Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10406) Dzsekó válasza tjsz (#10404) üzenetére


Dzsekó
addikt

De itt egy hálózatban vagy... 192.168.1 a hálózat cím és a 254 és az 1 a gépcím. Ezt fedi le a subnet mask, 255 a hálózat 0 a gép rész, parasztosan megfogalmazva.
Én arra gondoltam, amikor a 3. tag az IP-ben eltér. Pl. amit előzőleg írtam a 192.168.0.1 szolgáltató router és 192.168.1.1 saját router. Ezek az IP-k a leggyakoribbak. De nekem még sosem jött be az 1.1-es routerre kötött PC-ről a 0.1-es szolgáltatói router web felülete. Ezt meg lehet valahogy oldani szerinted? Ebbe sokszor belefutok. Amint írtam, azt szoktam csinálni, hogy WAN-ból LAN-ba, és szolgáltató routert átállítom 1.254-re, ha azt nem lehet, akkor saját router 0.254-re, és saját routeren DHCP letilt. A gond akkor van, ha tele van a 4db LAN aljzat a saját routeren, mert akkor nem tudom átrakni WAN-ból LAN-ba. Ha WAN-ban hagyom, akkor nem tudom átállítani egy hálózatba a két routert, mert a saját router (pl. TP-Link) kiabál, hogy LAN és WAN hálózat nem lehet ugyanaz. De ha meg eltér, akkor PC-ről nem látszik szolgáltatói router, mert 1.100-as PC IP-ről nem tudom meghívni a 0.1 szolgáltatói routert, csak az 1.1 saját routert. Még azt szoktam csinálni, hogy modem üzemmódba kapcsolom szolgáltató routert, mert akkor maradhat WAN-ba a saját router, de akkor elő kell kotorni a net bejelentkező adatokat, amit át kell írni a saját routerbe. A cifrázás már csak akkor van, amikor azért kötik oda a saját routert a szolgáltatói mellé, mert elfogy a 4db LAN hely a szolgáltatói routeren (ahelyett, hogy vennének 5-8 portos switchet). És akkor mindkettőn megy a DHCP, aztán valaki 0.x-en van, valaki meg 1.x-en, és nem megy semmi jól, nem látják egymást. Fent van az 1. kérdés félkövérrel. És még kérdezném, hogy Nálad a telekom cucc az modem üzemmódban van? Mert akkor gondolom route modem IP-vel éred el. Ha router üzemmódban lenne és saját router WAN-ba kötnéd, akkor TP link routerek kiabálnak, hogy WAN hálózat nem egyezhet meg WAN hálózattal, és nem is engedik beállítani. Bocsi, hogy ennyit írok erről, de ez 10 éve egy megoldatlan gond nálam (ha egyáltalán létezik rá megoldás), hogy WAN-ba kötve saját rotert, hogy lehet összehozni a 0.1 és az 1.1 két router címet, hogy lássák egymást. Eddig csak a LAN-LAN módszer volt (kevesebb csatihely), vagy modem üzemmód-WAN (több állítgatás, net szolgáltató adatai, stb.). Köszönöm, ha tudsz segíteni!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.