Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) schawo válasza D1Rect (#50) üzenetére


schawo
titán

"Mert ezzel a hűtés fogy el, nem pedig a fesz."

Ezt tényleg nem értem. :B

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52) D1Rect válasza schawo (#51) üzenetére


D1Rect
félisten

Amikor húzod a procit akkor ugye több fesz kell neki és melegszik is.
Az általad felvázolt megoldásban hamarabb éri el a kritikus hőmérsékletet a CPU, mint elfogyna a "biztonságos zóna a feszültségből".

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#53) schawo válasza D1Rect (#52) üzenetére


schawo
titán

Ja oké, ez stimmel. Extrém tuning esetén valóban van előnye ennek a rendszernek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54) kpal


kpal
veterán

Szuper cikk lett :R de én valahogy félek attól hogy víz legyen a gépemben de ha másét nézem az ámulatba ejt. :) Vagy ez [link]ami tetszik.

(#55) luke.


luke.
aktív tag

Szép igényes lett a szerelés, gratula. Egy kis ponosítás, szerintem nekem a CM 690/2-es házad van, ezt onnan tudom (a web kivételével), hogy nekem a sima 690-es aminél az a különbség, hogy a belső elemek nem feketék, hanem sima fémes.

Lenne pár kérdésem is mivel és is gondolkodtam vízhűtésen és neked ugyan olyan házad van. Elsőként az érdekelne, hogy így a vízhűtéssel a processzorod hőmérséklete mennyivel lett kevesebb, mint a sima ventis hőcsöves megoldással.
Feltűnt az, hogy a winyók tárolására való keret nem az, ami egy eredeti orig házban. Ezt kicserélted a képeiden láthatóra vagy szétvágtad a keretet rögzítő szegecseket (nálam azzal van) utána a keretet és úgy szerelted vissza?

Eredeti kép a házról:

+SoulRiever- köszi a haverod hugának telefonszámát a szomszédom kutyája nagyon élvezte a társaságát, jól elvoltak! Azzal van probléma aki szerint egy játék meghatározza ki mennyit ér!

(#56) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Remek cikk lett ! És a fotók se kutya ! :K

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#57) Wolfy_


Wolfy_
tag

En is idorol idore eljatszom a vizhutes gondolataval, ez a cikk megint kedvet csinalt hozza. Ez a liquid metal pad amugy berakhato sima huto ala is gondolom, ugye? Hol arulnak ilyet? jobb lenne mint a hutopasztaval szopni.

(#58) Gerisz válasza luke. (#55) üzenetére


Gerisz
addikt

A 690-ből a fekete belsővel megáldott a Pure Black, de ugyan ugy 690.
Az öve 690 II és a két háznak nem sok köze van egymáshoz.
Nekem a 690-van barátomnak a 690 II.

(#59) proci985 válasza D1Rect (#50) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem kb egyszerre fogy el a fesz és a hűtés is, pedig légen vagyok :P:)

cikkhez: szép lett nagyon a rendszer.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60) oxox


oxox
addikt

szep lett...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#61) bubuka0267 válasza forrest85 (#4) üzenetére


bubuka0267
csendes tag

Hali,érdeklődök egy E6550ES cpu nak,tényleg elég egy 1magos 775s hűtése,ami nem rézmagos? Most rakok össze egy gépet,ehez kéne kis tapasztalat.

(#62) bubuka0267 válasza Vikthor (#15) üzenetére


bubuka0267
csendes tag

Hali,vízhűtés a CPU hoz kell? Elég a VGAn 512es lévő ventilátor a videókártya hűtéséhez,vagy annak is kell valami még pluszban?

(#63) luke. válasza Gerisz (#58) üzenetére


luke.
aktív tag

A kérdésem jogos, és érdekel! A gyártó honlapján [link] ennél a háznál a winyókat tároló keret teljesen más, olyan mint nálam minimális eltéréssel. Ezt az egészet cserélte vagy az eredetit vágta szét és szerelte vissza?

A hozzászólás a 85.25.84.205 IP címről született (Bog kedvéért).

