Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

zseniális! no nem azért, mert mostantól minden bullet hamburger kinézetű lesz, hanem emiatt a 10 ember miatt minden uborkaszezonos tech portál mekk hirdetést nyomat... salátamosásban jártas bölcsészeket a guglinak!

rotfl, ezek milyen királyok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) vicze válasza bambano (#1) üzenetére


vicze
félisten

Hát igen rettentően nagyszámú "tehetséges" alkalmazottjuk lehet, akik alkalmasak a pályára.
Na ezzel nem lealacsonyítani szeretnék senkit, csak akinek van lehetősége az magától is meg tudja tenni a kitörést, így tényleg nagyon ki réteget érint, így 10fől gyorsan sok lehet...
Valóban zseniális promó.

(#3) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

(a vásárlói bázis apadása)

Helyes.

PS4

(#4) Csapoati válasza vicze (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ettől függetlenül jót tettek pár emberrel? Igen. Több hamburgert fogsz enni náluk emiatt? Nem valószínű.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) Dany007


Dany007
veterán

Hát, itt valami nem kerek...

Ha jól értelmezem, akkor a McDonalds azért, mert a dolgozóit a többség negatívan ítéli meg (illetve az ottani munkalehetőséget) kifizet egy vagon pénzt amiért kitaníttat pár krumplisütőjét webfejlesztőnek hogy azok más cégeknél jó pénzt kereshessenek? :F
Ez nekem nagyon nem áll össze...

Nem azt szokták mondani, hogy ezek a profit orientált cégeket leginkább a profit érdekli? Kidobnának több tízezer dollárt, esetleg éttermenként, csak azért, hogy pár melósukat egy másik jobban fizető céghez feltudják venni?

Nem valószínűbb inkább, hogy nem a vásárlói bázisuk apad, hanem hogy lassan már a kutya se akar odamenni dolgozni? Vagy tényleg csak az iq nullák mennének oda? És ezen próbálnak változtatni?
Nekem ez logikusabbnak tűnik, mint a jólétiszolgálatos mese...
Gondolom nem akarnak többet fizetni a hamburger-összerakóknak, mert akkor kb minden hasonló körben levő dolgozójuknak többet kéne fizetni. Ezért kitalálták ezt a marhaságot és így elég csak 10 emberre többet fizetni ellenben mindjárt csábítóbb lesz egy picivel a munkahely a kissé tanultabbak számára is. Talán... Passz.

Más nagy cégeknél is szokott lenni lehetőség továbbképzésre, taníttatásra de ott sok esetben azután alá is iratnak az emberrel egy szerződést miszerint további xy évig nem hagyja el a céget, különben vissza kell fizetnie a tandíjat... McDonalds meg ingyen adja, csak mert olyan jófej.. ?

(#6) jocomen


jocomen
aktív tag

Meg tudják, h 3 hónap alatt úgyse lesz egyikből se webprogramozó, se 1 hónap alatt webdizájner. Így a tanfolyam után szépen visszamennek és folytatják a munkát.

Ha jól lesz összerakva a tematikájuk, akkor a 3 hó kb arra lesz elég, h felmérjék, még hány évet kell tanuljanak, h utána elmehessenek gyakornoknak. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) lajthabalazs válasza Dany007 (#5) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Lehet hogy érzi a Mc Donalds a változás szelét, és a hamburger mellett a webfejlesztést is felveszi a profiljába. Ha valaki képes évekig krumplit sütni a Mc Donalds -nak, az biztosan nagyon hűséges alkalmazott lesz, főleg ha a tanfolyam után tízszeresére emelik a bérét, és nem kell egyenruhában járnia.

(#8) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Van pár ismerősöm aki dolgozott meki vagy bkingben, és inkább az a tapasztalat hogy a náluk 1-2-vel feljebb dolgozó vezető beosztású emberek a parasztok. Ez meg nyilván kihat a munkára is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) Snoop-y válasza Dany007 (#5) üzenetére


Snoop-y
veterán

Gondolom a McDonalds-nak is vannak irodai vagy az egesz vezerkar szerinted A Blaha Lujza teri Mekiben brainstormingol a salataraktarban?

