Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10400) Dzsekó válasza tjsz (#10399) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mert úgy AP/Repeater-ként lehet működtetni. A fő routeren lévő hálózatot kiterjesztem egy másik helyiségben vagy másik emeleten. Ha a kábelezés nem megoldható, akkor WDS, az kb. ua. csak vezeték nélkül. Mindkét esetben ugyanaz a hálózat. Tomato és DD-WRT tud olyat, hogy a WAN port LAN portként működjön, ezt beállítva al router WAN-jába is köthető a fő router LAN-jából jövő kábel. Itt az is jó megoldás, ha fő router LAN-ját fali aljzatba kötsz és egy másik emeleten lévő fali aljzat csatlakozást rápatchelsz a szekrényben, és oda kötsz egy wifi routert, ami a földszintről kapja a netet, és tovább osztja vezetéken és wifin. Emeletes családi házban is csináltam így jelerősítést. Igaz, ott kábel híján maradt a WDS, de működött.
Saját router WAN portjába van csatlakoztatva nálam is a szolgáltatói router LAN portja, de a szolgáltatói router modem üzemmódban van, és a saját router "tárcsáz be", ebben az esetben csak a WAN port a jó. De ha már a szolgáltatói eszköz router üzemmódban van, akkor ott a saját routert LAN-ra kell kötni és egy hálózatba kell állítani a két routert. Így PC-vel lehívható mindkét router webfelülete. Saját routernél DHCP-t le kell tiltani, vagy mindkét routerbe sávosítani kell a DHCP-t, hogy ne legyen ütközés. Viszont mivel egymás mellett van a kettő, ennek sok értelme nincs, és DDNS sem megy saját routerről, mert a szolgáltatói vezérli a netet. Ha routerként üzemelő szolgáltatói eszközre rákötsz egy saját routert úgy, hogy a WAN-ba kötöd és még egy hálózatban sincsenek (mindenki ezt csinálja), akkor hol működik, hol nem, valamelyik PC-nek a szolgáltatói oszt IP-t, valamelyiknek a saját router oszt. Nyomtatás és SMB megosztás néha megy néha nem, és általában csak az egyik routert éred el webfelületen, attól függően, hogy melyiktől kapsz IP-t. Általában annak a webfelületét éred el, amelyikre rá van kötve/csatlakozva az adott PC/laptop. Szóval úgy kész káosz. Nekem ez a tapasztalatom. Ha szolgáltatói routert modem üzemmódba kapcsolsz, akkor tök mindegy, hogy mi volt az IP-je, mert modemként elvileg nem hívható be (nekem nem is sikerült soha). Visszakapcsolni router üzemmódba csak úgy lehet, hogy a reset gombját hosszan nyomod, és akkor visszatér gyári állapotba, aminél routerként üzemel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.