[ Szerkesztve ]

+SoulRiever- köszi a haverod hugának telefonszámát a szomszédom kutyája nagyon élvezte a társaságát, jól elvoltak! Azzal van probléma aki szerint egy játék meghatározza ki mennyit ér!

(#64) zH. válasza luke. (#55) üzenetére


zH.
senior tag

Tudtommal 692 = 690 II ( vagyis a 690 újabb változata ). Az előző hűtőm nem feküdt fel jól, nem tudok reális hőfokokat mondani. Az alsó 4 vinyó keret ki van véve, össz-vissz 2 csavar tartja.

just be

(#65) Gerisz válasza luke. (#63) üzenetére


Gerisz
addikt

A kérdés lehet jogos, de akkor sem az a ház mint a tiéd vagy az enyém, mert ebbe mindent "javítottak" beletettek ami a 690 hibája, hiányossága.
Rengeteg videó van amiben mindent megmutatnak, nézz meg egyet.
Még a kölső burkolat sem olyan. Hasonlítani abban, hogy fekete és rács van rajta, de a rácson a lyuk mérete is nagyobb.
Tényleg köze nincs egymáshoz a két háznak.

(#66) K.Zsolti válasza F34R (#1) üzenetére


K.Zsolti
tag

Jól néz ki, grat hozzá :C

üdv, K.Zsolti

(#67) ThodEE


ThodEE
őstag

Huhh én ajánlom H figyelgesd a folyadékodat, mert nekem 2 hét alatt lerakódott :/

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#68) Nippon


Nippon
őstag

Több, mint egy éve megy a jelenlegi rendszerem, most szétszedtem és tükör tiszta minden, semmi lerakódás. Gyógyszertári víz + pár csepp anticorro van benne. Régen használtam Glykoshell-t, akkor habosodott és lerakódott a blokkokban. Nem ajánlom...
A jelenlegi hűtőkörben csak réz cuccok vannak.

(#69) Cube576


Cube576
tag

Nagyon jó cikk lett, grat hozzá :C

The truth is out there...

(#70) wxppro


wxppro
aktív tag

Jó cikk, de azért azt nem mondanám, hogy a pumpa után a blokk vagy a hűtő sorrendje mindegy. Én nem szívesen járatnám a pumpámat meg a tartályomat sem a blokk(ok) által felmelegített vízzel, mivel magát a pumpát is az a víz hűti, amit áttermel magán. Szóval a pumpából csakis a blokk(ok)ba, a tartályhoz és a pumpához csakis a hűtőből menjen a víz... :K

(#71) Nippon válasza wxppro (#70) üzenetére


Nippon
őstag

A hűtőrendszerben lévő víz hőmérséklete ideális esetben 30 fok közelében van, szerinted az számít? A Laing D5 95 fokos üzemi hőmérsékletet is elbír...
Egyébként meg a víz folyamatosan kering a rendszerben, a vízhő egyenletesen emelkedik, alig van mérhető különbség a rendszer különböző pontjain... :)

(#72) wxppro válasza Nippon (#71) üzenetére


wxppro
aktív tag

Attól függ, milyen rendszer. Egy proci is bír 95 fokot, mégsem járatja annyin az ember... ;)
Amúgy fogdostam olyat, ami a hűtő előtt még égetett, utána már csak langyos volt, azért mondom, rendszertől függ... :K

(#73) Nippon válasza wxppro (#72) üzenetére


Nippon
őstag

Azt írtam, hogy a vízhő ideális esetben 30 fok körül van, a D5 pedig ennek a többszörösét is kibírja. Áruld már el, hogy a 30 fokos víz miért sok?
Amit leírtál az továbbra is hülyeség, látszik, hogy nem vagy képben és soha nem volt vízhűtésed...

