Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  SQL kérdések (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4086) kezdosql válasza Apollo17hu (#4069) üzenetére


kezdosql
tag

Csinálhatod azt is, hogy mindent, de mindent egyetlen táblában tárolsz.

Ez marhasag.

Ertelemszeru, hogy kulon tablakra van szukseg, a kerdes a koztuk levo kapcsolatok.

Minimalisan kell harom tabla, csapatok, szezon es meccsek.
A kerdes az, hogyan lehet kozottuk a kapcsolatokat felepiteni.

Ertelemszeru, hogy adott szezonban vannak adott csapatok, de ez valtozhat - esemeny tortenik.
Ertelemszeru, hogy minden csapat minden mas csapattal jatszik - de nem mindig, itt is esemeny tortenik.
Ertelemszeru, hogy minden csapat egyszer otthon, egyszer idegenben jatszik - de nem mindig, itt is esemeny tortenik.

A szezon az "x ev/x+1 ev" neven fut, allandoan valtozo kezdesi es befejezesi datumokkal, cask a sorszama biztos.

A meccsek minden szezonban vannak meghatarozva, mindig valtozo napokon, itt datum es ido mezo kell a
pontos beazonositasra.

A korabbi javaslatod jo otlet volt, kell egy "szotar" segedtabla, amivel a fentiekhez meg lehet egy esemenyek mezot is felvinni, ahhoz is datum es ido kell, igy barmi tortenik a szezonban, jon egy esemeny, es kesobb annak alapjan lehet az elemzeseket megoldani es az esemenyeket "datum-ido" tipusu mezovel lehet kezelni.
.
Lehet, hogy az lesz a magoldast, hogy minden adathoz kell egy datum-ido mezot csatolni es az alapjan lehet megtalalni a rendezesi szempontokat a kesobbi elemzesekhez, de akkor meg kell oldani, hogy pl. az adott szezon az nem egy adat, hanem ketto, van kezdete es befejezese, mindketto datum-ido mezovel, es a szezon a kozottuk levo idosavra vonatkozik.

Ez viszont nekem azt veti fel, hogy nem tudom a harom fenti tablat kozvetlenul osszekapcsolni, hanem valahogy mindig be kell iktatnom kozejuk ezt a "szotar" segedtablat, mert abban vannak a mindenhez kapcsolodo datum-ido mezok, ezzel akadtam el, tul sok a kapcsolat.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  SQL kérdések (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.