En sem a gyartosor mellett ulok microchipeket dobozolva...

Szoval ne csak a termeket nezd. Ahhoz kell egy infrastruktura ami azt az egeszet uzemelteti.

Marketing, Sales, IT, Finance etc...

Amugy meg reklamnak sem utolso. Par ember tanittatasanak osszege kb annyira faj nekik mint nekem ha nem kapok vissza valahol 1 penny-t.

Egy Meki szintu cegnel hasonlo kiadasak lehetnek mint nalunk.
Hetente tobb tiz ezer £ megy el csak szallodara meg managerek utaztatasara.

Ha csak egy hetre utazasi stop-ot rendelnek el abbol egy ilyen akciot mar meg is finansziroztak.

Ne magyar fejjel gondolkodjatok hogy huuuu ez mennyire draga. Fraszt. Olcso reklamfogas...

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10) Lortech


Lortech
addikt

Szerintem nem kell túldimenzionálni a kérdést, mivel az érintettek száma elhanyagolható, nem hiszem, hogy a cég a jelenlegi és jövőbeli alkalmazottaik számára szeretne vonzóbb karrier lehetőséget teremteni.
Ez szimpla PR. A cégnek saját elmondásuk szerint sem származik közvetlen előnye ebből az akcióból, de mivel nem egy non-profit cégről beszélünk, ezért sejthető, hogy valami vélt előnyt mégis remélnek tőle, ez pedig az, hogy a hírt lehozzák néhány helyen, ami javíthat az imidzsükön, a branden, és ha nüansznyi forgalomnövekedést produkálnak ezáltal, már megérte nekik.

Thank you to god for making me an atheist

(#11) DopeBob


DopeBob
addikt

komolyan? :D Egy cég elküldi 10 emberét továbbképzésre, és lesz belőle egy ekkora cikk? Nem semmi :)

MZ/X

(#12) Dany007 válasza Snoop-y (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Félreértesz. Én azt vontam kétségbe, hogy pusztán jószándékból mindenféle önös érdek nélkül taníttat ki embereket. A cikkben még le is írták hogy nyilván a kitanított webfejlesztő / designer biztos nem náluk fog dolgozni tovább, de "nekik ez nem gond".
Na én ezt vontam kétségbe.

És mindegy mekkora cég, azok se dobnak ki dollár százezreket csakúgy a levegőbe jószándékból ( no meg mindezt fizetett szabadsággal az illetőnek, akit meg ugye pótolni is kell, tehát egyből dupla költség).
Az, hogy reklámfogás, mindjárt hihetőbben hangzik, minthogy máltai szeretetszolgálatot kezdjenek el játszani hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#13) Snoop-y válasza Dany007 (#12) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kepezhetik ugy is hogy aztan nekik fejleszt/dolgozik akarmi.

Mondjuk en erosen a reklam szagot erzem ezen mindossze. Semmifele ceget nem vezerel semmifele jo szandek vagy a vilag megvaltasa.
Nagy cegek adakozni is azert szoktak mert leirjak az adobol. Es ha nem allambacsinak adja hanem fellabu kiskutyakat mento alapitvanynak akkor az noveli a ceg azsiojat emlegetik a nevet pozitivan etc...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14) Dany007 válasza Snoop-y (#13) üzenetére


Dany007
veterán

"Kepezhetik ugy is hogy aztan nekik fejleszt/dolgozik akarmi."

Ja, éttermenként 10 ember... :) De még ha városonként is csak 10 emberről van szó, akkor pár éven belül Amerikában a McDonalds-nak lesz a legnagyobb webfejlesztő csapata. :D

De egyébként egyetértünk. Reklámnak simán eltudnám képzelni a dolgot és annak tényleg nem drága. Abban én is biztos vagyok, hogy nem jótékonykodnak csakúgy, legyen szó akármennyi pénzről. Biztos hogy van egy jól átgondolt "hátsó szándék" ami végül profitálni fog a cégnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.