[ Szerkesztve ]

(#74) wxppro válasza Nippon (#73) üzenetére


wxppro
aktív tag

Ki írta, hogy a 30 fok sok...? :F
Ki mondta, hogy soha nem volt vízhűtésem...? :F
Nézd már meg az adatlapomat, kicsi bogár, látszik, hogy azt sem tudod, kinek írkálsz, és mit... :(
Nem arról van szó, hogy konkrétan ebben a rendszerben nem jó az, ha a blokkoktól a pumpába megy a víz, hanem arról, hogy ez nem minden esetben célravezető. Ugyanis van, akinek nem telik 95 fokos pumpára tegyük fel, vagy olyan a rendszere, hogy igenis számít, hogy hűtött és ne melegített vizet kapjon a pumpája, stb., stb., stb...
Vagy azt gondolod, hogy vízzel csak számítógépet hűtenek?
Attól, hogy Te már láttál 3 vízhűtést, netalántán esetleg véletlenül Neked is van egy, semmit nem jelent, ugyanis elárulom, hogy nagyon sok embernek van, és mindegyik más... Ne akarj már mindenkinél többet és jobban tudni, nem célravezető... :N
Bírom az ilyen embereket. Egyszer valaki kitalálta a folyadékhűtéses számítógépet, és az ilyenek mint Te, azt gondolják, hogy Ők aztán mindent tudnak erről. Megsúgom, hogy a folyadékkal hűtött berendezések közül a számítógépek aránya talán 1-2%, de lehet, hogy ez is túlzás, inkább ezreléket kellene írni.
A szemtelenkedést meg a csúnya beszédet meg tartogasd a rokonaidnak, és moderáld magad, valamint jónéven venném, ha nem állítanál velem kapcsolatban valótlan dolgokat, mert én sem tettem ilyesmit.
Rajtad is látszik, hogy nem vagy képben, mert buta vagy...most jó...?

(#75) Nippon válasza wxppro (#74) üzenetére


Nippon
őstag

Mindegyik vízhűtés más, de a fizika sajnos mindegyiknél ugyanaz...
Nézz utána a dolgoknak mielőtt másokat lehülyézel és ostobaságokat írsz.
Leülhetsz, egyes!

(#76) wxppro válasza Nippon (#75) üzenetére


wxppro
aktív tag

Minek nézzek utána? Te nagyon összekeversz valakivel, gondolom magaddal. Én már nagyon nem az a generáció vagyok, aki az internetről szerzi a "tudást", meg a "tapasztalatot", az olyanok a Te generációd, ezért vagytok buták. Mindenféle baromságot meg félinfót összeolvasgattok az hálóról, aztán meg beállítjátok magatokat mindentudó gurunak, holott fingotok sincs semmiről. Ezért érdemben nem is lehet a magadfajtával vitázni, olyat pedig, hogy szakmai vita, már meg sem merek említeni, mert félő, hogy nem ismered a jelentését. Szóval inkább hagyjuk, azt meg, hogy "leülhetsz, egyes", én mondogattam vagy 15 évig az okostojás kortársaidnak, de Neked nem mondom, mert értékelhetetlen vagy, ennyi... :R

(#77) Nippon válasza wxppro (#76) üzenetére


Nippon
őstag

Picit a fizikának, azt javasolnám...
Az okoskodásról meg csak annyit mondanék, hogy pont te voltál az aki idejött és baromságot írt.
Leírtam neked szépen, hogy miért tévedsz, de te nem akarod megérteni. Nem arról van szó, hogy nekem kell elhinned, ez színtiszta fizika, semmi több. Javasoltam, hogy nézz utána, de ehelyett itt folytatod a szánalmas és értelmetlen harcodat.
Azért a helyedben óvatosabban bánnék a becsléssel, mert nem vagy túl jó benne, ugyan nem számít a vita szempontjából, mert azt tények támasztják alá, de lehet, hogy kettőnk közül én vagyok az idősebb.
Szóval ha lehiggadtál és átgondoltad a dolgot, akkor majd gyere és kérj bocsánatot.

(#78) freshtests


freshtests
csendes tag

Nice picture!!!
Nice computer!!!
Nice cikk!!!
Nice all!!!
:C:C:C:C

Időnként feltünök!

(#79) zH.


zH.
senior tag

igaz, elég rég így van, a cikk is elég rég kikerült, de gondoltam egy hozzászólásba azért kiteszem.
szóval egy ideje így néz ki:

kábeleket jobban elrendezhettem volna, de annyira már nem érdekelt a dolog. ami cserélve lett, az a vga és a lap.

just be

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.