig magam az ágyba, holnap jövök... :DD

Ez már nagyon OFF lesz: hajnalban nagy szívárványosokat fogok fogni...talán :)
mármint pisztrángokat...

[Szerkesztve]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#33) Hókusz Pók válasza Mazka05 (#31) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Neked pedig jó étvágyat! :))

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#34) Mazka05


Mazka05
őstag

Jó reggelt mindenkinek most kelltem szokás szerint.. :)) 11:18

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#35) Cruz válasza Hókusz Pók (#1) üzenetére


Cruz
aktív tag

Szia!
Hacsak nincsenek extra igényeid, akkor inkább ne válts. Elég erős gép ez, próbálj tuningolni. Plusz ha nagyon ott vagy, akkor vegyél még ramot bele...
A videókártya sztem most a gyengéje nem pedig a proc, a ram vagy az alaplap.
De persze a lehetőség ott van, hogy válts egy 875p-s alaplapra, de akkor kell új cpu(800) plusz ddr 400-as ramok. Nézd meg mennyiért tudod elpasszolni a mostanit és vess pillantást a pénztárcára.
De ha vársz addig amíg az új szabványok (pci express) elterjednek, lehet, jobban jársz, addig pedig ez is bőven elég.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#36) Hókusz Pók válasza Cruz (#35) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

THNX Cruz!

:DD

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#37) Rolly válasza Cruz (#35) üzenetére


Rolly
veterán

Szerintem is jobb ha vársz még a fejlesztéssel s gyűjtögeted a pénzedet, de pl DVD-írót, nagyobb vinyót vehetsz most is mert az újabb lapok ezt azért még fogják támogatni

(#38) Mazka05


Mazka05
őstag

Nah akkor probléma megoldódot még mindig :DD

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#39) Bazsesz válasza Rolly (#21) üzenetére


Bazsesz
őstag

260GB-on nem férsz el? Nemsemmi vagy! Én 7GB-os Quantum vinyón helyből elférek, nincs semmi gondom vele, le sem cserélem.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#40) Mazka05


Mazka05
őstag

én elférek 120G még.... De elöti 20Qantum winyon igencsak nem :))

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#41) Bazsesz válasza Mazka05 (#40) üzenetére


Bazsesz
őstag

Én három éve férek el ezen. Amikor nem volt helyem, vettem két CD-t, kiírtam, és lett. :) Egy doboznyira meg a komplett vinyót ki tudom írni.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#42) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Van azért itt valami ami a wincsik mellett szól!

Gyorsaság...Sokkal kényelmesebb HDD-t mobilfiókból ki -, majd mobilfiókba betolni, mint DVD és CD lemezeket cserélgetni... nem?
Ami pedig az árakat illeti: ha jól utánaszámoltok az ''azonos'' méret azonos árat takar, sőt talán a wincsi még olcsóbb is! (Bocsi elfelejtettem mondani, hogy ezért a mondatért a Seagate-től 3 200GB-os Barracudát kapok... :C )

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#43) Rolly válasza Hókusz Pók (#42) üzenetére


Rolly
veterán

számoljunk egy DVD-t 4500 MB-os tárkapacitással, tfh egy 200 GB-os winyón 200*1024MB van (ez persze nem így van de mindegy. Ekkor: 45,5 ~ 46 DVD ez ha egy DVD
800 Ft akkor 36800Ft (ekkor TDK-ra írsz)
500 Ft akkor 23000Ft (ekkor egy jóbb minőségű DVD-re amit akár még 400 vagy 350-ért is megkaphatsz itt pl RITEK) 350-nél és akkor ez 16100

A 200Ft-os princóról meg ne is beszéljünk :))) mert úgy meg mégolcsóbb.

egy 200-as vinyó 31500 kb itt a fórumon boltban meg 38000Ft körül mozog, de inkább több.

Mi rossz a winycsiben veszélyesebb a szálítása pl leesik és szevasz. :))

Ezért én kapok havi 100DVD-t a TDK-tól ja meg majd a Panasonic is ad egy új DVD szabványos írót tudod olyat amivel lehet 50GB-os lemezt írni :C

[Szerkesztve]

(#44) Rolly


Rolly
veterán

Írjatok ilyet ti is sokat és kaptok ti is ingyen cuccokat :)). most beszéltem a TDK magyarországi főnökével és benne van :))

(#45) Hókusz Pók válasza Rolly (#44) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

:))

:)) Ki beszélt itt arról, hogy jobban megéri a winchester...????? :))

:))

Lassan át kell nevezni a topicot piros guruló Smile topic-ra...

[Szerkesztve]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#46) erdeya


erdeya
senior tag

Nem nyitnék új topicot, inkább felhasználom céljaimra ezt itt. Hozzatok képbe, avagy győzzetek meg pro és kontra.

A helyzet, hogy jelenleg ez van:

AMD Athlon XP 1600+
Matsonic Kt400A alaplap
256 MB SD
Geforce2 MX400 64MB

A célkonfig:

AMD Sempron 2800+
Abit NF-7S2
512 DDR
Radeon 9550

Teljesen általános otthoni felhasználásról van szó, minimális (még annál is kevesebb) mennyiségű játék, internet, word, excel, ritkán filmek.
Jelenleg az a véleményem, hogy a mostani konfig a felsorolt felhasználásokra bőven sok.
A felsorolt alkalmazásokban érezhető lenne-e bármiféle gyorsulás az új géppel?

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#47) erdeya


erdeya
senior tag

hupsz

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#48) WN31RD válasza erdeya (#46) üzenetére


WN31RD
addikt

Ilyen felhasználásnál egészen minimális gyorsulás lenne várható az említett hardverbővítés eredményeként.
Kivétel ez alól a RAM méretének megduplázása (DDR vs. SDR ilyen szempontból lényegtelen). Ez hozhat érezhető sebességnövekedést, de csak abban az esetben, ha egyszerre sok vagy nagy memóriaigényű programot vagy sok böngészőablakot/fület használtok.

Tehát véleményem szerint nem éri meg váltani (hacsak nem annyira jól el vagy eresztve anyagilag, hogy néhány 10e Ft csak aprópénz), hanem, amennyiben szükségesnek ítéled, bővítsd a RAM-ot.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#49) Monya78 válasza erdeya (#46) üzenetére


Monya78
veterán

internet, word, excel, ritkán filmek: Nem lesz jelentős változás...
minimális mennyiségű játék: Igen lesz, gyorsulás

[Szerkesztve]

(#50) TrollBalint válasza erdeya (#47) üzenetére


TrollBalint
addikt

simán észrevennéd, egyrészt, mivel ddr ramok gyorsabbak, a proci is gyorsabb :)
ráadásul mivel 512 van benne, az már elég jó az XP-nek (gondolom az lesz :) ) és ha ne adj isten egyszerre fut 3 explorer, meg 6 .doc és 2 .xls, nem fog látványosan belassulni.
De esetleg nézz körül itt Ph-n, hátha hasonló konfigot olcsóbban is megkapsz, mert néhányan ezeket már adják el...

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.