Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Generációs problémák mindig is voltak. Részemről semmi gond, itt is kitárgyalhatjuk a dolgot, de tegyük úgy, hogy szavainkban legyen ott a tisztelet, ócsárolásnak semmi értelme.

Nos, aki arra hivatkozik, hogy ő tartja el a "nyuggereket", annak végülis igaza van. Azonban nem szabad elfelejteni, hogy ezek a kitartott, a társadalom számára már nyűgnek ható emberek ugyancsak kitartottak munkában megfáradt nyugdíjasokat, és tették ezt zokszó nélkül. Az én zsebemből is kiszedte Állam bácsi az ide vonatkozó sápot, és én nem berzenkedtem ellene. Ez a világ rendje, gondoltam, és ha egyszer elérem a nyugdíjas kort, azzal a tudattal térhetek "végleges szabadságra", hogy a stafétabotot átadtam, megérdemlem a pihenést.
Kis híján 45 évet húztam le a munka fizikai világában. A Hungarocamion szerelvényeinek egy része az általam esztergált alkatrészekkel futott Európa útjain. Sofőr is voltam sokáig, például az Országos Traumatológiai Intézetnél 18,5 évet húztam le, Miniszteri Dícséretet is kaptam. Gyártottam smirglit, amelyet Ausztriában is bevizsgáltak, és kiváló minősítést kapott. Az már más, hogy nem jutottunk ki az európai piacra vele, túl erős volt a konkurencia. Vulkanizáltam gumit, szívtam a mérgező gőzt, két fogamat saját kezemmel húztam ki. Köszörültem szeleptányért a Volkswagen csoport injektoraiba, köszörültem apró babrás bitybatyokat, amelyek jó pénzt hoztak a cégnek.
No most ezek után szégyellnem kéne, hogy mások munkájából élek? Úgy gondolom, hogy én is tettem valamit az asztalra, én is gondoskodtam azokról, akik aktív koromban már nyugdíjasok voltak.

Nem mondom, tényleg vérlázító lehet, amikor egy néni, vagy bácsi küszködik a banyatankkal, hogy felvonszolja a buszra "40 kiló" krumplival. Szöszmötöl, feltart mindenkit. Azonban ne feledjük, hogy ereje már csak töredéke annak, ami volt fiatal korában. Aztán ugye lehet, hogy kevés pénze lévén azért utazik, hogy olcsón megszerezze a betevőt.
No, azt én is elítélem, amikor a kor "jogán" agresszíven követelnek előnyt, kiváltságot az öregek. A kor nem előny, hanem állapot.

- Nézd, mennyi várakozó van a megállóban. Na, én ezeknek nem fogom átadni a helyem.
Mondta röhögve a mellette ülő haverjának egy kamasz a buszon. Szép, ugye? Nos igen, éljen az ifjúság, a jövő záloga.
Azért az se semmi, hogy ha felszáll egy kismama, egy idős ember hamarabb átadja a helyét, mint az életerős ifjonc.
No persze kivételek itt is vannak, de egyre inkább az a tapasztalatom, hogy a nyegleség, mások lesz*rása menő lett a fiatalok körében.
Az is vicc, hogy a suliba igyekvő, vagy onnan hazatérő diákok felcsődülnek a buszra, vagy villamosra, (ez most mindegy,) és fülsértő hangerővel társalognak, hangnemük trágár, röpködnek a b*zmegek, qrva anyják.

Apropó, tisztelettel kérek mindenkit, hogy ne bonyolódjon bele a rasszizmusba. Nekem is megvan a jól kifejlett, tapasztalatok alapján kialakult véleményem ilyen téren, de nem szeretném, ha ilyen vakvágányra tévedne ez a topic.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.